Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60401) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Az Alza nevű webshoppal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. [link]
FF-ban nem magyar az oldal. És bármit próbálok nem bírom átállítani.
Sütik törlése se segített.


[link]


Ami még gyanús a történetben, hogy a telefonszámomat nem fogadja el.
Minden rendelés előtt vacakolnom kell vele.
Telenor-os vagyok azaz 20-as, de valamiért ez nem tetszik neki.
A kisatírozott részeknél 3 + 3 karakter van.

Mit tehetek, hogy megjavuljon?
Köszönöm a segítséget előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60402) Cs1csó válasza Predator2 (#60401) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az oldaluk xar, pl. a SEASONIC CORE PC tápegységet "Szezonális Mag"-nak fordították. ;]

(#60403) Met válasza Predator2 (#60401) üzenetére


Met
nagyúr

Privát ablakban alza.hu-ra magyar nyelven jött be az oldal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#60404) Predator2


Predator2
addikt

Kijelentkezek, majd törlöm az összes Alzás sütit, de akkor sem enged Magyar nyelvet.
Így viszont a telefonszámot kizárom.

Privát ablakban jó! Nem értem :(

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60405) Pityu. válasza Predator2 (#60401) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Fura,nekem alapból magyarul jön be az oldal

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60406) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Meg lehet valahogyan csinálni, hogy a megnyitott böngészőfülek egynél több sorban jelenjenek meg?

(#60407) Syl válasza Pityu. (#60405) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, alapból magyarul működik, de ha egyszer kipróbálod a kolléga angol linkjét, utána csakis angolul fog menni :(((

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60408) nfsu17 válasza Predator2 (#60404) üzenetére


nfsu17
veterán

(#60409) Pityu. válasza huan (#60406) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És mondjuk egy böngésző chace ürítés után?

Bocsi nem neked akartam írni,hanem Syl-nek :D

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60410) Predator2


Predator2
addikt

Urak mindent (is) töröltem már de egyszerűen nem jó (nálam).

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60411) Pityu. válasza Predator2 (#60410) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Fura ha törlöm az előzményeit a firefoxnak meg még szoktam Ccleanerrel is tisztítani,vissza lépve a firefoxba beírva az alza.hu-t akkor teljesen magyar az oldal.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60412) csako válasza Predator2 (#60410) üzenetére


csako
veterán

Más weboldalaknál nem dobja be előbb az angol nyelvet?
A nyelvi beállításokban a magyar legyen az első helyen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60413) Syl válasza csako (#60412) üzenetére


Syl
nagyúr

Ki kellett törölni az összes alzás kukit és csak utána állt vissza normál, magyarra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60414) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Firefox emailcímem alá mentett felhasználó neveket + jelszavakat szeretném költöztetni Chrome alá.
Van külön segédprogi, amivel ez kivitelezhető? Meg is bolondulnék ha egyesével kellene megtennem.

[ Szerkesztve ]

(#60415) Syl válasza tpeter77 (#60414) üzenetére


Syl
nagyúr

Hátha: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60416) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Nincs véletlenül youtube-hoz olyan kommentkibontó, mint a Social Fixer comment navigatora facebookhoz?

(#60417) huan válasza huan (#60406) üzenetére


huan
őstag

Erre esetleg valaki?

[ Szerkesztve ]

(#60418) cocka válasza huan (#60417) üzenetére


cocka
veterán

Tab Mix Plusban meg lehetett.

[link]

Ha akarsz Tab Mix Plust használni (mármint a régit, mert az új szart se tud), akkor kénytelen leszel áttérni Waterfoxra, ez támogatja a régi addonokat is. Többek közt a Tab Mix Plust is.

