Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) Ramius


Ramius
őstag

Köszönöm a tanácsokat, szerintem a garmin mellett fogok dönteni.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#20002) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hahó!

Anyukámnak kellene egy okosóra.
30k körül van a határ. Egy Samsung A52s-e van, ha ez számít. Alvásmonitorozás, ha hívják lássa, hogy ki. Nagyjából ennyi lenne a funkciója. Magyar nyelv is kellene (lehetőleg mókolás nélkül) + idő nézése. :DDD Óra kinézetűt akar. Egy Miband 5 van most neki, azt cserélné.
Ja, mindenképpen itthonról kellene.

Köszi. :R

(#20003) juuzer válasza Tomi0703 (#20002) üzenetére


juuzer
addikt

Huawei Watch Fit vagy Amazfit GTS 2 Mini? Órakinézetük van, csak szögletesek :D

Vamos a la playa.

(#20004) Hrabovszki


Hrabovszki
csendes tag

sziasztok. A Samsung(S20FE) telefonokkal melyik alkalmazás működik jobban, Huawei health vagy Zepp?Fontos lenne sport(tűra, kerékpár, futás) szempontjából...lehetőleg mókolások nélkül. Köszönet

(#20005) dudika10


dudika10
veterán

Sziasztok,

Vasarlas elott kerdeznek. Egy mi band 5 boldog tulajdonosa vagyok 1.5 eve, de vennek valami elegans orat helyette.
Elvarasok:
- legalabb 5 nap uzemido, nem vagyok hajlando egy orat naponta tolteni
- vizallosag uszas mellett
- ertesitesek, hivas, stb. legalabb mi band 5 szintu kezelese, nem haragudnek, ha lenne gyors valasz lehetoseg, de nem muszaj
- find my device, zenelejatszo kezeles, ebresztes, de remelem ezek alap funkciok mindenhol

A huawei gt 2 pro-t neztem ki, illetve az Amazfit GTR 3-on is gondolkodtam. Arban nagyjabol ez az 50-60 000 forint a lelektani hatarom, mert 2-3 evnel nem hiszem, hogy tobbet fognak huzni ezek a kutyuk, igy nem koltenek rajuk tobbet.

Mit gondoltok, jo valasztas lehet szamomra a GT 2 Pro?
Koszi!

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20006) pècsimunkás válasza dudika10 (#20005) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:K

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#20007) juuzer válasza Hrabovszki (#20004) üzenetére


juuzer
addikt

Nekem van/volt mind2, egyikkel se volt bajom. Jelenleg Huawei Health-et használok, működik az S21 Ultrán.

Egyébként Petal Health néven is fent van official a Play Store-ban, ha nem akarsz APK-telepítéssel mókolni. :)

Vamos a la playa.

(#20008) dudika10 válasza pècsimunkás (#20006) üzenetére


dudika10
veterán

Koszi, rendeltem is egyet. :R
Ha meg sem tudunk egyutt elni valamiert, legfeljebb visszakuldom.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20009) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok, elegáns okosórák közül melyiket ajánlanátok?

(#20010) radio11 válasza kocsisdavid5 (#20009) üzenetére


radio11
tag

Ha az elegancia a szempont akkor azt amelyik neked a legjobban tetszik :D

(#20011) juuzer válasza kocsisdavid5 (#20009) üzenetére


juuzer
addikt

Omega Speedmaster :DD

Bár tény, hogy az elegancia szubjektív. :DDD

Vamos a la playa.

(#20012) Tomi0703 válasza juuzer (#20003) üzenetére


Tomi0703
őstag

Köszi. Ahogy nézem ebből csak a Huawei órája tudja a magyar nyelvet, ugye?

(#20013) seamus


seamus
csendes tag

Sziasztok!

Jól tudom, hogy a legolcsóbb Wear OS óra az a TicWatch E3? Úgy gondolom, az én igényeimet (értesítések és hívások jelzése, fizetés) kielégítené.

Ilyen egyszerű felhasználásra van esetleg valami jó választás, ami nem Wear OS óra?

