Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Mostanában foglalkoztat az okosórák gondolata.. Olyan 20-30 ezer ft körül ár-érték arányban szeretnék venni.. Használtan szeretnék venni, ebben tud valaki tippet, tanácsot adni? :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1252) air válasza Ferenczi Áko (#1251) üzenetére


air
nagyúr

Hardverapró.
És 20-30 ezer ft körül árban.
Olyan nincs, hogy "20-30 ezer ft körül ár-érték arányban".

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1253) zsloti válasza Ferenczi Áko (#1251) üzenetére


zsloti
senior tag

Szia
Ha a sportos órákat szereted akkor az Alcatel go watch ot ajánlom
kb. 20-25 ért szokott lenni aprón
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1254) Ferenczi Áko válasza zsloti (#1253) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm szépen! :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1255) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

A Fitbit markabol szeretnek baratnomnek a szuletesnapjara venni egy darabot. Olvastam utana, de teljesen belezavarodtam mar annyi fele van. Melyik a legjobb? Tudasban meg ugy mindenben?

(#1256) Cotina


Cotina
csendes tag

Üdv,

olcsó kör-számlapú okosórát keresek.
Nagyjából egyetlen feltétel érdekel: lehessen rá tölteni óra-számlapot.
Plusz: az óra elfordításával, vagy rázásával felébredjen a kijelző.

a legolcsóbbak: Lemfo LEM1, Ulefone GW01, Aiwatch G3, Finow X1, No.1 D5, és ezek klónjai.
kicsit drágábbak: No.1 G3, Kihgwear KW18, és a klónok.

Tudom, vannak drágábbak is, de erre a funkcióra már sokallanám azt a pénzt.
Van valakinek valamelyik órával tapasztalata?

Köszönöm, ha válaszoltok.

Ahogy olvasgatok, és nézegetem ezeket az olcsó okosórákat, nem tűnik még kiforrottnak a technika:
- a legfontosabb: sz@r üzemidő,
- bizonytalan kapcsolatok,
- bizonytalan értesítések,
- hülyeségfunkciók: alvásmonitorozás, lépésszámlálás, pulzusmérés... semmit nem érnek.

így marad az egyetlen szórakoztató elem: alkalomhoz illő számlap :))

(#1257) x_o_n válasza Cotina (#1256) üzenetére


x_o_n
veterán

Én megmondom öszintén bár ez sportos én ALCATEL GO watch SM03 vettem 33 euro volt,volt elötte sony az katasztrofa volt,de ennek minden funkciója müködik és a pulzus mérő is.
Pozitiv csalodás volt teljesen,a telefonhoz lévő program is nagyon jó.
A következő óra ami tetszett,nagyon..az vioiszon pont 10x ennyibe került,és bár ugy vettem ezt hogy ha nem jön be eladom,megmarad :)
reagálva

Nagyjából egyetlen feltétel érdekel: lehessen rá tölteni óra-számlapot.

lehet többféle és saját hátterek

Plusz: az óra elfordításával, vagy rázásával felébredjen a kijelző.

felemelve mint ahogy normál órát megnézel akkor aktivizálja magát

- a legfontosabb: sz@r üzemidő,

5-6 napot bir egy töltéssel

- bizonytalan kapcsolatok,

tökéletes a kapcsolat az teloval

- bizonytalan értesítések,

minden értesités megjön,rezeg stb,inkább idegesitő egy idő után,igy kiszedegettem a 99°%át :)

- hülyeségfunkciók:
alvásmonitorozás,

-meglepő de tökéletesen müködik

lépésszámlálás,

-98%os pontossággl müködik

pulzusmérés...

-tökéletesen müködik

(#1258) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

(#1259) Cotina válasza x_o_n (#1257) üzenetére


Cotina
csendes tag

Köszönöm a választ!

Néztem ezt is, a drágább kategória versenyzője volt, csak nem írtam.

