Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60301) Jack Oneill válasza makoss (#60300) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Letrehozol egy firefox fiokot es rogton utana a bongeszo firefox fiok beallitasaiban testreszabhatsz mindent, hogy miket szeretnel szinkronizalni. Beallitasok, megnyitott lapok, jelszavak, konyvjelzok stb. Nekem pl csak a konyvjelzok kellenek. Egy ujratelepites utan csak belepsz a fiokba firefox bongeszon keresztul es mindened meglesz. A bongeszon belul jobb oldalt felul megtalalod a fiokot.

(#60302) Cs1csó válasza Jack Oneill (#60301) üzenetére


Cs1csó
félisten

jelszavak nem? (gondolom azt valami jelszókezelővel biztosítod Bitwarden stb. ?)

[ Szerkesztve ]

(#60303) Kékes525 válasza makoss (#60300) üzenetére


Kékes525
félisten

A profile mentő batch file. A profile mentése hordozhatóvá teszi a tűzrókát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60304) Jack Oneill válasza Cs1csó (#60302) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Bocsi, jelszavak tenyleg nem.

(#60305) makoss válasza Jack Oneill (#60301) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R
Volt mikor a mentés mappáját másoltam (most nem tudom megnézni melóban vagyok) és azzal lehetett mindent költöztetni de azzal sajnos a nyűgjeit is. :F

(#60303) Kékes525: Sejtem melyik az, a program file mappában lehet valhol és azzal visz mindent asszem.... :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60306) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Kérlek, tudnátok ajánlani egy megbízható addont, ami Youtube videókból a hangot leszedi nekem MP3 formátumba?

Annyi féle van, hogy teljesen összezavarodtam bele! Egészségügyi szempontból szükségem lenne pár meditációs videóból a hangot letölteni, hogy képernyő nélkül tudjak meditálni. Eléggé beteg vagyok és nincs lehetőségem végigpróbálgatni.

Előre is köszönettel a segítségetekért.

[ Szerkesztve ]

(#60307) Jack Oneill válasza batagy (#60306) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Semmilyen addon nem kell hozzá. Fogod a linket és a youtube szóból kitörlöd az ube részt, majd megnyitod az oldalt és le lehet tölteni.

Tehát van egy linked, amiben benne van a youtube rész, ezt úgy változtatod meg , hogy yout

https://www.youtube.com/watch?v=zlJDTxahav0
https://yout.com/video/zlJDTxahav0/

[ Szerkesztve ]

(#60308) Cs1csó válasza batagy (#60306) üzenetére


Cs1csó
félisten

3D Youtube Downloader
Van 64 bites verziója is, megbízható, van saját oldala is de most nem elérhető ezért ezt a letöltőoldal linkjét küldtem el.

(#60309) Kékes525 válasza batagy (#60306) üzenetére


Kékes525
félisten

[Youtube Audio] Csak hang van, kép nélkül.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60310) batagy válasza Cs1csó (#60308) üzenetére


batagy
őstag

Köszönöm mindhármatoknak!
Működik a 3D Youtube Downloader, ez a zsír, erre volt szükségem.
A https://yout.com online konvertáló link is nagyon jó.

A [Youtube Audio] se rossz, nekem most a másik kettő jobb, mert az letölt. De köszi a tippet.

Jó éjt!

[ Szerkesztve ]

(#60311) farkas-j válasza batagy (#60306) üzenetére


farkas-j
őstag

Easy Youtube Video Downloader Express addon

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60312) makoss válasza Jack Oneill (#60307) üzenetére


makoss
addikt

Nekem úgy hibát jelez :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60313) Jack Oneill válasza makoss (#60312) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Akkor valamit nem jol csinalsz. Tokeletesen megy. Mp3 letoltesem van egy par igy. Es a kolleganak is megy ezek szerint.
Nyiss megy egy youtube zenet. Masold ki a linket akkor egy kulon lapra majd a link szovegebol torold ki az ube reszt. Tehat a youtube helyett csak yotu legyen es a tobbi szoveg valtozatlan. Probald meg a youtu oldalan akkor.

(#60314) vohanyi válasza Jack Oneill (#60313) üzenetére


vohanyi
senior tag

Teljesen igazad van, de aki nem érti, mutatom : eredeti : [link] , ube nélkül : [link]

(#60315) makoss válasza Jack Oneill (#60313) üzenetére


makoss
addikt

ube-részt kitöröltem, nem jó. :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60316) makoss válasza makoss (#60315) üzenetére


makoss
addikt

Most épp jó néhány linknél, de nem mindegyiknél :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60317) Apaxp


Apaxp
senior tag

youtube letöltéshez: [Jdownloader 2] igaz hogy nem addon de mindig működik.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#60318) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez a Disconnect lista be van építve a Firefoxba? Azt tudom, hogy valamilyen Disconnect igen, de az ez? [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60319) Boond válasza Ryder62 (#60274) üzenetére


Boond
addikt

Lehetséges, hogy ez okozza nálam a problémát?

"unresolved

Some websites or page elements using dynamic JavaScript fail to load. This can be fixed with a temporary workaround."

