Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Black_Raven válasza kisapa (#1050) üzenetére


Black_Raven
veterán

Itthon neten 2-3k egy olyan, de 7k-ért/ig komolyabbat is vehetsz, legtöbb megy app nélkül is(email,sync,stb nem)amennyit a mostani.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1052) krob81


krob81
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, szeretnék vásárolni egy okosórát:
Huawei Watch v. Lg Watch Urbane v. Moto 360 2nd. ?

Melyiket és miért érdemes megvenni?

Köszönöm

(#1053) Arti1


Arti1
aktív tag

Sziasztok,
volt két évig egy Vidonn X6 okos karkötőm, tetszett, tette a dolgát, de elnyűttem.
Normális kinézetű okosórát keresek, amit sim nélkül, telefonhoz kapcsolva használnék, lenémított telefon mellett, az lenne a cél, hogy a hívó felet kiírja, hogy lássam, hogy érdemes-e előszedni a telefont. Ha bejövő SMS-t, email-t jelez, esetleg az első sorokat kiírja, az is jó lenne, ugyanúgy, hogy érdemes-e előszedni miatta a telefont.
Nem akarom kihangosítóként, távirányítóként, fényképezőként, stb. használni, csak értesítsen mindenről, ami a telefonon megjelenik menet közben (Vidonn X6 tök jól tudta, de most már óra kinézetű valamit keresek).
Android 4.3 telefonom van.
Ez ár/érték arányban hogy áll szerintetek? Van, ami hasonlókat tud, de olcsóbban? Kínai rendelés nem gond, BG-on tudok pontozni, de máshonnan is szoktam sűrűn rendelni mindenfélét.
Fontos szempont lenne az is, hogy néz ki, ne legyen giga nagy, meg vastag, ne legyen túl hivalkodó
Előre is köszi, ha javasoltok valamit!

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#1054) Pedro07 válasza air (#1030) üzenetére


Pedro07
újonc

Bocsi! Amúgy a Bluetooth AutoConnenct appal megoldottam a problémámat. Mindegyik óra csatlakozik automatice, bármikor, bármeddig szakad meg a kapcsolat...

(#1055) Jorgos01 válasza tzol (#1043) üzenetére


Jorgos01
tag

Szia!

Amit én tudok, de majd biztos lesznek akik kijavítanak.

A bluetooth-nak jelenleg több verzió száma van (2.0, 3.0, 4.0, stb.). A hatótávolságot azonban nem ez, hanem az osztályba sorolás határozza meg.
Jelenleg 3 osztályt különböztetnek meg. Az 1-es hatótávolsága 100 méter, a 2-es hatótávolsága 10 méter, a 3-as hatótávolsága 1 méter. (Ezek maximális távolságok.)
A telefonokban és az okosórákban alkalmazott technológia a 2-es osztály, azaz max.10 méter.

Személyes tapasztalat szerint (Huawei P8 lite és K88H) ezt steril körülmények között körülbelül tudja is, de amint a telefon tokba kerül, átmész 2-3 ajtón, vasbeton falak, stb. a távolság rögtön lerövidül.

Éppen ezért, amíg a telefonok és órák ezt a BT osztály alkalmazzák én nem nagyon látom értelmét az okosóráknak (még szerencse, hogy nem költöttem rá sokat). Tök mindegy, hogy apple watch, pebble (bár ezt "Air" majd úgyis megcáfolja) vagy bármilyen drága okosóra és nem "májkülnájtos kínai vacak", 10 méter után a kapcsolat meg fog bomlani.

Ezek után gondold át, hogy mire akarod használni, mert például amire én vettem az csak részben jött be.
Még szerencse, hogy szerintem a K88H elég jól néz ki így önmagában, egyszerű óraként is elég jól használható.

[ Szerkesztve ]

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#1056) bigsee válasza Jorgos01 (#1055) üzenetére


bigsee
addikt

Nem nőtt a hatótávolság (csökkenés helyett) a verziószám növekedéssel?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#1057) DrBubo77 válasza bigsee (#1056) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nem. Csökkent, mert csökkentették a teljesítményt. forrás

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#1058) bigsee válasza DrBubo77 (#1057) üzenetére


bigsee
addikt

Ok, köszi!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#1059) Arti1


Arti1
aktív tag

Van olyan okosóra, aminek folyamatosan látható a kijelzője (mint egy normál óra, nem kell világítania), csak ha ránézek, ne kelljen forgatni a kezem, hogy lássak rajt valamit?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#1060) air válasza Arti1 (#1059) üzenetére


air
nagyúr

Megint csak a Pebble. :P

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1061) DrBubo77 válasza Arti1 (#1059) üzenetére


DrBubo77
addikt

Vagy a Makibes F69.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#1062) AndrewBlase válasza air (#1060) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem vagy Te véletlenül Pebble kereskedő? ;]

Miért mindig én???

