Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) FraFer82 válasza balinlin (#57650) üzenetére


FraFer82
tag

Így sem rossz, ha csak pár hónapra kell. Ha hosszabb távon, azért akkor havi 2 vagy 4 ezer forint a különbség, ami már releváns azért. Persze valahol érthető. :U

(#57652) balinlin válasza FraFer82 (#57651) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem ez így elfogadható. Az ár is, meg az is, hogy kedvezőbb áron adják annak aki el is köteleződik

(#57653) useless


useless
aktív tag

Azt esetleg tudja valaki, hogy egy sima készülék nélküli online előfizetés meghosszabbítás után milyen rendelést akar kiszállítani a 0 Ft-ért Vodafone??

-۞- -۞-

(#57654) MadMancs válasza useless (#57653) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha még nagyon régi fajta simed van akkor valószínűleg azt. Vagy promóció és kapsz mellé egy tuti SIM-et, esetleg csak téves infó. Konkrétan mi nem tudjuk hogy mit miről mikori előfizut hosszabbítottál.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#57656) useless válasza MadMancs (#57654) üzenetére


useless
aktív tag

Pár napon belül lejár az 1 éves Go S és azt hosszabbítottam meg 1 év Go mini-re mobil app-ban, nem az ügyfélszolgálaton keresztül. 2 éves nano-Sim-em van. Tehát semmi extra elvileg.

-۞- -۞-

(#57658) DevKiller válasza useless (#57656) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nincs egy UPC sim a családban véletlenül a neveden?
Ahelyett küldözgetnek most Vodásat.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#57659) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

tán két hónapja hosszabbítottam előfizetést Go M csomag, atán most látom van valami Go Next, minden ugyanaz, de itt van plusz 1 giga net havonta. Ha jól emlékszem lehet csomagot váltani az appon belül is. Erről tud valaki valamit? Én nem találom. Meg más kérdés, hogy egyáltalán "ilyen szintű" csomagváltás lehetséges-e.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#57661) Fr@nkieWilde válasza #72445440 (#57660) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ha felvennék hívnám is őket, de ...
Azért érdeklődtem hátha az appon belül megoldható lenne

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#57662) havri1


havri1
félisten

Üdv!

Szerintetek az teljesen rendben van, hogy 13-ik napja várok az ügyfsz-tól egy függő telefon (Samsung) feloldókódjára?
Emailban küldik..még generálják állítólag.
Köszi.

havri

(#57663) Kbali válasza havri1 (#57662) üzenetére


Kbali
nagyúr

Előferdülhet - attól is függ, mennyire régi készülék. Igaz Telekom, de én faterom valami ősrégi Nokiájára is hetekig vártam a kódot.

(#57664) havri1 válasza Kbali (#57663) üzenetére


havri1
félisten

Elbaszták, most hívtam őket.. A kérelem végén nem jelölte meg az ügyintéző a kiértesítési módot, el sem indult a generálás. Most újra....

havri

(#57666) simpley


simpley
őstag

Ez aztán fejlesztés! (Jelzem, voda 4G nincs, de még 3G is alig-alig!) :(((

signed by simpley.

(#57667) MadMancs válasza simpley (#57666) üzenetére


MadMancs
veterán

Ellenpélda.
Voda (10/10 elméleti max)
Telenor ( Elméletileg nincs limit)

Az tény hogy telenornak sokkal jobb a lefedettsége, cserébe a net egy nagy kupac 💩.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#57668) simpley válasza MadMancs (#57667) üzenetére


simpley
őstag

Nekem általában a Telenor mobilnete a gyorsabb.. ;]

signed by simpley.

(#57669) tomp válasza MadMancs (#57667) üzenetére


tomp
félisten

mai telenor budapesten :D

(#57670) yanna válasza tomp (#57669) üzenetére


yanna
őstag

Azt a satnya 8 Mbps-ot a végéről ideqrhatnák az 1-hez...

(#57672) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok, nem feltétlen vodafone probléma de a voda-s sim-em érinti így ide írok.
Mai napig gond nélkül használtam a kártyát aztán délután kolléga hív, megszakadt, eltünkt a simkártya csak a másik kártyát jelezte a telefon. biztos kilazult gondoltam én. simtálca ki, sim megtöröl, foglalatba befújkál, tálca vissza és ugyan úgy semmi. Próbáltam másik telefonba is abba se jó a kártya. Mi a f lelte? (problémát bonyolítja hogy céges sim így nem biztos hogy be tudok menni és csak úgy kicseréltetni)

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#57673) Beniii06 válasza SutPet (#57672) üzenetére


Beniii06
őstag

SMS-t vagy valamilyen üzenetet nem kaptál előtte? Számlák időben be lettek fizetve?

A helyedben megpróbálnék hibát bejelenteni, azzal nem veszíthetsz semmit sem.

