Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45551) Pttypang válasza Pickit3 (#45548) üzenetére


Pttypang
veterán

Miskolcon es kornyeken.
Tulajdonkeppen Tiszadobra odafele es onnan vissza Miskolcra is vegig vagy oldal, vagy szembeszel volt, vagy a ketto kombinacioja..
Pedig ha nem fujna, egesz jo ido lenne, kellemes, de igy meg csak ez a szenvedes van.

Everybody lies.

(#45552) fokukac válasza mark! (#45547) üzenetére


fokukac
nagyúr

Akartam, de el sem indult, safe módban sem. a safe módból jutottam ebbe a startup recovery menübe, ahol másfél órát töltött a kis drágaszág.

Na mindegy, közben lementünk a Balatonra, most értünk vissza, kézrátétellel gyógyítottam, mondtam neki, hogy mukodj, és voálá, elindult :)

Nagy a boldogság a kicsi szívemben, már lélekben arra készültem, hogy vindózt fogok installálni ma este. :)

Ui. és a Balcsin is fújt a szél, de semmivel nem volt rosszabb, mint Kalifornia júniusban :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45553) Tim82 válasza fokukac (#45552) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még mindig használhatnál Linuxot...

... just trollin'. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45554) fokukac válasza Tim82 (#45553) üzenetére


fokukac
nagyúr

mindenképpen :))

Ezt az időjárás-jelentéses válogatás-videót blekinek küldöm soxeretettel :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45555) bandus


bandus
veterán

amennyiben az embert behívják egy interjúra, ami nem épp a szomszédban van, akkor hogyan szokott kinézni az utazási költségek fizetése? oké, hogy a long run-t kell nézni, de nem biztos, hogy megér nekem egy 120k-s repülőjegyet például a dolog.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45556) gaborbol válasza bandus (#45555) üzenetére


gaborbol
őstag

Szerintem sajt zsebbol. Nem tudom miert fizetnenek neked azert, mert te megproblasz hozzajuk jelentkezni?

En par allammal odebb jelentkezgettem 8 ora kocsival vagy 1,5-2 ora repulo. Amikor megvolt par telefonos interju es jott az esetlegtes szemellyes talakozo, akkor mondtam nekik, hogy tudom, hogy ez nem igy szokas, de terjunk ra a konkretumokra: Fizetes, pontos munkakor, elvarasok, juttatasok, karrier lehetoseg cegen bellul, hogy ne raboljuk mar egymas idejet. Es meglepoen normalisan megvalaszoltak minden kerdest. Persze ugy vagyok vele,hogy ha bejott volna az adott lehetoseg akkor egybol koltozom is akar meg azon a heten.

(#45557) kraftxld válasza bandus (#45555) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én se fizettetem ki az asszony + az én repjegyem az első melóhellyel :D Néztek is volna nagyot ha ezzel indítok.
Összekapcsolod egy kis városnézéssel, helyi sörfőzdék kiivásával, és máris jobb a megtérülés még akkor is ha nem jön össze :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45558) EQMontoya válasza bandus (#45555) üzenetére


EQMontoya
veterán

Cégen múlik. Jövőhéten Eindhovenbe repülök egy interjúra, ott pl. kifizették a repjegyet.
Londonban két céggel folyt beszélgetés, az egyik fizette volna, de abból végülis nem lett semmi, a másik hívott személyes körre, azt nekem kellett volna fizetni, de ott pontosan a Gaborbol által leírt helyzettel volt a probléma: amit ajánlottak volna, azért nagy eséllyel nem mentem volna ki, így meg nem akartam rá 100+ ropit költeni. :)

Same rules apply!

(#45559) EQMontoya válasza EQMontoya (#45558) üzenetére


EQMontoya
veterán

Illetve Ericssonnál anno Kanadából tettek ajánlatot, ott nem volt személyes tali, és ajánlottak relocation pénzt. Hollandok is azt mondták most, hogy a csomagnak része, hogy fizetik a költözést. :)

Same rules apply!

(#45560) gaborbol válasza EQMontoya (#45559) üzenetére


gaborbol
őstag

Relocation meg egy egyszeri 15-20%(az eves fizudnak) sign on bonus az viszonylag gyakori. Interjura eddig meg sehol nem ajanlottak koltsegteritest, de gondolom, ha annyira Jo/specifikus tudassal birsz es nagyon kell nekik az embed nekik akkor bedobjak azt is.

