Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) VIBO


VIBO
őstag

Sztem hagyom a Galaxy Active-ot.

AZon gondolkodom, hogy watch lesz. 46mm.

Kérdés, hogy LTE-s verzió vagy sima legyen?

Milyen helyzetben használnám ki az LTE-s veziót?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#8002) nyisziati válasza VIBO (#8001) üzenetére


nyisziati
veterán

"Milyen helyzetben használnám ki az LTE-s veziót?"
Ha önálló sim-mel, telefon helyett használnád.

(#8003) VIBO válasza nyisziati (#8002) üzenetére


VIBO
őstag

:R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#8004) Rover623 válasza golyós (#7996) üzenetére


Rover623
félisten

"nem lehet telefon nálunk, de az óráért szólnak."
Gondolom, ez "de az óráért nem szólnak" akart lenni.
Majd fognak. A biztonsági szakemberek lassan veszik fel a ritmust, de akkor makacsul ragaszkodnak a dolgokhoz! :P
Előbb-utóbb rá fognak jönni, hogy egy telefon nem csak telefon formájú lehet!
Egyébként nem értem, miért jó a szabályok kijátszása. Nem véletlenül hozzák őket! ;)

primus inter pares

(#8005) VIBO


VIBO
őstag

Tudtok nekem olyanban segíteni, hogy egy gsmből vagy egy iponból, ha veszek egy okos órát vagy telefont 1 év forgalmazói garival akkor az cumi lehet valamilyen szempontból?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#8006) Badboys válasza VIBO (#8005) üzenetére


Badboys
őstag

Alapjáraton igen. Amit a GSM boltok adnak azzal sokra nem mégy.Amennyiben valami gond akad ott helyben ők farigcsálják ami vagy bejön vagy nem. Nagyon sokat lehet - lehetett olvasni akik beszívták a GSM boltos garanciát. Viszont azt is hozzá kell tenni,hogy vannak becsületes boltok is.Szerintem hanyagold ezt a vonalat. Lehetőleg gyártói garanciával vegyél,ha nem akarsz bukóra menni, vagy polgári peres úton talán vissza kapni a pénzed. Az Ipontnak nem ismerem a garanciális hozzá állását. Szvsz int ők sem fognak beszámított szerkezetre külön garit vállalni.
Ez csak én véleményemet tükrözi.

[ Szerkesztve ]

(#8007) golyós válasza Rover623 (#8004) üzenetére


golyós
őstag

Mert ha a gyerek ráír, hogy hazaért a suliból, vagy bármi más, akkor tudjon róla. Nem beszélgetni akar munkaidőben, hanem tudni akarja, hogy minden oké.

Nyugdíjas munkásőr vagy?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#8009) Rover623 válasza golyós (#8007) üzenetére


Rover623
félisten

Nem munkásőr...katona. ;)
De ez lényegtelen. :P

Ilyen esetekben belső szabályzatban van rögzítve, hogy nem lehet nálad telefon.
Szankcionálni is szokták.
Ha neked megéri, hogy esetleg kitesznek a munkahelyedről ezért, akkor csak rajta!
Nekem is van gyerekem, aggódtam is érte mikor kicsi volt, de ezt nem kell túlzásba vinni.
Mi is felnőttünk úgy, hogy nem kontrolláltak minket állandóan, és voltak olyan órák a nap folyamán, amikor nem tudtak egymásról a családtagok. Nem hogy mobil, vezetékes teló sem volt mindenkinél! :N

primus inter pares

(#8010) golyós válasza Rover623 (#8004) üzenetére


golyós
őstag

Az akkor volt, most meg most van.
Kicsit más a világ mint akkor volt.
De off vége.
:R

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#8011) nyisziati válasza golyós (#8010) üzenetére


nyisziati
veterán

Nincs más világ, mint akkor.
Sok a fölösleges túlaggódás, ennyi.
Emiatt olyan életképtelen anyámasszonykatonái a fiatalok.

(#8012) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok!

