Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62851) BlacKSouL válasza bitpork (#62850) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az ÁTLAGEMBER péntek délutántól szombat délelőttig az M3-ason meg az M7-esen az a veszélyes... ;]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62852) bitpork válasza BlacKSouL (#62851) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az átlag ember feszt arra porcosodik h az alul motorizált izémizéjével megelőzzön amikor szabályosan közlekedem. Ebből most hétvégén volt egy faszázmányos telitalpasom amire kidudorodott a kocsi alváza, mert egy barom porcosodni akart csak nem ismerte a saját kocsijának a képességeit.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62853) bobsys válasza bitpork (#62850) üzenetére


bobsys
addikt

En mar szoltam mindenkinek akit ismerek a cegnel, hogyha van valami project Magyarorszagon akkor barmi is legyen az bevallalom oszt jon velem a kis csalad nyaralni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#62854) emvy válasza bobsys (#62853) üzenetére


emvy
nagyúr

Milyen távú projekt kell? És milyen projekt?

while (!sleep) sheep++;

(#62855) bobsys válasza emvy (#62854) üzenetére


bobsys
addikt

Belsos, marmint a cegen belul szoltam. Microsoft meg cloud temakhoz tudok hozzaszolni. Regen mikor kutakodtam milyen ugyfeleink vannak ott akkor szinte mindegyik mainframe meloval kapcsolatos volt.
altalaban 1 honap - 1 eves projektjeim vannak, egyszerre ugye tobb es ugyfeltol fugg, hogy mennyit utazom. A csoportunk eszak amerikai ugyfelekkel dolgozik es neha beesik ilyen europai ut. A neha az kb evente egy :) es szinte mindig csak gyorsan kisegiteni a helyi csapatot.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#62856) Tothgera30 válasza bitpork (#62852) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pont ez a gond hogy a közeledéskultúra sehol nincs, kis hazánk meg nagyon mélyen van a gödörben, bár utóbbi években mintha lassan fejlődni látszana. Délelőtt rekreációs céllal történő bringázásból hazafelé (pár km-re a lakástól) kereszteződésben mellém ért egy szakadt F Astra, nem idén barnult sofőrrel. Természetesen kicentizte, és indulásnál, látva hogy igen dinamikusan haladok, egyesben úgy leforgatta szegény autót, hogy a motor kegyelemdöfésért könyörgött. Az utóbbi pár éven gyakran járok északi szomszédainkhoz, ritka kivételektől eltekintve, érdekes módon ott átmennek a másik sávba, nem centiznek, nem dudálnak. Nem veszem észre hogy ha az Astra-val vagy a Wagon-nal megyek, lenne bármi különbség, itthon persze nem mindegy hogy 3,5 vagy 5m-es autóban ülök, a kisebbet mindig le akarják tolni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#62857) concret_hp válasza Tothgera30 (#62856) üzenetére


concret_hp
addikt

minket ma egy régi twingoból dudáltak le, kb. 20-25 méterrel a jobbkezes utca előtt :C úgyhogy be is húzódtam középre, nehogy véletlen telibe kapják aztán úgy kelljen kihajtogatni az autóból az urat ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#62858) bitpork válasza Tothgera30 (#62856) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem jellemzően 5 méter körüli autóim vannak és engem akar minden ez alatti lenyomni :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62859) fokukac válasza Tothgera30 (#62856) üzenetére


fokukac
nagyúr

"Közeledéskultúra"?
Kihez szeretnél közeledni..? :P
Csák nehogy kocc legyen a vége..! :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#62860) ToBeY


ToBeY
nagyúr

~30 fok után kimondottan rosszul esik ez 11fok és szakadó eső! :O

És miért kerül egy tetves plexi lap a telefon kijelzőjére 10k+-ba?Én értem hogy flagship meg minden,de azért ez picit overkill-nek érzem.

