Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) dani0113 válasza Beba Snake (#43800) üzenetére


dani0113
senior tag

Kb minden 6-7eves a gépben kivéve az SSD-t.

iPhone 13 Pro 128GB

(#43802) Beba Snake válasza dani0113 (#43801) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Szétszedni, CPU-t óvatosan+hozzáértéssel újrapasztázni, asztalon újra összerakni, BIOS reset, próbálkozás. (Vagy megbízható szerviz.)
Ha továbbra is "vért köp" akkor elfáradt a lap. -> az előzőben leírt félkonfig csere (+ táp csere).

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#43803) dani0113 válasza Beba Snake (#43802) üzenetére


dani0113
senior tag

Na elmentem egy számtech boltba, mikor tettem be a kocsiba a gépet már láttam hogy feltűnően mozog a CPU Hűtő. Konkrétan le volt esve a cpu-ról mert eltört a kerete. Azt cserélték és újrapasztázták ja és fél kiló port kifújtak belőle.. 2000-ből megúsztam így az esetet hál isten! :) Tervben van egy pici update-elés, nem mai konfig,de egyelőre netezni még frankó az SSD miatt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#43804) Beba Snake válasza dani0113 (#43803) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Rohadt nagy mákod volt és belül nagyon horror módon nézhetett ki a géped.
Összerakás óta ment takarítás nélkül és a procihő megölte a műanyagot.

Az elején jó lett volna egy belinkelt kép. :K

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#43805) dani0113 válasza Beba Snake (#43804) üzenetére


dani0113
senior tag

Porszívós felületi tisztítás ment fél évente kb, tehát nem állt benne a por centikben, hanem inkább az eldugott helyekben állt meg mint a cpu hűtő bordái, de tegnap olvastam hogy kva veszélyes azzal, meg a cpu ventiről szedtem le a port általában. Na de igen, a lényeg,hogy mákom volt! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#43806) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Többynire elbánok a problémákkal, illetve nincsenek is, de most érdekelne, kinek mi az ötlete.
Adott a gép az adatlapon. Windows 1903 van, naprakész. A jelenlegi beállításokkal hónapok óta üzemelt fagyás, vagy egyéb gond nélkül.
Majd pár hete játszottam a witcher 1. részével, 2007-es cucc, steam. A játék alatt két külön alkalommal újraindult, pedig közel sem volt max terhelés. A második rész sokkal taxosabb, ott nem fordult elő, nem tudtam mire vélni. Azonban néhány napja alvó módból ébredve "megakadt", egér, billentyű nem reagál, kép áll. Újraindítottam. Majd ma leállításnál, mikor a kikapcsolásra kattintottam, ugyanígy "megállt", a ventik kissé jobban kezdtek pörögni, de még bőven alapon. Csak az 5 másodpercces kikapcsolással állt le.
Mi okozhat ilyet?
Ami fut: avast, argus monitor (fan control 1 éve használom, semmi ilyen nem volt korábban), hwinfo. Más nem. A cuccok tuningosak, ahogy az adatlapon van, megfelelően hűtöttek, komolyabb terhelést simán bír a gép.
Köszi a tippeket!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43807) Pkc83


Pkc83
őstag

Sziasztok!

Van nálam egy Hp "csodagép" Win telepítés miatt de van
egy kis gond vele. A Win10(jogtiszta) faszán felmegy rá
viszont mikor végez a telepítővel és jönne az első újraindítás
már nem jön be az asztal hanem csak tölt és tölt. Mi lehet a gond?
Én Hdd-re gondolok mivel ha bármi más lenne akkor a telepítő sem menne
végig. Előtte évekig jó volt ugyanezzel a winnel. Ötlet esetleg? :R

(#43808) Pulykahuszár válasza Pkc83 (#43807) üzenetére


Pulykahuszár
csendes tag

Szerintem is az, nekem is volt már ilyen, de hogy biztos legyél rakd át másik gépbe ha tudod, de 99% hogy a HDD.

(#43809) d@minator válasza chopin42 (#43806) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Kereső/Eseménynapló/Windows naplók/Rendszer mutat valami kritikust?
A játék is okozhat újraindulást, nálam is volt olyan. Csak egy játék. Aztán hónapokkal később nem csinálta, addigra volt egy Win install.
Alvó módból nem ébred rendesen az lehet hibrid alvás, Samsung Magician, valami energiagazdálkodás. Legjobb lenne a power managementet default-ra állítani.
Parancssorba beírod:
powercfg –restoredefaultschemes

(#43810) DeathAdder válasza DeathAdder (#43791) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem igazán tudom mit csináltunk most különben mit korábban, de már 4 napja nem dobott power kernel hibát, pedig előtte óránként produkálta.