(#60419) Matthewus válasza huan (#60417) üzenetére


Matthewus
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#60420) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem a következő problémában.
Minden változtatás ( kiegészítő telepítése stb.) nélkül, tegnapról mára az változott , hogy nem tudok letölteni a firefoxal. Nem ugrik fel a letöltés ablak és a letöltési nyíl is szürke marad, csak az oldal frissül. Letiltott kiegészítőkkel is ez a helyzet. Viszont ha csökkentett módban indítom a böngészőt, akkor meg minden rendben van. Elhiszem, hogy az lenne a kézenfekvő megoldás, ha tiszta telepítést csinálnék, de rengeteg beállításom van, amit már nem is tudom, hogyan csináltam, nem szeretnék 1 napot ezzel szenvedni. Mozbackup mentésből való visszaállítás sem segített, pedig az nem tegnapi volt....Van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#60421) huan válasza Matthewus (#60419) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm!
Ezt hogyan kell használni?

(#60422) Matthewus válasza huan (#60421) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem tudom, egy gyors kereséssel találtam, de átfutva a leírást, szerintem elég jól le van írva.

(#60423) Bodor válasza Bodor (#60420) üzenetére


Bodor
veterán

Nem tudom, hogy hogyan és miért , de megoldódott a dolog, egyszercsak az összes 20-30 letöltés ablak egyszerre felugrott.

(#60424) Dency01


Dency01
aktív tag

Hello. Nem egészen ide tartozik de hogyan tudok egy komplett oldalt lementeni, ami mondjuk scriptet is tartalmaz. Pl ezt -ahol lehet forgatni az egeret,játszani vele.
Próbáltam már mindent, Save Page WE bővítményt is és mindent bepipáltam hogy mentsen a beállításaiban. De nem működik pont az a része. Valakinek esetleg valami ötlet esetleg más program rá?

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#60425) cocka válasza Dency01 (#60424) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom rakat php van benne vagy egyéb szerveroldali script. Azt hogy akarod offline működtetni? Ha csak nem emulálsz egy otthoni szervert, de a scriptek hiányában akkor is bukta.

(#60426) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,
tegnap este vettem észre, hogy a Waterfox böngésző alatt az ipon.hu helyett csak egy fehér oldal jelenik meg (vagyis nem tölti be). Chrome alatt viszont jó az oldal.
Meg tudja ezt más is erősíteni?

(#60427) Syl válasza scott_free (#60426) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60428) junior11 válasza scott_free (#60426) üzenetére


junior11
veterán

FF (70.0.1) alatt működik, Waterfoxot itt nem tudom, hányan használnak...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60429) cocka válasza junior11 (#60428) üzenetére


cocka
veterán

pl. én is

(#60430) scott_free válasza Syl (#60427) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszi, akkor írok nekik.

(#60431) scott_free válasza junior11 (#60428) üzenetére


scott_free
senior tag

Aki olyan kiegészítőt használt, ami nem ment az új FF alatt, annak muszáj volt váltania. Én is ezért tettem így, mert a Session Manager-hez ragaszkodtam.

(#60432) Fandango válasza scott_free (#60431) üzenetére


Fandango
veterán

Session Manager alapból is van Firefoxban, melyik addon melyik tulajdonságát nem tudtad kiváltani?

(#60433) cocka válasza Fandango (#60432) üzenetére


cocka
veterán

Igaz, a kérdés nem nekem szólt, de mondok egyet én. Tab Mix plus. Az új webextensionös képtelen a régi funkcionalitásához visszatérni.

Vagy amit használni szoktam még mostanában elég gyakran: Print Edit. Abból is van webextension, az is visszalépés lett a legacy verziójához képest.

Nincs CheckPlaces, pedig kéne stb.. most nem írnám le az összest, de nagyon sok van ami nem működik már vagy újabb kiadásából kikerültek olyan funkciók, amiket effektíve használok.

(#60434) scott_free válasza Fandango (#60432) üzenetére


scott_free
senior tag

http://sessionmanager.mozdev.org/

400 lapot is probléma nélkül kezel, észrevehetetlen, de ha lefagy a gép vagy összeomlik nagy ritkán a Waterfox, akkor egy kattintással vissza tudok hozni mindent.
Anno olvastam jó pár véleményt az újakról, de aki ezt használta, az végül többnyire áttért a Waterfox-ra.