És egy harmadik kérdés. A Pixel 4-em akksi ideje már amúgy sem az igazi. Órával párosítva nem esne nagyon vissza?

(#20014) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! A Mi Band 7 tud olyat, hogy folyamatosan méri és kijelzi a pulzust? Tehát nem mondjuk percenként mér egyet, hanem max pár másodperces gyakorisággal, és ezt mutatja is.

(#20015) Predator2 válasza HKorn (#19994) üzenetére


Predator2
addikt

Volna esetleg javaslatod, hogy melyik érdemes nézegetni? Sajnos elveszek a kínálatban....
:(((

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20016) Hrabovszki válasza juuzer (#20007) üzenetére


Hrabovszki
csendes tag

köszönet

(#20017) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

A meglévő Casio Beside órám mellé (amit meghagynék alkalmi órának) szeretnék venni a mindennapokban is használható okosórát Iphone 13 mellé, felsorolom mire lenne szükségem első blikkre:

- legalább bírjon egy hetet egy feltöltéssel (RIP Apple Watch)
- fizetés NFC segítségével
- legyen vízálló, tehát egy úszómedencébe/tóba csobbanásnál bírja ki
- viszonylag strapabíró üveg, ha véletlenül nekikoccolom az órát egy fémnek, ne törjön be az üveg
- lássam rajta az időt, ne kelljen bizgerálni, ha csak arra vagyok kíváncsi (és mondjuk tele a kezem). Nem tudom alap-e, de volt Mi Band-em, ott ha megráztam a csuklóm, akkor feléledt.
- pulzusmérés alap, lehetőleg pontosan
- lépésszámlálás, GPS
- alvásmonitorozás, viszonylag kevés legyen a false positive visszajelzés
- véroxigénszint és EKG mérés, AOD nice-to-have
- legyen pár edzés mód benne, főleg futásnál érdekelne milyen értékek jönnek, de súlyzós edzéshez sem rossz; tényleg csak hobbi felhasználás, az Arnold Classic már elúszott...

Amire NINCS szükségem:

- nem vagyok nagy túrázó, tehát jelenleg nem várok térképes navigáció funkciót
- sms olvasás, hívások fogadása, még notification-ök sem annyira
- nem vagyok Michael Knight, nem fogok ezen keresztül beszélni
- edzés közben nem fogok tutorialt nézegetni rajta, hogy hogyan kell végrehajtani a gyakorlatokat, tehát mozizni sem kell
- hogy naponta kelljen töltögetni

Eddig a Garmin Venu 2 és a Vívoactive 4-re szűkítettem a kört (mondjuk a fentiek tekintetében ezek is lehet overkill kategória), igaz nem is nagyon néztem át más gyártó termékeit, ha van esetleg másik BestBuy, kérlek osszátok meg. :R

[ Szerkesztve ]

(#20018) HKorn válasza _NCT (#20017) üzenetére


HKorn
addikt

Ezek alapján Venu 2, az frissebb, mint a Vivoactive 4 (új gen pulzus szenzor, pontosabb alváselemzés és véroxigén szint mérés.) A 2 óra közötti lényeges különbség a kijelző, míg VA4 TF kijelzős (mindig látható transzreflektív) a Venu 2 AMOLED.

Run&Ride

(#20019) HKorn válasza Predator2 (#20015) üzenetére


HKorn
addikt

Nem tudom, tényleg azt vedd, ami tetszik (Amazfit, Xiaomi, Huawei) nagyon nem lősz mellé egyikkel sem, ha csak alapfunkciók kellenek.

Run&Ride

(#20020) _NCT válasza HKorn (#20018) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi! Garmin Pay-el van valakinek tapasztalata? Nem tudom mennyire elterjedt és használható, nem akarom besz*pni, hogy mondjuk minden 3. boltban tudom majd használni.

(#20021) Kbali válasza _NCT (#20020) üzenetére


Kbali
nagyúr

A boltnak nem kell tudnia (ahol érintéses fizetés van, ott mennie kellene), csak a bankodnak. Itthon asszem csak a KH tudja.

