Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) dajani


dajani
tag

Sziasztok.
A legtöbb okosóra Android 4.3 vagy újabb rendszerrel kompatibilis, mi van ha a telefonomon 4.2 van? Mik nem működhetnek 4.2-vel, vagy teljes egészében nem kommunikál a kettő együtt? Miért kell 4.3-as android nekik? Tapasztalatokat várok. NO.1 D5 használható telefon nélkül? Előre is köszönöm.
Üdv.

(#302) flegga92 válasza retesz147 (#300) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem is tegnap jött meg a No.1 D5

Azt kell mondjam, hogy remek minőségű, jó az anyaghasználat. Szíjat nem lehet cserélni mert elméletileg abban van az antenna (xda-n olvastam) de ha valaki ezeket nem használja órással tudja szerintem cseréltetni. Nekem nagyon vékony csuklóm van a 3. lyukba tudom befűzni és ezen kívül még 5 lyuk van a bővítésre. Elég közel vannak egymáshoz, könnyen beállíthatja mindenki a magának megfelelőt.

Kijelző szép, napfényben is jól látszik.

Súlya kb egy fém szíjas óráéval megegyező, nem zavaró.

Csomagban volt 4 db pótcsavar illetve csavarhúzó a SIM kártya behelyezése miatt illetve egy kijelzővédő fólia amit érdekesen lehet csak rárakni. (elméletileg a Huawei okosórájához lehet tempered glass-t kapni és jó rá)

SIM-es funkciókat nem tudtam kipróbálni nano SIM hiányában.

Szoftver:
Első bekapcsolásnál kiválaszthatjuk a nyelvet (magyart is) google bejelentkezés stb mint egy telefonnál. Az óra feloldásakor megjelenik maga a beállított óra. Balra húzáskor az értesítések vannak ami egyszerre megjeleníti az óra és a telefon értesítéseit (erről később). Jobbra húzva egyszer a zenelejátszó ami nem tudja vezérelni a telefon lejátszóját sajnos. Ez után még jobbra a pulzusmérő, lépésszámláló, időjárás van. A menübe belépni az órára koppintással lehet. Vannak előretelepített appok amikkel nem nagyon foglalkoztam. Van külön alkalmazásboltja amiben kemény 3 app van, hanyagolható, mivel úgyis ott a Play áruház. Legtöbb alkalmazást fel lehet telepíteni viszont van ami a kör kijelző miatt elég korlátozottan használható. Mivel szeretnék rajta olvasgatni word/pdfet is így először Polaris office-al de ez nem vállt be. Kilógnak a gombok, lassú. Google pdf olvasója használható középre rakja be. Viszont hogy olvasható legyen a betűméretet fel kell venni elég nagyra.
A szoftver maga gyors, azért az alkalmazásokban tud akadni. Google maps kifejezetten jó rajta, mert középre teszi be. Waze is megy rajta de ott nekem lelógtak a gombok.
Billentyűzettel viszonylag könnyen lehet írni, de benne van a google szövegfelismerője ami egész pontosan beírja a diktált szöveget.

Telefonnal való párosítás:
Az órán el kell indítani a Watch Helper nevű programot aminek az alján van egy QR kód ezt értelemszerűen a telefonnal be kell olvastatni és letölti az alkalmazást (nem a Play Áruházból) Ezek után párosítsuk össze a telefont és az órát a BT menüben, majd nyissuk meg az alkalmazást válasszuk ki az órát és kapcsolódik is hozzá. Az app sajnos nagyon buta. Hívás-SMS jelzés illetve más alkalmazások értesítését is be lehet állítani. Én kipipáltam az összeset szépen megjelennek az órán, de ennyiben is marad a dolog. Nem tudod felvenni a hívást, visszahívni, smsre válaszolni stb. Ezen kívül még tudod a telefont/órát keresni illetve az eszközök között fájlokat mozgatni és az órán lévő appokat törölni.
Ami nekem hiányzik az a zene/kamera vezérlés, hívásokkal kapcsolatos műveletek, kihangosítás az órán, illetve az üzenetekre való válaszolás. Lehet vannak erre 3rd party appok de még nem bújtam bele magam.
Van rajta böngésző egy gugli keresést intéztem benne, de be is csuktam.
Netezni lehet 3G-n Wifin, illetve egy trükkel a telefon mobilnetjét használni BT-n. Ez igényelt egy kis fejtörést mert hiába látszott az órán és a telefonon is a megosztás engedélyezése nem akart menni. Aztán a hotspot menüben a telefonon megtaláltam az Internetkapcsolat megosztása bluetoothon elnevezésű menüt, ezután megy rendesen. Csak akkor működik, ha egyik eszköz sincs wifire kapcsolódva!

