Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#74401) ffodi válasza keIdor (#74397) üzenetére


ffodi
veterán

Delidelve elég jól hűthető az 1.25-1.3V a 3 ventillátoros D14-emmel.

Ha nem bohóckodsz AVX-szel akkor az 5GHz sima 24/7-re így. Most 4800 MHz-en használom, mert így beéri kicsit több, mint 1.2V-tal, hőfokok mindenhol max. 85C körül vannak.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#74402) Devid_81 válasza MiklosSaS (#74400) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Niiincs? :Y
Akkor egeszen jol sikerult a gyari kupakja. :K
Miert nem veszel egy delid kitet?
Tudom eloszor "nagy" beruhazas, de kb a masodik procinal mar visszahozza az arat.
Es akkor nem kell postazgatnod, csak izzadni, hogy sikerult-e ;] :DDD

...

(#74403) keIdor válasza MiklosSaS (#74400) üzenetére


keIdor
titán

Sorry, akkor a régieket delidelted szerintem és arra emlékeztem.:)

Nem gondolkoztál még delid kiten? Azzal elég egyszerű procedúra, ha óvatos vagy, semmi baj nem lesz csak a kis SMD-kre kell vigyázni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74404) MiklosSaS válasza Devid_81 (#74402) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Megveszem, elküldöm neked. Te megcsinálod a szerszámot meg megtarthatod. OK? :D

@Keldor: igen, jópár processzort skalpolva használtam. De a mainstream az más volt...itt senki sem szeretné megskalpolni az enyémet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74405) proci985 válasza MiklosSaS (#74396) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

7900xhez kepest milyen?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#74406) MiklosSaS válasza proci985 (#74405) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hüvösebb. Két-három hétig nyúztam a 10 magost, az delid nélkül olyan 4.4 GHz körül ment...de 4.5-ön nyalta a 100 fokot.

Ha nem használod ki a 20 szálat akkor teljesen értelmetlen. Az ára is ezt tükrözi, anno £900 volt...most meg már £500-600 fontért utánad dobják bontatlanul.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74407) proci985 válasza MiklosSaS (#74406) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

erre meg mindig 950 eur sajna.

viszont lehet ez azon is mulik, hogy soprik ki az 1920Xet 550-700 eur korul. ami lehet egy szalon lassabb, de kb ennyi az osszes hatranya ott ahol szukseg van 24 szalra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#74408) keIdor


keIdor
titán

Arra leszek kíváncsi egyébként, hogy az Ice Lake-nél mennek-e még 8 mag fölé is akár. Gondolom ez a Zen 2-től is függ. Ha ott elkezdenének 6 magos CCX-eket használni, AM4-nél megjelenne a 12 magos, TR4-nél a 24 magos, akkor az Intelnek is lépnie kell.
Érdekes lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74409) Devid_81 válasza MiklosSaS (#74404) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egy £300 alatti procit (8700k pl) mondanam, szivesen, barmikor, de egy £1000-os procit... :Y :DDD
Ha' nem tudom, adj egy kis idot, had gondolkodjak meg rajta :D

...

(#74410) Devid_81 válasza keIdor (#74408) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Zen2-ben a hirek szerint 6 magos CCX-ek lesznek.
Ami a mezei felhasznaloknak nagyon jo hir, mert lassan a beugros procik is 6 magosok lesznek.
Azert puszi az hasara az AMD-nek ezek miatt :K
Jo tudom az intel is mar regebb ota szovogette a tobb magos proci terveket, de azert ez most igen csak meggyorsult, es az arak meg kedvezobbek lettek a konkurencia nyomasara stb stb.
Eleg csak visszanezni 1 kategoriat a HEDT vonalon , azonos magszam es ar tekinteteben :K

...

