Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) csako


csako
veterán

Akkor most én nyavalygok: 72-esre megint variáltak valamit, és az userChrome.js-t nem olvassa be vagy nem tudom, de eltűntek a lebegő görgetősávjaim :(((
Ezzel pedig nem tudom hogyan kéne megvariálni, kicsit próbálkoztam implementálni, de sikertelen voltam :(

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60502) Krystal_s válasza cocka (#60497) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem értem ezt az írásod.
Nekem írtad, vagy ez volt a legutolsó hsz a töröltek közül? Úgy számoltam 13 hozzászólás lett törölve. Engem azok tartalma érdekelne. Kik és mit írtak? Mi volt annyira felháborító, szabályzatba ütköző 13 :F különböző hsz, hogy azonnal törölni kellett és még a kérdező is tiltva lett?

[ Szerkesztve ]

(#60503) Csupingo válasza Krystal_s (#60502) üzenetére


Csupingo
veterán

SSD vásárlás megbeszélése és a hdd-k hátrányai voltak többnyire.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60504) Krystal_s válasza Csupingo (#60503) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. ;)

(#60505) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem egy kicsit.
A FF-ban a gmail beállításban. Pár napja ha belépek a gmailbe, rögtön ilyen a bal oldali sávom, így össze van csukódva. [kép] Előtte meg mindig ez volt. [kép] Megszoktam és ezt szeretném továbbra is. Amikor az a keskeny ablak van akkor mindig rá kell menjek a kurzollal a beérkező levelek ikonra, akkor nyílik szét. De utána mindig visszacsukódik. Nem emlékszem, hogy elállítottam volna bármit is, amiért ez lett. Visszatudom állítani ezt valahogy megint, hogy az előző szélesebb ablak legyen? Ha igen azt hol kell? Van egy másik gmailes címen is, azzal nincs ilyen gondom.
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#60506) Intruder2k5 válasza Jenne (#60505) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nyomd meg fölötte a három vonalas "hamburger" ikont. Ez Gmail beállítás, nem a Firefox okozta.

[ Szerkesztve ]

(#60507) Jenne válasza Intruder2k5 (#60506) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. Ez segített, de ha kilépek majd újra belépek, megnyitom azt a gmailt akkor megint az a keskeny oldalablak van. :F
A másik gmail fiókomnál meg nincs ilyen, nem is volt, de azért köszönöm hogy segítettél. :R

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#60508) Intruder2k5 válasza Jenne (#60507) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg itt: Gmail

(#60509) vohanyi válasza csako (#60501) üzenetére


vohanyi
senior tag

Megoldása [link]

(#60510) vohanyi válasza movax (#60483) üzenetére


vohanyi
senior tag

Hali, megoldása ebben [link]
Ezen belül userChrome : [kép]
Nálam így néz ki, de én többmindent testreszabtam :

(#60511) csako válasza vohanyi (#60509) üzenetére


csako
veterán

Köszi, bár sajnos a kívánt eredmény elmaradt, valószínű a scrollbar módosításának módszere is változott, a könyvjelzők oldalsávban meg tudtam változtatni másmilyenre, de a többi helyen maradt gyári.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60512) Darkness válasza vohanyi (#60510) üzenetére


Darkness
aktív tag

Köszi!

Sokat segített a dolog, de egyet még nem sikerült meglelnem, hogy a Fülek magasságát hol tudom növelni?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60513) vohanyi válasza Darkness (#60512) üzenetére


vohanyi
senior tag

Ha jól látom, a letöltött custom_css_for_fx_v2.9.0 - ban a config/general_variables.css

(#60514) Darkness válasza vohanyi (#60513) üzenetére


Darkness
aktív tag

Köszi...

Menetközben egy huszárvágással és úgy gondoltam, hogy ami volt .css fájlom bemásolom a css könyvtárba enyem.css néven majd a userChrome.css fájlban hozzáadtam DEFAULT TABS -hoz (@import "./css/tabs/enyem.css"; /**/) majd elmentettem.

bejött, mert úgy jelent meg a ahogy régebben volt... :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60515) vohanyi válasza Darkness (#60514) üzenetére


vohanyi
senior tag

Örülök, hogy sikerült, gyakorlatilag minden elképzelés megvalósítható innen, akár szín, elhelyezés, méret..stb..stb..

