Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#73201) keIdor válasza ÁdiBá (#73199) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem meg lassan egy South Park részt lehetne csinálni az egészből, ahol a "szegény" gamereket éhező etióp kisgyereknek is lehetne ábrázolni, akik sírnak, hogy felemelték a tojás videókártya árakat...
A minereket meg lehetne kövér gazdagnak ábrázolni.
GTX-1030-akat adnának, de azt is voucherért cserébe (jegyrendszer).
Az összeesküvés mögött meg a ráknépség lenne...
Taste like crab, ruins economy like people.

Kicsit kezd azért nevetséges lenni ez a sok jajveszékelés, egyesek úgy csinálnak, mintha 10000ft lenne a kenyér kilója...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73202) cyberkind válasza keIdor (#73201) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor se normális ez ami van vga fronton, legyen az bármilyen vicces vagy nem, lassan az jön, hogy a konzolokkal is bányásznak ha így haladunk.

Se a kenyér, se a tojás nem izgat, egyiket se veszem, max a bagett ára izgat. :DD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#73203) DeckardCain válasza keIdor (#73201) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Az egész úgy ahogy van gáz. Az ezzel foglalkozó topikokat kerülöm már. Nagyon zavar 1-2 miner embernek a stílusa ott, akik csak hergelik a játékosokat nagy arccal. Nyilván a másik oldalt se kell félteni..

[ Szerkesztve ]

(#73204) ÁdiBá válasza keIdor (#73201) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Azzal mindenki tisztában van, hogy jelenlegi helyzet picit egyedülálló.
Darknet, Bitcoint, újrakódóljuk azokat az anyagokat tartalmakat a számitógépen, hogy az illegális adatokat elrejtsük.
Lényegében én személy szerint az egész bitcointot betiltanám, és megvan oldva a VGA ipar.
Birom a soka naivat, mikor mesélik nekem, hogy mennyit keresnek a géppel, havonta, azt kérdezem töllük, szerinted az milyen pénz?
Mi milyen?
Az egész egy fekete gazdaság, nekem mondhat bárki bármit.
Én meg azért biztos nem adom bérbe a gépem, hogy a sok pedofil nyomorék szarházit rejtegessem darkneten.
Egyedül a ennek gazdaságnak van annyi lehetősége, hogy az ilyen bányászokat finanszirozza.

Bitcoint lenyomozhatatlan, mi meglepő csak Bitcointal lehet fizetni Darknetet, szerintem a bányászok túlnyomó része azt se tudja mit csinál a gép, minél több gép van a hálozatba annál biztonságosabb...
Én szerintem az egészet simán belehetne tiltani.

Visszatérve a témához, soha nem volt olcsó hobbi az informatika, eddig is kifizettük, ezután is kifogjuk szerintem.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#73205) keIdor válasza ÁdiBá (#73204) üzenetére


keIdor
titán

Minderre nincs bizonyíték, csak a frusztráció beszél belőletek.
Én csak azt látom, hogy megy a gyűlölködés... mindkét oldalról.

Több száz wattnyi energiát elpazarolni játékra ugyanakkora pocsékolás.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73206) ÁdiBá válasza keIdor (#73205) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez igaz, de cserébe én nem ártok senkinek, sőt, csak a gazdaságot nővelem azzal hogy megvásárolok egy szellemi programot.
Most mit kap a világ egy Bitcointal?!
Nincs mögötte fizikailag semmi... tehát a semmit nem lehet eladni, a semmi nem ad értéket a világnak.
Csinálok egy gazdaságot a semmire épitve.

ÁdiBá

(#73207) TTomax válasza ÁdiBá (#73206) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem erröl az egészről ez jut az eszembe: [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73208) CJ4567 válasza Habugi (#73017) üzenetére


CJ4567
veterán

Men of War Assault Squad 2 is ilyen, ha valakinek 20FPS-e van, nálad hiába van 60, az egységek 20-al mennek.

No Sana No Life

(#73209) keIdor válasza ÁdiBá (#73206) üzenetére


keIdor
titán

Migránsok, Soros, Miner... mi?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73210) cyberkind válasza keIdor (#73209) üzenetére


cyberkind
félisten

Ensz, ha pedig 3 betű akkor Usa, utána már nem tudom. ;]

Paranormal Cocktivity

(#73211) ÁdiBá válasza keIdor (#73209) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ne sértegess. Nem vagyok Fideszes, amúgy meg pissz.. mert politika tiltott anyag mindenhol.
Úgy hogy szerintem el se kezdjük.
Én ellenzem a bányászást.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#73212) keIdor válasza ÁdiBá (#73211) üzenetére


keIdor
titán

Már úgy értem tök az jön le, hogy kell valaki, akit lehet utálni.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73213) akoska07


akoska07
nagyúr

GeForce 391.24 WHQL

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73214) akoska07


akoska07
nagyúr

Nvidia RTX csak a Volta-n fog menni. :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#73215) cyberkind válasza akoska07 (#73214) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha olyan zabálós lesz mint szinte minden GW effekt, akkor így is úgyis kell várni egy generációt a bekapcsolással, vagy jöhet egy GW kártya a nagy mellé. :)

Paranormal Cocktivity

(#73216) Puma K válasza akoska07 (#73214) üzenetére


Puma K
veterán

Ilyen csillámpor szórás helyett inkább a Crysis 1-ben látott vagy attól jobb rombolható környezetnek inkább örülnék...

