Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46651) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Itt a nemleges válasznál az " I'm OK"; " I'm good"; " I'm alright" magyarul hogy fordítható le? És az igenlő válasznál az " I'm down" ?
Ez valahogy a Linda & the Greenies-ből kimaradt anno...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46652) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Kibannoltakkal inni, az er?

Same rules apply!

(#46653) BlacKSouL válasza EQMontoya (#46652) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csak ha ő fizet.. ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46654) szőröscica válasza EQMontoya (#46652) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerinted? :DDD ;]

(#46655) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A whiskynet-en kívül tud még valaki weboldalt ahonnan jó áron lehet Mo-ra rendes single malt whisky-t rendelni?
3 üveg kéne :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46656) NoLF válasza BlacKSouL (#46651) üzenetére


NoLF
addikt

A helyes forditas: koszonom, nem.

Az I'm down nem tudom mire erted, itt nem mondjak. Gondolom: nekem oke

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46657) BlacKSouL válasza NoLF (#46656) üzenetére


BlacKSouL
addikt

9:03-nál, de volt máshol is, csak most nem keresgélem.

De hogy mitől jobb az I'm good mint a no thanks .. ;]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46658) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Na most már két topik van, ahova igyekszem ritkán benézni, mert a belterjesség elvakulttá teszi az embereket.
Az egyik a Nexusöt, a másik a svájciórák. Az előbbiben az a menő, hogy az egyébként marhára nem fejlesztő emberek minél rövidebb futásidővel próbálgassanak minél több romot meg kernelt, és az nyer, akinek az egységnyi időre jutó romkernel cserék száma eléri a maximumot. Soha nem használják a telefont kommunikációra. A másodikban meg elvétve 1-2 normálisnak látszótól, borzalmasabbnál szörnyűbb órákat linkelgetnek, hogy azok mennyire milyen szépek.

Na ehhez én már öreg vagyok. De süt a nap.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46659) kraftxld válasza BlacKSouL (#46658) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Inkább főzzél bográcsban töltött káposztát ahogy mi csináltuk tegnap, élvezd a napsütést, igyál sört, ne foglalkozz a korlátoltakkal :D
Tegnap én is megtudtam egy saját maga szerint nem szektás, hogy idén szeptember 24-én világvége, chemtrail, összeesküvés elmélet, meg akármi, ő nagyon kiművelte magát a témában a zinterneten meg a youtube-on.
De persze a pálinkát lefőzte idén, amit még 12 hónapig kell érlelni, hogy jó legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46660) tope válasza kraftxld (#46659) üzenetére


tope
addikt

A pálinka kell a túlvilágra !!!

Szép napos időt, hétvégét mindenkinek, még ott Mordorban is :D

(#46661) fokukac válasza kraftxld (#46659) üzenetére


fokukac
nagyúr

Azért elég nehéz lehetett a bográcsban megtölteni... :P

@Bleki: Ezek az emberek régen a Nexus 4 topicban voltak, de most már átköltöztek oda. Nem kell velük foglalkozni, használd a tiedet, ahogy jól esik, azt' jó lesz.

Bájdövéj, ahogy nézem a hőtérképet, a Nyugat ma is hanyatlik :) [link]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46662) EQMontoya válasza kraftxld (#46659) üzenetére


EQMontoya
veterán

Befizetett egy reinkarnációs tanfolyamra is, ugye?
Drága volt, de egyszer élünk!

Same rules apply!

(#46663) kraftxld válasza fokukac (#46661) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megfelelő alapozás után (füstölt borda, csülökcsont, aprókáposzta) a már megtöltött levelek kerültek szépen egymás tetejére a bogrács felsőbb szintjein :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46664) BlacKSouL válasza fokukac (#46661) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Olvasom, hogy van akinek 2-3 napig se kell újraindítani a telefonját, nekem meg ha nem merült volna le csutkára, akkor kb. december óta soha nem kell újraindítani. És az "ósdi, elavult, ócska, használhatatlan" 4.4.4-et tartom rajta, mert ez működik.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46665) EQMontoya válasza BlacKSouL (#46664) üzenetére


EQMontoya
veterán

Windows phone esetén hasonló a dolog, én is max pár hetente indítom újra, akkor is leginkább azért, mert lemerül.

