Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) Ferike81 válasza <Adamsky> (#21994) üzenetére


Ferike81
senior tag

Az Aqua-tól volt rendelve. 1+1év gari. A csatlakozót holnap megnézem, mert az egyik kollégám feleségének is ez van, holnap hozzuk mindketten az órát és a kábelt is. De az az érzésem, hogy csere lesz. Nem biztos, hogy ennyit kellene kibírnia, de manapság kb 3 évre van tervezve minden. Lehet én élek álomvilágban, hogy 6-8 évig használják egy sportórát.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#22002) Orgi válasza GEPESZ66 (#21998) üzenetére


Orgi
őstag

Nem tudom, Huawei-nél hogy működik, én a gyakorlatban úgy látom Garminnál, hogy egyrészt van egy folyamatos BT kapcsolat az értesítések meg ilyenek miatt, de az applikáció nem fut (legalábbis mint kilőhető alkalmazás nem látom, ha így érted). És időjárás ettől még van. Mindenesetre a lényeg, hogy semmiféle extra merülést nem tapasztalok.

(#22003) <Adamsky> válasza Orgi (#22002) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... de az applikáció nem fut ... "
Nálam folyamatosan fut a Connect (Garmin-os app), mert gyakorlatilag az kezeli azt, hogy mikor, mit csináljon az óra. Ha kilövöm, akkor az óráról nekem eltűnik a kis bluetooth jelzés. Ez szerintem mindenhol (minden ökoszisztémánál) így van.

(#22004) IOX válasza GEPESZ66 (#21998) üzenetére


IOX
tag

Kapcsold ki a telefonon a bluetooth-t, így nem fog állandóan szinkronizálni a telcsi.

[ Szerkesztve ]

(#22005) nfsu17 válasza IOX (#22004) üzenetére


nfsu17
veterán

És akkor minek is az okosóra?

BTW én sem érzem, hogy jobban merülne a teló ettől az állapottól, az óra viszont kicsit jobban merül tőle (usermanual írja is), de meglepően nem rosszabb így sem annyival, mint OFF esetén, szóval hagytam és így is bőven ingerküszöb felett tud az óra (VenuSQ).

(#22006) Mangrills


Mangrills
csendes újonc

Sziasztok!
Szeretném lecserélni a párom Mi band 3 készülékét valami újra, mert sötét és már nem mai darab, valamint kicsit sérült is. Leginkább lépésszámlálásra és "értesülésre" lenne használva és persze órának egy Xiaomi telefon mellett. maximum 16k
Eredetileg a márkánál akartam maradni, de ahogy látom vannak velük problémák és emiatt az egyik almárkával kezdtem el szemezni:
Amazfit Band 7
Van esetleg jobb opció?

Bár manapság ritkán használom, de akkor már lehet lecserélném a saját Mi band 4 perecemet is és ha egy szebb, klasszikus óra kinézetűt találnék lehet többet is használnám a hagyományos órám helyett. Leginkább "értesülésre", órának és lépésszámlálásra lenne ez is használva. Itt sem rugaszkodnék el nagyon árban mivel se telefonálni nem akarok az órával, futni sem szoktam, sem pedig KITT-et hívni, vagy ezen megváltani a világot, de nem lenne rossz egy megközelítőleg pontos pulzus és lépés számláló. maximum 50k
Viszont itt fontos lenne, hogy az app ne legyen gagyi iPhone-on és megbízható legyen.
Szintén Amazfitek jöttek velem szembe, leginkább GTR 3 pl, de egész sérülékenynek tűnik.

Előre is köszi az ajánlásokat. :)

(#22007) IOX válasza nfsu17 (#22005) üzenetére


IOX
tag

Nekem is volt Venu SQ. Nem volt állandó kapcsolat telefon és óra között. Amikor szerettem volna valamiről tudni, addig volt kapcsolatuk. Pulzust, ilyesmit mér kapcsolat nélkül is. De ezt biztos tudod.