Megint felhúztunk egy szűz win-t, de most nem léptünk be a microsoft fiókba, valamint az energiasémát 25%-ra tettük (100on volt, az én gépemen meg alapból 5%on van :F ). Azóta feltettük a nv drivert, és már teljesen be is van lakva a rendszer, usb-s billentyűzeten megy, egyedül a razer synapset nem tettük még fel.

Tehát vagy az miatt halt be, vagy a win10 letöltött valami drivert miután telepítéskor beléptünk a microsoft fiókba.

[ Szerkesztve ]

(#43811) Pkc83 válasza Pulykahuszár (#43808) üzenetére


Pkc83
őstag

Oké köszi kipróbálom. :R

(#43812) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Hátha valakinek van ötlete.
Egy EVGA RTX 2060 XC Ultra kártyát tettem a gépbe, vadi új, dobozos volt.
Tegnapelőtt még játszottam vele egy órát, semmi baja nem volt. Tegnap délután bekapcsolom a gépet, a VGA venti pörög mint az állat maxon, kép nincs.
Szuper, táp lekapcsol, VGA tápcsatlakoz ki-be, PCI-E-ből ki-be semmi.
Átraktam a DP kábelt az alaplap kimenetre, ott van kép. Tehát proci ok.

Proci: i7-9700
Táp: Inwin A450 450W (előtte egy RTX 2060 Super-t vitt)
Alaplap: ECS(Medion) B360H4-EM (OEM, egybegépbe volt)
Ház: InWIn 301 mATX

(#43813) chopin42 válasza d@minator (#43809) üzenetére


chopin42
őstag

Szevasz! Megnéztem az említett naplót, mindössze ilyen hibát találtam:
{AB8902B4-09CA-4BB6-B78D-A8F59079A8D5} kiszolgáló nem regisztrálta magát a DCOM-ban a megadott határidő lejárta előtt.
Ezt többször is, szemlátomást nem függ össze a fagyásokkal. Ezen kívül az adott időpontok körül nem sok minden van, mindössze egy ilyen: Event log 6008: Az előző rendszerleállítás (‎2020. ‎07. ‎29. - 12:21:13) váratlan volt. Emellé rakás bináris adat, amit nem tudok értelmezni.
Mik lehetnek ezek?
Az első hiba óta van hwinfo log is, de nem mutat semmit, mert véget ér, mikor befagy. Hőmérsékletek, áramfelvétel, feszültségek rendben.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43814) quailstorm válasza DeathAdder (#43810) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elvileg a W10 MS fióktól függetlenül is tölti le a drivereket.

(#43815) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok!

Rokon gépe a mai nappal kezdve ezt produkálja:
[link]
[link]

Virusírtót lefuttatta, nincs vírus, VGA driver a legfrissebb, VGA ki-be helyezése megtörtént. A gépben egy ASUS GTX1660 Super VGA van, Ryzen 5 2600 CPU, 16 GB RAM.

(#43816) quailstorm válasza Putyin90 (#43815) üzenetére


quailstorm
nagyúr

VGA memória hibának néz ki. Bármilyen játék tud futni?

[ Szerkesztve ]

(#43817) Beba Snake válasza quailstorm (#43816) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Kábel is lehet esélyes. Bár kisebb valószínűséggel.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#43818) quailstorm válasza Beba Snake (#43817) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért kérdem a játékot, mert ilyen artefactolás mellett egy játékban kékhalállal kéne végződnie, ha hibás a kártya.

(#43819) Beba Snake válasza quailstorm (#43818) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Igaz, a játék ad egy masszívabb 3D terhelést, az egyből kidobja a vram hibát. :R
Idle 2D-nél meg lehet morfondírozni.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#43820) d@minator válasza chopin42 (#43813) üzenetére


d@minator
addikt

Event log 6008: ezt valószínű a hibernált kernel okozza. Próbáld meg, hogy kikapcsolod:
Energiagazdálkodás/További energiabeállítások/A főkapcsoló funkciójának megadása/A jelenleg el nem érhető beállítások módosítása/Gyors rendszerindítás bekapcsolása(ajánlott). Itt vedd ki a pipát azaz ne legyen bekapcsolva a Gyors rendszerindítás.
De szerintem sem függ össze a fagyásokkal.

