Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) Dwatti válasza poizze123 (#17000) üzenetére


Dwatti
addikt

Honor, Huawei tudása ua.
Magyar nyelv, elfogadható alkalmazás
De nincs szinkron vagy feltőltés külső alkalmazásba.

Amazfitben ha jól tudom még mindug nincs gyári magyar nyelv.
Amazfit elönye pl Strava szinkron.Rengeteg számlap. Hátránya a gyári ap. (Meg a frissítések néha pontatlaná tették)

[ Szerkesztve ]

(#17002) BigBlackDog válasza Dwatti (#17001) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Huawei-Honor vonalon van olyan ami telefonálást is támogat (az alacsonyabb árú mezőnyben)? Amazfit esetén ezt már tudja a GTS 2 is, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#17003) Spec válasza BigBlackDog (#17002) üzenetére


Spec
őstag

A Huawei GT2 - GT2 Pro tudja a bluetooth-on keresztüli hívás indítást, fogadást, kvázi mint egy bluetooth kihangosító. De nem sim-es, e-simes egyik se, vagyis teló nélkül (hatótávon belül) nem tudsz telefonálni vele.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#17004) Dwatti válasza BigBlackDog (#17002) üzenetére


Dwatti
addikt

Huawei Watch gt2, Honor magic watch2 innentől van beépített mikrofon és hangszóró De csak a 46 mm változatban.
Huawei watch 3 pro már e simes

[ Szerkesztve ]

(#17005) BigBlackDog válasza Dwatti (#17004) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ #17003 Spec: :R A 46 mm-es verzió már nagy lenne.

(#17006) Dwatti válasza BigBlackDog (#17005) üzenetére


Dwatti
addikt

42 mm kevesebb üzemidő, csak Bt hivás felvétel/elutasítás külső eszközön(nincs mikrofon és hangszóró)

[ Szerkesztve ]

(#17007) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Szerváltam egy Garmin Fenix 6 órát, ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:

Valahol a neten fellelhető írásos formában részletezve a widgeteken / watchface-en kirakható adatok? pl. Weather Widget mutatja: 43º 55/34 2 NY tuti valami angolszász formátum, mert valahogy nem stimmelnek az értékek és így arra sem tudok következtetni mit is szeretne mutatni :F tippre: aktuális hőfok, legmagasabb/legalacsonyabb hőfok, szélerősség és az iránya. Az 55/34-et watchface-en is ki lehet rakni, ott így jelenik meg: M 55/A 34 és itt magyar rövidítéseket használ az óra pl. MAG. 249, BARO. 1013, szal Magas, Alacsony a tippem, csak az értékek nem stimmelnek hozzá.

Connect APP-ban sem találtam időjárásra utaló részt / beállítást, ahol esetleg lehetne matatni a mértékegységrendszert. Saját adatoknál átállítottam metrikusra

Véletlenül nem használ valaki ilyesmi jellegű AllinONE watchface-t?

A képen lévőnél nincs kompatibilis listában a Fenix 6

Jelenleg az egyik gyári analóg jellegűt használom, amin VO2max is lenne , de ez ugye tevékenység híján -- értékű illetve van még egy NINCS ÁLLAPOT értékű adat is, melyeket nem igazán sikerült módosítani

read-only mode on the forum

(#17008) Dwatti válasza AtHoS (#17007) üzenetére


Dwatti
addikt

Connect alkalmazásban megjelenés menű alatt megtalálod a számlapok beállítást. Mérték egység stb.
Egyes számlspokhoz kell egy api key is az openweathermap oldalán. Free reg, azt bemásolod a connectben a számlap beállításokhoz indítasz egy tevékenyseget, hogy aktív gps legyen aztán szinkron után menni fog az időjárás adat is.
Gyári számlapokat meg az órán lehet szerkeszteni. Ott ahol kiválasztod,

[ Szerkesztve ]

(#17009) Dwatti válasza AtHoS (#17007) üzenetére


Dwatti
addikt

Az órán a rendszer beállítások között is állitsd be a mértékegységet!

