Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#73951) bombibmw válasza keIdor (#73950) üzenetére


bombibmw
veterán

Én úgy vagyok vele, ha már játszok, akkor legyen is olyan.
Ezt a konzolt hosszútávra tervezem, nem úgy, mint a PC-t és összetevőit.. :D

(#73952) cyberkind válasza bombibmw (#73951) üzenetére


cyberkind
félisten

Azért a vásárlás előtt ha van olyan ismerősöd akinél az egyik gép van, menj át és nézd meg, játssz rajta meg a szokásos dolgok, nekem egy bajom a PS-el, de ez nem is fog változni, az pedig a kontrollere, de hát ez van. :))

Van 4K tv-d? Az se baj ha nincs, már a PS is használja 1080p-re azt a pluszt élsimításként ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#73953) keIdor válasza cyberkind (#73952) üzenetére


keIdor
titán

Mindkét konzol SSAA-t tesz a játékra 1080p-n. Xbox már 1440p-t is támogatja azt hiszem, ilyen monitort is használhatsz vele. Sony egyelőre ígéri valamikorra.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73954) cyberkind válasza keIdor (#73953) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezeket magától ráteszi vagy kell valamit szórakozni?

Paranormal Cocktivity

(#73955) keIdor válasza cyberkind (#73954) üzenetére


keIdor
titán

Magától. Akkor is ilyen felbontáson renderel, ha 720p kijelzőt kötsz rá. A fejlesztő állítja be.

Van olyan játék, ahol be tudod állítani, hogy natív 4K legyen, de akkor mondjuk nem lesz stabil 60fps, vagy 1800p de stabilabb. Ilyeneket be lehet állítani, de ennyi.[link]

Ugye ez nem PC.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73956) keIdor válasza cyberkind (#73954) üzenetére


keIdor
titán

Ez még egy jó videó: [link]
Patch-elték már azóta a Wolfenstein 2-t, lehet választani natív 4K de ez maximum FreeSync 30-60Hz kijelzővel játszható, ott viszont nagyon jó. Sajnos a videóban 40-60Hz közötti monitor van, látod is így mi a baj vele.
Választható még Dynamic Resolution On meg Agresszív. Az agresszív veszi le nagyon a felbontást, de fix 60fps.

FreeSync Xbox One X-en egyelőre nagyon gyerekcipő, de legalább már van. Ha V-Sync-es a játék, akkor működik, ha Adaptice Sync, akkor nem. Meg kötelező a 30-60Hz tartomány.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73957) cyberkind válasza keIdor (#73956) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi meg az előzőt is, később megnézem ezeket mert érdekes dolgok. :))

Paranormal Cocktivity

(#73958) DiszNóÓl válasza bombibmw (#73951) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

BB topikban ma volt. [link]

(#73959) cyberkind
Idk, ott azért figyelni szoktak erre. Csak ne utaljon előre, gari úgyis gyártói.

[ Szerkesztve ]

HATER

(#73959) cyberkind válasza DiszNóÓl (#73958) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó bolt ez? :F

Paranormal Cocktivity

(#73960) tailor74 válasza bombibmw (#73946) üzenetére


tailor74
őstag

A gari időt sem érdemes túlaggódnod. Én 2 ev garival vettem a pro-t, de hivatalosan 1 évet vállal a sony, ezen időn belül bármelyik szalonba beviheted, átveszik. Viszont a második évet a bolt vállalja, azaz akkor már csak hozzájuk viheted. Nem biztos, hogy megéri a többlet pénzmiadást.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#73961) DiszNóÓl válasza cyberkind (#73959) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Lejárt a szerk idő... "Vállalkozásunk 2015-ben megszerezte a MEGBÍZHATÓ CÉG címet. "
[link]

HATER

(#73962) cyberkind válasza DiszNóÓl (#73961) üzenetére


cyberkind
félisten

Hát nem tudom, én konzolokat meg konzolos dolgokat főként a Konzolvilágtól vennék és fogok is itthon, ők mindenkivel hivatalosak, úgyhogy gond nem lehet ezen a téren.

Paranormal Cocktivity

(#73963) bombibmw válasza DiszNóÓl (#73958) üzenetére


bombibmw
veterán

Én ezt néztem.
Bár szimpatikus a Konzolok Szervize is, ahol lehet venni +1 évet rá és 122k.

(#73964) cyberkind:
Hmm, ez még jobb.

