Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) Kékes525 válasza sz.j (#60699) üzenetére


Kékes525
félisten

[Simple Translate] A kijelölés után azonnal fordít.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60702) sz.j válasza Kékes525 (#60701) üzenetére


sz.j
nagyúr

Srácok, köszi az infót .., kipróbálom őket.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60703) BullZeye válasza sz.j (#60702) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha épp működik, akkor kenterbe veri az előző kettőt.

Google™ Translator.

Felismeri az angolt és magyarra fordít, ha magyar akkor meg angolra, de néha nem ugrik fel a popup, ez lehet az én böngészőm hibája (másik addon)

(#60704) sz.j válasza BullZeye (#60703) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha ilyen bizonytalan a működése, akkor az nem túl biztató ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60705) Kékes525 válasza BullZeye (#60703) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon gyenge. Egy gombot ad fel -azt sem mindig, ilyenkor használhatatlan-, amit meg kell nyomni, hogy fordítson. A Simple Translate viszont azonnal, magától fordít, nincs semmilyen plusz művelet a kijelölés után. Ennél egyszerűbb nem létezik. Ja és még sohasem hagyott cserben, mindig működik. Példa: [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60706) BullZeye válasza Kékes525 (#60705) üzenetére


BullZeye
veterán

Tesztelem, látom van másodnyelv, ha működik én is váltok, köszi.

Működik, remélem tényleg stabilabb lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#60707) Cs1csó válasza sz.j (#60699) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#60708) Kékes525 válasza BullZeye (#60706) üzenetére


Kékes525
félisten

Készítettem egy videót is róla, lásd az előbbi hozzászólást. Kiegészítettem.

(#60707) csicso82

Nem rossz, de csak egy gomb megnyomása után fordít, nem azonnal, mint a simple translate.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60709) sz.j válasza Cs1csó (#60707) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi, de ezt már próbáltam, azaz most próbálgatom az eddig ajánlottakkal együtt, aztán majd meglátom, hogy melyik marad ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60710) farkas-j válasza mpo (#60700) üzenetére


farkas-j
őstag

Kipróbáltam és egész jó! Volt olyan oldal, ahol jobban teljesített mint az S3. Köszi szépen! :R

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60711) sz.j válasza farkas-j (#60710) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam, az eddig ajánlott és próbált pluginok közül, a Mate Translate és a Simple Translate jön be.
Aztán majd meglátjuk, hogy melyik marad ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60712) brugo


brugo
aktív tag

A 72-es Firefoxra hirdetik : " Firefox will now delete Your Personal Data " ez mit fog jelenteni ?

(#60713) Jack Oneill válasza brugo (#60712) üzenetére


Jack Oneill
veterán

(#60714) jarre


jarre
csendes tag

Sziasztok!
Nekem nem akar működni az Imagus nagyítóalkalmazás a 70-es foxba. :O :O :O :O :O :O :W :W :W :W
Chrome alatt tökéletesen működik!
Tudnátok valamiféle megoldást ?

(#60715) brugo válasza Jack Oneill (#60713) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm .

(#60716) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Firefox sync atvisz egyedi about configos beállításokat is, vagy csak a menüben elérhetőeket?
Mi van, ha aktuálisan pl az van beállítva, hogy a cache egy olyan meghajtóra menjen, ami a másik gépben nincs?
A ki hogyan értékeli a sync megbízhatóságát, ha nem párhuzamos (lépj be itt, írd be a kódot, az visszajelez stb) szinkronizáció van, hanem "bontom a gépem, építem az újat"-féle soros? (inkább a fájlmásolós exportálós a "menő"?
Fenti mind egy verzióval értendő, viszon OS váltás (w7>w10) lesz!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60717) csako válasza ledgeri (#60716) üzenetére


csako
veterán

Az a tuti, ha kimásolod az egész profilmappát, a cache-t nem tudom, én nem raktam még át máshova.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60718) Syl válasza ledgeri (#60716) üzenetére


Syl
nagyúr

A sync nem visz about:config beállítást. Sok kiegészítő beállítását sem.
Profilmappa másolása viszont mindent visz. Én pakoltam már Linux - Win10 - OSX között is :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60719) ledgeri válasza csako (#60717) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi!
(#60718) Syl ledgeri (#60716) :Y jól van!

