Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) balu1977 válasza szkorhetz (#12000) üzenetére


balu1977
senior tag

Fájó szívvel de ki adtam érte a pénzt. Ugyanazt tudja mint a stratos csak prémium szinten. Hiába olcsó most a stratos, de az üveg ki fog esni belőle, mert típus hiba és onnantól mint sport óra nem fog működni mert beázik, tehát kidobott pénz. A garmin kijelzője igaz hogy nem színes de pont ezért sokkal jobban olvasható, pedig féltem tőle a látásom miatt. Üzemidő kb 4x annyi. Tud magyarul az óra és a gombok miatt sokkal jobb a kezelése, mintha érintős lenne. A telefonos app se nagyon nem egy kategória.

(#12002) Dwatti válasza balu1977 (#12001) üzenetére


Dwatti
addikt

2 hétig volt Stratos órám de mivel nem nyújtott többet mint a Pace Garminra váltottam, 2017es Garmin szériákban is előfordult hogy kiesett az üveg. Általában azok a tipusoknál ahol az érzékelő nagyon kiemelkedett a hátlapból. Szerencsére Fenix 5 már nem ilyen.

(#12003) Samus válasza Dwatti (#11998) üzenetére


Samus
addikt

Az összes EU raktáros Xiaomi cucc elfogyott. Van amiből van még spanyol, de azt más szállítási móddal írja, nem tudom, valóban áfamentes-e. Nézegettem a Mi Band 5 karperecet is, mert bár nem kedvenceim, de lassan elég szép kijelzőjük lesz, és igazából tudja, ami nekem kell...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12004) Dwatti válasza Samus (#12003) üzenetére


Dwatti
addikt

Akkor már inkább Honor band 5, értesítéseknél van ékezet is MiBandnál nincs.
(Spanyol raktár szintén eu tehát szerintem áfa és vám mentes az is. )
Vagy várj egypár hónapot lesz még akció bőven meg új cuccok is.
Amazfit X , meg egyéb amazfit órák is.

[ Szerkesztve ]

(#12005) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Olyan okosórát keresnék ami hasonló a Pebble Time steel-hez, a következő szempontokból:
-mindig aktív kijelzős
-1 hét üzemidő
-Teljes körű értesítés kezelés, ne csak a tárgyat hanem a tartalmat is mutassa
-ha lehet, akkor gombvezérléses legyen..
Van ilyen egyáltalán, vagy vadásszak használt Pebble-re?
Van egy Honor magic watch 2-m, de pl emali üzeneteknél csak a feladót és a tárgyat jeleníti meg, beleolvasni nem tudok az üzenetbe..
:R

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#12006) Dwatti válasza Ferenczi Áko (#12005) üzenetére


Dwatti
addikt

Egy valamit kihagytál a sok hasonló leírásból hogy 20 ezer alatt legyen 😅
- válaszom: Garmin

(#12007) Ferenczi Áko válasza Dwatti (#12006) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm.. Melyik típus..?

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#12008) Dwatti válasza Ferenczi Áko (#12007) üzenetére


Dwatti
addikt

Mindegyik tipus másban erős, hétköznapra + amatőr sport és zene, Vívoactive 4

(#12009) Csocsesz75 válasza Ferenczi Áko (#12005) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Gmailt használsz ?

Ha Outlookon keresztül állítod be a gmail címedet akkor azt hiszem bele tudsz olvasni a levélbe. Valamelyik youtube videó magyar hozzászólásában olvastam.

Mellesleg nekem Mi Band 4 karkötőn is működik.

(#12010) kapasz válasza Freddy76 (#11991) üzenetére


kapasz
tag

Kínai külön SIM-es órák kb. 10 ezer Ft-ért is kaphatók, ezek olcsóbbak mint a szolgáltatói KID órák. Mi kettőt próbáltunk, mindkettőn jól megy a telefonálás, viszont internetre (tehát chat üzenetküldésre) nem alkalmasak.