(#1063) Arti1 válasza air (#1060) üzenetére


Arti1
aktív tag

Annyiért inkább várok még egy kicsit :) hátha a konkurencia is összekapja magát :)
Addig is szemezek egy Martian notifierrel :) erről valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#1064) air válasza AndrewBlase (#1062) üzenetére


air
nagyúr

Nem. :)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1065) air válasza Arti1 (#1063) üzenetére


air
nagyúr

Mondjuk a Martiant erős jóindulattal lehet okosórának nevezni.
Szépnek szép és tud értesíteni, de slussz.
Én egy okosórától ennél többet várok el.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1066) Luc001


Luc001
tag

Sziasztok!

Valaki használ NO.1 G3 Smart Watch-ot? Magyar tesztet nem találtam róla. Ennyire gagyi lenne, hogy nem foglalkozik senki sem vele?

[ Szerkesztve ]

(#1067) Arti1 válasza air (#1065) üzenetére


Arti1
aktív tag

Akkor egy értesítő órára van szükségem, nem okosra :)
Fő cél az lenne, hogy az időt mutassa, mindig. Az értesítések közül a callerID a lényeg, itt vérzik el sok a választékból a (fitnesz cuccok főleg)
Pebble jó lenne, de még a kereknek sincs igazi óra formája, nem tetszik, az ellen pedig az észérvek nem hatnak :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#1068) Ateszpapa válasza Arti1 (#1067) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Majd megszokod. :P
Első ránézésre mikor kibontottam a csomagbol az volt, jeszusom. :D

Aztán most már megszoktam. :)

(#1069) air válasza Arti1 (#1067) üzenetére


air
nagyúr

Nekem pedig a konvencionális órák nem tetszenek.
Pebble-ben az is jó, hogy egyedi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1070) Arti1 válasza air (#1069) üzenetére


Arti1
aktív tag

Ok, vezetés közben, ha a kormányon van a kezed, leolvasható simán az idő, vagy ahhoz már mozdítani kell a csuklót?
Tudom, tudom, vegyek olyan autót, amiben van a műszerfalon óra :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#1071) 78robert.bal


78robert.bal
újonc

Sziasztok!

Javaslatokat kérek szépen Tőletek!

Főleg puskázáshoz használható, tényleg óra kinézetű cuccot keresek, ami tud word és pdf fájlokat kezelni, azok telefonon történő nézhetőségét lehetővé tudja tenni.

Ez lenne a fő csapásirány, a többi "csak" plusz :)

Köszönöm szépen a segítséget, a technikai kütyük terén analfabéta vagyok....! :R

(#1072) air válasza 78robert.bal (#1071) üzenetére


air
nagyúr

Ezért érdemes volt regisztrálni. :(((
Inkább tanulj!! :W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1073) 78robert.bal válasza air (#1072) üzenetére


78robert.bal
újonc

kösz a tanácsot nagy úr!
újdonságot mondtál.
ennyi vagy van még pár zen buddhista tanácsod?

[ Szerkesztve ]

(#1074) DrBubo77 válasza 78robert.bal (#1073) üzenetére


DrBubo77
addikt

A kollégának amúgy igaza van. Tanulással többre jutnál. :K

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#1075) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok. Tudtok ismertek olyan okosórát ami kerekszámlapos és még jó is néz ki (férfias)? Valami olyasmi kéne mint az alcatelnek van a One Touch Watch. Ami fontos lenne az hogy legyen androidra rendes alkalmazása és ne dobálja el 10 percenként a kapcsolatot. Most volt egy ilyenem No. 1 G5 de 10-15 percnél tovább nem bírta a kapcsolatot a telefonnal és a hozzá tartozó alkalmazás egy hulladék. (Playben 2,2 csillag nem véletlenül most már értem)

Az ár 10 000- nagyon muszáj akkor 20 000-ig fel tudok menni de akkor tényleg megérje. :)

Sportolásra és hasonló dolgokra nem igazán kell arra ott van Mi band 2. :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1076) 78robert.bal válasza DrBubo77 (#1074) üzenetére


78robert.bal
újonc

Nem tanulás helyett kell-tanulás nélkül puskázni se lehet szvsz....
Nem is ezt írtam a"kollégának".
Kérdeztem vmit és nem segítő válsz jött,hanem egy troll...