(#74411) ÁdiBá válasza keIdor (#74397) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igen, kizárolag brutális hűtővel elég komoly pumpával, és megfelelő blokkal, sok sok radiátorral hűthető.
De őszinte leszek, ez attól függ mire használod.
AVX Prime95 3DMARKok ezrei akkor 5 ghz felejtsd el.
Játékok, általános felhasználói programok akkor kényelmesen tudod hűteni.
Nekem azért is termel elég keményen hőt, mert én elég sokat dolgozok a CPU-val, multkori 312W fogyasztásom vicc volt... néztem is nagyokat.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#74412) ffodi válasza ÁdiBá (#74411) üzenetére


ffodi
veterán

3DMarkok!?

Ne viccelj, 3DMarkoknál sima az 5GHz+ még léggel is, ha hűvösebb a levegő (persze delid mellett), ilyen benchmarkoknál amúgy sem számít a mindennapi stabilitás, csakhogy párszor lefusson.... Ami egyedül szívat az az AVX-es terhelés, de ott meg beállítod a mínuszos szorzókat és kész is. Egyébként is, AVX-es terhelést rendkívül ritkán kapnak a masinák......ha pedig valaki célzottan ilyen alkalmazásokat használ az legyen ezzel tisztában....

Persze mindez max. 10 magig igaz amit írok, a nagyobb szörnyeket léggel, vagy bármilyen csodavízzel esélytelen rendesen hűteni ~4,5GHz felett stabilan, delid nélkül meg aztán pláne.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#74413) MiklosSaS válasza ÁdiBá (#74411) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ne haragudj, nem kötözködésbõl mondom de annyi hülyeséget össze zagyválsz hogy már rossz olvasni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74414) bombibmw


bombibmw
veterán

Azt hiszem, hogy törlöm az 1080Ti topicot a kedvencekből. :D

(#74415) VTom válasza bombibmw (#74414) üzenetére


VTom
veterán

Gonosz vagy :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#74416) ScomComputer válasza bombibmw (#74414) üzenetére


ScomComputer
veterán

Eladtad azt is... :B

(#74417) RazoR válasza bombibmw (#74414) üzenetére


RazoR
veterán

Azt ne mond, hogy eladtad!! :U

(#74418) keIdor válasza bombibmw (#74414) üzenetére


keIdor
titán

Az 1950X mellé legalább most értelmes választás, emlékszem régen azt hiszem Titan X Maxwell-t hajtott valami régi Opteronnal.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74419) TTomax válasza keIdor (#74418) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerinted az? :DDD

Övé...

Enyém...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#74420) keIdor válasza TTomax (#74419) üzenetére


keIdor
titán

Még mindig jobb, mint amikor berakta a Maxwell-t a Bulldozer alapú Opteron mellé, mert azt aztán visszafogta...

Egyébként ezért nem szeretem a 3DMark Full HD módjait, a 4K Extreme jelölésű szerintem százszor relevánsabb ilyen videokártyák mellett. Kár hogy nincs 1440p mód, mármint hivatalos.

Azért az 1950X nem rossz munkára, jó az ár/érték aránya, Intel oldalon ennyiért van a 7900X, de az csak 10 mag. Lehet munka miatt van neki ilyen, nem tudom. Egy 7940X, 7960X sokkal drágább... sajnos 2-4 szálon terhelve nem hajtja ki Full HD alatt a kártyát, ez számomra sem újdonság, sima Ryzen 7 játékok alatt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74421) bombibmw válasza RazoR (#74417) üzenetére


bombibmw
veterán

Előbb-utóbb mindenki rájön, egy valakit, vagy kettőt kivéve. :D

(#74417) RazoR:
Még nem, bár most, hogy a Bitcoin megint virágkorát éli... :)

(#74422) TTomax válasza keIdor (#74420) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mindegy mit rak a gépébe,ha nem ért hozzá.Erre gondoltam. :) Azért 30K-t nem is olyan nehéz meglépni GS scoreban egy 1080Tivel...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#74423) proci985 válasza TTomax (#74419) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lehet tudni time spy / firestrike extremeben mekkora a kulonbseg?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#74424) TTomax válasza proci985 (#74423) üzenetére