Itt egy minimalista megoldás DZ-09, + 1 ezer Ft-ért veszel hozzá egy Telekom Domino SIM-et és 1 évig letudva a probléma:

https://www.emag.hu/smart-watch-dz09-android-okosora-kameraval-fuggetlen-sim-kartya-hely-fekete-okosora-dz09/pd/D7FNV3BBM/?cmpid=77032&gclid=Cj0KCQjw-af6BRC5ARIsAALPIlUw7_DizzygoQG0dqZSB0KV3WzDO6wzEWUqLBZ4Cx8d16ZoHDs1hokaArI-EALw_wcB

Itt még olcsóbb:
https://ugyismegveszel.hu/product/dz09-sim-kartyas-smartwatch-okosora-tobbfele-szinben?gclid=Cj0KCQjw-af6BRC5ARIsAALPIlWpeiwLVhyVm6uGkRqBBslzG9cf6vaxfxOL3ykkEowDObhHqPbBO_oaAt2eEALw_wcB

Itt egy másik 11 ezerért:
https://kutyubazar.hu/8802-a1-angol-nyelvu-bluetooth-okosora.html

(#12011) Samus


Samus
addikt

Csak behúztam egy Haylou Solar-t, 9575 forint lett a vége kuponnal. Lattam Play áruházban, hogy egy magyar kolléga egy külön appal jött ki, ami direkt az értesítésekre ment rá (Hello Haylou).

Mi a velény a mágneses szíjakról? Mennyire erős az a mágnes? Erősen gondolkodom, hogy rendelek egy ilyet hozzá...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12012) ludnik


ludnik
tag

Elfogyasztottam a negyedik okosórámat is. Közel 3 év után betörtem az Apple Watch 3 kijelzőjét. Gazdasági totálkáros gyakorlatilag. Mit érdemes venni hasonló tudással? Lehet nem Apple irány is esetleg ami netán Applele is kompatibilis Pl. valamilyen Samsung?

(#12014) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Alapvetően alvásfigyelés / "okos ébresztés" funkciókra keresnék órát, Samsung A70 mellé, nagyon maximum 60 ezerért. Van olyan amelyiknek az alvásfigyelés alapú ébresztése megbízhatóan használható?
Ahogy elnéztem pl. a Samsung Watch Active nem is tud ilyet, a Huawei / Honorokkal korábban megjártam, valamiért nem tudtak összekapcsolódni tartósan.

(#12015) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Bocsánat, hogy ide írok, csak ez a topic azért sokkal jobban pörög, mint az aktivitásmérős. :D

Történt az, hogy a Huawei Watch GT-men elszakadtak a szíjat tartó kis pántok. Úton van már a cserepánt Aliról, de addig borzasztóan zavar az, hogy ott lifeg és kiáll a pánt.

Gondoltam beruháznék egy mezei karperecre addig. Csak nem tudom, hogy melyik jobb. A Honor Band 5-öt meg a Xiaomi Mi Band 4-et/5-öt néztem.

Volt Mi Band 1-em és 2-m is, utóbbi még meg is van, csak az akkuja nagyon gyengusz és napfényben az időt se tudom leolvasni róla.

Melyiket ajánlanátok? Vagy ebben az 1 hónapban szenvedjek e inkább a Mi Band 2-vel?

Nagyon basic sportmonitorozásra kellene max (kirándulás, kerékpározás). Legyen jó az alváskövetése és napfényben látható a képernyője.(Nem tudom ezekben van e fényérzékelő az aztomatikus fényerő-szabályozáshoz.) Illetve bírjon ki 1-2 hetet szuflával, ha lehetséges.

Néztem még Huawei Band 4-et, Band3/4 Prot, de előbbi a tft miatt esik ki, utóbbi meg az áruk miatt. Illetve még néztem a Samsung Galaxy Fit e-tmeg a sima Fit-et is, de utóbbi drága, előbbinél megnincs érintőképernyő meg nagyon gyenge is mellé az üzemidő.

A keret 15k, nagyon max 20k lenne.

