Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75751) fokukac válasza BlacKSouL (#75748) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért lenne? bármikor utalhat, hacsak nincs külön rögzítve a munkaszerződésedbe...
Nekem több cégemnél is az volt a sztenderd, hogy mire a HR megfelelően kitalálta a cafeteria struktúrát, majd megkérdezte mindenki igényét, hogy az évben kb. május júniusban utalták először a lóvét, de akkor fél éveset...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#75752) Tothgera30 válasza Spet (#75747) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Látom mást is furdal a kíváncsiság. 3340M volt az adott darab.

#75749 Pacák: Már visszaadtam a tulajdonosának. Bár nem volt nagy kunszt szétbontani, Latitude révén.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#75753) fokukac válasza Tothgera30 (#75752) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nocsak. Te mióta vagy ármester..? :)

Amúgy a bios mit mondott a procira? és melyik volt végül a jó? a windows vagy a CPU-Z?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#75754) gaborbol válasza Tothgera30 (#75752) üzenetére


gaborbol
őstag

Ezt ma kaptam vissza igy, csak 2 honapra kellett kolcsonbe, mert az otthoni laptopja beszart... Es neki jar a ceges laptop.
0 perceskent kapta , akkor bontottam ki elotte.

Kerdezem a holgyet, hogy megis mi tortent?

Hja, a laptoppal?
Mhm.
Semmi, egy szar. Otthon hasznalta, normalisan, es szetesett magatol.
Es ezek utan, hogy adjam ezt ki masnak?
Csend a telefonba. O a heten dolgozott utoljara, mar a felmondasat tolti, de a sajat fenykepeit
masoljam mar at legyek szives az uj laptopjara....

Az osszes sarok femig lekarcolva, soha nem lattam meg ilyet, mitha sajtreszelovel szeretgette volna.

[ Szerkesztve ]

(#75755) Tothgera30 válasza fokukac (#75753) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Születésem óta... :D Nah, jó... csak tavasz óta.

A Windows hazudott, CPU-Z tippelt helyesen. Bios-ra már nem emlékszem, de az is valami katyvasz volt.

Gaborbol: Szerencsétlen eléggé rendesen le lett ütve (persze az asztalon csak úgy felrobbant), tuti csúszott a betonon párat. Nekem valahogy kiábrándító hogy ennyire igénytelen emberek vannak, és pár hónap alatt leütik. Sajnos ismerősi körben is van pár ilyen ember, már nem is vállalom a gépeik rendbeszedését. Ezzel szemben itt van a nap szintén használós/tanulós/filmezős, első tulajtól vásárolt 2560P-m, ami 2540m-el, 12Gb rammal és 180Gb ssd-vel szinte pár karcal tarkítva ketyeg lassan 10 éve.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#75756) concret_hp válasza gaborbol (#75754) üzenetére


concret_hp
addikt

de ezt így mivel :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#75757) FehérHolló válasza concret_hp (#75756) üzenetére


FehérHolló
veterán

valószínűleg szándékos

Skynet is real. It's called Google.

(#75758) parandroid válasza FehérHolló (#75757) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valaki felbosszanthatta zoom konfi közben? ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#75759) csapos2 válasza parandroid (#75758) üzenetére


csapos2
addikt

Péter maga már megint korán felkelt. Csak nem a túltötöttségtől féltél?

Jelentem, mától a jól megérdemelt év végi szabadságomat töltöm, ami annyit tesz, hogy a következő munkanapom január 11. lesz.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#75760) erdey_a válasza csapos2 (#75759) üzenetére


erdey_a
őstag

és nem fogsz éhenhalni január 11-ig?

