Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#74751) proci985 válasza akoska07 (#74740) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pedig meglepodnel elektronikus eszkozok lomtalanitasanal miket lehet talalni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#74752) TTomax


TTomax
nagyúr

Elkelt a gépem,most raktam magamnak össze egyet,abból amire cseréltem. :) I7 3770K,Z77 lapban 16GB RAM,780Ti (kingpin),HX850,FHD gsync monitor a kinai ledes házba amit a minap vettem... egészen jól kiszálltam belőle...ugye kaptam ezt a gépet meg +KP.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#74753) cyberkind


cyberkind
félisten

Már a Dell is Gsync-et tol? :Y

Paranormal Cocktivity

(#74754) VTom válasza cyberkind (#74753) üzenetére


VTom
veterán

Van már egy jó ideje g-sync monitorjuk.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#74755) ScomComputer válasza proci985 (#74749) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen.. :K

(#74756) Devid_81 válasza cyberkind (#74753) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tobb mint 2 eve van nekik ez a szeria.
En meg "frissen" vettem a legelejen. :B
Olcsobb volt £100-al az ugyan olyan tudasu ASUS mellett, ez azonnal eldontotte szamomra, hogy mi kell nekem.
Azonkivul hogy TN, az egyik legjobb beruhazasom volt eddig :K

...

(#74757) cyberkind válasza Devid_81 (#74756) üzenetére


cyberkind
félisten

:DDD Akkor benéztem.

Paranormal Cocktivity

(#74758) Devid_81 válasza cyberkind (#74757) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Monnyuk' az enyem egy betuvel rovidebb...szoval lehet megis csak teljesen uj ez :D
Egyebkent tenyleg jo cucc, kicsit fura a design, de amugy nagyon gyors.
Szinei lehetnenek kicsit jobbak, de ez van :B

...

(#74759) Puma K válasza akoska07 (#74743) üzenetére


Puma K
veterán

Ennél már csak az a jobb, mikor előkerül valamilyen lőfegyver és kimennek lövöldözni a kertbe... te meg másnap szedheted össze a töltényhüvelyeket... :DDD :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#74760) ScomComputer


ScomComputer
veterán

2700X vs. 8700K....face to face.... :K

(#74761) keIdor válasza ScomComputer (#74760) üzenetére


keIdor
titán

Hmm, ahol jelentős a különbség az a GTA V, máshol elhanyagolható. AC: Origins-nél kijön az Intelnél gyorsabb egy szálas teljesítmény.

2560x1440-et nézel?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74762) ScomComputer válasza keIdor (#74761) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen, a gta v -nél észrevehető főleg a dolog,mikor indul a repcsi akkor "smooth"-abb az egész game.nem rossz ez a ryzen...de ha za intel bedobja 8magosat akkor megint visz mindent.. :K

[ Szerkesztve ]

(#74763) Habugi válasza ScomComputer (#74762) üzenetére


Habugi
addikt

"az intel bedobja 8magosat akkor megint visz mindent.."

Megint?! :D

Egy 2mag/4szál hátrányban lévő CPU-t látok ami echte annyiba kerül mint a 2700X és mindenben gyorsabb pedig igazán fingató játékok nem is voltak a tesztben, azt se felejtsük el egy kósza pillanatra shem hogy 1440p tesztkör volt, 1080p-ben még jobban kinyílt volna az olló..

Btw.., kösz munkát & befektetett időt.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74764) keIdor válasza Habugi (#74763) üzenetére


keIdor
titán

2560x1080 volt. 21:9

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74765) MiklosSaS válasza Habugi (#74763) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1440p-ben majdnem nulla a különbség.

Érdekelnének engemet is pár 2016-2018 körüli "fingató" játékok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74766) Habugi válasza keIdor (#74764) üzenetére


Habugi
addikt

Tudtam.., csak nem sejtettem!

Az utóbbi hetekben minden tesztjével/videoival kapcsolatos válaszpostomat utólag kellett szerkesztenem mert rendre 1440p-t írtam. :D

(#74765) MiklosSaS:

"1440p-ben majdnem nulla a különbség."

Nekem még megvan az a két hajnalba nyúló éjszaka, amikor kín-keservesen próbáltuk kinyomozni miért 70-80%-on kotlik nálad a GPU a 4Ghz-es 1700-as alatt, 1440p-ben. :)

Nem vagy OSD függő mint sokunk, kvázi nem pusztán kíváncsiságból kapcsoltad be hanem azért mert sok mindent tapasztaltál csak azt az egyet nem, hogy nulla különbség lenne.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74767) Devid_81 válasza Habugi (#74763) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nezopont kerdese az egesz. :)
En pl tokre orulok, hogy a masik oldal igy felnott a feladathoz. :K
Tulajdonkeppen 8700k vagy 2700x szinte mindegy, barmelyik ajanlhato mar jatekhoz.
Lesz elteres +/- mind a ket oldalra, de szerintem ez igy rendben is van :K

A 8 magos intel ellen, meg az AMD-nek ott lesz a 2800X, ez szinte biztos. :K
Bar az sem lesz tuning kiraly, viszont azt se felejtsuk el, hogy az intelbol is csak garivesztessel lehet tuning kiralyt csinalni jelenleg ;)
Es meg ezenkivul ott van egy egesz korrekt huto is az AMD mikulas csomagjaban. :B

...

