Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60101) kw3v865 válasza samujózsi (#60097) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nem jön fel semmi különös (lásd a csatolt képet). Ugyanazokhoz a beállításokhoz vezet, amiket már átállítgattam a beállítások menüben.

(#60102) samujózsi válasza kw3v865 (#60101) üzenetére


samujózsi
tag

? Nem látok csatolt képet.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#60103) Kékes525 válasza pinnacle (#60095) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nem a Firefox hibája, hanem a Google szüntette meg a lehetőséget. Ezzel? [View Image] "Re-implements the google image, "View Image" and "Search by Image" buttons."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60104) pinnacle válasza Kékes525 (#60103) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ezt a direkt kép megtekintést is levették. Nekem az kellene, hogy ha a képre kattintok, egyből ez jöjjön be, és tudjak a további képeket is így, teljes méretben megnézni. Ne kelljen egyesével kattingatni. Ha jól emlékszem, jobbra-balra nyíllal lehetett lépegetni.

[ Szerkesztve ]

(#60105) Kékes525 válasza pinnacle (#60104) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor ez kell neked: [Imagus] A kép fölé helyezed a kurzort és megnyitja a képet teljes nagyságában. [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60106) csako válasza Kékes525 (#60105) üzenetére


csako
veterán

Kiegészítésnek:
Ha pedig új fülön akarja megnyitni a nagyított képet, akkor a T-t kell megnyomni (de lehet ezt a betűt én állítottam be, és másik alapból), lementéshez pedig a Ctrl+S is működik.
Meg forgatni is tud stb.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60107) kw3v865 válasza samujózsi (#60102) üzenetére


kw3v865
senior tag

Bocsi, tényleg lemaradt a kép. Íme:

(#60108) csako válasza kw3v865 (#60094) üzenetére


csako
veterán

Matattál már az about:config-ban CSP-re keresve? Ott is van egy-két dolog, amit ki lehet kapcsolni, pl. "security.csp.enable" -> false-ra, viszont nem tudom mekkora biztonsági kockázattal jár ez, szóval csak saját felelősségre.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60109) pinnacle válasza Kékes525 (#60105) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Kékes525, csako! Tökéletes! :) Ami régebben volt a jobbra-balra nyíllal való lépegetés, az itt nem a görgő? Hiába van beállítva, nekem az oldalt görgeti.

[ Szerkesztve ]

(#60110) Kékes525 válasza pinnacle (#60109) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek a billentyű parancsok: [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60111) kw3v865 válasza csako (#60108) üzenetére


kw3v865
senior tag

Így már működik, köszönöm!

(#60112) pinnacle válasza Kékes525 (#60110) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Képre húzom a kurzort, kép megjelenik, hiába nyomom a lapozó billentyűket, Space, Right, Page up, az egész oldalt mozgatják, nem a képeket.
Betűk P, Q... működnek, számok 1, 2... nem.

(#60113) Kékes525 válasza pinnacle (#60112) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt én is észrevettem. Valószínűleg valamit félreértünk és/vagy rosszul csinálunk, de nem jöttem rá, hogy mit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60114) csako válasza pinnacle (#60112) üzenetére


csako
veterán

Lapozni nem lehet a google képek között, mert nem egy albumnak ismeri fel.
A méretezés (számok) nem tudom miért nem működik, biztos bugos.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60115) Kékes525 válasza csako (#60114) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáltam albumokat keresni a Google-on, a saját Google albumjaimat is megnéztem, de sehol sem működött.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60116) csako válasza Kékes525 (#60115) üzenetére


csako
veterán

Nem mondom, hogy túl okos :D
Instagramon, ha egy bejegyzésben több kép szerepel, akkor lehet lapozni, máshol még nem nagyon vettem észre, pl. facebookon sem működik.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60117) I.papi


I.papi
tag

Sziasztok tudnátok segíteni?
Firefoxot használok,eddig nem volt gond,UPC modem csere történt connect boxra.Egy rakás oldalt nem tölt be a firefox.A modem beállítása jön be,ott már kilőttem a tűzfalat is. Firefox a címsávban az infóra kattintva kiírja a kapcsolat nem biztonságos.Többek között a nav tárhelyre sem tudok felmenni. Van valakinek ötlete? Kezdek elkeseredni..

