Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Shader válasza nyuszi123456 (#6982) üzenetére


Shader
aktív tag

Hát ez/ezek a karkötők nem a "telefonos,GPS-es, pulzusóra" kategóriák...
Ezekkel BT-n el lehet szórakozni oszt nagyjából ennyi. Pici oled kijelzővel, parányi memóriával megáldva. A "telefonos" kategória a SIM képességnél kezdődik. Tapasztalatom szerint ott is a 4G rendszerűeknél. 3G hol van, többnyire már nincs. Én már arra senem áldoznék egy kanyilót se. GPS és HR mérő sokban van, vagy használható vagy nem. A kérdés az, hogy mondjuk 2-3 óra folyamatos monitorozásra képes-e. Az sok adat! Ami szerintem az egyik fontos (ha nem a legfontosabb) kérdés, hogy milyen app-ot adnak hozzá. Sajnos a kínaiak legendásan trógereket. A "nagyok" (samu..stb.) brutál jók ebben, viszont nem SIM képesek.
Mert egyenlőre (én úgy látom) vagy sport vagy business óra létezik.
Egyszer talán összeér a kettő. (Huawei Watch 2...mondjuk..).

--- Sent from mobile device ---

(#7002) bajnokpityu válasza #98193408 (#6992) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem látom felsorolva. De sztem csak külső kiegészítővel tudja.
Ami viszont pozitív, hogy medencében is mer pulzust, használható módon, és jól méri az úszás távolságát . Anyának vettem eredetileg, de le mivel ferfiasabb órák sztem nem ennyire ügyesek vízben, el el fogom nyúlni tőle.

Es floodolom huaweit hogy csinálják meg a nyelvet. Vicces amikor bekapcsolt kijelzo mellett állítod a telod nyelvet a band nyelve is krikszkraszra vált..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7003) Shader válasza #98193408 (#7000) üzenetére


Shader
aktív tag

Ja...ez már egy új kategória. Tetszetős.
Bár a vicc, hogy magához a sport monitorozáshoz elegendő (volt) egy MT2503 duplamagos proci 512 rammal+ 4giga mem. :)
Ha jól összerakott appot adnak hozzá és nem hulladék HR szenzort, vagy GPS-t baba lesz. (Én a fejlesztők helyében ha már BP mérésre nem is jó, de atompontos,gyors izzadt bőrön is jó HR mérésre az alsó ECG lapkákat betenném.)
A 17,5 mm vastagság... :)

--- Sent from mobile device ---

(#7004) #98193408 válasza Shader (#7003) üzenetére


#98193408
törölt tag

Bajnokpityunak és neked is köszönöm a válaszokat!

(#7005) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Szüleimnek szeretnék okosórát venni. A lényeg az egészségügyi részen van (pl pulzus mérés, alvás elemzés), de a sportolás/aktivitás mérés sem lenne rossz, valamint a vízállóság is jó lenne. Az okos funkciók (Google maps+ egyéb alkalmazások, értesítés megjelenítés) nem kellenek, elég ha egy appal néha tudom szinkronizálni.
Elsődlegesen a minőségen lenne a hangsúly, de az áttekinthetőség/egyszerűség sem lenne hátrány (nem egy nagy informatikus zsenik).
Merre induljak el, kb amit elmondtam milyen árkategóriát képvisel?

(Jól tudom, hogy az úszás aktivitás mérés ritka dolog?)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7006) anrb válasza Shader (#6998) üzenetére


anrb
aktív tag

Van rajta EKG elektróda, elvileg tudhatna a szenzoraival vérnyomást mérni. Viszont sz*r a szoftvere, egy NRF52832 mellett nem is csoda. Gyakorlatilag csehszlovák barátaink nevet adtak egy betű-betű-szám-szám no-name klón karkötőnek. A GearBest-en ez a cucc 33 USD :)

[ Szerkesztve ]

(#7007) anrb válasza ArthurShelby (#7005) üzenetére


anrb
aktív tag

Fitbit/Samsung/Apple termékeket nézegetnék a helyedben. Normális úszás támogatást triatlon/multisport órával kapsz (Polar/Suunto/Garmin). Min. 60e-80e költséggel számolj. Egyébként remek gyártói Garmin/Suunto akciók vannak mostanság.