[ Szerkesztve ]

(#73964) cyberkind válasza bombibmw (#73963) üzenetére


cyberkind
félisten

Ugyan csak fekete gép, meg egy játékkal, de megbízható a bolt teljesen: [link]

Paranormal Cocktivity

(#73965) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD megis lehet kiad egy gyorsabb verziot a Ryzen+ bol iden.
Mondjuk ez varhato volt. :)

Szerk: Bitcoin kozben ujra $8800-nal, ugy latszik a virtualis semmi meg el, es elni is fog :K :W

[ Szerkesztve ]

...

(#73966) keIdor válasza Devid_81 (#73965) üzenetére


keIdor
titán

Hogyan akarnak azzal versenyezni, mikor a 4.8GHz-et gondolom az összes tudni fogja. AMD-nél erre nem látok semmi esélyt, IPC-ben is jobb az Intel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73967) Devid_81 válasza keIdor (#73966) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha nagyon kivalogatjak a 2800-akhoz a sziliciumot, akkor talan 4.5Ghz-et ki tudnak taposni majd belole.
Tobbet nem hiszem, hogy kibirnak preselni a jelenlegibol. :(
Azt nem tudnam elkepzelni, hogy a mostani 2700-esek "selejtek" lennenek es majd a 2800 lesz a nagy pukk.
A regi szeriabol kiindulva ott sem igazan volt nagy kulonbseg az 1700 es 1800 kozott.
Valahol ertheto, hogy "versenyezni" akarnak, de nem lesz tobb mint eros masodik helyezet az AMD ebben a versenyben. :U
Legalabb az araknak jot tesznek, es mar tettek is :K

...

(#73968) TTomax


TTomax
nagyúr

A mai napig meg tud lepni az egymáshoz képest teljesen összehányt gondolatokkal, mondatokkal amelyek között összefüggés nulla.Hogy lehet így magyarul írni?Őskáosz...[link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73969) VTom válasza bombibmw (#73963) üzenetére


VTom
veterán

Szerintem ilyet vegyél Bombi. Ezzel jársz a legjobban :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#73970) TTomax válasza VTom (#73969) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hirtelen azt hittem... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73971) TTomax


TTomax
nagyúr

Tud valaki nekem ajánlani usb type C mágneses töltőkábelt?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73972) RazoR válasza DiszNóÓl (#73961) üzenetére


RazoR
veterán

És ez szerinted jelent bármit is?? 10-15ezerért osztogatják ezeket boldog-boldogtalannak! Párom egy svéd cégminősítő cégnél dolgozik, náluk az alap csomag 60k-nál kezdődik, na ha az megvan egy cégnek az valamit jelent, de ez....... :DDD :DDD :DDD

(#73973) RazoR válasza bombibmw (#73963) üzenetére


RazoR
veterán

Konzol mi???!! Ha már konzol akkor csakis PS4 Pro!!! :K

(#73974) keIdor


keIdor
titán

Nézegetem a Ryzen 7 2700X tuning videókat, nem rossz ez a 4.3GHz maximum se, figyelembe veszem, hogy egy éve dobták piacra ezt az architektúrát. Intelnél a legújabb Coffee Lake néhány darabja deliddel elmegy 5.3GHz-ig (1.4V) de már 10 éve csiszolgatják. Az első Nehalem-ek (i7-900, X58) pont 10 évesek, azóta kijött 8 generáció, de az első Nehalem se ment nagyon 4GHz fölé. Nekem a mai napig van működő i7-920-am, 3.8GHz@1.16V-on használtam régen.:) 4GHz simán benne van abban is, csak akkoriban még nem volt AiO, a TRUE meg emlékszem nagyon felfűtötte a házat a GTX-280-al együtt.
Utána jött a Westmere, 32nm, azok már mentek 4.2-4.3-at is, csak drága volt, helyette a Sandy Bridge terjedt el LGA1156-on, de azokban is 4.4-4.5 van ami még normális feszültségen elmegy.

Úgyhogy kíváncsian várom jövőre a Zen 2-t, lesz ez jobb is, memóriával már sokkal kevesebb a nyűg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73975) Devid_81 válasza keIdor (#73974) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ma reggel en is pont azt csinaltam. :B
Ahogy nezem valahol 3600-3800 korul van jelenleg vege a ram tamogatasnak.
Illetve nem is a tamogatas, hanem jelenleg addig megy max.
Remelem javulni fog, mert latszik, hogy konyorog ez is a gyorsabb ramokert.
Ahogy nezem 5.2GHz-en hajtott 8700K-val osszemerve is teljesen jo eredemenyeket er el.
FHD es alatta meg mindig van egy "gap" de javult az elsohoz kepest. :)

...