[ Szerkesztve ]

(#20022) _NCT válasza Kbali (#20021) üzenetére


_NCT
őstag

Igaz, köszi az infót, már látom. Marad Wise és Revolut.

zsamiatt: :R neked is. Tudom kis pénz kis foci, de ez így elgondolkodtatott, ha annyira nem pontos a pulzus etc, hogy várjak-e amíg jobban kiforrják magukat. Mert ha ilyen 20-30-as eltérések vannak, akkor inkább jegelem. Alvásmonitorozás mennyire megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#20023) zsamiatt válasza _NCT (#20020) üzenetére


zsamiatt
őstag

én használom rendszeresen. Semmi gond nincs vele. Revo kártya van mögé téve.
EKG mérés nincs garminokban. Az újabbakba bekerült most valami szív frekvencia mérés. A pulzus mérés meg elég változó. A mellkaspánt és a vérnyomás mérő a legpontosabb. Az óra ilyen formában elégé hektikus eredményt biztosít. Most az óra nyugalomba 69-t írt ki a vérnyomás mérő 61-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#20024) HKorn válasza _NCT (#20020) üzenetére


HKorn
addikt

K&H, Revolut, Curve, Wise kártyákkal simán megy. Én K&H kártyával használom, eddig mindenhol tudtam vele fizetni.

Run&Ride

(#20025) HKorn válasza _NCT (#20022) üzenetére


HKorn
addikt

Nyugalmi puzlust teljesen pontosan mérnek, de én teszteltem mellkapánttal egyenletes tempójú futásnál is és 1-2 bpm-en belül volt végig. Szóval teljesen ok. Interval jellegű ritmusváltásos futásoknál késik a mérés 10mp-t kb, ez az optikai mérés hátránya. De ilyenekre mindig mellkaspántot használok.

Alváselemzés szintén jónak tűnik, de azt nem tudtam validálni. Amikor előző este sokat alkoholizáltam, vagy épp beteg voltam szépen mutatta is alvás közbeni stresszt és pontszámban is megjelent a gyengébb minőségű alvás, ilyenkor a Body Battery érték sem töltődik fel teljesen.

Run&Ride

(#20026) zsamiatt válasza _NCT (#20022) üzenetére


zsamiatt
őstag

20-30-s eltérés nincs. De azt többször le lett írva, hogy ezek az eszközök nem orvostechnikai eszközök. A hitelesített vérnyomás mérőd viszont az.
Egyébként ez függhet attól is, hogy menyire vizes a bőröd illetve mennyire szorosan van fent az óra. Minél szorosabb annál pontosabb lesz a mérés viszont annál kényelmetlenebb egész nap viselni. A mellkas pánt szorosan a szívednél mér szintén viszonylag pontos eredménnyel. A saját tapasztalatom az, hogy ezek az értékek információknak jók. Azért ha látsz egy extrém pulzust akkor tudod, hogy meg kellene mérni hitelesített eszközzel is. Vagy komolyabb edzéshez nem árt egy mellkas pánt.
Mire gondolsz alvás monitorozásnál? Kiírja menyit voltál ébren, rem meg ilyeneket de ezeket nem tudom megerősíteni mert aludtam :D Az alvási időt nagyjából jól méri viszont az alvás minőségének pontozása nekem nem mond semmit. Van amikor azt írja kiváló -sose volt még ilyen jó- még is rohadt fáradt vagy mert kint meg nyomasztó idő van. Szóval ebből az adatból én még nem tudtam levonni semmit. Az óra nélkül is tudom, hogy kb 30 éve rossz alvó vagyok :D

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#20027) _NCT válasza zsamiatt (#20026) üzenetére


_NCT
őstag

Az alvás során érdekelne még a pulzus, REM fázisok, ahogy írtad is.Tudom, hogy nem orvostechnikai eszközök, ahogy írtad, információkat szeretnék megtudni, lehetőleg pontosan. Azért is írtam, ne legyen sok false positive, tehát az átfogó kép legyen pontos, nem vagyok hardcore sportoló sem. De megnyugtattatok, hogy azért 100K+ feletti árszintnél már jók az eredmények.

