Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63501) ToBeY válasza fokukac (#63500) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem tudom lehet,hogy huzamosabb ideig nem bírnám.De nyartaltam már tegnger mellett 43c fok-ban,igaz meleg volt,de annyira nem zavart.
Rendszeresen szoktam szaunázni is,múltkor szóltak lejárt 15p menjek ki... :U

[ Szerkesztve ]

(#63502) lenox válasza tildy (#63497) üzenetére


lenox
veterán

Ha a csillagaszati nyarat nezed akkor meg szeptember is benne lenne :P

Csak akkor, ha napfordulotol napejegyenlosegig szamitod, ami azert velemenyes, nem veletlenul sokan nem is igy szamitjak, hanem hogy a napfordulo a kozepen legyen, akkor meg nincs benne szeptember, ellenben majus igen.

(#63503) bobsys


bobsys
addikt

Megerkezett a noise cancelling Sony fules. Hogyan tudom kiprobalni anelkul, hogy felulnek a repulore? Youtubeon van repulo hatterzaj, de nemtudom az jo-e tesztnek.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#63504) szőröscica


szőröscica
addikt

Augusztus 20 korul jo ido szokott meg lenni Horvatorszagban?

(#63505) fokukac válasza szőröscica (#63504) üzenetére


fokukac
nagyúr

Igen.
Ha Bleki nincs a közelben ;]
:DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#63506) bitpork válasza fokukac (#63505) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Attól függ! Ha ToBey-t kérded akkor a következő jégkorszak

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63507) e=mc² válasza szőröscica (#63504) üzenetére


e=mc²
őstag

Meg szeptemberben is. Ha nem esik az eso, akkor siman lehet strandolni. Ha esik akkor mar azert huvosebb is az ido es szel is fuj melle, az mar annyira nem kellemes.

Tavaly mi szeptember elso hetvegejen voltunk, akkor eleg valtozekony ido volt. 5-bol 4 napon volt eso, de csak az elso nap kivetelevel nem tudtunk furdeni. Kirandulni viszont tokeletes volt.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#63508) concret_hp válasza bobsys (#63503) üzenetére


concret_hp
addikt

miért ne lenne jó? :)
de ha csak simán szövegelnek a kollegáid az is elég jó teszt :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#63509) tildy válasza Cicero (#63498) üzenetére


tildy
nagyúr

szahara! Nyárnak nem nevezném, inkább katlannak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#63510) tildy válasza lenox (#63502) üzenetére


tildy
nagyúr

tudom, wiki, de
"Hazánkban
A csillagászati nyár a nyári napfordulótól az őszi napéjegyenlőségig tart, tehát az északi féltekén június 21. – szeptember 23., míg a déli féltekén pedig december 23. – március 20. "

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#63511) bobsys válasza concret_hp (#63508) üzenetére


bobsys
addikt

home office :)
a youtubeos cuccot kiprobaltam, szart se csinalt, pedig bevolt kapcsolva az NC (meg mondta is egy kedves noi hang, hogy nose cancelling is on). A sima skullcandy fulesem ugyanennyit tud

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#63512) fokukac


fokukac
nagyúr

na, végre visszajött a fórum. Remélem, nem vitte el a a TEK a fejeseket, hogy migrációt támogató szervezet :DDD

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#63513) lenox válasza tildy (#63510) üzenetére


lenox
veterán

Ugye ezt irtam:

Csak akkor, ha napfordulotol napejegyenlosegig szamitod

Akkor ezt be tudod helyettesiteni, ugye?

(#63514) rushty válasza fokukac (#63479) üzenetére


rushty
senior tag

Emmek drukkolok, hogy a még egy hónap nyárban ne legyen 40 fok. Eddig csodamód megúszva.

Lezúdult ma gyorsan 25mm csapadék valahol?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#63515) akaido válasza rushty (#63514) üzenetére


akaido
addikt

Tegnap Kerepesen 21 mili. Szinte hömpölygött a víz lefelé a Szilasligeti utcán.

szerki. Most kezdett sün_dörögni ismét.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63516) tildy válasza lenox (#63513) üzenetére


tildy
nagyúr

En meg csillagászati nyarat irtam vegig, ami ugye Magyarorszagon napfordulotol napejegyenlosegig tart, hogy mashogy szamitanam?!
Ja , oke, bocs, kinai szerint szamithathanam maskepp is, meg ha a deli felteken elnenk, akkor is, de talan Magyarorszagona csillagaszati nyar, az azt a csillagaszati nyarat jelenti, amit leirtam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#63517) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Miért van ennyi szarka mostanában?Szinte az összes egyébb madarat elüldözte a lakótelep környékéről,és még a hangja is borzasztó.Duna-parton láttam,hogy még vadkacsának is nekiment,de nem járt sikerrel nála.