[ Szerkesztve ]

(#62861) bitpork válasza ToBeY (#62860) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nálam nyitva maradt a konyhaablak és most vízkár mentés folyik :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62862) lenox válasza bitpork (#62858) üzenetére


lenox
veterán

Akkor ha jol ertem te az elozni akarokat nem engeded elozni, nem pont rolad szol esetleg a gyenge kozlekedeskultura?

(#62863) bitpork válasza lenox (#62862) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Rosszul érted. Megyek tempomat 50nel külvárosban. És mindenki megelőz még este 11kor is amikor üres az út, majd beáll elém és ugyanannyival megy mint én.
Meg kint autóúton ha megyek 90-100 között óra szerint, akkor nincs az az Isten h ne legyen minden 5 km-re egy üveghangú autó aminek muszáj elém kerülnie, majd lelassítania az én sebességemre.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62864) EQMontoya válasza Tothgera30 (#62856) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem a közlekedési kulturánk egyértelműen visszafelé fejlődik, annyi frusztrált barom van az úton, mint még soha.

Same rules apply!

(#62865) NoLF válasza EQMontoya (#62864) üzenetére


NoLF
addikt

nekem az a kedvencem, amikor papa és a gyerekek a piros jelzés ellenére bicikliznek át a zebrán, és az én kurva anyámat.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#62866) bitpork válasza EQMontoya (#62864) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért elég sok olyat látok h átengednek gyalogost, elsőbbséget , sündisznót meg minden megmagyarázhatatlanságot ha kell ha nem. Szerintem valamennyit fejlődik az.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62867) fokukac válasza NoLF (#62865) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az Erzsében híd pesti hídfőjénél, a Váci utca vonalában átkelő 100-200 turistát se szokta nagyon zavarni, hogy már fél perce piros van nekik. :)

Amúgy ha már biciklis, én a múltkor láttam kettőt, aki megállt a pirosnál.
Szóval vannak még ilyen meglepetések az életben :D

Ui. aztán az Újlipótban olyannal találkoztál-e már, hogy szembe biciklizik az anyuka az egyirányú utcában, gyerekkel a hátsó ülésen, az út neki bal oldalán, neked jobb oldalán? Nekem ez volt a kedvencem. :) Hogy ha már szemben megy, miért nem a jobb oldalon? Pláne, hogy van olyan utca, ahol tényleg lehet szembe menni, de nem ott csinálta...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#62868) lenox válasza bitpork (#62863) üzenetére


lenox
veterán

Az alulmotorizalt izemizebol meg a porcoskodasbol az jott le, hogy lenezel mindenki mast az uton, ami mar jo alap a kozlekedeskultorahoz, de akkor ezek szerint tuti nem gyorsitasz rajuk, vagy nem mesz elottuk tuntetoleg a belso savban? Csak mert nem tul eletszeru, hogy 50-nel ne tudna barmilyen auto megelozni, meg az se, hogy 90-100 kozott uveghangon mennek az atlagautok. Autouton en is szoktam 100 korul menni, ha raerek, de kb. mindenki siman elmegy mellettem. Mondjuk lehetoleg nem akadalyozok senkit.

[ Szerkesztve ]

(#62869) bitpork válasza lenox (#62868) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kifejezés nem az embernek hanem a viselkedésnek szól :B Én pályán is kimegyek a kamionok közé mert jobbra tartás van. Ha nagyon önérzetes lennék megsértődnék a rágyorsírtás feltételezésén is, de nem. :N Autós topikokban annyira szabálykövetőnek tartanak kik ültek mellettem h majdnem sírtak :D
A tizen sok autómból kettő (2) darab volt 2 liter alatt, és 5 db 3 literes: soha nem én voltam aki fullra pakolt (ember és csomag!) egy literes autóval kezdtem 2-3-4 autó előzésébe (majd miután majdnem meghaltam sunnyogva beállok a sorba) :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62870) EQMontoya válasza bitpork (#62869) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy gyorsítós majomba én is belefutottam valamelyik nap, főút, egyenes szakasz, 70 körüli tempó, elkezdem megelőzni... Sikerült 120-nál befejezni az előzést, majd utána jött mögöttem egy darabig (kb 110-zel mentem az előzés után).

