Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) Cs1csó válasza Fandango (#60050) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért mert a hülyeséghez való ragaszkodást nem lehet szó nélkül hagyni, ha nem tud objektív magyarázatot adni - nem tud mert az SSD-ék bizonyítottan többet kibírnak mint sokan gondolják - akkor ha ráhagyjuk attól nem lesz jobb.

(#60052) Fandango válasza Cs1csó (#60051) üzenetére


Fandango
veterán

Parttalan vita lenne ebből, szóval inkább hagyjuk.
Kérdezett valamit, arra kell válaszolni, nem más irányba terelni a témát, és meggyőzni róla, akár hülyeség akár nem.

(#60053) Cs1csó válasza Fandango (#60052) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kulturáltan kérdeztem az OBJEKTÍV(nek hitt) okot amiért ez akarj, és írtam, hogy ha az SSD "kímélése" akkor rossz úton jár. "azért akarom áthelyezni, hogy ne nyíródjon"
Ez oltári nagy baromság és egy szakmai fórumon nem lehet az ilyet szó nélkül hagyni. Megjegyzem csak te kötekedsz, többen is nekem adtak igazat.

(#60054) bazsi83vp válasza Cs1csó (#60053) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Mondjuk szerintem előbb kellene a kérdésre válaszolnunk és utána mellé megjegyezni, hogy amit csinál, az nem feltétlen szükséges és nem kell hülyére kímélni a hardvert. Azért vette, hogy használja.
Én sem pakolom át a windows temp-et stb. a merevlemezre, mert minek lassítsam le vele a rendszert.

Igen, fel kell az illetőt homályosítani, hogy ha pl youtubeozásra használja a gépét és nem ugyanazt az 1-2 videót nézi mindig, akkor úgyis felesleges tárolni azokat a gépen. Az oldal egyéb, cacheből visszanyerhető elemei pedig elenyésző adatmenyiséget képviselnek az érdemi tartalomhoz képest. Vagy épp random netjáró, aki rengeteg oldalt néz és napi szinten behúz többször annyi adatmennyiséget, mint amekkora a cache mérete: Ő is minek tárolja, hisz a nagy része már úgyis felülíródott az újabb adatokkal, mire másnap visszatér, hogy a reggeli kávé mellett megnézze az időjárást a kedvenc oldalán.
Így ez az egész valahol az egyéni felhasználói szokásoktól is függ.

Egyébként én semmilyen hátrányát nem tapasztaltam eddig a disk cache kilövésének, ha valaki mégis problémába fut, csak van annyi esze, hogy a lépéseket visszafelé is képes megcsinálni.

(#60055) Fandango válasza bazsi83vp (#60054) üzenetére


Fandango
veterán

+1 :K

Ahogy írtam én kikapcsoltam a disk cache-t, mert van 32 giga memóriám, írjon abba hiszen nagyságrendekkel gyorsabb, és így még "kímélem" is az SSD-t (tudom, hogy nem kell félteni, de ha ennyivel tudom mentesíteni, akkor miért ne tegyem?) Illetve a jelenlegi net sebesség mellett teljesen feleslegesen vannak tárolva az oldal elemek.

csicso82 lehet kötözködésnek véled, pedig nem annak szántam, de ami filléres tétel neked, az nem jelenti azt, hogy másnak is az (persze tudom, hogy nem nagy összeg valóban egy kisebb SSD rendszer alá), de én ne dobálozzak már az ő pénzével, hogy nem igaz, hogy ezt nem tudod megengedni magadnak, mert ha tönkre megy akkor veszel másikat.

[ Szerkesztve ]

(#60056) Cs1csó válasza Fandango (#60055) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont ez a lényeg, nem fog tönkremenni a Bittorrent topikban a guruk hajtják ezerrel és semmi bajuk.