(#7008) mediumgecso válasza zaskar (#6968) üzenetére


mediumgecso
őstag

Szia!
Igen létezik, Amazfit Cor a neve.
Tökéletesen átjönnek az értesítések, ékezettel ( kicsi mokolas kell)
X-szel használom, nekem bevallt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#7009) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok, Umdigi Uwatch túl új ahhoz hogy lehessen róla komolyabb feedback-et találni? Elég piszok olcsó:
https://www.gearbest.com/smart-wristband/pp_009458688352.html?wid=1349303&lkid=17042133

(#7010) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,
Honor band 4 és band 4 running edition közül melyiket ajánlanátok?
kizárólag futásra kellene, azon belül is a legfontosabb a megtett távolság, ill. egyéb információk is érdekelnének

kérdésem: vinnem kell majd magammal a telefont is ahhoz, hogy tudja mérni az megtett távolságot, vagy menet közben látni fogom a km-eket?

honor telefonom van, szeretem a termékeit így más típusban nem gondolkodom
esetleg ha van bármi komolyabb aduász (?), xiaomit ebben a témában nem szeretnék

szép napot, köszi

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#7011) Cyborg válasza D@niel (#7010) üzenetére


Cyborg
őstag

Ha csak futásra kell, vedd a running editiont, futásra lett fejlesztve, és fele annyiba kerül, mint a sima.
Nincs bennük GPS, uh vinned kell a telefont is futáshoz, igen.

Ha Honor fan vagy, tegyél egy pillantást a Honor Watch Magic-re, tapasztalat még nem sok van, de igen jól néz ki, és minden van benne.

(#7012) D@niel válasza Cyborg (#7011) üzenetére


D@niel
addikt

nagyon szép, de a megtett távolság mérésére - ahogy írtam, csak az a fontos - ez egy igen csak drága dolog lenne
honor 8x-em van, ezt biztosan nem fogom a csuklómra rögzíteni, hogy lássam az infót

ott van band2 pro, ami napfényben nehezen olvasható, vagyis kb kilőve

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#7013) tomriddle74 válasza kakuk.tamas (#6996) üzenetére


tomriddle74
tag

Köszi!

Én válaszolni nem akarok az óráról, de viber üzenetet olvasni igen.
Ami nekem kell, telefon funkció, e-mail olvasás, sms olvasás, viber olvasás.
Volt, van, lemfo órám, de akarok egy megbízhatóbbat. Ezért szeretnék LG-t. Bele egy sim kártya és kész. Nem párosítok, nem akarok értesítéseket, csak váltson ki egy telefont amikor munkában vagyok és nem akarok magamnál készüléket tartani. Blutoothon tudjak fülessel telefonálni ha kell, ennyi az elvárás.

(#7014) Cyborg válasza D@niel (#7012) üzenetére


Cyborg
őstag

Akkor esetleg Amazfit Bip, van benne gps, transzflektív kijelzője van, ami napfényben is jól látszik, és fele annyiba kerül, mint a Honor watch. Ennél olcsóbban nem hiszem, hogy találni fogsz megbízható cuccot.

(#7015) keszo válasza Cyborg (#7014) üzenetére


keszo
őstag

csak hát az xiaomi

az meg nem kell neki

Attila

(#7016) Cyborg válasza keszo (#7015) üzenetére


Cyborg
őstag

Igen tudom, de akkor patt helyzet. Olcsó legyen, gps-szel, es ne xiaomi.
A lehetőségek kontra igények üres halmazt adnak ki.

(#7017) Cyborg


Cyborg
őstag

Hopp, van Band 3 Pro is.
...ebbe bele fogunk zavarodni lassan, annyi féle-fajta cucc van :))

[ Szerkesztve ]

(#7018) D@niel válasza Cyborg (#7017) üzenetére


D@niel
addikt

ez jó lenne csak Aliexpressen nem látom (?)

