Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45601) BlacKSouL válasza bandus (#45600) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem, valahogy nem áll össze a szememben ez a dizájn... fura, ismerős is erőlteti a Tissot, de nem nagyon találok köztük igazán nekem tetszőt.
Akkor már elkezdtem Citizeneket is nézni, és ez még valahogy belefér: [link]
Tudom, japán vs. svájci bél, de nem tehetek róla, a Tissot-k világa nem képez közös metszetet az én ízlésvilágommal :)

Orientekkel még szemezgetek, kicsit sok a koppintás más márkák stílusáról, de van pár egyedi(innovatív) :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45602) szőröscica válasza BlacKSouL (#45601) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy titán szíjas ecodrive hosszú ideig jó társad lehet, én maradnék ezen a vonalon a helyedben.

(#45603) fokukac


fokukac
nagyúr

hasznos lehet valakinek :)

It bullshit generátor

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45604) lorcsi


lorcsi
veterán

kaptunk céges mobilt..
oké, mondták, hogy nem kell nagya gondolni..de..azért..meg tudtak lepni így is..
plusz..2 hónapja nem tudja senki megmondtani mennyiért beszélhetünk rajta :U

(#45605) Tothgera30 válasza EQMontoya (#45596) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez elég bátor kijelentés volt. Itthoni áraknak sok óra (akcióban) a fele, ha onnan rendeleld. Egyszerűen nézegetni kell, és ki kell/lehet fogni.

#45595 NoLF: Konrét baj nincs, de szeretnek szétesni, megállni, mp. mutató a két vonal közzé mutatni, kopik róla a külső réteg, és társai. Nem szoktam én sem ajálnani, mert ár/érték arányban kapni jobb Orient-et vagy Casio-t.

#45601 BlacKSouL: Seiko Diver, Sports 5, Chrono vonalat is nézd meg, kissé minőségibb mint az Orient.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45606) EQMontoya válasza Tothgera30 (#45605) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ami ott mondjuk 500-600usd, az itthon 170 ropi.
Ez már nem akkora bolt, de ha még a vámot, áfát is rádobják, akkor óriási bukta.

Same rules apply!

(#45607) Tothgera30 válasza EQMontoya (#45606) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Korábban 300usd-ért vett óra (Itthon 119k), vám és áfa nélkül a címemere érkezett, nemzetközi garanciával.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45608) EQMontoya válasza Tothgera30 (#45607) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hálátad, örül, négylevelű lóheréket érvénytelenít. Nem szoktak az ilyenek átesni a vámon.

Same rules apply!

(#45609) concret_hp válasza EQMontoya (#45606) üzenetére


concret_hp
addikt

eun belülről viszont sokszor megéri, mert ugye nincs vám meg áfa

amúgy sztem amit évente elköltök pénz kaján és szolgáltatásokon kívül, annak több mint a fele külföldre vándorol :U világbajnok áfa, meg ki tudja mi minden ... :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45610) EQMontoya válasza concret_hp (#45609) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, nemet meg angol ebayrol en is sok cuccot veszek. Az almalelku robot meg Kenny tudna meselni. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#45611) fokukac válasza EQMontoya (#45610) üzenetére


fokukac
nagyúr

mert idegenszívű izék vagytok, azért...! :P

egy igazi magyar ember büszkén fizeti a világ legmagasabb áfáját, miután levonták a fizetéséből a teljes bruttó bérköltségére kivetett 50% adót..! :P :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45612) concret_hp válasza fokukac (#45611) üzenetére


concret_hp
addikt

és a kiskereknek is sokkal többet fizetek, mert jó arc vagyok. ja... nem :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45613) ToBeY válasza fokukac (#45611) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Khm,honnan is van a nexus4-ed? ;] Én kérek elnézést

(#45614) Tim82 válasza ToBeY (#45613) üzenetére


Tim82
nagyúr

Írta ő magáról, hogy "igazi magyar ember"? ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45615) fokukac válasza ToBeY (#45613) üzenetére


fokukac
nagyúr

Írónia egy nagyon szép dolog, Kutya elvtárs..! :))

Más téma:
M1 angol nyelvű híradó by Dumaszínház

sírok... :)))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45616) bandus válasza Tothgera30 (#45607) üzenetére


bandus
veterán

én 200k-t spóroltam az órámon azzal, hogy kimentem érte bécsig :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45617) EQMontoya válasza bandus (#45616) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha nagyon szeretnék drága órát is max a havi keresetemig mennék el mondjuk árban, de igazából annyira nem vonz, így megelégszem a <200k árkategóriával.