(#60516) Darkness válasza vohanyi (#60515) üzenetére


Darkness
aktív tag

igen, elnézve a .css fájlt nagyon sok variációt meg lehet valósítani. bár kicsit nehéz értelmezni a benne lévő leírást. elég sok újraindítás kellett míg megértettem, mi mire való. na nem vagyok egy angol fenomén... :)
azért sikerült visszacsempészni a színes könyvjelzőt és eszköztárat. :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60517) huan válasza DS39 (#31458) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok!
Firefox 71.0-nál nem működik sajnos.
Lehet valahogyan a füleket alulra helyezni?

(#60518) vohanyi válasza huan (#60517) üzenetére


vohanyi
senior tag

Ez most komoly? 7 hsz-el feletted írtam megoldást képekel is... #60510

(#60519) egykori


egykori
őstag

Nem tudok rájönni, mi okozza az új 71-es verziónál, hogy a süti- és adattörlést ne végezze el azoknál az oldalaknál, amiket kivételben rögzítettem a Beállításokban (Adatvédelem és biztonság / Sütik és oldalak / Engedélyek kezelése). A 70.0.1-et visszaállítottam és ebben jól működik.
Kérem, segítsen valaki, ha valaki tudja, milyen változtatás okozza ezt a 71-es verzióban, és milyen beállítás szükséges ahhoz, hogy a kivételeket ne törölje a Firefox bezárásakor.
Köszönöm.

(#60520) bolic


bolic
őstag

Most frissítettem mindkettő gépen a 71. verzióra és minden legnagyobb rendben van. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#60521) huan válasza vohanyi (#60518) üzenetére


huan
őstag

Elakadtam, hogy a custom_css_for_fx_v2.9.0.zip -tartalmát pontosan hova kell másolni.

(#60522) vohanyi válasza huan (#60521) üzenetére


vohanyi
senior tag

Profil/chrome mappába.
Profil elérése: Súgó/Hibakeresési információ/Profil mappa-Mappa megnyitás.
Egyszerűbben: link - about:support

[ Szerkesztve ]

(#60523) huan válasza vohanyi (#60522) üzenetére


huan
őstag

Az userChrome.css-t viszont a chrome-mappába kell, igaz?
Bemásoltam, a fülek még mindig felül. Még valamit kell csinálnom?

(#60524) huan válasza huan (#60523) üzenetére


huan
őstag

Bocsi, azaz mindet a chrome mappába, de a fülek még mindig felül.
Mi a teendő még?

(#60525) vohanyi válasza huan (#60524) üzenetére


vohanyi
senior tag

#60510-es hsz-től ...

(#60526) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan kiegészítőt, ami az aktuális fület színezi? Az eddig ismertek nem igazán akarnak működni.

(#60527) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Van esetleg másnál is probléma a beíráskori helyesírás ellenőrzéssel? A 71-es verzióval jött elő hogy egy hosszabb szó beírásakor a szó felét aláhúzza. A vicc hogy nem minden oldalon. Itt nincs gond vele, de a face és index fórumokon igen.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#60528) csako válasza Apaxp (#60527) üzenetére


csako
veterán

Igen, bétában ugyanúgy hiba a 71 óta és 72-re is megmaradt.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60529) Apaxp válasza csako (#60528) üzenetére


Apaxp
senior tag

Szóval akkor volt egy hasznos dolog a rókában, amit sikeresen használhatatlanra javítottak. :W

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#60530) Cs1csó válasza Apaxp (#60527) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is! Idegesít rendesen :(((

csako

Van lehetőség arra, hogy ha kikapcsolom a helyesírás ellenőrzőt a Firefox-ban és ezt egy kiegészítővel megoldani vagy ilyen kiegészítő?

