Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49501) NoLF válasza fokukac (#49496) üzenetére


NoLF
addikt

Ehem, dankeson.

1000 font korul itt 2002-3 korulieket arulnak, 100-120ezer merfold kozt. Tiedben mennyi van? Eddig volt barmi gondod vele az eddig megtett hany kilometer alatt?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49502) fokukac válasza NoLF (#49501) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na jó, de az Anglia. Itt kb. 1 millió Ft-tól indulnak a hasonló korú, használható példányok.
Az enyémben 128 ezer km volt, amikor vettem, most 162 ezer km-nél járunk.
Ez idő alatt nem voltak rendkívüli költségeim. Betört a szélvédő, azt kellett cserélni. Ezen kívül cseréltettem szilenteket, gyertyákat, meg volt két olajcsere is. Szerencsére van ismerős szerelő, aki nekem olcsón dolgozik.
A hátsó zárat kéne cserélni, mert be van akadva a gyerekzár, de az ilyen, mióta megvan. A csomagtartó ajtajának zárja is hajlamos beragadni, állítólag az konstrukciós hiba, de már tudom, hogy kell kiakasztani.
A fék kicsit rezonál, valószínűleg azon csak tárcsacsere segítene - a nepper elvileg cseréltette anno, tehát új volt, amikor vettem, ahhoz képest ez nem olyan jó hír.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49503) EQMontoya válasza fokukac (#49502) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fel kell szabályozni a tárcsát, az megoldja. Ha megint előjön, akkor viszont rá kell nézni a fékre rendesen.
Az tud okozni félrekopást, ha a nyereg és a tárcsa nem teljesen párhuzamosan áll, ekkor a tárcsának ugye egyik felén az egyik oldalt, másikon a másik oldalt lesz erősebb kopás, aztán persze rázni fog.

Same rules apply!

(#49504) lenox válasza Qru (#49500) üzenetére


lenox
veterán

Nalunk is van a csaladban, eddig ilyesmi volt, utolso szerviz ota 0.6 literrel kb. tobbet eszik mindenhol, bar jobban is megy. Allitolag valami szoftvert upgradeltek rajta. Tapasztalt vagy hallott barki ilyesmit?

(#49505) NoLF válasza fokukac (#49502) üzenetére


NoLF
addikt

Ok koszi

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49506) Qru válasza lenox (#49504) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, talán a Hondás topkban tudnak róla vmit... Az enyém nem látott márkaszervizt a gari lejárta óta.

Egyszer kellett gyári viiszahívásra vinni akkor fényszórókábelt cseréltek, mert ha a gyárinál erősebb izzó tettél be akkor volt akinél megolvadt a kábelköteg szigetelése. Volt még egy váltóbovden miatti visszahívás de az nem érintette az enyémet.

#nincsbennetarcsi

(#49507) fokukac


fokukac
nagyúr

Ma az alábbi dolog történt velem. Nem tudom, hogy jól cselekedtem-e, de dióhéjban:
Foglaltam egy szállást a hétvégére délután 4-kor.
Este 10-kor jött egy levél a tulajtól, hogy bocsi, de ők csak nyáron fogadnak vendéget, és mondjam le. Ja, és amúgy is esik az eső.
Lemondanám, de a booking szerint ez 54 euróba kerülne nekem.
Nem tudom, mit szokás ilyenkor csinálni. A tulajnak megírtam, hogy ez elég ciki, és hogy ugyan módosítsa már a lemondási feltételeket, vagy mondja le ő direktben.
A booking.com-nak pedig megírtam, hogy ez ciki az oldalra nézve is, továbbá, hogy nem csak, hogy nem vagyok hajlandó cancellation fee-t fizetni, hanem igazából engem kéne kompenzálni, ha már lemondatják velem a lefoglalt szállásom, ami valamiért fent volt a rendszerben, (sőt, pontszám szerint rangsorolva ez volt a lista tetején).
Meg azt is megírtam, hogy jó lenne, ha az ilyen kóklereket kiszűrnék.