Same rules apply!

(#46666) parandroid válasza EQMontoya (#46665) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Halkan jegyzem meg, hogy nálam újraindítás max akkor van, amikor párhavonta szoftverfrissítés után újraindul a készülék. Le sem merem írni, hogy ez melyik fajta... :U ;] :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46667) fokukac válasza parandroid (#46666) üzenetére


fokukac
nagyúr

De abból nem is lehet pálinkát főzni, csak szájdert, és egy foshalom amúgy is, nem is vagyunk rá kíváncsiak :P

szájdergyerek, kérjél bocsánatot..! :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46668) Tim82 válasza parandroid (#46666) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most nem azért, de ha lemerülne az ájfónod, akkor azt is újra be kellene kapcsolni. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46669) NoLF válasza BlacKSouL (#46657) üzenetére


NoLF
addikt

Ja, nem neztem mirol van szo csak belevau.

Az I'm good nem jobb, mint a no thanks - egesz egyszeruen ok igy hasznaljak, mi meg ugy. Ha valaki no thanks-et mond, azonnal tudom, hogy kulfoldi.

Furcsa csavar hogy en automatikusan beillesztem a magyar nyelvbe, mikor otthon vagyok es a pincer azt kerdezi hozhat-e meg valamit, en azt mondom: nem koszi, en jol vagyok.

Na ez szar :)

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46670) EQMontoya válasza parandroid (#46666) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akármennyire is nem vagyok iphone párti, azt nem lehet tőle elvitatni, hogy stabil, kiforrott cucc.

Same rules apply!

(#46671) fokukac válasza EQMontoya (#46670) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem sikerült lefagyasztani azt is, többször is :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46672) NoLF válasza fokukac (#46671) üzenetére


NoLF
addikt

Valami guru lehetsz, nekem 3,5 ev alatt egyszer sem fagyott meg.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46673) concret_hp


concret_hp
addikt

csak nekem tűnik úgy, hogy most az átlagosnál drágábbak most a repjegyek? (szeptember magasságát nézem)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46674) parandroid válasza fokukac (#46671) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mélyhűtőben? Vagy külön kerestél hozzá valami youtube-os howto-t?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46675) fokukac válasza parandroid (#46674) üzenetére


fokukac
nagyúr

eddigi fennállása alatt kb. 3-szor kellett újraindítani olyan dolgok miatt, mert pl. nem működött (!) a billentyűzet, nem volt hajlandó zenét lejátszani, vagy behozni bármilyen internetes tartalmat, illetve többször is produkált FC-t is böngészővel. Sőt, néha kimondottan lassan indulnak progik, amik elvileg be sem lettek zárva, nyilván azért, mert az 1 GB RAM miatt sokmindent bezár.
szóval akárhogy fényezitek, ez is csak egy számítógép, amit néha újra kell indítani.

És az az igazság, hogy még mindig nem szeretek rajta se olvasni, se írni, mert kicsi.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46676) parandroid válasza fokukac (#46675) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyre erősebb bennem a gyanú, hogy az iphone-os kalandoddal valami hibás példányt fogtál ki, mert nekem ~3év alatt gyakorlatilag minimális gondom volt vele.

Hm, ez valahonnét ismerős mondat, lehet, csak tudnám, hogy honnét... ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46677) fokukac válasza parandroid (#46676) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ez nem bug, hanem feature.

Ui. és ne plagizáljál :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46678) Viszlát válasza parandroid (#46676) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez touché lvl999, emelem kalapom tisztelettel. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46679) NoLF válasza Viszlát (#46678) üzenetére


NoLF
addikt

Nemkulonben, bar nekem nem kalapom hanem korsom van.