Üzemidő: kb 6 órát ment ma elég kevés használattal és 80%-on van. A wifi az nagyon meríti, nem érdemes bekapcsolni. egyenlőre erről többet nem tudok mondani. Töltője mágneses viszonylag stabilan tartja és nagyon hamar feltölt.

Összességében használható óra legalábbis amire én vettem elsősorban. A fent felsorolt hiányosságok miatt, ha nem tudom mással megoldani, akkor menni fog tőlem, mert nem tudom mire használni. Szívesen kipróbálnék egy Android Wear-es órát, hogy azokon mit és hogy lehet megoldani. Egy zárt rendszerű óránál mindenképpen jobb sajnos a Wearhez nem tudom hasonlítani. Összeszerelés, anyag felhasználás első osztályú.

Ha bármi kérdésetek van írjatok nyugodtan ide próbálok rá válaszolni.

(#303) retesz147 válasza flegga92 (#302) üzenetére


retesz147
addikt

ejha!! nagyon szépen köszönjük a beszámolót!!!! :R

esetleg pdf-et dropboxal próbáld meg (telepíteni kell a dropbox alkalmazás és abban van olvasó is), én mobilon is azt használom, vagy a gdrive pdf olvasóját.

órán lehet nagyítani a dokumentumokat, vagy ahogy megjeleníti, onnantól nincs nagyítási lehetőség?

van olyan funkció, hogy az óra mindig mutatja az időt? vagy csak akkor, ha fejemhez fordítom, vagy megkoppintom?

nem lehet szíjat cselélni? :W :W :O :O

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#304) flegga92 válasza retesz147 (#303) üzenetére


flegga92
senior tag

Drive féle pdf olvasó van fent (nekem az a gugli féle). 3 koppintással rá tudsz nagyítani de a mértékét nem tudod szabályozni.

Ha jól látom max fél óra lehet a kijelzőidő, lehet máshol van valami eldugva de eddig nem találtam.

Szíjcserét egy órásnál kell megkérdezni. Amennyire belátok szabványos órás tengellyel van odafogatva, viszont az xda-n olvastam, hogy a szíjba van az antenna. Na most hogy ennek eltávolítása csak a mobilhálózatot korlátozza, vagy a wifit is azt nem tudom.

(#305) retesz147 válasza flegga92 (#304) üzenetére


retesz147
addikt

:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#306) dkaro válasza dkaro (#297) üzenetére


dkaro
őstag

Erre valaki? Azt szeretném, hogy a zenelejátszót az óráról vezérelhessem de ne a telefonon szóljon a zene.
Ugyan ez hívásra. Óráról indítani/fogadni de a telefonba/headsetbe beszélni/hallani.
DZ09 és Huaewei p8.

(#307) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

Olyan okosórát keresek, amivel doc kiterjesztésű fájlokat lehet olvasni. Pebble-m volt, de Android-os vagy iOS-es telefon nélkül az nem működik, nekem pedig WP van. Így vagy olyat keresnék, ami a WP-t támogatja, vagy amelyik telefon nélkül is működik.

Köszönöm: G.

(#308) Gabonetta válasza Gabonetta (#307) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Bocsánat, kicsúsztam a szerkesztési időből. Txt fájl olvasása is elfogadható.

(#309) Eclips21 válasza retesz147 (#300) üzenetére


Eclips21
őstag

Youtube tele van tesztel, amúgy 100%-os android van rajta bármit le lehet tölteni rá play store-ból, minősége A+ szíjtól az óra házáig minden tökéletes nem gagyi kicsit sem. Olyan mintha egy telefon lenne kis kijelzővel(lényegében az is)

Hátránya azért van, pik-pak lekapcsolódik a wifiről mert ügye hiába nagyobb az aksija mint a többi órának így is gyorsan merül, kör alakú a kijelző ezáltal sok minden lelóg pl.: facebook messenger-ben (igen feltettem rá :DDD ) nem tudom elküldeni amit írtam mert a gomb pont olyan helyen van hogy nem látni, és ez minden alkalmazásban így van, ügye nem körnek érzékeli a kijelzőt hanem négyzetnek.

Puskázni nem lehet vele az tuti :D nem elég hogy kör alakú de ha rá nagyítasz még jobban lelóg minden. Amúgy faszán visz mindent. Téglalap alakúval biztosan jobban jársz ha puskázás lenne a cél.