(#17010) AtHoS válasza Dwatti (#17008) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi, az órán kellett beállítani :R : Menü / 20. alpont (fölfelé lapozva mondjuk az első) Rendszer / 8. alpont Mértékegységek / Itt mind a 9 tételt át kellett állítani :F

Connect alkalmazásban be volt állítva a mértékegység metrikusra, de azt a Beállítások / Felhasználói beállítások alatt találtam meg és hatástalan az órán megjelenített mértékegységekre

Ezt az api key beírás lehetőséget egyelőre nem találtam meg, de időjárás adat volt eddig is csak Fahrenheit-ben mutatta. Az órán átállítva a fenti útvonalon, már számomra is könnyen értelmezhetőek az értékek :DDD (Connect-ben a Beállítások / Felhasználói beállítások részen lehet megadni az időjárás helyét, ahol nekem a telefon helyadata alapján pont meg is felel)

Az alvási időszakot automatikusan fogja detektálni? Mert az egy dolog, hogy beállítottam egy általános kezdet-vég időpárost, de 99%-ban sosem fog egyezni a valós lefekvés-kelés idejével. Ma reggel pl. kézzel kellett beírnom mikor feküdtem le és mikor keltem. Remélem azért valamit csak ki fog tapasztalni az érzékelt adataimból és belövi előbb-utóbb magának automatkusan.

A gyári számlapon az említett két érték gondolom a beállított kerékpározási tevékenységhez kapcsolódna, ami kikapcsolhatatlan a számlapról. A többi adatot tudtam állítani.

Sajnos a saját szerkesztésű Face it számlapok annyira kevés adatot tudnak egyszerre megjeleníteni ill. kötelező háttérképet is használni, hogy szórakozni jó, de értelmeset nem lehet kihozni belőle.
Egyelőre néztem az app store-ban pár számlapot, majd meglátom melyik válik be közülük
Home-Fit Thrill
Cogwheels
Glance Watch Face
Just Enduro
Minimal Vertical 2
Just All

valószínű ez döntő szempont lehet a végleges döntésnél:
"Run in the background when it is not active (potentially affecting battery life)"

Másodpercet is mutató számlapokat preferálnám, de ezeknél is lekapcsolja egy idő után aztán talán kézemelésre mutatja megint egy darabig

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17011) Dwatti válasza AtHoS (#17010) üzenetére


Dwatti
addikt

AApi key a letöltött számlapokhoz kelhet csak azok fognak a connectben a számlap menüben megjeleni, gyári csak az órán.

(#17012) krampy


krampy
csendes tag

Sziasztok,
okosóra vásárlásban gondolkozom és nem annyira vagyok jártas a témában. Igazából nekem nem lényeges, hogy üzeneteket olvasgassak rajta, vagy telefonáljak, a legfontosabb nekem az alvásfigyelő funkció lenne (ami ahogy láttam a 30 ezer pluszosokban azért már benne van), de nekem nem az lenne a lényeg, hogy milyen volt az alvás minőségem (nyilván az is), hanem hogy optimális időpontban ébresszen reggelente. Igazából ebből adódik két kérdésem is, tapasztalatból tud valaki ebben segíteni, hogy tényleg hatásos-e, illetve, hogy ha azt látom, hogy alvásfigyelő funkció, akkor ez egyben ezt a tulajdonásgát (ébresztő) is magában foglalja?
Ami még elvárás az órával szemben, hogy klasszikus fémcsatosat szeretnék, tehát amiről egyből ránézésre nem lehet látni, hogy okos (mint pl ez: Huawei Watch 3, csak nem akarnék ennyit adni érte, olcsóbb is jó, ha benne van ez a funkció és mondjuk ilyen klasszikus formájú)
Előre is köszönöm
krampy

