Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) tuareg85 válasza zozy84 (#3999) üzenetére

pl. https://www.amazon.de/dp/B074GLXRMK/ref=cm_sw_r_cp_apa_vbhBAb3P8PBF0 (bocs link telefonról)

(#4002) Memmaao válasza zozy84 (#3999) üzenetére


Memmaao
addikt

amazon.de, innen ingyenes a szállítás Magyarországra. (Telefonról linkeltem ;] )

My name is Bond, James... Dean.

(#4003) zozy84 válasza Memmaao (#4002) üzenetére


zozy84
senior tag

Király! Már csak el kell döntenem hogy melyik a jobb.
Huawei w2 vagy Fossil Q ? :F
Árban kb ugyan az.
Mindegyik Android Weart használ ha jól tudom.
Viszont! Most olvastam olyat, hogy az Android wear sem annyira szuper ios telefonnal.
Erről tud valaki valami pontos infót? :F Pl lehet-e telefonálni vele, navigáció stb

Itt olvastam pl

[ Szerkesztve ]

(#4004) varázsgömb válasza Gyb001 (#3984) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Én egy ilyen töltőt használok.(ajánlok) GRIXX 6 usb portos, ebből 1 Quick Charge 2.0 gyorstöltő. Ezzel töltök este mindent egyszerre: Kis laptop, telefon, 2 bluetooth rádiós headset és az órát. Van benne Intelligens eszköz azonosítás Ki is mértem. Ha pl. a telefont dugom az egyik portjára, akkor 1400 mA körül tölti. Ha ugyanarra a portra az órát dugom, akkor csak 300 mA-el.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#4005) air válasza varázsgömb (#4004) üzenetére


air
nagyúr

"Van benne Intelligens eszköz azonosítás Ki is mértem. Ha pl. a telefont dugom az egyik portjára, akkor 1400 mA körül tölti. Ha ugyanarra a portra az órát dugom, akkor csak 300 mA-el."

:)) Ez jó volt. Nincs semmiféle "intelligens eszköz azonosítás". Nem a töltőtől függ, hogy mekkora árammal tölt, hanem az eszköztől, hogy mennyivel terheli be a töltőt. :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4006) varázsgömb válasza air (#4005) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

MŰSZAKI JELLEMZŐK

5 USB port
1 Gyors töltés 2.0 port
Intelligens eszközazonosítás
Túláram, túlfeszültség és rövidzárlat elleni védelem
Bemenet: AC 100-240V 50-60Hz
Kimenet: USB * 6 AUTO 5V (7A max.)
Beépített adapter

[link]

[ Szerkesztve ]

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#4007) air válasza varázsgömb (#4006) üzenetére


air
nagyúr

Y
Btw, hülyeség ne maradjon a levegőben. :(((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4008) varázsgömb válasza air (#4007) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

"Nem a töltőtől függ, hogy mekkora árammal tölt." :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#4009) air válasza varázsgömb (#4008) üzenetére


air
nagyúr

Hiába ugrálsz, nem tőle függ.
A töltőre a maximális terhelést írják.
Annál nagyobb áram leadására nem képes.
Hogy töltés közben mekkora áram jön ki belőle, az az eszköztől függ, amit rádugtál.
Egyébként mi az az "intelligens eszközazonosítás" ?
Lényegében marketing bullshit. :P

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4010) varázsgömb válasza air (#4009) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

"A töltőre a maximális terhelést írják.
Annál nagyobb áram leadására nem képes."

Ezt ki vitatja?

"Hogy töltés közben mekkora áram jön ki belőle, az az eszköztől függ, amit rádugtál"
Hát persze...Akkor biztos csak viccből forr föl egy kis akku, ha túl nagy töltőárammal töltjük... :U

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#4011) air válasza varázsgömb (#4006) üzenetére


air
nagyúr

És egy hat portos töltőre a 7A (35W) nagyon sovány. Pláne több mint 10000-ért.
A Tronsmart 3 portos töltője 42W-os.
Vagy a BlitzWolf 5 portos, QC3.0-ása is 40W-os, ráadásául $24.
Szóval ez inkább egy marketing bullshittel eladott, túlárazott holmi.
De mindenki azt használ amit akar.
Én ezt biztosan nem ajánlanám senkinek, ismerve a jóval olcsóbb és jobb teljesítményű alternatívákat.