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#7019) bajnokpityu válasza Cyborg (#7011) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Magic ha jol ertem egy kis akkus gt. Vajon mar megbizhato a firmje?
Illetve itt sincs listazva az uszas tempoja, mint band 4 eseten?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7020) kakuk.tamas válasza tomriddle74 (#7013) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Viber, WhatsApp, Messenger, és e-mail üzeneteket vissza olvasni nem tudod, csak az éppen kapottakat.
SMS-t tudsz vissza olvasni, mert ügye az órán rajta van a Google Messages.
Zenét leginkább a Google Play Music-al fogsz tudni hallgatni; az a legjobb WearOS alatt, le is lehet tölteni vele a zenéket az órára.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7021) tomriddle74 válasza kakuk.tamas (#7020) üzenetére


tomriddle74
tag

Zenét amúgy sem hallgatok csak otthon. Óráról végképp nem fogok. Ha az aktuális viber üzenetet el tudom olvasni, már ok. Sms ok. Más nincs. Sem whatsup, sem messenger. Semmilyen social mediát nem használok. Nincs facebook sem.

[ Szerkesztve ]

(#7022) #98193408 válasza tomriddle74 (#7021) üzenetére


#98193408
törölt tag

Nincs? És miért nincs?

(#7023) Cyborg válasza bajnokpityu (#7019) üzenetére


Cyborg
őstag

Valahogy úgy, kisebb akku, kisebb kijelző, kisebb fizikai méret, meg talán sportosabban néz ki. Gondolom a firmware-rel nem lesz gond, legkésőbb egy-két frissítés alatt beáll, de ez kb. az összes órára igaz.

Ennyiért most nem nagyon látok ellenfelét a Magicnek, bár annyira nem követem ezt a (számomra) magasabb árkategóriát.

(#7024) Flashback


Flashback
addikt

Amazfit Bip támogatja a síelés trackelést logolást?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#7025) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
A honor band 4 tökéltes lenne számomra (pulus mérés, úszást mérés, alvás mérés, olcsó valaki korában linkelte a topikban), viszont ez a nyelv mizéra nagyon zavar, és nem új keletű, ahogy látom, már a honor band 3-nál is megvolt, és nem javították :O .
Anyukámnak szeretném karácsonyra (bár a végén veszek még magamnak, esetleg még apámnak, húgomnak is veszek).
Ha magyar régiósan lenne megvásárolva, akkor ilyen probléma nem lenne?edigital

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7026) bajnokpityu válasza Cyborg (#7023) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Varhatoan a magic/gt is kb azt fogja tudni uszassal kapcsolatban, mint a Band4?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7027) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#7025) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerk: a magyar videóban az app magyar, az óra angol. Akkor ez a nyelvi gikszer csak az ebay-essel lenne?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7028) #81733120


#81733120
törölt tag

Sziasztok!
Kinéztem három aktivitásmérőt: Huawei ColorBand A2, Mi Band 2, Mi Band 3.
Ezek közül szerintetek melyik a legjobb? Melyik érné meg a legjobban?

(#7029) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#7027) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Közben megválaszolok magmank minden kérdést :D
"Ha hivatalos, hazai forrásból szerzed be, akkor magyar nyelvű telón angol lesz a karkötő" (ezek szerint létezik globál, és kínai változat is, igazából csak a globál szoftverét kéne a kínaira föltenni, de kétlem, hogy ez nem direkt van így).[link]
Hazai forrás lehet az edigi, MediaMarkt, eMAG és az Euronics is. [link] [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7030) tomriddle74 válasza #98193408 (#7022) üzenetére


tomriddle74
tag

Mert zsigerileg gyűlölök mindent ami pl a facebookhoz köthető. De ez nagyon off. Ne itt beszéljük meg! :)

[ Szerkesztve ]

(#7031) Cyborg válasza bajnokpityu (#7026) üzenetére


Cyborg
őstag

Mivel abban is van gyroscope, így feltételezem, hogy igen.

(#7032) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.

Az asszonynak vennék okosórátt. Nincs semmi extra elvárás pl az Amazfit Bip tökéletesen megfelelne ha vízálló lenne. Tehát kb. ilyen tudású minőségű és árú órát keresek vízálló kivitelben hazai beszerzéssel.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#7033) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Honor 4-et hogy kell kikapcsolni,ha meg nem uzemeltem be?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#7034) #81733120 válasza #81733120 (#7028) üzenetére


#81733120
törölt tag

Valaki erre? Vagy ebben a kategóriában mindegy melyiket választom?