(#43821) chopin42 válasza d@minator (#43820) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm! Ha ismét jelentkezik, kipróbálom! :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#43822) Racer77


Racer77
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a gép normál leállítás után sem áll le, sőt nem is restartol csak hangosabban pörögnek a ventik. Kikapcsoló gomb folyamatos nyomására is csak felpörögnek a ventik. Táp főkapcsoló le és fel után rendesen bejön a windows.

Gép: - i7 4790K /alap beállítás/
- MSI Z97 Gaming 5
- 2x8GB Kingston 1600mhz
- Asus 1060 6GB
- Corsair 850AX táp
- 1TB HDD sata 3

Bios resetet próbáltam.

(#43823) Racer77 válasza Racer77 (#43822) üzenetére


Racer77
tag

update:

Tápra gyanakodtam kapott egy másik tápot erre se kép se hang. Elkezdtem egyesével lehúzni mindent az alaplapról hátha elindul. Aztán észre vettem hogy a régi tápon, hidalva van a bekapcsoló gomb jele folyamatos bekapcsolásra kényszerítve a tápot. Ilyenkor működik is a gép . Tehát a bekapcsoló jelet nem adja tovább a lap. Viszont normálisan megy ha megkapja a feszültséget. Lehet ezzel valamit kezdeni javítható ?

(#43824) ElektrikusDE válasza Racer77 (#43823) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"javítható?"

Igen!

Hogy érdemes javíttatni?

Ha nem garanciális akkor nem.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43825) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#43824) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Persze így nem fog "tökéletesen" kikapcsolni...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43826) dellfanboy


dellfanboy
őstag

asztali gepemen ugy latszik meghalt a ethernet csatlakozo port. se kep se hang.
a kerdesem az, hogy ilyen rj45 to usb [link] atalakitoval lehetseges-e netet varazsolni a gepbe, vagy vegyek egy usb-s wifi sticket?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#43827) Beba Snake válasza dellfanboy (#43826) üzenetére


Beba Snake
junior tag

USB WiFi stick vagy Ethernet kártya.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#43828) Essejó válasza dellfanboy (#43826) üzenetére


Essejó
veterán

Inkább Lan kártyát.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#43829) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Kaptam egy Asus Prime H270-Pro alaplapot és hozzá egy Core i5-ös procit.
A probléma a következő. Bekapcsol a gép, de nem ad képet.

Két tápegységem is van itthon. Mindkettőn van egy 4 tűs csatlakozó. Az alaplapon pedig 8 tűs van. Lehet, hogy kéne ehhez valami átalakító? Addig nem tud felvenni annyi áramot?

Másik dolog, amire gondoltam. A régi procimban (Intel G1840) van egy integrált VGA.
Lehet az i5-ben nincs? Sajnos a pontos típusát nem tudom.

[kép] [kép2]

Mellékeltem 2 képet a 4 pin / 8 pin problémáról.

Előre is köszönöm a segítséget.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#43830) jokeph válasza t256 (#43829) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
A CPU-hoz közelebbi 4 pinbe dugd be a 4pin ATX segédtápot, úgy illene indulnia.
CPU: rajt van a kupakon, pontosan miféle, ezt jó lenne azért tudni (az esetleges inkompatibilitás miatt). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#43831) t256 válasza jokeph (#43830) üzenetére


t256
őstag

Szia,

A CPU közelében nincs 4 pin csati. Csak egy 8 pines EATX12V feliratú.
fizikailag képtelenség beledugni a 4pinest. Úgy van kialakítva mindkét csati, hogy a műanyagokon máshol van a letörés.
A proci biztosan kompatibilis a lappal, mert együtt volt használva. Jelenleg van rajta egy borda, amit nem szednék le. Elvileg i5-7400. Ebben nem vagyok biztos.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#43832) jokeph válasza t256 (#43831) üzenetére


jokeph
nagyúr

Persze hogy 8 pines csati van mellette, én arra gondoltam hogy a CPU-hoz közelebbi 4 pinbe dugd be. ;)
Oda belemegy. :K
Ha az a CPU akkor az okés, bármelyik BIOS is van a lapon.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#43833) t256 válasza jokeph (#43832) üzenetére


t256
őstag

Sikerült! Csak el kellett forgatni. Rossz irányból próbáltam.
Köszönöm! :R

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#43834) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy az asztali gépem nem indul el és semmilyen előjele nem volt ennek.