Autó ugyanez, ha fél éves keresetednél drágább autóval jársz, akkor azt nem engedheted meg magadnak reálisan. Erre valaki írta, hogy 3-6 havi fizud között legyen az autód ára, és ez a szemlélet szerintem sok dologra jól alkalmazható.

Same rules apply!

(#45618) EQMontoya válasza fokukac (#45615) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez zseniális, hangosan röhögtem rajta. :))

Same rules apply!

(#45619) concret_hp válasza EQMontoya (#45617) üzenetére


concret_hp
addikt

és ha a bringám drágább mint az autóm? ;] na jó még csak kb. egyenlők :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45620) bobsys válasza EQMontoya (#45617) üzenetére


bobsys
addikt

fél éves keresetednél drágább autóval jársz
ezzel mindig bajban voltam, hogy netto vagy brutto 6 havi

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#45621) concret_hp válasza bobsys (#45620) üzenetére


concret_hp
addikt

a nettó feletti részt nem igazán tudod elkölteni :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45622) bobsys válasza concret_hp (#45621) üzenetére


bobsys
addikt

igaz :B
nalam mondjuk mindegy, mert nettoval szamolva is boven benne vagyok mind a ket autoval

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#45623) EQMontoya válasza concret_hp (#45621) üzenetére


EQMontoya
veterán

Oszt a Provident mire van? :DDD

Same rules apply!

(#45624) lenox válasza concret_hp (#45619) üzenetére


lenox
veterán

Annyira fasza bringa, vagy annyira olcso kocsi? Amugy a bringak jo dragak...

(#45625) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tudok elni :)
Szombati ebed a Wellington-i gyarban.
Friss bagett, kecskesajt, korte, sor.
Desszertnek pedig kurtos kalacs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45626) Tothgera30 válasza EQMontoya (#45608) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor eddig szerencsés vagyok, már több csomag jött és a vételáron kívül nem volt járulék ;] .

#45616 bandus: Szintúgy, csak a bringámon ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45627) BlacKSouL válasza szőröscica (#45602) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Titánról most épp azt hallottam, hogy az izzadság meglehetősen gyorsan kikezdi. Ahogy az alut is. És az acél jobb ilyen szempontból. Ez létező probléma?
Kérdés még, hogy mennyire gyorsan. Mert amúgy szimpatikusan hangzik, hogy titán+zafír, de nem értettem miért nem annyival drágább egy ilyen anyaghasználat, mint egy inox+kristály.

Amúgy ez is rohadék dolog, mert ugye indultam egy ilyen utóbbi anyagú Festinával 45k-ért, és most ott tartok, hogy vacilálok egy titán+zafír ecodrive Citizen 67k-ért, és egy acél+zafír szintén ecodrive rádiós Citizen közt, ami már 110k .. ;] Indultam 50 max. 75k-ról :) Megérné a dupla árat az utóbbi rádiós?
Azt mondják az Ecodrive-ok egy hátulütője a kondi, ami 8 év után kuka kb. Namost kérdés mennyibe fáj a cseréje, és ki cseréli azt nekem ?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45628) fokukac válasza BlacKSouL (#45627) üzenetére


fokukac
nagyúr

Blekikém, ne szarozz már ennyit, kérlek.
Menjél Te is sorban állni, hogy kapj apple watch-ot.
Olcsó, csak 10 ezer dollár :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45629) concret_hp válasza lenox (#45624) üzenetére


concret_hp
addikt

inkább a verda az olcsó.

amúgy azon olyan jót tudok röhögni amikor valaki tényleg vagyontárgynak hiszi az autót :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45630) Lortech válasza fokukac (#45628) üzenetére


Lortech
addikt

Ez a sorban állás lassan valami szabadidős tevékenységgé, hobbivá növi ki magát. :)

Nekem nincs is órám, megdöglött az ajándékba kapott alsó kategóriás Seikom, azóta lusta voltam másikat venni. De nem semmi, hogy vannak, akik egy lakás árát hordják a csuklójukon.

