Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#74651) Milka 78 válasza Habugi (#74650) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És a kolléga szerint még is smooth-abb élményt nyújt mint a koppoig húzott 8700k az alacsonyabb fps ellenére is.Már az 1700-nál is ez volt a tapasztalat.

(#74652) MiklosSaS válasza Milka 78 (#74651) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De ez csak a Ryzen topicban. Máshol az Intel a császár :P

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74653) Devid_81 válasza Milka 78 (#74651) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Erdekes ez amugy, mert masoktol is ezt hallani.
Az biztos, hogy nalam intellel van microlag.
Kirpobalnek szivesen egy AMD-t ettol fuggetlenul.
Meg akar egy intelest is ugy 8700K+tuning vs 2700X+tuning es minden mas hardware szinte ugyan az.
De valoszinuleg egyszerre nem lesz ra lehetosegem soha :N

...

(#74654) VTom válasza ScomComputer (#74643) üzenetére


VTom
veterán

Csak vicceltem, én nem tervezek váltani, nem érdemes. A hat magos generációt kihagyom majd a 8/16-ra váltok, ha lesz értelme, és profitálnak belőle a játékok.
De az is lehet, hogy AMD lesz majd, amelyik ár/érték arányban jobb lesz.

Jelenleg a 4,5-ön járó 6700K bőven elég mindenre (3440x1440 100Hz)

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#74655) Puma K válasza Devid_81 (#74653) üzenetére


Puma K
veterán

Ha fixálod a CPU órajelét BIOS-ban, akkor is tapasztalsz microlag-ot?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#74656) Devid_81 válasza Puma K (#74655) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam fixen van minden :K
Osszes energiagazdalkodas kilove...nem akarok gazdalkodni, csak jatszani :DDD

...

(#74657) cyberkind válasza Devid_81 (#74656) üzenetére


cyberkind
félisten

Szintén. :DD

Paranormal Cocktivity

(#74658) Puma K válasza Devid_81 (#74656) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor nem tudom mire vezethető vissza esetedben a microlag.

Lassan 1 éve talán, hogy a fixált CPU órajelet használom és GTX 760-1070-1050 Ti kártyák mindegyikénél érezhetően simábban fut minden játék ahhoz képest mint mikor terheléstől függően dobálta az órajelet a proci.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#74659) Habugi válasza Milka 78 (#74651) üzenetére


Habugi
addikt

"a kolléga szerint még is smooth-abb élményt nyújt mint a koppoig húzott 8700k az alacsonyabb fps ellenére is"

Erre két dolog elképzelhető, a jó öreg önszuggesztió és/vagy az Inteles HT, harmadik az nincs. :N

(#74653) Devid_81:

"Erdekes ez amugy, mert masoktol is ezt hallani."

Azért ha valaki technikai oldalról megközelítve megpróbálná nekem elmagyarázni hogy a folyamatosan ugráló GPU Usage mennyiben és miként segíti elő hogy folyamatosabb élmény jelentkezzen játék közben azt marhára megköszönném.. :DDD

(#74654) VTom:

Szintén zenész, annyi difivel h nálam HT nélkül fog brummogni a "9700K", nyóc' bivaly mag azt csókolom.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74660) VTom válasza Habugi (#74659) üzenetére


VTom
veterán

Akkor nem érné meg inkább egy 8 magos i5? Vagy a HT marad tartaléknak?

Én arra számítok, hogy a következő konzol generációra megjelenő játékok fogják először kérni a több magot, az meg kb. még 3 év. Addig el leszek a 6700K-val. Aztán az is kehet, hogy a következő generációval átnyergelek konzolra. A PC egyre inkább pénztemető, nekem meg tök mindegy milyen platformon játszok. Egyébként is vonz a PS az exkluzívok miatt.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#74661) Habugi válasza VTom (#74660) üzenetére


Habugi
addikt

Marad tartaléknak, illetve a plusz cache sem jön rosszul. :)

Megnézem majd szépen hol a vége HT-val, aztán ahhoz mérten/képest újra nekifutok majd HT nélkül, alacsonyabb fesz és/vagy magasabb órajel reményében.

A PC annak pénztemető aki ész nélkül upgradel ha kell ha nem, sosem volt egy olcsó hobbi, az utóbbi években még drágább lett de ettől önmagában még nem lesz pénztemető.

Aki akar az menjen szépen konzolra ha az is kielégítő számára, nem szabad elfelejteni hogy a "PC-éra" egy olyan időszakból nőtte ki magát bő 20éve, amikor 100családból csak 50-ben volt bármilyen konzol, NES/SNES/Sega és kb csak 5-10-ben PC..
Node.., milyen frankó is volt a PC-s játékok színvonala a mostanihoz képest, ugye marha egyszerű, lényegesen kevesebb embert/szűkebb réteget kellett megszólítani, nem lehetett akármivel, nem lehet sorozatgyártani a szemetet.