És karkötőt akarok, nem órát, az már van :D

Előre is köszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#12016) Dwatti válasza juuzer (#12015) üzenetére


Dwatti
addikt

Honor band 5 jó választás, és az (Huawei gt) alkalmazásban is benne lesznek az adatok.
Ha külön Gps is kell akkor Huawei band 3/4pro

[ Szerkesztve ]

(#12017) juuzer válasza Dwatti (#12016) üzenetére


juuzer
addikt

Köszönöm! Ez let volna a másik kérdésem, hogy vajon külön mutatja e a Band adatait, vagy ugyanúgy "folytatja" pl az alvási statisztikáknál. Ezer hála! :D

Vamos a la playa.

(#12018) Csocsesz75 válasza juuzer (#12015) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Nekem Galaxy Fit és Mi Band 4 van. A Fitet nem ajánlom a nagyon gyenge bluetooth kapcsolat miatt és vannak bizonyos appok aminek egyszerűen nem jönnek meg az értesítései. Nem is használom, bent pihen a dobozában.

Mi Band 4 van a kezemen, képernyője nagyobb fényerejű, sokkal jobban konfigurálható appon keresztül a karperec, nagyobb az üzemideje is, több app van hozzá playen, millió számlap. Mondjuk itt meg az ő és ű betűkkel van baj, nem jeleníti meg őket, kérdőjel van helyettük. Nem magyar nyelvű a karkötő de fel lehet rá rakni egy kis mókolással (nem nehéz), lesz ő meg ű betű is de kisebb méretű lesz minden szöveg.

(#12019) juuzer válasza Csocsesz75 (#12018) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi! :)

Egyébként egy Samsung Galaxy Note 9-cel lenne használva.

Igazából azért is dilemmázok, mert a Mi Bandek sokkal jobban tetszenek,viszont a Huawei Health sokkal többet fejlődött az elmúlt mjuk 2 évben, mint a Mi Fit. Az app a Huawei, a design pedig a Mi Bandek mellett szól. Lol. :D Emlékszem, hogy anno, amikor megvettem a P9-emet hogy nézett ki az app/és mit tudott és látom, hogy most milyen szinten áll.

De az is lehet, hogy elengedem ezt és szenvedek wgy kicsit a Mi Band 2-mmel még. Bár szerintem lassan 5 napot se bír ki zéró használattal.

Otthon rálesek. :) Ty neked is a válaszért. :)

Vamos a la playa.

(#12020) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Amíg nem érkezik meg a Honor Magic Watch 2-öm. Addig Xiaomi Amazfit GTR Lite próba. Ezt alin kuponokkal 20k-ba került.
Szerintem nem egy csúnya óra. :)
Igen sajnos angol nyelv,de engem nem tántorít el. :DDD
Apropó melyik alkalmazás legjobb ehhez a karórához? Most Zepp alkalmazást használom. :R

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#12021) Smeló válasza FoLey-v (#12020) üzenetére


Smeló
tag

Próbáld ki a Notify & Fitness-t.

(#12022) FoLey-v válasza FoLey-v (#12020) üzenetére


FoLey-v
addikt

A messenger értesítést nem mutatja,hol lehet beállítani?
Szerk.: Megvan :B

Smeló Köszi :)

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#12023) szkorhetz válasza FoLey-v (#12020) üzenetére


szkorhetz
őstag

Van valahol megint jó áron HMW 2?

(#12024) FoLey-v válasza szkorhetz (#12023) üzenetére


FoLey-v
addikt

Én aliról rendeltem igaz,hogy késik mjnt ez az óra is késett. Ott 40k-ért rendeltem.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#12025) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Üzenetként tudja már valamelyik beírni magyarul a bemondott szöveget? :R Mint a telefon...

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#12026) HKorn válasza FoLey-v (#12020) üzenetére


HKorn
addikt

20-ért jó vétel volt, de amúgy semmi extra egy óra ez, nekem a sima GTR volt, le is lett cserélve egy HMW2-re. Teljesen más kategória.

