Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60151) Kékes525 válasza kiváncsi f.. (#60150) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez ahhoz kell, hogy esetleg abból visszaállíthatod a Firefoxot. Ez a régi teljes profile-od. Ha minden OK, akkor törölhető. [Fontos adatok helyreállítása egy régi profilból]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60152) kiváncsi f.. válasza Kékes525 (#60151) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Köszi, akkor akár törölhetem is.

(#60153) vohanyi


vohanyi
senior tag

Érdekes - FF-el [link] ezt megnyitja, de itt klikk a Windows7 és 10-re, tahát erre : [link] nem képes megnyitni,illetve letölteni. Chrome-al semmi gond. Oka?

Update: különállóan letölti,csak ha oldalon belül ráklikk,akkor nem !!

[ Szerkesztve ]

(#60154) Kékes525 válasza kiváncsi f.. (#60152) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha minden OK, akkor igen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60155) kidnou válasza vohanyi (#60153) üzenetére


kidnou
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#60156) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

A https://intézménykódja.e-kreta.hu/ oldalon miért nem jegyzi meg a böngésző a felhasználói nevet és jelszót?
Marhára idegesítő minden alkalommal az oktatási azonosítót és a jelszót bepötyögni, ha a házira, érdemjegyekre vagy egyéb üzenetek miatt be kell lépnem...
uBlock Origint használok (alapbeállításokkal) és 69.0.1-es 64 bites Firefoxot.
A segítséget köszönöm.

(#60157) DS39 válasza tpeter77 (#60156) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet ez is olyan, mint a Neptun, az sem ajánlja fel Firefox esetén, de Chrome-mal működik.

[ Szerkesztve ]

(#60158) mekker


mekker
őstag

Van androidra új Firefox böngésző Firefox Preview Nightly for Developers fantázianéven.
A GUI a hiányosságok wllenére szetintem zseniális.

Ami nekem hiányzik: password sync, addonok, open with application pl Youtube, Google Photos esetén, vissza gombra csukja be az új tabban nyitott oldalt, meg mondjuk a tabok áttekintésénél lehetne valami funkcionalitás jobbra swipe esetén.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#60159) csako válasza mekker (#60158) üzenetére


csako
veterán

Hmm, vajon mi lesz akkor az eddigiből? Verziószám egyelőre ugyanaz, legalábbis én a bétájában vagyok ennek is.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60160) Jack Oneill válasza mekker (#60158) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Lassan johetne az uj alapokra helyezett androidos Firefox is, ezekre epulve. Talan jovore igertek?

[ Szerkesztve ]

(#60161) Sweet Lou 6 válasza csako (#60159) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ez a kettő megegyezik, csak a Nightly for developers elvileg gyorsabban és gyakrabban frissül, mint a sima Preview.

sweetlou6.wordpress.com

(#60162) mekker válasza csako (#60159) üzenetére


mekker
őstag

Ez nekem kimaradt, de a Nightly csatorna egészen biztosan mostanában pottyant ki. Szerintem mindkét fejlesztési csatorna fog futni párhuzamosan, esetleg a Firefox Focust fogják előbb-utóbb lelőni (de azt szerintem nem sokan használják).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#60163) Panthera válasza tpeter77 (#60156) üzenetére


Panthera
őstag

Másik böngészőben jó-e? Találkoztam már ilyennel, akkor kiderült, hogy a weboldal fejlesztője szándékosan csinálta meg így.

(#60164) chungee


chungee
addikt

Estét!

Win10 FF 69.0 64bites Quantumban hogyan tudom több sorban rakni a könyvjelző eszköztárt :F :R

[ Szerkesztve ]

(#60165) laszlohu


laszlohu
addikt

Adott Ubuntu 18.04, és Firefox 69.0.1 , egy külföldi oldal, aminél fekete képernyőt produkál az alábbi DRM -et használó oldal összes videója, ( adblock már le lett tiltva, de úgy sem jó )
[link]
Köszönet

[ Szerkesztve ]

(#60166) Matthewus válasza laszlohu (#60165) üzenetére


Matthewus
őstag

Szerintem geoblokkolt.

(#60167) Sweet Lou 6 válasza Matthewus (#60166) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nekem is mobilról azt írja ki.

sweetlou6.wordpress.com

(#60168) looser


looser
addikt

Helló, valakinél jelentkezett az a jelenség, hogy a Google találati listája nem mutatja a továbbiakban a teljes url-t, csak a domain nevet, aloldal neveket > -vel elválasztva? Alább két kép két gépről, ugyanazzal a FF verzióval, W7 X64. Kiegészítő nem lett telepítve. Mi okozhatja?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#60169) Rimuru válasza looser (#60168) üzenetére


Rimuru
veterán

A google tesztel.