(#74768) Habugi válasza Devid_81 (#74767) üzenetére


Habugi
addikt

Adom amit írsz, annyi plusszal hogy az 1800X leválogatottsága ellenére is max egy lufi lesz, továbbá igen, tök jó az a hűtő a mikulás csomagban, azonban elég kár hogy elveszi a helyet az IGP-től.. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74769) Devid_81 válasza Habugi (#74768) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az IGP jo lenne, ha lenne, de szerintem akik olyan prociba fektetnek, de legyen az az intelbol is minimum i5, azoknak van dedikalt VGA kartyaja, altalaban.
Persze ertem en, hogy amikor a VGA csereledik, vagy epp gariba ment, akkor attol fuggetlenul jo lenne valamin a kepet nezni.
De szerintem az atlag userek 95%-a azt sem venne eszre, ha valamilyen uton modon az IGP hibas lenne a procijukban. :)

2800X Szinte biztos, hogy megoldjak AMD-eek hogy 1-2 szalon menjen majd 4500-on, all core oc es 4500MHz , ennel a generacional nem igen fog olyat latni a user. :N
Kb all core 4300 biztos, es 4400 marha-nagy-ma'k eseten lesz majd meg, a 4500-rol meg majd csak a legendak szolnak max :D
De csak tippelek :B

[ Szerkesztve ]

...

(#74770) keIdor válasza Devid_81 (#74767) üzenetére


keIdor
titán

Azért ha reálisabbak akarunk lenni, akkor inkább a Zen 2.
Kötve hiszem, hogy pár hónap alatt hirtelen +200-300MHz-et találnának, de ha igen, az is kevés lenne.
Meg most az i7-8700K ellen is kihozhatnák.

#74769: Akkor egyszerűbb venni egy tartalék kártyát, 750Ti, 950 pl.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74771) Devid_81


Devid_81
nagyúr

:DDD

...

(#74772) Devid_81 válasza keIdor (#74770) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Maximum amit el tudok kepzelni az az, hogy majd jatszanak az turbojukkal (XFR)
Es valahogy megtalaljak azokat a peldanyokat amik mennek majd 4500-on 2 maggal.
De ossz magnal a tuning nem hiszem, hogy megtudna fejelni a mostani maxot tobbel mint 100MHz. Szerintem kb ennyi lesz az annyi.
Mig az Intel valoszinuleg menni fog skalpolva 5GHz-et, hacsak valamit nem rontanak el de nagyon a fogyasztassal.

...

(#74773) Habugi válasza Devid_81 (#74769) üzenetére


Habugi
addikt

Nyilván a többségnek van dedikált VGA és ugorjuk is át most azt a részt mikor számíthat sokat hogy van-e IGP vagy nincs, annyira nyilvánvaló hogy nem gondoltam h ezt részletesebben szóba kéne hozni..

..csak hamár IGP kontra hűtő, nem kisebb blama az IGP meglétét vizsgálni egy pl VGA cserés egy-két hetes időszakra, mint hűtőnek nevezni a csomag tartalmát.
XFR mellé elhiszem hogy elég de egy all core 4.2 - 4.3 mellé már rárak az ember valami normálisat.

Nyilván "átlag Géza" nem tolja az allcore OC-t, neki elég lehet de "átlag Gézának" 8700K-val is elég a gyári Turbo, delid nélkül és itt még mindig gyorsabb kicsivel a -2mag/4szál cucc játékra és van néki IGP-je arra az esetre ha beütne vmi váratlan.

Btw.., az egészet csak azért hoztam szóba mert úgy emelted ki a mikujás' csomag tartalmát hogy.., szal ahogy.. ;) ;] :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74774) keIdor válasza Devid_81 (#74772) üzenetére


keIdor
titán

Felesleges is amúgy ezekbe IGP, az is csak fűt pluszba, illetve azt is ki kell fizetni, én sosem használtam őket, csak azért van egyébként minden LGA11xx procinál IGP, mert 1:1-ben ugyanazt kapja a desktop piac, mint a notebook piac, Clarkdale óta nincs külön fejlesztés desktopra, így olcsóbb az Intelnek.
(LGA20xx meg LGA1366 az meg szerverről van lehozva)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74775) Devid_81 válasza Habugi (#74773) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Btw.., az egészet csak azért hoztam szóba mert úgy emelted ki a mikujás' csomag tartalmát hogy.., szal ahogy.. ;) ;] :R

Ha' mert piros az is, mint a parkolasi birsagos zacsi ;] :DDD

...