Ha nem tudom, hogy miben turkáltam (foxon belül) az elmúlt pár évben, de nincsen semmi olyan bajom amiről nem én tehetek, érdemes lefájlazni (könyjelzők, előzmények), és új über-session kezdeni (új sync, beállítások 0-ról), vagy felesleges, mert a végén úgy is ugyanoda jukadok ki :) ?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60720) huan válasza Syl (#60718) üzenetére


huan
őstag

Megoldást keresek a profilmappa online mentésére folyamatosan.
Próbáltam Mega-ra szinkronizálni, de nem szereti a rengeteg file-szikronizációt.

(#60721) ledgeri válasza huan (#60720) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én olyanra gondolnék, hogy pl gépen belül progi átmenti egy másik helyre, másik helyről meg bármelyik legnagyobb fájlmérettel boldugoló felhőbe.
A gépen belüli másolást is csak azért, hogy kontrollálható legyen a vissza, ha kell! (a fenti progin beállítható, hogy csak egy irányba, és csak a frisítetteket nyomja fel!)
Ha viszont az jobb lenne, akkor pl a tresoritról tudom, hogy egyedileg tud mappákat szinkronizálni fel!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60722) Rimuru válasza ledgeri (#60719) üzenetére


Rimuru
veterán

Mozilla hivatalos allaspontja, hogy a sync nem backup szoval a kerdesedre a valasz hogy igen, erdemes a profilt elmenteni. Itt minden lenyeges info megvan az utobbirol.

Vigyázat, csalok!

(#60723) csako válasza huan (#60720) üzenetére


csako
veterán

Kékes525-nek van valahol a topikban egy parancsfájlja, ami WinRAR segítségével betömöríti egykattintásra a kívánt helyre. Úgy emlékszem még a Feladatütemezőbe is berakta, így időzítve, illetve "eseményhez" kötve történhet, automatikusan.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60724) huan válasza csako (#60723) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm, ledgeri neked is. Nézem.

(#60725) akaido válasza jarre (#60714) üzenetére


akaido
addikt


Nekem működik, 71.0 verzió. Más problem lehet a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#60726) ledgeri válasza Rimuru (#60722) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Jogos.. OK!
(#60724) huan én is csak mostanában találtam, még nem próbáltam, de tutorialok alapján mindent tudhat ami kellhet!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60727) Kékes525 válasza csako (#60723) üzenetére


Kékes525
félisten

+ huan

Most így néz ki:

cd %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\fbh8d95u.default-1574745646527
C:"\program files\WinRar\Rar.exe" a -r -rr -dh -m5 -ag[YYYYMMDDHHMMSS] C:"\Program Files\Mozilla Firefox\"FEBE-BackUp\profile-backup.rar *.*
cd \

Magyarázata: [link] Most ennyi mentésem van: [kép] Azért változó a mérete, mert sok addont próbálgatok, telepítek és törlök és néha csökkentem a profájl méretét a profájl storage könyvtárának a tisztításával. Most is rendesen teszi a dolgát. Nagyon sokszor használtam a mentést. Legtöbbször a teljes profájl cseréjére. Ha valami gubanc volt, nem vizsgáltam meg, hogy mi volt a probléma, feldobtam az előző napit és minden OK.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60728) huan válasza Kékes525 (#60727) üzenetére


huan
őstag

Nagyon Köszönöm! :C :R

(#60729) Kékes525


Kékes525
félisten

(#60728) huan

Szívesen! :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60730) Syl válasza Kékes525 (#60727) üzenetére


Syl
nagyúr

Érdemes lenne belerakni az összefoglalóba!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60731) huan válasza Kékes525 (#60727) üzenetére


huan
őstag

Még annyit, hogy ha az első sorba csak ez van:
cd %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\
akkor a teljes Profiles mappa tömörödik?
Az utolsó sorban ennek mi a szerepe?
cd \

[ Szerkesztve ]

(#60732) jarre válasza akaido (#60725) üzenetére


jarre
csendes tag

Mit tegyek hogy működjön? :W :W :W

(#60733) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Több kérdésem is lenne:

1, Az oldalak lassan töltődnek be, ha 2-3 fület nyitok meg, akkor már kb. 10 mp-et kell várnom, mire minden betöltődik, ha rákattintok egy fülre, ott is több másodpercig tart a töltés. Nem mai csirke már a gépem, de ennyire nem kellene lassúnak lennie. Mi okozhat lassulást és hogy lehet ezen segíteni?

