Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) nyisziati válasza nyisziati (#1100) üzenetére


nyisziati
veterán

* (mármint a G5 árát emelték, nem a Pebble-t,. csak lejárt a szerk. idő)

(#1102) air válasza nyisziati (#1100) üzenetére


air
nagyúr

Lehet, hogy a Pebble drága, de legalább működik.
Szerintem sokkal drágább az, ami 8 ezerbe kerül, és még nem is működik. ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1103) k2laci


k2laci
tag

Én nemrég rendeltem egy LEMFO K88H-t (gearbest-től), mert sok jót olvastam róla (többek között itt is :F ).

A rövid tesztelés során .... hmm.... nem igazán tudtunk összebarátkozni.
Volt már pár okosórám/karkötőm de ebben vannak furcsaságok :

- Ha eltávolodok a telefontól (pl. másik szobába átmegyek) majd visszajövök, nem konnektál újra, így persze az értesítések sem jönnek, és nincs szinkronizálás sem.
- A Sleep monitort kézzel (!) kell bekapcsolni, de még így sem mérte az éjszakai alvás minőségét. Ettől egyszerűbb ha este felírom mikor alszom el, reggel meg hogy mikor kelek.
- A pedométert szintén kézzel kell bekapcsolni.
- A heart monitor is érdekesen működik :) Ha a telón rányomok, hogy mérjen, akkor mér 1x vagy beállíthatom, hogy folyamatosan mutassa a szívfrekvenciát (ez utóbbi esetben, gondolom elég gyorsan lemerül az akku). Szinkronizálásnál az az érték meg át amit mértem. De hogy pl. óránként mérjen arra nincs mód.

Hát, én keresem tovább az igazit, most egy THL P1-et rendeltem, majd beszámolok az eredményről ha megjött.

(#1104) nyisziati válasza air (#1102) üzenetére


nyisziati
veterán

Elvileg természetesen igazad van, de ez a gyakorlatba csak úgy ültethető át, ha ténylegesen megvan a lovetta.
Úgyhogy majd talán egy év múlva alkalmazom az elméletet, HA minden jól megy.
Főleg, hogy ~ 2 évente veszek új telót kb. 50-ért, és ez elég csúnyán belerondít a ciklusba. :(

Mondjuk ma már a fejlődés sem olyan drámai, egy cseréről mostanság jobban le lehet mondani.

(#1105) sea válasza k2laci (#1103) üzenetére


sea
tag

Én most a ZGPAX S99-el szemezgetek épp.

[ Szerkesztve ]

(#1106) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok
mi az az árkategória ahol már érdemes okosórát venni?
nevesebb márkákra gondolok pl. Motorola, samsung
illetve ha már itt tartok most mi az ami ár/érték szerint bestbuy?
árat direkt nem írtam, mert nem tudom honnan induljak ki :)

Szépnapot!

(#1107) air válasza Dexter-2000 (#1106) üzenetére


air
nagyúr

Én csak egyet tudok mondani.
Ha az igényeidnek megfelel, és nem taszít a forma, akkor a legjobb ár/érték arányú okosóra a Pebble.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1108) k2laci válasza sea (#1105) üzenetére


k2laci
tag

Ez azért más árkategória mint amiben én nézelődöm :D .

(#1109) zsloti


zsloti
senior tag

Én még mindig az Alcatel onetouch-al szemezgetek
zs

[ Szerkesztve ]

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1110) harry3 válasza zsloti (#1109) üzenetére


harry3
őstag

Egy ideje én is. Számomra mindent tudna, de nem tudom elképzelni, hogy mennyire lehet nagy.

(#1111) zsloti válasza harry3 (#1110) üzenetére


zsloti
senior tag

Kb akkora mint a casio g-shock óra
Szerintem egyáltalán nem nagy
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1122) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv Mindenkinek!

Remélhetőleg a törölt vitán túllépett annak minden résztvevője, és rendben vissza tudtok térni a topik témájához.

(#1123) nyisziati


nyisziati
veterán

Nem olvastam a moderált purparlét (szerencsére), de egy pár dolog megfogalmazódott bennem. Ahogy észrevettem, az okosórás piac kb. most tart ott, ahol a mobilos piac 4-5 éve.

Relatíve sok termék, de csak nagyjából 2 (!) szegmens:
- vannak a nagyon drága, de jó minőségű, márkás cuccok, kb. 40-50 e Ft-tól felfelé,
- és vannak az 5-10-15 e környéki "nagyonkínai" próbálkozások, amik mind minőségben, mind funkcionalitásban erős lemaradásban vannak.