(#73976) cyberkind válasza Devid_81 (#73975) üzenetére


cyberkind
félisten

(#73977) keIdor válasza Devid_81 (#73975) üzenetére


keIdor
titán

Full HD alatt már alig játszanak szerintem.:)
Aki mégis, annak notebookja van a 1366x768-al meg teljesen más (gyengébb) hardverrel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73978) Devid_81 válasza keIdor (#73977) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En is 1440p-ben, ott meg ugy latom a kulonbseg mar csak 1-3% az intel javara.
Ha meg jonnek a javitasok, memoria tamogatas stb iden, akkor szinte az is eltunik. :)

...

(#73979) DeckardCain válasza keIdor (#73974) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Kíváncsi leszek én is arra 7nm-en. További finomítások és egy 4,5-4,6 all core OC órajel , teljesen jó lenne.
Mondjuk nem tudom lesz-e 6 magos CCX már vagy marad a 4.

Egy 2600x/Hero VII/G.skill 3466 triót kipróbálnék szívesen már most is. :)

(#73980) akoska07 válasza keIdor (#73974) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezt te sem gondoltad komolyan.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73981) Devid_81 válasza DeckardCain (#73979) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En pont a 2700X el vagyok igy. :B
Lehet berendelek mindent es lesz egy honapom tesztelni es visszakuldeni a francba ha nem tetszik. ;]
Nekem foleg az lenne a lenyeg, hogy a ramot kezelje rendesen 3600 felett is, 4000 nem hiszem, hogy meglesz egy ideig.Bar Taichinal (Ultimate) mar van par a tamogatasi listaban.
Ahogy nezem nagyon kell neki a magas ram orajel, viszont tamogatas az meg nem 100%os.

...

(#73982) akoska07 válasza Devid_81 (#73981) üzenetére


akoska07
nagyúr

Amiket láttam tesztet, 3600 körül megálltak a ramok.

Mondjuk a tieid lehet mennek ott C10.

Az intel ezt megoldotta prociból,mert a magasabb ram órajelek nem sokat hoznak és mégis erős ,gyors.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73983) Devid_81 válasza akoska07 (#73982) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Intellel nem lenne baj, ott szerintem meg 4300-4500 is kitaposhato lenne beloluk, ha kicsit lazitok az idozitesen.
Intelnel valahogy nem ugrik nagyot a teljesitmeny a mem orajel emelessel.
AMD nel igen, csak az meg nem tamogatja rendesen :D
Ordogi kor... :W
En is altalaban a 3600 koruli orajeleket lattam eddig.
Napokban lattam Asrock oldalan a tamogatasi listaban mar van par 4000es ram.De arra nem tudom mi lesz a garancia, hogy valaha menni is fog. :)

...

(#73984) keIdor válasza Devid_81 (#73983) üzenetére


keIdor
titán

Intelnél elég a sávszélesség, AMD-nél bottleneck, ez lehet az SMT miatt is, ami jobb mint az Intel HT, lehet más miatt. 6 magosnál is sokat hoz? 2600X-et nem néztem, ha ott nem, akkor lehet a magszám miatt is.
Akkor viszont kíváncsi leszek a 8 magos Intelnek mennyire lesz elég a Dual Channel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73985) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Bocs a folyamatos AMD-s hozzaszolasok miatt, de ezek a procik nem rosszak egy HTPC-be, 35Wattal :Y
AMD Adds Ryzen 2400GE and Ryzen 3 2200GE (35W) to APU Lineup

[ Szerkesztve ]

...

(#73986) cyberkind válasza Devid_81 (#73985) üzenetére


cyberkind
félisten

Ne kérj (m)el(l)nézést, az Amd a jövő, ebben kell hinni, nem valami láthatatlan Istenekben! :K

Paranormal Cocktivity

(#73987) Habugi válasza cyberkind (#73976) üzenetére


Habugi
addikt

TG-s videóban a ProjectCars & Fallout 4 kontraszt azért elég duurva ahhoz képest hogy 6/6 vs 6/12 van összemérve (nyilván azért mert egyszál intenzívek de játék síktól eltekintve valahogy pl R15-ben sem tud mutatni shemmit a 2600X), ráadásul úgy, hogy a Ryzen magasabb órajelen megy és a 8600K-ban benne van még ~1Ghz. :Y

Értem én hogy 1440p-ben nem nyílna szét ennyire az olló deee.. :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#73988) akoska07 válasza Devid_81 (#73983) üzenetére


akoska07
nagyúr

Kitesztelt ramokat vettél,mennek 4500-t.

