Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dkaro


dkaro
őstag

Ismét bedobnám a kérdésem, hátha...
Eddig csak wp telefonom volt, ezért az okosóra témát hanyagolnom kellett. Most kapok egy iphone 5s-t és érdeklődnék, hogy ehhez a telefonhoz valaki használ-e valamilyen olcsó okosórát.
Eddig a no.1 g2-t és a mykronoz zewatch 2-t nézegettem de leginkább androidos tapasztalatok vannak.
Ami funkciókat keresek: e-mail, sms értesítés (előny ha el is olvasható az üzenet), hívásértesítés telefonkönyv alapján névkijelzéssel, zene lejátszás irányítása.

(#102) Sztenn válasza Jolet (#100) üzenetére


Sztenn
tag

oké, pontosítok :)

Kronográf típusú órák közül tud valaki olyat mondani, ami fel van vértezve okos funkciókkal? mint pl bejövő hívást jelez fénnyvillanással, vagy rezgéssel.

Ilyenre gondolok.

(#103) karandip


karandip
tag

sziasztok
apukám rámsózott egy kínai "okos"órát (nemhogy okosnak, de órának se nagyon nevezhető) ami a gyári szoftverrel kegyeltlen idegrendszer gyilkos
Van lehetőség órán is custom ROM-ot telepíteni mint telefonokon?

(#104) Jarod1 válasza karandip (#103) üzenetére


Jarod1
addikt

de milyet sózott rád?

(#105) karandip válasza Jarod1 (#104) üzenetére


karandip
tag

sajnos nem tudom :F
annyi van a dobozára írva, hogy smartwatch (nagyon kreatívan)
de megpróbálom kíderíteni

[ Szerkesztve ]

(#106) Erwinke válasza Jarod1 (#80) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Hello. Múltkor kérdeztem, h melyik okosórával lehet képeket nézegetni és egyebek puskázásra. Hát bevállaltam és vettem egy smartwatch 3-at. Nagyon bibaszt :D Faszán lehet vele képeket nézni, jegyzettömböt irni stb ... Brutális az okosóra puskázásra, egyik tanár se gyanakordik rá, mindenkinek ajánlom! :D Akármelyiket, nem csak a sony-t! ... ^^ Örülök neki, h megvettem, csak ez az üzemidő nagyon kevés. De 1 - 2 hét állitólag mire beáll. Aztán az 1 napot azért kifogja birni. De eddig nekem bejön. Azért kösz! ;)

(#107) Sztenn válasza Sztenn (#102) üzenetére


Sztenn
tag

Hali!

Kicsit halott még a topik, ezért összeszedtem pár "okosított" órát, hogy megkérdezzem, van-e valakinek tapasztalata bármelyikkel, és úgy általánosságban ki melyikre voksolna.

Fossil
Razer
Cogito
Cookoo
Alpina
Casio

Ki melyiket választaná? :))

[ Szerkesztve ]

(#108) Aryon87 válasza Sztenn (#107) üzenetére


Aryon87
félisten

Elegancia miatt Fossil vagy Cassio, de mivel vad es sportos, inkabb a Razer.
De az arukbol inkabb egy LG okosora :DDD

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#109) Sztenn válasza Aryon87 (#108) üzenetére


Sztenn
tag

LG-ből melyik? Urbane vagy R? :) Engem az akkuidő idegesít. Nem sok okosóra bírja ki tényleg egy hétig még akkor sem, ha hozzá nem érnek.

(#110) Aryon87 válasza Sztenn (#109) üzenetére


Aryon87
félisten

Mind2 tetszik, de talan az Urban szebb.
Csak hat az ara meg nem nekem valo :(

De beernem egy kinaival is, pl a gt08 tipusu i-watch klonnal is ha tenyleg tudja azokat a funkciokat, amire nekem kellene. Asszem volt is errol valakinek tapasztalata, es igencsak szimpatikus volt.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#111) Sztenn válasza Aryon87 (#110) üzenetére


Sztenn
tag

Az urbane nem olyan drága. Persze én mindig úgy állok neki bármi vásárlásának, hogy felteszem a kérdést, melyik kellene ha ingyen lenne. Meglepő mód soha nem volt még olyan, hogy a legdrágább kellett volna. :)

(#112) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Óravásárlás előtt állok és elgondolkodtam okosóra beszerzésében.
Egy gond van, nem nagyon ismerem a felhozatalt.