Anno 2001(!)-ben a Red Faction-ben ezt össze tudták hozni:

Red Faction Destruction Tech - videó

Később szintén a Red Faction szériában meg ezt:

Red Faction: Guerrilla Destruction - videó

Nem épületeket akarok offline-online rombolni szüntelen, csak ha egy nagyobb robbanást sikerül összehozni akkor legyen már ott egy kráter a földön vagy egy hiányzó oldalú épület meg szétrepült törmelékek amik származhatnak épületből, járműből vagy bármi egyébből.

Most ha robbantasz valamit egy újabb vagy régebbi játékban akkor látsz egy tűz-füst effektet -ami már egy ideje jól tud kinézni- és ahol történt a detonáció meg marad a földön egy sprite a föld textúrán és ennyi.

Anno mikor bejött a Physx és láttam a Mafia 2-ben (2010.), Borderlands 2-ben (2012.) vagy az Alice-ban (2011.) akkor arra gondoltam, hogy innentől ez minimum lesz AMD-Nvidia-tól függetlenül minden később megjelenő játékban aminek ~rendes~ grafikusmotorja van...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#73217) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Grand Theft Auto VI - Vice Cityben játszódik és női főszereplővel jön?
2022 felé számithatunk a programra... Lol, akkor már nem biztos hogy 1080Ti-vel toljuk :D

(#73219) Devid_81 Majd szépen a gyártótól rendelünk termékeket, úgy mint a Titan Voltát.
Azt mondták amúgy is, hogy ők nem árulják drágábban a hardvereket, hát akkor meg, nvidiaától kell rendelni.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#73218) Devid_81 válasza Puma K (#73216) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A BF4 messze nem volt tokeletes.
De emlekszem par erdos/epuletes palyara amin azert meglatszott egy hosszabb 20-30 perces kor...epuletek osszedolve, fak letarolva...tankkal mar nem lehetett menni az uton mert annyi robbanasbol eredo "lyuk" volt.
Annak azert ugy volt egy jo feelingje. :K

De a Red Faction az mindenben mas volt...ott konkretan raketaval utat vagtal magadnak a falban/foldben :D

Ehhez kepest a mai jatekok viccesek ahogy vannak.
Probalnak turheto grafikat csinalni, de ellenben a fizikat teljesen megszuntettek.
Jo pelda erre a fosdzsiii...ize PUBG.
Nah ott aztan minden torhetetlen betonbol van ;]

...

(#73219) Devid_81 válasza ÁdiBá (#73217) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha a banyaszok addig elnek meg, akkor lehet marad az 1080Ti addig...hacsak nem csapunk le egy GTX 1260/3060 ra $999 as akcios aron ;] :D

...

(#73220) cyberkind válasza ÁdiBá (#73217) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezzel be is lőtték, hogy 2020 körül jönnie kell valami ugrásnak a konzoloknál, szóval onnantól lehet számolni a nagy gépigény növekedéssel ismét. :D

Paranormal Cocktivity

(#73221) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Na jelenleg megy a pletyka hogy nem lesz Amd-s Asus rog, MSI gaming illetve giga aorus vga.

(#73222) Devid_81 válasza cyberkind (#73220) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ra is ferne a jatekokra vegre valami fejlodes. :K
Bar mar egeszen szep grafikaju jatekok vannak a piacon, de kozben erzodik, hogy mar megint a konzolok fogjak vissza az elorelepest.
Azt se bannam ha vegre kicsit "elszabadulnanak" a konzol arak, akar duplajara, es akkor vegre lehetne bennuk ertelmes video vezerlo is mar. :K
Procikkal nem lesz gond, az mar van "olcson" jo.

...