Olyan, mintha nem kapna feszültséget, semmire sem reagál. A tápkábelt megnéztem, ott még megvan a 230V.

Hogyan menjek tovább? Kapcsoló meg szokott dögleni, esetleg a tápot kellene kimérni?
Vagy van a gépekben biztosíték, ami elszállhat?

Ötlet, javaslat?

Köszi

(#43835) Vakegérke válasza Pityke78 (#43834) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd meg, hogy az alaplapon lévő tüskékből melyik kettőre megy a bekapcsoló gomb "pwr" csatlakozója. Hidald át őket valami fémmel, mondjuk csavarhúzóval egy pillanatra. Ha indul a gép, akkor a bekapcsoló gomb a hunyó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43836) shadow1901 válasza Pityke78 (#43834) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Gomb nem szokott meghalni. Előfordulhat, de nem jellemző. Előbb említett összezárós megoldás segíthet kideríteni, ha esetleg ez a baj, átdugod a reset gombot, probléma megoldva.
Viszont a táp erősen gyanús. Igaz koráról nem tudunk semmit, ahogy a típusáról sem. Ezer éves tápokat szedtem szét, abban volt. Butaság lenne szerintem most kihagyni. Akkor forrasztós megoldással lehetett cserélni. Egy kölcsön táp nagyon hamar ad némi támpontot a merre tovább kérdésre.
Alaplap esetleges ledje nem világít, lan port nem világít, akkor ott nincs delej, alaplapon nem jut át vagy a tápon. Táp próba egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#43837) Pityke78 válasza shadow1901 (#43836) üzenetére


Pityke78
őstag

Nos, megnéztem a bekapcsoló gombot, az működik rendben, ki is mértem, szóval ez kiszűrve.

A táp egy FSP Hexa+ 500W-os, ami kb 6-7 éves lehet szerintem, de ez csak tipp. Nem tudom pontosan mikor raktam össze a gépet..... :DD :W

Az alaplap egy Asrock Fatal1ty H97 Performance lap, szinten ugyanannyi idős és soha nem volt húzva, vagy bármilyen tuningolás.

Annyit vettem észre, hogy a tápban a ventilátor megpróbál pörögni, de pár fordulat után megáll, majd kis idő múlva újra megpróbál elindulni.....pár pörgés, majd újra megáll.

Tudok még valamit nézni itthon (van multiméterem), vagy szerezzek egy csere tápot, hogy tovább tudjak lépni?

Köszi mindenkinek a segítséget, hozzászólást!

[ Szerkesztve ]

(#43838) shadow1901 válasza Pityke78 (#43837) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Így a venti mozdulása miatt és a korából adódóan, gyanús, hogy a táp makkant meg. Valami kondi ami az indításért felelős. A táp 24 tűs vezetékén összezárod azt a bizonyos 2 szálat, (természetesen mindent lehúzva!!!) ami az indításért felelős, ha akkor sem indul az a venti, terhelés nélkül, akkor táp kondizás.
Csere hozza mindenképp a legkonkrétabb eredményt! Az, nem az, nem csak az, csak az nem! Ez meg javítás után mehet tartalékba ilyen esetekre. Táp asztalon való indítása egyszerűbb lehet, mint egy cseretápot keríteni.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#43839) Pityke78 válasza shadow1901 (#43838) üzenetére


Pityke78
őstag

Melyik az a két pin, amit a 24 pines csatin össze kellene zárnom?

(#43840) Pityke78 válasza Pityke78 (#43839) üzenetére


Pityke78
őstag

Nos, közben megtaláltam, hogy a 16-os pint kell összekötnöm a földdel, amit meg is csináltam és el is indultam a tápegység.

Megmértem a 24 pines csatin a kimeneteket és megvannak a 3,3V; 5V, 12V is.
Viszont ha visszadugom a csatit az alaplapra, akkor hiába nyomom meg a bekapcsolás gombot, nem indul el a tápegység.

