Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#73801) akoska07 válasza Devid_81 (#73790) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nah arra ramra kíváncsi leszek majd,mert én is azt néztem ki,ha lecserélődik egyszer az 5960X.
Én is néztem tegnap vagy tegnapelőtt,pont most van leárazva.

Ha Z370,amúgy én várnék a 390-es lapra,akkor Apex (legyen ami barátságban van a ramokkal).
Szeretem az MSI lapokat is,egy jó M7 is elég lehet.

Ha X470 akkor egy Hero vagy Strix.

Egyébként meg kell várni majd az igazi felhasználói teszteket.
Illetve az árazást.
Illetve majd az Intel árazásait.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73802) Devid_81 válasza akoska07 (#73801) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kicsit "feltem" megvenni oket, mert sejtem, hogy ha AMD-m lesz akkor ezek soha az eletben nem fognak annyin menni mint amit tudnanak.
Viszont, ha masnem egy 3600 de akkor jo combos idozitesekkel, ha mas nem :)

Igazsag szerint mondhatni teljesen rugalmas vagyok most meg, felolem lehet Intel es AMD is.
Intel ellen a sz.r kupak es az egyszer hasznalhato alaplapok vannak. :)
AMD, nah azert ettol felek egy picit, megmondom oszinten, de az elozetes tesztek alapjan egesz jonak nez ki.
Ezenkvul akik bevallaltak az elso szeriat (nem a legelejen) sem kopkodnek miattuk.
Teljes mertekben tisztaban vagyok vele, hogy kisebb felbontason lesz egy par FPS vesztesegem, de 1440p-nel szerintem mar mindegy lesz.
Es ezenkvul tisztaban vagyok azzal, hogy ezek a procik nem fognak 5GHz-en menni, talan ez a legrosszabb resz szamomra :O :)

Mindenkeppen megvarom a user teszteket, nehogy az AMD trukkozzon valamit a tesztre kikuldott peldanyokkal, aztan eldontom.
Kb Majus eleje-kozepe lesz amikora minden osszeall :) Ha addig hallunk valami jo hirt az Intel 8 magosrol 1151-en, akkor picit meg varok, a cuccok amiket addig veszek, nem romlanak ram ugy sem :N

[ Szerkesztve ]

...

(#73803) akoska07 válasza Devid_81 (#73802) üzenetére


akoska07
nagyúr

Boost órajelekkel van jelenleg gondja az új amd prociknak.
Valamint a gép elindítása sem egyszerű összeszerelés után.
Oda írhattak volna 4.7GHz-et is boost órajelnek,ha úgy sem fog annyin menni.

Ezeket hallottam eddig.

Új intel nagyon b@szó lesz.
Venni kell egy ütős darabot és azzal el leszel simán még a gari lejártával is.
Egy jó kis tuning lappal.

Egyébként ez a Zen dolog még eléggé fejlődésben van,lesz majd ez jobb is pár generáció múlva,amd elég gyorsan dobálja kifelé.
Érdemes várni.
Főleg majd az Intel árazására érdemes várni,mert végre jó úton halad az amd a procikkal.

Ez a 2700X meggyőző is lehetne,ha nem lenne mindig vmi titok a háttérben. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73804) Devid_81 válasza akoska07 (#73803) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pont azoktol a titkoktol felek, valami mindig van a zAeMDevel :DDD
Ha a mockossz Zintel nem jatszana a kupakokkal es a szilvalekvarral akkor nem sokat gondolkodnek, meg akar a 8700k is jo lenne egy ideig. :K
De az uj Z390 hez gondolom uj tokozas is jon ami szinten 1151 es semmi massal nem kompatibilis, nem? :DDD
Amugy ez tok gaz helyzet, mert igazan egyik sem eri meg a penzt, valahol mindegyik sz.r a maga modjan, csak azt kell eldonteni melyik sz.r nem annyira budos :B

...

(#73805) proci985 válasza Devid_81 (#73790) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

X370en eleg keves tenyleg fullos lap volt.

Taichi / Aorus intel vonalon inkabb kozepkategorias volt, a Crosshair Hero/Extreme/MSI Titanium volt a csucs.

a leiras alapjan a kozepkategoria is eleg viszont neked, pl az MSI X370 Gaming a Titanium VRMjet kapta anno.

Herot szidtak eleg sokan mondjuk, bugzott.

a kerdes inkabb az, hogy mennyit bir a szilikon, X370nel ertelmes lappal olyan nem volt, hogy a VRM fogyott el.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73806) Devid_81 válasza proci985 (#73805) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Itt is valoszinuleg a szilcon fog kifogyni hamarabb 99% :K :O
A guru3D-n szinte biztos, hogy jonnek majd sorban az alaplap tesztek, azokat akkor at kell nezzem mielott leteszem a voksomat Taichi vagy Hero mellett. :K
Ha meg maradnek Intel vonalon, ott mar lesz meglevo tesztek millio ami alapjan konnyebb lesz a valasztas. :)

...