(#4010) varázsgömb
"Akkor biztos csak viccből forr föl egy kis akku, ha túl nagy töltőárammal töltjük.."
Te miről beszélsz? :Y

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4012) tknof1871 válasza air (#3787) üzenetére


tknof1871
őstag

Vér-oxigént lehet, de nem ilyen eszközökkel.
Üdv! Véroxigénszintet csak az ujj utolsó ujjpercén lehet pontosan mérni, ami elég pontos hogy orvosilag is értelmezhető/felhasználható?
Árukeresőn rákeresek a véroxigénszint mérő kifejezésre és minden találat az ujjon mér. Kerestem angolul a google-on és hát léteznek olyan karkötők és órák amik mérnek véroxigént is de csak nagyon kevés. BBC vagy a theverge csak a Fibit Ionic-ot említi ami véroxigént mér. Fibit Ionic horror milyen drága.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#4013) air válasza tknof1871 (#4012) üzenetére


air
nagyúr

Jellemzően igen.
S7-tel is ott lehet mérni.
Amiket én láttam, azok is az ujjon mérnek.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4014) GerykO válasza zeon.hu (#3994) üzenetére


GerykO
aktív tag

Szia!
Ha kérhetek egy szívességet, kipróbálnád windowsos telóval az órát?

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#4015) air válasza GerykO (#4014) üzenetére


air
nagyúr

WP támogatás hivatalosan nem volt a Pebble órákhoz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4016) zeon.hu válasza GerykO (#4014) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs windows phone-om.
De mint korábban írták, nem támogatott hivatalosan.
De ahogy nézem a google-t, működik/működhet vele, youtube-on több videó is van.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4017) Frozzy


Frozzy
őstag

Ti hallottatok már a No.1 okosórákról ? milyen ezeknek a minősége és az akksi ideje ? elég jó áron lehet megkapni őket

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#4018) consono válasza GerykO (#4014) üzenetére


consono
nagyúr

W10M-re volt(van?) sideloadolható alkalmazás, a Pebble fórumban biztosan tudja valaki linkelni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#4019) GerykO válasza consono (#4018) üzenetére


GerykO
aktív tag

Köszi!

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#4020) Darek1995


Darek1995
újonc

Sziasztok.

1 hete jött meg a NO.1 S9 okosórám, és azt tapasztaltam, hogy aktív BT kapcsolatnál (LG G6) rendkívül gyenge az üzemidő. Estére feltöltöm, felveszem majd napközben délután 2 kor már masszívan jelez hogy merül az akku.
Szimpla átlagos használat, néha ránézek az órára, 1-2 pulzus mérés naponta és ennyi.
Azt olvasni erről az óráról hogy 1-3 nap az üzemidő. Én megvolnék a napi üzemidővel is, de ez a ~10-12 óra (kb 95% standby) szerintem nem normális, sőt borzasztó.
Ja és az is furcsa hogy 0-100% töltést kb 35 perc alatt végzi el.
Próbáltam mar powerbankrol, sima PC usb kimenetről, hálózatról tölteni, de ugyanaz.

Szerintetek kérjek refundot?

Bárkinek bármilyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban az írjon kérem.

(#4021) tib78 válasza .: JuSzT :. (#3951) üzenetére


tib78
tag

AMazfit Bip, szinte tökéletes.

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#4024) gyemipapa válasza Darek1995 (#4020) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Szerintem próbáld meg, de szerintem reálisan max részleges refundot lehet elérni, hisz az óra amúgy hibátlanul működik.
Az üzemidők megadása meg mindig, telefonoknál is gyárilag úgy van megadva, hogy irreális, fényerő minimumon, szinte minden kikapcsolva, és lehetőleg semmilyen funkcióját nem használod.
A 35 perc töltési idő amúgy egy ilyen kicsi kapacitású akkunál nem feltétlenül irreális.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4025) Darek1995 válasza gyemipapa (#4024) üzenetére


Darek1995
újonc

"A 35 perc töltési idő amúgy egy ilyen kicsi kapacitású akkunál nem feltétlenül irreális."
Alapjáraton valóban, de hivatalosan is 2 órát írnak rá.

(#4026) varázsgömb


varázsgömb
aktív tag

Lemfo Lem 6 két hét utáni tapasztalatok.