TTomax
nagyúr

Kb felez ha jól emlékszem.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#74425) proci985 válasza TTomax (#74424) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

time spy talan kevesbe threadnehez, amiatt kerdeztem.

mondjuk tenyleg az a kerdes mire vette, ha elsosorban munkaallomas ami be van fogva jatekra akkor ez teljesen jo megoldas, ha threadlimites jatekokkal tolja ott mar felbontastol fuggoen lehet ez harmadennyibe kerulo intel rendszer jobb lett volna.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#74426) TTomax válasza proci985 (#74425) üzenetére


TTomax
nagyúr

De nem az a gond mi mellé rakta,hanem az amit kihozott belőle.Valamit ott nagyon nem jó csinált ha azzal a rendszerrel annyi pontot kapott mint én.5K GPU score az több mint 15% oc2oc.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#74427) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Úgy tudom itt többen vettetek konzolt nemrégiben.
Én is tervezem PC mellé, legkésőbb Red Dead Redemption 2 megjelenéséig egy konzol vásárlását.
4K TV-m van, melyik gépet ajánlanátok mellé? PS v X?
PS2/X360 voltak az utolsó gépeim nagyon nem vagyok képbe velük kapcsolatban, hogy mi most az aktuális modell.

Exkluzivitás felől a PS tűnik szimpibbnek a Ghost of Tsushima miatt, ami elvileg év végén jelenik meg. Meg Bloodburne, Unchertad, God of War szériát láttam még ami érdekesnek tűnik.
X-ből gondolom Halo, Forza, GOW.

Várható még idén valami frissítés konzol gépek terén? Erősebb változat vagy valami?

(#74428) keIdor válasza Anubris (#74427) üzenetére


keIdor
titán

Ha az ex.-ok érdekelnek, akkor PS4 Pro.
Nem lesz erősebb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74429) ÁdiBá válasza MiklosSaS (#74413) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Mégse én nem tudtam hűteni egy i9 7900X et 4,5 GHz-en, hanem te, elárulom nálam 4,7 megy, sőt ha nagyon akarnám feltolhatnám 4,8 -ra.
Erről ennyi a véleményem.... okostojás...

Jajjj nincs aki ledelidelje, hiszti az megy, az hogy gyakorlatilag 2 perces művelet, nincs aki megcsinálja, beszarok, ezeken szoktam jókat mosolyogni.
Én sem kötözködésből mondom... :)

(#74430) MiklosSaS Akkor meg ne sirjá, hogy hány fokos, általánosságban beszélsz, beszéltél, hogy a 7900X az egyik legrosszabb választás mert keveset megy tuningban, hiszen 100 fokos.
Ja, barátom. Nálad esetleg.
Úgy hogy nem muszáj elolvasni amit irok, igronáld azt kész.

Mindenkinek.: Most amúgy észrevettem, hogy igy nyáron, 22 fokos szobában még jobb a viznek hatásfoka.
Nagyon sokat számit a radiátoroknak, hogy folyamatosan hideg levegőt kap a klima miatt. Nálam bejött a nyár! ;]

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#74430) MiklosSaS válasza ÁdiBá (#74429) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egyre viccesebb vagy, kulonosen hogy fogalmad sincs mire irtam amit irtam.

Az meg hogy nem sszeretnem en delidelni a sajat processzoromat, az nem tartozik rad.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74431) TTomax


TTomax
nagyúr

Nyugi van,férjetek már meg .Ez a stílus errefelé nem szokás,biztos hogy félreértették egymást,mutassatok egy kis toleranciát mindannyian felnőtt emberek vagytok.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#74432) cyberkind


cyberkind
félisten

Rainbow 6 valaki? :))