(#73807) proci985 válasza Devid_81 (#73806) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

guru3dvel ovatosan, szeretik maszkolni a problemakat a hardverrel

en inkabb a gamer nexus reviewjeit neznem, ok csinaltak nagyon alapos lecsupaszitott VRM analizist. nekem nagyon sokat segitettek donteni.

viszont neztem az x470 lineupot, sokkal jobban felszereltek a lapok mint a 370nel (e.g. be mertek a gyartok vallalni tobb dragabb lapot).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73808) FLATRONW válasza Devid_81 (#73802) üzenetére


FLATRONW
őstag

Engem az AMD prociktól az ilyen kiegyensúlyozatlanságok riasztanak el.

Far Cry 2 és 3 1920:

Far Cry 2 esetén pedig még a 4k is "problémás":


(#73809) Devid_81 válasza proci985 (#73807) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Guru3D-nel vannak azert turpissagok, foleg hofokokban van naluk valami erdekesseg sokszor.
Nem tudtam, hogy ugy altalaban nezve is vannak gondok itt is ott is.
Gamer Nexust nem neztem eddig, de akkor ezentul nem maradnak ki :N
Koszi a tippet neked is! :R

...

(#73810) proci985 válasza FLATRONW (#73808) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem tudom a pontos metodikajukat, de nekem ezzel a tesztel valami nagyon nem kerek.

a Far Cry 3 konkretan rosszabbul fut nekik 1080pn mint nekem 5760x1080on. tetejeben a dunia magas felbontason pure gpulimites.

(#73809) Devid_81 : ja hofokoknal szerintem a klima alatt lehet a testbenchuk, a 290X Matrix Platinumra is remek hofokokat hoztak ki. namost abbol a kartyabol harom van/volt a forumon es mindharomnal nagyon hamar felmerult az igeny, hogy erre bizony vizesblokk kell mert a gyari huto elegtelen.

ujsagoknal kulonbozo mertekben szoktak a szokatlansagokat reportolni mert ugye a beta bios hibait javitani szoktak, a problema, hogy ez nem mindig tortenik meg.

nexust en is tavaly decemberben talaltam meg. nekem ugye karacsonyfa van a gepre kotve (csak a Rift magaban megeszik harom usbt), tehat elegge rovid volt a megfelelo lapok listaja. a Titanium VRMje pedig ezen a listan legalul volt. szoval a gamer nexus vrm analizise segitett megvalaszolni a kerdest, hogy csucslapra ez a VRM keves, de kozepkategoriaban teljesen jo lenne es egyebkent is, nem lesz limitalo mert kb 200Wos fogyasztas folott lehetne vele gond.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73811) TTomax


TTomax
nagyúr

Azért akárhogy is nézem az amd sem sokkal jobb alaplap/socket kompatibilitás terén.Most a Ryzen refreshnél ugyanúgy alaplapot kell cserélnie annak aki minden ficsört használni akar. (pl XFR) mert okay, a proci fizikailag belemegy csak nem minden fog működni.Bár igazából ez is túl van lihegve kissé,mert ha veszel egy jó procit és alaplapot akkor 5évig ugy sem kell hozzányúlnod,aztán meg így is úgy is elavul az egész,az uj gyorsabb szabványok kinyírják azt hogy te bármit is megtarthatsz a házon meg a tápon kívül.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73812) Devid_81 válasza TTomax (#73811) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah nem fog menni par feature a regi chipsetekkel :(
Eppen jobb mint az intel fele kompatibilitas, de azert boven sz.r meg ez is :K :W

...

(#73813) akoska07 válasza Devid_81 (#73804) üzenetére


akoska07
nagyúr

Elég könnyű jó 8700K-t venni.

A Z390 egy refresh lesz,nem lesz socket váltás. (coffee lake refresh,akárcsak a proci)
A Z370-et elsiették túl hamar kiadták.
Szvsz lesz ott vrm erősítés is az új deszkákon.

A Z390 és a 9700K,ha ez lesz a neve,egy hosszabb távú befektetés lehet.
8c/16t 5GHz hová nem elég ?

Ma már minden lehúzás a pc-nél,főleg,ha új gépet építesz.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73814) Devid_81 válasza akoska07 (#73813) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ugyan az a tokozas lesz, de ahogy az intelt ismerem a Z370 nem tudja majd ugysem az uj procikat :(
Ha tudna akkor egyertelmu lenne a vasar, Z370 8700K-val, majd az uj proci, legyen a neve akarmi is :)

Szerk: Delid Mate 2-vel egyutt kell rendeljek, ha intel lesz, tobbet nem copatnam magam vele :(
Ez sajnos az uj procikra is ervenyes lesz, nem hinnem, hogy forrasztjak, ha igen akkor HEDT tesokkal .actak ki, nem is kicsit :U

[ Szerkesztve ]

...

