Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46151) emvy válasza Viszlát (#46149) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, hatsebesseges automata (szerencsere). Varosban nem hasznalom tul sokat, most volt kb. 1 honap, hogy csak a bolcsiig autoztunk neha, ami kb. 3 km-es utakat jelent, hidegen. Ugy 9 liter korul fogyasztott, ennel rosszabbat sose lattam vele. Ez az 5.2 is extrem, svajci autopalyak 120 kornyeken. Ha tolom neki, akkor autopalyan is megeszik 7-et, ehhez tartos 160-170 koruli tempo kell.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#46152) Viszlát válasza emvy (#46151) üzenetére


Viszlát
addikt

Az elég kellemes akkor, angolban úgysem tudja tolni neki 120-nál többel, úgyhogy vegyesben 7 körülire számíthat az automatával, ami teljesen oké.

Ez amúgy az állítható felfüggesztésű változat?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46153) emvy válasza Viszlát (#46152) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja, allithato, de nem az az erdekes, hogy te manualisan allitod; inkabb az, hogy nem billen kanyarban peldaul (mert menetkozben kompenzal).

while (!sleep) sheep++;

(#46154) Viszlát válasza emvy (#46153) üzenetére


Viszlát
addikt

Azt azért szokni kellett, nem? :) Az enyém sem billen (nyilván másképp oldják meg), eleinte baromi fura volt, de még most is fel-felfigyelek rá néha, főleg nagyobb sebességnél.

Köszi amúgy, nem egy túlzottan elterjedt típus errefelé, nehéz róla elsőkézből származó infót szerezni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46155) emvy válasza Viszlát (#46154) üzenetére


emvy
nagyúr

Elso sajat autom, nem tudom, h szokni kell-e, nekem nem kellett kulonosebben. Neked valami friss 5-os BMW-d van, ugye?

Osszessegeben szerintem nagyon szeretheto kocsi, szamomra a legfontosabb tulajdonsaga az, hogy az ulesei szuperek, ill. hogy nagyon alacsony a szelzaj.

@46156: igen, hidros, es szerintem nagyon kenyelmes, de nem a hidro az erdekes, szerintem. Egy 3-as BMW-nel joval kenyelmesebb, de nem annyira kenyelmes, mint egy E Merci. (En alapvetoen nem kedveltem sose a Merciket, de az uj E meg S az valami elkepeszto, akkora kulonbseg van egy S500 meg egy 7-es BMW kozott a hatso ules komfortjaban, hogy elmondani is nehez.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#46156) szőröscica válasza emvy (#46153) üzenetére


szőröscica
addikt

Hidrós? Valóban annyira kényelmes, ahogyan pl. a Totalcaron áradoznak róla? :)

(#46157) Viszlát válasza emvy (#46155) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, egy 530D. Én azért letekertem már pár kilométert, sokféle autóval és eddig mindegyik billent, szóval elég fura volt eleinte amikor reflexből beledőltem aztán mivel nem billent, úgy nézhettem ki, mint aki rá akar feküdni a váltóra. :)

Szerintem is szerethető autó, először anyagi okok miatt kezdte el ezeket is mérlegelni (feleannyiba kerül mint egy BMW/Audi/Merci hasonló képességekkel), de aztán egészen megkedvelte. Mondjuk én méretéből adódóan inkább az 5-ös (A6, E klasse) szériával hasonlítanám mint az egyel kisebb szedánnal, de ez lehet csak érzéki csalódás.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46158) BlacKSouL válasza parandroid (#46146) üzenetére


BlacKSouL
addikt

csak? [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46159) emvy válasza Viszlát (#46157) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, amikor a C5-ot vettem, akkor a 2011-es fullos C5 araban 2008-as E90 volt, ami kisebb, hangosabb, es megcsak nem is gyorsabb. (Nyilvan megvannak a hatranyai is, gondolom en.)

while (!sleep) sheep++;