Ezek alapján lehetséges, hogy az alaplappal van gond? :W

Tovább tudok még menni bármilyen formában a hibakereséssel?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#43841) shadow1901 válasza Pityke78 (#43840) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Azért nem írtam konkrét szálat, mert én sem tudom, csak utána járás után ;)
Attól, hogy terhelés nélkül elindul, előrébb vagyunk. De nem tudjuk teljesen kizárni. Alaplapon átjut a bekapcsológomb, viszont több kakaót igényelne, hogy el is induljon. (Pl.: 2x2, 2x4 CPU csati, VGA) Vagy valami alaplapi biztonsági ketyere letiltja. Természetesen alaplapon is haldokolhatnak a kondik. Nyilván más is...
Szerezz egy próbára egy másikat, minden kiderül. Teszteléshez tápot egyszerűbb szerezni, mint alaplapot.
A multiméterrel nem ismerem a hiba feltárásának mikéntjét. :)

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#43842) jokeph válasza Pityke78 (#43840) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kell másik próba táp, sajnos ezzel csak azt lehet kizárni, hogy teljesen halott e a táp, viszont nem 100% hogy minden okés, mert ha így el is indul, nem feltétlen fog terheléssel is indulni. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#43843) Pityke78 válasza jokeph (#43842) üzenetére


Pityke78
őstag

Oké, köszi srácok!

Holnap szerzek egy másik tápot, aztán kiderül.
Jelentkezni fogok és még egyszer köszi! :C

(#43844) d@minator válasza Pityke78 (#43843) üzenetére


d@minator
addikt

Úgy tűnik a tápod kiadja a feszt de az alaplap nem találja jónak így nem tartja meg (power good signal).
- húzd ki a tápcsatikat és ellenőrind le a belsejüket (a processzor mellé dugottat főleg)
- RAM egy darab legyen, különböző pozíciókban aztán a másik
- nagyon gyanús, hogy processzorod egyik lába nem jól érintkezik
- alaplapi elem is okozhat ilyet (csere)
Persze a tápot is kipróbálhatod ahogy a többiek javasolták.

(#43845) Pityke78 válasza d@minator (#43844) üzenetére


Pityke78
őstag

Mondjuk elem még soha nem volt cserélve, szóval akár az is lehet, ha az is okozhat ilyen hibát...

(#43846) jokeph válasza Pityke78 (#43845) üzenetére


jokeph
nagyúr

hopszi, ez esetben kezd ezzel. ;)
ha van lehetőséged, rá is mérhetsz pl. multiméterrel a meglévő BIOS elemre. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#43847) Pityke78 válasza jokeph (#43846) üzenetére


Pityke78
őstag

Hát lehet nem az elem lesz, mert rámértem és 3,25 V-ot mutatott a műszer.

Megyek tovább....😉

(#43848) duo


duo
őstag

sziasztok!

A gépem

Alaplap: msi b250i pro
proci: i5 6500T
memória: 32Gb 2400MHz Hyperx
VGA: MSI 1030 passive
háttértár: Samsung 860 evo 250Gb ssd
illetve Crucial MX500 M.2 -ssd
Táp: seasonic focus 450W 80+ gold
biosból a legfrisebb van fent.
oprendszer linux és win 10.
egyik pillanatról a másikra elfelejtette a bios ( és az oprendszer is) az m2 ssd létezését.
adattárolásra használom.
volt bios reset, volt rendszerújratelepítés. (egyelőre csak linux)
az m2-es ssd-n csak a zöld led világít.

ma reggel egy pillanatra felismerte, aztán én hülye kivettem, és leszedtem róla a közben felrakott bordát (mert az alaplap és a hátlap között nem fér.
na azóta megint nem látja.)
alaplap hiba? ssd hiba?

ha alaplap hiba akkor az mi használhatom a gépet továbbra is sima ssdvel?

köszönöm!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#43849) Pityke78 válasza Pityke78 (#43847) üzenetére


Pityke78
őstag

Na, kipróbáltam egy másik tápot, az sem volt jó.

Aztán bevittem a gépet egy szervizbe és azt mondják, hogy zárlatos az alaplai chipset.
Ezt lehet, érdemes javítani, vagy csere a komplett alaplap?

Amúgy egy Asrock Fatal1ty H97 Performance lapról van szó, ami kb 5 éves.

Vélemény?

Köszi

(#43850) chopin42 válasza Pityke78 (#43849) üzenetére


chopin42
őstag

Zárlatos az alaplapi chipset???? :Y
Tehát a tranzisztorok a h97 chipsetben rövidzárat kaptak? :D Ez ám a diagnózis :C
A javítást úgy gondolták, hogy a h97 chipsetet leforrasztják a lapról, kérnek egyet az Inteltől, reballozzák, és megy tovább az élet?
Bocs, de máshogy nem tudom értelmezni, amit mondtak. Komplett bullshit.
Milyen volt a másik táp? Ha az is döglött, akkor nem csoda, hogy nem indult. A csatlakozók jól vannak bedugva?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.