(#73815) akoska07 válasza Devid_81 (#73814) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ha jól tudom kompatibilitásokról még nem szóltak.
És igen,benne lehet az,hogy nem fogja kezelni.
Itt közbe szólhat a vrm is,hogy mit bír el a Z370-en.

Ezt is kitalálta az Intel.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73816) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Core i7-8700K £200... :U
What? :Y

Szerk: persze ez nem Amazon, szoval siman lehet kamu is

[ Szerkesztve ]

...

(#73817) akoska07 válasza Devid_81 (#73816) üzenetére


akoska07
nagyúr

Érdekes... :U
Igen jó áron van.

Andrei-Gh
5.0 out of 5 starsFive Stars
2 March 2018
Style: i7-8700K|Size: Processor|Verified Purchase
All good, item as described, arrived kinda faster then the estimated.

Ennyiért talán meg ér egy próbát.

Én is elgondolkodtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73818) Devid_81 válasza akoska07 (#73817) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hajra...mert en is azon vagyok, hogy ennyit megerne :DDD
De akko' hogy varom meg az AMD csoda fegyveret... ;] :D

...

(#73819) Devid_81 válasza akoska07 (#73817) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Amazon visszaadja a penzed ha kamu van.
De ahhoz varnod kell majd azert eleg sokat.
Eloszor a postazasi idonek kell letelnie, majd amazon irkal az eladonak, ez mind csak ido es addig a penzed ott all majd.
Viszont ketelkedem, hogy ez a New Sun Farms valos shop lehet-e. :U

De nezzuk a jo oldalat, ha ez valos, ennyi penzert hasznaltat nem lehet venni, nem hogy ujat. :)

...

(#73820) ScomComputer válasza Devid_81 (#73819) üzenetére


ScomComputer
veterán

Várj türelemmel ne kapkodd el,ahogy Ákos is mondta,várd meg a user teszteket!
:K

(#73821) Devid_81 válasza ScomComputer (#73820) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Majus kozepe a cel, addig varok, csak ez a £198 intel 8700K picit megzavart egy pillanatra, de eros vagyok es nem kattintgatok ;] :D

...

(#73822) TTomax válasza Devid_81 (#73821) üzenetére


TTomax
nagyúr

Maradj is,mert az egy fake volt amazonon... a seller "just launched" [link] sajnos egyre több ilyen van amazonon is...Az okay ha valami olcsóbb de nem ennyivel...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73823) Devid_81


Devid_81
nagyúr

:D

...

(#73824) Devid_81 válasza TTomax (#73822) üzenetére


Devid_81
nagyúr

GTX 1080 Ti-t probalt valaki igy eladni olcson amazon, amikor meg csillagaszati aron voltak.
Eleg sok, egyre tobb az ilyen kamu hirdeto amazon sajnos, vigyazni kell ezekkel. :K

...

(#73825) proci985 válasza TTomax (#73822) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, a tegnapi 240fontos is ilyen volt, tippre egesz biztos kamu.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73826) TTomax


TTomax
nagyúr

Power shunt mod mi? :D [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73827) keIdor válasza TTomax (#73826) üzenetére


keIdor
titán

Szépen leette a fémet, ami tartotta. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73828) keIdor válasza Devid_81 (#73818) üzenetére


keIdor
titán

Majdnem mindegy mit veszel szerintem, a 4c/4t már kezd elfogyni, a 4c/8t lesz a következő, de ami 6 mag vagy több, az úgyis sokáig elég lesz.
A 4c/4t-nél is csak annyit venni észre, hogy több a microstutter meg ilyenek.

Ha ez megjelent és erre fejlesztenek már, meg valóban Zen lesz benne, akkor fog nőni a CPU erőforrás igény is: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73829) akoska07


akoska07
nagyúr

A 2700X-nél egyetlen dolog lepett meg,az a memória kezelés.
Szvsz ott léptek előre nagyon nagyot.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73830) keIdor válasza akoska07 (#73829) üzenetére


keIdor
titán

Honnan vannak az infók? Péntekig embargó van, azért kérdezem, én is kíváncsi vagyok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73831) akoska07 válasza keIdor (#73830) üzenetére


akoska07
nagyúr

Tudom,hogy embargó van,19.-én lehet publikálni.
Yt már fenn van sok videó.

Egyet már linkeltem feljebb.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73832) keIdor


keIdor
titán

8K, hát, messze van ez még attól, hogy játszható legyen.:)
[kép]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73833) Devid_81 válasza akoska07 (#73829) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valamit vegre jol csinaltak. :K
Annak orulok, hogy legfokepp ott javitottak, ahol a nagy baj volt.
Persze jo lett volna az orajeleket is rendbe tenni, de ugy latszik minden nem fert bele egy lepesbe :)

...

