Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60651) Rimuru válasza Syl (#60561) üzenetére


Rimuru
veterán

Syl: Csak temakat lehet kapcsolgatni (api alapjan chromeban megoldhato lenne). Azt nem tudom hogy ez biztonsagi feature vagy kesobb behozzak a tobbit is.

Vigyázat, csalok!

(#60652) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, pár hete az alábbi problémám van: megnyitom a firefoxot, bejön a kezdőolda, de ha egy linket új lapon akarok megnyitni vagy egy új lapra írok be egy címet, csak tölt és tölt, de nem történik semmi.
Ha több lapon nyitom meg ugyanazt, talán a hatodikon betölti.
Ha meg ezekután bezárom a firefoxot, már nem hajlandó újra megnyitni magát, csak fehér képernyő jön be.

Azóta volt egy teljes firefox újratelepítés is, de a probléma ugyanúgy fennáll.
A gép egy ryzen 3 2200g 16gb rammal, win 10, firefox verzió 71.0

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#60653) Sweet Lou 6 válasza Zirowe (#60652) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ezt próbáltad már?

sweetlou6.wordpress.com

(#60654) Zirowe válasza Sweet Lou 6 (#60653) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez miben tér el egy friss telepítéstől?
Utána volt egy sync-em is.
De mindjárt kipróbálom. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#60655) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, mindenkinek! Aki találkozott már a legújabb Firefox HELYESÍRÁS ELLENŐRZÉSI bakijával, és nem talált rá még megoldás az próbálja ki ezt az áruházból letölthető kiegészítőt: [link]
Ennek segítségével úgy tűnik "megjavult" a helyesírás ellenőrzés. A kiegészítők között nem fogod látni hanem az oldalsávban alatta lesz látható, igaz nem nagyon van beállítási lehetősége egyszerűen csak működik:

(#60656) lovi27 válasza Cs1csó (#60655) üzenetére


lovi27
addikt

Én használtam/használok szótárakat, így nem tudom milyen bakiról beszélsz, mert nem találkoztam vele. Azt természetesnek tartom, hogy ilyen ritka szép nyelvhez mint a mienk kell neki segítség, amit valószínűleg el is vár, ezért van rá külön címszó.
Egy szótáron meg nincs nagyon mit állítani.

(#60657) csako válasza Cs1csó (#60655) üzenetére


csako
veterán

Nem volt köze a szótárhoz, legalábbis nekem már régóta fent van úgy, és hibás volt az ékezeteknél.
Bugzillán pedig éppen tegnap fixed-re állították, mert egyébként más ékezetet tartalmazó nyelveken is gondot okozott.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60658) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok, egy ideje váltottam chromeról és amire nem jöttem még rá, hogy böngésző alatt a deezerben hogyan tudok fejhallgatómmal dalok között váltani vagy szüneteltetni a muzsikát, miközben mondjuk játszok stb.

Azért nem a deezer applikációt használom, mert ugyebár ott a reklámot nem tudom kiiktatni.

(#60659) BullZeye


BullZeye
veterán

Hogy lehet FFnek megadni, hogy pl ".ASS" feliratokat automatikusan mentse kérdés nélkül?
Inaktív a "Mostantól minden hasonló fájllal tegyen ugyanígy" mező, így minden alkalommal Fájl mentése - OK, ezt szeretném elkerülni. Firefox beállításoknál a kiterjesztés hiányzik, így oda se tudom megadni manuálisan

(#60660) BullZeye válasza BullZeye (#60659) üzenetére


BullZeye
veterán

Megvan.

handler.json

(#60661) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Most tértem át chrome-ről firefoxra és olyasmi bővítményt keresek,mint chrome-nál a click&clean.Ami törli a browsing historyt a böngésző bezárásakor.