Akit esetleg majd érint-érdekel,készül a költözésre a G+-ról az Android watch community:[link]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#8013) mastodon


mastodon
aktív tag

Garett órákkal van valakinek tapasztalata? A Garett G10 vagy a Garett G11 érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#8014) -Bagira- válasza mastodon (#8013) üzenetére


-Bagira-
tag

Borzalmas órák.
Előnyei:
- Nem sajnálod ha elhagyod.
- Úgyis kidobod
Hátránya:
- Hozzá adott telefonra rakható szoftver semmire sem jó.
- Amit elvileg tud az sem működik rendesen
- De nem baj hogy a szoftver rossz hisz a Bt kapcsolatot úgy sem tartja.
- Az órák kijelzője 10 évvel ezelőtti minőséget képviseli.
- Nappali fénynél nehezen olvasható, sötétben viszont a feketéje inkább szürke.
- Kidolgozási minőség..
- Jelzőhangok iszonyat gagyik. Rendesen vállalhatatlan.

Ha mégis kipróbálnál fele ennyiért megteheted egyenesen kínából rendelve.

(#8015) Quasi_modo válasza -Bagira- (#8014) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A DZ09 klónokkal lehetnek egy szinten.

valami

(#8016) mastodon válasza -Bagira- (#8014) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi. Fura, merthogy soktízezres órákat is árulnak.
Mit válasszunk 15 E Ft-ig, amelyik tud telefonálni és tud legalább 5 ébresztést? Más nem kell, az sem baj, ha van benne más is, ami viszont szar. (fotó, net, GPS stb.)

(#8017) SaGa59 válasza mastodon (#8016) üzenetére


SaGa59
őstag

15-ig nem nagyon találsz olyat, ami megbízhatóan használható telefonálásra és ébresztésre.
Ha megduplázod ezt az összeget már beleférhet. 80-100-120$-ért már tudsz gearbesten, alin, ebay-en venni ilyeneket. Mindegyiknek lesz hátránya is, de ezt a két funkciót általában tudják. Csak esetleg nem túl megbízhatóak a bluetooth fülesek kezelésében, de knight rider módon mindegyikkel lehet telefonálni. Csendes környezetben még csak a szádhoz se kell emelni őket általában, mert elég érzékeny a mikrofonjuk, legyenek bárhová is elrejtve bennük. Ha szétnézel, láthatod, hogy összesen 5-10 féle létezik egy-egy időszakban, és ezeket árulja sok cég különféle nevekkel, mintákkal saját név alatt, esetleg saját fw-rel. Keresd ki, amelyik szimpatikus méretben, kinézetben és ha LTE, akkor tudja a B20 csatornát. Nagyon nem tudsz mellé nyúlni, különösen kiugró minőség nincs köztük és nagyon gagyi se sok. Azért a videókat érdemes megkeresni a YT-on meg a véleményeket a különféle fórumokon a kiválasztott típusról.
Viszont tényleg csak erre jók, hiába van bennük full android, ha elkezdesz még ezt-azt felpakolni, vagy az aksi lesz kevés, vagy a képernyő kicsi…
Ha mégegyszer megduplázod, már egész jó telefonnak használható órákat tudsz venni, használtan, ha szerencséd van még élő garival. Ezek már android wear-rel mennek. Vagy tizennel.
Újabb duplázás és ott vagy ezek új áránál.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#8018) varázsgömb válasza Rover623 (#8004) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

"Egyébként nem értem, miért jó a szabályok kijátszása. Nem véletlenül hozzák őket! ;)"

Szerintem rosszul látod. Az esetek nagy részében nem azért van telefon tilalom, hogy ne lehessen egyáltalán telefonálni, hanem mert rengetegen Facebook, Messenger, Insta, stb. függők, és a munkájuk helyett a telefont bújják, írogatnak, posztolnak. Miattuk a többi normálisan dolgozó is szív, hogy nem lehet náluk telefon.
A simes okosóra a legtökéletesebb alternatíva erre az esetre. Nem vagy elvágva a külvilágtól, üzenetek megjönnek, pár szóban tudsz is válaszolni ha fontos, de masszívan közösségi médiázni, "munkát kerülni" lehetetlen vele.
Ezért nem szólnak a biztonságiak érte, és nem azért mert "lassúak".

Az érzékeny munkahelyek a fényképező miatt tiltják, de az más tészta. Viszont erre is remek megoldás egy fényképező nélküli simes óra.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#8019) mastodon válasza SaGa59 (#8017) üzenetére


mastodon
aktív tag

Mi az a legolcsóbb, amelyik tud ébresztést és telefonálást? Ja, és viszonylag kicsi legyen, gyerek kézre való, tehát akár gyerekóra is lehet.
Nem kell, hogy bluetooth-os fülessel jól menjen, nem kell semmi csak ez a kettő, nem baj, hogy csúnya és ha kicsit lassú.

