Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) istvan170


istvan170
aktív tag

Régóta szeretnék okosórát, de teljesen laikus vagyok a dologban.
Egyszerűen nem tudom, hogy mit tud egy ilyen kütyü.
Az új Pebble-t megvettem volna jövőre, de ugye ez már sajnos ugrott.
Főként arra kellene, hogy a telefon előrángatása nélkül tudjam, ki keres motorozás, síelés közben, autóban.
50-70e Ft-ot szánok rá. Olcsóbb lehet, de inkább valami ismert márka kellene.
Drágábban már Apple watch-ot vennék, de az 1-1.5 napos üzemidő megköthetetlen kompromisszum számomra.

Ami kell:
IOS 10 kompatibilitás
Hívás értesítés, bejövő hívás némítása funkció.
Üzenetek, mailek, messenger értesítés. (legalább, hogy kitől jött)
Időjárás állóság.
4-5 nap üzemidő.

Ami jó lenne, de nem feltétel:
Spotify kontrol. (léptetés, megállítás)
Telefonos navigáció mutatása valamilyen szinten.

Semmiféle sport, pulzus, szívritmus, hőmérséklet, magasság és ilyesmi megjelenítése nem érdekel.
Előre is köszönöm!

(#1352) zeon.hu válasza istvan170 (#1351) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tkomnál a bőrszíjas Huawei watch 75K akcióban.
(Bár most épp nincs, de várható megint)
IOS 8.2-től kompatibilis, de abban nem vagyok biztos, az összes androidon elérhető funkció megy-e iphone-al.

#?*@&!

(#1353) istvan170 válasza zeon.hu (#1352) üzenetére


istvan170
aktív tag

Nagyon szép. Meg jó is biztosan. De ez sajnos az 1-2 napos kategória a tesztek szerint.
Arról pedig előbb leírtam, hogy számomra elfogadhatatlan. Azért köszönöm az ajánlást!

(#1354) zeon.hu válasza istvan170 (#1353) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs sok lehetőséged sajnos, ha a fentebb leírt funkciókat és az üzemidőt is elvárod, valószínűleg kompromisszumot kell kötni. De hátha mások javasolnak valamit.

#?*@&!

(#1355) istvan170 válasza zeon.hu (#1354) üzenetére


istvan170
aktív tag

Igen, ettől féltem. De az üzemidő sajnos elsődleges. R.I.P. Pebble :(

(#1356) consono válasza istvan170 (#1355) üzenetére


consono
nagyúr

Ha az üzemidő a legfontosabb, akkor a Vector a te órád, de árban bajban leszel, illetve egy részét nem tudja az igényeidnek. Azért kukkantsd meg:

http://vectorwatch.com

Az emagon szokták akciózni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1357) istvan170 válasza consono (#1356) üzenetére


istvan170
aktív tag

Ezeket már láttam, de sehol egy magyar teszt. A fórumon is hiába kerestem rá. Még a kijelző technológiáról se találtam semmit. E-ink, E-paper? A külföldi tesztek is nagyon felületesek. Garminokat is nézegetem. Lehet, hogy egy fitbit blaze is jó lenne. De fogalmam sincs, hogy ezek mit tudnak az általam elvártakból.

[ Szerkesztve ]

(#1358) qolu


qolu
csendes tag

Sziasztok!
Nem ismerem ezeket az okoskütyüket(karkötő, óra), de előbb utóbb szeretnék egyet. Elsősorban karkötő érdekelne inkább.

A legfontosabb kérdésem a következő lenne:
A gps működik teló nélkül is? Tehát elmegyek futni úgy hogy nem viszem magammal a telót, csak a karkötőt, ő rögzíti az útvonalat, amit hazaérve beszinkronizál valamelyik edzőprogi(mondjuk az endomondo)? Van ilyenre lehetőség vagy ez egyenlőre álom?
Előre is köszönöm a választ!