(#17013) arcitec válasza krampy (#17012) üzenetére


arcitec
addikt

A Garminok tudják az alvás értékelést. Ez talán a jobb kifejezés, mivel magát az alvást értékeli ki. Olyan funkcióról nem tudok, hogy ha kipihented magad, akkor ébresszen is.
Magát az alvást, az életmódot, a mozgást (erre igaz ugyan tud figyelmeztetni, de ennyi), az étkezést, mindenkinek magának kell a saját szervezetéhez igazítani stb.
Tapasztalatom szerint jól is működik, mármint az alvás figyelés és kiértékelés.
Az élet minőségét azt ez egyénnek saját magának kell
alakítani, ehhez az óra max. támogatást tud adni. ;)
U.I: Ha a Garmin.hu ügyfél szolgálatot felhívod, tudnak a választásban segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#17014) HKorn válasza arcitec (#17013) üzenetére


HKorn
addikt

Garminok pont nem a legjobbak az alváskövetésben, talán már a Venu 2 igen, de a régebbiek biztosan nem. Csak arra meg egyébként is drágák szerintem.

Huawei/Honor Watch GT2, Watch Fit stb 35k körül teljesen oké erre a célra

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#17015) arcitec válasza HKorn (#17014) üzenetére


arcitec
addikt

Tévedés. Illetve az én tapasztalataim nem a TE állításodat igazolják. Pont. :DDD
U.I: A szerintem meg pláne veri nálam a biztosítékot.... ;]
A Garmin nem a legolcsóbb, az ellenben igaz ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#17016) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Milyen okos órát ajánlotok szívbetegnek?
Kizárólag az egészséggel kapcsolatos funkciókra van szükség minél pontosabb értékekkel.
Apple Watch-ra gondoltam, de ez esetben a telefont is cserélni kell, mert a mostani androidos, viszont még szinte új telefon(P40 Lite).
Ha van olcsóbban is megbízható, jó óra, akkor nem ragaszkodom az Apple watch-hoz.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#17017) tibike8 válasza krampy (#17012) üzenetére


tibike8
őstag

Én a Honor MagicWatch 2-őt használom és az is tudja, hogy optimális időben ébreszt az által, hogy figyeli az alvásodat. Szerintem más órák is tudják ezt. Én 4:30-ra állítom és fél órára ezt a figyelési értéket. Így 4:00 és 4:30 közt bármikor ébreszthet az óra, annak fényében, hogy melyek a legmegfelelőbb a számodra. Mivel a REM-ből a kevésbé drasztikus az ébredés, így, ha lehet abból ébreszt. De legalábbis az alvásodat igyekszik figyelni és a legoptimálisabban jelezni.
Legalábbis szerintem erre gondolsz.

(#17018) krampy válasza tibike8 (#17017) üzenetére


krampy
csendes tag

Igen igen, pontosan erre gondolok, lehet rosszul fogalmaztam amit arcitec talán így félre is értett. Tisztában vagyok vele, hogy olyan nincs, hogy ébreszt ha kipihentem magam, hanem REM-ben próbál meg felkelteni.
Köszönöm a választ, tetszik az óra is :)

(#17019) arcitec válasza tibike8 (#17017) üzenetére


arcitec
addikt

Ezt nem tudtam, a Garmin ha minden igaz nem tud ilyet, de pl. nekem nem is kell, mert bio ébresztőm van és az tuti. :D

[ Szerkesztve ]

(#17020) Alex91 válasza féldekás (#17016) üzenetére


Alex91
félisten

Withings Scanwatch…?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17021) tibike8 válasza krampy (#17018) üzenetére


tibike8
őstag

Szívesen. Vannak sima ébresztés beállítási lehetőségek és 1db, u.n. intelligens riasztás elnevezésű és az tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#17022) féldekás válasza Alex91 (#17020) üzenetére


féldekás
aktív tag

Köszi, jó választásnak tűnik.
A withings oldalán coming soon van, de már van kapható belőle a webshopokban.
Ez generáció váltás miatt lehet?
[link]
Viszont be tudtam tenni a kosárba így:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17023) Alex91 válasza féldekás (#17022) üzenetére


Alex91
félisten

Ami jon, az masik ora, Scanwatch Horizon. Amire en gondoltam a sima Scanwatch…

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17024) féldekás válasza Alex91 (#17023) üzenetére


féldekás
aktív tag

Értem. :R
Ahogy látom a horizon a prémium kategóriás változat, de funkciók tekintetében nincs eltérés.