(#1077) air válasza 78robert.bal (#1076) üzenetére


air
nagyúr

Troll? Én? Na, ez komoly. :D
Idejössz egy 5 perces regisztrációval, - ha van korábbid azt nem mered vállalni - kérdezel egy bicskanyitogatót, és 5 óra múlva már én vagyok a troll.
Gratulálok. :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1078) 78robert.bal válasza air (#1077) üzenetére


78robert.bal
újonc

Szerintem egy normál kérdés volt...Tudsz segíteni nagy úr? :R

(#1079) gojko.m válasza 78robert.bal (#1078) üzenetére


gojko.m
senior tag

Mielőtt bicskát nyitogatásra kerülne sor... :)

Előrebocsátom, hogy nincs okosórám, így nem tudom mennyire lehet e-book olvasó vagy bármilyen szövegolvasó app-ot találni hozzájuk (nem hinném, hogy ezt erőltetnék a fejlesztők). Amin érdemes lenne elgondolkodnod:
Szkennelt pdf fájlokhoz minimum 6"-os kijelző ajánlott, ezzel szemben nézd meg egy óra kijelzőjét. Véleményem szerint a word formátum sem alkalmas mobilon történő olvasásra, főleg ilyen kis képernyőméretnél (hogy másról ne is beszéljünk). Tehát alapból át kellene konvertálni doksikat valami kezelhetőbb formátumba.

Ami jó hír lehet, hogy a 240x320 képpont méretű LG L3-as telefonomon .epub és .mobi formátumú e-book könyveket olvasgattam régebben (de hosszú távon ezt nem ajánlanám senkinek :) ). Szóval, feltételezem, hogy egy 240x240 képpont méretű okosóra - ha létezik hozzá e-book olvasó applikáció, akkor - használható lenne megfelelő formátumú (pl.: .txt, .epub, .mobi, esetleg .html) szöveg olvasásához.

(#1080) 78robert.bal válasza gojko.m (#1079) üzenetére


78robert.bal
újonc

Köszönöm a választ!bicskát nem nyitogatok :)
Txt-t olvasó kb.5éves órám van,de azon nagyon látni,hogy okos óra...
Gondoltam,hátha 5év alatt már megy a pdf,word is...Ehhez pedig Ti értetek,én nem :)
Köszi!

(#1081) MadSoul


MadSoul
csendes újonc

Sziasztok! Végigolvastam a topicot, és arra a döntésre jutottam,hogy vagy NO.1 D5-t veszek vagy (csak egyszer láttam említeni) Finow X5-t
Keresgéltem mindenhol K8 3g-t is de azt már nem találtam sehol eladót, használtat se.
A kérdésem az,hogy melyiket lenne érdemes megvenni? Finow-ról itt sok mindent nem láttam, mindenki a NO.1 D5-ről beszélt. Ezért is preferálom azt de megkérdezem előtte,hogy van-e olyan aki Finow-t használ?

"Shady makes you laugh, Eminem makes you think, but Marshall makes you feel."

(#1082) jayjay


jayjay
tag

Sziasztok!
Egy karkötőt kipróbálnák és szeretnék tanácsot kérni milyet érdemes venni. Talán ami jó lenne :
-időt mutatná
-bejövő hívás, üzenet esetleg email
-hosszú töltési időtartam

Esetleg okosóra is érdekelne. Biztosan nem akarnék telefonálni vele.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#1083) air válasza jayjay (#1082) üzenetére


air
nagyúr

Mi Band 2

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1084) Arti1 válasza jayjay (#1082) üzenetére


Arti1
aktív tag

Ha a hívó fél neve/száma is fontos, hogy kiírja, akkor a miband 2 nem lesz jó
Vidonn X6 és utódai/klónkai tudják ezt is
Ha csak értesítés kell, hogy hívnak, a miband 2 is OK

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#1085) gojko.m válasza 78robert.bal (#1080) üzenetére


gojko.m
senior tag

Gondoltam,hátha 5év alatt már megy a pdf,word is...

Talán félreérthető volt az előző hozzászólásom...
Egy óraméretű kijelző nem alkalmas pdf dokumentumok olvasására!

(#1086) jayjay válasza Arti1 (#1084) üzenetére


jayjay
tag

Köszönöm a válaszokat. Mekkora távolságból lehet ezeket használni. Pl. Mikor focizom stb...