Vérboci

(#75761) csapos2 válasza erdey_a (#75760) üzenetére


csapos2
addikt

Enni fogok, talán még inni is. Csak dolgozni nem ;-]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#75762) erdey_a válasza csapos2 (#75761) üzenetére


erdey_a
őstag

Aki nem dolgozik, ne is egyék :P

Vérboci

(#75763) csapos2 válasza erdey_a (#75762) üzenetére


csapos2
addikt

A nemzetközi egyezmények világosan kimondják, hogy a szamarakat tilos éheztetni, különös tekintettel az olyan tündibündi csacsikra, amilyen én is vagyok.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#75764) erdey_a válasza csapos2 (#75763) üzenetére


erdey_a
őstag

mutass olyan nemzetközi egyezményt, amit Magyarországon betartanak :D

Vérboci

(#75765) csapos2 válasza erdey_a (#75764) üzenetére


csapos2
addikt

Gondolod veszélyben lennék? (Szerencsére nem vagyok az érintett területen)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#75766) Tothgera30 válasza csapos2 (#75759) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kicsit irigylem, nálunk ünnepek alatt is megy a mókuskerék. Esetemben karácsony és szilveszter kivétel, szerencsére idén már csak öt alkalommal kell a munkaterületre lépni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#75767) csapos2 válasza Tothgera30 (#75766) üzenetére


csapos2
addikt

Szabad tudnom, milyen területen dolgozol?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#75768) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak egy kérdés: miért jó minden ismeret,tudás v háttérinfó nélkül a rosszat feltételezni másról? Elkeserítő amikor mindenhonnan csak ez ömlik :( És ha a nőci pofára esett a betonon, magát összetörve és véletlenül elejtve a gépet?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75769) csapos2 válasza bitpork (#75768) üzenetére


csapos2
addikt

Nekem úgy rémlik Gabor idézett, a közte és a hölgy között elhangzottakból pár mondatot és abból nem az jön le, hogy baleset történt volna. De ha mégis, akkor miért azt mondta az illető dáma amit?

[ Szerkesztve ]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#75770) Tim82 válasza bitpork (#75768) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha figyelmesen olvastad, akkor éppenséggel esetleges balesetet is letagadott a nőci, de sebaj. ("Semmi, egy szar. Otthon hasznalta, normalisan, es szetesett magatol.")

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#75771) parandroid válasza bitpork (#75768) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Kerdezem a holgyet, hogy megis mi tortent?
Hja, a laptoppal?
Mhm.
Semmi, egy szar. Otthon hasznalta, normalisan, es szetesett magatol.”

Ha képes ezt így benyögni, akkor egy gerinctelen szar, szakadjon meg. Nekem is van felelősségbiztosításom, pont ezért: ha véletlenül kárt teszek más tulajdonában, azt fizeti a biztosító. Pont ilyen esetekre találták ki. Lakásbiztosítással együtt van (meg plusz egy csomó esetre a kutyaharapástól a csőtörésen át a meteorzáporig kb mindenre), valami 15 eur havonta.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#75772) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ma is vidám, inspiráló, változatosságában is gyönyörködtető időjárásra ébredtünk.
"Szélvédettnek szélvédett..." ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#75773) Tothgera30 válasza parandroid (#75771) üzenetére


Tothgera30
Ármester

#75767 csapos2: A pandémia miatt ez folyik a csapból is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#75774) parandroid válasza Tothgera30 (#75766) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nálunk a korona lockdown miatt most azokat küldték el szabira, akik a tavaszi hullámot végigtolták, amíg a veszélyeztetett kollégák otthon pihentek fizetett szabin 6-8 hétig. Az más kérdés, hogy nekem ezt az összegyűlt túlórákból vonják le, és eleve csak 2 hét. Ezzel együtt a szokásos szerencsémmel sikerült is rögtön lebetegednem, úgyhogy csütörtökön megkapargatták a torkom, még várok az eredményre, addig is itthon fekszem dögrováson. Idén másodszor vagyok beteg, januárban volt egy ugyanilyen betegségem. Úgyhogy karácsonyig ki vagyok írva, utána kezdődik a 2 hét szabim, tiszta hawaii! Évek óta az első nyugodt karácsonyom, majdnem 4 hetet meg az idejét sem tudom, mikor töltöttem itthon egyben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#75775) ToBeY válasza BlacKSouL (#75772) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valahol egészen biztosan!De nekem kicsit kezd olyan feelingem lenni,mintha az idétlen időkig c filmben szerepelnék. :U Nagyjából egy hete ugyanolyan az időjárás.