(#63518) akaido válasza ToBeY (#63517) üzenetére


akaido
addikt

Nincs természetes ellensége.
A kiscsirkéket is felkapdossák a kertből.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63519) ToBeY válasza akaido (#63518) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor azért tünt el a :galamb,veréb,fecske,varjú,rigó a környékről...Vajon ez védett állat? :U

[ Szerkesztve ]

(#63520) akaido válasza ToBeY (#63519) üzenetére


akaido
addikt

A szarka minden nála kisebb állatot elfogyaszt, akár felnőtt, akár fióka.
"Én-tudattal rendelkezik, a madarak közül egyedüliként felismeri önmagát a tükörben. Eszközöket használ, élelmiszert tárol, szenzoros emlékezettel rendelkezik, saját tapasztalatai alapján képes fajtársai viselkedését előrelátni. Az eleséget megfelelő méretű adagokra osztja annak függvényében, hogy hány és mekkora fiókái vannak. Fogságban tartott egyedek utánozzák az emberi hangot, fészkük tisztításához eszközöket vesznek igénybe. Vadon csapatba szerveződnek, és komplex stratégiákat alkalmaznak mikor más madarakra vadásznak vagy ha ragadozóval kerülnek szembe:"
[a rókát is elzavarja] :Y

Miért fogy a veréb, és miért szaporodik a szarka Budapesten?

szerki: vadászható!

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63521) lenox válasza tildy (#63516) üzenetére


lenox
veterán

Csak akkor, ha napfordulotol napejegyenlosegig szamitod

Ezek szerint ezt megse sikerult megerteni.

(#63522) fokukac


fokukac
nagyúr

Az időjárás alakulásából arra következtetek, hogy Bleki hazatért. :D

Ui. hagyjátok már ezt a csillagászati nyaras hülyeséget. Semmilyen jelentősége nincs, max. a csillagászatban. :) De leginkább ott se.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#63523) EQMontoya válasza fokukac (#63522) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én is azzal szívtam ma a Londonból hazajött kollegina vérét, hogy láthatóan hozta az időt is. :)

Same rules apply!

(#63524) fokukac válasza EQMontoya (#63523) üzenetére


fokukac
nagyúr

De hát látod, Tildy megmondta, hogy ott nem esett 40 napja...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#63525) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Tapasztalt már más is 1000007e kódú hibát Win7 alatt? Kikapcsolás után Blue Screen, és újraindul a noti.

#63527 tbs: Eddig nálam is. Azóta mégsem. Újrapasztáztam a gépet, mint ha azóta lenne, bár azelőtt legalább 3-4 hete nem volt bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#63526) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Milyen szép őszi napunk van,jah nem is,ez még mindig "nyár" :U

(#63527) tbs válasza Tothgera30 (#63525) üzenetére


tbs
addikt

Kikapcsolas utan nalam minden blackscreen........

(#63528) fokukac válasza ToBeY (#63526) üzenetére


fokukac
nagyúr

majd amikor egy óra múlva kiderül az ég, és magasról süt le a nyári nap sugára az ég tetejérõl a juhászbojtárra, és egyből 30 fok lesz 90% páratartalommal, az lesz az igazi. :)

de fölösleges dolog sütnie oly' nagyon, a juhásznak úgyis nagy melege vagyon... :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#63529) Cicero


Cicero
őstag

Az mitől van, hogy szépkártyás fizetésnél vannak helyek, ahol:
- alá kell írjak;
- nem kell írjak, csak "zöldet nyomni";
- semmit nem kell csinálnom.

Hogy van ez? Melyik csal?! :N

(#63530) szőröscica válasza Cicero (#63529) üzenetére


szőröscica
addikt

Orulj, hogy kapsz enni ;]

(#63531) Spet válasza Cicero (#63529) üzenetére


Spet
addikt

1. Friss hús, ezt mondták neki.
2. Bejáratott tudja, hogy a kutyát nem érdekel az aláírás
3. Tudja a PIN kódodat azonnal meg kell változtatnod!!! :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#63532) FehérHolló válasza Cicero (#63529) üzenetére


FehérHolló
veterán

Aláírás mindig kell, ez őket védi. Bármikor mondhatod, hogy nem is te fizettél, és akkor vissza kell utalniuk, ha nincs meg nekik a cetli az aláírásoddal.
Sok helyen nem íratják alá, de ez nem a te bajod.

