Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8042) #40935168 válasza L4mie (#8039) üzenetére


#40935168
törölt tag

Semmi gáz: adapter az okulárkihuzatba, primer fókusz és eldönteni, hogy mélyegezni szeretnél newton-nal, vagy bolygózni refraktorral, ilyen apróságok, illetve kell-e Neked a Canon EOS 60Da ami szerintem nem kell, de ki tudja, megéri-e iso-ból feladni valamennyit egy szenzor előtti módosított infravörös szűrőért, amivel XY ködök jobban látszanak, avagy megteszi a hagyományos gép is, cserébe egy komoly iso-ra képes FX.. na nem a Holdra értem ezt, hanem tényleg mély ég objektumokra, ködökre, stb. Bár stabil mechanikával és óraművel követve a 60Da is sokáig gyűjtheti a fényt egy hosszú expóval, a zaj vs. módosított infraszűrőből nem tudom, melyik ad többet. Sztem még mindig a zaj, így ezt a vázat nem venném, hiába asztrofotó ajánlott. Lehet nagyot tévedek.

Na, mire megírtam, Zéé meg is mondta. Hát .. e van. :) Én eddig csak Holdat lőttem egy kis newton-nal, annak mondjuk bika fényereje van és tényleg nem kér iso-t (sőt).. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.