Minél több ember látja be hogy ilyen-olyan ok(ok)ból kifolyólag át/visszamegy konzolra, annál hamarabb fog helyrerázódni a PC exluzívok, pl RTS-ek színvonala, szóval én bátorítok mindenkit.. :D

Btw.., a konzol témára én egy roppant rosszul megválasztott beszélgető partner vagyok. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74662) cyberkind válasza Habugi (#74661) üzenetére


cyberkind
félisten

Köcsög PC király konzol! :K

;]

Paranormal Cocktivity

(#74663) Habugi válasza cyberkind (#74662) üzenetére


Habugi
addikt

Hát.. ;]

Egy olyan felgyorsult világban.., blablabla szól a rizsa, ahol tenyész zseninek számít aki kétszeri otthoni térképmegtekintésből megjegyzi hogyan jut el A-ból B-be és nem kell neki a 24/7 GPS.., mosva vannak a jobb sorsra érdemes okos bucifejek hogy a kényelmesebbnél is lehet még sokkal kényelmesebb, még kevesebb energiabefektetésből is megoldható a minden issss, szóval na, nem meglepő az igényszintek bizonyos irányba történő alakulása de nincs is ezzel shemmi baj. :N

Kicsit olyan ez a PC vs konzol téma mint a szex kontra maszturbálás esete..

Aki a gyors.., napi fáradtságban is hamar elérhető kielégülést keresi, minimális energiabefektetéssel, minél kevesebb nyűggel és a lehető legolcsóbban az csattogtasson csak nyugodtan kedvére.
Pusztán az (akár alkalmanként akár életvitelszerűen) erre való igény nyers ténye nem von le semmit egy párkapcsolat értékéből, nem helyezi más megítélés/keretek közé a vele járó költségeket, hova-tovább a kámaszutra bejárásával járó élményeket és megpróbáltatásokat sem befolyásolja semmilyen szempontból shem..! :N ;]

A dolog a másik Offosban is akkor szokott neccessé válni/elmérgesedni, amikor a "csattogósok" elkezdenek hangosodni és valami általam eddig megNEM fejtett okból kifolyólag engem szemelnek ki arra a célra, hogy a saját, kizárólag végeredményfókuszban született döntésüket némi önszuggesztióval megtámogatva megpróbálnak meggyőzni, dráma.., nagyrészt magukat próbálják győzködni ilyenkor csak a "másikon" keresztül, ez valami tudat alatt zajló téma lehet, olyan mint a fappingot követő lelkiismeret furdalás.., oooppááá még egy párhuzam.. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74664) RazoR


RazoR
veterán

Újrapasztáztam az FTW3-at és szétszedésnél vettem észre, hogy a gap padok "izzadnak", ez normális? :F

(#74665) bombibmw válasza RazoR (#74664) üzenetére


bombibmw
veterán

Normális.

(#74666) #35434496


#35434496
törölt tag

ExP ráérős fórumozóitól kérdezném, hogy pubg? :D

(#74667) bombibmw válasza #35434496 (#74666) üzenetére


bombibmw
veterán

Én most készülök aludni egy pár órát. :D

Bekapcsolom a gépet és gyüvök. :)

[ Szerkesztve ]

(#74668) RazoR válasza #35434496 (#74666) üzenetére


RazoR
veterán

Én most indulok valahova de ha visszajöttem akkor jövök... :DDD

(#74669) VTom válasza #35434496 (#74666) üzenetére


VTom
veterán

Nekem fontosabb dolgom van, a nappaliban fetrengek a szőnyegen a kisfiammal :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#74670) #35434496 válasza RazoR (#74668) üzenetére


#35434496
törölt tag

Valahova....

(#74671) #35434496 válasza VTom (#74669) üzenetére


#35434496
törölt tag

De fél szemmel a ph-t csekkolod. :C

(#74672) Puma K válasza #35434496 (#74502) üzenetére


Puma K
veterán

"május 8., 21:45 ·

Kedves Barátaim!

A mai napon között egy sokak számára rejtélyes fegyveres egység egy tagja is felbukkant a Kossuth téren, Budapesten készült felvételek között. Természetesen megindult a találgatás is annak kapcsán, hogy vajon ki lehet a láthatóan H&K 416A5 gépkarabéllyal felszerelt, taktikai mellényt és gyakorlót viselő "kommandós".