Tényleg, miért, mi volt a cél? Azért azt sejthette, hogy a Golf4 tdi kevés lesz az emberkedéshez, tehát azon felül, hogy néhány másodperccel tovább tart az előzés, nem ér el semmit.

Same rules apply!

(#62871) bitpork válasza EQMontoya (#62870) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Erre mondtam h ez porcosító viselkedés :B Nem lenézés ez, mert valakinek ez is siker.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62872) NoLF válasza fokukac (#62867) üzenetére


NoLF
addikt

ja olyan tegnap is volt, meg sokszor van. nem látom értelmét kikiabálni neki az ablakon, hogy mit csinálsz ember...

tegnap a rakparton álltam lassan csorgó dugóban, gyalogosok állnak mert nekik piros, erre az egyik elindul, s az út közepén megáll, mert rájön, hogy bizony az autók azért mennek... megijedt, ottmaradt előttem.

mondom neki szívnak vagy?
nem.
akkor miért mész át a piroson?
mert állnak az autók

nem volt több kérdésem...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#62873) lenox válasza bitpork (#62869) üzenetére


lenox
veterán

A tizen sok autómból kettő (2) darab volt 2 liter alatt, és 5 db 3 literes

Nem tudom, ez miert es kinek fontos (neked lathatolag nagyon), 2 liter alatt szerinted nem tud 90 folott menni egy auto? Vagy gondolod, hogy 3+ literes autoval nincs aki veszelyesen eloz/vezet? Nem erzed problemanak, hogy ellenfelnek gondolod a tobbi kozlekedot, akik le akarnak nyomni az alulmeretes, alulmotorizalt szarjukkal? Egy volt kollegamat juttattad eszembe, aki autopalyan a belso savban ment 130-cal, villogtak ra, erre kiment, es megmutatta, hogy o is tud 160-nal menni. Nem ertette, hogy o maga a problema. De persze ezek szerint te cselekedetedben jo vagy, csak gondolatban nem.

(#62874) bitpork válasza lenox (#62873) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Érdekes dolgokat magyarázol oda ahol nem volt: a megjegyzés tényszerű volt csupán annak kapcsán, hogy ha szeretnék ökölbe szorult fejjel vezetni mint azok akik ezt megteszik de arra alkalmatlan autókkal , akkor több sikerem és porcosodásom lehetne a dologtól - de a valós (és java részt kihasználatlan) erőtöbbletemmel együtt sem élek vissza a helyzettel.
Gondolatban is jó vagyok - minden amit itt leírtam rajtam kívülálló történet amiben én mint mozgó forgalmi akadály vettem részt. Nem értem hol ezzel a hiba? Hol ebben az én hibám ?! :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62875) concret_hp


concret_hp
addikt

inkább azt mondjátok tud-e valaki olyan éttermet / sörözőt a belvárosban (nem baj ha mondjuk max 15p séta a deákról) ahol elfogadnak amexet? :D eredeti terv az valami hambis / sörözős hely volt a terv de az amex szűkebb keresztmetszetnek tűnik :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#62876) lenox válasza bitpork (#62874) üzenetére


lenox
veterán

Nem erzed problemanak, hogy ellenfelnek gondolod a tobbi kozlekedot, akik le akarnak nyomni az alulmeretes, alulmotorizalt szarjukkal?

(#62877) EQMontoya válasza concret_hp (#62875) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jónás?

Same rules apply!