(#1260) Cotina válasza rumos XIII (#1258) üzenetére


Cotina
csendes tag

képe alapján egy DZ 09 klón.
Így keress rá az infókra.

(#1261) nyisziati válasza rumos XIII (#1258) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem is DZ09. Aliexpress-en 12$.

(#1262) nyisziati


nyisziati
veterán

Új okosóra tűnt fel a láthatáron: Huami Amazfit Pace.

Eléggé Pebble Time Round-koppintásnak tűnik. Air, mi a véleményed?

Az ára mondjuk egy tizessel kevesebb (129$ kb. 40 e). Kérdés, a minősége is jó-e. Meg persze a szoftver.

(#1263) air válasza nyisziati (#1262) üzenetére


air
nagyúr

Na, miazma? Én lettem az orákulum? :D
Ennyi infóból nem tudok véleményt formálni. ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1264) nyisziati válasza air (#1263) üzenetére


nyisziati
veterán

Te vagy a Pebble nem hivatalos szóvivője itt, ezért gondoltam rád.
Főleg a külső alapján gondoltam az összevetést, de a pár leírt funkciót is érdemes lenne összehasonlítani, csak én nem ismerem a Pebble-t.

Nekem főképp az always-on funkció tetszik egyébként, sokkal jobb, minthogy csak akkor kapcsol be a számlap, ha elfordítom.
A negatívum meg az ár. :))
Dehát ez mindig így van.

(#1265) consono válasza nyisziati (#1264) üzenetére


consono
nagyúr

Nagyobb negatívum, hogy csak kínaiul beszél, nincs benne angol, legalább is az eredetiben... Itt van pl. egy review:

https://www.youtube.com/watch?v=66MXmaoZCmk

Ha ez tényleg már az USA verzió, akkor viszont jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1266) sodó


sodó
csendes tag

Sziasztok! Leírás alapján eléggé meggyőzött ez az óra: [link]

Amire használnám: lépésszámlálás, távolságmérés, elégetett kalória számlálása, alváselemzés.

Vagy ennyiért van jobb alternatíva, esetleg olcsóbb?

(#1267) nyisziati válasza sodó (#1266) üzenetére


nyisziati
veterán

Vigyázz, ebben az árkategóriában a fitness funkciók jelentős része kamu.

(#1268) Tibko8 válasza sodó (#1266) üzenetére


Tibko8
senior tag

Fitness célra a Mi band 2 ajánlom. Talán ez az egyetlen értelmes választás aminek rendesen működik minden funkció és közel áll a valósághoz. Igaz nem óra kialakitása van de cserébe észre sem veszed, 2 nap múlva fel sem tűnik, hogy a keszeden van, nincs semmi súlya és igazából nem kell soha levenni. Ráadásul időt meg mindent mutatt. Kivétel az SMS üzenet szövege nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1269) tlala válasza Tibko8 (#1268) üzenetére


tlala
addikt

És garantáltan működik rajta a folyamatos pulzusmérés?
Elfogadható pontossággal?
Nekem csak az kéne ill. az alváselemzés és a megbízható csendes ébresztés.

[ Szerkesztve ]

(#1270) karandip


karandip
tag

Üdv itt

A minap nézegettem kínai csodaórákat karácsonyra és nem tudok kettő kötül választani
- lemfo lf16
- no.1 d5
melyiket érdemes venni?
ill. android wear-on van spotify, amit standalone módban tudok használni mobilnettel?

(#1271) air válasza karandip (#1270) üzenetére


air
nagyúr

Ezek közül melyik Wear-es?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1272) karandip válasza air (#1271) üzenetére


karandip
tag

mindkettőn andoid van elvileg

(#1273) air válasza karandip (#1272) üzenetére


air
nagyúr

Android != (nem egyenlő) Android Wearrel.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1274) karandip


karandip
tag

ok, azt értem
de melyiket érdemes venni a kettő közül? amúgy ezek támogatnak magyar frekvenciákat?