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/70.0/releasenotes/?utm_campaign=whatsnew&utm_medium=firefox-browser&utm_source=firefox-browser

Ugyanis, sem a gmail, sem pedig más nem müködik megfelelően, pl az avast beépülő bővítményei sem.
De van olyan alkalmazás, kiegészítő, ami java script-re utal.

(#60320) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Járt már valaki úgy,hogy letöltött jó pár fejléc témát a firefoxhoz aztán egyszer csak nincsenek sehol a letöltött témák eltűntek?Csak most vettem észre fent,hogy alapértelmezett témán van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60321) mnnorbi


mnnorbi
tag

Chrome Store Foxified appot törölték az áruházból. Erre tud valaki alternatívát vagy megvan neki a telepítője? Aki nem ismerné ezzel lehetett chrome-os kiegészítőket firefox alá telepíteni.

(#60322) AlexDaywalkr válasza AlexDaywalkr (#60272) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a választ aki próbált segíteni, de sajnos nem jutottam előre. Ez részben az én hibám is, mert rosszul tettem fel a kérdést. Tehát a kérdésem a következő: Mitől van, hogy a bet365 oldal sportfogadási része nem tölt be a firefoxal privát ablakban? Normál böngészésnél működik! A privát ablaknál nincs jel a jobb felső sarokban! Ez miért lehet?

Alex

(#60323) Kékes525 válasza AlexDaywalkr (#60322) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg a követés elleni védelem szigorúbb privát ablakban. Enyhítsd a védelmet, ha problémás az oldal. Így, klikk a címsor bal oldalán levő pajzs ikonra: [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60324) Cs1csó válasza mnnorbi (#60321) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudok alternatíváról, lehet idővel megcsinálják még ne temesd.

(#60325) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

a a firefox böngészőben ki lehet valahogy gyomlálni a tabulátorokon a jobb klikkes menüt?

azt az opciót szeretném kitörölni, hogy "többi lap bezárása" a jobbra lévő lapok bezárása mellett van, párszor rákattintottam véletlenül, ami több órás keresés eredményeit törölte egy pillanat alatt

az operában régen, amíg létezett, teljesen szerkeszthető volt a jobb-kilkkes menü.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#60326) DS39 válasza Wolfskin (#60325) üzenetére


DS39
nagyúr

a Könyvtár / Előzmények / Nemrég bezárt lapok menüpont alatt szintén egy klikkel visszaállíthatod az összeset, amit így véletlenül bezártál.
(ez nem a konkrét kérdésedre a válasz, csak úgy mondom)

[ Szerkesztve ]

(#60327) Wolfskin válasza DS39 (#60326) üzenetére


Wolfskin
őstag

tudom, de ha mondjuk bezártam véletlen százat, akkor az aznapi 1000 előzményből csak a neve alapján nem könnyű kibogarászni... :(

sose lesz már olyan böngésző, mint az opera volt... :O
nem tudtam olyat kigondolni, amit nem tudott volna :C

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#60328) csako válasza Wolfskin (#60325) üzenetére


csako
veterán

userChrome.css-ben kell a #context_closeOtherTabs-ot "display: none;"-ként beírni.
Leírás más menüpontokhoz és az userChrome.css használatához
Neked konkrétan ez a kód kell a css fájlba:
#context_closeOtherTabs {display: none;}
Ha többet is szeretnél elrejteni, akkor a zárójelek előtt vesszővel elválasztva felsorolhatod őket.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60329) Kékes525 válasza Wolfskin (#60325) üzenetére


Kékes525
félisten

Gyomlálás helyett inkább ezt javasolnám, egyszerűbb: Undo Close Tab. Bármennyi bezárt tabot pillanatok alatt visszatudsz állítani vele. A beállításoknál megadhatod, hogy hányat szeretnél visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60330) AlexDaywalkr válasza Kékes525 (#60323) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Köszönöm, de sajnos kikapcsolt állapotban és egyéni módban mindent kikapcsolva sem működik. Ötlet?

(#60331) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Régen használtam aztán már egy jó ideje nem mert az újabb verziókkal már nem ment a kiegészítő. Ez a kiegészítő az oldalakat, felhasználó neveket és jelszókat listázta ki XML formátumba. Azt hiszem Password Exporte, de mivel régen volt már nem biztos hogy pont ez volt a neve.

Kérdésem az hogy az újabb és a legfrissebb verzióhoz van-e ilyen kiegészítő?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60332) Matthewus válasza Marci112233 (#60331) üzenetére


Matthewus
őstag

Kiegészítő nincs, csak külső program.

(#60333) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Mi történt firefox 70.0.1-el?
A youtube oldalon lévő videók nem akarnak egyből elindulni, csak ha újra indítom a böngészőt.
És van még 1-2 oldal ami furcsán viselkedik.
Csak mióta frissült..