Run&Ride

(#12027) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Jobban belemélyedve a témába úgy olvasom, hogy ez a karórás alvásfigyelés humbug (vagy legalábbis minimum megkérdőjelezendő az eredménye), de új vizekre eveztem okosóra ügyben:

Megtetszettek a "hibrid" okosórák. A problémám az, hogy időközben a keret szűkült. 30 ezer környékén keresnék.
A Withings Move / Move ECG-jéről hiányzik az értesítés, plusz még sötétben is - elvileg - alig látni.
Casioknál én elvesztem melyik mit tud, de mind drágábbnak is tűnik a keretnél.
Timex IQ+-t néztem, de nem világos mit ad a bluetooth kapcsolat az idő szinkronizálásán kívül.
Fossiloknak a hibrid szériáját itthon csak többszörös áron találtam, szállítani pedig nem szállítanak ide a hivatalos oldalukról.

Ötlet, esetleg tapasztalat?
Alapvetően nekem az időre, illetve az értesítésekre lenne szükségem (gondolom rezeg), aktivitásmérés kevésbé érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#12028) juuzer válasza Marvinyo (#12027) üzenetére


juuzer
addikt

Withings Steel HR/ Steel HR Sport? Van rajta kijelző. Vagy van a Withings Scanwatch is, de ahogy néztem az jóval 100k felett van.

Bár idő+értesítések kombóra szerintem megteszi egy karpánt is. Esetleg egy Amazfit Bip/Bip S. (Most néztem, hogy 30k a keret.)

40k alatt/körül ki lehet már fogni az 1. generációs Huawei Watch GT-t is. Szerintem még mindig jó óra. (Én is azt használom) A Honor Watch Magic pl 30k most az Ediginél. (Ugyanazt tudja, mint a Watch GT, csak kisebb, viszont az üzemideje is karcsúbb.)

Vamos a la playa.

(#12029) Marvinyo válasza juuzer (#12028) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Steel HR / Steel HR Sportot néztem, az 50-60 már.

Huawei/Honor családot néztem, a problémám az velük, hogy valamiért nekem a Huawei app nem szereti a telefonom. Volt korábban Honor band nálam kölcsön, de folyamatosan szétkapcsolt, nem találták egymást.
Samsung appja pedig - legalábbis gondolom, elég triviális lenne - ahogy a Band-et sem, az órákat sem kezelné.

Bipet most megnéztem, lehet még meggondolom magam, de egyelőre a "klasszikus" kinézetű óra néhány okos funkcióval fogott meg igazán :-)

(#12030) Dwatti válasza Marvinyo (#12029) üzenetére


Dwatti
addikt

Garmin vivomove hr : 65 790
Emagon olcsóbb is vlsn de ott a garancia körülményesebb.

[ Szerkesztve ]

(#12031) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Ez a [Xiaomi] most nagyon megtetszett,főleg zöld színben,nincs is vészes ára :D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#12032) FoLey-v válasza HKorn (#12026) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igen én is tudom,hogy ez sima óra,de most melohelyen az értesítés miatt jól jön. Mellesleg a HMW2 úton van hozzám. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#12033) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Sikerült be törni a galaxy active páromnak. Hivatalos Samu boltban nem éri meg javítani, nem ér annyit az óra a használt piacon. Van valami okosság?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12034) Mufanatic


Mufanatic
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van Xiaomi mi watch premium edition vagy az alap verzió?
Vajon létezik hozzá magyar nyelv frissités?

(#12035) Gubu0101 válasza bajnokpityu (#12033) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nincs órás se aki foglalkozik vele?Kérdés mennyire tört be?

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#12036) balu1977 válasza Mufanatic (#12034) üzenetére


balu1977
senior tag

Nem.

(#12037) sntt


sntt
csendes tag

milyen okosorat ajanlanatok noi kezre, ha a fo elvaras vele szemben, hogy a lakasban elhagyott telefont megtalalja?
(a telefon xiaomi, ha ez szamit).
jo minosegu, tartos darab kene

................................................................................................................................................................

(#12039) Dwatti válasza sntt (#12037) üzenetére


Dwatti
addikt

Eszköz, telefon keresést szinte mindegyik tudja. Még a karperecek is.
"jo minosegu, tartos darab kene"
Garmin, Polar, Suunto, Samsung, Huawei
Női kézre a 40-42 mm ajánlott pl :Garmin vivoactive 4s, Honor magic watch2 42mm
Azt kell eldöntened milyen tudás, funkciók fontossak >
Alkalmazások, sport, zenelejátszás üzemidő...