(#46160) emvy válasza Viszlát (#46157) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, es a C5 nem A6/E/5 meretu. Tenyleg nem, alig nagyobb, mint egy 3-as. Elol sok hely van, de hatul nem kulonosebben.

while (!sleep) sheep++;

(#46161) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Dobjatok már fel légyszi nekem szombat délutánra valami Pesten vagy környékén (max 50 km) eltölthető szabadtéri, látványos, minimálisan aktív, akár vízparti programot, amit 3 barát tud élvezni. Mármint most szombat délutánra. A sörözés/italozás szombat estére van tervezve, tehát alapvetően autóval megközelíthető hely is szóba jöhet.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46162) emvy válasza BlacKSouL (#46161) üzenetére


emvy
nagyúr

Ruhaban beugraltok a Dunaba a Szabadsag-hidrol. (szabadteri, latvanyos, aktiv, vizparti, autoval megkozelitheto)

while (!sleep) sheep++;

(#46163) Viszlát válasza emvy (#46160) üzenetére


Viszlát
addikt

Megnéztem, a hasonló évjáratú hármasnál 20 centivel hosszabb, 5 centivel szélesebb, ugyanolyan széles mint az ötösöm, de tény, hogy 10 centivel rövidebb. Egyszer ASDA parkolóban állt mellettem egy, rácsodálkoztam, hogy mekkora batár az is. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46164) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Úgy látom, ma csak én voltam egészséges és környezettudatos. 30km bringa Pesten, meg 4 menet gokart, asszem, holnap nem leszek friss. :)

Same rules apply!

(#46165) fokukac


fokukac
nagyúr

Néha megéri benézni a gmail junk mail folderjába...

"Hello my mate, örülök, hogy írjon neked egy levél. Még soha nem használta az internetet a randi.
De tudom, hogy sok esetben, ahol az emberek találtak szeretet révén a intenet. És most ők boldogok. Azt akarom, hogy megtalálja a boldoggá.
Ezért elhatároztam, hogy írok neked egy levelet. Azt akarom, hogy randi Önt. Infó rólam, én vagyok kedves és optimista lány.
Én Németországban született. De most él Russia.
Tudom tájékoztatni, hogy több információt rólam és küldjön több MyPhoto. Én leszek hálás neked, ha írsz nekem egy írni.
Mert azt akarom, hogy jobban megismerjük. Én leszek elégedett, ha tudnál küldeni nekem a képeket. Várom a válaszát. Remélhetőleg hamarosan látni a levelet.
A barátom Sashka."

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46166) tope válasza fokukac (#46165) üzenetére


tope
addikt

Küldeni mihamarabb képek, hogy ismerni meg személyesen. !!! ;]

Szép hosszú hétvégés, Ünnepnapos időt mindegykinek.

(#46167) lenox válasza fokukac (#46165) üzenetére


lenox
veterán

Ez se rossz. Millio dollarok kimenekiteseben kellett mar segiteni? Illetve en mar ketszer is nyertem 5-os bmw-t.

(#46168) lenox válasza emvy (#46148) üzenetére


lenox
veterán

En is voltam bmwt tesztvezetni vagy 10-szer, ebbol 7-szer 5-osoket, aztan nem sikerult megegyezni az arban, mert elotte haveromek 3-at vettek, amire 12%-ot engedtek a listaarbol, de nekem nem adtak 8-at. Ezert aztan korbeneztem mashol is, azota ugy tekintek erre vissza, mint az evszazad szerencsejere.

(#46169) emvy válasza lenox (#46168) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, hogy ha te is hármat vettél volna, akkor engedtek volna 12 százalékot :) ;] atnyergeltel Stuttgartban?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#46170) EQMontoya válasza emvy (#46169) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vagy Nagoyába? :) (GS450H)

Same rules apply!