(#73223) cyberkind válasza Devid_81 (#73222) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha toltad az Uncharted 4-et vagy a PS3-ról áthúzott The Last of Us-t, akkor ott meglátszik, hogy nem fogja vissza az olyan játékokban amik a végletekig vannak optimalizálva az erre a célra fejlesztett hardverre, sőt az Uncharted 4-ben van az eddigi legjobb mocap és az ilyen átvezetők, ezeket kéne hozni PC-re mert a grafikával nincs baj, de megint a hype felé mennek, úgyhogy a 4k lesz a lényeg ott. Már az 500$-os One X is a határ, és ezen a M$ bukik, hiába "csak" ennyi, úgyhogy nem lesz drága konzol de minek is, jelenleg 500$-ért meglehet venni a legerősebb konzolt, 400-ért meg az eggyel gyengébbet amin ismét csak iszonyat szép minden, PC-n egy vga többe kerül és meghal 4K-n.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#73224) VTom válasza Devid_81 (#73222) üzenetére


VTom
veterán

A konzol árak nem fognak elszabadulni, mert ez az a pénz, amit az emberek konzolra szánnak.
Akkor lesz következő generáció, ha ennyiből ki tudják hozni az erősebb konzolt.

És a cél elsősorban a natív 4K lesz, mert azzal lehet eladni. A fizika, meg a többi cullang másodlagos, nincs marketingértéke.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#73225) Devid_81 válasza VTom (#73224) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezt soha nem tudni, most is "beprobaltak" egy dragabb verziot.
Bar nem esne jol senkinek sem az emeles, de en nem is lennek annyira meglepve attol ha meglepnek ezt a jovoben.

Masik oldalrol nezve szerintem sokan orulnenek egy olyan verzionak ami valoban eros es akar az is marad par evre, nem ugy mint mostanaban amivel kinozzak magukat :)

...

(#73226) cyberkind válasza Devid_81 (#73225) üzenetére


cyberkind
félisten

Semmi baj nincs az új konzolokkal (Ps4 Pro meg One X), 4K-t részben natívan de tudják amit kell és töredékáron mint egy PC bármilye, ez a lényeg, meglesz most már ez a 3-4 évenkénti upgrade, semmi nem fogja majd vissza a dolgokat, és nem drágán de lehet majd feljebb menni, ez jó irány, PC-n meg hiába jönnek az új kártyák amikor csak elszarják a végtelen erőt ilyen meg olyan dologgal, de legfőképp az optimalizálás hiányával.

Anno a PS3 600$ körül kezdett anno, és ez is meg is pecsételte a gép sorsát, hiába volt atomerős, senkit se izgatott.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#73227) keIdor válasza Devid_81 (#73225) üzenetére


keIdor
titán

Inkább ne... ez a grafika mire nem elég?[link]

A PC is azért vergődik mert drága.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73228) cyberkind válasza keIdor (#73227) üzenetére


cyberkind
félisten

És amellett, hogy drága, a rengeteg teljesítmény főként a kukába megy nem a képernyőre.

Paranormal Cocktivity

(#73229) keIdor válasza cyberkind (#73228) üzenetére


keIdor
titán

Nem feltétlenül, mert ugye vannak a gyors monitorok, azért a 100Hz/144Hz stb. elég sokat tud dobni, de ilyen árak mellett a többség nem engedheti meg magának. A grafika viszont nem szebb annyival ugye.

Ha minden úgy lenne optimalizálva, mint a GTA V, akkor semmi baj nem lenne, mert az ilyen téren (is) tökéletes lett. Akkor 1080p/60-ra elég lenne valóban egy 1050Ti.

Devid_81: Biztosan emelni fognak az MSRP-n, volt is erről cikk, szóval a 999€-s következő Ti szerintem borítékolható, ha van bányászat, ha nincs. Lényegében a régi Titan árakat megkapja, azt meg megemelik. Lényegében már meg is tették, mert jó ideje 1199€ hivatalosan az Xp, vagy mennyi.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73230) cyberkind válasza keIdor (#73229) üzenetére


cyberkind
félisten

Én most a 60hz-re gondolok 4K-n, arra egy 1080TI nem elég mindig, egy Witcher-nél már határon megy vagy kevés a 60-hoz, pedig ez se rossz port, de a Gta 5 még jobb, kár, hogy ezek ritkák és nem is lesznek gyakoriak. Itt van most a Final Fantasy XV PC-re, jó-jó lett az optimalizálás de azért nem egy csoda, 1080-at 1080p-n simán megzabálja, nálam amikor sok a por meg tűz és társai jön a diavetítés, pedig annyira nem szép a játék ami ezt indokolná, Xbox One-on meg igaz, hogy csak 30fps van 4K-n, de milyen durván néz ki ott.

