Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47727) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

Sziasztok!
A múlt hónapban vásároltam egy Asus Prime B450-PLUS-t, Ryzen 5 3600, Fury Beast 3200 2x8GB -ot.
Egy két hétig semmi baja nem volt aztán elkezdett kékhalálozni a WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR kóddal és egyre gyakrabban. :))
Friss windows van a gépen, próbáltam driverrekkel játszani, memória sebességgel, de egyik sem segített.
Aztán észrevettem hogy csak 1.1 voltot állított be magának a cpu, úgyhogy feltettem 1.2 voltra a feszt.
A fesz beállítása után kb. 3-4 napig hiba nélkül ment, de utána megint elkezdte ugyanezt a kékhalált dobálni és sajnos egyre gyakrabban.
Terhelés nélkül gyakrabban szállt el mint terhelésre. Tehát játék alatt kevesebbszer.
Netezés közben pedig pár másodperccel a BSOD előtt van előjele, mégpedig az hogy nem enged semmire sem kattintani, felvillan az kattintás animáció de már nem tudsz semmire kattintani, majd pár másodperc múlva kékhalál. Ez nekem memória corrupted gyanús de mivel a cpu fesz emelése pár napig megoldotta a problémát lehet a cpu memória vezérlője a rossz.
A ryzent és a ramot iponnál vettem már le is adtam garanciára, TERMÉSZETESEN azonnal azzal jöttek hogy biztos az alaplap a rossz. És húzta a száját hogy a B450-es chipset nem szereti a 3600-ast, én meg néztem hogy ez mi a faszt beszél mert 450-es chiphez legtöbb ember ezt a procit veszi és hiba nélkül mennek évek óta.
A lapot meg a Foramax -nál vásároltam, ők természetesen azt mondják hogy cpu gyanús a helyzet.
Mindhárom komponensre 3 év gari van.
Ti mit gondoltok erről, találkozott már valaki ezzel a hibával?
Tápegység hiba kizárva, előző konfigomat is az látta el árammal(FSP 700W 80+)
GTX 1070 GamingX 8GB van benne, előző gépben az is hiba nélkül üzemelt évekig, szóval ennek a hibáját is kizárhatjuk, plusz másik kártyával is próbáltam.
Se a lapon nem volt meleg semmilyen komponens, memóriák is 30 fo körül, proci max 50 körül volt terhelés alatt, és nem volt húzva, 3600-on ment.
Üdv
Vezér Álmos

A Sandy Bridge legendája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.