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#1087) Arti1 válasza jayjay (#1086) üzenetére


Arti1
aktív tag

Ideális esetben max. 10 M, nem érdemes messze menni tőle, mert szétkapcsolnak

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#1088) Fez69


Fez69
csendes tag

Sziasztok!
Van egy klón DZ09 órám (MT6261DA chip). Sikerült ilyen szerkezettel valaha, valakinek T-mobilos internetkapcsolatot létesítenie? Ha igen, hogyan? (APN, GSM/GPRS, WAP/HTTP?) Tudom, hogy ebből a kacatból nincs kettő egyforma. Láttam több féle hardvert, amiknél még a nyák elrendezés is teljesen más volt, valamint próbáltam vagy ötven féle firmware-t. Az XDA fórumon láttam klón DZ09 órával létesített net kapcsolatot, de hazairól még nem hallottam.

(#1089) 78robert.bal válasza gojko.m (#1085) üzenetére


78robert.bal
újonc

Köszi,így már értem... :((

(#1090) sztoja válasza 78robert.bal (#1089) üzenetére


sztoja
csendes tag

240x240-es, elfogadható minőségű kijelzőn a rövid üzenetek olvasása még elviselhető, de mivel még két hosszabb szó sem fér rá egymás mellett, semmilyen puskának nem alkalmas egy okos óra. A teljes képernyőre becslésem szerint 5-6 szónyi szöveg fér rá, ennek tükrében ki lehet számolni, menyire használható, mielőtt valakinek feltűnik, hogy állandóan az órádon "lapozol. Amúgy az alaposabb tanulás valóban jobb megoldás, bő 20 évnyi tanulás és vizsgázás után nyugodtan állíthatom, hogy hosszú távon csak az a megfelelő. :)

(#1091) k2laci


k2laci
tag

Ismeri valaki ezt az okosórát ?

[link]

Már nagyon sok órát kipróbáltam és egyik se jött be igazán.

(#1092) MadSoul


MadSoul
csendes újonc

Sziasztok, ma akartam rendelni egy NO.1 D5 okosórát a vélemények alapján de megláttam,hogy júliusban kijött az újabb NO.1 D5+
Elvileg a D5-höz képest ebben 1GB RAM 8GB ROM Android 5.1 és jobb processzor van. Ráadásul pontosabb a pulzusmérője,mivel az allján 2 helyett már 3 érzékelő van.
Antutu pontszámok alapján D5-nek kb. 10.000 pontja volt, míg a D5+nak kb. 22.500.
Árban szinte megegyeznek.
Valakinek van véleménye róla? Megpróbáljam a D5+-t? vagy maradjak a sima D5-nél?

"Shady makes you laugh, Eminem makes you think, but Marshall makes you feel."

(#1093) sea


sea
tag

Engem is a D5+ érdekelne. Gondolom, mivel ez még új modell, gondolom nem sok tapasztalat van még vele kapcsolatban. Emiatt kérném a D5 tulajoktól, hogy esetleg valaki megtenné nekem, hogy play-ről feltelepítené az Endomondo app-ot? Működik valamennyire, esetleg jól vagy teljesen használhatatlan? Köszönöm, ha valaki feltenné. Leginkább ugyanis futáskor venném ugyan is hasznát az órának, de fontos lenne a sim kártya is, hogy elérhető legyek közben és ne kelljen a tepsit vinni a futáshoz. Ez idő alatt átirányítanám az órára a hívásokat. Ezenkívül, ha már okosóra, tudja esetleg bluetooth kapcsolat esetén a hívásfogadást/elutasítást? Köszönöm a választ!

@Madsoul - szerintem ha közel egy árban vannak, akkor érdemesebb a D5+ -t venni. Hardveresen is jobb, meg szvsz jobban is néz ki. Tapasztalatok mondjuk nem tudom mennyire vannak még.

[ Szerkesztve ]

(#1094) air válasza sea (#1093) üzenetére


air
nagyúr

$117 + sarcok (~43e) helyett inkább bruttó 130€-ért (~40e) egy Pebble 2. :K

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1095) sea válasza air (#1094) üzenetére


sea
tag

Gondoltam rá, de sajnos sim-et nem kezel.

[ Szerkesztve ]

(#1096) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!
Szeretnek egy okosorat venni ami kepes SIMet fogadni, mellette (gondolom en) BT-n lenne osszekotve ajfonnal.

Tehat fogjuk ra, hogy a dual simet akarom igy megvalositani.