(#60334) Kékes525 válasza Bal0924 (#60333) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is van hasonló furcsaság. De nekem elég a videó újratöltése. A baj valószínűleg abban van, hogy tiltva van az autoplay funkció (talán a 69-estől) a Firefoxon belül. Ezt egy kicsit túl agresszívé tehették.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60335) Wolfskin válasza csako (#60328) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi, ezt ki fogom próbálni!
kösz mindenkinek!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#60336) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Íme a bizonyíték, hogy a Firefox kihasználhatja a Windows nyitott réseit. ;) :U

(#60337) Panthera válasza Bal0924 (#60333) üzenetére


Panthera
őstag

Pl. Facebook is annyira meghülyült, alapértelmezettre kellett állítani a Firefoxot, hogy helyrejöjjön.

(#60338) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Érdemes néha nulláról újra rakni a firefoxot?Mindig csak frissíteni szoktam de néha el el kezd memória zabálni,vagy néha a procit is meg pörgeti.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60339) Panthera válasza Pityu. (#60338) üzenetére


Panthera
őstag

Ha csak mostanában csinálja ezt, akkor az új verzió miatt lehet. Egyébként nem szokott ilyen problémám lenni, de nem is frissítek mindig automatikusan. Pl. most egész napos használat után is csak ~700MB ramot foglal le (reggel indítottam el).
Általában hány tabot használsz egyszerre? Lehet hogy érdemes lenne újratelepíteni vagy visszaállítani alapbeállításokra. Csak előtte csinálj mentést.

[ Szerkesztve ]

(#60340) Pityu. válasza Panthera (#60339) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hú ez változó,van,hogy csak néhány tab van meg nyitva de néha akár 40 tab is volt már.De néha olyan mintha pl a facebook is gerjesztené a dolgokat,néha abból is megnyitok több ablakot.És nekem a firefox mindig automatikusan frissül fel,most is a legújabb van fent de már jó rég nem raktam újra nulláról.Isten igazán csak a könyvjelzőket szoktam kimenteni,aztán ami jelszavak ilyesmik el vannak mentve úgy sem mindig használom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60341) movax válasza Pityu. (#60338) üzenetére


movax
őstag

Több éve csak frissítem a FF-t az aktuális verzióval, nem tudnék logikus okot mondani arra, hogy időnként nulláról újra kellene rakni. Rendszeresen újraindítani, azt igen, főleg a Facebook-tabot, annak van értelme. Én mindig csak altatom a gépem, a FF mindig nyitva van 8-10 állandó tabbal, tehát még a bezárását is csak akkor végzem, ha a task managerben magas a memóriafoglalás. De még erre is egyre ritkábban kerül sor, mivel úgy látom, hogy egyre jobb a FF memóriakezelése, magától optimizál, ürít stb.

[ Szerkesztve ]

(#60342) Cs1csó válasza Pityu. (#60340) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van egy olyan opció a Firefox-ban, hogy "felfrissítés" ekkor minden beállítást alaphelyzetre állít, és minden kiegészítőt töröl, csak a jelszavak és könyvjelzők maradnak és talán az előzmények.
Jobb oldalt a felső sarokban MENÜ - Súgó - Újraindítás letiltott kiegészítőkkel - ha erre kattintasz akkor elérhető lesz ez az opció is.

(#60343) Pityu. válasza movax (#60341) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csináltam egy friss installt,nem gond legalább kicsit most ügyködtem :)

#csicso82

Köszi,majd legközelebb csak fel frissítek :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60344) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Android mobil mozillában meg lehet valahogy oldani, hogy a kereső és lapváltó, címsor, stb alul legyen, hogy ne a kijelző tetejére kelljen nyulkálni?

(#60345) Rimuru válasza Imi1981 (#60344) üzenetére


Rimuru
veterán

Androidos Firefox(!=mozilla) previewben igy mukodik (de amugy nem lehet megoldani a masikban).

Vigyázat, csalok!

(#60346) Imi1981 válasza Rimuru (#60345) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz ezt még nem is láttam. Kipróbálom.

(#60347) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Látott már valaki ilyet,néha lefuttatok egy malware irtót és olyankor minden firefox fejléc téma eltűnik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60348) Cs1csó válasza Pityu. (#60347) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik "malware írtó"? Miket listáz ki törlésre? Elvileg egyik ilyen kártevő eltávolítónak nem szabadna önállóan cselekednie, hanem csak kilistázza a problémás dolgokat és ha helybenhagyod akkor töröl.

AdwCleaner-t ajánlom az a kedvenc ilyen kiegészítő védelmem.

(#60349) vlevi


vlevi
nagyúr

Megújult Youtube felülettel kapcsolatban kérnék egy kis segítséget.
Megoldható szerintetek valahogy, hogy a YT videók thumbnailjeiben ne induljon el automatikusan a lejátszás, ha ráhúzom az egeret? Engem marhára idegesítenek ezek a cél nélküli mozgó vackok. Főleg akkor zavaró, amikor csak azért kerül valamelyik videó az egér alá, mert a görgővel scrollozok.
Természetesen próbáltam a Firefoxot beállítani úgy, hogy ne engedélyezze a videók automatikus lejátszását, de erre nincs hatással.

(#60350) Jack Oneill válasza vlevi (#60349) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez google feature.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.