(#17025) AtHoS válasza arcitec (#17015) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam egyelőre nincs sok tapasztalat Garminnal, de gyűlik :B

A Fenix 6 alvás monitorozási "minősége" egyelőre kérdéses, bár javuló tendenciát mutat. Ma reggel már auto módon jelenítette meg a szerinte alvással töltött időszakot (és nem kézzel kellett beállítani a kezdést-végzést hozzá). Bár nem igazán sikerült eltalálnia, de ehhez volt egy kis nehezítés részemről: tegnap délután 14h-kor ledőltem 2 órára, 16h-kor ébresztett a telefon, amit lenyomtam, majd 16h15-kor ugrottam ki az ágyból és hajnalig néhány megszakítással szgép előtt ücsörögtem, majd hajnal 2h30...2h40 körül feküdtem le, 7h54-kor jött SMS-hez felkeltem, de megtekintés után visszafeküdtem és 9h magasságában kászálódtam ki az ágyból, ittam egy csésze meleg teát, utána kis gépezés 10h30-ig

Fenix 6 -nak ezt sikerült ebből statisztikáznia:

A mozgási diagramból látható, hogy a délutáni alvást jól belőtte, még az ágyból kimászást is jól jelzi (első kiugró mozgás csúcs). Utána viszont még mindig alvásként monitoroz és közben sokszor jelenik meg éber ill. mély fázis, amikor is biztosan nem aludtam :DDD
A 2h30...2h40 környéki lefekvés is tök jól jelenik meg (mozgás beesik + éber-mély-REM fázisok is megjelennek) illetve a 8h és 9h ágyból kimászás is (1-1 mozgás megugrás + ébrenlét fázis), de még utána is alvásként monitoroz, míg fel nem álltam a számítógéptől.

Meglátjuk, hogy további folyamatos használattal mennyire fog pontosabbá válni ez a funkció

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17026) arcitec válasza AtHoS (#17025) üzenetére


arcitec
addikt

Be kell állítani az alvási időszakot.(setup.) Nálam teljesen rendben van, amikor jegyzi az alvás kezdetét az is pontos, az ébredés is és annak mikéntje is és maga az alvási időszakok és fajtái. Tudom, mert nyilván érezni mikor kel kipihenten vagy kialvatlanul az ember, annak ellenére, hogy aludt. Ja és a délutáni alvást nálam nem jegyzi, talán mert
be van állítva mi az alvási időszak és nem keveri kavarja össze vissza. A body battery értékelése is rendben, no meg az alvási minőség kiértékelése is.
Szóval akinél nem jó, ott nem tudom mi lehet a gond. Fenix 6x Pro az óra.
Véleményem szerint ami tudást beleraktak, azt nem csak elviekben tudja, meg vagyok elégedve vele, az akku időről meg ne is beszéljünk. Ügye nem naponta, sőt nem is hetente kell tölteni ez is egy fontos szempont.
És ez a tapasztalatom, nem a szerintem vélemény. De persze kinek mi. ;)
U.I: És ettől még az összes többi óra is jó lehet, igényeknek megfelelően ..

[ Szerkesztve ]

(#17027) AtHoS válasza arcitec (#17026) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Félre ne értsd, nálam csak 2 napja van üzemben az óra, erősen ismerkedési fázis. A korábbi órához viszonyítva kis túlzással zsebszámológép vs. asztali PC érzésem volt, mikor nekiálltam matatni és szerintem még mindig fele funkcióról sem tudok, amit nyújt/lehetne komolyabban is használni

Be van állítva az alvási időszak, (23h-6h) de mivel a valóságban nálam mindig más, így ez a funkció/beállítás nálam nem fogja segíteni a kiértékelést :B (nappal 12h, másnap éjszaka 12h munkarendben dolgozom, plusz összevissza 1-1 pihenőnap közbeszúrva, emiatt az alvási időszak beállítása nálam nem segíti az órát)

De mint látod, egész jól el lehetne találni a kezdet-vég időket, csak valamiért a mozgást nem veszi igazán hangsúlyosan ehhez...szerintem.

