Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudja valaki mi lelte a firefoxot? Nem tudok a prohardver fórumán írni :F
Most a chrome-on írok... :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60552) junior11 válasza makoss (#60551) üzenetére


junior11
veterán

Ha reklámblokkolót használsz, akár a FF saját, beépített megoldását, próbáld kikapcsolni és meglátod.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60553) makoss válasza junior11 (#60552) üzenetére


makoss
addikt

Milyen beépített megoldásra gondolsz? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60554) junior11 válasza makoss (#60553) üzenetére


junior11
veterán

Tartalom és nyomkövetésre, ha be van kapcsolva, nézd meg esetleg a beállításokban.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60555) junior11 válasza makoss (#60553) üzenetére


junior11
veterán

Most gépen kipróbáltam FF alatt jelenleg működik az oldal, viszont ez az üzenet jelent meg (ha esetleg nálad még nem):
AKTUÁLIS: ha reklámblokkolót használsz, akkor pillanatnyilag rajtunk kívül álló hiba miatt oldalaink nem működnek megfelelően!
A hiba oka: a "hufilter" nevű szűrőn keresztül valaki tudatosan zavarja az oldalunk alapvető funkcióihoz szükséges szkripteket.
A hufiltert nem mi fejlesztjük, így jelenleg csak akkor működhet helyesen az oldal nálad, ha kikapcsolod a reklámblokkolót vagy annak beállításaiban a hufilter szűrőlistát.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60556) makoss válasza junior11 (#60554) üzenetére


makoss
addikt

Azt a pipát kiszedtem de nem változott tőle.
Viszont a reklámblokkolót kinyomtam így jó, de kellene egy másik ami a youtube reklámokat blokkolja! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60557) junior11 válasza makoss (#60556) üzenetére


junior11
veterán

Passz, abban nem tudok segíteni, esetleg kérdezz rá [itt.]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60558) makoss válasza junior11 (#60557) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60559) junior11


junior11
veterán

Srácok jelenleg a FF-nak van hasonló sandbox módja, mint a Chrome-nak (minden fül, megnyitott lap külön homokozóban fut)? A múltkor olvasgattam és pár cikkben ahol összehasonlították őket, még mindig a Chrome-ot említették jobbnak biztonsági szempontból is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60560) Rimuru válasza junior11 (#60559) üzenetére


Rimuru
veterán

Sokkal jobb megoldasa van.
Hivatalos addon: Firefox Multi-Account Containers (ez az alapja a tobbi addonnak)
Pluszba ajanlom ezt: Temporary Containers
De ha rakeresel a Containers-re akkor talalhatsz meg sok hasznosat.

De itt is megteheted hogy parhuzamosan futtatsz tobb kulonbozo profilt.

Vagy ha az a kerdes hogy itt is kulon processeken mennek a tabok stb akkor az is igaz.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#60561) Syl válasza Rimuru (#60560) üzenetére


Syl
nagyúr

Olyanról nem tudsz, amivel lehetne szabályozni a kiegészítők mely konténerben legyenek aktívak és melyekben nem? Mert alapból ugye csak az incognito módra van választási lehetőség.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60562) Rimuru válasza Syl (#60561) üzenetére


Rimuru
veterán

Ugy tudom jelenleg nincs olyan API amivel ezt megtehetne egy kiegeszito.

Nem is vagyok benne biztos hogy jo elmenyt nyujtana. Alapvetoen nem rossz otlet, lehet megpocolom karacsony alatt de vannak boven ketsegeim vegeredmeny felol - felteve hogy van rendes API itt instant elbukhat. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#60563) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, nálatok be van kapcsolva a hálózati beállításokban a DNS over HTTPS Cloudflare-n keresztül? Az internetszolgáltatóm a Google DNS-t használja, ha a FF-ban beállítom akkor a böngészés alatt ez kugliról megváltozik a Cloudflare DNS HTTPS-re?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60564) Cs1csó válasza junior11 (#60563) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows-on belül szoktam átállítani, vezérlőpült - internetbeállítások - és az IPV4-et és az IPV6-ot is át szoktam tenni Cloudflare-re kb. az a legjobb. JObb az Open-nél is és a kuglinál.

DE most maradtam az ISP-émnél. Csak a böngészőben nem is tudom, hogy kell átállítani.

(#60565) junior11 válasza Cs1csó (#60564) üzenetére


junior11
veterán

Miben jobb, mint a kuglié? Azt tudom, hogy 24ó után a Cloudflare törli a naplózott adatokat, gyorsaság szempontjából kb egálban vannak.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60566) Cs1csó válasza junior11 (#60565) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gyorsabb. Persze tesztelni kell van erre program. Amúgy teszteled ha gyorsabbnak érzed használod, kevésbé kíváncsi mint a kugli ez is mellette szól.