(#1359) consono válasza istvan170 (#1357) üzenetére


consono
nagyúr

Garminnal kapcsolatban van tapasztalatom, mert lassan egy éve egy vivoactive-ot használok. Watchface-től függően 10-15 nap üzemidő, értesítések jönnek, de válaszolni nem lehet rájuk. A hívásokat el lehet utasítani, vagy felvenni az óráról, a zene vezérlést droidon tudja, illetve WP-n is vezérelte a spotify-t, iOS-os eszközöm nincs. Időjárásálló, vagyis ennél több: úszni is lehet benne. Kb. ennyi. Alkalmazásokat itt tudsz megnézni : https://apps.garmin.com/hu-HU/

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1360) consono válasza qolu (#1358) üzenetére


consono
nagyúr

qolu: a Garminok-ban a GPS megy magában, nem kell hozzá telefon, lehet utólag is szinkronizálni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1361) xhege válasza istvan170 (#1351) üzenetére


xhege
addikt

Én egy Martian Notifiert használok. Szerintem tudja az általad elvártakat, és töredéke az ár a megjelölt keretnek.

[ Szerkesztve ]

(#1362) architect26


architect26
aktív tag

Gyors szavazás: Huawei Watch A1 vagy Samsung Gear S2 Classic? az óra elindul....most! :DD :DD

Per aspera ad astra

(#1363) cozmo válasza architect26 (#1362) üzenetére


cozmo
őstag

Huawei Band A1, vagy Huawei Watch amire gondolsz? Az utóbbit nem bánod meg ;) Én is az utóbbit használom.
És samsungot biztos nem vennék!

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#1364) istvan170


istvan170
aktív tag

Van azért itt pár Pebble alternatíva, ami jónak tűnik. Köszönöm az ajánlásokat, figyelni fogom a fórumot és a piacot. A Garmin és a Martian órák között is van kedvemre való. Úgy érzem ez egy táguló piac, egyre jobb cuccok fognak jönni. Előbb-utóbb veszek valamit. Jövök, ha lesz konkrét kiszemelt.

(#1365) gacsoi


gacsoi
senior tag

Üdv mindenkinek !!
K88H tulajokhoz lenne kérdésem.
Az órán lévő bluetooth ikon néha kék, néha félíg kék, félíg zöld.
Nem tudja valaki, hogy ez mitől függ ?? MI a jelentése ?

(#1366) Norbi1974


Norbi1974
tag

Sziasztok!

Tegnap előrendelést adtam le egy Xiaomi HUAMI AMAZFIT órára. Ez már az angol verziós (Link)

Ha megjön, majd beszámolok róla.
(Egyébként nekem is nagyon fontos az üzemidő, remélem nem fogok benne csalódni.)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 8

(#1367) consono válasza Norbi1974 (#1366) üzenetére


consono
nagyúr

Kíváncsi leszek a véleményedre, mert ez az óra nekem is tetszik! Ráadásul végre van fekete is!

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1368) darkmann válasza Norbi1974 (#1366) üzenetére


darkmann
őstag

Én is kíváncsi leszek a tapasztalataidra. Ez Kínából jön vagy EU-s raktárból?
Érdekes, azt írják, hogy a kínai verziót nem lehet később angolra frissíteni. :Y
Majd a szállítással kapcsolatos észrevételeid is írd már le lécci. :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#1369) istvan170 válasza Norbi1974 (#1366) üzenetére


istvan170
aktív tag

Én is nagyon várok egy felhasználói beszámolót, szimpatikus darab!

(#1370) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Melyik a legolcsóbb ajánlható okosóra? 13 éves fiúknak lenne. Én még nem néztem ki semmit, ezt küldték nekem. Valaki hasonló árban esetleg jobbat vagy valami mást?
Tudom ,hogy ezt jobban megérné Kínából, de karácsonyra kellene. Sajnos most találták ki, hogy óra kell.

(#1371) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!

Apámnak keresek kiváló okosorát. Öltönyhöz is felvehető legyen. A telefonja jelenleg sony xperia z1c, de ha cseréli, az is valószínűleg androidos lesz. Így mit ajánlanátok? Ár lehet kb. 100k, de rugalmas.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#1372) cozmo válasza Seraph 16 (#1371) üzenetére


cozmo
őstag

Ne keress tovább ;)
Huawei Smartwatch - REVIEW (Best Smartwatch for now)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#1373) Seraph 16 válasza cozmo (#1372) üzenetére


Seraph 16
őstag

Oled kijelző nem ég be? Kiállított samsung telefonok nagyon csúnyák szoktak lenni...