(#73834) TTomax válasza keIdor (#73830) üzenetére


TTomax
nagyúr

[link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73835) Habugi válasza TTomax (#73834) üzenetére


Habugi
addikt

4.3 @1.5V... :N

Ez is CB 180-hoz elég.., azt hiszem egészen jól megsaccoltam év elején mennyire lesznek ezek képesek.

Ha feltételezzük h ez egy gyengébb példány, hasamra ütök, legyen mondjuk ~4.4 @1.4V a "majdani" átlagos, még mindig ott vagyunk h bentragad CB 190 alatt, míg a Kaby/Coffee duó vidáman 220 körül karistol már jó ideje.

Részemről maradok az Intel 8/16-os desktopnál, akármi is lesz a neve ha végre megjelenik.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#73836) keIdor válasza TTomax (#73834) üzenetére


keIdor
titán

Az a 4.3@1,5V nem néz ki nagy durranásnak, gondolom ekkora feszültség sok is 24/7-re.
Legalább az ára jó.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73837) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ez az új Denuvo sem bírta sokáig...03.27-04.15,valaki tuti,hogy szivárogtat.... :K

(#73838) akoska07 válasza keIdor (#73836) üzenetére


akoska07
nagyúr

Azt akkor kapja,ha éppen tud boost-olni 4.3GHz-re.
De ezzel azért vannak bajok.
Ami viszont fontos,hogy a gyári hűtővel (amit a 2700X mellé adnak) is simán hűthető az a 1.5V.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73839) akoska07


akoska07
nagyúr

Red Dead Redemption 4K Gameplay - It Looks like PC! | Xbox One X

Ez azért odabasz.

Lehetne sokkal simább amikor lovgalol,de azért nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73840) RazoR válasza akoska07 (#73839) üzenetére


RazoR
veterán

Jó lenne ha jönne PC-re is.... :)

(#73841) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Kinéztem a Noiseblocker eLoop B12-PS PWM 120-as ventilátort.

Szerintetek jó ez a ventilátor későbbi vízhűtés építéséhez kezdetnek a CPU-ra 60-as radiátor vastagsághoz push-pull kiépítésben?

Esetleg van jobb : nagyobb statikus légnyomás, több levegőt mozgat és mindezt megegyező hangerővel mint a 120-as PWM-es eLoop venti?

Napközben nézegettem a ventilátorokat és megakadt a szemem a SILENT WINGS 3 120-as PWM-es ventilátoron.... Tényleg jól látom, hogy jobb tulajdonságokkal rendelkezik mint a fentebb szóban forgó eLoop azaz nagyobb statikus légnyomással rendelkezik mindezt halkabb működés mellett?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#73842) akoska07 válasza RazoR (#73840) üzenetére


akoska07
nagyúr

Igen,az nagyon jó lenne.

Ősszel úgy néz ki vennem kell egy PS4-et. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73843) keIdor válasza akoska07 (#73839) üzenetére


keIdor
titán

Durva, hogy azzal, hogy kilencszeresére emelték a felbontást, rátoltak AA-t meg 16xAF-et mennyit dobott a játékon. Mintha Remastered lenne, pedig nem az, ez a 8 éves Xbox 360 verzió.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73844) TTomax válasza proci985 (#73810) üzenetére


TTomax
nagyúr

Érdekes ez... [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73845) proci985 válasza TTomax (#73844) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

van a threadben egy fejleszto is, az o reakcija az erdekes (e.g. ez ismert problema es QAval meg lehet fogni)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73846) cyberkind


cyberkind
félisten

A TPS nézet óvodásoknak való, akik szereit látni, hogy néz ki a karakterük. Továbbá a célzás nehezebb TPS nézetben, illetve rontja a játék realizmusát, mert kilátsz az akadályok mellett/mögött.

Valaki nagyon hajt valamire. :DD

Paranormal Cocktivity

(#73847) DiszNóÓl válasza cyberkind (#73846) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Ez pubgre nagyon igaz. En azt utaltam benne hogy nem lattam ha elakad a fegyver es igy lottem az ablakot/foldet. Persze GTA-t soha nem tudnam megszokni FPSben.

HATER

(#73848) TTomax válasza cyberkind (#73846) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én se rajongok a TPS nézetért,van amelyik játékhoz kifejezetten az való de van ahol sokkal nehezebbé teszi a játékot.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73849) TTomax válasza proci985 (#73845) üzenetére


TTomax
nagyúr

Sajnos az az amire a kiadok nem igazán szeretnek költeni.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73850) cyberkind válasza TTomax (#73848) üzenetére


cyberkind
félisten

Nyilván olyan játékban mint a Gta csak az való és máshogy nem is megy jól, de ő ezt nem így értette.

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.