(#45561) emvy válasza bandus (#45555) üzenetére


emvy
nagyúr

Normális esetben a ceg fizeti. Nem nagyon lattam meg ellenpeldat.

while (!sleep) sheep++;

(#45562) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Érdekes: Aranypánt-díj: hétköznapi roma hősök

Teszik a dolgukat, mint mindenki más, még ha nem is jut számukra annyi megbecsülés. - Ez hülyeség!

Tekintve hogy az egyik delikvenst ismerem, nem értem miért van ekkora hype-ja a dolognak? Mert dolgoznak? Vagy diplomát szereztek? Egy BSC-t néhány főiskolán/egyetemen nem nehéz összehozni, főleg ha bizonyos kapcsolatok is vannak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45563) Viszlát válasza Tothgera30 (#45562) üzenetére


Viszlát
addikt

Tekintve, hogy milyen környezetből indultak neki az életnek, szerintem is szuper dolog, hogy több jelölt nem csak, hogy becsületesen dolgozik, de példaképnek is jó, ráadásul közösséget is építenek.

A kiragadott mondat meg sajnos az esetek többségében a sok korlátolt embernek köszönhetően nagyon is igaz. Volt egyszer egy diplomás félvér barátnőm, hiába a saját vállalkozás, a láthatóan kultúrált, higiénikus, intelligens közeg amit megteremtett maga körül, sok ember szemében ő semmi más, csak egy büdös cigány a sok közül. A mai napig csodálom azt a toleranciát és béketűrést amivel a napjait éli, mert bár én sem vagyok egy indulatos gyerek, néhány attrocitás kapcsán bizony ő tartott vissza (tekintettel streetfighter múltamra, valószínűleg egy jókora veréstől :) ).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45564) bandus


bandus
veterán

Koszi mindenkinek az infokat, kivancsi leszek, hogy mit mondanak a dologra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45565) bandus


bandus
veterán

@, az idei sportnap május 30-án lesz nálunk, és a következő programok tehetik színesebbé a szombatod:
" meglepetés sztárfellépők
egyéb könnyűzenei elemek: színészegyveleg,"
:D

szóval ha kirándulást szerveztek akkor erre a napra tegyétek és megússzátok a sok bosszankodást :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45566) fokukac válasza bandus (#45565) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi az infót. Tehát addig jó lenne elköltözni :-)

btw, a tegnapi vindózos hiba újra előjött, így most vindózt installálok. Viszont mintha kicsit időnként megkkadna, lehet, hogy nem os a vinózzal volt gond, hanem a lassan 3 éves ssd-m akadozik?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45567) gaborbol válasza fokukac (#45566) üzenetére


gaborbol
őstag

Eppen tegnap csereltem egy 8 honapos Samsung 840 Pro-t, pedig amint kijott a firmware fix mar lett is rateve.

Esemenynaplo/ rendszer-be nezz bele, hogy van-e disk error. Vagy, ha van az SSD-hez gyari program azt is elindithatod, esetelg HDD sentinel.

(#45568) szőröscica


szőröscica
addikt

Na, lassan körvonalazódik bennem a HTPC kérdésre adandó válasz. Praktikus okokból lemondtam arról, hogy játszani is lehessen rajta: drága, hangosabb, többet fogyaszt és időm sincs rá. Keveset játszok nagyon, arra elég a PS3.

Ezért pici barebone gép mellett döntöttem, jelenleg a Zotac ZBOX sorozat az, ami a tesztek alapján szimpatikus. Nagyon halknak írják, egy i3-assal elegendően erős is számomra és tökéletesen elfér a tv-m mögött. Vagy alatt.

Egy nagyobb méretű SSD-t tennék bele, és éjjel-nappal üzemelne. Alapvetően az alábbi feladatai lennének: HTPC-ként filmek, sorozatok lejátszása, torrent, fényképek, videók tárolása. Online hozzáférést szeretnék a géphez, szeretném ha bárhonnan indíthatnék egy torrent letöltést, vagy hozzáférhetnék a fényképeimhez (van OneDrive accom, de idővel be fog telni, és azt csak a legfontosabb adataim végső backupjára használom). Az lenne a kérdésem, hogy ez megoldható-e Windows 7 vagy 8.1 oprendszerrel?

