Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) Kékes525 válasza ledgeri (#60848) üzenetére


Kékes525
félisten

Az SSD-ék kinyírásának sokkal hatékonyabb módszerei vannak, mint a Firefox cache. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60852) Cs1csó válasza Kékes525 (#60851) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#60853) Syl válasza Kékes525 (#60851) üzenetére


Syl
nagyúr

"SSD-ék"? Az SSD-hez milyen ék kell? :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60854) Cs1csó válasza Syl (#60853) üzenetére


Cs1csó
félisten

FA

(#60855) DS39 válasza Syl (#60853) üzenetére


DS39
nagyúr

az a billegés mértékétől függ. de ha még garis, én visszavinném. ;]

[ Szerkesztve ]

(#60856) samujózsi válasza DS39 (#60855) üzenetére


samujózsi
tag

Miután kivetted a billegő szék lába alól? Nem hinném, hogy visszaveszik :DD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#60857) Kékes525 válasza Syl (#60853) üzenetére


Kékes525
félisten

Jól van na, siettem. :D

(#60854) csicso82 :K :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60858) ledgeri válasza Kékes525 (#60851) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát majd fog dolgozni, amíg terv szerint átnézem a 8000 olvasatlan emailem, 1400 felgyülemlett lapom, meg a teljes 2013-as levelezésem, mert még mindig vadászok egy klippet... De azt nem akarnám, hogy most egy progi randommal írja tele naphosszat.

On: Meg lehet kerülni csak about-config mókával, hogy a jobb klikk "keresés google-lel" ne ugorjon át a megnyíló ablakra?
Meg miben különbözik egy normál linktől a pl árukereső linkelése, amire rámegyek és egérközéppel kattintok, akkor jön a blokkolt előugróablak üzi?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60859) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!

Androidos firefoxban van arra valami lehetőség, hogy bizonyos weboldalakon lekapcsoljam azt a funkciót, hogy az adott oldalon lévő videókat ne inditsa el automatikusan és lehetőleg ne kezdje el azt bufferelni.

Ha általános megoldás az sem baj.

(#60860) Jack Oneill válasza aprokaroka87 (#60859) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Beállítások, speciális, média, automata lejátszás blokkolasa.

(#60861) aprokaroka87 válasza Jack Oneill (#60860) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszi

(#60862) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

firefox-ot használok, ám gondolom más kereső alatt is hasonló jelenség van.
A google kereső által dobott eredmények előtt, színes kis ikonok vannak, kikapcsolható ez az effekt, feature, vagy mi ez?
Remélem nem végleges, és módosítható egy beállítással.

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#60863) Cs1csó válasza moongoose (#60862) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mármint a "favikon" tehát az oldalt jellemző ikon kép? Nem hinném.

pl. a PH-n:

A PH ikonjától balra az F-Secure web ellenőrzője.

(#60864) moongoose válasza Cs1csó (#60863) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Igen erre gondoltam.
Hogy miért kell minden színes sz@rt belerakni, nem értem.
Így biztos csilibb-vilibb a sok cyberparasztnak.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#60865) Cs1csó válasza moongoose (#60864) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, nekem nincs gondom vele, lehet amúgy valahogy - a google kódjában turkálva - ki lehet kapcsolni. Megjegyzem nem is figyeltem, hogy ez egy új dolog.

Amúgy érdemes ezen túllépni, a környezetünk folyamatosan változik, pl. csak azért mert a Windows 10 FLAT dizájnja nem tetszik valakinek nem érdemes a Windows 7-en maradni. Nekem is van pár dolog ami nem tetszik, de idővel megszokom.
A PH is változott az elmúlt időben én nem panaszkodtam, egy kicsit szokni kellett volna most meg már nem is emlékszem milyen volt korábban, csak ha a LOGOUT-ra megyek akkor lehet látni kb. milyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#60866) moongoose válasza Cs1csó (#60865) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Engem zavar, és még sok embert a neten.
Ublock origint használok, abban kellene letiltani, de még nem jöttem rá hogyan.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#60867) junior11 válasza moongoose (#60866) üzenetére


junior11
veterán

link

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60868) moongoose válasza junior11 (#60867) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Eddig értem.
De ez nem adott megoldást.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#60869) junior11 válasza moongoose (#60868) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem nem lehet kikapcsolni, ez újdonság, megszokás kérdése az egész, ahogy csicso82 fórumtárs írta.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60870) Rimuru válasza moongoose (#60868) üzenetére


Rimuru
veterán

Irhatsz feedbacket a googlenek hogy szar (tenyleg az).

