Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#73751) bombibmw


bombibmw
veterán

Elgondolkoztam a PS-en én is a tegnapi beszélgetésetek miatt, de szerintem megvárom már az 5-öt.
Amúgy is lehet, hogy eladom megint az egész gépet és lesz egy netezős helyette. :D

(#73752) cyberkind válasza bombibmw (#73751) üzenetére


cyberkind
félisten

Nagyon messze van az 5. :)

Paranormal Cocktivity

(#73753) akoska07 válasza bombibmw (#73751) üzenetére


akoska07
nagyúr

2020 ?

Én is fogok venni PS4 Pro-t.
Várok majd vmi jó akciót.
Nincs hová sietni.

Ősszel tuti lesz majd akció RDR2 játékkal.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73754) bombibmw


bombibmw
veterán

2020?
Azt nem hiszem, hogy megvárom.
Őszig még várok, de tovább nem, mert felesleges két platform csak szórakozásra, a gép árából meg vehetek egy másik autót legalább. :D

(#73755) cyberkind válasza bombibmw (#73754) üzenetére


cyberkind
félisten

Legkorábban, de inkább 21 vagy 22 lesz az, az Xbox-nak is ki kell futnia, márpedig az nem termeli annyira a pénzt mint a PS, ilyen játékok mellett ez nem is csoda, de legalább nyár végén oda is jön egy jó exkluzívszerűség. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#73756) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Az igazi TV maci! :D

A punkos se rossz! :D
[link]

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#73757) VTom válasza bombibmw (#73751) üzenetére


VTom
veterán

Nem eladni kellene, hanem egy kicsit később játszani, mert én rendszerint 10 körül kerülök csak gép elé :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#73758) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ugy latszik az AMD-nek nem megy a nagy 1 GPU val a csucskartya epites.
A Navi nem tud majd tobbet mint egy GTX 1080 de fogyasztasban attol jobb lesz 7nm-en.
Es ha jol ertelmezem ebbol a GPU bol akar tobbet is osszedrotozhatnak, hogy erosebb legyen a vegen.
De hogy ez mennyire fog stabilan nagyobb teljesitmenyt adni mint 1 single gpu, azt nem tudom. :U
Sajnos ebbol mi annyit tapasztalunk majd, hogy az elottunk allo 2 evben eselytelen, hogy ujra ertelmes aron vehessunk VGA-t magunknak, mivel versenyhezet nem igen lesz :U
Raadasul 2020 korul mar az Intelnek is megerkezhet az elso grafikus kartyaja.
Szoval jah, kitartas nekunk, 2020 lesz a tech "merfoldko" szinte mindenfele.

...

(#73759) #35434496 válasza bombibmw (#73751) üzenetére


#35434496
törölt tag

VISZLÁT! :D

(#73760) DeckardCain válasza Devid_81 (#73758) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Ha valaki most vesz egy 8700k-t, elég lesz 3-4 évig tuti.
Ps5ben max 6/12 , vagy 8/16os zen lesz.

Szóval ha sürgős, vagy cserélhetnek van akkor egy 8700k, vagy esetleg az idén érkező 8/16-os CPU.
1080ti meg majd 2019ben cserélni volta Ti-re maximum.

Nem lesznek itt nagy változások.

(#73761) Devid_81 válasza DeckardCain (#73760) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elegnek kell legyen egy 8700K, meg ha jon is a PCIe 4.0 sem lesz nagy hatrany az alaplapon levo 3.0-val eleinte amikor kijonnek az elso VGA-k az uj csatoloval.
Nem hiszem, hogy a mostani VGA-k kozul barmelyiket mar korlatozna a jelenlegi 3.0 spec. (legalabbis gamer vonalon)
Szoval talan nem kell "azonnal" nekiugrani a 4.0 as lapoknak egy mar 4.0 as kartyaval sem.
Aztan lehet, hogy eroset tevedek most :)

...

(#73762) Speed® válasza Devid_81 (#73761) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Még a 2.0 sem korlát igazából.