(#60057) Fandango válasza Cs1csó (#60056) üzenetére


Fandango
veterán

Tudom ;)

(#60058) Grg válasza Fandango (#60057) üzenetére


Grg
tag

Azért ezek az értékek sem feltétlenül mérvadóak :) Nekem pl a hasonló használati adatokkal bíró 128 GB-os 850Pro Samu 95%-os. Igaz ennek nincs #231-es Smart értéke, "csak" a #177 Wear Leveling Count, ami alapján a 95%-ot mondja :)

(#60059) Fandango válasza Grg (#60058) üzenetére


Fandango
veterán

Persze, hogy nem, csak példa miatt raktam be. Egyébként az egy OCZ Vertex 3.

Viszont ez itt egy sokkal újabb 860 EVO, ami meg már ilyen.

De elég lesz az offtopic. :))

[ Szerkesztve ]

(#60060) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Ezzel mit lehet csinálni, hogy továbbengedjen? Xpenology NAS-ba szeretnék bejelentkezni és hiába nyomkodom a kockázat elfogadása és továbblépés gombot, nem csinál semmit. Opera alól simán belép, miután elfogadtam a kockázatot.

(#60061) Avicularia válasza Avicularia (#60060) üzenetére


Avicularia
veterán

Közben egy újraindítás megoldotta a problémát.

(#60062) Jazz


Jazz
veterán

about configban hogy lehet beállítani, hogy új lap nyitásakor ne a ff alapértelmezett lap jelenjen meg hanem egy általam beállított oldal, úgy mint új ablak nyitása esetén?

Köszi

free your mind

(#60063) HoaryFox válasza Jazz (#60062) üzenetére


HoaryFox
őstag

Miért kellene hozzá about:config?

Options - Bal oldalon Home és ott beállítasz, amit akarsz.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#60064) Jazz válasza HoaryFox (#60063) üzenetére


Jazz
veterán

Mert ott nem lehet állítani.
"A kezdőlap és új ABLAK": azt lehet
Az új LAP (amit én írtam): itt két opció van: 1.: FF alapértelmezett, vagy 2.:Üres.

free your mind

(#60065) HoaryFox válasza Jazz (#60064) üzenetére


HoaryFox
őstag

Oh, bocsánat :B

Erre lesz szükséged: New Tab Override

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#60066) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Úgy látom, a Firefox automatikus frissítésre van állítva, ezért a közelmúltbéli frissítés során valami megváltozott a könyvjelzőzésben. Nem találom az eszköztárban a csillag-ikont (tehát nem is tudom kitenni), a könyvjelzőket meg (egy lenyíló almenüből) mindig a "más könyvjelzők" közé menti (pedig én a "könyvjelző menü"-be szeretném). Van erre orvosság?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#60067) Cs1csó válasza newmoonlight (#60066) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálad romlott el valami, amit ajánlok: jobb felül menü - Súgó - Újraindítás letiltott kiegészítőkkel - ekkor feljön egy ablak és választ a FIREFOX FELFRISSÍTÉSE opciót ekkor törli a kiegészítőket és minden beállítást alap helyzetre tesz. Könyvjelzők, bejelentkezések stb. megmarad.

(#60068) newmoonlight válasza Cs1csó (#60067) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Ajjaj, ettől féltem. Az a baj, hogy elég sok a kiegészítő és sokáig tartott, amíg a jelenlegi "testre szabott" felület összeállt, Szívom a fogam, hogy valami elállítódik, ami jobban fog bosszantani, mint ez a könyvjelzőzési anomália. A fura az, hogy az eszköztárban nincs is a csillag (könyvjelzőzés) ikon.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#60069) Cs1csó válasza newmoonlight (#60068) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos ez ilyen minél jobban belenyúlsz a böngészőbe - skinek, régi kinézet, kiegészítő hegyek stb. - annál biztosabb, hogy valami elxaródik.