Kissé zabos lettem így estére. Éjfél van, és kezdhetem előről az egészet. Vagy maradunk itthon a szomszéd nyanyával, a pénzt pedig k*rvákra költjük. :)
Mondjuk, így belegondolva, lehet, hogy mégis ez lenne a legjobb megoldás :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49508) EQMontoya válasza fokukac (#49507) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem teljesen igazad volt.

Same rules apply!

(#49509) concret_hp válasza EQMontoya (#49508) üzenetére


concret_hp
addikt

ja így 25 évvel a rendszerváltás után nem ártana kb.-ra megtanulni miről szól ez a kapitalizmus nevű valami

bonsai-a van valakinek? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49510) Pttypang válasza concret_hp (#49509) üzenetére


Pttypang
veterán

[link]

Everybody lies.

(#49511) mark!


mark!
őstag

És ezt is megértem:fanatikus tag :)

>

(#49512) Winner_hun válasza mark! (#49511) üzenetére


Winner_hun
félisten

KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#49513) mefistofeles

ÁÁÁÁ ennél már nincs lejjebb!
A LIDL-ben láttuk az asszonnyal a polcon és még most is :W
Adventi naptár kutyáknak és macskáknak, jutalomfalatokkal! :W :W :W

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49514) NoLF válasza mefistofeles (#49513) üzenetére


NoLF
addikt

Dede, van.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49515) concret_hp válasza Pttypang (#49510) üzenetére


concret_hp
addikt

a topicot én is megtaláltam , de attól még itt is kérdeztem vóna :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49516) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Minden politizálási szándék nélkül: A jó büdös k.. anyátokat, azt! :(((

Same rules apply!

(#49517) mark!


mark!
őstag

Mostmár bicózni se lehet, mert belepofáznak egyes szemetek. Elegem van már.

[ Szerkesztve ]

>

(#49518) Pttypang válasza mark! (#49517) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem nem pofazik bele senki. :N
Teljesen nyugodtan cirkaltam ma is a varosban 40 km-t.

Everybody lies.

(#49519) adalbert1


adalbert1
veterán

Nektek mi a tapasztalatotok ingek mosásával és vasalásával kapcsolatban? Van értelme mosózsákot venni nekik, és abban mosni, megnyújtja vajon érdemben az élettartamukat? A vasaláskönnyített ingeket tényleg könnyebb vasalni, vagy csak marketingszöveg?

(#49520) EQMontoya válasza adalbert1 (#49519) üzenetére


EQMontoya
veterán

A tartósság szerintem inkább márka, mint mosás függvénye. Olympok, Hilfigerek eddig elég tartósnak bizonyultak, az ennél olcsóbbak viszont kevéssé.

A vasaláskönnyített sokat nem ér szerintem, viszont ami abszolút vasalásmentes Hilfigerem volt, az tényleg olyan volt, hogy mosás után kiraktad válfára, és utána fel lehetett venni reggel. Egészen addig megőrizte ezt a tulajdonságát, ameddig kedves párom ki nem mosta véletlenül 90 fokon. :D

Same rules apply!

(#49521) fokukac válasza EQMontoya (#49516) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hú, és pont, mikor erre járt a Jazz-es moderátor...
ez minimum permaban, de az is lehet, hogy ráadásként kiszáll hozzád egy Kalandor vezette kommandó, és erőszakkal cenzúráztatják veled mind a 12 ezer lázító hozzászólásodat! :D :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49522) mark! válasza Pttypang (#49518) üzenetére


mark!
őstag

Jövök haza suliból, kereszteződésnél állok, erre valaki rámdudál és rámordít hogy bicikliút mire való? Én persze illedelmes ember módjára megmutattam neki a középső ujjamat. Nemtudom, nekik ez mire jó. Remélem feldobtam a napját.

>

(#49523) mark!


mark!
őstag

Van erre olyan, aki érdeklődik a legendák után? :)

>

(#49524) EQMontoya válasza mark! (#49523) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hogyapicsábane? :)

Same rules apply!