(#74776) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Founders Edition GTX 1180 reportedly set to launch in July

Annyit tudok erre mondani, hogy: aha, jaja :K

...

(#74777) akoska07


akoska07
nagyúr

Call of Duty: Black Ops 4 Community Reveal Event

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#74778) akoska07 válasza akoska07 (#74777) üzenetére


akoska07
nagyúr

Call of Duty Black Ops 4 Reveal - IGN Live

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#74779) ScomComputer


ScomComputer
veterán

úhhh,megy vissza száml... :C

(#74780) akoska07


akoska07
nagyúr

Kellene egy kis segítség. :B

Keresgéltem,de nem találtam...

GTX760 kártyán szeretnék biost cserélni,és win10 vhogy nem az igazi.
Vissza kellene menjek win7-win8 ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#74781) VTom


VTom
veterán

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#74782) keIdor válasza akoska07 (#74780) üzenetére


keIdor
titán

Ha van egy régi kis SSD, akkor én arra tennék egy Win7-et és úgy nézném meg.:) HDD is jó.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74783) akoska07 válasza keIdor (#74782) üzenetére


akoska07
nagyúr

Igen én is arra gondoltam.
Asszem van egy ssd-m win7-el.

Majd előkeresem.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#74784) cyberkind


cyberkind
félisten

Itt ki, mit hall? :D

Paranormal Cocktivity

(#74785) TTomax


TTomax
nagyúr

Mi meleget tud csinálni egy 780Ti 1200MHzen te jó ég....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#74786) Anubris válasza cyberkind (#74784) üzenetére


Anubris
őstag

Yanny.

(#74787) cyberkind válasza Anubris (#74786) üzenetére


cyberkind
félisten

:DDD Ne már, hogy te is.

Paranormal Cocktivity

(#74788) ScomComputer válasza cyberkind (#74784) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hát nem tudom de nekem ez jut az eszembe..
:))
Ez jó hallást jelent... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74789) cyberkind válasza ScomComputer (#74788) üzenetére


cyberkind
félisten

:D Ez pedig zseniális és persze szinkronnal csak.

Paranormal Cocktivity

(#74790) keIdor válasza TTomax (#74785) üzenetére


keIdor
titán

Fűtöttek azok rendesen, nekem volt GTX-780 SLi, az utolsó két kártyás rendszerem volt, azokra ment a vízhűtés, mert léggel hűthetetlenek voltak, vagy kellett 80% fordulat minimum, de akkor meg hangosak voltak nagyon és akkor is a felső, jobban terhelt kártya 80°C simán volt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74791) TTomax válasza keIdor (#74790) üzenetére


TTomax
nagyúr

:K

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#74792) TTomax válasza keIdor (#74790) üzenetére


TTomax
nagyúr

Viszont ahhoz képest,hogy ez egy 2013/14es hardver még mindig nagyon szépen tartja magát,FHDban egész jól el lehet játszani vele.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#74793) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Szeretnék 24-es FHD IPS-ről WQHD-ra váltani. A 25 , 27 és 32-es méretekben szoktam látni. Melyik az ajánlott méret ebben a felbontásban?

(#74794) keIdor válasza Anubris (#74793) üzenetére


keIdor
titán

Nekem a 27" jött be, 32" már inkább 2160p.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74795) Anubris válasza keIdor (#74794) üzenetére


Anubris
őstag

Köszi, úgy tervezem, hogy 1180/2080 már talán elég lesz arra a felbontásra azokhoz a játékokhoz amikkel én játszom, meg mellé jönne egy PS4 Pro a 4K TV-hez.

(#74797) VTom válasza Anubris (#74795) üzenetére


VTom
veterán

Ha 60Hz-ben gondolkodsz, oda egy 1080 is bőven elég, 144Hz-re pedig a 1080Ti.
Én is a 27"-t javaslom, de a 25" is durván néz ki a nagyobb pixelsűrűség miatt.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#74798) Anubris válasza VTom (#74797) üzenetére


Anubris
őstag

Nem tudom, hogy kell-e nekem a 144hz. Csak single player játékokkal játszom, stratégiai és kaland/rpg.
A vga upgrade-t mindenképp tervezem, ha nem 1180 akkor 1080-ti lesz nyáron. Viszont procit akkor hagyhatom, csökken a terhelés rajt magasabb felbontáson?

(#74799) VTom válasza Anubris (#74798) üzenetére


VTom
veterán

Arra szerintem elég a 60Hz, esetleg 3440x1440 100Hz-et bátran ajánlom, nagy élmény :K
Nekem is 4/8 i7-em van, nem váltok a 8/16 i7-ig, nem érdemes. Nagyobb felbontásra főleg nem. Szerintem addig simán jó lesz.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#74800) akoska07 válasza Anubris (#74798) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én tudom. Kell.

Nem mennék már vissza 90-100Hz alá.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.