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#1374) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

sportoláshoz, munkához keresnék okosórát. Mit ajánlanátok? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1375) istvan170 válasza cellpeti (#1374) üzenetére


istvan170
aktív tag

Mit vársz el tőle? Milyen árfekvésben? Legalább ennyit meg kéne határozni, hogy segíteni tudjanak! Szerintem.

(#1376) cellpeti válasza istvan170 (#1375) üzenetére


cellpeti
veterán

hát az lenne az igazi, ha GPS is lenne benne, illetve pulzusmérő is. Árfekvést nem tudok, annyira még nem merültem bele. Amire kell: futás, kerékpározás, illetve több ébresztő beállítása, BT zene hallgatáshoz. Egyelőre ezek, de ha esetleg lesz, akkor még több funkció használata

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1377) istvan170 válasza cellpeti (#1376) üzenetére


istvan170
aktív tag

A GPS, pulzusmérő azt hiszem eléggé leszűkíti. Annyira nem vagyok benne a dologban, én is mostanában kezdtem el keresni. Első körben nézz rá ezekre:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1378) Norbi1974 válasza consono (#1367) üzenetére


Norbi1974
tag

Én is kíváncsian várom milyen lesz... és természetesen FEKETÉT rendeltem.

Xiaomi MI 8

(#1379) Norbi1974 válasza darkmann (#1368) üzenetére


Norbi1974
tag

A Kínai verziót is lehet 80% angolra állítani, van is róla több videó. Mivel ebben nincs olyan alkatrész, ami különbözik a Kínai/EU-s piacra gyártottak között, ezért én nem tartom valószínűnek, hogy nem lehet majd teljesen angolosítani az órát később.
...bár az ördög nem alszik, csak bóbiskol, ezért én is az English version-t választottam előrendelésben. :) :C

Xiaomi MI 8

(#1380) szekra


szekra
őstag

Sziasztok! Erről vélemények? Sosem volt még okosórám, viszont ez ízléses és most elég jó áron is van.

(#1381) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Windows Phone-hoz milyen órát ajánlanátok 20-35k között? :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1382) consono válasza Des1gnR (#1381) üzenetére


consono
nagyúr

Nagyon nehéz kérdést tettél fel, a WP nem igazán az okosórák barátja. Ezek a kínaiak, amik "headset"-ként működnek, azok hellyel közzel működnek, legalább hívószám kijelzésre. A pebblehez van külön letölthető app, a fórumában biztos meg tudják adni a linket. A MS band persze működik tökéletesen, de elég drága és inkább smartband, mint smartwatch. Én egy Garmin Vivoactivet vettem végül, ez működik fitness trackerként, meg az üzeneteket is mutatja, de ez is drágább, meg WP-n elég bizonytalan az app, nem mindig jönnek meg az értesítések. Pár hónapja droidon használom, itt jóval stabilabbá megy minden.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1383) Ateszpapa válasza Des1gnR (#1381) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerintem előbb szabadulj meg a WP-s telefontól és utána kezdj el nézelődni.

(#1384) bisza válasza Des1gnR (#1381) üzenetére


bisza
tag

Szia!
Igaza van consono kollegának! A Microsoft band termékei közül választhatsz. Valamint a fitbit termékek közül, ennek applikációja is van wp-re. Viszont a fitbit órák drágábbak a megadott árnál. A garmin órákban is gondolkodhatsz, viszont szintén magasan a megadott árkategória fölött van. Aztán a xiami mi bandnek is van applikációja wp-re, igaz azok inkább aktivitás mérők.

