Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) air válasza kisapa (#2000) üzenetére


air
nagyúr

Nekem viszont sokadlagos a kinézet, fontosabb a megbízhatóság, és funkcionalitás.
Nem dísznek, divatból vettem okos órát, hanem mert szükségem van a szolgáltatásaira.
De szerencsére nem vagyunk egyformák.
És még jó, hogy te mondtad ki a lényeget: "vállaltam a kockázatot".
Ha vállaltad, akkor nem értem, hogy miről beszélünk még mindig. Kockáztattál, de nem jött be. Így jártál.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#2002) kisapa válasza air (#2001) üzenetére


kisapa
senior tag

Az egész abból indult, hogy meg mertem kérdezni, hogy miért dobálja el a kapcsolatot néha. Erre jött a válasz, hogy mert kínai ami azért érdekes mert valószínűleg minden ott készül. Na mindegy már így is túl sokat beszéltünk erről. :R

(#2003) Black_Raven válasza kisapa (#2002) üzenetére


Black_Raven
veterán

Próbálj ki egy olyan appot, mint ami a Playen(android) van. A neve Bluetooth Auto Connect. Valami hasonlót keress nálad az Apple Store-ban.Ez ha szakad a kapcsolat auto minden esetben vissza csatlakozik. Android telefonnál ez bevált. Gondolom neked is jó lenne, ha sikerül egy ilyen appot levadászni Iphone-hoz.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2004) Black Phone válasza Black_Raven (#2003) üzenetére


Black Phone
senior tag

sajnos én próbáltam a c5 tel, a kapcsolat nekem ugyan nem szakadt meg csak ahogy csatlakoztattam a telot az órához megszolalt mindkettőn a csengőhang, le állítani nem lehetett csak a telefon ujrainditásával csak ha kikapcsoltam, le is türültem, de lehet hogy csak a 7-es rendszert nem szereti...

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#2005) Black_Raven válasza Black Phone (#2004) üzenetére


Black_Raven
veterán

Azt nem tudom. De 5-6-tal működött.Vissza csatlakozott gond nélkül.Nekem is itt ajánlották, tehát másnak is működik.:) De a fórumtárs amúgy is IOS-t használ, tehát nem ezt ajánlottam,:D

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2006) gacsoi válasza kisapa (#2002) üzenetére


gacsoi
senior tag

Nem kell ezt ennyire mellre szívni. Sajna picit igaza van a kollégának. K88H órával milliót szenvedtem. Rapszódikusan dobálta el a kapcsolatot, és csak akkor vettem észre, mikor értesítés jött a telefonra, az órára pedíg nem. Az viszont tény, hogy a Huawei watch egyszer sem dobta még el, pedíg az is kínai :) Egyszerűen ezekbe az olcsó órákban gyengébb alkatrészek kerűlnek.

(#2007) szpigi73 válasza air (#1991) üzenetére


szpigi73
csendes tag

Megvettem a Classic-ot, eddig minden OK vele. Egy dolgot nem értek vele kapcsolatban, ami számomra nem logikus: ha csak a telefonnal van párosítva, bejövő hívásnál lehetőségem van az órán lévő gombbal fogadni a hívást, ha headsetet használok, akkor viszont nem :F
Ha a zsebemben a telcsi, akkor hiába tudom fogadni a hívást az óra segítségével, a telefont úgyis elő kell vennem, hogy beszélni tudjak a hívóval. Nyilván nem esik nehezemre a headseten fogadni a hívást, de pl. egy Polar v800, ami csak alap értesítéseket tud megjeleníteni okosóra üzemmódban, simán tudja ezt a funkciót. Tennem kéne rá valami kiegészítő programot?

(#2008) Black_Raven válasza szpigi73 (#2007) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nem csak BT fülessel működik így?

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2009) air válasza szpigi73 (#2007) üzenetére


air
nagyúr

Bocs, de én nem értem a problémát.
Én sosem az órán fogadom a hívást, mivel az hangos kommunikációra nem alkalmas.
Ezért ha kéznél van a headset, akkor azon veszem fel, vagy előveszem a telefont.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#2010) nyisziati válasza szpigi73 (#1998) üzenetére


nyisziati
veterán

A szállítási díjjal együtt már nem olyan olcsó...