[ Szerkesztve ]

(#310) flegga92 válasza Eclips21 (#309) üzenetére


flegga92
senior tag

Lelógó dolgokra egy tipp: Ezt tedd rá az órára és válaszd ki a magnification gesturest (ha jól emlékszem) és utána 3 tapival a kijelző szélére nagyít és szinte mindig meg tudod nyomni a gombot.

(#311) Eclips21 válasza flegga92 (#310) üzenetére


Eclips21
őstag

jó lenne de csak rá nagyít és hiába nagyít oda ha attól még le van vágva és fekete területnek jeleníti meg :(

(#312) Eclips21 válasza Eclips21 (#311) üzenetére


Eclips21
őstag

ahogy próbálgatom úgy veszem azt vettem észre alkalmazás függő van ahol le van vágva és feketének jeleníti meg van ahol tényleg látni

Assistive Touch-t akartam még rátenni, de a pöttyöt nem lehet eltüntetni engem meg idegesít hogy ott van még ha a leghalványabbra állítom akkor is :/

[ Szerkesztve ]

(#313) holozis_HUN válasza Eclips21 (#312) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát igen, ez a hátránya, hogy sima Android van rajta :( Én várok egy olcsó Android Wear órát... Azért az csak órákra van kitalálva, és már van rá lár app, ami ugye kompatibilis a kör kijelzővel.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#314) Eclips21 válasza holozis_HUN (#313) üzenetére


Eclips21
őstag

jó is lenne :D én is várom, valami fasza nagyobb felbontású amoleddel :D hogy az ember már azt higgye hogy rolex van a kezén :DDD másnap meg egy 20éves digitális casio :DDD

(#315) klz80


klz80
tag

Hello No.1 D5 tulajok!
Friss szerzeményem ez az óra, egy LG G Watch R-t váltott le, mert szerintem ez elegánsabb. Viszont fél nap alatt ugyanaz a dolog idegesít ezen is: elveszti a kapcsolatot a telefonnal (LG G4). Van egy sima Pebble okosórám, most majd egy hétig azt használtam, és semmi baja nem volt. Másik gondom, hogy nem találok olyan beállítást, hogy a kijelzőn állandóan ott legyen az óra. Nem zavar, ha meríti, az LG-t is minden este töltöttem - kb felére lement nap végére, és egy tusolás alatt kb fel is töltötte, ezzel is ez a tervem. Amúgy szép és jó, még olvasgatom XDA-s fórumát, ismerkedünk. :)

(#316) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Elindítottam egy blogot ahol olcsó okosórákat akarok bemutatni, hátha érdekel valakit.
Az első óra a dz09 a következőt még nem tudom, van nálam 5. Ahogy időm engedi tesztelem őket.:)

(#317) seger válasza dkaro (#316) üzenetére


seger
addikt

Hol nézhető meg?

(#318) retesz147 válasza dkaro (#316) üzenetére


retesz147
addikt

engem érdekelne :C

dobsz egy linket, akár privátban is.... :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#319) dkaro


dkaro
őstag

Banyek mekkora láma vagyok a linket hagytam le.:D
[http://whichwatch.eu]
[http://www.facebook.com/whichwatch.eu]

Első wp oldalom még bőven van mit javítgatnom rajta és kéretik szem előtt tartani, hogy hobbiból csinálom ezért nincs napi 2 poszt és ezért nincsenek reklámok.:)

(#320) retesz147 válasza dkaro (#319) üzenetére


retesz147
addikt

köszi!

magyarul várható? láma vagyok és nem tudok angolul sajnos....

Xiaomi 13 eu dev...

(#321) dkaro válasza retesz147 (#320) üzenetére


dkaro
őstag

2 nyelvre terveztem, a .hu-s domaint is megvettem csak sokkal több idő mint gondoltam.:)
Lehet, hogy lesz de nem tudom megígérni.

(#322) Kriszz08 válasza dkaro (#297) üzenetére


Kriszz08
újonc

Szia! Próbáld a soundabouttal.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.woodslink.android.wiredheadphoneroutingfix

Ezzel be tudod állítani hogy melyik hangforrás (média, hanghívás) hova kerüljön ki.

(#323) dkaro válasza Kriszz08 (#322) üzenetére


dkaro
őstag

Szia!
Próbáltam, írtam is a cikkben.:)
Amikor nincs headset bedugva akkor so-so működik de a telóm meghülyült tőle. Ha pl nincs bt-vel hozzápárosítva az óra akkor random azt csinálja hogy elkezd kihangosítva telefonálni és nem lehet levenni róla. Ilyenkor vagy leszedem az appot vagy futnia kell a háttérben úgyhogy earpierce állítok be hangszórónak.