Paranormal Cocktivity

(#74433) TTomax válasza cyberkind (#74432) üzenetére


TTomax
nagyúr

Komolyan mostanában már alig játszok,se idö,de ha az akad is akkor meg kedvem se sok... egyszerűen csak fáradt vagyok már hozzá...lehet öregszem,valahogy valami már nem olyan mint régen.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#74434) RazoR válasza TTomax (#74433) üzenetére


RazoR
veterán

Ezzel én is így vagyok mostanában, biztos öregszünk :D

[ Szerkesztve ]

(#74435) h1mpi válasza TTomax (#74433) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ugyanez van... ha kedvem van WoT-ozok egy órát és napokig elég...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#74436) DeckardCain válasza TTomax (#74433) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Nálam is ez van. Januárban vettem új tvt, azóta inkább sorozat, film.. munka, edzés mellett fáradt vagyok sokszor.

(#74437) akoska07


akoska07
nagyúr

Jajjmáá
Ennyi öregembert... ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#74438) TTomax


TTomax
nagyúr

Akkor nem vagyok egyedül...egyébként valahogy a játékok se nagyon jönnek,egyre ritkábban van 1-1 cim ami igazán leköt,viszont én meg egyre finnyásabb vagyok.Itt van pl ez a FC5,jó jó lehet vele játszani,de én csak X+1. far crynak éreztem semmi extra,egyszer kitoltam de olyan bugyuta volt az egész valahogy.A multi lövöldék sem kötnek le,mert a játékosok nagy része pcn vagy csaló vagy olyan emberke aki napi több órát játszik igy sikerélményem kb nulla,akkor meg minek...néha egy-egy jobb játék van mint pl a Kingdome,de arra meg annyi idöt kellene szánni amit egyszerűen már nem tudok rászánni.Lehet velem van a gond,lehet már nem érdekel a pc gaming.Sokszor azon kapom magam hogy amikor időm is van inkább csak filmet nézek. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#74439) keIdor válasza TTomax (#74438) üzenetére


keIdor
titán

Nem vagy, én is így érzek...
Szerencsére konzolon sokkal több a választék nekem, így még el vagyok. Meg sokkal jobb ám 50"-en játszani, hátradölve, mintha filmet néznél. Sokat számít a kényelem.
Annyira kéne neked egy PS4 Pro amúgy meg egy nagy TV. A képmozgás miatt továbbra sem javaslom neked, de tartalom van, csaló meg nincs. Elég sok játék tetszene neked.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74440) TTomax válasza keIdor (#74439) üzenetére


TTomax
nagyúr

Lehet hogy meglépem egyszer...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#74441) akoska07


akoska07
nagyúr

Srácok ... nem kell megdumálni,öregek vagytok. ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#74442) RazoR válasza akoska07 (#74441) üzenetére


RazoR
veterán

Azok, ez így van. :DDD

(#74443) #35434496 válasza RazoR (#74442) üzenetére


#35434496
törölt tag

(#74444) RazoR válasza #35434496 (#74443) üzenetére


RazoR
veterán

Azaz, egy hónap kb. de remélem nem lesz ilyen szőrös... :DDD

(#74445) #35434496 válasza RazoR (#74444) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mit csinálsz majd ha néger lesz? :DDD

(#74446) RazoR válasza #35434496 (#74445) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor pakolok.... :DDD

(#74447) Erdei88 válasza RazoR (#74446) üzenetére


Erdei88
veterán

Players örökbefogad :K

(#74448) stratova válasza Erdei88 (#74447) üzenetére


stratova
veterán

De csak ha visz magával egy karton cumisüveg rose-t. :DDD
Amúgy no para, soha többet nem fogsz olyan korán nyugovóra térni, mint az első 6-8 hónapban :) cserébe óra nélkül kelsz 5-körül ~ 1 évig.

[ Szerkesztve ]

(#74449) VTom válasza RazoR (#74446) üzenetére


VTom
veterán

és ha rám fog hasonlítani? :U

;]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#74450) #35434496 válasza VTom (#74449) üzenetére


#35434496
törölt tag

Jujj ez aljas volt. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.