(#22008) Kbali válasza Mangrills (#22006) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem mindkettő jó választás, esetleg a GTS3, ha nem kell a beszéd lehetőség.
Ha nem használod extrém körülmények között, akkor semmivel nem sérülékenyebb, mint egy hagyományos (nem GShock) óra.
Az Amazfit egészen jól muzsikál iOS-szel együtt, egy-két funkció van, ami nem érhető el csak Androidon (pl.: előre megírt válaszok).

(#22009) nfsu17 válasza IOX (#22007) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem tudom pontosan, hogy értem-e, amit írsz.
Nem volt állandó kapcsolat?
Jön az sms, email, naptár, hívás....óra jelez.
Belépek connect appba, realtime látom a pulzust. Órán is látnám, de azt kikapcsoltam.
Óra mutatása működik BT nélkül is, azt tudom.
Nekem ennyi tudás elég, ennyi 'állandó' kapcsolat megfelelő

(#22010) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Sziasztok, egy kis infóra lenne szükségem, mert nem vagyok jártas okosóra témákban.
Olyan okosórát szeretnék ami megbízhatóan mér pulzust (vagy akár más paramétereket is: vérnyomás, véroxigén, stb.) és saját maga, tehát külső app és telefon nélkül is tudja riasztani a tulajdonosát pl. sípolással, ha gond van (túl magas vagy alacsony a pulzus).
Persze az sem baj, ha emellett még az applikáció (akár az órán akár a telefonon futva) üzenetet/riasztást is tud küldeni megadott embereknek. Szívproblémás személynek lenne az óra, plusz biztonságérzet miatt. Milyen kütyüket ajánlotok?
Köszönöm előre is!

Éljenek a nyulak!

(#22011) zsamiatt válasza Mákosmetélt (#22010) üzenetére


zsamiatt
őstag

Semmit! Egyik se orvosi műszer és nem biznám rá az életemet.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22012) <Adamsky> válasza tlala (#21981) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Erre - szerintem változatlanul - a WIWE készülék a legalkalmasabb. Olcsóbb mint egy óra, és akár többen is használhatják.

(#22013) Mákosmetélt válasza zsamiatt (#22011) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Senki nem beszélt életek rábízásáról. Mint írtam plusz biztonságérzet miatt kellene.

Éljenek a nyulak!

(#22014) IOX válasza Mákosmetélt (#22013) üzenetére


IOX
tag

Az én tapasztalatom Huawei Watch Fit 2 -vel az, h éjjel, 10 percnél tovább volt 40 a pulzus. Rezgéssel jelezte, a kijelzőn piros szív pulzált, közepén 40 el. 110-re lehetett beállítani a másik határt, de ezt is folyamatos 110-es érték,10 perc után jelzi. Apple Watch-nál létezik olyan aplikáció amelyik egyből jelez ha valami gond van, de csak rátölthető, az sem gyári.

[ Szerkesztve ]

(#22015) IOX válasza nfsu17 (#22009) üzenetére


IOX
tag

Így van, nem kaptam olyan értesítéseket amihez állandó kapcsolat kellett volna. Órán láttam a pulzust, stb.-t.

(#22016) zsamiatt válasza IOX (#22014) üzenetére


zsamiatt
őstag

40 volt a minimum? Akor nekem 38korul allandoan jelezne ejszaka. Egyebkent a garminban is van limit.
@Makosmetelt: De egyszeruen a vernyomas merohoz kepest baromi nagy a pontosag szoras. Ezert is nem javaslom biztonsag erzetnek sem. Siman van 15-20pulzusos elteres is. Ez megnyugtatna szerinted? Nem kotekedes, egyszeru tapasztalat...

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22017) IOX válasza zsamiatt (#22016) üzenetére


IOX
tag

40 a minimum amire beállíthattam jelzést. 40 alatt, kardiológus szerint el lehet ájulni. 110 a felső, alap (lehetne 120, 130, stb.)amire beállítható jelzés. Ezek nyugalmi pulzusok. Egy sportnál nem jelezne tartós 110 feletti pulzusnál.

[ Szerkesztve ]

(#22018) <Adamsky> válasza zsamiatt (#22016) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Egyebkent a garminban is van limit."
Én most megnéztem, és az FR255-nél (de gondolom ilyen szempontból nem különbözik a többi Garmin se) a low/hi → 40/200.