(#60070) Polgesz válasza newmoonlight (#60068) üzenetére


Polgesz
tag

A címsor végén van a csillag! Ha erre gondoltál. ;)

[ Szerkesztve ]

(#60071) newmoonlight válasza Polgesz (#60070) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Jaja. Ott kellene, hogy legyen, de nincs ott. (A testreszabással sem tudom odatenni, mert nincs sehol az ikon.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#60072) Findzs válasza newmoonlight (#60071) üzenetére


Findzs
addikt

Nekem is vannak anomáliák a könyvjelzők körül.
Fentebb írtam: [link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#60073) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

(Újraindítottam csökkentett módban. Ugyanaz. Sehol a csillag-ikon.) A címsor végén a "..."-ikonból lenyíló ablakban ugyan ott van, de nem tudom (külön) kitenni a címsorba. Korábbi Firefox-verziót honnan tudok letölteni? Hátha megoldja.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#60074) Findzs válasza newmoonlight (#60073) üzenetére


Findzs
addikt

Ezt én is kiprobálom :)

Innen lehet letölteni:
[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#60075) Polgesz válasza newmoonlight (#60073) üzenetére


Polgesz
tag

Jobb klikk rá, Hozzáadás a címsávhoz?

(#60076) newmoonlight válasza Polgesz (#60075) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Bingó! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#60077) Findzs válasza Findzs (#60074) üzenetére


Findzs
addikt

Nekem sikerült!
Először az előzőt raktam fel azzal nem volt jó 68 as.
Most felraktam a legújabb 70.0b6 -ot betat azzal tökéletes :) [link]
Ki is kapcsolom az auto frissítést.
Persze a firefox fiókba beléptem és úgy szépen visszaállított minden könyvjelzőt és kiegészítőt is.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#60078) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

A jobb felső ablakban felugráló frissítésre figyelmeztető ablakot lehet valahogy tiltani?

(#60079) Cs1csó válasza Panthera (#60078) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, nekem autmatán frissül csak egy böngésző újraindítást után jelzi, hogy frissült .

(#60080) Panthera válasza Cs1csó (#60079) üzenetére


Panthera
őstag

Először a frissítések keresését próbáltam kikapcsolni, de azzal nem lett jó. (Bár az is lehet, hogy mivel már megtalálta a friss verziót, akkor a frissítésig nem hatásos a tiltás sem.)

(#60081) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Tönkrement a régi laptopom alaplapja,már nem éri meg javítattni,vettem egy újat,van rá mód,hogy a régi vinyóból kiszedjem a firefox könyvjelzőimet és jelszavaimat és az újban használjam,akár fájlok másolásával vagy valahogy? A régi gépen win7 volt,most win10 ha ez számítana valamit.
Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#60082) Panthera válasza Pocee (#60081) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Ezeket kell átmásolni a új az mappák helyére (a legjobb, ha ugyanaz a FF verzió kerül fel):
c:\Users\user\AppData\Roaming\Mozilla
c:\Users\user\AppData\Local\Mozilla

[ Szerkesztve ]

(#60083) junior11


junior11
veterán

Négyhetes frissítési ciklusra áll át a Firefox

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60084) Pocee válasza Panthera (#60082) üzenetére


Pocee
senior tag

Működött,nagyon szépen köszönöm!

Mr.Brightside

(#60085) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Miért van az, hogy nézek egy oldalt, vagy pont pufferel egy youtube videó nézése közben, és amint 02:00-át üt az óra, ha másik oldalra mennék csak Shift+f5-re indul, vagy a youtube videó puffert újra kell triggerelni (amit letöltött az idő pontig, lejátsza, de utána gurgulászik)?
És ez a PC órájától függ, nem időzónától, nyári téli számítástól...