(#60118) Syl válasza I.papi (#60117) üzenetére


Syl
nagyúr

Ismerős jelenség sajnos. Nekem router cserénél folyton a régi felületét akarta betölteni (history törlés után is) és állandóan hibát dobott. Aztán másnapra megjavult, a franc tudja mitől. :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60119) lck válasza I.papi (#60117) üzenetére


lck
senior tag

Rendszer óra jól jár ?

(#60120) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Újra raktam a rendszert, nulláról a FF -ot. 69.0.1. beraktam a chrome könyvtárba a userChrome.css -t, de a várt eredmény elmarad ami az lenne, hogy a böngésző fülek a menüsor alatt vannak és nem a könyv jező eszköztár alatt.
van erre valami gyógymód?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60121) EmptyParadox válasza Darkness (#60120) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

About:config-ban toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets true-ra van állítva?

(#60122) csako válasza Darkness (#60120) üzenetére


csako
veterán

Engedélyezni kell az userchrome.css használatát about:config-ban [link]
Ahogy azt előttem 1 perccel már leírta :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60123) I.papi válasza lck (#60119) üzenetére


I.papi
tag

Szia,igen.
Ezt is próbáltam:

signon.autofillForms.http = true
megkeresni: security.insecure_field_warning.contextual.enabled;true
ezt kell false-re állítani (jobb gomb a "true"-n)

Semmi változás.

(#60124) Darkness


Darkness
aktív tag

Ozrych, csako!

Köszönöm a segítséget.
Van valami leírás ezekről, hogy mit érdemes about:config - ban állítani?
kezd kicsit nyomasztó lenni, hogy minden beállítást úgy kell összevadászni egy nagyobb frissítés utan... :(

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60125) I.papi válasza Syl (#60118) üzenetére


I.papi
tag

Megjavult köszi mindenkinek a tippet.
Teljes history törlése az oldalakkal együtt,illetve az about config-ban újra ki/be kapcsolással,restartal, laptop,illetve router indítás után működik. :) :C

(#60126) SharpSA


SharpSA
veterán

Van olyan oldal (számlázó táblázat szerű elrendezés), ahol vízszintesen is kell görgetni. Azonban Androidon a szövegre nyomva a Firefoxban ez nem müködik, csak ha teljesen fel vagy le görgetek és a fent vagy lent keletkező üres részre nyomva görgetek balra és jobbra. Ez kb minden más böngészőben jól müködik. Van erre valami rejtett beállítás vagy kiegészítő, amivel a szövegre nyomva is lehet oldalra görgetni?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#60127) kiváncsi f..


kiváncsi f..
tag

A Firefox-al nem tudom használni az Eset I. S. Netbank és tranzakcióvédelmi modulját.
A hiba a Firefoxban van. Ezt írja ki, amikor próbálom megnyitni: A Firefox már fut, de nem válaszol. A régi Firefox folyamatot be kell zárni az új ablak megnyitása előtt.
Persze hiába zárom be, pár mp múlva újra megjelenik ez a szöveg. A Crome-val semmi gond.
A Firefox pár hete volt felfrissítve. Lehet azóta nem jó.
Lehet hogy a teljes törlés segít csak? :F

(#60128) Cs1csó válasza kiváncsi f.. (#60127) üzenetére


Cs1csó
félisten

"A hiba a Firefoxban van." Ez így erős. 2 dolog lehet:
1. Nem kompatibilis a legfrissebb FF-el a modul - nem az FF feladata, hogy menjen rajta ez a modul hanem az ESET feladata, hogy fusson a legfrissebb FF-en is.

2. nálad van valami gond vagy az FF-et vagy az ESET-et próbáld újratelepíteni.