Én most szereztem be egy Garmin Fénix 3 órát, amit wp-vel fogok használni. Leírom majd a tapasztalataimat, hátha mást is érdekel majd.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#1385) Des1gnR válasza bisza (#1384) üzenetére


Des1gnR
őstag

Köszönöm a válaszokat, én is erre jutottam egy kis olvasgatás után, csak elhinni nem akartam :)

Ajándék lett volna, de így valami más lesz :) :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1386) Venn válasza szekra (#1380) üzenetére


Venn
tag

Szia. Ott bukó az egészben, hogy Built-in chip type: MTK2502, RAM: 128MB
ROM: 64MB , ez már árulkodik is arról, hogy alkalmazásokat nem tudsz telepíteni rá, minimális tárhely, zárt rendszer, hamar meg fogod unni. Pénz kidobás kategória. Én megfizettem a tanuló pénzt :) nem ajánlom ezeket. Ha már kínait akarsz akkor minimum 512 RAM 4 GB ROM MTK6572

(#1387) snowdog válasza Venn (#1386) üzenetére


snowdog
veterán

Pl. ilyenre gondoltál? [link]

Parameters:
Display: 1.54 inch Screen
CPU: MTK6572 Dual Core 1.3GHz
GPU: Mali-400 MP
System: Android 4.2
RAM+ROM: 512MB + 4GB
Camera: 2.0MP (GC2035)
Bluetooth: V4.0
SIM type: Micro SIM
Functions: GPS, Gravity Sensor
Waterproof: IP67
Network:
GSM: 850/900/1800/1900MHz
WCDMA: 2100MHz

(#1388) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Urak! 100-120$ körüli kategóriában milyen okosórát ajánlanátok?
Nézegettem a Zeblaze Blitz-et, a Lemfo LF16-ot, KW88-at.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1389) Venn válasza snowdog (#1387) üzenetére


Venn
tag

Igen valami ilyesmit, bár a minőség ettől még kérdéses, az én GW01-es órámban 2 hónap használat után a pulzusmérő elromlott, se kép se hang, egy napot éppen ki bírt egy töltéssel, ha nem volt párosítva a telefonnal :) szóval én azt mondom inkább egy kicsit drágábban de inkább nevesebb márka termékébe ruházz be. Én vettem egy samsung gear fit2-t 45 ezerért, használtan,nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#1390) felegyhazig


felegyhazig
csendes tag

Urak!
Belépnék a tanácsot kérők sorába! :)
Szintén okosóra vásárláson töröm a fejem, nulla tapasztalattal. Évek óta egy Swatch Irony Chrono-t viselek, ehhez a mérethez és súlyhoz szoktam (47 mm kn, tömör szemes acél pánt), és a szemem sem túl jó már.
Telefonálásra valószínűleg nem fogom használni, annál maradibb vagyok. Elsősorban kirándulásokhoz szeretném (kezdő gombászként Locusban szoktam menteni a lelőhelyek koordinátáit), ne kelljen mindig előbányászni/kézben tartani a telefont. A pulzusszámlálót fontosnak gondolom.
Igényeim:
- kerek kijelző előny, "klasszikus" megjelenés,
- nagy kijelző, 1.3" vagy nagyobb
- rozsdamentes acél tokozás,
- fém pánt előny, vagy cserélhető szabvány méretű pánt
- pulzusszámláló
- telefonhoz csatlakozás nélkül is életképes legyen
- wifi és gps képes, telepíthető appok (elsősorban Locus)
- magyar nyelv előny, de létszükséglet
Minderre 50 ezer Ft-ot tudok szánni.

Várom tanácsaitokat!
Köszönöm: Gábor

[ Szerkesztve ]

(#1391) air válasza felegyhazig (#1390) üzenetére


air
nagyúr

Olyan óra, ami minden igényednek megfelel nincs 50 ezerig.
Az olcsó kínai órákban mind kamu a pulzusmérő.
Amiben valódi van és GPS is, az a Garminnal kezdődik.
Esetleg Xiaomi Amazfit, de az nem acél, és nem fém szíjas.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1392) toka96 válasza air (#1391) üzenetére


toka96
tag

Üdv!

Valaki tud véleményt mondani a Withings Activité Steel óráról?

Két ünnep között beruháznék és nem tudom kipróbálni vásárlás előtt..