(#1275) Kapanyél válasza karandip (#1274) üzenetére


Kapanyél
őstag

A Lemfo LF16 sokkal jobb. 400x400-as OLED, 5.1 Android. Magyar nyelv támogatott, 3G frekvenciák szabványosak, így itthon is jók.

Én az LF16/X5/LEM5 trióval szemezek, de a LEM5 lesz a befutó, abban 1GB RAM van, 8GB ROM-mal. Igaz, ez a legdrágább is, ~$120 körül alakul.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1276) Tibko8 válasza tlala (#1269) üzenetére


Tibko8
senior tag

Folyamatos mérés csak akkor működik ha BL kapcsolat van a telefonnal. Nem képes eltárolni az adatokat. Egy 500 Ft-os alkalmazással pedig tudod a mérés időközét is változtatni.
Mérés pontossága nem olyan pontos ha mozgás közben méred akkor lehet hibás mérés de nyugalmi állapotban egész közel áll a valósághoz. Valaki a Mi band 2 fórumban volt lehetősége 24 órás orvosi műszerrel összevetnie.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1277) tlala válasza Tibko8 (#1276) üzenetére


tlala
addikt

Köszi.
És mennyire működik az inteligens korai ébresztés?

(#1278) xhege


xhege
addikt

Sziasztok!

Megérkezett a No.1 G6 órám. Külsőre semmi extra. Nem igazán elegáns, de nem is gagyi. Fém szíj (baromi nagy, pedig nem kicsi a csuklóm), fém óratok. Ma üzembe helyeztem, sok mindent nem tudok még mondani róla. A Fundo appal nem igazán ketyegett jól, de a Mediatekes app megfelelő. Igaz így a finesz, és alvásmonitoring funkciókat bukja az ember, de véleményem szerint ez csak parasztvakítás benne. A pulzusmérés dettó... Megnéztem és nyugalmi ülőhelyzetben 70-85 között mutatott randomszerűen számokat. A pulzusom nyugalmi helyzetben sosincs 60 fölött, így ezt bizton állíthatom, hogy kamu.
Ami nekem fontos, hogy az értesítéseket jelezze, abban tökéletesnek tűnik eddig. Ami idegesítő (már volt róla szó korábban), hogy ha jön egy hívás, és azt felveszi az ember, akkor automatikusan az órán lesz kihangosítva. Ez borzasztó! :W Utána vissza lehet tenni a telefonra, de az a pár másodperc tök kellemetlen.
Összességében nyolc ezrest és pár száz forintot simán megér.

(#1279) lucza


lucza
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Okos "pántot"/órát szeretnék vásárolni. (Kettőt az egyben :DD )
Sony xperia Z2 telefonom van, így szerettem volna márkahű maradni, de a gyártó választéka pont nem jó nekem.
A smartband 2-t kevésnek érzem, a smartband talk pedig pont az egyik lényeges funkciót nem tudja, azaz a pulzusmérést.

Az elképzeléseimnek a talk felelne meg a leginkább, ha tudná a fentebb írt hiányosságot is. Így viszont kiesik.

Másik gyártótól tudnátok ajánlani megfelelő terméket?
Nem sokat szánok rá, 30ezer körül jó lenne megúszni, illetve nem szeretnék a szó szoros értelmében okosórát, és egy erőművet a csuklómra. Ezért is tetszett meg a talk..de így.. :( :( :((( :W :(

Előre is köszönöm.

(#1280) air válasza xhege (#1278) üzenetére


air
nagyúr

Ha csak értesítésekre kell, azt sokkal kevesebből is megúszhattad volna.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1281) KD6-3.7 válasza lucza (#1279) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Fitbit cuccok?