(#60129) kiváncsi f.. válasza Cs1csó (#60128) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Abból gondolom, hogy FF a hibás, mivel a Chrome szépen megnyitja a védett böngészőt.
Oda-vissza. Értem ez alatt, ha a Chromban vagyok, és bankolni szeretnék, alig kezdem beírni, már ugrik is az Eset. Vagy az Esetből is rögtön nyílik a Chrome. A FF meg se így, se úgy.
A FF korábban is voltak gondok, amit egy felfrissítés látszólag megoldott. De úgy tűnik nem mindent. Úgyhogy a FF kezdem.
Köszi a választ!

(#60130) Cs1csó válasza kiváncsi f.. (#60129) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt nem értem, ha Mohamed nem megy a hegyhez akkor a hegy menjen Mohamed-hez? Szóljon az ESET a Mozilla-nak, hogy olyan böngészőt csináljanak amivel megy a kiegészítőjük. :C

Egyszerű, ha jól tudom van az ESET-nek magyar nyelvű támogatása beszélj velük, hogy a "69.0.1. Firefox Quantum 64 bites" verziójával - Windows 10 1903-as build x64 Hun - nem egy a böngésző moduljuk és csinálják meg.

Jack Oneill

:R :)) :C

Idézem magamat: 2. nálad van valami gond vagy az FF-et vagy az ESET-et próbáld újratelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#60131) Jack Oneill válasza kiváncsi f.. (#60129) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Legújabb Fox és ESET, minden megy. Előbb bankoltam. A héten minden nap bankoltam, semmi baj nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#60132) fanti


fanti
addikt

Sziasztok!

Ilyesmivel játszik a Kislányom, és van gyakran olyan, hogy játék közben egyszer csak fekete képernyő és semmire sem reagál, csak a reset segít.

Mi lehet a baj?

Win 10 pro HUN x64, FF legújabb, RX580-as kártya drivere is pár hetes.

Tudtok segíteni?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60133) abdulka1 válasza fanti (#60132) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Az adott időpontokban mit ír az eseménynapló?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#60134) fanti válasza abdulka1 (#60133) üzenetére


fanti
addikt

Az van ott, hogy :
Hiba : Az előző rendszerleállás váratlan volt.

Érdekes, hogy szinte csak azon oldal játékai csinálják ezt....
Vírus? Flash inkompatibilitás? Vagy mi lehet?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60135) abdulka1 válasza fanti (#60134) üzenetére


abdulka1
őstag

Más böngészővel próbáltad?

Kipróbáltam, és nálam el sem indul a játék Quantum, és Tor alatt, illetve a kaspersky vírust jelzett az oldal elhagyása után.

A Chrome alatt gond nélkül fut.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#60136) kiváncsi f.. válasza fanti (#60132) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Újra telepítettem a Firefoxot. Ugyanaz maradt a helyzet. :N

(#60137) kiváncsi f.. válasza Jack Oneill (#60131) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Bocsi, de Windows 7 32 bites az op. rendszerem. A Chrome-val semmi gond nincs.
Töröltem, újra telepítettem, de ua maradt. Más.
Miért akarja folyton helyreállítani induláskor a bezárt lapokat? Beállítás: indítás új lappal :Y

(#60138) fanti válasza abdulka1 (#60135) üzenetére


fanti
addikt

Köszi szépen, akkor inkább hanyagoljuk azt az oldalt.....a Kaspersky biztos, hogy nem a levegőbe beszél!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60139) abdulka1 válasza fanti (#60138) üzenetére


abdulka1
őstag

Biztos találtok máshol is hasonló játékot.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#60140) farkas-j válasza kiváncsi f.. (#60127) üzenetére


farkas-j
őstag

Windows 10 prof x64 Hun 1903-as build, Firefox Quantum 69.0.1 64bit és ESET Smart Security 12.2.29.0 mellett nálam rendben működik.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60141) #81556480


#81556480
törölt tag

Vajon miért nem töltődnek be a youtube kommentek? ( más böngészőben igen)

(#60142) Kékes525 válasza #81556480 (#60141) üzenetére


Kékes525
félisten

Reklámblokkoló? Valamilyen YouTube kiegészítő?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60143) #81556480 válasza Kékes525 (#60142) üzenetére


#81556480
törölt tag

semmi változtatás nem történt részemről, eddig se voltak ilyenek.