(#2011) szpigi73 válasza air (#2009) üzenetére


szpigi73
csendes tag

Nem probléma, csak a logikát nem látom benne. BT headset üzemmódban az órán el tudom utasítani a hívást kétféle módon is (elutasítás, vagy elutasítás SMS-el), de fogadni nem tudom, csak BT headset nélküli módban, amikor ígyis-úgyis elő kell szednem a telefont a zsebemből, mert az órának hiába beszélek :)

(#2012) szpigi73 válasza nyisziati (#2010) üzenetére


szpigi73
csendes tag

Free shipping...25 dollár feletti vásárlásnál...

(#2013) kisapa válasza szpigi73 (#2012) üzenetére


kisapa
senior tag

És még az Áfa meg a vámolás költsége , de mindegy.

(#2014) szpigi73 válasza kisapa (#2013) üzenetére


szpigi73
csendes tag

Szerintem is mindegy...

(#2015) szpigi73


szpigi73
csendes tag

Megoldódott a "problémám", csak kicsit türelmesnek kellett lennem. Ha bejövő hívást jelez az óra BT headset üzemmódban, a bal felső (vissza) gombot megnyomva beadja a lehetőséget a fogadásra (a jobb középső gombbal).

(#2016) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e. Szeretnék egy bluetooth vevő audio fogadásra. Kocsiban szeretném használni a gyári rádiómmal. Ehhez majd vennem kell egy aux csatlakozót amit a rádió hátuljára kell kötni. Erre az aux-ra szeretném a bluetooth modul rácsatlakoztatni. A bluetooth-ból kivenném (tűzvédelmi és biztonsági szempontból) az akksit és folyamatos 5V-t adnék neki a rádióból.
Szeretnék valami jobb minőségű egységet venni. Kínai források jöhetnek. Ott találtam 6$-ért egész jókat, de nem tudom milyenek...

Ti mit tudtok javasolni? 5000ft (18$) a keret.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2017) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok és bocsi hogy nem olvastam vissza, de a nejemnek minél előbb kellene a kezére egy kütyü és ehhez kérek segítséget.

A lényeg, hogy telefon nélkül szeretne futni, viszont szeretné a megtett távot és útvonalat GPS-el rögzíteni, amit aztán szinkronizál a kedvenc futó alkalmazásával (most az Endomondo-t használja) jó lenne pulzus mérés is, bár anélkül is elvan most is, viszont ami fontos, az a zene lejátszás a karján lévő eszközről, egy BT fülesre. A kompatibilitás az Android alap (van táblagép), de ha WP az is jó, mert most Lumia 640 telója van, de IOS is jöhet mert érzésem szerint hamarosan váltani fog.
Az ár, nos eléggé ár érzékeny a drágám, úgyhogy nyilván minden ajánlásból a legolcsóbbra voksolna.

Tudtok ebben segíteni ajánlásokkal? Köszi előre is!

(#2018) hcs57 válasza balazs1022 (#2016) üzenetére


hcs57
őstag

Eladod a mostani fejegységet és veszel másikat... szerintem jobban jársz.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2019) air válasza Clemi (#2017) üzenetére


air
nagyúr

Első tippre Polar vagy Garmin.
Egyik sem olcsó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#2020) consono válasza Clemi (#2017) üzenetére


consono
nagyúr

A Garmin nem játszik zenét, sajnos, legalább is ami értelmesebb áron van... Amazefit? Az női kézen is jól mutat és szerintem mindent tud, amit írtál, még a pulzusmérést is. Persze annyira ez sem olcsó:
http://eustock.eu/shop/okos-eszkozok/xiaomi-huami-amazfit-pace-gps-fitnesz-okosora-narancs-reszletek

"In God we trust. All others must bring data"

(#2021) Clemi válasza consono (#2020) üzenetére


Clemi
veterán

Na pont ezt az egyet találtam meg én is, mármint amit linkeltél... de hátha valakinél még lapul infó egy ennél kicsivel olcsóbb cuccról. A lényeg, hogy azért van egy ár ami alatt tuti semmire nem jó órát kapok és kaptam már onnan távolról pár hangzatos tulajdonságokkal felruházott szemetet. Nem ért kár, mert mindnek vissza kaptam az árát, csak mire ideért kinőtt megint a hajam és kezdhettem elölről a keresgélést. Egy szó mint száz, vagy tuti tapasztalat alapján, vagy olyat választanék majd, amit ki is lehet próbálni valahol.