A kettő között nemigen van meg az a diverzifikáció, ami az androidos fronton kialakult, hogy kb. 5-10 e Ft-os lépcsőnként tud az ember "szintet ugrani", mind hardveres minőségben, mind szoftveresben.

Lényegében az alapárú órák nagyjából ugyanazt a hardvert kapják, nagyjából hasonló szoftverrel. Az igazi különbség gyakran kimerül egy fémszíjban/tokban, vagy egy zsinórnélküli töltésben.

Idő kell még, mire olyan cégek alakulnak (vagy a mostaniak közül kiemelkedik egy), amelyik pl. a Xiaomihoz hasonlóan hajlandó alacsony áron jó minőségű beltartalmat adni nagyon jó szoftverezettséggel. Hangsúly az utóbbin.

Úgyhogy szerintem az ajánlásoknál ezt nem árt figyelembevenni. Sokan vagyunk, akiket az anyagi kényszer visz az olcsóbb megoldások felé, ami gyakran csalódáshoz vezet.
Aztán az ember - kényszerből - megtanul együttélni a limitekkel. Ez van, idővel majd itt is szegmentálódik a piac és megjelennek a 20-25 környéki vállalható tudású és minőségű darabok.

Addig türelem, megbocsátás és kompromisszumkészség. :)

(mondanám a kínai gyáripar az egyik legjobb nevelőeszköz)

(#1124) harry3 válasza nyisziati (#1123) üzenetére


harry3
őstag

Mennyire igaz. Én most szeretnék venni, és pont ez a bajom. :(

(#1125) b.


b.
félisten

sziasztok. Tudnátok ajánlani egy nem túl drága okosórát? elsődlegesen a TXT és ( vagy)PDF esetleg world fájlokat kellene , hogy kirakja a kijelzőre olvasható formátumban.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1126) szabochris válasza b. (#1125) üzenetére


szabochris
aktív tag

Már megint a puskázáshoz?? :D

(#1127) b. válasza szabochris (#1126) üzenetére


b.
félisten

Hát, arra is :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1128) zetecR válasza b. (#1127) üzenetére


zetecR
addikt

Vótmá. :D

[ Szerkesztve ]

(#1129) air


air
nagyúr

Új smartwatch: Misfit Phase
Kerek, vízálló, nem kell tölteni, jellemzően aktivitás mérésre kihegyezve, de értesítéseket is kezel.
$175 előrendelhető nov. 7-től.

(A változatosság kedvéért. :P)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1130) Luc001 válasza nyisziati (#1100) üzenetére


Luc001
tag

..Na megjött a NO.1 G3 . Szerencsére nem olyan nagy gáz. Telefonnal könnyen társult de nem minden funkció működik. A kamerát elsőre nekem se akarta kezelni. Ez úgy oldódott meg hogy a letöltött App-al csatlakoztattam a bluetooth-al, igy ha nincs lezárva a képernyő akkor elindítja a kamera funkciót.
Hát beszélni rajta csak akkor lehet ha nincs nagy alapzaj, max. hangerőn eléggé recseg de érthető minden,engem is tisztán halottak.
Facebook email üzenetekre jön az értesítés.
Ha kimegyek a hatósugarából után vissza megyek automatikusan csatlakozik a telefonhoz

[ Szerkesztve ]

(#1131) zetecR válasza Luc001 (#1130) üzenetére


zetecR
addikt

Nagyon tróger a kijelzője?

(#1132) Luc001 válasza zetecR (#1131) üzenetére


Luc001
tag

Nincs összehasonlítási alap, de szerintem nem gáz.

(#1133) b. válasza zetecR (#1128) üzenetére


b.
félisten

Konkrétan mi volt? mert amit belinkeltén egy ... hozzászólás volt semmi több. Van olyan okosóra most a piacon ami képes TXT vagy PDF fájlok megjelenítésrése elfogadható áron? tök mindegy miért kell 42 évesen már rég túl a diplomán akár puskára is kellhet, de nem arra kell. A kérdésem egyszerű volt egy ilyen jellegű topikban.

[ Módosította: philoxenia ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1135) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kérem az indulatoktól mentes és nem félreérthetően fogalmazó hozzászólások posztolását a továbbiakban!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1136) AndrewBlase válasza b. (#1133) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nagyjából az, hogy egy okosóra kijelzőmérete gyakorlatilag alkalmatlan egy dokumentum normális megjelenítésére. (Még ha netalán szoftveresen tudná is, akkor is kínkeserves lenne az olvasása.)

Fórumtárs erre az előzményre gondolt, amikor azt mondta, vótmá.

Miért mindig én???