Az o (uzleti) dontesuk hogy szivatjak a usereket.

Vagy allits be valami hot legacy user agentet ugy talan visszakaphatod a 5-10 evvel ezelotti google kinezetet. ;)

Vagy valtasz masra, duckduckgo, starpage, ecosia, bing, yandex, baidu, stb

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#60871) moongoose válasza junior11 (#60869) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

pedig megoldást kell találnom rá, vagy repül a google search. :)

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#60872) ledgeri válasza moongoose (#60871) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szerintem sokan örülnénk ha valaki beleásná magát egy másik kereső használhatóságában :) Csak jelzem :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60873) Csupingo válasza moongoose (#60871) üzenetére


Csupingo
veterán

Épp kérdezni akartam én is. Azt hittem, hogy beszedtem valami vicces vírust, de akkor úgy néz ki, hogy csak a google akar az agyamra menni. Nagyon nem tetszik, de mivel nem igazán tudok tenni ellene, talán pár hét alatt megszokom.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60874) junior11 válasza ledgeri (#60872) üzenetére


junior11
veterán

Én régóta használom pl a Duckduckgo, Qwant, Swiscoss és a Startpage keresőket. Google-t nagyon ritkán.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60875) ledgeri válasza junior11 (#60874) üzenetére


ledgeri
nagyúr

És? Tapasztalat, találati relevancia, miegymás? :B

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60877) Rimuru válasza ledgeri (#60875) üzenetére


Rimuru
veterán

Sokszor jobb talalatokat adnak mint a google, angolul hasznalva.

google jobb az olyan keresesekben ahol jobban "erteni" kell a kifejezest.

Vigyázat, csalok!

(#60878) junior11 válasza ledgeri (#60875) üzenetére


junior11
veterán

Keresési találatokban a Google jobb szerintem, magánszféra védelme szempontjából, ha hinni lehet nekik, a többi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60879) Cs1csó válasza junior11 (#60874) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos én mindig visszatérek a Google-re, de ezeket ki fogom próbálni.

(#60880) junior11 válasza Cs1csó (#60879) üzenetére


junior11
veterán

Duckduckgo sokat javult, elég jól használható, de ez is rögzíti a keresési eredményeket, viszont ígéri, hogy nem adja tovább. A Qwant francia, a Bing motorját használja, a Startpage holland talán, a Google keresőjét használja anonimizálva, de náluk az utóbbi időben cikkeztek, hogy bevásárolta magát egy amerikai reklám vagy marketingcég, már nem rémlik pontosan, azóta erősen megkérdőjelezik a privát szféra tiszteletben tartását, azóta már adtak ki cikket, hogy nyugodjon meg mindenki, de ki tudja mi igaz és mi van a háttérben, ezeknek is valahogy meg kell élniük. Aztán ott van még a svájci Swiscoss, állítólag szintén nem tárolnak és követik a felhasználókat, talán ez is a Bing motorját használja, de biztosra nem tudom. Jópár közülük nem tud magyarul és a keresési találatok elmaradnak néha a Google mellett, ebben messze a legjobb, ez tény.
Firefoxhoz nekem a Duckduckgo és a Qwant van, az új Edgen szintén, mobilon Braven Startpage és Duckduckgo. De a Google mindig kéznél van, és néha megesik, hogy szükség van rá.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60881) Cs1csó válasza junior11 (#60880) üzenetére


Cs1csó
félisten

Konkrétan az DuckDuckGo ami nem tetszett.

(#60882) junior11 válasza Cs1csó (#60881) üzenetére


junior11
veterán

Tudom, emlékszem, régebben írtad.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60883) ledgeri válasza junior11 (#60880) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60884) moongoose válasza Csupingo (#60873) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Duckduckgo-nál ki lehet kapcsolni a beállításokban a favicon-okat.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#60885) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Linuxon a Firefox 72-vel más is tapasztalt anomáliákat? A Netflix akadozva játszik le, HA nincs teljesképernyős módban és több oldalon is akadozó animációkkal történik a képnagyítás. Én a picture-in-picture módra gyanakszom, de azt meg már amennyire tudtam kikapcsoltam és a helyzet változatlan.