(#60567) junior11 válasza Cs1csó (#60566) üzenetére


junior11
veterán

Majd lehet, hogy kipróbálom, utána olvasok kicsit a neten, és ha jobbnak tűnik, a routerben beállítom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60568) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok!

tudnátok valami jó kis firefox kiegészitőt ajánlani, amivel yutubról mp3 ba tudnék leszedni zenéket ?

Elöre is köszönöm !
:R

(#60569) Jack Oneill válasza maxika2004 (#60568) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Meg csak kieg sem kell. Kimasolod a linket, új oldalon beillsztes, de úgy hogy a YouTube helyett csak youtu legyen. Enter. Ott kivalszthatod a minőséget stb.

[ Szerkesztve ]

(#60570) maxika2004 válasza Jack Oneill (#60569) üzenetére


maxika2004
őstag

köszi a gyors választ, de ha igy gondoltad :

https://www.youtube.com/watch?v=avtsc6j0gns

https://www.youtu.com/watch?v=avtsc6j0gns

az nem müxik... kapcsolodás sikertelen hibaüzit dob !!!
:F :F :Y :Y

(#60571) bolic


bolic
őstag

Sajnos a HBO GO és YouTube előszeretettel a Firefox gyorsítótárazás méretét növelni, saját gépemen 10GB C meghajtónak szabad helye van és csökken, nem szeretném a kb. 2 órás film lejátszás után törölgetném kellett a gyorsítótárazást. :(

Nem lehetne mondjuk a gyorsítótárazás helye a D meghajtóban legyen? Hiszen ott kb. 300 GB szabad hely van. :U

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#60572) Csupingo válasza bolic (#60571) üzenetére


Csupingo
veterán

Régi változatnál ez működik:
Firefox CACHE áthelyezése:

Írjuk be a címsorba: about:config majd Enter.
Jobb gomb -> Új -> Karakterlánc.
hozzuk létre ezzel a névvel új karakterláncot " browser.cache.disk.parent_directory "
,értéke pedig a kívánt cache elérési helye (mondjuk Z:\Firefox Cache). Szerk.: "" jelek nélkül kell beírni.
Indítsuk újra a Firefoxot.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60573) DS39 válasza bolic (#60571) üzenetére


DS39
nagyúr

about:config

browser.cache.disk.enable - false
browser.cache.offline.enable - false
browser.cache.memory.enable - true
browser.cache.memory.capacity - 512000*

* KB-ban megadott méret, meddig foglalhat a RAM-ból

már 4 GB RAM-nál is teljesen jól használható ez a módszer, afelett meg lehet csapatni bőven. :)

[ Szerkesztve ]

(#60574) bolic válasza DS39 (#60573) üzenetére


bolic
őstag

Nagyon köszönöm szépen, majd írok hogyan alakul az HBO GO lejátszása körülményei.... :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#60575) bolic válasza DS39 (#60573) üzenetére


bolic
őstag

Tesztelve és működik hibátlanul a cache átállítása! :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#60576) DS39 válasza bolic (#60574) üzenetére


DS39
nagyúr

szívesen. :)
még azt elfelejtettem írni, hogy beállítás után majd indítsd újra a böngészőt.
(régen kellett ez, a mostani verziókban nem tudom, de az a biztos)

[ Szerkesztve ]

(#60577) bolic válasza DS39 (#60576) üzenetére


bolic
őstag

Mindig szokom újraindítani a böngészőt. :) Amúgy űrítettem az eddigi gyorsítótárazást is fenébe. :DDD

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#60578) Jack Oneill válasza maxika2004 (#60570) üzenetére


Jack Oneill
veterán

https://www.yout.com/watch?v=avtsc6j0gns

Így már menni fog.

(#60579) csako


csako
veterán

Valaki bétán észrevette, hogy a vissza vagy előre használatakor nem a már betöltött legfrissebb változata jön vissza az adott weboldalnak, hanem mondjuk egy jóval korábbi?
Pl. az előbb Prohardverről a Mobilaréna főoldalára váltottam, de beugrott, hogy egy cikket el akartam olvasni, visszamegyek, viszont a legfrissebb hír 10:53-as... ráfrissítek és már minden rendben, megjelennek a későbbiek is...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60580) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan addon, ami lerövidíti az egyedi tanúsítványnevet a címsorban? Kis felbontást használok, ami miatt pl. ilyen ipon.hu és hasonló weboldalakon a tanúsítványnév olyan hosszú, hogy eltakarja a tényleges webcímet és lényegében kimásolni sem lehet így. Mondjuk nem mintha nem lenne arra is addon, hogy a tab linkjét másoljam a tabra kattintva. :D

(#60581) DS39 válasza cocka (#60580) üzenetére


DS39
nagyúr

ezek szerint nem az aktuális firefox verziót használod, mert a mostaniban nem írja ki ezeket, csak ha rákattintasz a lakatra.