(#8020) golyós válasza varázsgömb (#8018) üzenetére


golyós
őstag

:C
Tökéletesen látod

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#8021) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Tegnap végül is döntöttem egy Galaxy watch mellett. 46mm
Active és e között vacilláltam. De sztem jól döntöttem. Imádom eddig. Tegnap este 80% volt akksi. Azóta folyamatosan megy, mér. Éjjel is rajtam volt. Most van 50%-on. Királyság :C

Milyen beállításokat és appokat javasoltok ti? :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#8022) SaGa59 válasza mastodon (#8019) üzenetére


SaGa59
őstag

Bocs, de konkrét típust – mivel nekem csak egy ilyenem volt, amit írtam, a több hónapos keresgélés során szedtem össze fórumokból, meg amit azzal tapasztaltam –, nem mernék ajánlani. Gyerek méretben meg nem is tudom, mi a választék, mert azokra nem kerestem.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#8023) Joacoking


Joacoking
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan okosórát / hibibrid okosórát, ami szimplán csak tud értesítésekről jelezni, esetleg telefon akkutöltöttséget mutatni? (Ha okosóra, akkor számológépként is tudjon funkcionálni :D )
Hivásindítás és fogadás/lebonyolítás is jöhet :R

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#8024) Rover623 válasza varázsgömb (#8018) üzenetére


Rover623
félisten

"Az esetek nagy részében nem azért van telefon tilalom, hogy ne lehessen egyáltalán telefonálni, hanem mert rengetegen Facebook, Messenger, Insta, stb. függők, és a munkájuk helyett a telefont bújják, írogatnak, posztolnak."

"Az érzékeny munkahelyek a fényképező miatt tiltják, de az más tészta."

Tehát nem véletlenül hozzák a rendszabályokat! ;)
De én rosszul látom. :U
Mesélj még! ;]

Amúgy te tudod, hogy a kérdező munkahelyén miért és milyen mértékben tiltják a telefon és/vagy a kép- és hangrögzítő eszközök használatát?

primus inter pares

(#8025) nutfile válasza Rover623 (#8024) üzenetére


nutfile
aktív tag

szvsz ezen a fórumon huszadrangú, hogy miért akar okosórát, az az ő magánügye...
Technikai segítséget/javaslatot kért és mivel maga az okosóra, mint termék, semmilyen jogszabályba nem ütközik, ezért kaphat is segítséget, ha van aki tud/hajlandó segíteni neki. Az, hogy mire/hol/milyen kockázatokkal használja, szvsz az ő dolga. Szerintem ne ezen pörögjünk itt, írd meg privátban neki, ha ennyire fontosnak érzed az ő ilyen irányú befolyásolását...

(#8026) Egon válasza nutfile (#8025) üzenetére


Egon
nagyúr

+1000.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8027) varázsgömb válasza Rover623 (#8024) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Mivel - másokkal ellentétben - neked nem sikerült felfogni a mondandóm értelmét, lényegét, így feleslegesnek tartom a további eszmecserét ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#8028) juuzer válasza Joacoking (#8023) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Az akkutöltöttséget nem tudom, de a hibridekből pl a Nokia Steel HR/Withings Steel HR Sport tud értesítéseket kijelezni.

Hívásindítás-fogadást igazából pl egy Galaxy Watch tud, meg az Amazfit Verge, ami most eszembe jut. Igaz, hogy kb háromszor annyiba kerül a Galaxy Watch, mint a Verge.

Esetleg ott van még a Gear S3 frontier olcsóbban, ha az órán való telefonálásról van szó. Szerintem általában nem tudja sok okosóra ezt a márkásabbak közül, inkább csak mutatják ha valaki hív és ki tudod nyomni.

A kínai okosórákat nem tudom, nem ismerem őket sajnos, szóval abban a kollégák tudnak majd segíteni Neked. :D

Vamos a la playa.

(#8031) Joacoking válasza juuzer (#8028) üzenetére


Joacoking
tag

Köszönöm! A Steel HR nagyon tetszik, lehet, hogy vétel is lesz belőle :DD

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#8038) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Elég volt az offbol!