[ Szerkesztve ]

(#60531) Apaxp válasza Cs1csó (#60530) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nézd meg ezt, hátha. Még nem próbáltam
[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#60532) Apaxp válasza Apaxp (#60531) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nem jó ezzel sem. Úgy néz ki mintha a hosszú magánhangzók nem tetszenének a rókának, amik a szó közepén vannak.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#60533) egykori válasza egykori (#60519) üzenetére


egykori
őstag

Továbbra sem tudom a probléma okát, de az Engedélyekben egy kis infó bővítéssel sikerült ismét rendes működésre bírni a 71-es Firefoxot is. :)

(#60534) bolic


bolic
őstag

71-en megújult a youtube kép a képben (picture in picture mode) PIP mód, hasonló mint a tableten android youtube app. :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#60535) Fandango válasza bolic (#60534) üzenetére


Fandango
veterán

Ez nagyon jó fukció lett. :C

(#60536) csako


csako
veterán

Mozilla Firefox Flashback :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60537) LostData


LostData
csendes tag

Sziasztok!

Firefox böngészőm mostanság azt csinálja ( rendszerint fb-n görgetés közben) , hogy lefagy (?), minden kép, komment stb eltűnik, kb egy üres oldal marad csak, és ha ez sokszor előfordul akkor kiírja a windows, hogy a firefox.exe alkalmazás számára nem engedélyezett a grafikus hardver elérése.

Ezt hogyan tudnám orvosolni?

Köszönöm

(#60538) Intruder2k5 válasza LostData (#60537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv! Én első körben megpróbálnám tiltani a hardveres gyorsítást.

[ Szerkesztve ]

(#60539) LostData válasza Intruder2k5 (#60538) üzenetére


LostData
csendes tag

és azt hol találom? :F

(#60540) Intruder2k5 válasza LostData (#60539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Beállítások (about:preferences), görgess lefelé a Teljesítmény részig, vedd ki a pipát a javasolt beállítások elől, majd az utána megjelenő hardveres gyorsítás elő is.

[ Szerkesztve ]

(#60541) LostData válasza Intruder2k5 (#60540) üzenetére


LostData
csendes tag

Nagyon köszönöm! :) remélem ezzel megszűnik a probléma :)

(#60542) farkas-j


farkas-j
őstag

Segítséget kérnék. Megint alakított a Firefox. Újra letiltotta a jól bevált S3. Translator pluginomat. Hogyan lehet ezt újra engedélyezni?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60543) Cs1csó válasza farkas-j (#60542) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt már régen letiltotta, melyik verziót használtad.

Ajánlom próbáld ki ezt: [link]
Még jobb is mint az S3, az S3-at valamiért nem "idomítja" a fejlesztője a friss FF-hez ezért én kukáztam. Ha más tud fordítót csinálni a FRISS FF-hez akkor neki miért nem megy? Én inkább ezen gondolkodnék el mint, hogy elvakultan használjak egy elavult kiegészítőt.

Amúgy, ha ennyire az elavult kiegészítők örvényében él valaki az használjon Waterfox-ot vagy valami régi ESR FF-et.

(#60544) farkas-j válasza Cs1csó (#60543) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm, ezt az FF fordítót ismerem és használtam is! Szerintem az S3 egy klasszissal jobb. A teljes weboldalak fordításánál a friss FF sajnos nagyon sokszor elfekszik, nem jön össze neki, vagy totál összetörik az oldal.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60545) Csupingo válasza farkas-j (#60544) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha régi firefox, akkor ezt már próbáltad?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60546) farkas-j válasza Csupingo (#60545) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm, de mindig a legfrissebb Firefox-ot használom, de sokszor kísértésbe esek, hogy visszatérjek egy régi változatra vagy Waterfox-ra. Apropó, a Waterfoxnak van magyar verziója?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60547) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a legújabb stabil FF (v71) miért droppol sok képkockát YT alatt?
1440p60 videóknál szinte mindig előfordul, hogy több száz képkockát egyszerűen eldob annak ellenére, hogy nem szabadna, mert bőven van elég CPU és GPU power a dekódoláshoz.