Ugyanakkor random bank holiday weekend sztori. Az egy dolog hogy ilyenkor a nepek 85%-a bunko patkany, hozzaszoktam mar nagyjabol. Node hogy egy 58 fontot kolto 4 fos asztal 10, amig egy 366 fontot kolto 14 fos asztal 4 font jattot nyomjon a kezembe, azon nem tudok elmenni. Nyilvan elobbi asztal semmi extra, csak jol ereztek magukat, mig a masik asztal mely nemhogy ugyanolyan, hanem emeltebb szintu kiszolgalast kapott (szulinap, torta stb) es unnepeltek is, megis mind miserable douschebag volt... Es sajna ez is rendszeres, de meg mindig nem ertem. Holnap ugyanez, 11-12 ora melo kaja pia es szunet nelkul. Alig varom :)

Remelem mordorban jo az ido, itt ma nem volt jeg.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46680) Tothgera30 válasza NoLF (#46679) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jattra visszatérve... itthon ugyan ezt el tudják játtszani 200Ft-al, mindezt olyan kjelentéssel hogy "Osszák el kávéra" mivel ketten voltunk adott helyszínen, bár én kissé távolabb. Előzményhez hozzátartozik hogy a "zsebpénz" vissza lett utasítva, drága telefont becsúsztatta a zsebbe, elővette a tárcát, kotort (közben folyamatosan el lett utasítva), majd (igen agresszívan) erőszakkal a kolléga zsebébe dobta az aprót. Jót nevettünk, de végül is ennyibe nézte a munkánkat. Anyagi téren nem szoktam belefolyni ilyen dolgokba, de általában a kisnyugdíjasok, akiknek úgymond semmilyük nincs, igencsak hálásak. Míg tehetősebbek, pár éves prémium márkájú autóval utazó emberek eléggé lenézőek, legalábbis én ezt tapasztalom. Valószínű én sem fogom ezt már sokáig csinálni, legalábbis nem a Kárpát medencében.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46681) fokukac válasza NoLF (#46679) üzenetére


fokukac
nagyúr

Csak, hogy vígasztaljalak, én vagyok a másik lúzer, aki ma éjjel negyed 1-kor jött ki az irodából; a Forma-1 után mentem be. És még holnap is lesz vele vagy 5-6 óra munka, míg kész lesz.
És jattot se ad senki :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46682) NoLF válasza fokukac (#46681) üzenetére


NoLF
addikt

Oh, ez sem hangzik tul jol... :(

Ambator valami azt sugja, te nem minimalberert melozol ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46683) EQMontoya válasza NoLF (#46682) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha visszaosztjuk az órabérét, szerintem nem is annyira kiváló a helyzet. :(

Same rules apply!

(#46684) MythBuster válasza Tothgera30 (#46680) üzenetére


MythBuster
tag

a jatt nem kötelező ,hanem adható ,de ha nem adnak az gáz :DD ,vannak országok ahol nem is tudják ,hogy mi ez ,viszont vannak olyanok is ahol erre vannak irtalan szabályok ,pl. a fizetett összeg 10-12% a jatt...

Véletlennek azt nevezzük, amikor a számításaink kudarcot vallanak.

(#46685) Viszlát válasza fokukac (#46681) üzenetére


Viszlát
addikt

Az oké, hogy jattot nem, de ha túlórapótlékot sem, akkor szedd a sátorfád. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46686) bandus válasza fokukac (#46681) üzenetére


bandus
veterán

Nem tudod ezeket otthonrol megcsinalni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#46687) fokukac válasza Viszlát (#46685) üzenetére


fokukac
nagyúr

fizetésemelés, bónusz, meg ilyenek - A lényeg, hogy kész legyen.
de hektikus a munka, néha tényleg elképesztően sok van, aztán meg kisebb lazaság.

@Bandus: meg lehetne, de az az igazság, hogy túl sok minden vonja el otthon az ember figyelmét. Az irodában meg ilyenkor kuss van. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46688) tildy válasza Viszlát (#46685) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt nalunk sem fizettek, ellenben kaptam egy szep kis kartyat, az egesz divizo elott, mondhatni en lettem a munka hose.... Kollegak szavazhattak munkatarsakra, 3-an kaptunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46689) EQMontoya válasza tildy (#46688) üzenetére


EQMontoya
veterán

És járt hozzá valami? Repjegy, utlavány, cash, bármi?
Vagy csak a hiúságod cirólgatták meg 30 óra plusz melóért cserébe? :)

No offense, csak ismerem az ilyen mókákat, és igazából sok hasznuk szerintem nincs.