(#7035) Cyborg válasza #81733120 (#7034) üzenetére


Cyborg
őstag

Mi band 2-őt már ne vegyél.
A honor Band A2-nek nagyobb a kijelzője. Én valamiért a Mi Band 3 felé hajlanék, mert azt ismerem.
Esetleg nézd meg a honor Band 3-at is, csak, hogy összezavjalak:)

...most jobb? ;]

(#7036) #81733120 válasza Cyborg (#7035) üzenetére


#81733120
törölt tag

Jobb. :P
Mi Band 2 akkor kizárva, Honor Band 3 nem tetszik.
Szóval marad a Mi Band 3 és a Huawei ColorBand A2. Az időjárás-előrejelzés miatt én a Mi Band felé hajlok, de még mindig nem tudok dönteni... :DDD

(#7037) #98193408 válasza #81733120 (#7036) üzenetére


#98193408
törölt tag

Nekem most a jobb kezemen egy MiBand3 van. Igen meg vagyok vele elégedve. De! Az időjárásnál például olyan kis hangyaf@sznyi betűk-számok vannak, hogy még nagyítóval is alig látni. Szóval nem tudom aki használnálni fogja milyen a szeme, de erre biztosan vigyázni kell.

(#7038) #81733120 válasza #98193408 (#7037) üzenetére


#81733120
törölt tag

Akkor lehet inkább marad a Huawei, mert végülis ha jobban belegondolok, akkor az időjárás-előrejelzés nem fontos annyira, a telefonomon is meg tudom nézni... :D
A Mi Band 3 egyébként nagyobb, mint a kettes?

(#7039) #98193408 válasza #81733120 (#7038) üzenetére


#98193408
törölt tag

Nagyobb és fényesebb a kijelzője. A betűk számok is picikét nagyobbak.

Vigyázz, mert ha egyszer megveszed, többet el nem adod. :N Én a ketteshez megvettem 12 féle színű szíjat. Darabját 1200-ért. Mostmeg már semennyiért sem tudnám eladni...

(#7040) Black_Raven válasza #81733120 (#7038) üzenetére


Black_Raven
veterán

Igen nagyobb a Mi band3. De hogy legyen egy csavar a történetben, nézd meg a Honor Band 4-et, és a Huawei Band 2 pro-t is.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#7041) vito555


vito555
tag

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani női kézre valami eszközt ami telefon értesítéseit hívás,üzenet,messenger megjeleníti használhatóan?Keret 20-25K...A fitness része nem olyan fontos,talán minél hosszabb üzemidő.
Gondolom ilyen árban csak elutasítani lehet a hívásokat.Az alábbiaktól van jobb lehetőség?

Xiaomi Amazfit Bip
Xiaomi Amazfit Cor

előre is köszi
üdv

𝄢

(#7042) barna73


barna73
csendes tag

Uraim!

Megjött az Aliexpresszről az Lemfo lem 5rpo órám. Még ismerkedek vele. Elsőre csak annyi, hogy az anyaghasználat és a design az tetszik. A szoftver már annyira nem. Volt egy 2013-ban kiadott Samsung Galaxy Gear V700 órám. Annak a szoftvere szerintem sokkal letisztultabb és használhatóbb volt mint ennek.

[ Szerkesztve ]

(#7043) #81733120 válasza #98193408 (#7039) üzenetére


#81733120
törölt tag

Inkább a kisebb felé hajlok, lehet mégis a Mi Band 2 lesz. :D

DarthFader: ezek már kicsit kiesnek a keretemből, és küllemre se jönnek be.