(#75776) csapos2 válasza BlacKSouL (#75772) üzenetére


csapos2
addikt

Csodálatosan behavazott táj tárult eléd, midőn ablakodon kitekintettél, pihentető alvásodból eszmélve? Vagy megint be vagy b@szva? ;-]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#75777) emvy válasza parandroid (#75771) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez a személyi biztosítás egy német dolog, máshol nem nagyon elérhető, ott meg standard.

while (!sleep) sheep++;

(#75778) tildy válasza csapos2 (#75759) üzenetére


tildy
nagyúr

Gratula. Nekem valamikor 2022 januárjában. De aztán lehet kiveszem a beragadt szabadságokat, és akkor február március.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#75779) csapos2 válasza tildy (#75778) üzenetére


csapos2
addikt

Jó jó. Véletlen nem vagy te kisgyermekes anyuka?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#75780) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az egy kérdés hogy tönkrement és azt -ha nem akar fizetni valaki - megpróbálja elhallgatni. Akár hazudik is emiatt. Ez legyen egy dolog - de ezt tudva sem lehetünk biztosak abban hogy mi történt - ennek ellenére mindenki egy darab sz@rnak kezeli a nőt. Nem értem én ezt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75781) tildy válasza csapos2 (#75779) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi számít annak,? Oké van egy 2.5 éves van itthon, de arra nem jár ennyi szabi. Amúgy kb két hét még , és akkor az leszek. :K :B
Egyébként már várom. Azt mondjuk kevésbé, hogy 9 hónap múlva 0 bevételem legyen. Na, de majd megoldjuk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#75782) Tim82 válasza bitpork (#75780) üzenetére


Tim82
nagyúr

A reakciók ezek voltak - szó szerint idézem:

"Szerencsétlen eléggé rendesen le lett ütve (persze az asztalon csak úgy felrobbant), tuti csúszott a betonon párat. Nekem valahogy kiábrándító hogy ennyire igénytelen emberek vannak, és pár hónap alatt leütik."

"de ezt így mivel :F"

"valószínűleg szándékos"

"Valaki felbosszanthatta zoom konfi közben? ;]"

Ezekbe hogyan sikerült a "mindenki egy darab sz@rnak kezeli a nőt"-következtetést beleolvasnod? Nem értem én ezt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#75783) parandroid válasza bitpork (#75780) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ki nem szarja le, mi történt? Kaptam egy laptopot, szétvertem. Nem hazudni fogok a teljesen nyilvánvalóról (magától lett ilyen, lol), hanem elmondom, hogy mi történt, elnézést kérek, és vállalom az anyagi felelősséget érte. Aki nem így tesz, az egy darab szar. Minden más csak süket duma.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#75784) csapos2 válasza tildy (#75781) üzenetére


csapos2
addikt

Úgy tudtam, hogy sumákolsz. ;-]

Robi: Nem vagyunk mi robotok. Van túlfeszültség védelmed?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#75785) FehérHolló válasza bitpork (#75780) üzenetére