Birom az ilyen kerdeseket, ha nem kiegeszito modosit egy adott weboldalt akkor a weboldal keszitoje teszi azt, nem a bongeszo.

Vigyázat, csalok!

(#60170) looser válasza Rimuru (#60169) üzenetére


looser
addikt

Szerintem erre semmi szükség sincs. A hozzászólásod első felével már "megválaszoltad" a kérdésem. Két gép hat böngészőjéből (IE11, Chrome, FF) az egyik gép egyik böngészőjével jönnek a fenti eredmények. Meglehetősen kis mintán "tesztel" a google.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#60171) Rimuru válasza looser (#60170) üzenetére


Rimuru
veterán

A hsz masodik fele nem neked(ellened) szolt, direkt dupla off-ban is van.

Egy google szintu cegnel/termeknel nagyon sok valtozotol fugg ki mit&/mikor kap meg.

Vigyázat, csalok!

(#60172) looser válasza Rimuru (#60171) üzenetére


looser
addikt

Sajnálom, hogy félreértettelek :R
Ettől függetlenül állati zavaró, jó lenne, ha visszaállítanák.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#60173) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Hogyan lehet beállítani, hogy a gmail oldalán beírt felhasználó nevet megjegyezze?
eddig jól működött, de mióta újratelepítettem mindent, azóta mindig be kell írni a felhasználó nevet... :(

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60174) kiváncsi f.. válasza Darkness (#60173) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Beállítások-Adatvédelem és biztonság- bejelentkezések és jelszavak. Ide kell a pipa

(#60175) Darkness válasza kiváncsi f.. (#60174) üzenetére


Darkness
aktív tag

kivan pipálva... más oldalaknál megjegyzi, csak a gmail -nél nem...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60176) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Hali!
Van egy kis gondom evvel a tüzes rókával, például YouTube videót átkonvertálok és letölteném a folyamat látszólag elindul, de a letöltés nyílra kattintva az írja, hogy "sikertelen"...
A fájl egyébként bekerül a könyvtárba, de nem lehet megnyitni, mérete nulla. Már csináltam felfrissítést a rókán, sőt totál letöröltem, elméletileg amit találtam a gépen Mozillával kapcsolatos könyvtárat, fájlt letöröltem, és újra tettem az egészet, és ugyan az a helyzet...
Biztos valamit bénázok, de már nincs több ötletem :F , ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

(#60177) Silεncε válasza ZoleeWolf (#60176) üzenetére


Silεncε
őstag

Már harmadik napja ugyanezt kapom két gépen is, mindkettő Win10 x64, utolsó FF verzió. Nagyon gyanús, hogy valami az FF-el van elkefélve, mert egyik napról a másikra halt meg a letöltés (mindenhol, szóval sehonan sem tudok letölteni, mindenhol failed).

(#60178) Silεncε válasza Silεncε (#60177) üzenetére


Silεncε
őstag

Bocsi, dupla lesz, lejárt a szerkesztés

Közben meg is lett a hiba: ha Win10 alatt családban vagy, a latest stable és ha jól láttam akkor dev alatt is meghal a letöltés. Megoldás: ki kell lépni a családból vagy meg kell várni a javítást

(#60179) ZoleeWolf válasza Silεncε (#60178) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Köszi, valóban családba van, a szülői gépen működik az FF, a gyerek gépen nem jó, most nézem a mikrofos fiókot és pirossal jelzi is, hogy frissíteni kell a Win 10-et a gyerek gépen. Megcsinálom és remélem helyre áll a lelki békéje.

[ Szerkesztve ]

(#60180) ZoleeWolf válasza ZoleeWolf (#60179) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

A frissítés nem hozott eredményt, viszont megtaláltam a probléma okozóját.
Hátha valakinek segítség lesz hasonló esetben, a Microsoft fiókban (szülői) tartalomkorlátozásoknál képen látható "nem megfelelő webhelyek tiltása" lehetőséget ki kell kapcsolni és ismét lehet tölteni a rókával. :DD

Természetesen ha valaki használná a korlátozásokat akkor ez nem segítség, egyébként kicsit felemásan működik a dolog mert a Chrome böngészőben simán megy a letöltés bekapcsolt állapotban...