(#46171) lenox válasza emvy (#46169) üzenetére


lenox
veterán

De nekem 8 is eleg lett volna, illetve nem is tudom, land cruisert vettem vegul, abbol 2.5-et engedtek, szoval vegul is nem tudom, miert akartam a 8-hoz ragaszkodni, de nagy szerencse, hogy igy alakult.

(#46172) EQMontoya válasza lenox (#46171) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miért nagy szerencse?
Olcsóbb a fenntartása, vagy volt, amikor jől jött, hogy terepjáród van?
Vagy csak nem néznek bunkónak itthon 5-ös BMW-vel? ;]

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#46173) fokukac válasza EQMontoya (#46172) üzenetére


fokukac
nagyúr

én se vettem se bmw-t, se lexus-t, nagy szerencse, hogy így alakult :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46174) Tothgera30 válasza EQMontoya (#46172) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Land Cruiser-nek csak előnyei vannak :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46175) EQMontoya válasza fokukac (#46173) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pedig a Lexustartás nem rossz. :) Kiváncsi vagyok, a Jazzes költségeidre km-re vetítve. Nekem ugye 60ft/km körül jött ki, mint a múltkor írtam.

Same rules apply!

(#46176) emvy válasza EQMontoya (#46172) üzenetére


emvy
nagyúr

LC meg mondjuk egy X5 nem egy kategoria, kb. semmilyen szempontbol (amennyit en lattam beloluk).

while (!sleep) sheep++;

(#46177) Viszlát válasza EQMontoya (#46175) üzenetére


Viszlát
addikt

Miket számoltál bele? Konkrét futásteljesítmény vagy átlag alapján?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46178) EQMontoya válasza Viszlát (#46177) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amortizáció, szervíz, fogyasztás, biztosítás, adók. Tehát kb. az összes költséget, vételárat kivéve, mert abból kivontam egy saccolt jelenlegi értéket, és az így kapott amortizációval számoltam.

emvy: jah, az X5 igazi tahóautó, a LC meg nem. :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#46179) szőröscica válasza EQMontoya (#46178) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha egyszer nyugger leszek, és nem bírok majd leülni az autóba, hanem kell majd a magas üléspozíció, akkor bevállalom az X5-öt. Addig nem érdekel, csak a hátrányát látom egy kombihoz képest. Ez minden SUV-ra igaz, nem értem ezt a divatot.

(#46180) Tothgera30 válasza szőröscica (#46179) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pedig télen jól jön az összkerékhajtás... Én csak előnyét látom mondjuk egy Rav4/Forester/Vitara/CR-V/stb. autónak egy kombihoz képest, persze egy X5 (bár ez inkább a köznépben maradt meg, mert már majdnem 20 éve rója az utakat) kissé eltúlzott kategória, olyan városi SUV, de városban viszont rálátni a többi járgányra, ami azért nem rossz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46181) szőröscica válasza Tothgera30 (#46180) üzenetére


szőröscica
addikt

Jártunk eleget síelni RWD autóval, hatalmas havazásokban az Alpokban, soha nem volt gond, nem hiányzott az AWD. Amíg nem volt akkora hó, hogy felüljön rá, elment az 530d is. Városban szerintem különösebb előnye nincs a SUV-nak, rengeteg van már, azokon nem látsz át, egy furgonon meg főleg nem.

Egy RAV4 többet eszik, jobban billeg, nagyobb benne a szélzaj és vélhetően az alkatrészköltsége is magasabb, mint egy hasonló kombinak. Ezt én nem vállalnám be azért, hogy feleslegesen cipeljem magammal az AWD súlyát egész évben, amire évente 1-2 nap lehet szükség, hozzátéve, hogy jó téligumival bárminek nekivágok, amíg mint írtam, nem ül fel az autó alja. A városi forgalomban meg egész jól ellavíroztam a padlón ülve egy E39-ben is, pedig azzal volt szerencsém Valencia 4 sávos körforgalmait is megjárni. :)

A SUV egy divat, racionális érvek a hátfájást leszámítva nincsenek mellette. Szerintem pár éven belül le fog csengeni ez is, mint az egyterűk tették. Azoknak sem sok értelme van, a fejed fölött 20 centi levegőt cipelni nem logikus döntés, egyedül a különálló ülésekkel szereltek rendelkeznek némileg több praktikummal mint a kombik, feltéve, hogy 3 gyereket akarsz szállítani.