"Siman van 15-20pulzusos elteres ... "
Én ilyet nem tapasztaltam. Nyilván egy mellkaspánt gyorsabban leköveti a változásokat, de az érték itt is, ott is, ugyanannyi (vagy közel annyi) szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#22019) zsamiatt válasza IOX (#22017) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem lehet. Sportoloknal normalis meg a 35 is nyugalomba.
Kardiologus mondta meg sport orvos.
@Adam: mar a pant is pontosabb a felkaros mero meg teljesen mas kategoria. Mivel most egy evig mert nem kellett pontosan lattam milyen elteresek lehetnek. Siman vannak ilyen kilengesek az oran a hitelesitett eszkozhoz kepest.
Fugg a borszinedtol, a szij meghuzasatol, izadsagtol stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22020) golyós válasza Mákosmetélt (#22010) üzenetére


golyós
őstag

Nem sok van. Samsung Galaxy watch 4 és 5, Huawei Watch D
A Samsungokat havonta egyszer kalibrálni kell egy normál vérnyomásmérővel.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#22021) IOX válasza zsamiatt (#22019) üzenetére


IOX
tag

Értem, lehet, h így van. Az a kardiológus aki nekem mondta, nem sportolórval beszélt.

(#22022) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Okosórát/aktivitásmérőt szeretnénk venni tizenéves lánynak, keret max 40eFt, csajos kinézetű legyen, de ne rózsaszín. Az alábbi kettőt néztem ki, Ti melyiket vennétek és miért?
Huawei Watch Fit Elegant (1) - 40e
Amazfit GTS 4 Mini Moonlight White - 32e

Huawei mellett szól a 2 év gari, de nem tudom teljeskörűen használható-e nem Huawei telefonnal.

(#22023) this is life válasza -cobra- (#22022) üzenetére


this is life
Ármester

A helyedben rá néznék Amazfit band 8-ra, vékony, csajos szíjjal jól néz ki .
Lassan az európai piacokra is megérkezik.
A fenti kettő közül a huawei-t választanám, mert az kecsesebb, a párosításhoz szükséges alkalmazást pedig a huawei app store-ból töltsd le, mert a gplay több mint nem naprakész ez ügyben.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#22024) AlyrArkhon válasza this is life (#22023) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

well???
ez imho a kep felirata szerint is a xiaomi band 8. ami kerek.(ovalis) az altalad emlitetthez kb indiai linket lattam. szogletest.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#22025) this is life válasza AlyrArkhon (#22024) üzenetére


this is life
Ármester

Igazad van, én vettem egy kalap alá a Mi és az Amazfit ban-ot, és valójában a Mi Band-ot javasoltam mint csajos eszközt.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#22026) IOX válasza IOX (#22021) üzenetére


IOX
tag

Szóval én nem vagyok sportoló, ezért nem érdekes az, h 35-ös pulzus is O.K. lehet egy sportolónak

(#22027) Mákosmetélt válasza IOX (#22014) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia,
sziasztok,
köszönöm a válaszokat!
Kicsit jobban utánanéztem a témának és vicces, hogy a gyártók vagy bele sem tesznek az appba bizonyos kényelmi funkciókat, amiket pofon egyszerű lenne leprogramozni, vagy ha tudja az app, akkor sem lehet bizonyos országokban használni, vagy netán csak megadott márkájú telefonnal használva aktív az adott funkció. Jó nagy káosz ez az egész :D

Éljenek a nyulak!

(#22028) Mákosmetélt válasza zsamiatt (#22016) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Természetesen van vérnyomás mérőnk is, sőt lehet hogy veszek egy modernebbet, ami pitvarfibrillációt is érzékel illetve bt-n át tudja tolni az adatokat telefonra és akkor a dokinak tök egyszerű elküldeni az eredményeket. Az okosóra csak arra kellene, hogy a nagyon szélsőséges dolgot jelezze (még az esetleges rosszullét előtt) és akkor rögtön mérünk egy vérnyomást az orvosi eszközzel, hogy lássuk mi a helyzet. Például az Apple órájáról olvastam egy cikket 1-2 éve, hogy a srác még tök jól érezte magát, de az órája már jelzett hogy ritmuszavar van és időben sikerült elkerülni a bajt. Mondjuk olyat is olvastam, hogy sokszor indokolatlanul jelez szívproblémát és sokan egyből rohannak dokihoz, de kiderül hogy minden rendben. Ezért jó ha jelez az óra ha szerinte gáz van, aztán egyből lehet mérni a vérnyomásmérővel.