Az akkuidő viszont eddig érdekes, bár nem vágom még mi az ami extrán fogyaszt, bár tippelem, hogy az ami be van kapcsolva :DDD

Jelenleg ezt az óralapot használom [Home-Fit Thrill] + folyamatos pulzus és SpO2 figyelés megy (SpO2-re tegnap 18h körül akadtam rá, akkor kapcsoltam be). Edzés, GPS, zene, stb.. nem volt használva, hacsak nem gyárilag auto használja valamihez a GPS-t. Szerda este/éjszaka vettem le töltőről (szal 2 napot ment eddig) és most a Down gombos menüben ír 4 napot. Bár ugye volt is nyomkodva egy keveset az újdonság varázsa és ismerkedés jegyében :D de SpO2 bizonyára igénybe veszi és a folyamatos pulzus figyelés is, de a gyártó által megadott 14 naptól elég messze lesz, ha valóban jól jósolja a hátralévő 4 napot. Bár az akár akármit is jelenthet :DDD

Lehet/biztos van olyan funkció amit nem használok aktívan, de gyárilag be van üzemelve csak még nem akadtam rá/nem is tudok róla, hogy van és emiatt nincs kikapcsolva -> fogyaszt :B

Amúgy Garmin oldalán pár Fenix 6 [link] (pl. fenix 6 Sapphire Titánium titánium szíjjal 285k) és az Instinct Lakeside Blue [link] 90k épp akciós

ui.

Ami funkció jól jönne, de eddig nem kerültem vele szembe: ha leszakad a telefonról BT-n, akkor rezeghetne/pittyeghetne egyet, hogy figyelmeztessen. Nem tudom ilyen funkció van-e egyáltalán benne

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17028) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Az egyik családtagom szeretne venni egy okosórát vagy okoskarkötőt és az alábbi funkciók lennének fontosak számára:
-Vérnyomás és pulzus mérés
-Lépés számlálás és aktivitás mérés
-Kalóriaszámlálás
-(esetleg alvás funkciók?)

A felhasználható kerete:
20- max. 30E-t tud rászánni a dologra.

Előre is köszi a segítséget. :))

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#17029) (ex)Cat válasza AtHoS (#17027) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

A folyamatos véroxigén figyelés elvileg erősen meríti az órát. Ezt nekem - Venu2 - írja is ha bekapcsolom. Amúgy neked jól mér? Már legalábbis ilyen 97-98 körüli értékeket mond? Mert az enyém jellemzően 90-95 :-/ Ha nem ragaszkodsz a folyamatos követéséhez, próbáld meg enélkül, szerintem jelentősen dobni fog az akkuidőn.

A telefon leválasztódást tuti tudja, mert ezt már anno az FR235-öm is ismerte anno, a Venu2 is csinálja. Nekem a menüben: Setup/Csatlakoztathatóság/Telefon -> Csatlakoztatási riasztások

(#17030) (ex)Cat válasza AtHoS (#17027) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

[Ezeket] nézted amúgy?

(#17031) arcitec válasza (ex)Cat (#17029) üzenetére


arcitec
addikt

+1. A véroxigén folyamatos figyelése ezerrel meríti, ráadásul nem is kellene bele, mert még
az erre a célra készült mérőt is tudni kell használni. Tehát azt nem célszerű bekapcsolni folyamatosra. Ez nem az óra hibája, ez ilyen. A csuklós szívritmus mérés sem pontosan azt adja mint pl a mellkaspánt, de az mehet folyamatosan az nem gond.