[ Szerkesztve ]

(#46182) Tothgera30 válasza szőröscica (#46181) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkkor másképp látjuk a helyzetet. RWD autóval is közlekedve több olyan helyzet volt, ahol bizony jóval nagyobb nyugalomban éreztem volna magam egy 4x4-ben. Bizony megesik hogy frissen felázott földútra téved az ember, ott pedig FWD vagy RWD simán beássa magát, téli hagymenetről meg ne is beszéljük, mert ott még elkóricál ahol előtte elmentek százan, de a pakolóban reggel szépen befagy. Tehát téli város-autópálya nem érv, mert takarítva/tisztítva van az út, ott bringával is eltekerek, mivel míg nem tükör jég, addig azzal nyomom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46183) szőröscica válasza Tothgera30 (#46182) üzenetére


szőröscica
addikt

Tény, én frissen felázott földútra nem tévedtem vele, de hidd el, nagy hóban sokat jártunk RWD-vel. Jó gumi, jó súlyeloszlás, nem lehet nagy gond. Simán volt, hogy a német pályán 20 perc 35-tel hókotrók mögött araszolás után meguntam, és a két kotró között kilőttem, majd kellemes 90-110-el folytattam tovább.

És a hegyre felmászás sem frissen takarított utakon történt, tényleg nem hazudok, míg meg nem feneklett, addig mindenhol elment. :)

Én egyébként FWD-ben érzem a legkevésbé biztonságban magam havas úton, az RWD sokkal jobban irányítható gázadással. A következő autóm fogalmam sincs mi lesz, hetente változik az éppen aktuális kiszemelt, és még évek vannak, mire valóban váltani is fogok, de erőteljesen egy RWD kombi felé húz a szívem. :) Nem mondom, hogy egy MK3 ST Focus kombit nem vállalnék be mondjuk narancssárgában vagy egy új Mondeot gyöngyházfehérben a 2 literes turbós benzinessel, de a szívem mélyén nagyon-nagyon szívesen visszaülnék egy jó hat hengeres BMW-be már.

(#46184) lenox válasza EQMontoya (#46172) üzenetére


lenox
veterán

Tobb hely van benne, kenyelmesebb, tippem szerint szervizelni is olcsobb, meg kevesbe romlik el. Magas hasmagassagnak, nagy kereknek minden nap hasznat veszem, negykerekhajtasnak ritkan, annak, hogy nehezebb terepen is elboldogulna annak nem. Nyilvan annyi hatranya van, hogy autopalyan tobbet fogyaszt, meg nem is megy annyira, de ezek nekem nem voltak erdekesek. Mondjuk ez se volt erdekes, de ahogy nezem erteket is jobban tartja. Meg az is jol jott mar egy parszor, hogy 8 szemelyes.

(#46185) EQMontoya válasza lenox (#46184) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ameddig nem mész extrém sokat (évi 20e+), addig egy új autónál szerintem az értékvesztés, szervízköltség lényegesen komolyabb tétel lehet éves szinten, mint amit 1l/100km fogyasztáskülönbség mellett nyersz.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#46186) tildy


tildy
nagyúr

Fekete kepernyos gondja volt valakinek win 8.1-el?
user scren utan fekete kepernyo jon be, ctrl+alt+delel le tudk feladatkezelobe menni, de se csempek, se win gombra reakcio..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46187) EQMontoya válasza tildy (#46186) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nálam tök stabil. HTC 8X-en ;]

Same rules apply!