(#2022) consono válasza Clemi (#2021) üzenetére


consono
nagyúr

A Tomtom-nak is van zenét is tudó futóórája, szerintem ezt is érdemes lenne meglesni. Lehet, hogy ezt élőben is megtalálod boltban...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2023) Clemi válasza consono (#2022) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, ezt is megtaláltam, sőt tök jó cucc, de az ára (nekem megfelel) de a nejem nem fog adni ennyit egy ilyen cuccért az tuti.

(#2024) Venn válasza Clemi (#2023) üzenetére


Venn
tag

hello esetleg még ez lehet egy alternatíva nektek Samsung gear fit 2

(#2025) Clemi válasza Venn (#2024) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, akkor inkább a TomTom, (vagy az Amazfit) ami kicsit olcsóbb, viszont nem csak Androiddal tud szinkronizálni, hanem IOS appja is van, ha a későbbiekben megvalósuló telefon csere esetleg iPhone felé venné az irányt.

(#2026) d@vee


d@vee
őstag

Kerestem egy olcsó órát, 5 rugó környékén. Aztán ebay-en eljutottam így az okosórákig, gondoltam teszek velük egy próbát, ha másra nem is, az időt mutatni tökéletes lesz. A GT08 és az X6 között vacilláltam. Végül az X6-ot rendeltem meg, mert kicsivel nagyobb az akksija és a kijelzője nem sima TFT, hanem IPS. Amint megjön, írok is tapasztalatot, talán egy logoutos cikket vagy blogbejegyzést is összedobok, ha kedvem lesz.
Mik a tapasztalatok ezzel a gumis szíjjal? Mennyire hajlamosak szétmenni pár hét után? Koszolódás, ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

Ja

(#2027) kisapa válasza d@vee (#2026) üzenetére


kisapa
senior tag

Én egy ilyet vettem. Igaz drágább mint a tiéd de ennek is gumi szíja van. Eleinte egy kicsit szokatlan volt de már megszoktam. Én kizárólag munkába használom, ezért elég gyorsan koszos lett és letörölni sem egyszerű.

(#2028) d@vee válasza kisapa (#2027) üzenetére


d@vee
őstag

Hét igen, komolyabb darabnak is tűnik. De nekem a lélektani ár 5 ropi körül volt, többet egyszerűen feleslegesnek éreztem, mert gyakorlatilag csak az órát nézem rajta majd. Meg talán a sim foglalata is ki lesz használva, úgy is két számom van.
Ettől féltem pont, hogy könnyen össze lehet mocskolni. Bár amit használunk, az koszolódik is.

Ja

(#2029) this is life


this is life
Ármester

Valaki probaltam mar eme szerzemenyt f69 sw
Vagy ez lenne meg a kiszemelt no1 f1
Ez pedig a harmadik jelolt sma q2

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2030) Pimpő


Pimpő
tag

Android-os LEMFO és Finow tulajoktól szeretnék egy kis segítséget kérni.

Ha kipróbálnád az órádon a számlapomat, akkor írj egy privátot és elmondom hogy installálhatod fel ingyen.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#2031) galbi1972


galbi1972
tag

Akinek van esetleg LEMFO LES1-es órája az kipróbálná a multitouch testerel (Google Play), hogy hány pontot tud egyszerre lefogni a kijelzőn? Sajnos az én órám lehet hibás mert csak egyet tud egyszerre mutatni és a fotózásnál sem tudok kétujjas nagyítást vele. Esetleg ez talán valahol kapcsolható lenne a beállításoknál?

(#2032) kaszibat válasza galbi1972 (#2031) üzenetére


kaszibat
tag

Nekem is csak egy ujjat/érintést érzékel egyszerre. Úgy lehet nagyítani/kicsinyíteni, hogy duplán koppints a kijelzőre és a második koppintás után ne emeld fel az ujjad, hanem húzd le vagy fel.