(#73763) akoska07


akoska07
nagyúr

Hogy mi van neki...

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73764) FollowTheORI válasza akoska07 (#73763) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Engem is megdobhatna valaki egy ilyen rog deszkával meg a 2700X-el. :D

Akkor már csak memóriára kéne költenem ami annyiba kerülne, mint ez a kettő együtt majdnem... na jó... ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#73765) akoska07 válasza FollowTheORI (#73764) üzenetére


akoska07
nagyúr

Van ott több is,és a másik csatornáján is. :D

AMD Ryzen 7 2700x Early Benchmarks and Overclocking Results

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73766) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ez a Steve gyerek is nem picit "ráér" baszki tesztelgetni... fene a szájukat. :D
Ha kijön az intel egy ilyen 5GHz+ OC 8 magossal... lesz itt nemulass amúgy. :DDD

Jah amúgy mindenki/ők is/ megkapta a maga rizsáját... :K

Azért az AMD boxos hűtője tényleg köröket ver az intelére... azt meg kell hagyni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#73767) ScomComputer válasza akoska07 (#73763) üzenetére


ScomComputer
veterán

Megint ITE chip-et tett io-nak az Asus,ezek hülyék...bmeg az előző(x370 hero) lappal is csak gond volt,a chip miatt nem működött a rendesen a vezérlés(venti,w.pump,stb)...a mai napig nem tudták javítani bios-al...
Marad az Asrock...vagy az Msi(ezeken Nuvoton van)... :O

[ Szerkesztve ]

(#73768) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Core i7-8086K

6 mag 5.1GHz boost...erdekesen hangzik :Y

...

(#73769) #Morcosmedve válasza Devid_81 (#73768) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kitesztelt 8600k, mondjuk a TDP-fesz érdekelne, meg a hűthetőség :D

© asszongya'hogy

(#73770) bombibmw válasza #Morcosmedve (#73769) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem 8700k? :)
Lehet megint leszedni az embereket.

(#73771) Devid_81 válasza #Morcosmedve (#73769) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Allitolag 95W a TDP, de ezek a procik sztem nem mas mint valogatott 8700K :K
De pont egy par hsz-el elottem a kollega linkelte a videot, 10 random procibol 3 volt ami "csak" 5GHz-ig jutott a tobbi mind felette teljesitett.
Es itt ugye osszesen egy magnak kell majd 5.1-ig felmenni.
Szoval kapunk majd felaras semmit az inteltol, mint ahogy mar megszoktuk :K :W

Kozben nezegetem a tegnap este vilaghalora kerult 2700X tesztet, ugy latszik a tuning az 4.3-nal vegzodik, mint ahogy sajnos mar lehetett is sejteni az elozetes kiszivargott tesztekbol. :U
Viszont a X470-es chipsettel a proci egesz jol felnott a feladathoz, es megvan a 8700K teljesitmeny, es meg tobb esetben attol jobb is.
Persze ha a tuningot nezunk, akkor az AMD elverzett, majd meg egy 2800X lehet erdekes a kozeljovoben, szinte biztos, hogy lesz, es az is, hogy az intel valaszara var most meg az egesz. :)

...

(#73772) cyberkind válasza Devid_81 (#73771) üzenetére


cyberkind
félisten

Intel válasza a 8 mag 16 szálas játékos cpu lesz, azokban sima ügy a 4.7-4.8Ghz, de legalább végre összelehet hasonlítani érdemben a Ryzen-nel. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#73773) Devid_81 válasza cyberkind (#73772) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elmeletileg Juniusban jonnek ki ezek "valogatott" 6 magosok (is), meg a Z390-esek is, es az abba valo 8 magos.De ezek mind csak pletykaszinten vannak jelenleg.
Az intel biztos tobbet fog majd menni, de ha nem valtanak csikszelesseget akkor ott mar bajok lesznek a fogyasztassal, melegedessel, es a jatek kupakokkal plusz a gyari szilvalekvarral a kupak alatt :W

...