Azért kerestem okosórát, mert zajos környezetben dolgozom. Ezért a legfontosabb szempont volt a kiválasztáskor, hogy a hívásokat, üzeneteket, értesítéseket, email-eket rögtön, maradéktalanul megkapjam. Szerencsére nem csalódtam a Lem 6-ban. Atomstabilan, azonnal jelez hanggal és rezgéssel mindent. A két hét alatt egyetlen egy elmulasztott jelzés sem volt!
Fontos! Semmilyen BT Notification app-al nem hajlandó kommunikálni, kizárólag azzal, amit a gyártó ajánl hozzá, de azzal tökéletesen. A többihez hasonlóan itt is kiválaszthatod, hogy melyik app jelzéseit küldje az órára.

Kicsit részletesebben a telefonról érkező fontosabb jelzésekről.

-Hívások: Minden hívást azonnal jelez, telefonról, Viber-ről, Messenger-ről, WhatsApp-ról érkezőt is! De csak egyszer, kb. 2 mp-ig csörög, és rezeg. Viszont hangosan és közepesen erősen, úgyhogy igazából elég, mert rögtön észre lehet venni. Csak jelez, az óráról felvenni/lerakni nem lehet a hívásokat. Számot nem, „Bejövő hívás”-t ír csak ki, de ha a telefonban lévő névjegyzéken szereplő személy keres, akkor kiírja a nevét is. Az elmulasztott hívásokat is jelzi.

-Üzenetek: Minden üzenetet azonnal jelez, SMS-t, és Viber-ről, Messenger-ről, WhatsApp-ról érkezőt is. Ugyanúgy mint a hívásoknál, csak egyszer. De nem csak jelez, hanem olvasni is lehet minden üzenetet, és az egészet! Ha hosszú, akkor is, felfelé húzással. Válaszolni nem lehet az óráról, de írogasson ilyen kicsi kijelzőről az, akinek két anyja van. :N Email-t csak jelez, olvasni nem lehet.

Több jelzés nem állítottam be magamnak, hogy nem merüljön feleslegesen.

Apropó! Üzemidő. Van benne SIM, és egész nap folyamatos a BT kapcsolat a telefonnal. Fényerő nullán, ami érdekes, mert bár látható, de még sem túl nagy különbség van közte és a maximum között. Reggel 7-kor veszem le a töltőről. Vasárnap, amikor nincsenek üzenetek és hívások, akkor estére úgy 50% marad benne. Hétközben 3-4 idő megnézés, 6-10 hívás és 20-30 üzenet jelzést követően délután 30%-nál már takarékos üzemmódra akar kapcsolni, de elutasítható. Egyébként kikapcsolja a BT-t, Wifi-t, stb. Ilyen használat mellett este 7-re tizenpár % marad benne.
Egyéb funkcióit nem használom – jelenleg -, de még intenzívebb használatnál, - zene hallgatás, pulzus figyelés, sportok, stb. - esetén valószínűleg már napközben rá kell tölteni. Ezért már rendeltem is hozzá egy pót töltő kábelt, amit berakok a táskámba, és viszem magammal.

-Hívások az óráról: Meglepően jó. Egész jó hangszóró van benne, tökéletesen értek mindent, és a mikrofonja is jó, mert az órába beszélőt is jól érteni. Mindkét oldalról kipróbáltam. Az órát a telefon névjegyzékével lehet szinkronizálni, és attól kezdve az óráról is lehet közvetlenül azokat a személyeket hívni. De természetesen a tárcsázójával is be lehet vinni a számokat. Van híváslista előzmények. SOS funkció tökéletes, kb. 3 mp. gomb nyomás után már hívja is a megadott számot.

IP 67 vízálló, és nem csak fröccsenés álló. Tesztelve. 5 perces merülős videó is készült, ahogy elindítom az órán a stoppert és beleteszem egy átlátszó edénybe. Látszik, ahogy szépen számol a víz alatt.

BT kapcsolat stabil. Ha néha meg is szakad, automatikusan és azonnal újra összekapcsolódik a telefon és az óra. Még egyszer sem kellett manuálisan beavatkozni, összekötni őket. Kivéve, ha több percre elmegyek a telefon közeléből, Akkor az app-on keresztül újra össze kell kapcsolni őket.

Ezek a – részemről – fontos tulajdonságok.