Thank you to god for making me an atheist

(#45631) Tothgera30 válasza BlacKSouL (#45627) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A kondenzátor 10 évet kibír simán, van akinek akár 20 évet is ment. Kicserélni nem nehéz, csak drága,és nem igazán éri meg, mert annyiból veszel egy másik órát. Nem csak Eco-Drive-ben van benne, hasonló a Kinetic a Seiko-nál. Bár most még egy SPC059P1-re is rárabolnék, hiába csak quartz. Persze egy machanikus vagy automata egészen más, lelke van, él, mozog, imádom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45632) concret_hp válasza Tothgera30 (#45631) üzenetére


concret_hp
addikt

azé' kell mechanikus óra, abban nincs kondenzátor :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45633) bandus válasza EQMontoya (#45617) üzenetére


bandus
veterán

ezzel abszolut egyetertek, mas kerdes, hogy az nyilvan nem az en fizetesembol lett veve :) a kocsi arat is 1.2-ben hataroztam meg, de ez egyelore meg gyerekcipoben jaro gondolat,mfoleg, hogy egyelore a golf V a kiszemelt :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45634) EQMontoya válasza bandus (#45633) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát-hát...
Nem rossz az 5ös golf, csak motor nem nagyon van hozzá. :)
Kb. az egyetlen értelmezhető motor a 2.0 FSI, meg a 2.5 soröt, mert az szépen szól.
A korai TSI határozottan kerülendő, az 1.4 és 1.6 szívóbenyák nem mennek, de esznek, a pdtdi betegágy, különösen a 2.0, a v6 benzin meg ritka, mint a fehér holló, zabál és rohadtul orrnehéz...

Same rules apply!

(#45635) bandus válasza EQMontoya (#45634) üzenetére


bandus
veterán

Nekem is ez a legnagyobb problemam, szar a motorkinalat. 8gen civik meg nincs ennyiert. Mas alternativa? 2-3 evre kell kb.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45636) szőröscica válasza BlacKSouL (#45627) üzenetére


szőröscica
addikt

Én izzadós vagyok, semmi baja a titán citizenemnek.

(#45637) EQMontoya válasza bandus (#45635) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mx5 NB? ;]

Same rules apply!

(#45638) szőröscica válasza bandus (#45635) üzenetére


szőröscica
addikt

Vegyél egy Fiat Stilot. Találni 1.4-1.6-os motorral tempomatos darabokat, megbízható, jó kis autó, és még pénzed is marad. És sokkal jobban néz ki, mint az ötös golf.

Vagy kettes Megane, abból talán még 2 literes benzinest is találsz. Hohó, még egy 2.0T is belefér a keretbe ;]

[ Szerkesztve ]

(#45639) Viszlát válasza EQMontoya (#45617) üzenetére


Viszlát
addikt

Azert ez igy nagyon szogletes hozzaallas, nem? Marmint tul altalanos, nem vesz figyelembe rengeteg egyeb tenyezot ami baromira nem mindegy (lakashelyzet, fizu merteke, egyeb kiadasok, eletstilus)...

Bandus: tegyel meg kicsit hozza es Accord. Legjobb :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45640) concret_hp válasza Viszlát (#45639) üzenetére


concret_hp
addikt

azért ökölszabálynak nem rossz :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45641) szőröscica válasza concret_hp (#45640) üzenetére


szőröscica
addikt

Kiindulni, és elgondolkodni a lehetőségeiden nem rossz. De tegyük fel, keres valaki nettó 200-at, akkor e szerint max. 1.2 millióért vehetne autót, amiért elég fasza kis E38-as 7-es BMW-ket lehet kapni. Akkor már inkább 2 millióért egy újabb, egyszerűbb kompakt, pl. egy Auris vagy valami hasonló. :) Tudom-tudom, vegyen 1.2-ért egyszerűbb kocsit, de nem lehet az életet ennyire számok szerint élni.

(#45642) concret_hp válasza szőröscica (#45641) üzenetére


concret_hp
addikt

ha neked annyit megér akkor hajrá.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45643) szőröscica válasza concret_hp (#45642) üzenetére


szőröscica
addikt

Csupán arra kívántam rámutatni, hogy a "80 ezres nettóval beülünk nulla kezdővel egy új autóba", és az "autóvásárlást szigorúan kimatekozva max. hat havi fizetésünkért veszünk autót" végletek között azért lehet elég sok minden. :)

(#45644) bandus válasza szőröscica (#45638) üzenetére


bandus
veterán

a megane ii nekem nagyon szimpatikus kocsi, egyetlen bajom vele amin nem todok tullepni, hogy elhanyom magam a kormanyatol :/

Viszlat: az mar tul sok lenne nekem, egy jo allapotu accordnak megkerik az arat :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45645) parandroid válasza bandus (#45635) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akár gáz, akár nem, szerintem én most veszek egy Minit. Egyrészt egyszer nekem is elmehet az eszem, másrészt jól mutat rajta az almás matrica, harmadrészt rajtam kívül csak nő van a családban, így megvan hozzá a kellő support.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45646) gaborbol válasza parandroid (#45645) üzenetére


gaborbol
őstag

Mult evben nyaraskor bereltuk,

Pofas, aranyos kivul, bellul bunkfordi, muanyag minden fele, menni nem megy, olyan mintha jatek auto lenne. Nem tudom, hogy ez a peldany volt konkretan ilyen, vagy nem lett hajtva soha mivel szigeten hasznaljak, ha jol remlik 30K km volt benne. Nekem nem jott be.