(#73774) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Patriot Memory 16 GB PC4 ez mennyire jo vagy rossz ram?
Nekem a gepemben most is Patriot Viper ramok vannak, soha nem tuningoltam oket, gyarin mennek miota nalam vannak igy baj nem volt veluk :)
Gondolom amit rairnak azt ez az uj DDR4 is tudja, nem? :F

...

(#73775) proci985 válasza Devid_81 (#73771) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

8700kt mar az 1800X is tudta

16gb 180fontert azert elegge draga

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73776) Devid_81 válasza proci985 (#73775) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Draga, de 3733-as es CL17es
3600-osok inkabb £200 kornyeken vannak es a legtobbje CL18as.
Vagy igy ugy is draga szerinted? :F

Szerk: nah vajama' azert ez meg megeszi reggelire a Patriot ramokat 4133 £199ert :Y

[ Szerkesztve ]

...

(#73777) proci985 válasza Devid_81 (#73776) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

3733cl17ert persze nagyon jo ar (es tenyleg igazad van, hogy ez ennyi), de ahogy neztem memoriaintenziv alkalmazasok kivetelevel kb mindegy amig 2666-3000os vagy afolotti a memoria (amik meg ugyanennyibe kerulnek). ha meg memintenziv taskok a szuk keresztmetszetek, arra ott a TR4 / 2066 platform. ahogy nezem ott sincs egyebkent olyan hatalmas kulonbseg a dupla memsavszel miatt, pl az 1800x / 1900x parost nezve.

nekem most decemberben 250euroert sikerult 32GBnyi 2800ast bezsakolni, mondjuk az siman mazli volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73778) Devid_81 válasza proci985 (#73777) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Uhh, nah az annyiert tenyleg nagyon jo ar volt! :Y :K
Csak azon gondolkodom megveszem elore a memoriat, majd eladom a mostani gepembol a lapot+ramot+procit+hutot es johet a tobbi utana. :B
Igy ramegy 2 honap a fejlesztesre, de legalabb nem fog annyira fajni anyagilag.
Most majd a Ryzen tesztek eldontik, hogy 2700X lesz-e vagy 8700K, 8700K konkretan mar "csak" £248 az egyik amazonos shopnal, annyiert meg ha "atmeneti is lesz" de mar megerne.
Ha esetleg Ryzennel maradok, akkor a magas ram orajel jol johet, bar sztem nem fogom 3600 felett hajtani, mert nem tudja majd a Ryzen ugysem, de sebaj, akkor majd az idozitesen igazitok egyet :)

Szerk: csak azt nem tudom ezek a ramok mennyire lesznek okes AMD-hez, mert a leiras alapjan Z170 es Z270, gondolom ettol AMD vel is mukodnek, max csak nem ekkora frekin, ami szinte egyertelmu, hogy ennyin soha nem fognak menni.

[ Szerkesztve ]

...

(#73779) proci985 válasza Devid_81 (#73778) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

3600at meglatjuk, ryzenes topik alapjan egyebkent eleg sokat javult a memkezeles a start ota es kb minden egyes biossal javul a helyzet.

2700X tippre az 1800Xhez van nagyon kozel, talan egy hajszallal jobb egy szalon de ilyen 60 vs 65 fpsnel nagyobb kulonbseg CPUlimites helyzetben szvsz nem nagyon lesz. 8700K meg kb az 1800Xel ment 1:1et ami jellemzoen azon dolt el, hogy az egyszalas teljesitemeny (8700K jobb) vagy a tobbszalas teljesitmeny (1800X jobb) volt a fontosabb.

szoval lehet Neked is az lesz a helyzet mint nekem volt, hogy kb azon dolt el a cucc, hogy Z370en nem nagyon volt lap 2xM2 + 6Sata + 2x x8sav egyideju komboval (meg dupla USB3.0 vezerlovel), legalabbis nem 140 euroert.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73780) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

But is it fun?

DICE eloadas egy alapvetoen tesztelessel/minosegellenorzessel foglalkozo konferencian. Alapvetoen arrol szolt, hogy hogyan tudjak minosegellenorizni, hogy mennyire jo a jatekkal jatszani.