Lehet tölteni rá egyéb appokat, a 16 Gb erre bőven elég. Kijelző nézet két lehetőség van, egy Normál, és egy Zoom, amikor a böngészőt, Google Play-t a kijelzőhöz igazítja, hogy ne lógjon túl rajta. Sportok követése van benne. Alvás figyelés nincs. Pulzus figyelés van, egész pontos, pulsoximeter-el ellenőrizve. GPS navigáció van, de még nem próbáltam.

A jelenlegi kb. 27-28 ezres árához képest teljesen jó okosóra. Kevesebbet tud mint nagy nevű társai, de amit tud, azt stabilan teszi.

Kérdésekre, ha tudok, válaszolok. Remélem segítettem. :)

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#4027) gacsoi válasza varázsgömb (#4026) üzenetére


gacsoi
senior tag

Hívást lehet indítani, de fogadni nem ?? :W

(#4028) varázsgömb válasza gacsoi (#4027) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Ezt hol írtam? :U
Saját, az órában lévő sim-ről hívni/fogadni, sms-t írni, bármit lehet. A telefonra érkező hívásokat csak jelzi az óra, de nem kezeli.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#4029) air válasza varázsgömb (#4026) üzenetére


air
nagyúr

Anno 80€-ért vettem a Pebble Classic-om. Akkor 25-26eFt körül volt.
Ennél jobb vétel volt. :D

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4030) mazsó válasza varázsgömb (#4026) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Köszönjük a kimerítő tesztet.
GPS-re én még kíváncsi lennék... :B
A leírás alapján a sok 100 dolláros/eurós órák közül lehet még ez az egyik legjobb?? :F

[ Szerkesztve ]

(#4031) alpe1503


alpe1503
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék tapasztaltabb felhasználóktól.
Valaki próbálta már ezt (ALLCALL-W1) az órát? A másik két esélyes ez (Zeblaze THOR) vagy a (FINOW X5 AIR). Teszteket olvastam, és néztem mind a háromról, de elég vegyesek a vélemények.
Szíj cserélhetőség, működés, megbízhatóság, vélemény, tapasztalat?

A Lem6, is esélyes, de olvastam a tesztet, köszi, (#4026) varázsgömb :R

[ Szerkesztve ]

"Valami nem attól lesz új, hogy még nem találkoztál vele, hanem hogy mindig mást veszel észre benne."

(#4032) varázsgömb válasza mazsó (#4030) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Ha azt vesszük alapul, hogy mindig volt valami panasz a többi órára, hogy nem mindig jelzett, vagy nem minden csevegő progira, vagy folyamatosan szakad és nem kapcsolódik vissza automatikusan, akkor ez a Lem 6 magasan veri mindet, mert ezen a téren 100%-os a tudása, ' stabilitása.
De ha valakinek az a fixa idea-ja, hogy az óráról akarja felvenni a telefonra érkező hívásokat, vagy az éjszakai alvását akarja figyeltetni, akkor csalódi fog, mert ez azokat nem tudja.

Akkor majd sort kerítek a gps-re is, csak most nagyon el vagyok havazva.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#4033) Samanbacsii válasza alpe1503 (#4031) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Én az allcall-t választanám (Ha fém házas és sim nélkül is lehet hívást fogadni beszélni akkor mindenképpen). Nekem a thor nagyon sportos, a finow meg akkora a kézen mint egy vekker :DDD + a kommentelők panaszkodnak az akku időre...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#4034) tknof1871 válasza air (#4013) üzenetére


tknof1871
őstag

A vérnyomásmérős karkötők/órák miből mérnek vérnyomást? Elszorítják az eret mint a felkaron mérő mandzsettás vérnyomásmérők?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#4035) Memmaao válasza tknof1871 (#4034) üzenetére


Memmaao
addikt

Elvileg igen, a radialis artéria komprimálásával mér. De ez sokkal pontatlanabb, mint egy felkaros mérés. Sokat számít öl, hogy lóg e a kéz, vagy a szív magasságában van e. Ezek közt akár 20-30 Hgmm különbség is lehet.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#4036) gyemipapa válasza Memmaao (#4035) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Gondolom komprimálást akartál írni. Vagyis van motorja (kompresszor), és az óraszíj felfújható lenne???
Mert másképp hogy lenne képes az eret elszorítani? Tudnál linkelni egy ilyet, hogy néz ki?
Amúgy még a hagyományos csuklós vérnyomásmérő is pontatlan a felkaroshoz képest, nem véletlen, hogy egészségügyi intézményekben sehol sem használják.
Egy "vérnyomásmérős" óra alapesetben parasztvakítás. Még pulzust is csak nyugalmi helyzetben képesek pontosan mérni.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4037) air válasza tknof1871 (#4034) üzenetére


air
nagyúr

Az Omron igen. A kínai, olcsó órák csak hazudják a vérnyomás mérést.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4038) Memmaao válasza gyemipapa (#4036) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem nincs ilyen óra. Én a csuklón történő vérnyomásmérést írtam le, és Igen, sehol nem használják, mert pontatlan

My name is Bond, James... Dean.