(#324) klz80


klz80
tag

D5 tulajok, mennyit bir nálatok az óra akksija? 3 db program van az órára teleptve (youtube, tune-in, shake), mégis nagyon merül. Az akksi statisztikában csak azt írja ki, hogy az Android System 80%-os, ezek szerint nem program a ludas a dologban. Próbáljak factory resetet, hátha megoldja?
Másik probléma, szerintem nagyon lassan tölt, 40%-ról 100%-ra volt vagy 1 óra hossza. XDA forumon olvasva másnak fél óra alatt feltölt, ez függhet attól, mivel töltöm?

[ Szerkesztve ]

(#325) flegga92 válasza klz80 (#324) üzenetére


flegga92
senior tag

Amíg meg volt az óra baromi sokat bírt. BT+sync-el 1,5 napot simán elment kevés nyomkodással. Viszont a wifi az baromira merítette. Tölteni PC 3.0-ás usbjéről fél óra alatt telement. XDA-n láttam akik írták, hogy nem érintkezett nekik rendesen a 4 tüske. Esetleg próbáld megtisztítani az érintkezőket.

(#326) lela


lela
aktív tag

Ilyet használ valaki?
Meg szabad ezt venni 15 eft ért, vagy nagyon gagyi?
Inkább a G5?

(#327) dkaro válasza lela (#326) üzenetére


dkaro
őstag

Nem jó a link.:)

(#328) lela válasza dkaro (#327) üzenetére


lela
aktív tag

ez

(#329) georg52 válasza lela (#328) üzenetére


georg52
csendes tag

Szia.
Én
most vettem ilyet,és maximálisan megvagyok elégedve vele.
Ha nem akarsz kitt módjára telefonálni vele.akkor felesleges a d5.
Kinézete és összeszerelési minősége kiváló.Én csak ajánlani tudom.

(#330) seger válasza georg52 (#329) üzenetére


seger
addikt

Ez gyakorlatilag akkor csak minden értesítést jelez, de válaszolni nem lehet róla? Illetve telefonálni igen?
Jól értem?

(#331) georg52 válasza seger (#330) üzenetére


georg52
csendes tag

szia.
Minden értesítésről jelez.Telefonálni is lehet vele,de akkor telefonon és az órán is hallod a partnert.
D
e ha blootuth beállításoknál beállítod csak a média hangját,akkor az órán nem hallod csak a telefonon.
mert ha telefonálsz az órán is hallod.

[ Szerkesztve ]

(#332) seger válasza georg52 (#331) üzenetére


seger
addikt

Akkor pont olyan mint a dz09! Annyiban jobb a dz09 hogy vagy az orán telefonálsz, vagy a telefonon, lehet váasztani!
Viszont az ára sokkal kedvezőbb.

(#333) lela válasza georg52 (#329) üzenetére


lela
aktív tag

Mennyit bír az akku?
Napfényben mennyire látható a kijelző?
A kijelzőt azt nekem kell bekapcsolni a gomb megnyomásával, vagy giroszkópos? (rázással, kar felemelésével kapcsol)
A háza fém vagy teljesen műanyag?
Hány darab számlap elérhető hozzá? (van analóg is?)
Gondolom alkalmazásokat nem lehet rá telepíteni?
A touch az mennyire jó mert teszteken úgy tűnt többször is meg kell érinteni mire érzékeli.
Hol vetted mert én a tinideal, és gearbesten néztem 14 papír...

Köszönöm előre is a segítséget!

(#334) georg52 válasza lela (#333) üzenetére


georg52
csendes tag

szia.
Két nap.
Gombbal és mozdulattal is kapcsol.
Napfényben jól látható.
Három analóg.egy digi.
tinydeal-ról rendelem 13 k
Tiszta fém nagyon igényes kidolgozás,alja műanyag.1-1-ben Samsung gear 2 a kinézte.
Touch is jó.
Én fém csatosat vettem.
Ha ezt veszed akkor a Fundo Wear alkalmazást töltsd le az árúházból.

[ Szerkesztve ]

(#335) lela válasza georg52 (#334) üzenetére


lela
aktív tag

Magyar menü gondolom nincs benne ..?
Vízálló ugye?
A tinidealnel gondolom nincs eu raktár tehát gondolom +vám..? Konkrétan ezt néztem ki. Bocsi a hülye kérdésért, de méf sosem vettem innnen..
töltés az hogy működik? Van hozzá egy cucc amibe beleteszed és az alján a kis pinekröl?