(#1137) nyisziati válasza Luc001 (#1130) üzenetére


nyisziati
veterán

Na, ennek örülök. Milyen appal csatlakoztattad? Kipróbálnám.

Most megnéztem "natúr", de még a lépésszámláló se működik. :(

(#1138) Luc001 válasza nyisziati (#1137) üzenetére


Luc001
tag

A "Fundo Wear" nincs sok csillag de működik.
Most éjszaka kipróbáltam az alvásfigyelőt is, működik. 7,5 óra alvásból 6 mély 1,5 mozgolódós pihenés volt. (elég sokat forgolódok sajna :( )
Még azt kéne valahogy beállítani hogy a hívást is jelezze de ne az órára adja a hangot.
Azt sikerült belőni hogy csak az üzeneteknél jelezzen. De ha beállítom hogy a híváskor is jelezzen akkor is ha a telefonnál veszem fel a hívást az órára rakja a hangot.

(#1139) zetecR válasza Luc001 (#1138) üzenetére


zetecR
addikt

Basszus, nekem alig a fele szokott mély alvás lenni...

(#1140) air válasza Luc001 (#1138) üzenetére


air
nagyúr

"7,5 óra alvásból 6 mély 1,5 mozgolódós pihenés volt. (elég sokat forgolódok sajna :( )"

Közel sem. Ha tudnál 6 órát mély alvásban tölteni, az csoda lenne.
Ebből (is) látszik, hogy a sleep monitor sincs a helyzet magaslatán.
A mély alvás aránya a teljes alvási ciklusban olyan 15-20%.
Neked az óra 80%-ot mért. Ez szinte teljesen kizárt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1141) darkmann válasza air (#1140) üzenetére


darkmann
őstag

+1
Nekem Mi Band2 van, és az szokott 8-9 óra alvásnál max. 2 óra mélyalvást mérni. Jellemzően 1-1,5 óra szokott lenni a mélyalvási ciklusom egy éjszaka (ha a gyerekek nem ébresztenek fel :DDD )

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#1142) nyisziati válasza Luc001 (#1138) üzenetére


nyisziati
veterán

Kösz, kipróbálom.

A hívásnál úgy tudod visszairányítani a hangot, hogy a telefonon kiválasztod a tárcsázóban a forrást (bluetooth, kihangosító vagy telefon).
Ezt a hívás felvétele után tudod megtenni.

Szerk.: egy csillagot kapott tőlem is a Fundo, mert nem megy, pedig csatlakoztatva van, ellenőriztem.
Azt írja "Device not connected".

[ Szerkesztve ]

(#1143) Tibko8 válasza nyisziati (#1142) üzenetére


Tibko8
senior tag

A fundo az egy nagy rakás kaki. Semmi értelme nincs. Volt egy No.1 G5 de kb 3 napig használtam. Semmire sem volt jó 5-6 percenként eldobta a kapcsolatot úgy hogy a telefon az asztalon volt az óra pedig 20 cm messzebb nem is került a telefontol. Ez suliba óra alatt elég idegesítő volt hogy folyamatosan rezeg az óra utána pedig nem is lehetett csak úgy párosítani mert az App újra kérte hogy parositsam. Lehet hogy az óra hibája is volt de az alkalmazás is ugyan olyan volt.( Kicsit azért írok az óráról is ha már belekezdtem hátha valaki akar venni ilyet)
Az alvás monitorozást azt felejtsük el. Semmi értelme nincs ebben az órában. 8 órából 7 és felet mély alvásban töltöttem szerinte. Ami lehetetlen. Főleg úgy hogy úgy keltem fel hogy egész nap fáradt voltam. Pulzus mérés is egy nagy nulla a többi olcsó órához képest is 83-87 között mozgott szerinte a pulzusom futás közben meg tv nézés közben is szóval az csak random számokat dobál. Az órához tartozó számlapok pedig semmit nem érnek egy ideig szép meg jó de utána unalmas és semmienné válnak. Bővíteni pedig vagy saját kinézetűre pedig nincs esély cserélni. Hívás jó ha épp olyan pillanatban hívnak amikor a telefonhoz van kapcsolódva. Általában pont akkor nem megy amikor szeretném (vezetés közben hogy ne kelljen elő szedni a telefont).
Szóval összegezve röviden pont az okosóra funkcióit nem képes ellátni de cserébe 1,5 naponta kikapcsolt BL mellet is töltőre kell tenni. Ennyi pénzért nekem 100x jobb vétel volt a Mi band 2. Az kb 100-200 métert téved séta, vagy futás közben a valósághoz képest. Alvás monitorozás is közelebb áll a valósághoz jóval de sokkal sokkal. Ráadásul teljesen víz álló egs hét tengert is kibír 0-24-ben rajtam van nem félek hogy baja lesz meg nagyon könnyű kényelmes. Vízállóság pedig a G5-nél semmi.