Nem nagy az elvárasom vele szemben:
- időt jelezze :), akár analóg formában is megfelel
- jó üzemidő (ne kelljen naponta tölteni)
-hívás, üzenet kijelzés (értesítések kijelzése)
- konszolidált kinézet
- hívásfogadás, üzenetküldés nem igazán érdekel
- alvásfigyelés sem érdekel (alvás közben nem viselek órát, zavar)
- viszonylag bírja a gyűrődést (anyira mint egy normál óra) cseppállóság azért előny
- pulzusmérés, lépésszámláló előny
- ár/érték arány fontos (max 25-30e HUF, kieelkedő típusra hajlandó vagyok többet szánni)
- külföldről is szívesen rendelek szívesen
- stabil működés
- Lenovo Vibe Z2 Pro telefonnal kompatibilis legyen.

Kb ennyi. Van valami jó ajánlat ilyen elvárasokra?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv:
Tanisz

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#113) Aryon87 válasza Sztenn (#111) üzenetére


Aryon87
félisten

Igaz nem veszes az ar, de jelenleg nem engedhetem meg magamnak, pedig a G4 melle baromi jol mutatna.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#114) Aryon87 válasza Aryon87 (#113) üzenetére


Aryon87
félisten

+ kiegészíteném egy másik gyönyörű okosórával a listámat, az pedig a Moto 360 akár az 1. akár a 2. generációsa :) Kicsivel sportosabb megjelenést képvisel :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#115) MY2K válasza Tanisz (#112) üzenetére


MY2K
aktív tag

No.1 D5 smartwatch, jó minőségű, ár/érték arány is megfelelő.

teszt 1.
teszt 2.

[ Szerkesztve ]

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#116) dkaro válasza MY2K (#115) üzenetére


dkaro
őstag

Iphone-al mennyire kompatibilis? Híváskijelzés/elutasítás, sms, mail, naptár értesítések, zene kezelés kellene leginkább.

(#117) Tanisz válasza MY2K (#115) üzenetére


Tanisz
senior tag

:R Köszönöm szépen, áttanulmányozom :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#118) Tanisz válasza MY2K (#115) üzenetére


Tanisz
senior tag

Szia,

Még egy kérdésem lenne: Ezt az órát EU-n belülről nem lehet rendelni?
Hiába keresek rá, nem találok ilyen oldalt.
Mert gondolom az oldalon szereplő árra még a vám és az áfa felszámítandó.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#119) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!

Egy ilyen valami 12 éves gyereknek, vagánykodni, mi másra amúgy? Vagy ilyen árban valami jobb esetleg, igaz azt sem tudom ez rosszabb-e :) Talán így mondjuk észrevenné ha hívjuk és a táskában a telefonja.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#120) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Egy érdekes adalék: Okosórákkal kémkednek utánunk

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#121) Sztenn válasza DrBubo77 (#120) üzenetére


Sztenn
tag

persze, mindenki az én e-mail fiókom tartalmára kíváncsi. :N először a netre kötött géppel voltak bajok. aztán a laptopok... utána okostelefonok. most okosóra van soron, később jön az okosgyűrű, okosalsónadrág, okostányér stb... mindenki kémked utánunk, féljünk! :D

olyan nincs, hogy valami 100% biztonságos vagy feltörhetetlen stb..

(#122) Jarod1 válasza Sztenn (#121) üzenetére


Jarod1
addikt

és ne felejsd el az okos wc csészéket sem ;)

(#123) AMD Power


AMD Power
titán

Ilyen okosórát használ valaki?

Huawei Band B0

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#124) Sztenn válasza MY2K (#115) üzenetére


Sztenn
tag

Kicsit sem vagyok mostmár képben, a No.1 D5-ben van SIM slot vagy nincs? :F Ahány oldal, annyi féle. K8 minibe ahogy nézem lehet tenni SIMet, tesztekben a D5-be is, de netes boltokban már nincs ez az opció. És mi a különbség ezen kívül a két óra között, tudja valaki?