Same rules apply!

(#46690) concret_hp válasza EQMontoya (#46689) üzenetére


concret_hp
addikt

egy pikk ász is poén :DDD

(amúgy 1ik haveromat is 1* nagyon felb@szták 1 ilyennel... aztán legközelebb mondta, hogy akkor ő egy 50% fizuemelésre gondolna :DDD)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46691) emvy válasza tildy (#46688) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat ja, ez a legolcsobb megoldas a menedzsmentnek.

while (!sleep) sheep++;

(#46692) Viszlát válasza tildy (#46688) üzenetére


Viszlát
addikt

Jó, én is voltam fiatal és buta, IBM-nél lehúztam a plusz száz órákat havonta egy projektért, megveregették a vállam meg kaptam egy esernyőt. :DDD

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46693) bandus válasza Viszlát (#46692) üzenetére


bandus
veterán

Mondjuk az esernyo meg mindig tobb, mint egy kartya :D
Az elmult fel evben en is sokkal tobbet tettem bele a meloba, mint kellett volna, cserebe a vezig nem is hagyta jova a fizuemelesem :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#46694) EQMontoya válasza bandus (#46693) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tehát aktívan állást keresel. :)

Same rules apply!

(#46695) tildy válasza EQMontoya (#46689) üzenetére


tildy
nagyúr

25 fontnyi voucher....

Na nembaj. Meglatjuk milyen lesz maternity leave utan, most annyira nem ugralok, de ha nem valtozik a helyzet, akkor igencsak meggondolom a hogyan tovabbot ( es most a kovetkezo, meg a 3. gyerek vallalasara gondolok leginkabb)

Amugy 37. hetig mar csak 6-7 het, remelem nem fognak inditani ( akarnak). Koltozes meg mindig hadilabon, nem tudjuk mikor kerul pont az i-re. Alapvetoen az utolso hetig melo, de most kertem fizuemelest is, haaat, meglatjuk.

Ha minden kotel szakad, elobb utobb szerzodeses munkakra terek at.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46696) bobsys válasza Viszlát (#46692) üzenetére


bobsys
addikt

Pontosan ezert esik ki a kezembol a billenytuzet amint elertem a 40 orat meg akkor is ha az aktualis PMnek nem tetszik.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#46697) lorcsi válasza fokukac (#46681) üzenetére


lorcsi
veterán

ezek szerint jó volt ez a hétvége sokunknak..
most gondoltam végig, hogy én is melóztam minden nap a hétvégén.. :O.. és ahogy számolom 8 órákat :(
biztos meg lesz a holnapi feltöltött állapot ;]

legközelebb tuti elhúzok itthonról...mert akkor tuti nem ülök le dolgozni :W

[ Szerkesztve ]

(#46698) Viszlát válasza bobsys (#46696) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem a túlóra ellen vagyok én, csak fizessék meg az időmet. A mostani cégemnél ebből nincs gond, negyed órányi pontossággal kifizetik 200%-on a túlórát és ez így rendben is van, valamit valamiért. :)

Ha úgy értetted, hogy a zájbíem júeszénél is vállveregetős módszer van, akkor szkuzi.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46699) bobsys válasza Viszlát (#46698) üzenetére


bobsys
addikt

zájbíem júeszénél is vállveregetős módszer van
Ha fizetnek akkor valoszinu, hogy par ora plusz egyszer ketszer beleferne

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#46700) Tothgera30 válasza MythBuster (#46684) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egyértelmű. Általában visszautasítom, ez érdekes reakciókat szokott kiváltani, kezdve a düh, harag és agresszión át minden lehetséges. Gyakran megsértődnek hogy miért nem fogadom el, csak ugye, hivatalosan nálunk sem lehet és egy állásba kerül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.