Szóval aki ilyet akar venni az csak maximum ilyen kíváncsisagbol de semki kép sem venném komolyan.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1144) wvzsolt


wvzsolt
csendes tag

Csak tapasztalataimat írom le nektek hátha valaki belefut olyan készülékebe mint
amilyet én vásároltam. 2 kínai készüléket sikerült vennem.
Az egyik egy alap M26 BT smartwatch volt. 3-4 E Ft. Ahhoz képest amennyibe
került összeségében elégedett voltam vele. Zavart a kicsit gagyi kinézet és a
felbontás. Funkcióra azt mondom 80% müködött.
Ez után vágtam bele a A8 smartwatch-ba ami már 16 E ft-ba került, de vagy én
kaptam gyári hibásat vagy ez egy ilyen széria. (sehol nem olvastam rosszat róla)
Kinézet és kijelző tökéletes. Viszont a BT hatótávolsága 1,5 méter és ezzel vége
is az órának. Így nem sok haszna van. A menüje se pont olyan mint
amilyennek a képeken látszik, de 90% megfelel a leírtaknak. A heart rate monitor
majdnem pontosan mutatja az értéket.
Teszteltem az Alcatel watch-ot is ami nekem eléggé tetszett. Alap dolgkat tud mint az A8, de stabilan. Az 30 E körül van. Volt szerencsém a Huawei watch-hoz is. Minőségi kialakítás és összeszerelés. Viszont nekem az android wear nem jön át. 100 E ft-ot végképp nem ér az óra. Az én igényeimnek egy egyszerő BT óra elegendő.

(#1145) darkmann válasza Tibko8 (#1143) üzenetére


darkmann
őstag

+1 a Mi Band 2 mellett! :K
És azt se feledjük, hogy azt nem kell minden nap tölteni. Nekem 3 hét után most kell majd töltőre tennem. Alvás monitorozás, lépésszámolás, óránkénti "sokat ültél" :DDD figyelmeztetés, napi 3-6 pulzusmérés, alkalmazás értesítés, stb., egész jól fogyaszt, és nem annyira pontatlan, mint az olcsó okosórák. A vízállóság pedig a hab a tortán. Bár az érintőgomb miatt zuhanyzás közben is képes pulzust mérni magától. :DD

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#1146) Luc001 válasza darkmann (#1145) üzenetére


Luc001
tag

Na majd rendelek egy Mi Band 2-öt Remélem van a TD-n az Eu-s raktárban. Úgy is a lányomnak ígértem hogy kap egyet.
Amúgy a No1.G3 nekem ingyen volt, vagyis 7$ fizettem a postáért. ( egy hibás szenzoros telefont kaptam és ezt küldték kárpótlásul).
Úgy néz ki hogy akkor én kifogtam egy jó szériás órát. A bluetooth nem dobálja el magát, ha netán kimegyek a hatósugárból automatikusan visszacsatlakozik. Működik a kamaravezérlés (igaz elég haszontalan)a készülék kereső ami néha hasznos. Küld értesítést facebookról emailról meg mindenről ami a telefon felső csíkjában megjelenik.
(de csak akkor ha működik a Fudo wear app,az óra kijelzőjén a bl ikon fele zöld fele kék.)Az média audió hangot kikapcsoltam mert ha videót nézek vagy megy a GPS a telefonon a hangot automatikusan az órára teszi.
Az nagyon jó benne hogy hívásnál rezeg, ha munka közben zúgnak a gépek és nem hallom a telefont így észreveszem hogy keresnek. És még beszélni is lehet vele, tiszta Knight Rideres csak a kocsim nem jön ide. :DD

(#1147) x_o_n válasza zsloti (#1109) üzenetére


x_o_n
veterán

Ezt én is néztem,mert 59,99euro nem olyan vészes,és mert jobb alternativát ebben az árszegmensben nem találtam

(#1150) Luc001


Luc001
tag

Most éjszaka teszteltem megint az alvásfigyelőt (No1G3) feltettem töltőre és az asztalon pihent. 8 órából 7 mély alvás, úgy hogy az óra meg sem mozdult. :C Szeretem ezeket a saccolós érzékelőket, a szívritmus és a hőmérő szintén, akár hova teszem mindig hasonló adatok mutat. Na de ennyi pénzért mit várjunk.

Kíváncsi lennék hogy a Mi Band 2-nek az alvásfigyelője mit mér az asztalon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.