(#1282) xhege válasza air (#1280) üzenetére


xhege
addikt

A karkötő nekem nem pálya, mindenképpen óra kell. Igazából van egy Martian Notifierem, ami stabil, öt napot tud egy feltöltéssel. Az analóg része két évet elketyeg külön elemről. Egy bajom van vele, hogy az értesítést utólag nem tudom visszanézni rajta...
Ezt az olcsó okost már fel is dobtam eladásra :) , csak kíváncsi voltam rá. Jelenleg az egyetlen értelmes választás funkcióban csak a pebble. Árban azonban az más kávéház...

(#1283) air válasza xhege (#1282) üzenetére


air
nagyúr

Ajjaj!
Vigyázz, mert Pebble-özésért itt megköveznek! :B

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1284) xhege válasza air (#1283) üzenetére


xhege
addikt

A tényeken az nem változtat. 1-2 éve volt egy Pebble Steelem sokkal több értelme volt, mint ezeknek.

(#1285) air válasza xhege (#1284) üzenetére


air
nagyúr

Moderáltam magam, mielőtt ezt más teszi. :P

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1286) consono válasza air (#1285) üzenetére


consono
nagyúr

Nem kell moderálni az igazságot, bármit is írtál :) Szerintem azzal mindenki tisztában van, hogy nem egy liga a Pebble, az Android Wear meg a kínai connected watch. Igazából alternatíva csak az alsó árkategóriában nincs, feljebb már találni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1287) nyogo83 válasza xhege (#1278) üzenetére


nyogo83
senior tag

Nekem is nemreg jott meg a No1. G6.

Sajnos Iphonnal elegge korlatozottak a lehetosegek, pl appokat nem tudok vele egyutt hasznalni(Yahoo weather, stb), szamlapokat ratolteni telefonrol, zene/kamera resze nem megy.

A fem szij azonnal ment a kukaba,tenyleg iszonyat nagy es az a max 3 kiszedheto szem keves, valamint elegge gagyi, konnyu fembol van.
Ellenben a szilikon szij az nagyon minosegi, kellemes meglepetes volt es az is hogy adtak plusszba melle.
Ertesitesek azok szepen jonnek, os notifok, messenger.(sajnos kiveve az emailrol es sms-rol nem jon).
A hivassal kapcsolatban erdekes amit irsz, lehet hogy csak Androiddal csinalja ezt, mert direkt kiprobaltam, es telefonon ha felveszem, akkor siman tudok telefonalni.
Ha az oran veszem fel, akkor kihangositokent mukodik.

Igazabol tesztnek vettem, mennyire hasznalhato a napokban. Elsore nem akartam tobb penzt beleolni, ezt 25usd-ert sikerult megcsipni.

Ha bejon, akkor vagy egy Lemfo Lem 5 vagy valamelyik Finow lesz (X5, Q3) az utodja.

(#1288) xhege válasza nyogo83 (#1287) üzenetére


xhege
addikt

Nekem a fém szíj a szemek kiszedését követően már jó lett. A minőség valóban nem a világ teteje. A szilikon tényleg szuper. Nálam kamera, zene működik, értesítések megjönnek, alkalmazások, watch face telepíthető.

(#1289) darkmann


darkmann
őstag

Asszem nekem ez lesz a következő a Mi Band2 után:
[Xiaomi Amazfit]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#1290) consono válasza darkmann (#1289) üzenetére


consono
nagyúr

Ha kicsit megy még le az ára és lesz bele angol nyelv, akkor az enyém is :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1291) darkmann válasza consono (#1290) üzenetére


darkmann
őstag

Szerintem egyikre sem kell sokat várni! :K
A Mi Band 2-nek is elég gyorsan, pár hónap alatt lement kb. harmadával az ára. A Xiaomi hihetetlen tempót diktál a legjobb ár/érték arányú és minőségi termékeivel. :Y

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#1292) wooper91


wooper91
tag

Sziasztok!