(#46188) Pttypang válasza tildy (#46186) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem mostanában volt, de masnapra osszeszedte magat, a vga driver omlott ossze.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#46189) emvy válasza tildy (#46186) üzenetére


emvy
nagyúr

Safe mode?

while (!sleep) sheep++;

(#46190) tildy válasza emvy (#46189) üzenetére


tildy
nagyúr

Safe modban minden rendben levonek tunik, megjelenik az eszkoztar is . (5 eve nem hasznalok wint, tehatkicsit el vagyok tevedve benne).

Viszont nem safe modban usert se enged letrehozni, exploer.exe hibat jelez. (Hm, kellett hazajonni, rogton en lettem az aktualis pc szeervizes)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46191) tope válasza tildy (#46190) üzenetére


tope
addikt

Hazavár a pc is, szakemberek kellenek ide ;] :D
UI: Nincs is annyi Ő-zés benne, de ennyi hülyét aki oda írogat, jaj, hogy nem lehet megélni, meg mosogatni mennek ki ...

Szép hétvégét mindenkinek, igaz az eső kissé mossa a programokat, de majd holnap jó idő lesz.

(#46192) tildy válasza tope (#46191) üzenetére


tildy
nagyúr

:DDD :DDD Vannak erdekes kommentek, igen.

De van remeg a hangom, nem beszelek szepen, eletem elso interjuja. Bar lehet felrakom majd ide is a blogomba, ugyanis anno hanyszor megkaptam, hogy lehordom Magyarorszagot. Aztan tessek...

Amugy te kis pletyis :P ;)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46193) emvy válasza tildy (#46190) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor azt kell csinálni, hogy egy sikertelen indítás után safe mode, aztan futtasd az eventvwr.exe-t, és ott az event logoknal nézd meg, hogy milyen problémák vannak.

while (!sleep) sheep++;

(#46194) fokukac


fokukac
nagyúr

EZ most komoly, hogy a gugli teljesen letiltotta a Java plugint a Chrome-ban?

(Viva la CIB Internetbank)

Az agyam eldobom.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46195) concret_hp válasza fokukac (#46194) üzenetére


concret_hp
addikt

no akkor nekem is azé nem megy ...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46196) emvy válasza fokukac (#46194) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem csak a Javat, hanem minden NPAPI-t hasznalo plugint. Nyilvan azert, hogy mostantol olyan plugineket irjanak Chromera, amit majd a sajat, nem x86-alapu platformjain (akar Chromebook) is felhasznalhat. Sima uzleti dontes.

Ne tessek Chrome-ot hasznalni egyebkent se. :)

while (!sleep) sheep++;

(#46197) EQMontoya válasza emvy (#46196) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert semmiképp nem elegáns, lehet legalabb a legnagyobbakkal (adobe, oracle) egyeztethettek volna valami határidőt...

Same rules apply!

(#46198) Viszlát válasza szőröscica (#46181) üzenetére


Viszlát
addikt

Az egyterűek kimentek a divatból? Mondjuk eleve nem értem miért a divat jelző, családosként az egyik legjobb választás, ki-be szállás/pakolás, gyerek mozgatása is jóval egyszerűbb, csomagtér is akad és bizony sokat tud jelenti az a 10-15 centi amivel egy átlagos autóban ülő felett vagy.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46199) emvy válasza EQMontoya (#46197) üzenetére


emvy
nagyúr

Timeline volt azert.

while (!sleep) sheep++;

(#46200) tildy válasza emvy (#46193) üzenetére


tildy
nagyúr

meglett, nem volt egyszeru safe modban bootolni, f8ra nem reagalt, talan msconfiggal kellett ugy inditanom, volt valami win8 taskbar program a telepitett programok kozt, meg egy masik, mindkettot lattam mar ebben a kontextusban emlegetni, uninstall, es vegre jo. Most drivereket telepitek :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.