(#62878) parandroid válasza EQMontoya (#62870) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk ezt a tdi-, meg nagymotorfetisizmust én is bírom. Az én autóm pici is, piros is, 1,5-ös is, ráadásul háromhengeres, és még csak nem is dízel, de szerintem kilónként több lóerő, mint egy átlag tdi. Visszatérve az eredeti hozzászóláshoz: néha jólesik kikormolni, de amúgy tényleg borzasztó nyugis erre a forgalom. Jó, persze hétköznap délután, a dugóból kiszabadulva azért sokaknál elgurul a gyógyszer, de olyan halálfélelmem sosincs, mint amikor Sopronnál átlépem a magyar határt, és elindulok a Balaton irányába a 84-esen... Ott érezhető igazán a magyar közlekedés polaritása: vagy áldozat vagy, vagy ragadozó. Én azzal, hogy megpróbálok a megengedett legnagyobb sebességgel, de azért dinamikusan közlekedni, valahova a kettő közé szorulok be, mert kezdeni kéne valamit a lakott területen kívül-belül konstans 70-nel haladó szuzukisokkal is, de közben a seggemet is védeni kéne a 120-szal mögém érő szakadt tdi-ktől is. Elég szresszes tud lenni. Azon az utolsó ~100 km-en jobban el tudok fáradni, mint egész úton odáig, pedig addigra már lecsúszik 800 km.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#62879) EQMontoya válasza parandroid (#62878) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak magamat tudnám idézni

Same rules apply!

(#62880) NoLF válasza parandroid (#62878) üzenetére


NoLF
addikt

énnemtom, valahogy már megtanultam leszarni magasról azt, ami körülöttem történik, ha meg valaki erősködik, akkor defenzíven elősegíteni az ő előzését, stb. olyan is volt már, hogy ha seggembe jött, félreálltam, hogy elmehessen.

azért itt a nagyfaluban a nem indexelés meg a tolakodás néha belőlem is előkapar egy anyázást, de ez minden :)

szerk: nem, megkövetem magam. minden a hangulatomtól függ, ha tököm tele akkor én is bolond vagyok, ha meg nyugi a tuti akkor mosolygok a hülyéken. nehéz ügy ez...

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#62881) concret_hp válasza EQMontoya (#62877) üzenetére


concret_hp
addikt

no az mondjuk jó ötlet , megkérdezzük jó e az amex :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#62882) NoLF válasza concret_hp (#62881) üzenetére


NoLF
addikt

felhívtam őket, nem fogadnak el amexet. :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#62883) bitpork válasza lenox (#62876) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nem az én hibám, hanem az itthoni feszültség egyik jele. Nem én vagyok az egyetlen aki ezt megtapasztalja :) És nem azokról beszélek akiknek van elég paci hogy minden gond nélkül megelőzzenek és el is hagynak a horizontba.
Mondjuk valóban idegesítő lehet h nem megyek mint a bolond és nem is látnak tőlem, de akkor is kell egy fajta rutin és ön (autó) ismeret h ne legyen veszélyes amit csinál.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62884) parandroid válasza bitpork (#62883) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

2Rule, bazmeg, 2Rule. Hova van még le? Emlékszem még, utolsók között voltunk gimiben, akik elszabotálhattuk a piros atléta - kék mackó összeállítású kötelező tornafelszerelést (bár a lányok érthetően még lelkesebben szabotálták a kék műanyag tornadresszt), most már látom, hogy jön vissza ugyanez ezzel a debil névvel. Na megyek, keresek egy strandnyi homokot, hogy belefacepalmozhassak, mert a tenyerem kicsi ehhez...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#62885) bitpork válasza parandroid (#62884) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ausztriában hallottam h van egyen cucc 80-€jé, de hogy a németeknél is?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62886) parandroid válasza bitpork (#62885) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne reménykedj, ez az abszurdisztáni népviselet lesz, mire kettőt pillogsz. A nemzet gázszerelőjének új, fiatalos, trendi, és szexi sportmárkájáról van szó, ejtsd: turul!

Bővebben: [link]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#62887) Tothgera30 válasza concret_hp (#62857) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az a gond ha kifogsz egy ilyen beállítottságú homo sapiens-t, akkor az egész napod el tudja cseszni.

