Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46051) szőröscica válasza EQMontoya (#46050) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha előre bejelentkeztek, kettőtöket is elvisznek simán pincebemutatóra. Egy 10 boros kóstoló 4500 Ft/fő, és az utolsó fillérig megéri. :) Érdekes maga a pince is, nagyon jó arc a személyzet, finomak a borok. És a honlapukon szereplő telefonszámot ha hívod, 1300ft-ért eljutsz bárhonnan egerből a pincéhez, és ha leittátok magatokat, 1300-ért vissza is visz a hotelbe. :)

Ha vezetsz, akkor is érdemes egyeztetni velük, ha másért nem, a pinceáras borokért. :) Ha leOT-zik az autó, igazán gurulhatnánk már vele egy kört.

[ Szerkesztve ]

(#46052) EQMontoya válasza szőröscica (#46051) üzenetére


EQMontoya
veterán

Thx, ez elég faszán hangzik!

OT: azért kell most, mert felmerült, hogy ezzel megyünk nyaralni, szóval simán, nyárok tervezek vele menni ide-oda.

Same rules apply!

(#46053) szőröscica válasza EQMontoya (#46052) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem most a család kitalált egy hét fős nyaralást, de ha akarok menni Skóciába, akkor külön kell legurulnom velük a tengerpartra, mert ők két hétig akarnak maradni, az pedig nekem nem fog beleférni. Pedig kíváncsi lennék az új Transitra. :)

(#46054) bandus válasza tildy (#46032) üzenetére


bandus
veterán

Ha lesz valami osszeroffenes a majus 1 hosszu hetvege utani heten akkor arra en is szabadda teszem magam, ha kivancsi valaki a ronda pofamra :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#46055) EQMontoya válasza bandus (#46054) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sose jössz sehová, pedig már párszor volt róla szó. :P

Same rules apply!

(#46056) fokukac válasza EQMontoya (#46055) üzenetére


fokukac
nagyúr

én csütörtöktől off vagyok egy hétre, aztán ahogy visszajövök, céges buli, majd esküvő... fárasztó hét lesz... :-)

Amúgy Bandus szerintem nem is létezik. Csak egy bot :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46057) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ufók márpedig vannak. Máshogy nem tud eltűnni az a lakáskulcs, amivel lementem átvenni a kaját. Nem léptem ki a házból, feljöttem és leültünk enni. Kulcs sehol, zárban nem maradt, mindkét szomszédot kérdeztem.

Same rules apply!

(#46058) szőröscica válasza EQMontoya (#46057) üzenetére


szőröscica
addikt

Mit esztek?

(#46059) NoLF válasza EQMontoya (#46057) üzenetére


NoLF
addikt

Hat minek iszik aki nem birja? :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46060) tope válasza EQMontoya (#46057) üzenetére


tope
addikt

Kulccsal fizettél a kajáért, vagy azt is megettétek.

(#46061) fokukac válasza EQMontoya (#46057) üzenetére


fokukac
nagyúr

the key member of dö off topic. :)

Ui. Pataki Attis nem volt a közelben? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46062) Tothgera30 válasza EQMontoya (#46057) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lakásfelújítás -> mágneskártya. Bár nem lep meg, durvább sztorikat is hallottam már.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46063) EQMontoya válasza szőröscica (#46058) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mexikóit, gyanús. :D

@: gyanús, jah! :)

Same rules apply!

(#46064) fokukac


fokukac
nagyúr

bájdövéj - hogy is telhetne jobban a vasárnap - éppen egy tenderre való jelentkezést írok, magyarul.

Arra jöttem rá, hogy magyarul sokkal nehezebb önfényező marketinges bullshit dumákat írni sok oldalon át, mint angolul. Lefordíthatod a hagyományos angol szöveget, de a magyar nyelv azt egyszerűen nem viseli el...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46065) parandroid válasza fokukac (#46064) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

És ha már anglicisztika, akkor álljon itt a hét cikke, pedig nagy szó, ha ezt a díjat hétfőn korán reggel ki tudjuk osztani:

"Palatalizáció vagy halál!"