Az azonosítást megnehezítette, hogy csak angol felirat látható a képen szereplő fegyveresen, így a találgatások között felmerült a brit, francia, valamint természetesen az izraeli és az orosz, valamint az amerikai "zsoldos" is, mint kézenfekvő megoldás.

Mindezek ellenére a valóság sokkal szürkébb, hiszen a képeken a Készenléti Rendőrség Köztársasági Elnöki Őrségének (PPD) egyik tagja látható. Az egység feladata a Köztársasági Elnök személyi védelme, így nem meglepő, hogy a mai napon alakuló ülést tartó Országgyűlésen részt vevő Áder János és a bejelentett demonstrációk miatt megemelt készültség okán a területen tartózkodtak. Az egység 2016-ban került igazán reflektorfénybe, amikor az orlandói SWAT Round-Up International kommandós versenyen elért második helyezéssel utasították maguk mögé az Egyesült Államok és a világ legnevesebb rendőri terrorelhárító alakulatait.

Az első két kép a mai napon készült Budapesten a Parlamentnél, a harmadik pedig 2016 december 23-án a PestiSrácok.hu portál “A rendőr bácsik igazságot szolgáltatnak – Egy kisfiú álmát váltották valóra a készenlétisek" című cikkben jelent meg, látható az azonos egyenruha, felszerelés egyaránt. Remélhetőleg ez a rövid elemzés eloszlathatja a kételyeket és tévhiteket és megelőzheti a városi legendák kialakulását.

Forrás:
- PestiSrácok
- Index
"

Forrás: facebook

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#74673) Devid_81 válasza Habugi (#74659) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nehez ezt technikai reszrol megkozeliteni, legalabbis reszemrol biztos. :B
Valahol a tobb mag vs kevesebb mag korul kell/ene keresni a smooth erzes es microlag kozotti dolgokat.
Mivel jatekaink nagy resze konzolrol atirat, ezert valahol a dolgok legmelyen lehet, hogy van egy kis AMD-s "trukk" is. :U
Bar tudom a Zen es a konzolok CPU-ja elteroek egymastol, viszont valami azert csak lehet megis a dolgok legmelyen.
Emlekszem anno 2 mag vs 4 mag valtasnal is voltak hasonlo teoriak, hogy 4 magnal a minimum FPS magasabb es ezaltal az egesz jatek elvezhetobbnek tunik, foleg ha szerettel a nagy csit-csatt kozepen lenni.
Mindenkeppen a tobbszalusag iranyaba megyunk, es ha jobban belegondolunk a jovo konzoljai is elkepzelhetoen AMD procisak lesznek, igy az AMD procik akar tenyleg jovoallobbak lehetnek. :K
Mondom ezt ugy, hogy inteles vagyok, es ha normalis idon belul az intel eloall azzal a bizonyos 9700K-val akkor maradok is.

...

(#74674) proci985 válasza Devid_81 (#74673) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gyakorlatban arrol is lehet szo, hogy ha megy a virusirto / TS / tuzfal / adblock / akarmi akkor egy tobbmagos procinal nem kell ezeket is contextswitchelgetni ha van extra mag ahova ki lehet oket paterolni.

pl mint az a szituacio, amikor hiaba jobb egy szalon a 6700K, ha az 1800X megbirta a streamelest is jatek kozben es nem kellett extra kartya / meg egy gep arra a feladatra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#74675) Devid_81 válasza proci985 (#74674) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez meg a masik dolog, a hatterben futo alkalmazasok, ott a pont :K

...

(#74676) VTom válasza Habugi (#74661) üzenetére


VTom
veterán

Nem csak annak pénztemető, annak is, aki ésszel csinálja. Egyre drágább minden.
Konzol vs. PC-ről nem akarok vitázni, mindkettőnek megvan a maga előnye, hátránya.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#74677) cyberkind válasza VTom (#74676) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, gyakorlatilag velünk fizettetnek meg mindent, elég csak megnézni a ram árakat, vga árakat meg már lassan mindent, amíg egy 4k képes konzol 500$, és csak be kell tenni a lemezt, és megy.

Paranormal Cocktivity

(#74678) #35434496


#35434496
törölt tag

(#74679) akoska07


akoska07
nagyúr

Nvidia's GPUs are back in stock at their MSRP

NVidia

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#74680) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Intel makes Z390 chipset official
Bar meg 8 core emlitve sehol sincs :U
Gondolom majd Computexig jonnek meg infok errol ugy is.

...

(#74681) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Jön az Predator Movie!