Van erre megoldas? Mit ajanlotok?

Koszonom! :)

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1097) nyisziati


nyisziati
veterán

Na megérkezett a várva-várt órám, egy No.1 G5, a Makibes warehouse "jóvoltából".
Akartam Logout cikket írni róla, de felesleges, ez az óra egy nagy kalap ****.

Eleve kb. 5 hét volt, mire megjött, a Vifocal ált. 3 hét alatt érkezteti az áruit. Ráadásul ebből a processing time valami 17 v. 19 nap volt (!), úgyhogy nem kapkodják el a beszerzést.
A kérdésre, hogy "mivanmá' " csak egy bullshit-generátor válaszolt, semmi érdemlegeset nem mondtak.

Mindegy, megjött. Doboza elég csúnyán sérült volt, alul, középen beszakadva. A fólián viszont ez kívül nem látszott, úgyhogy gyanakodva vettem a kezembe. Hát igen, karcos volt a hátlapja, valszeg valaki már visszaküldhette nekik. Újabb feketepont.

Gomb lenyom, beindul. A rendszer elég lassú, kábé, mint egy 4-5 évvel ezelőtti laggolós teló. Bluetooth működik, összelövöm a telóval. Ez megy. Több funkciót kipróbálok, kb. a fele működik. Némelyiknél visszadob hibaüzenettel, hogy "doesn"t work under IOs", vagy valami ilyesmit, pedig Android alól használnám. Pl. SMS egyáltalán nem megy.
Kontaktlista: valami irgalmatlanul össze van kutyulva, keresni nem lehet, csak böngészni. Indítok egy hívást, a vevő fél erős visszhangra panaszkodik, én is nehezen hallom őt, dobozszerű, sistergős-recsegős hang, mintha a zavart Szabad-Európát hallgatnám. Szerencsére a telón vissza lehet váltani rendes hangszóróra, vagy kihangosítóra.

A beígért kamera távirányítás "természetesen" nem működik, a funkció a csengőhangerőt (!) kezdené el birizgálni. Mondjuk lehet, hogy a MIUI sem partner az óra irányításában, dehát ez ugye nem vigasz.

A felbontás gyenge, olyan Gameboy-szerű kinézete van az egésznek.

Az USB-fedő gumi nagyon erősen benne van a helyén, talán az IP-68-ra gyúrtak. Mindenesetre rendesen megküzdöttem vele, mire kifeszegettem.

Ja és az érintőkijelző is elég nehezen reagál, várni kell, hogy megálljon a lapozott képrnyő, óvatosan, de határozottan rányomni az ikonra, és ott tartani az ujjat egy másodpercig, hogy érzékeljen. Tisztára, mint az első okostelók. Pedig már -szerencsére - kezdtem elfelejteni azt a szenvedést.

A pedometert, meg a fitnessz-funkciókat már nem is erőltettem, ennyi mára elég volt. Talán majd azokat is lecsekkolom, de most még ki kell fújnom a dühömet.

(#1098) air válasza nyisziati (#1097) üzenetére


air
nagyúr

Hányszor elmondtam, hogy a kínai "okosórák" még játéknak is alkalmatlanok.
Mennyibe is fájt?
Tanulópénz volt. ->Pebble (2)!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1099) Luc001 válasza nyisziati (#1097) üzenetére


Luc001
tag

Hát ez elég gáz.
Nekem most jön egy G3 (már a magyar postán van) remélem az nem lesz ennyire gagyi.
Még az a szerencse hogy csak 7$ fizettem érte. :K

[ Szerkesztve ]

(#1100) nyisziati válasza air (#1098) üzenetére


nyisziati
veterán

8 ruppó volt.
A Pebble-t néztem, de nem tetszik a téglatest forma.

Egyébként a review-k nem voltak ennyire rosszak, több működő funkcióval kecsegtettek. Valószínűleg a MIUI is besegít, hogy ennyire nem klappolnak a dolgok.

Ahogy nézem, van a Pebble-ből kerek is, a time round, de az se "jóárasított"... Kb. 50.000. :Y

Hát ennyiért még várni kell a rendelésemre. Hatszoros árkülönbség csak azért, hogy működjön valami... Tényleg, mint négy-öt éve volt egy alap droid és az Iphone közti különbség.

(zárójelben: most nézem, hogy talán a közelgő karácsony miatt megemelték az árát a duplájára... hát vastagbőr az van)

@Luc001: remélem sikeresebb leszel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.