(#17032) Dwatti válasza AtHoS (#17027) üzenetére


Dwatti
addikt

Háttér világítást vedd lejebb, illetve kapcsold ki a kézmozdulatra.
Csatlakozz a Hivatalod fb Garmin csoporthoz, fájlok között sok okosság megtalálható

(#17033) movax


movax
őstag

Biztosan más is szembesült ezzel e helyzettel, nem tudom, jó topikban kérdezem-e:

Amikor kocsiba ülök, az órával BT-on összekapcsolt telefon nem csatlakozik szintén BT-on az autó hangrendszeréhez, mert már az órával van összekapcsolva, ugye. Hogy lehet ezt megoldani azon kívül, hogy ne vigyem magammal az órát (amin persze nem lehet kikapcsolni a Bluetooth-ot)? Blitzwolf BW-AT2 és Poco M3.

(#17034) AtHoS válasza (ex)Cat (#17029) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam is 90...95 között rögzített.

Köszönöm az infót és a linkeket mindenkinek :R

SpO2-t kikapcsolva felugrott a várható működési idő 8 napra

"Setup/Csatlakoztathatóság/Telefon -> Csatlakoztatási riasztások"

Ehhez hasonlót találtam: Menü / Beállítások között Telefon / Riasztások

Viszont itt nem ír mellé semmit és ki/be kapcsolni lehet. Bekapcsoltam, meglátom majd ez lenne-e a leválasztódás értesítő riasztása

Háttérvilágításra vonatkozó beállítást egyelőre nem találtam meg, de kézmozdulatra nem kapcsol csak gombnyomásra. Közben új vezérlő hozzáadásával előkerült, 20%-on volt

ui. mai alvást már tökéletesen rögzítette automatán :)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17035) balint9605


balint9605
csendes újonc

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Egy okosórát szeretnék ajándékozni, de nem nagyon értek hozzájuk. Ami fontos lenne, hogy női kézre jó legyen, lehessen vele mobil fizetni OTP-s kártyával és működjön androidos telefonnal. Próbáltam nézegetni de nagyon sokrétű a kínálat és elvesztem… köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#17036) zeon.hu válasza movax (#17033) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mármint egyáltalán nem kapcsolódik vagy csak nem automatikus?
Ha utóbbi:
Sűrű probléma nálam is (Gear S3 és Mi Max 3), néha kapcsolódik, de rendszerint nem.
Mivel amúgy is használok automatizáló programot (Macrodroid), így azzal oldottam meg: Tettem egy gombot a legördülő értesítő sávra, amihez hozzá van rendelve a saját és a céges autó bt-a, valamint a receiver. Így csak azt kell megnyomni és kapcsolódik az éppen elérhetőhöz.

Ha egyáltalán nem kapcsolódik:
Kapcsold ki az órát, ezután párosítsd a telefont az autóval, majd megint ez órával.
Ezek után elvileg máskor is jó kéne legyen.

Gond akkor lehet, ha a 2 eszköz ugyanazon a bt frekvencián van.
Ilyenkor egy receiver lehet a megoldás, amire a telefon csatlakozik, az pedig a rádióhoz (utóbbi már nem bt kapcsolat, hanem rádiófrekvencia, így nem zavar semmit).

#?*@&!

(#17037) (ex)Cat válasza AtHoS (#17034) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Alakul ez! :)

"Beállítások között Telefon / Riasztások"

Szerintem ez lesz az, csak ott másként hívják.

(#17038) prolad


prolad
őstag

Sziasztok

Tervezek venni egy Garmin órát, vagy valaemyikek a Fenix 6os családból vagy egy Endurot. Az lenne a kérdésem, hogy az értesítéskezelése milyen? Volt korábban Vivoactive 4,ott szépen kezelt mindent, nem tudom a nem érintős felületük mennyivel másabb. Pl. mennyire kényelmes odanavigálni, van-e olyan app aminél nem jelez és Gamailes maileknél memnyit látok a bejövő mailekből. Ja és hogy kiírja-e, hogy melyik értesítés mikor jött. A jelenlegi Huawei ezeken csúnyán elvérzik.
Néztem teszteket, de kb mind a fitnessz részre fókuszál. Értem, hogy nem ez a fő profiljuk, de, nem is kell Apple Watch/Android Wear szintű tudás, de a jól működő értesítéskezelést elvárom.