[ Szerkesztve ]

(#45647) parandroid válasza gaborbol (#45646) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kértünk mi is egy tesztautót, pont azzal a motorral, amivel vennénk - ez a legkisebb elérhető, 1,2-es benzines, turbós. A beltere kisautós viszonylatban teljesen korrekt, sőt, igazából kissé ki is emelkedik a mezőnyből. A másik befutó a Polo lenne, az is nagyon tetszik kívül-belül, motorikusan, meg extrákben is, és meglepő módon árban is kb ugyanott van, mint egy hasonlóan felszerelt Mini, szóval tényleg csak azon múlik, hogy a konzervatív, vagy a bohém vonalon akarok-e továbbmenni.

Erősnek meg nem kell lennie, annyi csak, hogy ha felkeveredek vele az autópályára, akkor viszonylag dinamikusan lehessen vele elérni a 140-et, ha kamiont kell előzni, és halad a első sáv is, de erre meg még pont jó a turbómotor. Nem utazóautónak kell, arra ott a Mazda, hanem szaladgálós, második autót akarunk, ami amúgy is viszonylag keveset fog futni (évi 10k km körül), viszont épp ezért hosszabb távon is megtartanám. Most kapott amúgy faceliftet, középről eltűnt a gigaóra (kellett a hely a nagy kijelzőnek), szerintem az új beltér sokkal szebb is lett.

Próbáltunk még amúgy Skoda Fabiat (a beltere kicsit olcsó, viszont az autó már annyira nem), Hyundai i20-at (alapvetően minden rendben van vele, de nem egy álleejtős, ellenben 1,4-es, ami nem tesz jót az adónak, biztosításnak, és a fogyasztásnak sem), meg majdnem Ford Fiestát is, de valamiért a Ford kereskedők nem akarnak autót eladni, meg különben sem tetszett annyira. Yarison is gondolkoztam, de a facelifttel olyan bűn ronda, hogy ingyen sem kéne ( ;] ), a Honda Jazz meg már túl bucifejű, nem egy tipikus kisautó. Franciát meg inkább nem, ahogy elnézem az új 208-at, meg a Cliot. Ja, a Mazda 2-t még a jövő héten megnézzük azért, mert az is most kapott faceliftet, és még nemigen látni az utakon.

Szóval elvoltunk az utóbbi hetekben, megvolt a szabadidős program minden hétvégére.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45648) emvy válasza parandroid (#45647) üzenetére


emvy
nagyúr

Citroen DS3, Mazda 2.

while (!sleep) sheep++;

(#45649) EQMontoya válasza parandroid (#45647) üzenetére


EQMontoya
veterán

A Mazda2 nem facelift, hanem tök új model, és eléggé egyben van belülről is.
Ha hosszabb távra számolssz az autóval, nem biztos, hogy érdemes ezekkel a kis turbós izékkel játszani...
Évi 10k km-ig pedig szard le a fogyasztást, az értékvesztésed sokkal nagyobb tétel lesz pl., mint amit egy év alatt betöltesz a tankba.

Same rules apply!

(#45650) szőröscica válasza EQMontoya (#45649) üzenetére


szőröscica
addikt

Kérdés, hogy mi neki a hosszú távra számolás, mert évi 10k kilométer mellett 10 év, mire egyáltalán a 100 ezer km belemegy az autóba, azért ez egyetlen mai motornak sem fog kihívást okozni, ha turbós, ha nem. :) Az új motorokkal pedig elsősorban nem a turbó a probléma, az már egy több mint 100 éves találmány. Az emissziós normák miatt tele vannak elektronikával, és mindenre nagyon érzékenyek.

Sajnos az emberek fejében ez a kisturbós aggódás terjedt el, mert mindenki azt mondta, hogy vegyél jó öreg szívó benzinest, azzal sokkal kevesebb bajod lesz. Persze, ez így is van, de ez nem a turbó hiánya végett van így, hanem mert azokban a legnagyobb elektronika kb. a gyújtás és a lambdaszonda, jóhogy nincs velük gond. Egy modern szívó benzines, ami teljesít minden normát, semmivel nem egyszerűbb szerkezet a turbós motoroknál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.