(#49525) mark! válasza EQMontoya (#49524) üzenetére


mark!
őstag

Na jólvan :D De halálkomolyan, legendák. Én annyit foglalkozok legendákkal, hogy na. Tetszik a családnak, amikor hajnali 3órakor még nagyban ilyen ,,bládi méri'' féle sztorikat olvasgatok, utánna meg nem merek kikelni az ágyból, mert a Figyelő alatta van és elkapja a lábamat. :DD

>

(#49526) Tim82 válasza mark! (#49525) üzenetére


Tim82
nagyúr

Legenda jelentése. Nem ismerek Szent Bládimérit.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49527) lenox válasza mark! (#49522) üzenetére


lenox
veterán

Miert, volt bicikliut, de nem hasznaltad, es biciklivel voltal?

(#49528) emvy válasza lenox (#49527) üzenetére


emvy
nagyúr

Supermicro 7047A nincs nalatok veletlenul? (Ha van, mik a tapasztalatok?)

while (!sleep) sheep++;

(#49529) lenox válasza emvy (#49528) üzenetére


lenox
veterán

7047GR van. Meg 7048GR. Egesz jok. 4 Titan-X-szel eleg jol hasit.

(#49530) emvy válasza lenox (#49529) üzenetére


emvy
nagyúr

Hangjuk?

Egyelore egy olyan kombon gondolkozom, amiben C1 steppinges, de meg eng. sample Sandy Bridge Xeonok vannak (tehat mersekelten rizikos, elvileg kozel vegleges, es friss BIOSszal is hibatlanul mennek). A hatrany annyi, hogy NVMe SSD-rol nem bootol, ill. nyilvan az, hogy ES CPU-krol van szo. Mondhatnad azt, hogy ha szegeny vagyok, akkor nem engedhetem meg magamnak, hogy olcso cuccot vegyek :), de ez van.
Tehat 2690 ES + 64G DDR3 + a Supermicro barebone lenne a jelolt. Az alternativa egy sima Skylake i7.

Ugye mint mondtam, Linuxos dev workstation lenne belole.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#49531) EQMontoya válasza emvy (#49530) üzenetére


EQMontoya
veterán

És tényleg kell ennyi kraft, meg a sok pci-e hely is?
Valami tisztességes hw vezérlőt is vennék a helyedben, mert gondolom, raid lesz alatta.

Same rules apply!

(#49532) emvy válasza EQMontoya (#49531) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem igazan kell RAID, de ma. Az alaplapon mondjuk van SAS meg SATA raid.

Nem kellene _ennyi_ kraft, de kb. ugyanannyiba kerulne, mint egy vacsiuj Skylake megoldas. Szoval lassuk be, ez egy kicsit amolyan geek maszturbacio is.

while (!sleep) sheep++;

(#49533) EQMontoya válasza emvy (#49532) üzenetére


EQMontoya
veterán

De mondjuk 2db x5670-es cpu-val szerelt workstation valószínűleg harmadából-negyedéből kijön, ott már single-thread kraft is van, stb.
Én valami ilyesmit vennék...

Same rules apply!

(#49534) emvy válasza EQMontoya (#49533) üzenetére


emvy
nagyúr

Amit en nezek, annak a ST teljesitmenye 50%-al efolott van, viszont az ara nincs 50%-al efolott. :)

while (!sleep) sheep++;

(#49535) EQMontoya válasza emvy (#49534) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mutass már pls. dual s2011 vasat min. ennyi rammal 1500 eur alatt! :)

Same rules apply!

(#49536) lenox válasza emvy (#49530) üzenetére


lenox
veterán

Normalis hangjuk van, mint egy hp z-nek kb. Raktunk ossze mostanaban 2011 v3-as gepeket, azok sokkal halkabbak. Amugy mennyi penzbol kene osszerakni a legjobbat? Vagy ha mashogy kerdezem ennek amit irsz mennyi az ara, meg mennyi lenne egy i7-es konfig? Skylake-et egyebkent biztos nem vennek, haswell olcsobb, es ugyanazt tudja.

(#49537) lenox válasza EQMontoya (#49535) üzenetére


lenox
veterán

Miert kene dual legyen, single thread teljesitmenyre mondta, hogy jobb...