Nem is bánom, hogy idén kiszállok egy darabig ebből a mókuskerékből, szeretek és imádok játszani de ilyen árak mellett hagyományos PC-t frissítgetni nekem már nem igazán tetszik.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#73231) VTom válasza Devid_81 (#73225) üzenetére


VTom
veterán

Az $500 szerintem eléggé lélektani határ. Ennél jobban nem lehet feljebb vinni az árat, legalábbis nagyságrendekkel nem.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#73232) keIdor válasza cyberkind (#73230) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem pont ezért rossz port a F. XV és nem csak szerintem. Bár nem játszottam vele, de láttam YouTube-on, hogy milyen. Annyi ilyen rossz portot láttam már.
A GPU kb. kétszer erősebb nálad, a CPU meg... nem is tudom számszerűsíteni, de sokszorosa az XOX-hez képest, nem ilyen értékeket kéne kapj...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73233) keIdor


keIdor
titán

Szerintem ez durva: [link]

Tovább szűkül az egész, én egy újabb szögnek látom abba a bizonyos koporsóba. Persze ehhez kellett az AMD töketlenkedése a Vega-val, meg az, hogy sajnos drágán is gyártható a memória miatt.
2-3 év és majd csak az nVidia marad, akkor nézzétek meg az árakat...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73234) cyberkind válasza keIdor (#73233) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, nem is akartam linkelni sehova se, sötét jövőt vetít ez előre.

Paranormal Cocktivity

(#73235) FLATRONW válasza keIdor (#73233) üzenetére


FLATRONW
őstag

Tényleg az.
Sajnos nem látom a kiutat sem, mert az AMD-ben nem látom a lehetőséget, hogy alternatívát jelentsen a gyártók számára.

(#73236) VTom válasza keIdor (#73233) üzenetére


VTom
veterán

Én nem látom ezt olyan nagy problémának, kártyákat ugynaúgy adnak ki a gyártók, csak más lesz a design.
Azt is el tudom képzelni, hogy kitalálnak egy új brandet az AMD-nek.
Gaming nVidia, és ÜberPlayer AMD, vagy valami hasonló. :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#73237) cyberkind válasza VTom (#73236) üzenetére


cyberkind
félisten

Már ha egyáltalán megéri erre költeniük. :D

Paranormal Cocktivity

(#73238) Devid_81 válasza VTom (#73236) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gaming nVidia, es Mining AMD ;] :DDD
Teljesen mindegy amugy, bar valahol ertem, hogy mitol kellene felnunk, masik oldalrol meg annyira megsem.
Biztos nem esik jol az AMD-nek, de ha csodbe is megy az RTG akkor 99%, hogy nem ettol fog :N

...

(#73239) TTomax válasza VTom (#73236) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én sem értem,hogy sokan miért is lázadoznak min is változtat ez.Miért is lenne ez még egy szög a koporsóba,nekem nem áll össze.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#73240) hszilard666 válasza ÁdiBá (#73199) üzenetére


hszilard666
veterán

Azért ezt nem mondanám. Aki jókor vágott bele hatalmas üzletet csinált. Az ismerősi körömben van egy srác aki belevágott hitelből pár éve, és most vette meg a második lakását budán... Anno nekem is felajánlotta az egyik haverom hogy vágjunk bele, de én nemet mondtam. Életem legnagyobb baklövése volt...

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#73241) FLATRONW válasza TTomax (#73239) üzenetére


FLATRONW
őstag

Durvának durva a dolog, hogy egy ilyen lépést megengedhet magának több gyártó.
Viszont tényleg nincs benne semmi lázadásra okot adó, most érett be az AMD töketlenkedése.

(#73242) proci985 válasza keIdor (#73233) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

marad a crosshair / maximus, ahogy eddig a lapoknal is.

en ennyire nem latom veszesnek a helyzetet. ugyanugy ott volt az Ares es a Mars korabban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73243) keIdor válasza proci985 (#73242) üzenetére


keIdor
titán

Biztosan köze van ahhoz, hogy pl. Vega-ból eddig is alig lehetett kapni custom kártyát. Főleg csak refek voltak, ha nem, akkor elkerülte a figyelmem. Csak ha csökken a kínálat, akkor nem jó, így nézve látom problémásnak. Meglátjuk.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73244) proci985 válasza keIdor (#73243) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

vegat eleve nem nagyon lehetett kapni, meg a HBM miatt is problema volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73245) Gyula84 válasza #35434496 (#72913) üzenetére


Gyula84
veterán

szíp kényelmes? :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#73246) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

GDC, avagy mukodo valosideju raytracing. 25 eve beszelunk, hogy ez a pillanat majd eljon. wow.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73247) Habugi válasza proci985 (#73246) üzenetére


Habugi
addikt

Hamár 3DMark retro.., all the favorite: 2000

Ezeket az "újkori" bugyuta hulladékokat nem tudom minek erőltetik, szépnek szép de a körítés, a hangulat az nulla, sőt van amikor irritáló.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#73248) proci985 válasza Habugi (#73247) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

raytracing mukodes kozben!

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73249) Habugi válasza proci985 (#73248) üzenetére


Habugi
addikt

Értem én de a "scene" amivel be van mutatva, prezentálva az miaz?! :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.