(#125) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Én beleszerettem a Samsung Gear S2-be :Y :Y :Y :Y :Y

Csak 110k huf MediaMarkt-ban... De nagyon tetszik :DDD Mondjuk ennyi pénzt biztos nem adok egy olyanért...

Van valami olcsó kínai másolat? Tudtok ilyenről? 10k körül. Lényeg, hogy ne legyen túl nagy, nem szeretem a böhöm nagy órákat. Kör alakú előny, de nem fontos. Képernyő ne legyen túl pixeles. 1 napot bírjon ki, annyi elég :) Így is úgy is este tölteném. Illetve zenét lehessen vele vezérelni és üzenetet elolvasni. SZóval kb azt tudja, amit a gear S2 :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#126) hacki87 válasza holozis_HUN (#69) üzenetére


hacki87
senior tag

Hátlapot küldtek ma hozta a postás.

(#127) Sztenn válasza holozis_HUN (#125) üzenetére


Sztenn
tag

No.1 G3/S3 pl?

(#128) holozis_HUN válasza Sztenn (#127) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nem tűnik rossznak, köszi! Holnap alaposabban rákeresek :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#129) holozis_HUN válasza Sztenn (#127) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Valaki használ ilyet? Tetszetős,bár túl sok dolgot nem találtam róla... Valaki használ ilyet? Hasonló a felülete a Gear S2-hőz, bár az a görgő rajta mindent visz, ahh nagyon bejön, csak k*rva drága -.-" Kár, hogy megláttam :DDD

Kinek mi a véleménye a No. 1 G3-ról?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#130) Sztenn válasza holozis_HUN (#129) üzenetére


Sztenn
tag

Ennyiért szerintem nem rossz abszolút. YouTube-on van pár videó róla.
Én most k8 minit rendeltem, ki akarom próbálni mennyire van okosórára szükségem. Ha bejövős, veszek egy jobbat. :)

(#131) holozis_HUN válasza Sztenn (#130) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Tudsz dobni egy linket? :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#132) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

Oukitel A29 van valakinek? Mik a tapasztalatok vele?

Ez a K8 Mini marha jól néz ki, de elsőre nem akarok kiadni egy olyan dologért, amiről nem vagyok biztos, hogy tetszeni fog:)

(#133) Sztenn válasza Cyborg (#132) üzenetére


Sztenn
tag

Majd leírom ide is a tapasztalataimat a k8-al kapcsolatban, ha megjött. Nem néz ki rosszul ez az A29 sem, bár ilyen árban van bőven választék, nézegess még szerintem. :)

Szerk.: ahogy elnézem, sajna nem sok embernek van még okosórája errefelé

[ Szerkesztve ]

(#134) holozis_HUN válasza Sztenn (#133) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát nem, nem igazán aktív a topik :( Hát na, be kell még érnie az óráknak. Illetve a nagyobb márkáknak (samu, Huawei stb) a tesztelés topikjában aktívak, azoknak fölösleges idejönniük :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#135) Sztenn válasza holozis_HUN (#134) üzenetére


Sztenn
tag

Addig nem is lesz aktív, amíg nem oldják meg pl az akksi problémát. Momentán ez tart vissza engem is komolyabb óra vásárlásától. Egy jól kiforrott oprendszer is kellene, meg új ötletek, mert sztem van még potenciál a dologban.

(#136) Cyborg válasza Sztenn (#133) üzenetére


Cyborg
őstag

Egy GT08-at ma rendeltem egy ismerősömnek, majd beszámolok én is róla. 11mm vastag, szerintem bumszli lesz, de ne legyen igazam.
...amúgy elég okos kis óra, és az árához képest nem is annyira okádék a kinézete, bár én inkább kör alakú designt keresek.