Nem értem a d5 miért dupla annyi? mivel tud az többet ennél???

[ Szerkesztve ]

(#336) georg52 válasza lela (#335) üzenetére


georg52
csendes tag

Magyar nincs,az enyémen csak angol van.Nem vízálló.Vámot nem kellett fizetni.29 dollárt írtak rá.
d5-be simet is lehet rakni,gps,wifi,android 4.4 van rajta.Én feleslegesnek találtam.Nekem bőven megfelel ez.
Igen van hozzá egy kis dokkoló, abba kell belenyomni.olvasd el ezt https://androbit.net/articles/866/no1_g2_okosora_teszt_olcso_de_kivalo_koppintas.html

[ Szerkesztve ]

(#337) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Hello!Szeretnék venni egy No.1 D5 okos órát a TinyDeal oldalról.Érdemes innen rendelni?125 dollárba kerül.Ha csinálok egy Paypal fiókot mennyi forintot utaljak rá ?Az öv mérete nem túl kicsi?Érdemes egyáltalán megvenni ezt a típust?Mozdításra bekapcsol az óra vagy ha csak megnyomom?

[ Szerkesztve ]

(#338) flegga92 válasza ZsoZso78 (#337) üzenetére


flegga92
senior tag

Csak az oldal tetejére kellene felmenni és minden kérdésedre választ kapnál.

(#339) Krisz79


Krisz79
őstag

Olyan oksórát keresek,amin keresztül a hivást is le lehet bonyolítani.
A másik kérdésem,hogy 1 órához lehetséges 2 telefontis párosítani?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#340) seger válasza Krisz79 (#339) üzenetére


seger
addikt

Olvass utána a dz09-nek. Viszont csak 1 telefont tud kezelni!

(#341) Krisz79 válasza seger (#340) üzenetére


Krisz79
őstag

S6 mellé Gear s2 vagy classicot gondoltam. (elég borsos az áruk.)
Álltalában ezek a kütyük ugyanazon funkciókat tudják?

Erről,vélemény?
[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#342) Krisz79


Krisz79
őstag

Ilyet ,használ valaki?

[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#343) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Nem lehet ezeken a kütyükön valahogy skype,vagy messenger hívást bonyolítani? DZ09, de úgy kellene,hogy BT-n keresztül kapjon hozzá netet.

(#344) Jarod1 válasza BRIKLY (#343) üzenetére


Jarod1
addikt

óóó 7.1 es hangrendszere ne legyen ???esetleg kivetítse 3x2 méteres vászonra a hd videót? :( :O ;] :P :F

(#345) sheep válasza Jarod1 (#344) üzenetére


sheep
addikt

Miért, ha már bt-n hívni lehet akkor szerintem meg lehetne osztani a netet is az órával (pl. a D5-ben van wifi is úgy tudom).
Szvsz nem hülyeség amit mond a kolléga.
Persze nyilván óccsó kínai órákról beszélünk és itt annak is örülni kell hogy működik minden ami a leírásban szerepel...

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#346) Krisz79 válasza Krisz79 (#342) üzenetére


Krisz79
őstag

Ma szeretnék vásárolni, van tapasztalat valakinek?

(#341) Krisz79
(#342) Krisz79

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#347) seger válasza BRIKLY (#343) üzenetére


seger
addikt

Bt-nem tud netet használni sajnos a dz09..

(#348) BRIKLY válasza Jarod1 (#344) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hát azért ez kicsit más.. BT-s net megosztás már régi buta telefonok is tudtak,az óra hívást tud,sőt,akár önálló telefon.. Alkalmazást tud futtatni,szóval szerintem annyira nem lehetetlen a dolog.
Oké,persze,mint ahogy felettem is írták,olcsó cucc,de gondoltam hátha..
Néha,ha keresnek,és valami miatt nem szeretném elővenni a telefont,jó lenne.de még akár az is,ha vissza tudnék írni.

(#349) Krisz79 válasza BRIKLY (#348) üzenetére


Krisz79
őstag

Fentebb kérdeztem az overmax okosóráról, talán Ő már tud hivást...
[link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#350) BRIKLY válasza Krisz79 (#349) üzenetére


BRIKLY
veterán

Csak én nem adnék érte annyit, a DZ09-et meg már megvettem. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.