(#74682) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ezért jó néha kipróbálni a másik oldalt,mert a sok "only inteles",azt sem tudja mit hová kell dugni.....
:DDD :DD

(#74683) akoska07 válasza ScomComputer (#74682) üzenetére


akoska07
nagyúr

Gépépítésben mindig is bénák voltak,nem kell meglepődni. :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#74684) Milka 78 válasza Habugi (#74659) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Próbálta a 8600k-t is vs 1700-et és ott is lagolt az Intel,így a ht-s variáció kilőve.

(#74685) cyberkind válasza akoska07 (#74683) üzenetére


cyberkind
félisten

Mert annak a kis jelnek nem ott kell lennie mint a lapon? :D

Paranormal Cocktivity

(#74686) Puma K válasza ScomComputer (#74682) üzenetére


Puma K
veterán

Anno az AMD Socket939 (AMD Athlon64 3200+ Soc939) után az Intel LGA775-ös (Intel E8400) foglalata nem kicsit sugárzott minőségibb érzetet :D

Most ezt a minőségérzetet az AMD Térdtripperje hozza "legalább" :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#74687) Devid_81 válasza Puma K (#74686) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nahjo de a te'rdtripper meretu 2 negyzetmeteres chiphez mar kellett is valami jo :K :D
Egyebkent a AM-XY socketek nem olyan rosszak, ha serulnek a labak akkor bankartyaval es kis turelemmel helyrehozhato a baj.
LGA meg sajnos ehhez kepest igen csak fel eletu.
Bar oda (is) kell a barbarkodas, hogy seruljenek a labak a foglalaltban, de megesik sajnos.

...

(#74688) cyberkind


cyberkind
félisten

Jön a Rage 2. :))

Paranormal Cocktivity

(#74689) FollowTheORI válasza cyberkind (#74688) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Még az elsőt se játszottam ki... ;] :P

De legalább akkor az AMD kap majd egy újabb "húzócímet". :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#74690) cyberkind válasza FollowTheORI (#74689) üzenetére


cyberkind
félisten

Én igen csak régen és fogalmam sincs mi a sztori, de azt tom, hogy pc-n igencsak el volt szarva az a játék. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#74691) FollowTheORI válasza cyberkind (#74690) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah ebben volt valami gáz a megatextúrázással meg memória méret stb... :)
Asszem.

De majd most Abu örömére bevághatnak sokcsillió gigabájtot textúrába és villoghat az AMD a HBCC-vel. :DDD

(Nyilván nem... :N )

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#74692) cyberkind válasza FollowTheORI (#74691) üzenetére


cyberkind
félisten

Én semmi jót nem várok ezen a téren a Wolfenstein 2 után, fogalmam sincs abban mi annyira jó optimalizálásilag, egy rakás trágya, ezer évig tartott rájönnöm, hogy miként tudom használni a vsyncet, addig meg képtörés hegyek voltak. :D

Paranormal Cocktivity

(#74693) proci985 válasza cyberkind (#74690) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az nem kifejezes...

gyakorlatilag megoldottak egy problemat ami akkoriban kezdett nem letezove valni (texturak rondak), cserebe:
- a fix 60fpst nem tudta tartani az algoritmus
- ami neha bebugzott innentol a jatek rondabb volt, mint a quake2
- nem ment a multiGPU (ez az egyik elso AAAs cim volt)
- az ajanlott gepigenynel kb 4szer erosebb 6950 2GBnel (kb dupla texture es pixel rate, tobb mint dupla mem savszel) konkretan nalam beragadt ultra low qualityn de legalabb 20-25fpssel futott, a 7850 OC szinten. a 290Xekkel mondjuk nem neztem

es en kivartam egy evet mielott megvettem, a 6950 2GBm meg akkoriban harom kijelzore volt befogva, ehhez kepest 1080pt se birta el.

munkatarsak kozott tobben a 90es evek iDjen nottunk fel, kb az volt az a pont, amikor elveszett a bizalom.

egyebkent visszanezve par evvel kesobb a Doomnal es foleg a Dishonored 2nel latszik, hogy mi is volt a cel, mennyit bir az engine.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#74694) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Napi okossag :D

...

(#74695) #35434496


#35434496
törölt tag

:DDD

(#74696) RazoR válasza #35434496 (#74695) üzenetére


RazoR
veterán

:DDD :DDD :DD

(#74697) bombibmw válasza #35434496 (#74695) üzenetére


bombibmw
veterán

A kék ruhás többet visz be. :D

(#74698) Milka 78 válasza #35434496 (#74695) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mehet a VS topicba :D

[ Szerkesztve ]

(#74699) #35434496 válasza Milka 78 (#74698) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nesztek pvp! Bolhás is keményen nyomja. :DDD

(#74700) #35434496 válasza bombibmw (#74697) üzenetére


#35434496
törölt tag

Karral tolja mind a kettő. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.