FehérHolló
veterán

Parancsolj, hogy legyen min rágódnod:
A büdös ribanc biztos ezzel bosszulta meg, hogy kirúgták a cégtől, mert nem dolgozott rendesen.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#75786) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Más: Lecseréltem az asztali gépem, feltelepítettem a WoW-ot (2017 után először), 2 kieggel el vagyok benne maradva. Van majdnem egy hónapom, hogy kicsit visszanézzek. A gond az, hogy ebben a játékban az egy hónap kb semmire nem elég, és fosok, hogy ha beleszagolok, akkor megint beszippant. Merjünk veszélyesen élni?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#75787) csapos2 válasza parandroid (#75786) üzenetére


csapos2
addikt

Valószínű, hogy a te élettartamod hosszabb, mint az enyém, de az is csak egyszeri. Szóval öreg szamár mondani IGEN.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#75788) FehérHolló válasza parandroid (#75786) üzenetére


FehérHolló
veterán

Inkább töröd magad rajta hetekig? :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#75789) parandroid válasza FehérHolló (#75788) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Phú, ez is jó ötlet!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#75790) gaborbol válasza bitpork (#75768) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem akrtam mind ezt beiirni, de tessek:

2 honapja megjelent a holgy a szerverszobanal, hogy a sajat otthoni laptopja beszart (alaplap elkoszont)es hogy o Floridaba megy masnap (szabadsag+felmondasi ido) es jaja a csaladi kepek, a dokumentumok,ki tudnam-e segiteni, nincs ideje laptopot venni.

Kibanyasztam a vinyot a laptopjabol, es attoltam minden szemelyes cuccat egy 0 perces uj ceges laptopra( 500 GB csak a kepek mappa. 2 orat siman beletoltam, masnap reggel jott nagy halas, majd hozza, csa.

Hetfon hiv, hogy a Covid miatt fel bejonni az irodaba, menjuk mar ki a HAZAHOZ es hozzuk vissza a ceges laptopot, plusz volt ideje megvenni az uj laptopjat, toljuk mar arra at az OTTHONI cuccait.

Egy szot sem szolt, kibontjuk a lapatopot es igy kerult elo, ahogy a fenykepen latod.

Felhivom, nem bunkon , tenyleg normalisan es kerdem, mit tortent a lapatoppal?

Semmi, ez egy szar, nem volt baleset, nem dobta le semmi, az asztalon hasznalta normalisan es szetesett.

Mondom, esetleg a repulon amikor jottel vissza Floridabol a csomagterben utazott a laptop es ott lett ilyen a szokasos dobalastol?

Nem. Kezipoggyaszban volt, ez egy szar.
OK.

19 ev alatt nem lattam meg ilyet, van egy kistermetu kutyaja, arra godoltam talan az ragta ossze.

Ujabb 2 ora , vissza a cuccait, befejezni az elotelepitett laptopot. Kollega kivitte a a holgy HAZAHOZ, es egy ora mulva jott a telefon, hogy az otthoni all in one nyomtato scanner resze nem kuldi a kepet a sajat LAPTOPJARA!

Na ezek utan irtam tegnap.hogy kiadjam a mergemet.

Szerencsere, a manager aki jovahagyta a laptop kiadasat tartja erte a hatat nem en, en csak kb 5-6 orat buktam a dolgon, mert rendes akartam lenni.
El kellett volna hajtani, hogy a ceges szabaly alapjan, sajat cucc nem kerul ceges eszkozre es csa. Sorry.

[ Szerkesztve ]

(#75791) ToBeY válasza gaborbol (#75790) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én egészen biztosan kifizetteném vele a lapotopot! :U
Az én több éves laptopomon max hajszálkarcok vannak, pedig viszem jobbra-balra. :K

(#75792) BlacKSouL válasza ToBeY (#75775) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Van az 3 is de ki számolja.
November 2 óta asszem 3 nap volt amikor sütött, vagy legalább az eget lehetett látni. Node mindegy, még vagy 3 hónapot csak kihúzunk. Legalább nincsenek hurrikánok meg hasonlók