Éljenek a nyulak!

(#22029) zsamiatt válasza Mákosmetélt (#22028) üzenetére


zsamiatt
őstag

Azert mert bizonyos funkciokat hatosagilag kell engedelyeztetni a gyartoknak regionkent.

En leirtam egy velemenyt. Neked kell tudni hogy ez mire eleg illetve esetleg milyen panikot okozhatnak teves riasztasok. Nehogy az egyik betegseg melle meg egy panik betegseg is jojon teves kovetkeztetes miatt. Vagy 10 false riasztas utan mennyire fogod mondjuk komolyan venni? Ezt merlegeld. Es nem azt mondom, hogy hulyeseg nem johet jol de ha csak erre kell azert merlegelj elotte. Illetve bizonyos funkciok nem mennek automatikusan 0-24ben. Szoval magas/alacsony vernyomast nem fog riasztani. De tudtommal az ekg se megy folyton csak ha elinditod.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22030) AlyrArkhon


AlyrArkhon
senior tag

Rovid velemeny mi band8 ugyben: ma egy hete megerkezett, még a kinai verzio. nem vagyok kibekulve vele, csak akkor megy a teloval, ha a telo angolra, az appban a band regio kinaira van allitva (ezt sejtettem, nem is ez a gondom, ettol meg az app angol marad), a szenzorok mukodese nagyon gaz, mar reg allok, megyek, teszek-veszek amikor beszol hogy mozogjak mar... a fenyero rendben, de a kep ki/be kapcsolas se tokeletes. szamlapok vannak, menurendszer szerintem felepitesre nagyon jo, mozogni benne kinszenvedes neha.
nyilvan kerdes, hogy a global mennyire fog kulonbozni hw/sw tekinteteben.
szerk: elnezest a felreertheto fogalmazasert, persze megy mas region is, csak akkor a band csirkelabakra valt :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#22031) IOX válasza AlyrArkhon (#22030) üzenetére


IOX
tag

Kb 10 féle okoscuccot hasaználtam, pont ez volt a gondom. Nem jeleztek a tétlenség miatt. Huawei Watch Fit 2 volt ebből a szempontból használható. Csinált párszor olyat, h 15 lépést de nem vette észre.

(#22032) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Garmin Instict 2 Solar-hoz keresek valami masszívabb védőüveget. Airsoft közben is szeretném használni, tehát olyat keresek, ami egy 2 joulos lövést kibír. Fóliákat találtam, üveget nem igazán. Létezik egyáltalán ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#22033) AlyrArkhon válasza IOX (#22031) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

amazfit stratos2 volt, azzal nem volt gondom, csak kipukkadt a kijelzo. ha nagyon nem tudok megbaratkozni a band8-cal, lehet hogy megprobalom kicsereltetni (az en reszketos kezeimnek mar nem valo ekkora cuccokban turkalni )

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#22034) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Elég amatőr kérdés lesz, elnézést.
Kaptam egy TicWatch Pro 3 GPS okosórát. Honnan tudnék hozzá "óraszámlapokat szerezni"? Van erre ajánlott oldal?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22035) deny330


deny330
aktív tag

Sziasztok!
Garmin Venu és Venu 2 között van érdemben különbség? A Venu 2 a sima Venu árának majdnem a duplája (70k vs 130k). Általános óraként lenne használva, max ha elmegyek heti 1-2 alkalommal bringázni akkor lenne fontos a sport funkció. Értesítés jelzés lenne fontos és akku idő, hogy ne 2-3 naponta kelljen tölteni.