Zöld gombos megerősítést mostanában kezdett el kérni néhány terminál. Ez neked jó, hogy látod az összeget mielőtt levonják.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#63533) Cicero válasza FehérHolló (#63532) üzenetére


Cicero
őstag

Uh ez azt jelenti, hogy visszamehetnék a premier outletbe a gyrososhoz és visszafizettethetném azt a borzadályt, amit ő 1500 ft-ért vágott hozzám?

(#63534) FehérHolló válasza Cicero (#63533) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem, ez azt jelenti, hogy jelezhetsz az OTP-nek/MKB-nak/harmadiknak, hogy látsz egy olyan tranzakciót, amit nem te kezdeményeztél, és nézzenek már utána, hogy valós-e.
Aztán pár hónapon belül visszakapod az 1500 forintod.

Skynet is real. It's called Google.

(#63535) fokukac válasza FehérHolló (#63534) üzenetére


fokukac
nagyúr

aztán kérdés, hogy miért tartunk itt 2018-ban, hogy alá kell írni, és amúgy midnenkinek ugyanaz a pin-kódja, központilag 1111 v. 2222 v. 3333, alszámlától függően...

Én ettől már akkor is a hajamat fogtam, amikor bevezették, de közben eltelt 6 év.
Oké, csak ilyen havi pár 10 ezer ft-ról van szó, de akkor is.

Ui. az elmúlt két évben már a lakáshiteles cafeteria-opcióra mentem rá, merthogy az adómentes, és évi 6 számjegyű összeget spóroltam csak az adótartalmon, de sajnos úgy tűnik, hogy jövőre ez a lehetőség is megszűnik...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#63536) BlacKSouL válasza fokukac (#63522) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ehh, még nem. Amúgy az Adria 26 fok, 27-hez közelít. Az idő változóan napos felhős, 27-29 fok van, a víz melegszik. Olvasom, hogy az idő nem vett észre hogy eljöttem. Pedig én itt vagyok, láthatja.
Azért jó Dalmácia, mert a tengervíz hőmérséklete lassan ott is megközelíti a 20 fokot, és már nem csak az ndksok tudnak belemenni. Közben itt Isztrián meg már lassan túl is melegszik.
Idén nincsenek bordásmedúzák, mint tavaly.
Ninimálisan drágult minden, mindenhol, de pl Ozujsko akcióban kétliteres 18,49. Első napi bő kétszemélyes vacsoránk drágasörrel is 220 volt.
Deszóval a felhők ellenére is meleg, és jóidő van. Kűdjek haza?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#63537) NoLF válasza BlacKSouL (#63536) üzenetére


NoLF
addikt

Ma is 31 fok leaz itt, nemi paraval... szerintem jok leszunk, koszi. 3 polot hoztam mara...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#63538) EQMontoya válasza NoLF (#63537) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tegnap este is meghaltam edzésen, pedig nem volt durván meleg, de annyira párás volt az idő, hogy a bemelegítés végére szakadt rólam a víz.

Same rules apply!

(#63539) NoLF válasza EQMontoya (#63538) üzenetére


NoLF
addikt

Jaja, en is egy 40 percre ugrottam le dobalni de az elso 5 perc utan mar a szemembe folyt az le a fejemrol... brutalis volt. Remelem nem lesz sokaig ilyen mert aludni sem tudtam rendesen :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#63540) Pttypang válasza NoLF (#63539) üzenetére


Pttypang
veterán

Kimentem vasárnap ásni és két órát nem bírtam szünetekkel végigtolni, pedig nem volt egy nagy mennyiség, csak nagyon durván ömlött rólam a víz.
Alvás mondjuk elvileg rendben van, csak fáradtan kelek 7,5 óra után, hiába volt elvileg 3,5 óra mély alvás belőle.

Everybody lies.

(#63541) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tegnap 6km futottam délben(nem volt meleg csak párás)Délután 4-re pedig mentem edzésre 90perc (fele kb kardió) Estére picit elfáradtam,de semmi extra.Most délre megyek edzeni,talán délután futni is.

(#63542) Cicero válasza Pttypang (#63540) üzenetére


Cicero
őstag

én már valeriana relaxot is nyomok, egyszerre két bogyót, de semmit nem használ. várom az őszt, meg a hűvös időt... :(((

(#63543) rushty válasza Cicero (#63542) üzenetére


rushty
senior tag

Nalam magas vérnyomás, szívbetegséggel eleve nem jó a meleg. Fizikai munka az kéne még az agyvérzéshez. De idén legalább kánikula nem volt még. Japánban van mostanában őrült Idő.