2, Régebben facebooknál volt nagyon nagy lassulás vagy böngésző fagyás, akkoriban ki is írta hibaüzenettel, hogy valami script okozott problémát. Ez pár frissítés óta megszűnt, viszont még mindig sokszor lassan tölti be az oldalt. Más oldalakon az üzenetek értesítéseivel van a probléma. Pl. ha rákattintok az értesítés ikonra, akkor csak a szürke sávos hátteret dobta fel de az értesítéseket nem. Erre megoldás?

3, Ha teljesen resetelem a profilt, akkor a Sync visszatölt mindent? Régebben átírtam néhány dolgot az about:config oldalon (pl. Új Lap most 6x8 csempéből áll, módosítottam más bejegyzéseket is, amik pár weboldal szerint gyorsulást ígértek). Ha nyomok teljes visszaállítást, hogy tudom kiküszöbölni, hogy minden visszatöltődjön, de a mentések megmaradjanak? Vagy legalábbis a mentett jelszavak?

4, Szeretnék kivételeket hozzáadni a sütikhez, hogy ne törlődjenek mindig, viszont ez manuálisan nagyon sok oldal. A mentett jelszavas oldalakból nem lehet ezeket valahogy importálni? Létezik automatikus megoldás?

(#60734) jarre


jarre
csendes tag

Lehet hogy áttérek a Chrome-ra,valahogy jobban működnek a kiegészítői.
Ja,és kevésbé erőforrásigénylő.
Vagy rosszul tudom?

(#60735) junior11 válasza jarre (#60734) üzenetére


junior11
veterán

Nekem gyengébb vas alatt a CPU-t ugyanúgy pörgeti, mint az FF, viszont kicsit gyorsabb, egyszerre több lap megnyitásánál nem zabál fel egy vagon memóriát és nem lassul be.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60736) Kékes525 válasza Syl (#60730) üzenetére


Kékes525
félisten

A topik gazda jogköre, én egyetértek vele, mert jól működik és nagyon hasznos. Nálam sokszor mentett életet, mert sokat variálgatok. Mondjuk a Macrium aktuális mentéséből is visszatudnám nyerni, de így egyszerűbb nekem.

(#60731) huan

Nem, nem az van írva az első sorban, hanem ez:

cd %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\fbh8d95u.default-1574745646527

Ahol%APPDATA% az aktuális appdata mappa. Ezt nyugodtan hagyhatod így, mert ez egy változó és a te aktuális appdata mappádat adja.fbh8d95u.default-1574745646527 pedig az aktuális profájl (több profájl is lehet, nálam 3 van, de csak az alapértelmezettet mentem), ami nálad biztosan más nevű, de a nevében ott van a "default" szó.

A cd \ csak visszaviszi a pozíciót a gyökérbe.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60737) #75501312 válasza #75501312 (#60733) üzenetére


#75501312
törölt tag

Közben betettem pár oldalt manuálisan a kivételek közé, de így is be kell jelentkeznem minden alkalommal, amikor böngésző bezárás után újranyitom az oldalt.
Mit kell beállítani ahhoz, hogy a FF töröljön minden cookiet és cache-t, de pár oldal maradjon bejelentkezve?

(#60738) Kékes525 válasza Kékes525 (#60736) üzenetére


Kékes525
félisten

"fbh8d95u.default-1574745646527"

Ha nem volt érthető, ezt neked le kell cserélned a tiedre! Persze ha csak a profájl-ig írod, akkor az összes profájlodat fogja menteni. Akkor az van, amit te is írtál:

cd %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60739) Rimuru válasza Kékes525 (#60736) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyen egyszeru parancsot osszefoglaloba?
Amugy akkor mar okositanek rajta, pl univerzalisan a defaultot mentse
Ne winrar legyen (no offense, de 2020-ban ki hasznal meg ilyet?)