-- Dani --

(#1393) felegyhazig válasza air (#1391) üzenetére


felegyhazig
csendes tag

Köszönöm. Ezért kérdeztem. Pedig a Lemfo Lem5 és a KW88 tetszett....
Nemrég vettem egy olcsó, kínai, noname karkötőt, amiben van pulzusszámláló, és jól működik. Persze nem mér mindig hibátlanul, de többnyire stimmel.
Ha lemondok néhány, a külsőt érintő feltételemről (rm acél, kerek kijelző), akkor van javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#1394) nyogo83 válasza felegyhazig (#1393) üzenetére


nyogo83
senior tag

Annyit hozzatennek meg, hogy ezt a kriteriumot kb egyik kinai gps-es/onalloan is hasznalhato ora se teljesiti:
"-fém pánt előny, vagy cserélhető szabvány méretű pánt".
A GPS es GSM antennak a szijakba vannak epitve, igy nem cserelhetoek.

(#1395) felegyhazig válasza nyogo83 (#1394) üzenetére


felegyhazig
csendes tag

"A GPS es GSM antennak a szijakba vannak epitve, igy nem cserelhetoek."
Ezt sem tudtam, köszönöm! Egyre kisebb az esély, hogy legyen okosórám...

(#1396) nyogo83 válasza felegyhazig (#1395) üzenetére


nyogo83
senior tag

En is nezegettem KW88, Lemfo i3/Lem 5, IQI i3, Finow x1/x3/x5, No. 1 D5+ tipusu onalloan is hasznalhato orakat.
Ezek kozul talan meg a legjobban a Lem 5 jott be kinezetre, meg a szijjal is meg tudnek baratkozni(bar en is inkabb femszij parti vagyok).

Viszont 1 dolog miatt tettem le rola(egyelore): atlagos mukodesi ido szuk 1 nap, ha meg minden ki van love/nincs net vagy csak "buta" orakent hasznaljuk, talan 1,5.

Direkt teszt celbol vettem korabban egy egyszerubb okosorat, ami szinte csak ertesitesek fogadasa/hivasjelzesre hasznaltam. kb 2-3 het utan lekerult a karomrol, mert meguntam hogy surun toltogetni kell(1,5 max 2 naponta). De ez az en hibam, az orat joforman csak furdeshez veszem le(sima analogot is), szoval ezt nem tudom megszokni.

Amugy ismerosi korben van 3 Apple watch, 2 Samsung Gear S2 es lassan mar egyikojuk se hordja, vagy eladja igy jopar honap utan, mert meguntak ezt a toltogetos/lemerulos macerat.
Nekem az idealis egy Pebble Steel lenne, de igy hogy ment a ceg a levesbe, mar nem fogok meg hasznaltan se venni :(

Itt van egyebkent egy nagyon jo Youtube csatorna, ahol a "markasabb" kinai orakat tesztelik : [link]

[ Szerkesztve ]

(#1397) felegyhazig válasza nyogo83 (#1396) üzenetére


felegyhazig
csendes tag

A napi töltéssel nincs bajom, éjszakára eddig is mindig letettem a karórát, és a telefont is bedugom tölteni minden este lefekvéskor. Nem nagy teher az órát is dokkolóra tenni. Nincs nagy mobil forgalmam, és egy hívás sem halaszthatatlan, nem fontos a folyamatos bt kapcsolat, nem baj , ha nem jelez mindenért az óra.
A cél, az ok, az indok az, hogy a kirándulásokon ne kelljen a telefont mindig elővenni, szabad legyen a kezem.

(#1398) MY2K


MY2K
aktív tag

A sztorim a következő: Még idén black friday idején rendeltem egy huawei watch-ot amit ma szállítotak ki. 1x hívott egy srác és közölte hogy kifogytak de rendelés alatt van. Ma kihozta a futár. Látszólag minden rendben volt a csomagolással sértetlen volt. Kibontás után látom hogy az óra nem új. Hiányoztak róla a védő fóliák alul és felül. Az elmentett wifik között szerepel egy TelenorDemoShop.
Ilyenkor ugye minden gond nélkül visszavihető? Még nem fizettem érte mert 2 hónap múlva indul a törlesztés de egy használt eszközt nem fogok kifizetni. Mi a véleményetek?

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#1399) cozmo válasza MY2K (#1398) üzenetére


cozmo
őstag

Retour! :U

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#1400) darthsmoke válasza Norbi1974 (#1379) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Köszi szépen a linket, rendeltem én is egy AMAZFIT-et (English version). Remélem, beválik... :R

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.