Némi naivitással abban reménykedem, hogy nem a rendszer szúrt el valamit, mert a Vivaldi és Chrome megy gond nélkül.

(#60886) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Utolsó frissítés óta az idegesítő aláhúzós hibán kívül ilyeneket csinál a Firefox, végre sikerült képernyőmentenem. Nem, nem VGA hiba, arról valószínűleg nem is tudnék screenshootot csinálni. Nem megoldást kérek, csak meg szerettem volna mutatni, hogy mi a helyzet.

Aquila non captat muscas.

(#60887) Cs1csó válasza Hegyirabló (#60886) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hasonlóba futottam bele én is, passz. Most egy ideje már megint jjó.

(#60888) Hegyirabló válasza Cs1csó (#60887) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Majd megjavul egyszer. :)

Aquila non captat muscas.

(#60889) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Beállítottam, hogy kilépéskor törölje a sütiket és hozzáadtam pár kivételt a listához.
Viszont a Google accountba mindig be kell jelentkeznem minden kapcsolódó oldalon és random kilép FB-ről és más oldalakról is.
MI erre a megoldás vagy helyes beállítás?

(#60890) Syl válasza #75501312 (#60889) üzenetére


Syl
nagyúr

Én fordítva használom. Kukikezelő van telepítve (Cookie AutoDelete), és csak azokat a kukikat fogadja/menti amik benne vannak a whitelist-en. Minden mást x mp után töröl.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60891) Grg válasza moongoose (#60871) üzenetére


Grg
tag

Szia,

van megoldás, kell egy script kezelő, pl GreaseMonkey, és a lenti linken levő scriptet telepiteni vele:
https://greasyfork.org/en/scripts/395257-better-google

Az egyetlen dolog, hogy a telepítés előtt bepipálni az "open editor" részt, mert alapból a google.com-ra működik csak, itt megkeresni ezt, és vagy átírni google.hu-re vagy egy új sorba a google.com alá beszúrni a .hu-t is.

Nálam legalábbis működik egyelőre így.

(#60892) #75501312 válasza Syl (#60890) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, hasonlót csinálna FF is, csak nem működik. :DDD
Köszi az infót.

(#60893) Sweet Lou 6 válasza leviske (#60885) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

linuxon egyáltalán nincs gpu gyorsítás default beállításokkal. próbáld ki a 73-as betat bekapcsolt Webrender-rel, azzal már van elvileg.

sweetlou6.wordpress.com

(#60894) chungee


chungee
addikt

Megoldódott :R

[ Szerkesztve ]

(#60895) leviske válasza Sweet Lou 6 (#60893) üzenetére


leviske
veterán

Köszi! A 73-at kipróbálva frankón fut, így megnyugodtam, hogy nem mégis driver gond. Végül észrevettem, hogy az Ubuntu-s laptopon nem jön elő (azon is 72 van), így valószínűleg az openSUSE-s buildel vannak gondok, amit már mások jelentettek is a srácoknak. :R

(#60896) BullZeye


BullZeye
veterán

Céges gép induláskor policyből bookmarkokat bemásolja, és nem képesek megérteni, hogy esetleg van akinek nem 2 bookmarkja van, hanem több, és fölösleges minden alkalommal berakni a gyökér mappába egy új mappát.

Van mód/addon/about:config beállítás stb. amivel meg tudom előzni, hogy policyből új mappát kapjak minden alkalommal? 1 mappát kellene megakadályoznom, az is jó, ha ff induláskor törli azt a mappát.

(#60897) makaay2


makaay2
tag

Sziasztok!
Egy olyan segítségre lenne szükségem, hogy mióta frissített a firefox azóta hiába szakítom meg a szinkronizációt egy adott eszközön, ugyan kilp de a kiegészítőket és a kedvenceket előzményeket nem törli. Régebben ha megszakítottam, akkor visszaállította az alapra.

Előre is THX a segítségért!

Szabó L.

(#60898) DS39


DS39
nagyúr

beragadt faviconok törlésére/frissítésére a jelenlegi verziónál melyik kiegészítő az ajánlott, biztosan működő?

(#60899) Fandango válasza DS39 (#60898) üzenetére


Fandango
veterán

Én ezt ajánlom:

Checkmarks

(#60900) DS39 válasza Fandango (#60899) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.