Fejlesztoi hatterrel jatekoskent szerintem eszmeletlen erdekes eloadas, hogy hogyan keszulnek a massziv AAAs cimek, szoval mindenkeppen ajanlott, ha van idotok megnezni. Egyebkent ha akartok egy jot rohogni, 50 percnel mutatjak ahogy tesztelik a botokat kulonbozo machine learning megoldasokkal, azon hatalmasat rohogtem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73781) ScomComputer válasza proci985 (#73780) üzenetére


ScomComputer
veterán

Régebben linkeltem neked egy videót az FC5 és FC2 különbségeiről,azt láttad...mennyivel gagyibb az FC5,semmi fizika és egyéb ami az FC2-ben benne volt... :U

(#73782) cyberkind válasza proci985 (#73780) üzenetére


cyberkind
félisten

Kár, hogy a DICE az EA hulladékgyárában van. :))

Paranormal Cocktivity

(#73783) proci985 válasza cyberkind (#73782) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nezd meg, nekem nagyon erdekes volt, hogy hogyan tortenhetett az a decemberi fiasko, bar azt nem emlitik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73784) proci985 válasza ScomComputer (#73541) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

bocsi, ezt nem lattam, elozo het eleje nagyon intenziv volt

na ezzel a videoval az a baj, hogy kb megmagyarazza, miert meg mindig a masodik resz a kedvencem. en szerettem a bozotharcot es a tuzet taktikai eszkozkent hasznaltam (lezarni egy idore mozgasi vonalakat).

viszont 1400nal az osszehasonlitas nem fair, a nagyobb fegyvereslada ugyanugy reagal ha meglovik mint a kettonel.

viszont igen, a fak, a nap szimulalasa, a felhok, a szavanna 14:30 korul... ertem en, hogy uncanny Valley de akkoris.

meg amit nem lattam az az ellenfelek reakcioja. magas reputationon a kettoben az ellenfelek egy resze szabalyosan panikolt. bar ez lehet amiatt is volt, mert bazisoknal jellemzoen kerestem egy szep kozeptavoli magaslatot, aztan az elso ket masodpercben az osszes letezo felrobbanthato targy fel is robbant.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73785) cyberkind válasza proci985 (#73783) üzenetére


cyberkind
félisten

Fent van ez Youtube-on?

Paranormal Cocktivity

(#73786) proci985 válasza cyberkind (#73785) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

[link]

igen, elobb linkeltem is

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73787) cyberkind válasza proci985 (#73786) üzenetére


cyberkind
félisten

:D :B Kicsit fáradok és még játszom is, de köszi megint, később megnézem mindenképp. :R :))

Paranormal Cocktivity

(#73788) proci985 válasza cyberkind (#73787) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

megesik :)

egyebkent szerdan ment le az eloadas, tegnap reggel kerult fel netre, szoval nagyon friss es ropogos. a technikai resze pedig elsoosztalyu cucc (szakmabelikent es gamerkent nezve is)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73789) TTomax


TTomax
nagyúr

Ez nekem tetszik... [link] [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73790) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Mondjatok mar nekem kerlek alaplap "tipusokat" amiket megeri megvenni.
Anno az Asus Maximus VI Hero-t is ajanlas alapjan vettem meg, mindenki azt mondta, hogy szuper lap, talan LN2 tuningra nem ajanlott, de mindenfele masra tokeletes lesz.
Egy a lenyeg, meg nem tudom milyen proci lesz, jelenleg csak egy ramom van az uj konfighoz, tegnap ezt berendeltem ;] :D
Nem feltetlenul kell ilyen ram, de ha "veleltenul" AMD mellett dontok, akkor szeretnek minimum 3600-on jaro ramokat mellett, eleg jo idozitessel.

Szoval milyen alaplapot, ez itt a kerdes :)
Asus ROG X-Y Hero?
Aorus (Ultra?!) Gaming?
MSI Gaming Pro?
Asrock Taichi (Ultimate?!) ?