(#60582) bolic válasza DS39 (#60573) üzenetére


bolic
őstag

browser.cache.memory.capacity - 512000

Ez a sor már nem él a funkció a Firefox 71-ben, hiába adtam meg a 256000 értéket a szerver gépen, több mint 800MB+ ramot fogyasztott, vagyis ettől függetlenül optimalizálja a ram fogyasztását. :N :o

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#60583) DS39 válasza bolic (#60582) üzenetére


DS39
nagyúr

Azt ne felejtsd el, hogy ez csak a gyorsítótár méretkorlátja, ami áthelyezésre került a ramba, maga a Firefox, mint program több ramot használhat ahhoz, hogy megfelelően fusson a Windows-on.

Feladatkezelőben nem lehet szétválasztani a kettőt. :N

[ Szerkesztve ]

(#60584) DS39 válasza DS39 (#60583) üzenetére


DS39
nagyúr

itt viszont nyomon lehet követni:

about:memory

Show memory reports alatt Measure gombra kattints.

nálam most cache-re ennyit használ: 498.27 MB

(#60585) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Átnéztem az about:support-ot. Két olyan nyomtató is szerepel benne, amit használtam, de már nincsenek meg. Hol törölhetném a szükségtelen adatokat?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60586) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Már egy ideje észrevettem, de valahogy most kezdett igazán zavarni, hogy egy fájl letöltése után már nem ad hangot és nem értesít a böngésző.
Rákerestem és korábban about:configban legalább vissza lehetett kapcsolni, de ezek az idióta fejlesztők azt az opciót is kiszedték. :)
Kiegészítő nélkül már nem lehet hangot, vagy értesítést beállítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#60587) Matthewus válasza Krystal_s (#60586) üzenetére


Matthewus
őstag

A hang értesítést már régen kivették, a szöveges értesítés pedig az új download manager óta nincs.

(#60588) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Másnak is van olyan,hogy a helyesírás ellenőrző aláhúzza félig pl a helyesen leírt szót?Pár napja van ilyen nálam a firefoxban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60589) csako válasza Pityu. (#60588) üzenetére


csako
veterán

Másnak is van

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60590) Cs1csó válasza csako (#60589) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudsz róla, hogy mikor akarják végre megjavítani?

(#60591) Pityu. válasza csako (#60589) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja meg egyébként néha olyat is csinál,ha véletlenül hibás a szó és javítani akarom a javítás listában nincs is benne a helyes szó hanem tök más hülyeségeket irkál ki.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60592) csako válasza Cs1csó (#60590) üzenetére


csako
veterán

Bugzillán ránéztem, a többi nyelv is szenved ettől (német-francia-svéd), hogy az ékezeteknél megáll a tudomány, szóval talán majd jövőre, hacsak nem még idén :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60593) Cs1csó válasza csako (#60592) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt kérvényezték már, hogy ha FRISS telepítés után Firefox fiókba bejelentkezés és szinkronizálás után a FAVICONOK nincsenek meg. Manuálisan be kell tölteni vagy erre a CHECKMARKS kiegészítőt használom és az automatikusan lefuttatja az összes könyvjelzőzött weboldalt. (még jó, hogy van erre kiegészítő a 300 könyvjelzőm ikonjait frissíti)

(#60594) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Sziasztok

Létezik olyan kiegészítő FF-hez, amely weboldalt fordít magyarra, és nem kér hozzáférést az összes jelszavamhoz?
Egyáltalán, mennyire tekinthető aggályosnak ez az engedélykérés?

Ilyesmire gondolok.

Saját adatok elérése az összes weboldalhoz
A kiegészítő elolvashatja az meglátogatott weboldalak tartalmát, valamint a weboldalakon megadott adatokat, mint például a felhasználó név és a jelszó.

(#60595) Pityu. válasza Zsoxx (#60594) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én mate translatet használom,tőlem még nem kért semmit sem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60596) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ismertek olyan kiegészítőt, amivel egy youtube videóban csak egy bizonyos részt újra és újra letudok játszani?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60597) Zsoxx válasza Pityu. (#60595) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Kösz, de rosszul tudod, mert kért. Amikor telepítetted.

Engedélyek
Ez a kiegészítő ezeket teheti:
Az adatai elérése az összes webhelyhez

Az összesnél ugyanez van, amiket megnéztem.

(#60598) Pityu. válasza Zsoxx (#60597) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na ezt nem figyeltem,csak telepítettem,ha lopni akarják a dolgaimat,hagy lopják :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60599) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Firefoxban az istenért nem találom hogy hol lehet törölni azokat a NEM mentett bejelentkezéseket amiket egyszer beírtak.

Ha rámegyek a Facebook-ra és a felhasználó mezőbe kattintok ott van vagy 5-6 email cím és az istenért nem tudom kitörölni őket.
De ezek ugye nem mentettek.
Előzmények, sütik törlése nem tűntette el.

Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#60600) wwhy válasza Kiskokó (#60599) üzenetére


wwhy
veterán

Na ezt én sem találom.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.