(#8039) juuzer válasza Joacoking (#8031) üzenetére


juuzer
addikt

Nincs mit! :)

Olcsóbban van a Xiaomi Mi Band 3, Honor Band 4, Amazfit Cor/Amazfit Cor 2/ Amazfit a Steel HR ára körül meg az Amazfit Stratos is. :)

Vamos a la playa.

(#8040) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy okosórát venni. A cél leginkább az, hogy futás közben mérje, hogy:
- merre futok
- mennyi a táv
- milyen gyorsan aktuálisan

Emellett szeretném, ha a bluetooth-os fülhallgatómmal össze lehetne kötni, és zenét hallgatni adott esetben futás közben.

Ami meg nagyon jó lenne, ha mérné a pulzust. Szeretnék pontos pulzusmérést, ezért tervezem egy pulzusmérő mellkaspánt beszerzését is.

Ezek fényében tudnátok a célnak megfelelő okosórát, és egy vele kompatibilis mellkaspántot ajánlani?

A 2 kiegészítőre összesen maximum 100.000 forintot szánnék.

(#8041) nutfile válasza dangerzone (#8040) üzenetére


nutfile
aktív tag

garmin vivoactive 3, bar errol csak vezerelni tudod a telon levo zenet.
ha telo nelkuli zenet akarsz, akkor ugyanennek a music valtozata, de az panttal egyutt mar kicsit tobb

[ Szerkesztve ]

(#8042) szebe válasza dangerzone (#8040) üzenetére


szebe
őstag

Amazfit (Xiaomi) Pace/Stratos elvileg kezel mellkaspántot, BT fülhallgatót, van belső memóriája, GPS, stb.

Garmin/Polar stb órák pedig a megadott keretnél drágábban tudják mindezt.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#8043) nutfile válasza szebe (#8042) üzenetére


nutfile
aktív tag

pace/stratos-nak van belso memoriaja? az mennyi most kb?

garmin vivoactive 3 jelenleg 70e (belso memorias music verzio 90e) korul van, pánt kb. 15e...
ja, plusz garmin pay is van, ami mukodik revoluttal

[ Szerkesztve ]

(#8044) TOZ válasza nutfile (#8043) üzenetére


TOZ
addikt

Emlékeim szerint 4 giga.
Olyan 2 valamennyit zenére tutti el lehet használni.

Más, UK ipvel simán elojott a Pay. (Nem mokoltam, éppen kint vagyok MCRben.)

(#8045) nutfile válasza TOZ (#8044) üzenetére


nutfile
aktív tag

Bakker, ez total ugy nez ki, mint a Ticwatch Pro, azon is lehetett itthon vpn-nel bohockodni, de egy ido utan idegesitett.

félreértés ne essék, lehet jo ez az óra, csak nem ismerem, azért kerdeztem en is.

mindenesetre a garmin is megoldhato 100-110 kozott, nem kell feltetlenul fenix-ben gondolkodni

[ Szerkesztve ]

(#8046) szebe válasza nutfile (#8043) üzenetére


szebe
őstag

Pace ~35k, Stratos 50k körül.
Belsőben megegyeznek (valami 1,2 gigás 2 magos lapka, 512 mega ram, MA-s teszt szerint 2,2 giga használható belső tárhely)

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#8047) garfield-r


garfield-r
tag

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy a Samsung Galaxy Watch által támogatott mozgások között van e a spinning?

(#8048) smiti válasza garfield-r (#8047) üzenetére


smiti
addikt

Erre én is kíváncsi lennék. :B

Vagy esetleg melyik másik órát / karkötőt ajánlanátok erre a célra? Az asszonykámnak kellene, mert a Mi Band 3 nem igazán alkalmas erre a célra.

(#8049) zezoka válasza nutfile (#8045) üzenetére


zezoka
őstag

Mert szerintem ez egy Ticwatch Pro! :) Én kezemen is itt van, csak króm verzióban! :)

(#8050) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok,

A Huawei Health appban van kültéri kerékpár. Elvileg a Honor Band 4 és Huawei Band 3 Pro lényegében ezt az appot kezeli. Ellenben a leírásaikban nincs, csak szobabicikli. Próbálta/használta már valaki? Engem a Band 4 érdekelne, mert a telefon úgyis nálam van aktivitás közben ezért nem éri meg a GPS lapka ~dupla áron.

Kültéri futáshoz és kerékpárhoz kellene.

Előre is köszi.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.