(#45569) fokukac válasza gaborbol (#45567) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hello, megnéztem, sentinel szerint semmi baja, 94%-os kondícióval bír. Amúgy egy 830-as samsung.

Mindegy, most remélem, jó lesz.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45570) EQMontoya válasza szőröscica (#45568) üzenetére


EQMontoya
veterán

Megoldható, remote desktopot át lehet küldeni értelmesebb routeren port forwarddal, mellé egy dyndns, és akkor frankó. Linuxxal hasonlót tolok, rámegy 1-2 nap a belövésre, utána oké.

Same rules apply!

(#45571) lenox válasza szőröscica (#45568) üzenetére


lenox
veterán

Meg teamviewer is jo. Amit irtal ahhoz amugy nem kell i3, a haswell celeronos zbox is eleg. Nem tudom milyen halk kell neked, ezek azert nem szuperhalkak.

(#45572) EQMontoya válasza lenox (#45571) üzenetére


EQMontoya
veterán

Illetve egy jo management kartya tud jol jonni, igy pl.tavolrol be tudom kapcsolni a nasomat barmikor.

Same rules apply!

(#45573) szőröscica válasza lenox (#45571) üzenetére


szőröscica
addikt

én ebből indultam ki halkság terén

Igazából a lehető leghalkabb kellene, ami a fentebb látott igények kielégítésére alkalmas, és nem hal meg, ha esetleg netezgetek vele egy picit.

Monty: nem tudtam hogy ilyen létezik, de mindenképp akartam kérdezni, hogy megoldható-e valamilyen módon a távolról bekapcsolás pl. egy áramszünet után.

[ Szerkesztve ]

(#45574) kraftxld válasza EQMontoya (#45572) üzenetére


kraftxld
nagyúr

HP iLO 4-et minden kenyérpirítóba! :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45575) EQMontoya válasza kraftxld (#45574) üzenetére


EQMontoya
veterán

Olyasmi van. :D
Microserver N54L, gyári management kártyával.

Same rules apply!

(#45576) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Mintha lett volna már szó, vagy csak rémlik, de ki milyen karórát használ, miért, és használ-e valaki Festina-t, és mik a tapasztalatai vele?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45577) szőröscica válasza BlacKSouL (#45576) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem van egy tíz éves titán szíjas Citizen Ecodrive-om. Sokáig nem hordtam, csak a fiókban volt, azt hittem, hogy megdöglött az akku benne, mert hiába töltögettem napfényen, 1-2 napon belül újra leállt. Aztán vettem szerelemből most decemberben magamnak egy Tissot Couturiert (semmi extra, kvarc szerkezet, automatát nem akartam, mert kétszer annyiba kerül, és éjjel valamint hétvégén sem hordom, az meg nem hiányzik, hogy leálljon). Pontosnak pontosnak, szépnek szép. :)

Közben tovább kondícionáltam a Citizen akkuját, és meggyógyult, így az lett a sportolós karórám. Túrázáshoz, futáshoz, stb. használom.

Most ha vennék órát, akkor ezt a Seikot keresném: [link]. Nagyon tetszik maga a színösszeállítás, és bár nem szeretem az ilyen kronográf típusú, sok mutatós órákat, ezt szívesen hordanám.

(#45578) Tothgera30 válasza BlacKSouL (#45576) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Festina-t felejtsd el. Skywatches-nél rabolj rá egy Seiko-ra. Jelenleg egy Monster SRP313K1-et használok alias Dracula Monster-t, ő már az 5-6. Monsterem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45579) bandus válasza BlacKSouL (#45576) üzenetére


bandus
veterán

én egy automata longines dolce vitát használok, szeretem nagyon :K [link]

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45580) NoLF válasza Tothgera30 (#45578) üzenetére


NoLF
addikt

Esetleg konkret ellenervek a festina ellen?

Apamnak certina van, tesomnak csak doxai, nekem boss es citizen plusz par markatlan szar a munkahoz, osszekarcolni. Elobbiekkel hosszu evek ota semmi baj, utobbiakat nem erdemes emliteni.