(#137) holozis_HUN válasza Sztenn (#135) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát figyelj. Okostelók se bírnak ki többet sőt még annyit sem, mint az okosórák. Illetve ha a telót lehet a nap végén tölteni, akkor ezt is. Legalábbis engem nem zavarna. Amíg tusolok lerakom tölteni, vagy ilyenek, amíg otthon olyat csinálok, aminél le kell venni. És akkor már lassan is merül le ha néha piciket rátöltesz. Be kell osztani :) Szerintem sokan nem jöttek rá, hogy mire is jó, már sok minden plusz dolgot tartalmaz. Gondoljunk csak egyre, rezeg/pittyog ha messze kerül a teló (lopás), szerintem ez eléggé fontos :)

Amíg nem tapiztam meg a Gear S2-őt addig úgy voltam vele, hogy jaj elég lesz nekem egy Mi Band 1S, pulzusmérés illetve rezeg ha jött üzenet. De amint megláttam azt a csodát az MM-ben leesett az állam és elkapott a Must Have érzés :D Aztán észrevettem, hogy nincs annyi a zsebben :) Ezért marad az olcsóbb megoldás, S2 copy :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#138) Sztenn válasza holozis_HUN (#137) üzenetére


Sztenn
tag

A probléma abból adódik, hogy még egy töltőt kell magaddal cipelni ha elmész valahova hosszú hétvégére. És ha lemerült, lesz egy óra a kezeden ami nem mutatja az időt. És ez nem félévente lesz sanszos, hanem heti rendszerességgel. Már a telefonnal is gond van igen. Hidd el semmi kedvem mindig a kábelen tartani a MOBILtelefont. És ezzel nagyon sokan így vannak...

[ Szerkesztve ]

(#139) holozis_HUN válasza Sztenn (#138) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Erre vannak a power bankok. Sok powerbankon van 2 usb kimenet. És már nem is olyan drágák. Hosszúhétvégét egy teló sem bír ki. Azt már nem baj tölteni? Ehhez hozzá szoktak az emberek. De óránál ha az átlag ember félévente cserél elemet egy órában már sok :DDD Kell neki idő :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#140) Sztenn válasza holozis_HUN (#139) üzenetére


Sztenn
tag

Na még egy eszközt kell cipeljek, jajj de jó! :D Vicc nélkül mondom, te már hozzászoktál hogy naponta töltöd a telód, de én hetente vagy akár havonta akarom. ennyi. :))

(#141) holozis_HUN válasza Sztenn (#140) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Erre mondják: Ahány ház, annyi szokás. :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#142) Sztenn


Sztenn
tag

Aiwatch c5 sport - nem is rossz

(#143) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Tudtok 20.000 forintig Android Wear op. rendszerű okosórát? Néztem párat, de mind drágább a kerettől...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#144) Sztenn válasza holozis_HUN (#143) üzenetére


Sztenn
tag

Elvileg a Bluboo Uwatch android weart futtat és 20ezer alatt van, viszont sehol nem találtam infót róla, hogy tényleg android wear van-e rajta. Csak a hírekben olvastam, hogy azzal jön majd ki.

(#145) holozis_HUN válasza Sztenn (#144) üzenetére


holozis_HUN
veterán

1.4 inch 128x128 felbontás (hótpixel') és 64 mb ram. Mondjuk ócsó'. De ronda is :DDD Lehet marad ez a NO.1 G3. Csak jól jönne az Android Wear mert akkor biztos van valami fasza szinkron közte és a teló közt + csomó app.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#146) Jolet


Jolet
őstag

én erre várok, csak lehessen kapni

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_288126.html

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#147) Cyborg válasza Jolet (#146) üzenetére


Cyborg
őstag

Esetleg valami casio-szerű okosórák nincsenek, csak olcsóbban? A funkciókat tudja, de nincs nagy kijelző, és nem kell naponta tölteni, az ilyen egyéb dolgokat, mint pl. alvás monitorozás, lépésszámláló, szívritmust meg meg lehetne nézni alkalmazáson keresztül?

(#148) Jolet válasza Cyborg (#147) üzenetére


Jolet
őstag

Mi Band 1S?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#149) Cyborg válasza Jolet (#148) üzenetére


Cyborg
őstag

Igen, az se rossz, de az még az időt se mutatja. Tehát szívesebben hordok órát, mint szilikon karkötőt.

(#150) Cyborg


Cyborg
őstag

Uwatch U20 mini
Ez annyira nem is gusztustalan, bár hiába a kisebb kijelző, az üzemidő még mindig harmatos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.