Oszinten megmondom fingom sincs mi legyen, gondolom ezek a tipusok X470 es vagy Z370-ben egyarant hasznalhatoak :U
Az biztos, hogy Samsung 250/500GB EVO PCI Express 3.0 x4 NVMe -vel lesz epitve, ezenkvul majdnem mindegy hany Sata port van, mert osszesen 2 Satas SSD-m van, majdnem mindegy hany USB van, mert osszesen 3 USB-s eszkozom van, wifi nem lenyeges, egyreszt van mar 4x kivitelben, masreszt nem wifizek ugy sem. :U
Ami lenyeges, tuning az lesz, de nem nitrozok, csak esszeru keretek kozott amit egy 280-as radis jatekviz elvisz :)

...

(#73791) DeckardCain válasza Devid_81 (#73790) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Z370 esetén nagyon jó a taichi, a hero x kicsit túlárazott.

(#73792) keIdor válasza Devid_81 (#73790) üzenetére


keIdor
titán

Crosshair VII Hero ha X470.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73793) Devid_81 válasza keIdor (#73792) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kozel vese arban van, de gondolom meg is van a miertje :)
Mondjuk nem alaplapon fogok sporolni, ha mar ugy dontottem,hogy fejlesztek :)

...

(#73794) ScomComputer válasza Devid_81 (#73790) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nálam volt 4 féle x370-s lap is abban a hero volt a legrosszabb,ha javították azt a sok hibát akkor vállalható,de az x370-nél a mai napig bugos a bios,meg az egész lap,a Taichi nagyon jó volt...
Itt leírtam..
:K

(#73795) Devid_81 válasza ScomComputer (#73794) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nahb... :D Akkor Asus ideglenesen felrelokve :B
A Taichinak a design-ja nekem rohadtul bejon. Raadasul ott van az Ultimate verzio is majd belole, az gondolom meg jobb :B

...

(#73796) ScomComputer válasza Devid_81 (#73795) üzenetére


ScomComputer
veterán

Így kezdtem..Asus(x370)...prime...hero...Asrock(x370)...gaming....taichi.... :B
A taichi nagyot ott volt,szerintem túlzás is volt a ryzen alá egy ilyen lapot csinálni,mert a 16fázisú vrm sosem volt kihasználva....talán az 2700X alatt már jól ki lesz!
:K
Na ..de, lehet javítottak mindent-remélem-....én most csak bepróbálok egy Asus Prime Pro-t(x470),meg egy 2700X-et...már be is rendeltem, ha szar lesz visszamegy a 14 naposba...és jön a taichi megint... :DDD
Vagy MSI,na olyan még nem volt.. :U

[ Szerkesztve ]

(#73797) Devid_81 válasza ScomComputer (#73796) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor annak en is adok egy eselyt, az Ultimate verziot kihagyom, mert nezve az osszehasonlitast, nem igen ternek el egymastol, 2db LAN meg ilyenek, amire tokre nincs szuksegem :N

[ Szerkesztve ]

...

(#73798) ScomComputer válasza Devid_81 (#73797) üzenetére


ScomComputer
veterán

A taichiban tuti nem fogsz csalódni...az Ultimate verzió tulajdonképpen a Professional Gaming-et váltotta. :K

(#73799) Devid_81: nincs mit,nagyon szívesen! :R

[ Szerkesztve ]

(#73799) Devid_81 válasza ScomComputer (#73798) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Koszi az infot neked is, meg a tobbieknek is. :R
Akkor most mar csak varok picit, aztan az ido eldonti, hogy mi lesz :)

[ Szerkesztve ]

...

(#73800) Puma K


Puma K
veterán

Tegnap mentünk ismerőssel az idén behozott M2-es BMW-jével... hát... szórakoztató a 272kW / 370 lóerő kézi váltóval ;]

Morog... durrog... puffog... ha nem nyomod neki akkor távoli villámok dörgését hallatja magából, ha meg taposod akkor benne vagy a legdurvább viharban olyan a hangja :B

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.