Van egy altalam nem ismert markaju (Jacques Lemans) svajci oram is, na az tobb mint tizenot eves es nem akar szetesni pedig kapott hideget meleget boven :)

Amugy oratopik, vagy ott is tul sok a nagyon okos? :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45581) bobsys válasza BlacKSouL (#45576) üzenetére


bobsys
addikt

Fossil. Bementem az uzletukbe es megtetszett. De az oras topic szerint szar vagyok vele :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#45582) Tothgera30 válasza NoLF (#45580) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Majdnem divatóra szint, nem olyan túl jó minőségű. Doxa csak itthon nagy név. Certina faternak is van, mechanikus, el van téve, napi hordásra egy Casio MDV-106-os Diver-t hord.

Jacques Lemans nem svájci óra, csak tokozó cég. Minőségre se túl híres.

Tessék: [link] - nem, nem sok a "nagyon okos".

#45563 Viszlát: Félreérted. Elhiszem, sőt tisztelem és becsülöm azokat kik a 0-ról álltak fel, és építettek karriert. De azért mert romák nem érzem mivel lennének többek mint én vagy te. Azt pedig csak halkan említem hogy roma dolgozó szülők gyereke volt a középiskolás osztálytársam. Vonatra felszállva viszont összerezzent mikor cigányok szálltak fel, mert kinézték, és megverték, mivel ő nem úgy élt és viselkedett mint a többiek. Ő mégsem kap arany pánt díjat, pedig azóta még vitte is valamire.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45583) lenox válasza EQMontoya (#45572) üzenetére


lenox
veterán

Hat minipchez nem lattam meg ilyet, csak szerverhez/workstationhoz. En amugy a sajat fileserveremet nem kapcsolom ki.

(#45584) lenox válasza BlacKSouL (#45576) üzenetére


lenox
veterán

Hetkoznap rolex datejust, mert megtetszett es ennek van a legstrapabirobb szerkezete, kiveteles alkalmakra meg langematik perpetual, mert egy erdekesebbet szerettem volna, es a szamtalan lehetoseg kozul vegul ez tetszett legjobban (a nem sarga).

(#45585) emvy válasza lenox (#45584) üzenetére


emvy
nagyúr

muszaj ezekkel a f*shalmokkal egetni magad?

;]

Reszemrol egyebkent Stowa Prodiver meg Oris F1 Chrono valtakozik, meg volt egy MM300 regebben, de az huzta a szort a kezemen..

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#45586) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Nos, mielőtt átmegyek az ór(i)ás topikba - kerestem, de nem találtam - felvázolom a kiindulási állapotot:
Gyerekkoromban tetszettek az órák, nagyapám meg apám nem hordott óráit tettem fel néha-néha, mikor többnek akartam látszani (jó messziről indulok) Ezek semmi extra, egy aranyozott Accurist, meg egy aranyozott Timex úgy a 70-es évekből. Ám ezeket féltettem hordani, egyiknek meg is van repedve az üvege.
Pár évig semmi, majd az idő iránti vágyam már kielégítette a mobilkorszakban a telefon, azt húzogattam elő. Aztán előző munkahelyen meg kaptam az 5 éves törzsgárda ajándékórát, ami egy Miyota bélre épített valami dizájn, céges felirattal. Ekkor ismét elkezdtem karórázni, ezzel. SS szíj és tok, a szíjban gumibetét, ami a legnagyobb baja, ugyanis felkeményedik, elreped, és egyedi dizájnja miatt nem cserélhető bármire, csak ugyanilyenre. 5ATM WR, stopperes amit igazán sosem használtam. Nekem elsőre fura volt a dizájn, de megszokható, nem egy tipikus elegáns classic, de nem is eltúlzott, vagy nehezen olvasható zsúfolt. Hétköznapokon hordható, nem félteni való típus, pláne nem az irgalmatlan vastag lencseszerű üvegnek köszönhetően, ami asztalsarkához koccantva se roppan szilánkjaira. És van vagy fél kilós :)