"A dorzális azt jelenti, hogy képzésekor a nyelvhát (latinul dorsum) lép akcióba, a palatális pedig azt, hogy a nyelvhát hozzáér a szájpadláshoz (latinul palatum). Érintsük össze a kettőt, és mondjuk szépen együtt, hogy tyúk!"

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46066) Ramius


Ramius
őstag

Hű de rég írtam ide :U

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#46067) EQMontoya válasza Ramius (#46066) üzenetére


EQMontoya
veterán

De ugyanilyen informatívan! ;]

Same rules apply!

(#46068) Ramius válasza EQMontoya (#46067) üzenetére


Ramius
őstag

Hát most na...ezek szerint nem változtam sokat :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#46069) szőröscica


szőröscica
addikt

Mikor beléptem a netbankba és kaptam az azonosító kódos sms-t, hirtelen nagyon megörültem, hogy valakinek eszébe jutottam és írt nekem. Csalódásom után kinevettem magam, de azért elgondoltam, hogy ez milyen fokú magányosságot jelezhet vajon.

(#46070) tope válasza szőröscica (#46069) üzenetére


tope
addikt

De legalább megadta az elérhetőségét az illető ;]

(#46071) NoLF válasza szőröscica (#46069) üzenetére


NoLF
addikt

Adj egy telszamot es irok viberen vagy whatsappon :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46072) fokukac válasza szőröscica (#46069) üzenetére


fokukac
nagyúr

én is írok neked, ha utalsz pénzt :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46073) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Esik, villámlik... persze pont ma este :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46074) Pttypang válasza Tothgera30 (#46073) üzenetére


Pttypang
veterán

Nalunk esett egy kicsit, de par perccel utana, mikor kimentem, az utak mar fel is szaradtak.

Everybody lies.

(#46075) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Itt egész este...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46076) fokukac válasza Tothgera30 (#46075) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem tudom, nálam reggel van. :)
este meg nem volt semmi.

Monty, Webber aszongya, három és félszer körözted volna le Webbert Malájziában..! :))
Nem is gondoltam volna, hogy ennyire jó vagy... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46077) fokukac válasza parandroid (#45771) üzenetére


fokukac
nagyúr

valami lehet a levegőben, mert ma hívott az édesanyám, hogy mennek új autót nézni, és hát jajj, de izgatott. :)

Mintha bármi baj lenne a Hondájukkal.... (9 éves)
Mondjuk a hivatalos fedősztori az az, hogy a férjének a szülei egy 16 éves suzukival közlekednek, ami már nincs a toppon, és hogy nekik akarják adni a Hondát...

Ahelyett, hogy vennének nekik egy 10 éves rendes autót 900 ezerért, a Suzukihoz képest azt is ugrásszerű fejlődésnek éreznék. És a maradékot elkölthetnék mondjuk két világkörüli útra, vagy valami hasznosabbra. :) Vagy mondjuk nekem adhatnák, na.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46078) concret_hp válasza fokukac (#46077) üzenetére


concret_hp
addikt

küldd el nekik kiszámoló cikkeit, hátha spórolnak pár misit...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46079) EQMontoya válasza fokukac (#46077) üzenetére


EQMontoya
veterán

Anyámék is ilyenek, képesek 5-6 évesen lecserélni a Németországból egy évesen vett autóikat. És 5-6 év alatt 100e alatti km van bennük. Mindig a fejem vere a falba.

Same rules apply!

(#46080) tildy


tildy
nagyúr

Ferihegyen van meg bkk automata?Ejjel erkezem, a bkk pont mar akkor nincs nyitva, napijegy kene, mert meg masnap is a varosban lofralok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46081) fokukac válasza tildy (#46080) üzenetére


fokukac
nagyúr

már mindenhol van, biztos van ott is.