Írtam másik topicba is, de hátha itt kapok választ gyorsabban :)

Gondolkodom egy No.1 G6 óra beszerzésén, nagyon megtetszettek, tud esetleg valaki írni róla egy pár tapasztalatot? ami leginkább érdekelne, hogy van-e rajta néma ébresztés, és a push üzeneteket, (viber, messenger, sms) megbízhatóan átdobja-e a teló és hogy el lehet-e olvasni. Köszi előre is!

Szerk.: Közben lejjebb olvastam, megkaptam a válaszokat a kérdésemre... Annyi még érdekelne, mennyit bír az akksi? szokásos 1 nap?

[ Szerkesztve ]

(#1293) nyogo83 válasza wooper91 (#1292) üzenetére


nyogo83
senior tag

Nema ebresztes teljesen okes, epp ma reggel probaltam.

Akksi ido ugy nez ki, hogy tegnap reggel toltottem fel, BT-n hol ra volt csatlakozva a telefonra, hol nem (pl telefon tavolabb volt es lecsatlakozott).
Most kb a kis ikonon 1/3-adon van del ota. Szoval szerintem eros 1,5 -2 nap.
Nyilvan ez fugg attol, hogy mennyi notification-t fogadsz.
Mivel en altalaban 10-tol 5-6-ig gep elott vagyok meloban, igy a notfiok nagy reszenek nincs is ideje az orara megerkezni, hamarabb megnezem gepen.

(#1294) mano


mano
csendes tag

Sziasztok!
Van egy LG G Watch okosórám, amit régóta megelégedettséggel használok. Főleg futáshoz használom, hogy ne kelljen a telefont előkapni, ha indítom vagy megállítom a tevékenységet. Valamint futás közben folyamatosan tudom figyelni a távolságot, tempót, pulzust. Eddig tökéletesen működött, viszont most nem „párosodik” a telefonnal. Több telefonnal és táblagéppel is próbáltam, de nem látja a bluetooth.
Újra indítottam az órát, így sem javult meg. Megnéztem az órán nincs bekapcsolva a repülőgép üzemmód. Nem tudom, van-e még valamilyen állítási lehetőség az órán, amit nem vettem észre. Esetleg ha valakinek van ilyen tapasztalata az kérem segítsen.
Köszönöm
:R

Galaxy Note 10+ DEX - Panasonic 50EX780 - Zidoo X9S - Galaxy s6 - Galaxy Tab 2 10.1

(#1295) dorika87


dorika87
őstag

Egyik barátom itthon szeretne vásárolni a napokban okosórát/karpántot. Mi az ami most ajánlott?
Keret 10-15ezer forint.
Elsőre ezt találtuk? Mennyire éri meg?
Tulajdonképpen ilyesmi tulajdonságú órát keresünk

(#1296) cozmo


cozmo
őstag

Sziasztok,
Huawei watch belső 4gb-os tárhelyére hogy tudok fájokat másolni? Tök új, mégis azt mondja "nincs hely" wtf?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#1297) atirag


atirag
őstag

Sziasztok. Segítségre volna szükség egy okos óra vásárláshoz .
Egy iPhone-hoz akarnék órát venni . Néztem az Apple watch-ot is.
De kicsit riaszt az ára és a akku ideje . Milyen óra lehet meg jó az iPhone -hoz?
A párnomnak vennem futáshoz leginkább . Valami szép nőies ha van.
Köszönöm

(#1298) air


air
nagyúr

Lehet örülni, nem ajánlom többé a Pebble-t.
Vége a cégnek, lehúzták a rolót.
Maradnak a drága, max 1 napot bíró, márkás órák, vagy a remek kínai csodák.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1299) istvan170 válasza air (#1298) üzenetére


istvan170
aktív tag

A fenébe :( Fél éve ezért nem veszek okosórát, mert vártam az újat.
Tényleg semmi alternatíva, ha az üzemidő számít?

(#1300) zeon.hu válasza air (#1298) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mi a fene?
Van egy linked, ahol írnak erről?

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.