Revolut meghívó pü-ben

(#63544) tildy válasza lenox (#63521) üzenetére


tildy
nagyúr

Neked sem, ugyanis Magyarorszagon hogy maskepp szamitanak a csillagaszati nyarat , mint napfordulotol napejegyenlosegig( abbol is a nyari napfordulot koveto elso napejegyenlosegig, mielott kiforgatnad a szavaim ? Szoval miert is, csak akkor?Tan lehet maskepp is?

Kukuc, nem en kezdtem el kotekedni a csak akkorral:) Mostmar tenyelg kivancsi vagyok, hogy hogyan maskepp lehet meg:D
Btw qrva meleg van. Es meg lesz is. Aki megegyszer kodos Albionrol beszel, leutom! Virtualisan persze.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#63545) fokukac válasza tildy (#63544) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ö. Izé. Engedd már el a témát...
A csillagászati nyárnak, mint olyannak semmilyen gyakorlati jelentősége nincs, talán csak a csillagászok számára.
Amire a kollega próbált utalni, az az, hogy a meleg azért alapvetően a napjárástól függ, és akkor süt a legjobban a Nap, amikor a legmagasabban van, és már május elején is olyan magasan van, mint augusztusban... Ettől függetlenül az időjárásban van egy kis csúszás, míg felmelegszik a környezet, míg elolvad a hó, míg elvonulnak az időjárási frontok, és az április- május még hűvösebb, mint a június-július (ezért van külön meteorológiai nyár), de időről időre előfordul, hogy már májusban is kurva meleg van, mint pl. idén.

Ui. ja, és költözz egy szigettel odébb.. Anyukámék most jöttek Izlandról, és végig 8 meg 12 fok volt, szóval fáztak... De neked lehet, hogy az az ideális :)

Amíg éjszaka lehűl 20 fokra, addig azért nem lehet olyan borzasztó. Itt olyanok szoktak lenni hőhulámok idején, hogy 27 fok van hajnalban, na, az már durva.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#63546) lenox válasza tildy (#63544) üzenetére


lenox
veterán

Sokfelekeppen lehet, irtam kettot, nincs olyan, hogy ha Magyarorszagon vagy, akkor csak az egyiket valaszthatod, kulonben felkotnek, tehat tovabbra is az az igaz, hogy csak akkor, ha napfordulotol szamitod, ami szerintem (meg sok mas szerint is) a rosszabb valasztas. De ettol meg te valaszthatod azt tolem, de tovabbra is igaz, hogy csak akkor, ha azt valasztod.

(#63547) lenox válasza fokukac (#63545) üzenetére


lenox
veterán

Igen, csillagaszati nyarat beesesi szog alapjan erdemes meghatarozni, a meteorologiait erdemes a meleg alapjan. A beesesi szog meg rosszabb atlagos erteket ad, ha napfordulotol szamitja az ember, mintha kozepre rakja a napfordulot, nyilvan ezert nem csak az elozo opcio van.

(#63548) tildy válasza lenox (#63546) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat, ha arra a masodikra gondolsz, hogy a napejegyenloseg kozepen legyen, errol sehol nem talaltam infot, hogy ezt is csillagaszati nyarnak hivnak. Regebbrol is igy tudtam, de most kulon ra is kerestem, mindenhol szetneztem mindenhol a kezdetet jelolik arra a napra. De lehet csak en nem voltam szemfules.

Kukac: ott sok a viking, abbol nekem egy is eleg. :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#63549) tildy válasza fokukac (#63545) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem ertem, miert kellett leirnod ezta litaniat,nem is ertem miert utalsz erre. Azt hiszem ezt minden tanultabb ember tudja alapbol, miert tolodik el a homerseklet, miert lehet augusztusban meleg, mikozben mar reg nem a legmagasabb ponton delel a nap.
Nem ez volt a lenyeg. Az sem, hogy van-e a csillagaszatinak gyakorlati jelentosege.

Annak viszont szamomra van jelentosege, ha megprobalnak meghazudtolni. Es nem arrol van szo, en mit valasztok ennek vagy annak. Termeszetesen ha tevedek , beismerem, de SEHOL nem talaltam arra informaciot, amit lenox allit. Ettol meg lehet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#63550) tildy


tildy
nagyúr

Amugy nyar ide vagy oda, ha nyarat akarok akkor elmegyek delebbre. :((( :((( Nem erre szerzodtem lassan 9 eve, hogy hetekig folyjon a hatamon a viz.

Csak eljuk tul a holnapi napot, hetvegen vegre jo ido lesz. Jovo tavasszal pedig beruhazunk valami split klimara, nem erdekel ha kirohognek az angolok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.