(#60181) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Hátha van valakinek észszerű magyarázta a következőre.
Nem vagyok egy nagy informatikus, inkább csak egy alap user.
Ma kora délelőtt azzal kezdődött, hogy FF-ban a gmail-be csak úgy tudtam belépni ha beírtam a jelszót, pedig meg volt jegyeztetve. Mentett Jelszavaknál mind ott volt az összes mentett Jelszó. Soha ddig nem volt ilyen hogy üres a jelszó ablaka és kéri a beírást. Beírtam, és hibás jelszó ... :F Hiába próbálkoztam újra ---Hibás jelszó. Kiléptem a FF-ból hátha csak pillanatnyi "elmezavara van" majd újra megnyitottam, de ekkor már a gmail a felhasználó nevet is és a jelszót is kérte. De Hibás jelszó... :F Újra kiléptem a FF-ból majd vissza, ekkor már egy Könyvjelzőm sem és egy Könyvjelző menüm sem volt, Menü sáv is eltűnt, és alapértelmezett Témára váltott.
Legújabb FF van fent. Volt mentésem a MozBackup kis segédprogrammal, de hiába a Restore tiszta üres maradt a FF.
Van erre valami értelmes magyarázat? Végül már megpróbáltam azt is, hogy letöltöttem a Mozilla oldaláról a FF-ot és rátelepítettem. Helyzet változatlan.
---
Egy oldotta meg a dolgot, hogy vissza-állítottam a rendszert egy korábbi (10.02 ) időpontra. Így most jó lett.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#60182) farkas-j


farkas-j
őstag

Az asztali PC-men ha több lap (fül) van nyitva és az egyikről nyitok egy linket akkor tőle jobbra mellette nyílik meg és átlép rá. Ha bezárom, visszalép arra az oldalra (fülre) amelyikről nyitottam (tőle balra). A laptopom sajnos azt csinálja, hogyha bezárom az ilyen lapot, akkor nem arra a lapra lép vissza ahonnan nyitottam, hanem az utána lévőre (tőle jobbra). Hol lehet azt beállítani, hogy úgy működjön mint az asztali PC-n?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60183) csako


csako
veterán

Aki még használja és észrevette, hogy az Iridium egyáltalán nem működik, az tegye vissza az előző verziót... valamiért a fejlesztője jó ötletnek tartott egy üres verziót kiadni a nagy "újraírás" előtt...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60184) Syl válasza csako (#60183) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez az újraírás is egy olyan sikertörténet lesz, mint a Noscript megújulás volt? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60185) Panthera válasza Syl (#60184) üzenetére


Panthera
őstag

"sikertörténet" - a kezelésére gondolsz vagy a hatékonyságára? Előbbit jól elszúrták szerintem. A régi tök logikus volt, ez meg egy sz...

(#60186) Syl válasza Panthera (#60185) üzenetére


Syl
nagyúr

Az átállás folyamatára gondoltam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60187) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!
Lenne néhány dolog, amit nem tudok megoldani firefoxon (ESR verzió). Csoportházirendekkel szabályzom a gépeken a firefox beállításokat. A beállítások->általános fül alkalmazásokat szerettem volna valahogy lockolni, vagy valamilyen módon default értékre visszaállítani, mert a kollégák rendszeresen elnyomkodják ezeket a beállításokat. Töröljem a mimetypes.rdf meg hasonló fájlokat témán már túl vagyok, valami más megoldásra gondolok. Túrtam a netet a megoldás után, de nem igazán jutottam előrébb. Találtam egy browser.helperApps.alwaysAsk.force kapcsolót, ami talán jó lehetett volna, de természetesen az újabb verziókban már nincs ez bent. Mondjuk több ilyen beállítással jártam már így.
A másik, 3d-s tartalmak valamiért nem mennek firefox alatt. Pl. a mozaik weboldalon azt írja ki, hogy: ebben a böngésző verzióban nem támogatott a 3d felnyitás. Firefox ESR legfrissebb.
De pl. moodle rendszerben videó lejátszásakor meg ezt írja ki: no video with supported format and mime type found. Töröljem a cache-t, frissítsem a böngészőt meg hasonló általános semmitérő praktikák nem segítettek. Chrome alatt pl. gond nélkül megy.
Mit tudok kezdeni ezekkel a problémákkal? Van valakinek megoldása, ötlete? :)

(#60188) davetoo


davetoo
kezdő

Üdv Mindenkinek!
Újraraktam a win 10-et es elfelejtettem a konyvjelzoket kimenteni. Ujrainstall utan persze a profilomba bejelentkezve eltunt az osszes. Igen am, de a weboldalak bejelentkezesehez szukseges felhasznaloneveket es jelszavakat megtartotta, elmentette. Van eselyem valahogy visszavarazsolni a konyvjelzoket vagy egymastol fuggetlen az efajta adattarolas?
Koszi elore is!

Dave :)

(#60189) Panthera válasza davetoo (#60188) üzenetére


Panthera
őstag

Hali!

Ezt a fájlt keresd meg a régi profil mappádban:
c:\Users\...\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\....default\places.sqlite

[ Szerkesztve ]

(#60190) davetoo


davetoo
kezdő

És utána? :D

Dave :)

(#60191) Panthera válasza davetoo (#60190) üzenetére


Panthera
őstag

Akkor megtaláltad? :)
Másold be a mostani profil mappába.
Csak nr fusson közben a FF.