Amúgy az Amoled mennyire jól látható erős napsütésben? Dinamikusan változtatják a fényerőt érzékelővel vagy statikusan van egy fényereje és kész?

(#20028) zsamiatt válasza _NCT (#20027) üzenetére


zsamiatt
őstag

kiírja, hogy mennyi a rem, pulzus meg véroxigén szint. De mivel alszom nem tudom megmondani ezek mennyire valós értékek. Ráadásul az alvás minőségét nem is tudom mivel lehetne validálni házi körülmények között.
Csak a kíváncsiságból, mit érsz vele, hogy látod mennyi volt a rem szakasz, stressz szakasz stb? Hátha meglátom benne én is az értelmet :) Laikusként egyenlőre ezt még nem látom. Esetleg ha felhívná a figyelmet, hogy meditáljak, vagy mit kezdjek vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#20029) _NCT válasza zsamiatt (#20028) üzenetére


_NCT
őstag

Ha nincs elég mély alvási fázis, vagy sok kis megszakítás van, azt kezelni kell, mert rámegy az alvásminőségre. Melatonin, meditálás, egyéb stresszoldás. Amíg gyakoroltam meditálást, légzéstechnikát, nagyon durván jókat aludtam, csak ezt sajnos nem tartottam fenn és kikopott az életemből. Mostanában túl sok a stressz, ráment az egészségemre is kicsit, ezért mindenen próbálok a pozitív irányba változtatni.

(#20030) zsamiatt válasza _NCT (#20029) üzenetére


zsamiatt
őstag

Koszonom, utana nezek ennek

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#20031) ans válasza _NCT (#20027) üzenetére


ans
aktív tag

Itt elég sok típus össze van hasonlítva alvás szempontból:
[The Quantified Scientist ]

(#20032) juuzer válasza Tomi0703 (#20012) üzenetére


juuzer
addikt

Nincs mit. Tudtommal csak a Huawei, igen, az Amazfitek tudámsom szerint nem.

Vamos a la playa.

(#20033) juuzer válasza ans (#20031) üzenetére


juuzer
addikt

Őt ajánlom én is!

Nagyjából a videók alapján ez a konklúzió:

- Pulzusban az AW ül a trónon, őt követi a Huawei.
- Alvásban meg a Fitbit és a Whoop.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#20034) ans válasza juuzer (#20033) üzenetére


ans
aktív tag

Már alvás fázisokban is az AW a legjobb.

(#20035) pubili


pubili
csendes tag

Sziasztok!
Huawei Band 3 Pro-hoz szeretnék pótszíjat. Honnan érdemes venni?
Gyors kereséssel találtam a bestmarkt.hu-n, mobiltokshop.hu-n, bluedigital.hu-n. Emag-on valahogy nem sikerült találnom.

(#20036) _NCT válasza ans (#20031) üzenetére


_NCT
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#20037) HKorn


HKorn
addikt

Kicsit off, de ujjbegyes pulzoximétert keresnék, tud esetleg valaki megbízható tipust ajánlani 5-6K környékén, ami lehetőleg validált is?

Run&Ride

(#20038) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok, egy amazfit gtr 2 új tulajdonosa vagyok. Basic kérdésem lenne. Hol a viharban tudom megnézni az akku töltöttségét anélkül, hogy zepp-elném a telefonommal? Nem tudok rájönni...
:R:R:R

(#20039) anrb válasza HKorn (#20037) üzenetére


anrb
aktív tag

Contec CMS50 család. Ha találsz még hétszegmensest, akkor az olcsóbb, mint az OLED-es. [link] Nekem van három műszerem is tőlük, eddig megbízhatóan működnek.

(#20040) stigma


stigma
addikt

Szaisztok.