CPU 40-50% között ugrál, szóval bőven van még mozgástér, továbbá a driver viszonylag friss (hardveres gyorsítás be van kapcsolva a böngészőben): 19.9.3

1080p és alatta nincs framedrop, de 1440p esetében se szabadna lennie és mégis csinálja a hardveres gyorsítás ellenére. Másnál is csinálja ezt, van valakinek tippje, hogy ezt miként lehetne orvosolni? Köszi előre is!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#60548) Infernohun


Infernohun
tag

Sziasztok !
A mai nap folyamán olyan probléma lépett elő nálam,hogy a Facebook-on ott is a jobb fent, az ismerősök jelölése ikon - meg az üzenetek ikon - értesítések ikon -gyorssúgó ikon.Az üzenetek ikonra kattintva nem tölti be az üzeneteket részt.Próbáltam már előzmény és a sütik törlését is . Esetleg másnál is van ilyen ? (bocsánat ha körülményesen írtam le..)

(#60549) junior11 válasza Infernohun (#60548) üzenetére


junior11
veterán

Ma az üzeneteket nekem sem töltötte be Chrome alatt. Szerintem Facebook hiba, nem a böngésző a ludas.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60550) Apaxp válasza Infernohun (#60548) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nálam is van ilyen gond. Nálam csak az üzenetek ikon nem működik

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#60551) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudja valaki mi lelte a firefoxot? Nem tudok a prohardver fórumán írni :F
Most a chrome-on írok... :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60552) junior11 válasza makoss (#60551) üzenetére


junior11
veterán

Ha reklámblokkolót használsz, akár a FF saját, beépített megoldását, próbáld kikapcsolni és meglátod.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60553) makoss válasza junior11 (#60552) üzenetére


makoss
addikt

Milyen beépített megoldásra gondolsz? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60554) junior11 válasza makoss (#60553) üzenetére


junior11
veterán

Tartalom és nyomkövetésre, ha be van kapcsolva, nézd meg esetleg a beállításokban.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60555) junior11 válasza makoss (#60553) üzenetére


junior11
veterán

Most gépen kipróbáltam FF alatt jelenleg működik az oldal, viszont ez az üzenet jelent meg (ha esetleg nálad még nem):
AKTUÁLIS: ha reklámblokkolót használsz, akkor pillanatnyilag rajtunk kívül álló hiba miatt oldalaink nem működnek megfelelően!
A hiba oka: a "hufilter" nevű szűrőn keresztül valaki tudatosan zavarja az oldalunk alapvető funkcióihoz szükséges szkripteket.
A hufiltert nem mi fejlesztjük, így jelenleg csak akkor működhet helyesen az oldal nálad, ha kikapcsolod a reklámblokkolót vagy annak beállításaiban a hufilter szűrőlistát.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60556) makoss válasza junior11 (#60554) üzenetére


makoss
addikt

Azt a pipát kiszedtem de nem változott tőle.
Viszont a reklámblokkolót kinyomtam így jó, de kellene egy másik ami a youtube reklámokat blokkolja! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60557) junior11 válasza makoss (#60556) üzenetére


junior11
veterán

Passz, abban nem tudok segíteni, esetleg kérdezz rá [itt.]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60558) makoss válasza junior11 (#60557) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60559) junior11


junior11
veterán

Srácok jelenleg a FF-nak van hasonló sandbox módja, mint a Chrome-nak (minden fül, megnyitott lap külön homokozóban fut)? A múltkor olvasgattam és pár cikkben ahol összehasonlították őket, még mindig a Chrome-ot említették jobbnak biztonsági szempontból is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60560) Rimuru válasza junior11 (#60559) üzenetére


Rimuru
veterán

Sokkal jobb megoldasa van.
Hivatalos addon: Firefox Multi-Account Containers (ez az alapja a tobbi addonnak)
Pluszba ajanlom ezt: Temporary Containers
De ha rakeresel a Containers-re akkor talalhatsz meg sok hasznosat.

De itt is megteheted hogy parhuzamosan futtatsz tobb kulonbozo profilt.

Vagy ha az a kerdes hogy itt is kulon processeken mennek a tabok stb akkor az is igaz.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#60561) Syl válasza Rimuru (#60560) üzenetére


Syl
nagyúr

Olyanról nem tudsz, amivel lehetne szabályozni a kiegészítők mely konténerben legyenek aktívak és melyekben nem? Mert alapból ugye csak az incognito módra van választási lehetőség.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.