(#60144) #78693120 válasza #81556480 (#60143) üzenetére


#78693120
törölt tag

Private módban is csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#60145) Kékes525 válasza #81556480 (#60143) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért indítsd el letiltott kiegészítőkkel. Ha úgy OK, akkor kiegészítő probléma van. Ha úgy sem jó, akkor szűzrendszerrel (csinálj egy új profile-t firefox.exe /p). Ha szűzrendszer OK, akkor beállítás gondjaid van. A szűzrendszeredre átviszed ami kell [Transferring data to a new profile - Firefox] és a régit törlőd.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60146) junior11 válasza #81556480 (#60143) üzenetére


junior11
veterán

A FF saját tartalomblokkolójának kikapcsolása után is ez a helyzet?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60147) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Sziasztok.
Sokáig 64es FF-t használtam gond nélkül,de olvastam hogy sok újdonság (követés gátló stb) van és felfrissítettem 69-re,jó is gyorsabban indul de van egy "gond" amitől a falra mások :

Mikor megnyitok egy új fület megakad/lefagy 1-2másodpercre :O
pl: a ph-t böngészem és a érdekes cikkeket megszokom nyitom új fülön miközben maradok a főoldalon és ilyenkor nem tudok tovább görgetni míg meg nem nyílik az új fül és így 1-2 másodpercig lefagy. :Y
Minden oldalon ez van nem csak a PH-n,pedig ssd-n fut és eddig a frissítésig nem csinált ilyet . :W

Van ötlete valakinek hogyan lehetne megszüntetni ezt? :F
Mert különben vissza kell hogy térjek a 64-esre. :U

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#60148) Cs1csó válasza 69Raizen69 (#60147) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. csinálsz egy Firefox "felfrissítést" - beállítások - jobb felső sarok menü - Súgó - Újraindítást letiltott kiegészítőkkel ekkor lesz egy olyan opció is hogy FELFRISSÍTÉS válaszd ezt ez minden beállítást alapra állít és törli a kiegészítőket.
Ha megvagy teszteld majd ha jó akkor telepítsd a kiegészítőidet, és módosítsd a beállításaidat. A könyvjelzőket és a mentett bejelentkezéseket - jelszavakat - nem bántja

2. vagy fogod és újratelepíted a böngészőt - alapos eltávolítás után a users - user mappa mélyén törlöd manuálisan is a Firefox és a Mozilla mappákat, majd újratelepíted.
Még a Firefox törlése előtt a beállításokban módosítsd a szinkronizálandó dolgokat - ha használsz szinkronizálást - és csak a könyvjelzők és a bejelentkezések legyenek szinkronizálva mert lehet hogy a kiegészítők vagy a beállításokban van a hiba és a szinkronizálással visszahozod.

(#60149) 69Raizen69 válasza Cs1csó (#60148) üzenetére


69Raizen69
tag

Bocsi de ez nem opció.... már évek-óta úgy van beállítva minden ahogy most és sosem volt ilyen mitöbb mindig mentem a profil mappát ha esetleg gond lenne vissza tudjam állítani.

Amúgy már találtam egy megoldást a "Tartalom folyamatok korlátja" eddig 7 volt most a 69-esben 8 lett az alap ,de szerintem valami késleltetési gond van a 69-esben mert 1-nél többre állítva jelentkezik az említett "pillanatnyi fagyás"

Szóval ha másnál is jelentkezik ez nyugodtan állítsa a Teljesítménynél a Tartalom folyamatok korlátját 1-re
Amúgy így is 4 folyamattá veszi magát az FF és mintha kevesebb RAM-ot is enne így.

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#60150) kiváncsi f..


kiváncsi f..
tag

Én nemrégiben csináltam FF felfrissítést. Keletkezett egy mappa, Régi Firefox Adatok címmel.
Ezt érdemes megtartani, vagy törölhető?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.