#73886 akoska07 :
Úgy néz ki átvette az amd az Intel refresh ügyességeit (tick-tock).
8-10% gyorsulás.

Napokban lattam Asrock oldalan a tamogatasi listaban mar van par 4000es ram.De arra nem tudom mi lesz a garancia, hogy valaha menni is fog. :)

Én nem mernék fogadni rá.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73989) cyberkind válasza Habugi (#73987) üzenetére


cyberkind
félisten

Én nem PC szinten várom tőlük a javulást, hanem konzol téren, márpedig ha az új konzolokba ezek a cpu-k mennek, az elindíthat valami sokkal nagyobb, durvább fejlődést minden oldalon, nem úgy mint most. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#73990) akoska07 válasza cyberkind (#73989) üzenetére


akoska07
nagyúr

Zen 8c/16t proci és Navi kártya lesz benne az előzetes hírek szerint (ps5).

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73991) Habugi válasza cyberkind (#73989) üzenetére


Habugi
addikt

"az elindíthat valami sokkal nagyobb, durvább fejlődést minden oldalon.."

El persze, mint a Fijik, a HBM, a nextgen API-k vagy packedmath és a többi (~30db) korszakalkotó techno rizsa.. :DDD

Viccet félretéve.., a próféta szóljon belőled. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#73992) cyberkind válasza Habugi (#73991) üzenetére


cyberkind
félisten

Egy jó procira van értelme rágyúrni a konzolokban, most ez eléggé nagy probléma sajnos. :)

(#73990) akoska07
Tudom, meg sejteném is, hogy erre megy az út tovább amivel nincs baj, csak legyen legalább ennyire jó az a cpu mint a mostaniak.

Paranormal Cocktivity

(#73993) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Tudtok javasolni 1151 delidhez vmi biztonsagos eszkozt?

CPU Cap Opener Decrimper
Tudom, hogy szinte mind ezen az elven mukodik, de ez eleg gagyinak tunik nekem, viszont cserebe olcso :)

ROCKIT 88 - LGA 1151/1150 Delid & Relid kit
Ez nagyon jonak tunik, cserebe jo draga is... :W

Delid-Die-Mate 2
Ez meg epp nincs OCUK-n, ebayen meg vese arban mennek.

Jah, nem nekem kell, csak haver gondolkodik azon, hogy szetcsapja a 7700K-t ;] :D

...

(#73994) #Morcosmedve válasza Devid_81 (#73993) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Rockit 88 vagy adja ide :D

© asszongya'hogy

(#73995) VTom válasza cyberkind (#73986) üzenetére


VTom
veterán

Persze, meg hát ez a PH! Itt semmi gond nincs ezzel :N

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#73996) ScomComputer válasza Devid_81 (#73993) üzenetére


ScomComputer
veterán

Vagy a morcos,vagy ismerni a google-t,mert nekem ezt is kidobta...
Nálam volt ilyen cucc,nem rossz!
:DDD :C

(#73997) Devid_81 válasza ScomComputer (#73996) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Johettel volna hamarabb, Delid Mate 2-ot sikerult talalni, de £30 lett postaval, es ez amit Te javasoltal meg olcsobb lett volna ;] :D
Sebaj, biztos jo lesz az is :K

[ Szerkesztve ]

...

(#73998) ScomComputer válasza Devid_81 (#73997) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jöhettem volna,ha a haver nem tett volna elém 1 üveg jóféle vörösbort... :DDD
Nem lehet visszamondani?

(#73999) Devid_81 válasza ScomComputer (#73998) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De visszalehetne vegulis. :K
Viszont azt nem neztem meg, hogy mennyi lenne a posta ezen
Osszesen £1 a kulonbseg vegeredmenyben, igy nem eri meg vele kulonosebben foglalkozni. :N

...

(#74000) ScomComputer válasza Devid_81 (#73999) üzenetére


ScomComputer
veterán

Annyiért tényleg nem.. :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.