(#2033) galbi1972 válasza kaszibat (#2032) üzenetére


galbi1972
tag

Pedig itt tudja:
https://youtu.be/HELVY0ejs30
05.35-től érdekes...

(#2034) Pimpő válasza kaszibat (#2032) üzenetére


Pimpő
tag

Sőt még azt vettem észre, ha vmi gmail vagy hasonló appot használok, négyzetes fullscreen módban, ami betesz egy kis gombot vmelyik sarokba, akkor annak az érintését nagyon nehezen akarja bevenni.

A szoftveres billentyűzetét meg meglehetősen pontosnak találom. Kár, hogy nincs az órán "back" gomb, amivel el lehetne tüntetni, meg visszamenni az előző Activity-be.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#2035) Skyline15


Skyline15
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérés futott be hozzám, hogy evezéshez kellene egy távolságot mérő okosóra.
Tehát a vízen adott távolságot lehessen mérni, megállítani, és adott pozícióból újból mérni.
Eddig Garmin-t találtam csak, ami hasonlót tudna, viszont ennyit nem szeretnének költeni rá, maximum 40.000Ft-ig kellene egy darab.

A legfontosabb dolog, hogy távolságot tudja mérni. (200, 500, 2000 megtett métert például).

Előre is köszönöm!

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#2036) this is life válasza Skyline15 (#2035) üzenetére


this is life
Ármester

Xiaomi amazefit van benne gps ... de hajszalpontos merest egy eszkoztol se varj el , mert civil felhasznalasra 10m pontossag kornyeke engedelyezett,elerheto celeszkookkel foldi rasegitessel lehet cm pontossagot elerni.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2037) Skyline15 válasza this is life (#2036) üzenetére


Skyline15
tag

Többnyire nem állított hajóból indulnának, így méteres pontosság nem várható el, ha 10-15méteres hibatűrésen belül van , az már jó kiindulási pont.

A lényeg, hogy ugye mindezt vízen kellene mérni.

[ Szerkesztve ]

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#2038) this is life válasza Skyline15 (#2037) üzenetére


this is life
Ármester

Nem filleres vacak az amazfit olvass utana ,hatha meger egy miset xiaomi amazfit

Vagy polar m400

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2039) Skyline15 válasza this is life (#2038) üzenetére


Skyline15
tag

A kérdésem arra irányulna, hogy lehet-e távot mérni vele.
Tény, hogy van benne GPS, de lehet, hogy azt a feladatot, amire használnák, azt nem tudja.

Az elvárás, hogy 200m, 500m, 2km-es távot tudja mérni, és időt is írjon rá.
Viszonylag olcsón most találtam egy Garmin Vivoactive HR-t, (mindenhol ezt ajánlják többnyire evezős sportokhoz), de oda sem találtam egyetlen leírást sem, hogy tudná ezt az opciót Real-time-ba jelezni az órán.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#2040) consono válasza Skyline15 (#2039) üzenetére


consono
nagyúr

A garmin, ha indítasz egy aktivitást, pl. futás mutatja az eltelt időt, megtett távot, lépéseket, meg egy csomó mindent, amit akarsz. Van egy halom datafield. Én csak gyaloglásra/futásra használtam eddig (meg medenvés úszásra, de az más téma), meg az enyém nem HR, de ezeket tudja. Azt nem tudom, hogy fix mérési pontokat meg lehet e adni, mert épp nincs nálam, de abban nem vagyok biztos, hogy egy ilyen elosztott, nem ismétlődő távolságot tudna... Persze lehet, hogy evezésnél tud ilyent. Nézd meg itt, hogy milyen evezős dolgok vannak:
https://apps.garmin.com/en-US/search?q=rowing&device=&deviceLimit=&appType=&sort=&start=0&count=30

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#2041) lacuska74


lacuska74
tag

Sziasztok!

Olyan órát keresek, ami tud pulzust mérni, értesít hívásnál és teljesen vízálló!

Alcatael watch tetszik, de nem teljesen vízálló.