(#4039) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ilyet hol lehet venni? Zöld fekete szíj. link

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4040) gyemipapa válasza Memmaao (#4038) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ja mert óra/karkötőre kérdeztek rá, azért volt félre érthető a válaszod.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4041) gyemipapa válasza air (#4037) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Azért a magas vérnyomásom kontrollálását nem merném erre az órára sem rábízni. Ahogy írtam, a csuklón mérés közismerten pontatlan, Omron ide-vagy oda.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4042) erdeidaniii


erdeidaniii
csendes tag

Hát én nem tudom, ki hogy van vele, de én az S9 órámmal, és egy "ipari" Omron M2-vel is mértem már a vérnyomásom egy párszor, és 1-2mmhg különbség volt a kettő között, a pulzus meg szinte mindig ugyanannyi volt.

(#4043) gyemipapa válasza erdeidaniii (#4042) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nem is értem, eü intézményekben miért nem tértek már át erre a megoldásra, miért vacakolnak még mindig a felkaros mérőkkel. :D

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4044) Memmaao válasza erdeidaniii (#4042) üzenetére


Memmaao
addikt

Ha erre gondolsz, akkor azt mondom: NAKINETALÁLD! Mégis vajon milyen módon mérne ez vérnyomást?????

My name is Bond, James... Dean.

(#4045) gyemipapa válasza Memmaao (#4044) üzenetére


gyemipapa
senior tag

De mint tudjuk, amíg lósz*r van, addig veréb is lesz. :)
Sok mindent meg lehet etetni a naiv és tájékozatlan emberekkel.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4046) anrb válasza erdeidaniii (#4042) üzenetére


anrb
aktív tag

Nekem is volt olcsó okoskarkötőm "vérnyomás mérés" funkcióval, több is.
Mind rossz/hamis eredményeket produkált. Nem normál vérnyomás esetén, hanem amikor nem 120/80
volt a várható érték.
Amelyiken eszközön csak PPG van (azaz csak optikai szenzor),
azzal nem is lehet rendes eredményt kapni. Bár most a Valencell-nek van új fejlesztése, ami állítólag
képes rá.

Az ECG + PPG kombóval mérve a pulzusidő a két szenzor között korrelál a vérnyomással, ezzel kapcsolatban sok kutatás folyik, és számos eszköz engedélyezésre került/engedélyezés alatt van. Ebben a topicban írtam is pár linket korábban. Itt a kulcsszó a jó kalibrálás. De ezt majd egy orvos is megerősíti vagy megcálfolja :)

A Heartisans (startup) féle óra állítólag 6 Hgmm pontosságú lehet a higanyos referenciához képest. A Maisense FreeScan is jónak tűnik. Vagy az "oldschool" Omron HeartGuide. Ha valamelyiket megveszem, írni fogok róla :)

Egy biztos: Egy olyan kínai eszköztől ne várjon senki pontosságot (legyen az pulzus, vérnyomás, vagy akár lépésszám), korrekt szoftvert vagy support-ot, ahol még a prospektus képen is hemzsegnek az angol helyesítási hibák. Érdemes YT videókat megnézni az adott eszközről, ott őszinte kritikákat lehet olvasni a
kommentek között...

(#4047) air válasza erdeidaniii (#4042) üzenetére


air
nagyúr

A topik elérte a csúcsát.
Köszönjük, zárható. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4048) gacsoi válasza air (#4047) üzenetére


gacsoi
senior tag

Várjunk picit, hátha van még !!! :)

(#4049) kisapa válasza air (#4037) üzenetére


kisapa
senior tag

Az áráról még nem találtam semmit pedig egész jól néz ki.

(#4050) atike válasza kisapa (#4049) üzenetére


atike
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.