Egyaltalan nem ertek a powershellhez, igy ez jott ki:
Compress-Archive $env:APPDATA\Mozilla\Firefox\Profiles\*default* ~\Desktop\$(Get-Date -Format "yyyy-MM-dd-HH-mm").zip

Feltetelek: powershell, firefox nem fut, legyen default-ot tartalmazo profil -> csinal az asztalra egy zipet az aktualis datummal.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#60740) #75501312 válasza #75501312 (#60733) üzenetére


#75501312
törölt tag

1, A lassú töltést megoldottam sztem, kitakarítottam az addonokat.

2, Ezt még tesztelnem kell, mert WordPresst nem használom jelenleg, de a probléma főleg ott volt, addonok eltávolításával FB is gördülékenyebben működik.
Illetve ezen a linken nem tudok bejelentkezni safe módban sem.

3, Itt hogy tudok minél nagyobb számú leggyakrabban látogatott oldalt beállítani? Az alap beállítás kevés, ha az about:configot átírom, ott csak a 6x8-as opció érvényesül a végén.

4, Ezt is megoldottam.

(#60741) huan válasza Kékes525 (#60736) üzenetére


huan
őstag

Igen, tudom, hogy az van az első sorban és hogy az én profil mappám más nevű, de ha csak ezt hagyom, akkor a teljes Profiles-mappa tömörítődik, igaz?
cd %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\

(#60742) #75501312 válasza #75501312 (#60740) üzenetére


#75501312
törölt tag

A Goodle account kijelentkezik, pedig a google és a youtube is hozzá van adva a kivételekhez a sütiknél, hogy lehet megoldani, hogy ne jelentkezzen ki?

(#60743) Syl válasza #75501312 (#60742) üzenetére


Syl
nagyúr

Gondolom nem csak a google.hu-t hanem a google.com-ot is hozzá kell adni. Valamint lehet az sem mindegy, hogy http vagy https.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60744) #75501312 válasza Syl (#60743) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hozzáadtam mindegyik oldalt https-sel
google.com / hu, youtube.com / accounts.google.com
De nem működik.
Illetve ahol google accounts-al tudok bejelentkezni, azok az oldalak sem működnek így.

(#60745) csako válasza Rimuru (#60739) üzenetére


csako
veterán

winrar kisebb méretet gyárt és gyorsabb :P

Mindenkinek: Na 73-asra bevezetik, hogy default zoom lehessen minden oldalra :D
És új https-dns szerver van a CloudFlare mellett: NextDNS -> hallott már valaki erről? Jobb, mint a CF?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60746) junior11 válasza csako (#60745) üzenetére


junior11
veterán

Ez a DNS over HTTPS by Cloudflare aktiválása a beállításokban nálunk is működik? Mert mintha úgy olvastam volna, hogy egyelőre csak Amerikában és talán Angliában? Nem emlékszem már pontosan a cikkre, hogyan is volt ez...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60747) Rimuru válasza junior11 (#60746) üzenetére


Rimuru
veterán

Probalkoztam vele egy kicsit (masik szerverrel is, de amikor forceoltam) nem ment. :(

csako: 7zip, ezzel nem nagyon lesz olyan gond hogy nem tudsz megfelelo algoritmust valasztani, cserebe full ingyenes (open source). :))

Vigyázat, csalok!

(#60748) #75501312 válasza junior11 (#60746) üzenetére


#75501312
törölt tag

Van ilyen opció a beállításokban, alapból a Cloudfare van megadva. Milyen feltétele van a működésnek?
Nálam a routerben is a Cloudfare a DNS szerver.

[ Szerkesztve ]

(#60749) csako válasza Rimuru (#60747) üzenetére


csako
veterán

Ismerem, munkahelyi gépekre azt pakoltam a winrarok helyett, mikor odakerültem.
Otthon lehet mindkettő full ingyenes ;]
Egy vicc, két vicc

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60750) Cs1csó válasza csako (#60749) üzenetére


Cs1csó
félisten

Otthonra, igen ;] mindkettő ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.