(#49538) EQMontoya válasza lenox (#49537) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért korábban felmerült, hogy alapvetően build vas, csak vannak olyan taskok, amelyek nem túl jól párhuzamosítottak, tehát kell single-thread teljesítmény is.
Legalábbis én így értettem.

Same rules apply!

(#49539) kraftxld válasza EQMontoya (#49538) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Cedar Mill Celeront neki :DDD
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49540) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Elég kaka így éjszakázni hogy holnap is le kell nyomnom még egy 12h-t.

#49463 fokukac: Tartós 4k körüli fordulaton pályázol vele? Csodálkozom hogy 6-7 liter körül beáll. Sajnos összehasonlítani nem tudom, mert hosszabban nem szoktam pályázni, és akkor is maximum 3500-ig forgatom, rövid ideig.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49541) EQMontoya válasza Tothgera30 (#49540) üzenetére


EQMontoya
veterán

Abszolút nem sok ilyen tempónál ilyen pici motornak. Még az IS-ben is csak ~145km/h a 4k-s fordulat.

Same rules apply!

(#49542) mark! válasza lenox (#49527) üzenetére


mark!
őstag

Volt ott bicikliút, csak pont a másik irányban volt dolgom. Járda persze nincsen.

>

(#49543) PindurAnna válasza adalbert1 (#49519) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Az ing márkafüggő, hogy mennyire nyúlik el, vagy mennyire tartós.

Mosózsákról annyit, hogy képzeld el, hogy egy nagy mosógépdobban, vagy egy kisebb zsákban gyűrődik jobban az ing?
Mosózsákot inkább a zokniknak - hogy ne veszítsd el a párját - vagy melltartóknak - aminek van merevítője - ajánlom.

Vasalóba én vasaláskönnyítő folyadékot szoktam tenni coccolino-t, azzal tényleg hamarabb van a vasalás.

De amikor kiteregetsz, inkább a sokszori jól kirázást ajánlom és a szélesebb vállfát száradáshoz. Ezzel a szárítással megkönnyíted a vasalást.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#49544) Tothgera30 válasza EQMontoya (#49541) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ilyenkor elférne egy 6. fokozat.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49545) EQMontoya válasza Tothgera30 (#49544) üzenetére


EQMontoya
veterán

Annyi van ;)

Same rules apply!

(#49546) Viszlát válasza PindurAnna (#49543) üzenetére


Viszlát
addikt

En azt szoktam csinalni, hogy bekapcsolom az extra centrifuga opciot es ugy mar epp csak nyirkosak az ingek, rogton ki is vasalom oket, ugy sokkal konnyebb mint szarazon.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49547) szőröscica válasza Viszlát (#49546) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez tény, enyhén nedvesen sokkal könnyebben vasalhatók.

Egyébként én is az Olymp ingeket kedvelem, de be kell látni, hogy ordas kamu az, hogy vasaláskönnyítettek. Sokkal nehezebb vasalni őket, mint a noname ingeimet.

(#49548) fokukac


fokukac
nagyúr

éjjel fél 5-kor csörgött a céges telefonom.Nem vettem fel.
Megnéztem a számot, a Raiffeisen bankból hívtak.
Amúgy semmi közöm a Rafihoz, jól esett az ébresztő.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49549) mark! válasza fokukac (#49548) üzenetére


mark!
őstag

Hát, legalább tudják, hogy mikor van ébresztő ;]

>

(#49550) EQMontoya válasza fokukac (#49548) üzenetére


EQMontoya
veterán

Legközelebb:
-Felvenni, megkérdezni, hogy miben segíthetsz.
-Kettő perc után kiderül, hogy semmiben.
-Hétfőn elszámoltatsz egy hétvégi, éjszakai túlórát, mert hogy céges hívás volt.

Kapsz egy kis lóvét, aki pedig aláírja kényszerűen a 10 ropiba kerülő telefonfelvételt, az szólni fog a túloldalra, hogy ezt ne... :)

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.