10 év lemaradással ugyan, de elértük ezt a fejlettségi szintet

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46082) tildy válasza fokukac (#46081) üzenetére


tildy
nagyúr

2 eve volt. Mikor most tavasszal ottjartunk, mar nem lattam, ellenben nyitottak bkk pontokat, amik 22.30ig vannak nyitva. De jo. 23.50-re er be a gep, ha nem kesik.
A BKK oldala azt mondja, nincs.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46083) BlacKSouL válasza tildy (#46080) üzenetére


BlacKSouL
addikt

..száraz kiégett aggyal? :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46084) tildy válasza BlacKSouL (#46083) üzenetére


tildy
nagyúr

Munka utan megyek, szoval igen :D Ma lefarasztottak rendesen, baromira utalom, amikor a qa soka tesztel valamit, mas munkatars meg bele....ik a munkamba, legalabbi elcseszi a kodom, amire 1 honapja azt mondtam tetszelheto. Baromira le tudja torni a lelkesedesem, meg ugye megkerdojelezi igy a szavahihetosegem, igy hogy mondjam valamire ra, hogy kesz van, ha mas elba..sza a munkam ?

Es nem eloszor, nem masodjaa fordul elo, a qa-t meg ugylatom egybites modban erdeklia dolog: mukodik vagy sem. Az, hogy egy honapja kinn van tesztszerveren, es mkor kiraktuk mukodott, kutyat nem erdekli. Azota volt par adatmigralas, stb, most nem mukodik, de jo.

Neha nagyon elegem van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46085) fokukac válasza tildy (#46082) üzenetére


fokukac
nagyúr

én nem voltam a reptéren egy éve, de mondom, mostanában gombamód szaporodnak a városban, olyan külvárosi kereszteződésekben látok automatát, hogy csak nézek.
Szóval meglehetősen következetlen lenne, ha pont a reptéren ne lenne.
De szerintem ügyes lány vagy, megoldod. :)

@Monty: faterom ugyanezt játszotta, csak újonnan vett BMW-vel. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46086) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Napi... nem is tudom, micsoda. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#46087) BlacKSouL válasza EQMontoya (#46086) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kardáncanga... hol itt a gond? :)
Ha van kardános motor, akkor lehet bicikli is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46088) parandroid válasza fokukac (#46077) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, vannak ilyenek, én is ismerek olyat, aki 8 évesen, 113k km-rel adta el az Astráját, és vett helyette vadiúj autót. Hülyék ezek.

Egyébként csak hogy neked is jó legyen, egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy áthidaló megoldásként a következő pár (3-4) évre használt autót nézünk, és inkább elkerüljük a hitelt egyelőre. Persze hogy azért annyira ne legyen jó, úgy tűnik, a Mini az marad. 8-9k EUR körül egészen szép, keveset futott, és jól felszerelt példányok vannak. Persze tudom, második autónak mér' nem veszek Swiftet, a maradékot meg küldöm el neked... :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46089) concret_hp válasza parandroid (#46088) üzenetére


concret_hp
addikt

1ik frendemnek opel szervízben dolgozik 1 jó barátja (oda hordom én is az enyémet de ez most mindegy :D) és ott néha beesnek egészen alkalmi vételek. 6 éves és 9!!! ezer km-t futott astrát vett valahogy 1.6M körül 1 éve, na az milyen? :) (oda hordták mindig olajcserére, meg tán ott is vették korábban)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46090) fokukac válasza parandroid (#46088) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen, nekem nyilván ettől lesz jó :))

Ui. amúgy szégyelld magad. Draghi itt nyomja a pénzt, hogy olcsó legyen, és lendüljön fel a fogyasztás, Te meg nem veszel fel hitelt... skandallum! :P

Uui. nem kell, hogy pénzt küldj. Az is elég, ha befizetsz egy világkörüli útra. :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46091) parandroid válasza fokukac (#46090) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"igen, nekem nyilván ettől lesz jó"

Na mer' engem ez nyilván érdekel. :DDD

Hitelt meg azért nem akarok felvenni, mert hátha mégis akarunk majd valamit lakhatási szempontból lépni (2 évig még biztos nem, mert az ált. sulitól párszáz méterre lakunk, amíg a kicsi oda jár, nem megyünk sehova), aztán akkor jól jöhet, ha van némi megtakarított pénzmag.