(#22036) _csocso_ válasza deny330 (#22035) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! A Venu 2 dupla akkuidőt ad, ill. valószínű fejlettebb szenzorok ill. proci van benne.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#22037) _csocso_ válasza Predator2 (#22034) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Beírod googli-ba TicWatch Pro 3 GPS watch face, dob párat. Amit elsőre találtam Facer óralapok androidra, de van IOS-re is.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#22038) HKorn válasza deny330 (#22035) üzenetére


HKorn
addikt

Nagy különbség nincs köztük, Venu 2 újabb pulzusszenzorral van, illetve néhány új fícsört tud, pl Health Snapshot. Sima Venu is jó arra célra, amit írtál.

Run&Ride

(#22039) deny330 válasza HKorn (#22038) üzenetére


deny330
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, sima Venu lesz akkor. Néztem részletes tesztet a simáról, szerintem így is többet fog tudni, mint amit én ki fogok tudni használni.

:R :R :R

(#22040) BullZeye


BullZeye
veterán

Vodafone eSim jól látom, hogy nagy cég flottájánál nem elérhető?
Lehet kérni SIM-es telefon mellé órába eSimet? És csörögjön mindkettő egyszerre?

(#22041) ( V )


( V )
veterán

Egész szépen bezuhantak a Garmin Instinct Crossover árak 159K és 179K sima / solar a zergénél.

mondjuk eleve értelmetlenül magas volt, de ez már legalább pariban van a sima Instinct 2 és 2X árakkal :))

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#22042) HKorn válasza ( V ) (#22041) üzenetére


HKorn
addikt

Gondolom nagyon nem fogyott, amit nem is csodálok egyébként.

Run&Ride

(#22043) IOX válasza deny330 (#22035) üzenetére


IOX
tag

Vegyél egy solar Casio-t+vmi karpántot sportoláshoz. Huawei-ek elég pontosak, hetente egyszer kell tölteni

(#22044) shaggy


shaggy
aktív tag

sziasztok!

Volna egy Huawei Watch GT 3 okosóra és megkarcolodott a kijelző a kérdés lehet valami kezdeni vele? Kipolirozni vagy bármi?
Vagy sérül és nem fog érzékelni ?

(#22045) bence188


bence188
tag

Sziasztok, most vettünk a barátnőmnek amazfit gts4 mini okosórát. Sehogy se sikerül beállítani, h a messenger üzeneteket mutassa. Alkalmazásértesítések engedélyezésében meg se jelenik a messenger. Tudnátok adni ötletet? Segítségeteket előre is köszönöm!

(#22046) BullZeye


BullZeye
veterán

Galaxy watch 5-re van itt 14 találat, mi a baj ezzel az órával, hogy ilyen kevesen foglalkoztok vele?

44mm-es nem rossz akksi, WearOS, bluetooth, 66k-ról indul.

(#22047) vilmose33 válasza BullZeye (#22046) üzenetére


vilmose33
őstag

Kevés az üzemidő. Nekem a 4-es van,az ki bír 3 napot, kevés edzés figyeléssel stb. Illetve nem Samsung telefonnal nem lehet minden funkciót használni csak "mókolással". Iphone telefonnal még nem lehet használni.
Ezek voltak a negatívumok.
Én szeretem az enyémet, ténny hogy van hova fejlődni a rendszernek. Szerintem 66ezret megér ,bár már lassan jön a 6-os is.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#22048) windlord


windlord
őstag

Sziasztok!

Apósomnak kellene szereznem egy okosórát, amellyel leginkább a vérnyomását illetve a pulzusát tudja figyelni.
Nagy extra nem kell, max a nagyobb méret, mert 78 éves emberről beszélünk.

Felhasználás:
Szobabicikli mellé kellene amikor edz.
Lassan szívműtétre kell mennie, így komolyan veszi az edzést.

Telefonja Xiaomi, max azzal használná együtt.

Tudtok ajánlani valami egyszerű de mégis nagyszerű terméket?
Előre is köszönöm szépen!

(#22049) Kbali válasza windlord (#22048) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztosan vérnyomást szeretnél? Az kb. a Huawei egyetlen eszköze (Watch-D) és az nagyon nem ez az árkategória.

(#22050) IOX válasza windlord (#22048) üzenetére


IOX
tag

Ha ennyire komoly akkor igazi vérnyomásmérőre bízza az egészségét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.