Érintéses fizetés érdekelne Android Wear 2 esetén, hogy tudjak az órámmal fizetni. Ahogy olvasom Wallet még nem annyira kifinomult, mert csak Visa káryta csatolható, viszont nekem a telóra a Google Play nem ajánlja fel a Google Pay-t csak a Wallet-et.
Teló: Realme GT2, Android 12-vel
óra: Skagen Flaster Anrdoid Wear 2-es
2 dolog érdekelne:
- Hogy tudok Revolut virtulális kártyát csatolni Gpay/Wallet-re? (virtuális =MasterCard , dombornyomott=Visa)
- Miért lehet az, hogy ha a telefonon beállítom Wallet-ba a kártyát, az órán azt látom hogy nincs kártya?
- Ha Gpay/Wallet-et beállítom, hogy a Eevolut kártyámmal fizessek az órán, az a telefonos fizetésem Simple-el nem keveri meg ugye? Tehát néha a boltban telóval fizetek, ha mondjuk egy automatában kólát veszek az órával.(Revoluton mindig van valamennyi pénzem)

Infók még az alábbiak:
OTP-s vagyok, MasterCard-om meg van adva a Simple-be, hogy tudjak érintésmentesen fizetni, telón ez az elsődleges.
Revolutom van Virtuális kártya(MasterCard) és dombornyomott(Visa) is, de dobbornyomotat nem szívesen adom meg, mert általában nincs nálam és ugye azon van a CV kód.
Revoluton csak virtuális kártyát használok általában külföldi kisebb és nagyobb vásárlásoknál.

Tudnátok ebben segíteni nekem?
Segítséget előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#20041) zsamiatt válasza stigma (#20040) üzenetére


zsamiatt
őstag

Revo master cardom van benne. Igaz fizikai es korabban tettem bele meg a pay alatt de siman mukodik wallettel is. Szerintem a virtualis is siman megy.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#20042) stigma válasza zsamiatt (#20041) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a választ a napokban kipróbálom :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#20043) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!!

Használ már valaki Amazfit t-rex 2 órát??
Vélemény??
Honnan érdemes berendelni??

Alza,BTel,Extramobil???

(#20044) HKorn válasza anrb (#20039) üzenetére


HKorn
addikt

köszi!

Run&Ride

(#20045) pubili


pubili
csendes tag

Sziasztok!
A Samsung Galaxy Fit 2 Fitness karkötő csatlakoztatható iphone-hoz?

(#20046) pubili válasza pubili (#20045) üzenetére


pubili
csendes tag

Megtaláltam a saját topikját, elvileg működik. Gyorsabban kérdeztem, mint hogy alaposan utána néztem volna. :))

(#20047) xhege válasza soultrapp (#20043) üzenetére


xhege
addikt

Elég húzós ára van. Gondolkodom egy ilyen beszerzésén. Rendeltem egy Garmin Instinct 2-t, de vissza is küldtem, mert annyira pici a kijelző nekem, hogy nem tudom leolvasni. Annak a helyére érkezne, de egy Amazfit óráért kicsit sokallok 100 eFt körüli összeget. :U

(#20048) soultrapp válasza xhege (#20047) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hát igen elég drága :(

Nekem volt instinct 2 solar,de az kicsi nagyon..
Volt sima t-rex is :) remélem ez élőben jobban néz ki :)
Viszont nem értem azt sem,hogy miért nem árulják pl Media Markt,,Emag stb....

(#20049) HKorn válasza xhege (#20047) üzenetére


HKorn
addikt

Hamár Amazfit, én sokkal inkább vennék egy T-Rex Pro-t, az árban sokkal jobb, mint a 2.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#20050) xhege válasza HKorn (#20049) üzenetére


xhege
addikt

Ez igaz, és meg jobban is tetszik, mint a T-rex 2. Viszont abban a tesztek alapján nem túl pontos sem a GPS sem a pulzusmérés. A 2 sokat fejlődött és már valóságban alternatívája lehet egy Garminnak. Sajna ez az áron is megmutatkozik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.