Xiaomi Amazfit nagyon tetszik, de csak ip67-es ez is.

A Honor S1 szuper, de nem kapható itthon, Kínából meg nem vállalnám be.
40 max 50k lenne rá!
Jelenleg Mi Band2 használok, de kéne valami komolyabb.

Esetleg lenne valami ötletetek?

(#2042) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Egy sportos, nem igényes óra vásárlása mellett tettem le a voksom. Eddig a Casio GW-M5610-BB lenne a befutó.
Azonban elkezdtem szemezni a pulzusmérővel rendelkező okosórák választékában, mint pl.: No.1 G3+, Ulefone GW01, SMA09, TTLIFE A88+, K88h

Bátorkodom megkérdezni, hogy mik a vélemények? Vajon mennyire lehetnek használhatóak ezek az okosóra szerkezetek?
Nagy előny a Casio mellett, ami voltaképpen hozzá vonzott, a Solar és a Radio control. De ott az ára... jó 40ezer Ft. Amennyit nem is gondoltam, hogy valaha is kiadnék órára.

Nos ez a dilemmám, kíváncsian várom a visszajelzéseket.

Köszönet:
zsoltip

[ Szerkesztve ]

(#2043) Clemi


Clemi
veterán

Hali, ez az órát ismeri valaki? Mennyire megbízható? Nekem csak arra kellene, hogy jelezze ha hívás, vagy üzenet jön, mert zajos poros helyen nem mindig hallom ha hívnak és ha futok mutassa a pulzusom.

Közben a nejemnek a TomTom már úton van, megrendelte, csak nekem egész más az igényem okosóra téren.

[ Szerkesztve ]

(#2044) this is life válasza Clemi (#2043) üzenetére


this is life
Ármester

Ez nem lenne jo e ink kijelzovel[link] van rola szosszenet a logouton... most kuldtem vissza egy no1 f1-et mert a kijelzo napfenynel lathatatlan volt... a xiaomi band 2 nem lenne jo ? Igaz csak rezeg amikor hivnak (szamot ilyesmit nem jelenit meg , de megse szutyok kategoria)

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2045) Ferenczi Áko válasza this is life (#2044) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Itt van róla teszt: [link]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2046) air válasza Ferenczi Áko (#2045) üzenetére


air
nagyúr

"Ráadásul napsütésben hibátlanul látszik a kijelző, ebben nincs ellenfele az SMA Watch 2-nek."
Ha a cikk írója még soha nem találkozott a Pebble óráival, akkor roppant tájékozott lehet. :((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#2047) this is life válasza air (#2046) üzenetére


this is life
Ármester

Ebben is eink kijelzo van ami alapbol jobb mint barmelyik oled,ips es egyebb szutyok (foleg alacsony fenyerovel) na jo a transzflektiv tft is ezerszer jobban latszik mint az oled es tsai ..
Itt az sma picinyke forumja [link]

Ferenczi Áko
Koszi a teszt tippet ...nalam ez vagy az amazefit a befuto ,s talan az alcatel watchnak van egy kis eselye...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2048) Clemi válasza this is life (#2047) üzenetére


Clemi
veterán

Ez az SMA jónak néz ki valóban.

(#2049) tothjani81


tothjani81
senior tag

Na megjött a Gv 68 as Smart Watch. Kaptam ajándékba 1 plusz szíjat és egy vízálló mobiltokot. Az óra minőségileg, esztétikailag, kényelmi szinten teljesen rendben van. Mindene hibátlanul müxik. A kijelző napon os látható fényereje állítható. Mediatek Smart Device appal tökéletes. Pulzusmérő hibátlan, mozgásérzékelő renbe van rázásra pár dolgot be lehet állítani. A kijelző nem invertálódik minden szögből pöpec. Telefonfunkciók működnek, kihangosítva is mindkét oldalon jó. Viszonylag gyors. 50 dollár nem pénz érte szerintem az ip68 meg hab a tortánp meg a mágneses töltő. Töltőkábelt szíjat külön lehet rendelni hozzá. Ha valaki gondolkodik sportos órán merem ajánlani.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#2050) tothjani81


tothjani81
senior tag

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.