Fontos szolgáltatás pl netbank/bankos bejelentkezéshez volt regisztrálva a szám?

Azért kérdezem, mert a napokban volt egy elég nagy hírű és volumenű kárt okozó csalás, szintén céges sim kartyákkal..

A sim slotba mit "fújkáltál" be?

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#57674) Nikaré válasza Beniii06 (#57673) üzenetére


Nikaré
őstag

Milyen csalás volt?
Nem került elém ilyen hír.
És a következménye az a kártya inaktiválás?

(#57675) Beniii06 válasza Nikaré (#57674) üzenetére


Beniii06
őstag

"A megszerzett céges aláírási címpéldánnyal egyszerűen besétáltak a budapesti Westend bevásárlóközpont Telekom-üzletébe, és családi vállalkozás nevében igényeltek három új telefonkártyát, mondván, új készülékeket vásároltak, amikhez kisebb méretű SIM-kártyákra van szükségük. Sikerrel jártak, három új kártyát aktivált a Telekom a csalók számára, ezzel párhuzamosan mindhárom céges telefont lekapcsolták a hálózatról."

Forrás: [link]

Olvasd végig. Ugyanezt meglehet csinálni bármelyik szolgáltatónál, itt nem a telekom a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#57676) Nikaré válasza Beniii06 (#57675) üzenetére


Nikaré
őstag

Uhhh, :U:( ez elképesztő!!!
Köszi ez hasznos infó volt!

(#57677) SutPet válasza Beniii06 (#57673) üzenetére


SutPet
aktív tag

Tüdőből levegőt :-D
Igen sajna volt sokminden beallitva rá mivel saját szám volt csak bevittem a flottába. Kerdeztem kollégákat mindenki másé normálisan működik. :-(

God must love stupid people, he made so many of them.

(#57678) MadMancs válasza SutPet (#57677) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem is érzékeli a kártyát vagy csak nem megy fel a hálózatra? Ha első bakkor szimplán meghalt a sim. Csere.
Ha utóbbi akkor Voda valamiért tiltotta. 1270

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#57679) 4Grider válasza Beniii06 (#57675) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az aláírási címpéldány nem egy biankó csekk. Ahhoz minimum ellenőrizni kell a személyi igazolványt is, mint ahogy magánszemélynél is. A kettő együtt (aláírási és egy arra a névre, születési dátumra szóló eredeti személyi) egy csalónak elég nehezen jön össze, szóval az ügyintéző vagy nyakig benne van/vagy súlyosan felelőtlenül végzi a munkáját, ha egy azonos nevű másik személynek ilyenkor kicseréli a sim kártyáját.

(#57680) havri1 válasza 4Grider (#57679) üzenetére


havri1
félisten

Volt meghatalmazás írva..A csaló nevére - ha jól olvastam - .

havri

(#57681) Beniii06 válasza 4Grider (#57679) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem olvastad el ezek szerint. A csalóknak ahhoz is volt eszük nyílván, hogy maguknak írtak egy meghatalmazást, mivel minden adatot tudtak.

"az ügy kivizsgálása során megállapítottuk, hogy a Telekom partnerüzlet munkatársa a belső szabályozásnak megfelelően járt el. A SIM-cseréhez szükséges a jogosultság igazolása az előfizető részéről. A SIM-cserét kérő személy jogosultságának ellenőrzése megtörtént, bemutatta az aláírási címpéldányt, a meghatalmazást, személyazonosságát a bemutatott személyazonosító okmányokkal igazolta, a SIM-csere szükségességét azzal indokolta, hogy új készülékeket vásároltak, melybe más méretű SIM kártyára van szükség."

Hadd ne idézzem már a komplett cikket, részenként.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#57682) 4Grider válasza Beniii06 (#57681) üzenetére


4Grider
nagyúr

És tényleg (nem olvastam el).
Így viszont az egyetlen védekezés az lehetne, ha a meghatalmazásokat az ügyintézés helyén archiválnák, hiszen épeszű ember nem lop/csal a személyes adatainak otthagyásával.

(#57683) Daffni2 válasza Beniii06 (#57681) üzenetére


Daffni2
addikt

Kétlem, hogy a Telekom partnerüzlet munkatársa megfelelően járt el.
Ugyanis eredeti aláírási címpéldány szükséges, eredeti meghatalmazással.
A Vodafone pld. igen szigorúan veszi ezt.Ha csak a legkisebb gyanú is felmerül az eredetiséget illetően, már nem intézhet semmit.