Köszi mindenkinek! :R

(#7044) Martin97 válasza nyuszi123456 (#6982) üzenetére


Martin97
aktív tag

nyuszi123456:
Ne haragudj, hogy eddig nem válaszoltam. Nem nézem sűrűn a topikot, miután történt egy kis összezörrenés. Havonta egyszer benézek és ennyi. Legközelebb ha kérdés merül fel itt a lem x-el kapcsolatban kérlek jelezzétek privátban, hogy jöjjek, mert így könnyebben észreveszem. :)

Launchertől és óralaptól függ, hogy megjeleníti-e a pulzust a kezdőlapon.
A csuklón méri a pulzust.
Ha van benne sim, akkor tudsz BT headsettel telefonálni rajta.

Az elektromos sugárzással és annak élettani hatásaival nem igen foglalkoznék. Manapság ezt már nem kerülöd el sehogy sem. Jelentősebb élettani hatása biztosan nincs, a tanulmányok szerint.

(#7045) Cyborg válasza #81733120 (#7043) üzenetére


Cyborg
őstag

Ne vegyél Mi Band 2-őt már, tök gagyi, a Mi Band 3 sokkal jobb, ha Mi Band 2-őt veszel, nem állok veled szóba! :DD :DD :DD

(#7046) FragMaster


FragMaster
addikt

Sziasztok, Alfawise T1 okosórával van valakinek tapasztalata?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#7047) #98193408


#98193408
törölt tag

Kipróbáltam a Z60-as olcsó okosórámat bt-üzemmódban. Vagyis, áttettem a SIM-kártyát az okostelefonomba és Bluetooth-al kötöttem össze az okosórával. Négyféle szinkron szoftvert próbáltam ki az okostelefonon. Híváskor mindegylknél csörgött az okosóra is, ezért fel tudtam rajta venni a hívást. Ez idáig klasz. De! Amikor az okostelefonon vettem fel, megint az okosóráról tudtam csak beszélni. Sőt! Amikor az okostelefonon tárcsáztam, megintcsak az óra szólalt meg.

Ez így nemjó, de semmiféle beállítással nem tudtam ezen az állapoton változtatni. Valószínűleg az órának a beépített és nem szabályozható szoftvere a hibás.

Sajnos a komolyabb szinkronizáló programok órára kerülő részét nem tudom felrakni, mert ennek az olcsó kis órának igen picike a memóriája. Elutasítja az appok telepítését.

Talán van köztetek akinek ez a probléma megoldása sikerült. Akkor kérem segítsen!

(#7048) tutis válasza #98193408 (#7047) üzenetére


tutis
őstag

szerintem ez telefonfüggő, nem órafüggő, mivel a telefonon veszed fel a hívást, annak kéne vezérelnie hogy ne az órára küldje a hangot. Ezt onnan sejtem hogy a bluetooth autóhifim is uganígy működik, hiába veszem fel a telefonon a hívást, kiküldi a hifi felé a hangot, telón kell átállítanom hogy ne bluetoothra menjen a hang hanem a telefon hangszóróra/mikrofonra

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#7049) #98193408 válasza tutis (#7048) üzenetére


#98193408
törölt tag

telón kell átállítanom hogy ne bluetoothra menjen a hang hanem a telefon hangszóróra/mikrofonra

Ok, de ezt miben állítod átt? A szninkron szoftvernek nincsen ilyen opciója. Akkor az okostelefonban valahol? De hol?

(#7050) kisskd


kisskd
tag

Üdv!

Szerintetek milyen típust keressek/nézzek meg?

- karácsonyra (ergo itthonról, vagy max. EU)
- 48 éves hölgynek (ergo ne legyen óriási, és a nagyon játék kinézetűnél 1 fokkal elegánsabb kéne, bőr, esetleg szilikon szíj még nem gáz)
- ár széles skálán, de mondjuk jó lenne 5 számjegyű forintban megállni
- felhasználás: nem tudjuk (szerintem ő sem még), értesítések mindenképp jól jönnének (hívás(fogadás) névvel, SMS, Viber, FB Messenger, naptár), ha más app-okat is találhat, az hasznos, lépés/pulzus/alvás tracking jó volna, sportolni nem fog vele
- vízállóság kéne (de úszás nem feltétel)
- most Samu Note3-mal, később vmi ismertebb androidos telóval fogja használni

Magamtól törekednék a Wear OS-re (tévedek?), bár a Samsung Gear S2 Sportom-mal is jól elvagyok (ajándékba kaptam).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.