(#60435) Fandango válasza cocka (#60433) üzenetére


Fandango
veterán

TMP-et használtam én is amíg lehetett, jelenleg a Tab Session Managert használom. Ez tud elég sokat, és aktívan fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

(#60436) Cs1csó válasza scott_free (#60431) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha ezeket a kiegészítőket nem fejlesztik tovább akkor 10 év múlva is ezeket az elavult kiegészítőket akarod majd használni? A világ változik dolgok jönne-mennek nincs értelme lemaradni és a régi dolgokon merengeni, hogy az mennyire jó volt, az sem volt tökéletes csak a nosztalgia megszépíti.
Keresni kell alternatívát és megszokni. Ez olyan mint a Windows 7 AERO témáján való nosztalgiázás mert van akinek az tetszett, most más van meg kell szokni. Persze lehet görcsösen ragaszkodni, és biztonságilag vagy kompatibilitás szempontjából rég dolgokhoz ragaszkodni majd csodálkozni a biztonsági problémákon vagy a furcsa és megmagyarázhatatlan hibákon.

(#60437) Dency01 válasza cocka (#60425) üzenetére


Dency01
aktív tag

Nem tudtam , ezért kérdeztem. Azt hittem hasonlóan ellehet járni vele mint mondjuk egy flash alapú dologgal. Amit csak letöltöttél hozzá és ment is.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#60438) kovaccss


kovaccss
tag

Hali. Win7 x64, Firefox 57.0 64 bites a rendszer. 4-5 napja folyamatosan 50-60% CPU-t használ egy firefox folyamat. Nem tudom miért, meg mi ez. A gép újraindítása után újra ezt csinálja. Több Firefox profilt használok, bezártam mindet, kivéve az 1.-t, a sima telepítettet, ebben van ez a folyamat, még most is megvan. Csak egy folyamatazonosítóm van, amivel semmire se megyek. A többi folyamattal, a Win7-tel, stb. mindig 80-100%-on megy a CPU. A CPU még 1155-ös i3-as, úgyhogy ez így nem jó. RAM van bőven.

Tavaly ápr-ban váltottam Firefox 57-re, mert már több dolog rosszul működött, muszáj volt. A Firefox és Win7 frissítések le vannak tiltva. A régi jó kiegészítők nagy része nem támogatott lett, Classic theme restorer, stb.. Ezt még elviseltem valahogy. Amikor idén ápr-ban szétbarmolta a Mozilla a rendszert, a megmaradt kiegészítők egy része is nem támogatott lett, Google translator, notifier for gmail. A fő Firefoxban nem támogatott a notifier for gmail, te a többi profilban működik (ki tudja miért), a translator mindegyikben nem támogatott lett. Így szenvedek a több profillal idén ápr. óta. Most csak az I don't care about cookies és az adblocker for gmail működik mindegyik profilban, mint kiegészítő. Bővítmény csak az Openh264 Cisco, a Widevine visszafejtő, ez a 2 mindig aktív, és a flash player maradt, ez csak rákérdezéskor aktiválódik, nincs állandóan bekapcsolva. Letiltottam minden kiegészítőt és bővítményt, de a CPU zabáló folyamat megmaradt. Nem akarom a feladatkezelőben leállítani ezt a folyamatot, mert 50+ lap van nyitva, nincs minden URL elmentve, nem tudom mi történne ha letiltom, nem veszhet el semmi.

Valami ötlet hogy megszűnjön a probléma? A frissebb Firefoxra és/vagy Win10-re váltás nem lehetséges, mert a win7 az utolsó normális OS, és a Win7-hez még az 57-es Firefox is túl új. A Firefoxot Win10-hez fejlesztik, nem 7-hez, most 70-nél tart. Az alaplap+CPU-m 2012-13-as, a Win 10 működne vele, de nem akarok kémprogramot felrakni, mert ez az. Amúgy is ki tudja hogyan működne már csak a 70-es Firefox a Win7-tel ezzel a hardverrel.

[ Szerkesztve ]

(#60441) Matthewus


Matthewus
őstag

Töröltem két hozzászólást, a felvetett problémára válaszoljunk, ez a Firefox, nem a Windows 10 topik.