"Aki ad,az nyer"

(#57684) havri1 válasza Daffni2 (#57683) üzenetére


havri1
félisten

Hát azért ez így nem teljesen igaz, mármint a Vodafonet illetően. Láttam már ezt azt. Hozzateszem, az én érdekemben.

havri

(#57685) Daffni2 válasza havri1 (#57684) üzenetére


Daffni2
addikt

Hozzáteszem még azt is, hogy céges előfizetés esetén, kizárólag a rendszerben kapcsolattartóként megjelölt személy kérhet cserét és az eredeti aláírási címpéldányt szükséges bemutatni.

"Aki ad,az nyer"

(#57686) Kbali válasza Daffni2 (#57685) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az attól függ, melyik üzlet melyik ügyintézőjét fogod ki. Saját tapasztalat.

(#57687) havri1 válasza Daffni2 (#57685) üzenetére


havri1
félisten

Ez üzlettől is függ, hidd el. Van ahol rugalmasak, de néha be becsúszik gebasz, lásd cikk.

havri

(#57688) 4Grider válasza Daffni2 (#57685) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tőlem soha nem kértek eredeti aláírási címpéldányt, jó volt a másolat is. Igaz, csak hosszabbítottam és új eszközt hoztam el.
Mondjuk nálunk van vagy 5 meghatalmazott, vicces lenne mindenkinek eredeti címpéldánnyal rohangálni...

(#57689) Beniii06 válasza 4Grider (#57688) üzenetére


Beniii06
őstag

De legalább megpróbálta megvédeni a cég becsületét. :C

"Got any other secret weapons?"

(#57690) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ez vajon normális jelenség, működés?

Az előbb hívtam egy számot. Hosszasan kicsengett, mielőtt felvették volna. Miközben csengettem az általam hívott számot, aközben próbált engem hívni valaki. De nem bejövő hívás értesítő hangot kaptam, hanem hangpostára irányította az illetőt, én pedig hívásértesítő SMS-t kaptam.

Csináltam egy rakás próbát, és tényleg így csinálja.

Jó ez így, vagy ez megint egy hiba?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#57691) Beniii06 válasza Hegyirabló (#57690) üzenetére


Beniii06
őstag

VoLTE be van kapcsolva? Azzal akadnak ehhez hasonló problémák.

"Got any other secret weapons?"

(#57692) Hegyirabló válasza Beniii06 (#57691) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, és volt is még februárban hasonló problémám, egy hónapig szenvedtek vele, mire el tudták hárítani. Kikapcsolták, bekapcsolták, majd újra ki.

Aquila non captat muscas.

(#57693) Daffni2 válasza 4Grider (#57688) üzenetére


Daffni2
addikt

Ha jól tudom Telenoros a céges flottátok :D

"Aki ad,az nyer"

(#57694) 4Grider válasza Daffni2 (#57693) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tökéletesen tudod, de Pilisvörösváron nagyjából 3 éve annyira túlterhelt a Telenor mobilnet, hogy az ottani telephelyünk mobilnet kapcsolatát le kellett cseréljük Vodásra. (Mellette meg csak fos Telekom adsl van, max. 5-10 Mbps le, és 0.1 Mbps feltöltési sebességgel. Illetve lenne ott még mikro is, de azt a megbízhatatlansága miatt nem szeretjük.)
Középvállalat vagyunk, sok szolgáltatóval (Telenor,Telekom, Digi, Invitech, Vodafone) vagyunk szerződésben...

(#57695) gaborm69


gaborm69
aktív tag

Sziasztok!Szerintetek elég a Vodafone Red free 10 megabájtos letöltési sebessége?Jelenleg is redes vagyok.Red live.De most olyan 70 körül van.Lejárt a szerződésem,jó lenne valami készüléket kihozni.De félek a lassítástól.Köszi a segítséget.

Samsung Galaxy S20 FE

(#57696) 4Grider válasza gaborm69 (#57695) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefonon 10 Mbps tökéletesen elég. Megosztva használni ilyen sebességet már nem olyan nagy élmény, de akár még laptopon is lehet vele türelmes üzemmódban dolgozni.

(#57697) balinlin válasza 4Grider (#57696) üzenetére


balinlin
senior tag

Pontosan.
Ahol én töltöttem a home office idejét ott igen ritka vont a 10 fölötti sebesség.
Igazából mindenre elég volt. Még vidokonferenciára, netflixre is.

(#57698) FraFer82 válasza gaborm69 (#57695) üzenetére


FraFer82
tag

5 évig használtam ilyen korlátozással netet a UPC-nél mobilon. Teljesen jó volt, de ez persze felhasználástól függhet. Szerintem a sebességnél jóval fontosabb a korlátlanság egy átlagos felhasználónak. :K

(#57699) MadMancs válasza gaborm69 (#57695) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia. Teljesen eleg mobilra. Ráadásul az a 10/10 majdnem mindig több. Most pl ennyi.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#57700) gaborm69


gaborm69
aktív tag

Köszi fiúk.

Samsung Galaxy S20 FE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.