(#60662) Syl válasza ToBeY (#60661) üzenetére


Syl
nagyúr

Ehhez nem kell kiegészítő: a beállításokban benne van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60663) junior11 válasza ToBeY (#60661) üzenetére


junior11
veterán

Szia, váltottál végül? A törlést a beállításokból is meglehet oldani.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60664) mpo válasza ToBeY (#60661) üzenetére


mpo
veterán

A beállításokban van erre opció (én nem próbáltam), az inkognitó módban (privát ablak) meg nem is őrzi meg.
A history meg hasznos, mert "az interneten mindig azt keresed, amit utoljára láttál". :)

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#60665) ToBeY válasza junior11 (#60663) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen váltottam mert akármit csináltam chrome valamiért mindig megőrizte az előzményeket...
Köszi,akkor megkeresem ezt a beállítást. :K

(#60666) ToBeY válasza ToBeY (#60665) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem találom ezt a beállítást,csak azt hogy manuálisan törlöm az előzményeket.
Azt hogy előzmény törlése böngésző bezárásakor nem találom (vagy hasonlót)

(#60667) mpo válasza ToBeY (#60666) üzenetére


mpo
veterán

Bal oldalon: adatvédelem, majd a Sütik és oldaladatoknál.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60668) ToBeY válasza mpo (#60667) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Bal oldalt nekem nincsen semmi. :U
A beállításokban viszont megtaláltam ezt az opciót (sütik és oldalak törlések a firefox bezárásakor) viszont ugyanott vagyok mint chrome estében.Vagy mindent töröl vagy semmit,viszont én könyvjelzők-nél szeretnék bejelentkezve maradni (FB,youtube,PH stb)

(#60669) junior11 válasza ToBeY (#60668) üzenetére


junior11
veterán

Hozzáadtad a kivételekhez a facebook, google, youtube oldalakat?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60670) mpo válasza ToBeY (#60668) üzenetére


mpo
veterán

Bal oldalt nekem nincsen semmi.
Beállítások és rögtön lesz adatvédelem és biztonság, majd a Sütik és oldaladatok.
A FF-ban használom a privát ablakot, ha meg a normált, akkor ritkán kitörlöm a cachet a sütiket nem, mert nekem is van, ami kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60671) ToBeY válasza junior11 (#60669) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen hozzádtam a kivételekhez,de mégis mindig be kell jelentkeznem pl facebookra.(még jó,hogy a jelszavakat engedélyeztem így csak ok kell nyomni)

(#60672) Rimuru válasza ToBeY (#60671) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezt hasznald a suti beallitasokra. (tipp: nem csak itt tudod felvenni az oldalakat hanem: Jobb gomb az oldalon -> View Page Info -> Permissions tab -> set cookies (vagy ami kell) - ezek utan visszavonni mar az address barban is tudod, a lakat mellett megjeleni egy kis settings icon).

Innen pedig szedd ki a sutiket.

Ezeket csak ugy itt hagyom: Foreget Button, Containers (Facebook Container, stb).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#60673) ToBeY válasza Rimuru (#60672) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a segítséget,szerintem pont valami hasonló módon oldottam meg a dolgot,de valahogy itt sem működik ez rendesen (ahogy chrome alatt sem...)

(#60674) Rimuru válasza ToBeY (#60673) üzenetére


Rimuru
veterán

A kis popup alapjan a masodik linkem kell neked, de itt van kicsit maskepp. ;) (kapcsold ki a privat modot - custom settingset javaslom)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#60675) ToBeY válasza Rimuru (#60674) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi így most jónak tűnik! A könyvjelzőket megjegyzi,viszont minden mást nem. :C

(#60676) ToBeY válasza ToBeY (#60675) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Sajnos ahogy kikapcsoltam a gépet,minden kedvencekből kiloginolt most mikor bekapcsoltam a gépet.
Pedig így állítottam be szerintem jó. [kép]

(#60677) EmptyParadox válasza ToBeY (#60676) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én a Cookie AutoDelete-et használom erre. Ami kell, az white listen van, a többit meg tab bezárás után törli.

(#60678) jarre


jarre
csendes tag

Sziasztok!
Olyan képnagyító alkalmazást keresek ami régen a Thumnbnail zoom volt.Szerettem nagyon,és működött is,minden oldalon.
De most nem találok egy normális képnagyítót,amellyel ha egérrel rámegyek minden képet nagyít.
Próbáltam már párat, de csalódtam.
Esetleg tud valamelyikőtök ajánlani ilyen alkalmazást?
Köszi!

(#60679) ToBeY válasza EmptyParadox (#60677) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hmm köszi kipróbálom majd,hátha ez megoldja a problémámat. ;)

(#60680) Apaxp válasza jarre (#60678) üzenetére


Apaxp
senior tag

Próbáld ki ezt: [imagus]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#60681) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A szám differenciára kéretik figyelni ;] :
Van 1478 nyitott lapom (nem betöltve, annyira nem vagyok OP), ha két megnyitott ablak mellett azt akarom bezárni. Annyira kérdez rá FF...
Ha kijelölöm az összeset, majd könyvjelzőzöm, és megnyitom a mappát, akkor 1424 elem található benne.