(#60442) Intruder2k5 válasza kovaccss (#60438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Firefox ESR-t használok 64bit-es Win7-en, mindig az aktuális legújabb verziót (most épp Firefox Quantum 68.2.0esr (64 bites)), és hibátlanul működik. Nem értem milyen megoldást vársz, ha még újraindítani sem vagy hajlandó a böngészőt. Szerintem próbálj meg frissíteni!

[ Szerkesztve ]

(#60444) kovaccss válasza Intruder2k5 (#60442) üzenetére


kovaccss
tag

Megtaláltam a probléma okát. A homár blog főoldala okozza, ez: https://homar.blog.hu/ Ha ez itt nyitva van, és bármelyik másik oldalt használom, nem a homáros az aktív, akkor 1x s múlva elindul a 60% CPU használat. Ha 1 homár cikken hagyom a homárt, nem a főoldalon, akkor nincs ez a probléma. Ha bármelyik oldal aktív, nem a homáros, csak ráviszem az egeret a homár főoldal lap ikonra, azonnal elmúlik a nagy CPU terhelés.
Mi van a homár főoldalának kódjában, ami ezt okozza? Ki kéne próbálni másoknak is, hogy náluk mi lesz. Feladatkezelő kinyit, folyamatok oldal, aztán a homár főoldal kinyit, aztán egy tetszőleges oldal kinyit, és ez marad az aktív. 1x s múlva megugrik 1 folyamat a kezelőben? Legalább néhány ember próbálja ezt ki különféle Winekkel és Firefox verziókkal, és írja meg mi lett. IE11-gyel nincs ez a probléma, csak ez van a Firefox mellett.

(#60445) Intruder2k5 válasza kovaccss (#60444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Mi van a homár főoldalának kódjában, ami ezt okozza?"
Lehet valami kripto-bányász script is akár.

(#60446) cocka válasza kovaccss (#60438) üzenetére


cocka
veterán

Az urlek nincsenek elmentve? Hát mentsd őket el, ha nem is közvetlenül, legalább közvetve. Megjegyezteted azt a rakat megnyitott lapot a firefox bezárásakor. Kész, megvannak az urljeid.

Erre is van addon, igaz legacy, tehát Waterfox nélkül ez sem fog menni:

Ha van egy rakat megnyitott lapod, akkor az URL lister képes szövegesen kilistázni az összeset és akkor nincs probléma azzal, hogy jajj milyen urleket is nyitottam meg.

De ha van gyakorlatod HTML szerkesztésben, akkor HTML anchorokat is tud generálni, tehát meg is lesz belőle mindjárt a saját kis weboldalad.

Nagyon hasznos:

[link]

(#60447) kovaccss válasza cocka (#60446) üzenetére


kovaccss
tag

7-8 éves dolgot linkeltél, ilyen üzik vannak ott, és a letöltési link is halott. Jó lenne valamilyen URL lista elmentő program, mert 6 profilban kb. 500 lap van. Amíg kevesebb lap volt egyenként elmentettem kb. évente a fontos URL-eket, de 500-nál már nem megy. A firefox kiegészítőknél nem találtam url listert.

[ Szerkesztve ]

(#60448) Sweet Lou 6 válasza kovaccss (#60444) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Win10 1909, Firefox 71 Beta: kipróbáltam, de nem tudtam reprodukálni a homár blogos hibát.

sweetlou6.wordpress.com

(#60449) cocka válasza kovaccss (#60447) üzenetére


cocka
veterán

Jó akkor elküldöm neked. Ezen ne múljon.

[link]

(#60450) kovaccss válasza cocka (#60449) üzenetére


kovaccss
tag

Ez biztosan működik Win7 x64 + 64 bites Firefox 57-tel?
Az url-ek elmentése azért is kéne, mert ha frissítem a Firefoxot és valami nem lesz jó, régebbi firefoxra visszatéréskor gyorsan ki tudjam nyitni a sok lapot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.