Inkább azt számold ki nekem, hogy bérelni, vagy venni éri-e meg jobban, mert ahányszor végiggondolom, mindig más jön ki. És azt azért kalkuláld bele, hogy itt egy sima festés alsó hangon 3k EUR-nál kezdődik, és ne mondd, hogy csináljam meg magamnak, mert idén megpróbáltam glettelni, és a fejünkre potyogott az egész, nekem meg az egekben volt a stresszszintem, pedig az csak egy szoba volt, amivel egy hétig szívtunk, mire elfogadható állapotba került (és még így sem lett szép). Tetőjavításról, meg szigetelésről, meg fűtéskorszerűsítésről meg ne is beszéljünk, mert ott már egy ház esetében munakámlánt kb tízezres anygságrenddel kell számolni. Szóval amikor kezdjük elszánni magunkat, hogy hosszabb távon csak érdemes lenne saját ingatlanban élni, ezek a költségek mindig elriasztanak. A háztól kb véglegesen, a lakáson még gondolkodunk, de ott is van egy rakás extra költség, amit bérlőként nem is látunk: felújítások, javítások egyértelműen, plusz a közös költséges kassza, ami időnként egész horribilis bír lenni (amióta itt lakunk volt már komplett vízvezetékcsere, meg most télen-tavasszal kazáncsere, a kiesés idejére bérelt konténerkazánnal, és átállás gázfűtésre olajról, ami a németeknél meglepően népszerű még mindig).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46092) concret_hp válasza parandroid (#46091) üzenetére


concret_hp
addikt

3K eur-ért megéri kiutaztatni 2 szakit Mo.-ról nem? :)

mi amúgy azt találtuk ki, hogy ha addig jutunk h gyerek és még Mo-n leszünk elhúzunk vidékre, amihez persze nem árt némi pénzmag, meg hogy neten át lehessen dolgozni.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46093) EQMontoya válasza parandroid (#46091) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pedig viszonylag egyszerű:
-Meddig akartok maradni?
-Önrész betéti kamata (alternatív költség) + hitel kamata (tőketörlesztés nélkül) < bérleti díj?

Same rules apply!

(#46094) parandroid válasza concret_hp (#46092) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ha nem egy 75m2-es lakásban laknék, hanem lenne a kertben egy vendégház, ahol elalhatnak addig, akkor biztos. Ha már szállást, utazást, meg esetleg a baráti alapon számítva ellátást is számolsz nekik, akkor már nem egyértelmű. Arról nem is beszélve, hogy a német melós vállalkozó tök hivatalosan dolgozik, számlával, biztosítással, ha valamiben sikerülne kárt okoznia, elviszi a sittet, amiért itt horribilis bünti jár, ha csak úgy kiteszed, és hivatalosan lerakni is drága. Ráadásul a magyar szaki, ha igazán profi, akkor nem jön sokkal olcsóbban, ha meg nem az, akkor nem ismeri a helyi viszonyokat, szokásokat (pl villanyszerelők szoktak érdekes dolgokat mesélni, hogy a németek mit hogyan szoktak bekötni), sok esetben az anyagokat sem, és a beszerzést is csak úgy tudja megoldani, mintha én bemennék a bótba és megvenném, nem nagykerből, áfát visszaigényelve, ami egy komplett házfestésnél megint nem kis tétel.

Montoya: Ez a rész tiszta, a kérdés az, hogy 20 év alatt milyen költségek merülnek fel (albérlet esetén max tisztasági festés), meg hogy mire kell költeni, amikor beköltözöl, meg mik azok az alattomos dolgok, amik a beköltözés után 1-2 évvel derülnek ki.