Mivel nem hard limit (1000,1400 vagy bármi egyéb, akár bináris számrendszerben előjövő túlcsordulás), kérdezném, hogy mi lehet a különbség okozója?
About:config féle dolgok kizárhatóak, mivel már ha kettőből az egyik about config, a másik más, akkor kettőt ment. Így tesz, ha csak új lap van. akkor is.

BUÉK

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60682) ledgeri válasza ledgeri (#60681) üzenetére


ledgeri
nagyúr

OK Megoldódott: Különbségnyi duplikátum volt a tabok közt!
(tesztelve: 3 tab, 2 url, 1 duplázva >> könyjelvőzve csak 2 url lesz! )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60683) csferke válasza ToBeY (#60661) üzenetére


csferke
senior tag

click&clean
Talán ezt a kiegészítőt próbáld meg Expire History By Days

(#60684) HUNited


HUNited
őstag

Sziasztok.

A Firefox az elmúlt néhány napban random újratöltögeti az oldalakat. Az about:configban állíthattam el valamit, vagy esetleg más is tapasztalt ilyet? Ötlet hogy milyen beállítás lehet a hibás?

Leginkább zavaró, de például amikor egy űrlapot töltök ki és már a vége felé járok mikor reloadol, az felettébb bosszantó tud lenni...

Ráadásul az új "agyoncsicsázott" about:configban még módosítás szerint sem lehet rendezni az értékeket...

Refresh és reload kifejezésekre nincs módosított config mező.

(#60685) Kékes525


Kékes525
félisten

A NoScript mellett, akkor is ha engedélyezem az adott site-on, nem tudom használni a billentyűzeten a Page Up és a Page Down billentyűket, csak ha letiltom, akkor megy. Tudja valaki az okát?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60686) junior11 válasza Kékes525 (#60685) üzenetére


junior11
veterán

Háromszor is próbáltam ezt a bővítményt, de túl körülményes nekem a használata, szerintem, legalábbis nekem elég az uBlock közepes módban + Privacy Badger + a FF beépített blokkolója.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60687) Kékes525 válasza junior11 (#60686) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem is elég körülményes. Azért próbálgatom, mert most az Adguardot használom (Windowsos verzió) és abban nincs egy legalább olyan jó script blokkoló, mint az uBlockban. Szerintem ez egy hátránya az Adguardnak. Előnye, hogy független a böngészőtől.

Ez ide tartozik: [NoScript-el kapcsolatos kérdés]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60688) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A gyári sötét témát kiválasztva minden újraindításkor visszaáll fehér témára. Van erre megoldás, hogy a sötét téma maradjon? (FF 71.0 (64 bites))

(#60689) Kékes525 válasza huan (#60688) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha a Windows alapból sötét témán van, akkor választhatod az alapértelmezett témát is. Esetleg próbáld ki azt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60692) Kékes525


Kékes525
félisten

[A basic guide to NoScript 10] Elég jó leírás.

Elolvastam. Ez alapján már nem is annyira körülményes. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60694) huan


huan
őstag

Melyik az a kiegészítő, amivel minden link és könyvjelző egy új, jobboldalt megnyíló fülön tölti be a linket?

[ Szerkesztve ]

(#60695) csako válasza huan (#60694) üzenetére


csako
veterán

Linkekre esetleg ez.
Könyvjelzőkhöz nem kell kiegészítő, csak címsorba about:config -> keresés: browser.tabs.loadBookmarksInTabs -> true (duplaklikk)
Képekkel bemutatva

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60696) huan válasza csako (#60695) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm :C :R

(#60697) huan válasza csako (#60695) üzenetére


huan
őstag

Még annyit, hogy a háttérben nyíljon meg új fülön, arra is van az about:config-ban beállítás?

(#60698) huan válasza huan (#60697) üzenetére


huan
őstag


:)

(#60699) sz.j


sz.j
nagyúr

Tud valaki ajánlani a S3. Translator helyett valami hasonlóan jó és könnyen kezelhető fordító progit?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60700) mpo válasza sz.j (#60699) üzenetére


mpo
veterán

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.