(#60192) davetoo


davetoo
kezdő

Nos, megtalaltam, vagyis nem tudom. Amit irtal, hogy hol talalom a place file-t, nos ott eleve 2 default mappa van igaz az egyik kapott egy beta elojelzot. Megprobaltam mindkettot bemasolni mindenhova de nincs siker. Le tudod nekem irni szajbaragosan, mint valami hulye@gyereknek? :-D

Dave :)

(#60193) Panthera válasza davetoo (#60192) üzenetére


Panthera
őstag

A c:\Users\...\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\ mappában 2 mappa van? Azokba kellene bemásolni a megfelelő helyre.

Másik lehetőség (így egy teljesen szűz programot kapsz, tehát minden törlődik).
1. Mozgasd át valahova ezt a két mappát (hogy legyen másolatod), a FF ne fusson:
c:\Users\...\AppData\Roaming\Mozilla\
c:\Users\...\AppData\Local\Mozilla\
2. Indítsd el a FF-t, így létre fog hozni egy új üres profil mappát
3. Zárd be az FF-t, majd másold be places.sqlite fájlt.

[Leírás, ha más adat is kellene.]

(#60194) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Tényleg ennyire hatástalan tud lenni egy about:config beállítás? :F
De minek van akkor ott, ha nincs hatással az erőszakos frissítéskeresőre?

Manuálisan akarom frissíteni akkor, amikor én akarom. Ne figyelmeztessen, ne zaklasson naponta többször...
Tűzfalban próbálnám letiltani, de nem találom a pontos IP tartományt az aus5.mozilla.org-ra vonatkozóan.
Próbálom lekérdezni, de mindig más IP-ket kapok erre a címre.
13.224.96.126, 13.224.51.9, 13.224.51.99, 13.224.51.59, 13.224.51.45
13.32.255.115, 13.32.255.153, 13.32.255.246, 13.32.255.64, 13.33.73.21, 13.249.44.126

Nem tudná valaki megmondani mi a pontos IP-je (vagy tartomány) az aus5.mozilla.org-nek, ahol a frissítést kérdezi le? Úgy vettem észre mindig más címet használ ez a........
A Policies buherálást mellőzném.

(#60195) Syl


Syl
nagyúr

Lehet rosszul emlékszem, de mintha arról lett volna nemrég szó, hogy a 70-es Fox valami új, biztonságos jelszókezelővel érkezik?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60196) junior11 válasza Syl (#60195) üzenetére


junior11
veterán

Firefox Lockwise

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60197) Syl válasza junior11 (#60196) üzenetére


Syl
nagyúr

Ah igen, erre gondoltam :R
Akkor ez már biztonságosabb jelszókezelés, mint ami az "alap" böngészőben van? Mert arról lehet rosszakat olvasni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60198) junior11 válasza Syl (#60197) üzenetére


junior11
veterán

Állitólag igen, itt a FAQ -ban írnak az alkalmazott titkosításról is.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60199) Beren válasza Krystal_s (#60194) üzenetére


Beren
tag

Én is próbáltam mindenféle módon, de csak a policies buherálása segített. Ne félj tőle, nem kell hozzá atomfizika :): a Firefox mappájában (ahol a firefox.exe van) csinálj egy distribution nevű mappát, abba tegyél egy sima textfájlt policies.json néven és másold bele ezt (csak ennyit, más ne legyen a fájlban):

{
  "policies": {
    "DisableAppUpdate": true,
    "DisableFirefoxStudies": true,
    "DisableSystemAddonUpdate": true,
    "DisableTelemetry": true
  }
}

Ennyi az egész - amióta ezt megszültem, nem frissít magától se a FF maga, se a plugin-ek.

Persze azt tudni kell, hogy így megszűnik a gombnyomásra frissítés lehetősége, azaz vagy letöltöd az install fájlt és azzal frissítesz, vagy ideiglenesen kiveszed a fenti fájlt a mappájából, újraindítod a FF-ot, az automatikusan frissít, majd visszateszed a fájlt, ezzel újra letiltva a frissítéseket.

Én régóta portable FF-on vagyok, ott a Firefox és a Firefox64 mappában is megcsináltam a fentieket, mert a 32 és a 64 bites firefox.exe két külön mappában van. Szerintem a sima telepítésnél is így van, ezért ott is érdemes mindkét exe mellé betenni a fenti mappát és fájlt.

(#60200) Panthera válasza Beren (#60199) üzenetére


Panthera
őstag

Ilyenkor nem fog zaklatni se a frissítéssel?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.