Nem baj, ha nem lehet ellene tenni, csak tudnám.... :O

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60086) samujózsi


samujózsi
tag

A youtube topic-ban nem jött válasz, hátha itt...
Van egy nagyszerű tulajdonsága a mobilos firefoxnak: youtube-on, ha asztali oldalt kérek, akkor a böngészőt háttérbe rakva is folytatódik az elindított videó lejátszása.
Viszont újabban hiába van bekapcsolva a youtube automatikus lejátszás opciója, átlép ugyan a következő felvételre, de nem indítja el.
Tud erre valaki megoldást?
(Desktopon nem tudom, mit csinál)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#60087) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Remélem nem nagyon offos a kérdésem.
Az utóbbi napokban egyre többször ilyen belépési ablak fogad a gmail-be belépéskor. [kép]
Ha ilyen ablakot kapok, akkor csak a második vagy a harmadik próbálkozásra sikerül belépnem.
Mitől lehet ez? Csak FF alatt tapasztalom. Chrome alatt nem.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#60088) ledgeri válasza Jenne (#60087) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha okés, akkor ilyenkor egy CTRL+SHIFT+DEL utáni süti és gyorsítótár ürítés segíthet...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60089) Jack Oneill válasza Jenne (#60087) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szintén. A céges gépeken szintén, ismerősök gépén szintén. Pár napja megszűnt.

(#60090) Panthera válasza Jenne (#60087) üzenetére


Panthera
őstag

Múlt héten nekem is előfordult ilyen, ma rendben volt.

(#60091) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, tud valaki olyan automatikusa weboldal frissítőt ami el is menti a beállításokat, és ha bezárom majd újraindítom a böngészőt nem kell mindent újra beállítani? A Tab Realoder-t próbáltam de nem jegyzi meg a beállítást ha bezárom a böngészőt.

(#60092) moongoose válasza Panthera (#60078) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Erre találtál megoldást?
Nálam is dühítő, hogy tiltani nem lehet a frissítést, régebben volt rá rádiós gomb.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#60093) Panthera válasza moongoose (#60092) üzenetére


Panthera
őstag

Még nem találtam rá, ha lesz időm és jutok valamire, megírom. Először frissíteni akartam, de még szerencse hogy nem tettem, mert többen itt arra panaszkodnak, a 69-ben a betűk homályosabbak lettek.

(#60094) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Gondom van az új, 69.0-s Firefox megjelenése óta. A PgAdmin 4 szoftver webes verzióját használom, localhoston fut. Az új Firefox telepítése óta, amikor új lekérdezés ablakot akarok nyitni, állandóan a
"Blocked by Content Security Policy. This page has a content security policy that prevents it from being loaded in this way. Firefox prevented this page from loading in this way because the page has a content security policy that disallows it."

üzenet fogad. Hogyan tudnám ezt kikapcsolni? A Firefox beállításainál minden Content Blocking-os és Securitys dolgot kikapcsoltam, de sajnos továbbra is blokkolja a PgAdmint a Firefox. Van valami ötletetek hogyna lehetne ezt valóban kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#60095) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Google kép keresésnél, hogy lehet beállítani a teljes képernyős megnyitást? Mostanában csak jobb oldalt, kis ablakban nyílik meg.

(#60096) Jack Oneill válasza pinnacle (#60095) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ahogy lattam, ez bongeszotol fuggetlenul igy van,google sajat okossaga.

(#60097) samujózsi válasza kw3v865 (#60094) üzenetére


samujózsi
tag

Az URI mellett, a baloldalon van egy vagy több ikon. Az egyikre kattintva feljön pár ezzel kapcsolatos opció. Feltéve, hogy jól értem a problémádat.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#60098) pinnacle válasza Jack Oneill (#60096) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Maradtak volna a réginél.

(#60099) #78693120 válasza Cs1csó (#60091) üzenetére


#78693120
törölt tag

(#60100) Cs1csó válasza #78693120 (#60099) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszönöm, ezt már próbáltam de ez sem tökéletes, ami nekem kellene:
- megjegyezze a beállításokat tehát a böngésző újraindítása ne reset-elje
- az éppen aktív lapot amit olvasok vagy épp amin hozzászólást írok ne frissítse ha letelik pl. az 1 perces határ

Ennek úgy tűnik a ReloadMatic felel meg: [link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.