Ami a szíjszakadás miatt felmerült bennem: egy közepes árú (max 75kHUF) hétköznapi hordásra alkalmas, pólóhoz, de szükség esetén zakóhoz is felvehető valami. Nem szeretem az erős, túldizájnolt formát, a túl sok információt, a vastag kiskarikákat, a nehezen leolvashatóságot, de a nagyon puritán stílust is kerülni akarnám (Skagenek pl.) Legyen vízálló úszáshoz ha lehet (10ATM), ami ki is zárja a bőrszíjat, zafírüveghez nem ragaszkodom (de előny), a túl hangsúlyos gombokat/koronát is kerülném, de jó lenne, ha lenne dátumjelző. Legyen kör alakú a tok, a szín acél v. gunemtal, fekete, szürke vagy sötétkék számlappal, de lehetőleg kontrasztos mutatókkal, segítve a leolvasást. Egy bizonyos, nálunk is jelen lévő boltban kapható árukészletből nézegettem neten, pár óra alatt leszűkítettem 8-9 db-ra, amiből egy soksok órát tulajdonló és nagy órabuzi barátom végül egyelőre előzetesen ezt ajánlotta, figyelembevéve az igényeimet, ismerve engem mint egyént, ÉS hozzátéve, hogy a Festinákat nem kifejezetten kedveli, de rossznak nem kifejezetten rosszak, csak...nem a legeslegjobbak.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45587) bobsys


bobsys
addikt

Tenyleg luzer vagyok ahogy olvasom itt kinek milyen markaju oraja van :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#45588) Pttypang válasza BlacKSouL (#45586) üzenetére


Pttypang
veterán

Be kell regelni, hogy megnezhessem a modelljeiket? :W

[link]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#45589) BlacKSouL válasza Pttypang (#45588) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem nem kellett, nemtom mi miatt tette intranetesre a linket :)
De ehuncsak egy másik link: [link] a fekete-fekete modell, alias nyócas számú lenne.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45590) Pttypang válasza BlacKSouL (#45589) üzenetére


Pttypang
veterán

En maradok a certinamnal, igaz, hogy noi modell, de nem latszik rajta annyira.
A datumot nem lesz picit komplikalt leolvasni errol? :F

Everybody lies.

(#45591) concret_hp válasza BlacKSouL (#45576) üzenetére


concret_hp
addikt

garmin 310xt ;] meg néha tissot valami, de az aztán tényleg nagyon néha :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45592) Tim82 válasza bobsys (#45587) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sose bánd, én is csak valami pár ezres, strapabíró Casio-t hordok. Meg van egy 31 éves Seiko 5, még nagyapám után, de azt féltem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45593) tope


tope
addikt

Ha már óra, akkor nekem meg Casio Edifice EFA-103 immáron 13 éve lesz nyáron.

UI: Egyébként meg kedves ufóbéka, most kezd jó idő lenni.

(#45594) bandus válasza concret_hp (#45591) üzenetére


bandus
veterán

ettől még mindig kiráz a hideg ;]

mondjuk ha nem ingben jövök, akkor néha melóba is felveszem az m400-at, hiába fehér :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45595) NoLF válasza Tothgera30 (#45582) üzenetére


NoLF
addikt

Mivel kulonleges nevem van es ugyanolyan ember vagyok mint barki mas, igy engem a nevek nem erdekelnek. JL es Doxa es tarsai max annyiban erdekelnek hogy tetszik-e, kenyelmes-e, es meghibasodik-e. Ez alapjan emlitettem az orakat, ezert is kerdeztem, van-e a festinaval kapcsolatban barmi konkret baj, ellenvetes :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45596) EQMontoya válasza Tothgera30 (#45578) üzenetére


EQMontoya
veterán

Te, ezek az árak semmivel nem jobbak, mint mondjuk amit a neten találsz EUban, áfával számolva pedig lényegesen rosszabbak.

Valami szép állapotú, '80-as évek legelejéről származó Seiko quartzot szeretnék még venni, ami passzol a veterán japókhoz a garázsban. :)

Same rules apply!

(#45597) bandus válasza BlacKSouL (#45586) üzenetére


bandus
veterán

Esetleg a tissot pr 100 modelljet nezd meg.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45598) BlacKSouL válasza bandus (#45597) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ehejj, pont ez van most előttem megnyitva. Az a baj(om), hogy valahogy egyiknek sem áll össze a számlapja nekem. Mondjuk még nézegetem őket erősen. Ami már tetszene, az a titán, de az már 120k :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45599) ToBeY válasza BlacKSouL (#45598) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nézd meg az Orienteket is hátha találsz valamit ami tetszik.

(#45600) bandus válasza BlacKSouL (#45598) üzenetére


bandus
veterán

[link], vagy kékben: [link]?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.