#62858 bitpork: Biztos versenyezni akarnak, a legtöbb ilyen kis boyracer-t egy 25 éves B Corsa (vagy hasonló) volánja mögött látom, szétrohadt küszöb, alufelni, és egyéb műszaki jellemzők. Persze az első két fokozatot maximálisan kihasználják, szegény autó pedig az áldozat.

#62859 fokukac: Szerencsére senkihez. Ha én közeledek, akkor probléma van.

#62864 EQMontoya: Teljesen egyetértek, emiatt nem is szeretek vezetni, és az országúti bringázást dobtam a p#cs@ba. Megunja az ember az állandó centizgetőket, meg a "majd én megmutatom" embereket. Mindenki okosabb mint a másik, és a butáknak van nagy szájuk.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#62888) bitpork válasza parandroid (#62886) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ok közben megtaláltam az egyenruha vélt elődjéről szóló hírt :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62889) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Komák! Kérlek Titeket segíjjetek mán nekem picit, hátha több szem többet lát alapon. Keresem online vétellel és letöltési lehetőséggel dán nyelven Vuk meséjét. De nem találom. Lenne pici időtök nektek is utána nézni? Előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62890) NoLF válasza parandroid (#62886) üzenetére


NoLF
addikt

ezt elég nehéz megemészteni...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#62891) EQMontoya válasza NoLF (#62890) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi már tök pozitívan látjuk. Zseniális napirajz lesz belőle holnap. :)

Same rules apply!

(#62892) erdey_a válasza NoLF (#62890) üzenetére


erdey_a
őstag

jól van, akkor nem csak szerintem kínos ez az erőltetett fajmagyar vonal
nekem konkrétan a gyomrom felfordul tőle

Vérboci

(#62893) fokukac válasza parandroid (#62884) üzenetére


fokukac
nagyúr

most mér'?

A legszebb állat a turul...
Azt' jól meg, há'tulrul :)

[link]
[link]

legalább nem uncsi ebben az országban élni. És látod, minden fillért megérdemel, hiszen milyen kreatív :DDD

Ui. amúgy én a Sólyom airways-hez hasonló sikert jósolok a márkának.
Bár, ki tudja. Hisz' Lölö ért a pénzhez, meg terem is neki.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#62894) fokukac válasza parandroid (#62886) üzenetére


fokukac
nagyúr

amúgy tök rulez.
sőt, 2rulez...! :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#62895) concret_hp válasza parandroid (#62886) üzenetére


concret_hp
addikt

hát én nem szoktam hírcsárdát olvasni, de ez gyanús volt :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#62896) fokukac válasza concret_hp (#62895) üzenetére


fokukac
nagyúr

Kőkemény Monty Python filmben élünk mi itt a Kárpát-medencében... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#62897) NoLF válasza EQMontoya (#62891) üzenetére


NoLF
addikt

van is :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#62898) EQMontoya válasza NoLF (#62897) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nostredamus lesz a 2. nevem. :)

Same rules apply!

(#62899) fokukac válasza EQMontoya (#62898) üzenetére


fokukac
nagyúr

legyen inkább turul :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#62900) gaborbol


gaborbol
őstag

Jo lenne valami fenykepezogep neha, olyasmi mint a polaroid gep volt anno.
Lehetne vinni kicsi gyerek szuletesnapjara, vagy csaladi esemenyekre, vannak meg szerencsere dednagyszulok, de nem hasznalnak okos telefont. Ragaszkodnak a papir alapu kepekhez. Ki lehetne nyomtani azonnal es oda lehetne adni nekik, nem kene kinyomtatni meg postazni oket, azonnal kezbe kapnak, meg megvan ennek a fun faktora is.

Talatam par gepet ami nagyon szuper lenne, egy apro gonddal, maga a kep nagyon pici. Gyakorlatilag bankkartya meret. Egyszeruen nem talalok semmit normal meretbe, letezik ez?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.