(#17039) féldekás


féldekás
aktív tag

A Withings órákhoz tartozó Health Mate appon be lehet állítani, hogy másik készüléken is láthatóak legyenek az adatok, amit az óra mér? Tehát a 2 telefonon található Health Mate app szinkronizáljon egymással?

(#17040) Alex91 válasza féldekás (#17039) üzenetére


Alex91
félisten

Ha minden igaz meg lehet osztani massal is az adatokat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17041) Alex91 válasza Alex91 (#17040) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17042) féldekás válasza Alex91 (#17041) üzenetére


féldekás
aktív tag

Csináltam gyors egy próba fiókot és hasznos volt a link, valóban meg lehet osztani.
Kérdés mit oszt meg konkrétan, de ezt majd jövő héten kipróbálom, ha megjön az óra.
Köszi! :R

(#17043) zsomlegolyo


zsomlegolyo
friss újonc

Sziasztok!
Ha valakit esetleg érdekelnek a kézzel készített bőrszíjak, az nézzen fel a https://www.finwatchstraps.com/-ra. Ott vettem a mostani szíjamat, és nagyon meg vagyok elégedve vele, cdak ajánlani tudom.

(#17044) Yahhher válasza movax (#17033) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem ford-om van, meg Watch Magic 2-őm. Amikor ezzel szembesültem, az oldottam meg, hogy a telefon bt menüjében ahol látom, hogy párosított a MW2, ott a jobbra nyílra bökve bejön 3 lehetőség:
Telefonhívások
Beviteli eszköz
Névjegy megosztása

Itt a telefonhívások lehetőséget kikapcsoltam, így az óra nem akarja kezelni a hívásokat. Ugyanúgy jelzi, rezeg meg minden, de nem az óra lesz a kihangosító eszköz ( MW2 kihangosítóként is tud működni, de nekem az nem kell).

Üdv B.

(#17045) kubokra


kubokra
tag

Sziasztok!
Okosórát keresnék, ami strava (értelemszerűen gps-el) és spotify kompatibilis. Milyen márkát és típusokat javasolnátok? Nézegessek apple watchokat vagy garminokat?

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#17046) (ex)Cat válasza kubokra (#17045) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

A strava-ra szerintem nagyjából mindegyik tud szinkronizálni. AW csak ha iPhone-od van és együtt tudsz élni, a max 1 napos üzemidővel.

(#17047) kubokra válasza (ex)Cat (#17046) üzenetére


kubokra
tag

Ahha, értem. Igazából a spotify support se feltétlen fontos, csak a belső tárhely meg bt, hogy podcastok mehessenek. A stravaval viszont jól esne az automatikus szinkronizáció, nem utólagos mókolással - ehhez viszont kell dedikált strava app az órára, nem?
Szerk.: Igazából okosórát keresek, nem fitness-órát, ezért a garmin nem feltétlen a legjobb - nem mintha lenne választásom, tekintve a büdzsét :D
Samsungok? Gear S3, Galaxy Watch, Active 1/2?
A büdzsé 30k körülig tart, nem túl méretes sajnos.

[ Szerkesztve ]

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#17048) (ex)Cat válasza kubokra (#17047) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nem kell hozzá dedikált app. Ha az óra támogatja mint pl. a Galaxy W, akkor annak a telefonos appján - Samsung Health - keresztül bejelentkezel a Stravaba és onnantól szinkronizál szépen.

Más kérdés persze hogy esetleg nem mindent. Nekem pl. a súlyzós edzéseket nem töltötte fel, csak a futást, sétát, kerékpárt. De lehet, hogy ez állítható valahol, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#17049) blaca83 válasza blaca83 (#17028) üzenetére


blaca83
őstag

Erre esetleg valaki? :B :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#17050) anrb válasza blaca83 (#17049) üzenetére


anrb
aktív tag

Vegyen egy szimpatikus kinézetű karkötőt a Mi Band vagy a Huawei/Honor Band szériából (kb. 10e), meg hozzá egy felkaros Omront. Ezzel nem fog csalódni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.