Autóval egyébként ugyanez a gond, mint az ingatlannal: elhiszem, hogy Mo-n bátran vesz valaki használt autót (különösen ha amúgy tömegközlekedéssel jár), de itt ha valami elromlik rajta, én be nem adom a sarki török, vagy lengyel (esetleg magyar) műhelybe, hanem szakszervíz, és rögtön ráfizeted még egyxszer a vételárat, ha komoly baj van. Az utolsó két évben rálocsoltam az Astrára vagy 1000 EUR-t, pedig csak 8 éves volt, és különösebb, illetve komolyabb baja nem is volt neki, de két esetben mégis kénytelen voltam itt javíttatni, amikor először a klíma, aztán meg a gyújtótekercs beadta a kulcsot.

Ezektől a dolgoktól fázom mindig, és ezeket akarom elkerülni a minél hosszabb garanciaidővel, meg a minél kevesebb, és lehetőleg minél inkább saját magam által ellenőrzött futással.

Kamaty meg hál'istennek itt nemigen tétel, ingatlanhitelnél, ha van némi önrészed (10% már elég nekik), akkor 1% alatt van (legalább 5 évre fixálva).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46095) tildy válasza concret_hp (#46092) üzenetére


tildy
nagyúr

Attol fugg hova videkre, mi falunkban 3 millaert mar hazat veszel, 8 millaert meg mar olyat is kaphatsz, amit pesten kb 20ert vagy afolott.

Mi vegul -akarmennyire hitelellenesek voltunk - lakashitel meleltt dontottunk. Shared ownership, egyelore 40%os tulajdonreszt vasarlunk, holnap jart volna le a mortgage-offer, es meg mindig nem irtuk ala a szerzodest, hala egnek kertunk uj offert, ami meg olcsobb is, 3.49%-rol lement 2.59%-re a kamat, 2 evig fixen ezen a kamaton van, utana 4.6% .

Szoval 10 ev hitel kb £90 000-re, havi torleszto £840 lett igy, a maradek 60%-ra meg 300 font a havi berleti dij.
Elso ket evben max 10%-ot lehet elotorleszteni kamatmentesen. Utana nincs ilyen limit.

Crossrail megallotol 3 percre gyalog, Excel Exhibition centertol szinten, 2008 ev vegi epites. Vegulis 2 szobas kis kertes lakast amugy sem tudtunk volna 1200 alatt berelni, jobb ez igy.

Remenyeink szerint kb 7 ev alatt ki tudjuk fizetni, foleg, hogy albiba az elmult 5 evben alsohangon 50 ezret mar beletoltunk.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46096) EQMontoya válasza parandroid (#46094) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát ha ott akartok letelepedni, akkor szerintem érdemesebb venni. Ha csak mondjuk 10 évre maradnátok, akkor nem feltétlen.

tildy: BP-n 20 milláért semmilyen ház nincs.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#46097) tildy válasza EQMontoya (#46096) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem sikerult talalni. ( bahh, nem ertem el akarjak adni a lakast, es ilyen kupit fenykepeznek)

Ez van 6.2-ert a falunkban, ez meg 6.5-ert .pl.

Multkor Szolnokon is lattam 5.8 korul egy egesz jot. Kar, hogy eszunk agaban sincs viszakoltozni Magyarorszagra.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46098) concret_hp válasza tildy (#46097) üzenetére


concret_hp
addikt

ez mondjuk 4 lakásos társasház, ami még mindig nem ház :) (kupi meg sztem irreleváns)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46099) tildy válasza concret_hp (#46098) üzenetére


tildy
nagyúr

Most akkor lovagoljunk a szavakon, lehet valogatni 20 millas hazak kozt. Bar ahogy latom ez elegge az alja, kinezetben meg mindenben, de hogy SEMMILYEN nincs, az azert nem igaz. ( csak hogy en is kotozkedjek mar egy poppet)

Mindegy is, a lenyegi rsze a mondandomnak inkabb az volt, hogy nem mindegy hol van az a videk. Mert videken lehet siman dragabb ( Sopron es kornyeke) de akar joval olcsobb is a hazvasarlas.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46100) concret_hp válasza tildy (#46099) üzenetére


concret_hp
addikt

én nem mondtam h nincs ;)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.