[ Szerkesztve ]

(#12040) Memmaao válasza SzabóTamàs90 (#12038) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem értelek, ez egy fontos funkció. :U pláne ha gyerek is van. Én napi szinten keresem az órámmal a telefonom (Garmin Instinct Solar).

My name is Bond, James... Dean.

(#12041) xemelon válasza sntt (#12037) üzenetére


xemelon
tag

pl. Honor Magic watch 2 42 mm
Nekem is ez a kedvenc funkcióm rajta.
Már csak az kellene, hogy az autót is meg lehessen vele keresni a Tesco parkolóban.

(#12042) Marvinyo válasza Dwatti (#12039) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Mondjuk a Samu perecei (Fit, Fit e), ha jól emlékszem pont nem tudnak ilyet.

(#12043) Jorus


Jorus
nagyúr

Garmin Fénix 6x Pro Sapphire-on, ha a telefonkeresést használom, az iPhone XR-en csak egy néma szalaghirdetés jelenik meg, de nem ad hangot. A telefonon nincs lenémítva, kellő hangerő van beállítva az értesítésekhez, illetve az értesítések között a Connect értesítéseknél a hangjelzés is aktív. A másik, androidos telefonommal rendben működik ez a funkció, így ez inkább telós kérdés lehet, de akinek van Fénix 5 vagy 6 és iPhone, esetleg rá tudna nézni?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12044) aero. válasza xemelon (#12041) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Használj Waze-t, mutatja az utolsó parkolás helyét. Ha kütyü kell, akkor a Tile-nak van már 120m hatótávú eszköze, ami a térképen is jelez.

[ Szerkesztve ]

(#12045) hedgehog


hedgehog
senior tag

Sziasztok!

Megbízható okosórát keresek, aminek az egyik legfontosabb funkciója az lenne, hogy legalább napi 5 időpontra lehessen ébresztést beállítani. Nekem egy Amazfit BIP-em van, az tudna ilyesmit, de a leendő vásárló azt szeretné, ha nem csak rezegnek, hanem hanggal is jelezne (inzulinbeadásra kell figyelmeztetnie, fontos hogy tuti felfigyeljen rá a használója).
Viszont azt sem szeretnénk, ha túl drága lenne, mert gyerek fogja használni, meglehetősen sérüléskockázatosan :)
Van valaknek tuti tippje? Köszi előre is!

-- aka p3d3str1an

(#12046) Dwatti válasza Jorus (#12043) üzenetére


Dwatti
addikt

Fenix 5 >Huawei P30 Pro hang és fény jelzéssel jelez, de a connect alkalmazás engedélyeket meg kell adni + megjelenés más alkalmazások felett.

(#12047) Dwatti válasza hedgehog (#12045) üzenetére


Dwatti
addikt

Amatfit Trex lehet tudja és ennél olcsóbban nem érdemes órát venni

(#12048) Memmaao válasza hedgehog (#12045) üzenetére


Memmaao
addikt

Kérdés, mekkora gyerek, mert az amazfit T-Rex se kicsi óra, a másik, amit ajánlanék, az a Garmin instinct, ott annyi riasztást és olyan ismétléssel állít be, amennyit akar, 2 hét folyamatos üzemidő, MIL-STD ütésálló, 100M vízálló, akár éjjel- nappal hordhatja. Rezeg és csipog is riasztáskor.

My name is Bond, James... Dean.

(#12049) Dwatti válasza Dwatti (#12047) üzenetére


Dwatti
addikt

Amazfit T Rex felhasználói útmutatóban nem találok riasztást sem ébresztést.

Amazfit GTR / GTS tudja de nem strapabíró - pedig elvileg a Trex GTR hardveres tudnia kellene.

[ Szerkesztve ]

(#12050) Dwatti válasza Dwatti (#12049) üzenetére


Dwatti
addikt

Mobilaréna cikkben írják funkciók között van ébresztés, akkor ez is tudja mint a GTR :P
hogy rezeg vagy csipog azt nem írja. de valószínű csak rezeg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.