Nyuszi: Hálistennek nem. És sajnos nem. Tegnap már 2 cent ital is marta a gyomrom, de az inkább attól volt, hogy 5:30-tól 19:45-ig melóztam, aztán délutánra sok savam lett a rendszertelen ételitaltól, 8 körül az ijedségre kortyoltam egyet a rumba(CM), de tűznek éreztem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#75793) csapos2 válasza BlacKSouL (#75792) üzenetére


csapos2
addikt

Öreg barátom, én kell tanítsalak...? A tüzet táplálni kell.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#75794) BlacKSouL válasza csapos2 (#75793) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Átfogalmazom. Mintha sósavat ittam volna. De valójában az is törekedett felfelé.
Nem jó ez hogy 3.hete heti 6 napot kell dolgozni. Tiszta cucializmus. Mondjuk a héten találkoztam a Krasznij Proletarij gyár termékével, és a 40 éves vason egy modern pár éves útmérő ment tönkre. Minden nap egy időutazás a 60-as évekbe, de közben ott a pár éves technika is a 70 éves falak közt

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#75795) NoLF válasza BlacKSouL (#75794) üzenetére


NoLF
addikt

rumba, samba! (CM mondjuk nem rum, de félreérthető)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#75796) erdey_a válasza BlacKSouL (#75794) üzenetére


erdey_a
őstag

hej, vörös proletár esztergán még én is dolgoztam. szerintem még ma is megy az a gép.

Vérboci

(#75797) BlacKSouL válasza erdey_a (#75796) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nálunk is napi használatban van, kivéve ha tönkremegy az útmérő jeladó. De már rendelve az új. Az alkatrész forgácsoló gépeink átlagéletkora 40 év. De a héten szintén láttam egy oszlopos fúrót, amin a Nógrádi Szénbányászati Tröszt plakettje van, ami 52-ben alakult, és 60-ban már az Rt része volt. Tehát a fúró eközötti, vagy még régebbi.
Fel vörösök proletárok...ha újraindul eléneklem.
Az a baj, hogy ütközik a régi rossz szellemiség az újításra vágyással, a rossz beidegződésekkel és a nyugati tőkés elvárásrendszereivel, a piaci (gép és alkatrész)árak színvonalával és a nyugati kapitalista profitorientáltsággal. Ezek örök harca végén kell kijönni a versenyképes terméknek. Erőművi generátor és motorházaknak.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#75798) NoLF válasza erdey_a (#75796) üzenetére


NoLF
addikt

node miért ne menne?

őszintén. ha nem megy, akkor azért nem megy, mert már beolvasztották, vagy azért, mert senki nem ért hozzá, vagy nem tud/akar kopóalkatrészt szerezni...

esetleg azért nem megy, mert menni ugyan épp tudna, de valami fancy új helyen van kiállítva az aulában, mint őskövület.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#75799) parandroid válasza parandroid (#75774) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, revidiálni vagyok kénytelen az álláspontomat (meg az évvégi terveimet)... Egy kedves rendőrjárőr ezekben a percekben kézbesítette a karanténértesítőmet, mert pozitív lett a tesztem. Yay. Holnap hív a Gesundheitsamt, és megbeszéljük a részleteket, de természetesen az egész család karanténban. :U

Amúgy ma már épp kezdtem jobban lenni, legalábbis sokkal jobban, mint akár tegnap, akár egy nappal előtte, szóval nyilván végigülöm a karantént, de reméljük a legjobbakat. Család többi része amúgy tünetmentes.

A vicc az, hogy melón kívül hetente 2x megyek bevásárolni kb, azon kívül nulla a szociális kontaktom, szóval vagy én hoztam haza a melóból (maszkban dolgozunk), vagy Kata (iskola távoktatásban megy már hetek óta megint, szóval onnét nem jött).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#75800) concret_hp válasza gaborbol (#75790) üzenetére


concret_hp
addikt

egyébként amcsiknál mi dönti el h a felmondási idő alatt még dolgozol-e?
azt vágom h ott 2 külön mondás van arra, hogy ha a cég mondja azt h nem kell többet jönni (mondjuk a 2 közti különbséget azóta se értem)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.