Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59201) junior11 válasza Pityu. (#59200) üzenetére


junior11
veterán

Ami benne van az még a régi Edge, nem a chromium alapú, természetesen azt is lehet nyugodtan használni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59202) Pityu. válasza junior11 (#59201) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom nekem csupa androidra való chrome az egész kinézet.Csak azt a tököm binget ki lehetne valahogy lőni belőle.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59203) junior11 válasza Pityu. (#59202) üzenetére


junior11
veterán

Ami gyárilag a 19H3-ban van, az még a régi Edge, ami még mindig aktuális, az új, chromium alapú csak később jön valamikor, de le lehet tölteni és telepíteni, ahogy írtam még csak developer és Canary verzió érhető el, csak angolul, nem stabil kiadások, folyamatosan frissülnek és kapják a funkciókat. A binget le lehet cserélni Google-ra, pl ha párszor megnyitod a Google keresőt és aztán már a beállításokban fel kéne ajánlania a Bing mellett a Google-t is.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59204) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Egy elég idegesítő hibát tapasztalok, már jó ideje, több mint egy éve szerintem, más is találkozott már vele?
(beta csatornán vagyok)
A Youtube néha azt csinálja mikor rákattintok egy videóra, hogy betölti ugyan annak az "oldalát" de magában a videólejátszóban az előzőleg nézett videó rossz minőségű képe jelenik meg, és ha rányomok a lejátszás gombra, akkor valóban az előző videót játssza le, miközben alatta a cím, kommentek már az új videóé.
Egy lap frissítés megoldja, de akkor is idegesítő. Mintha a cache-ben össze akadnának a dolgok.

Létezik rá megoldás?

(#59205) Pityu. válasza junior11 (#59203) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Le lehet igen a binget cserélni de mégis oda pofátlankodik,hiába állítom google keresőre a bing jele ott van meg nem teljesen a googléban keres

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59206) Kékes525 válasza -FreaK- (#59204) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam nem csinál ilyet. Lehet, hogy egy addon miatt csinálja? Indítsd el letiltott kiegészítőkkel.[kép] Ha úgy jó, akkor kapcsold le az összes kiegészítőt és egyenként kapcsold vissza, miközben ellenőrzöd, hogy csinálja e. Ha letiltott kiegészítőkkel is csinálja, akkor próbáld ki szűz telepítéssel. Gyanítom, hogy nálad lehet valami.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59207) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez el lehetne tüntetni valahogy? Túl sok helyett foglal el.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59208) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv urak!

Ma reggel elinditottam a FF-ot es olyan ablakok nyiltak meg amiket 2,5-3eve nyitottam meg.. tegnap este 11korul kapcsoltam ki a gepet kb 20megnyitott ablakkal (mint mindig..) es most reggel az elozmenyek is a 2,5-3evvel ezelottiek.. vissza tudom hozni a tegnapi allapotot valahogy? FF 23.an frissitett..
felrobbanok... :W :W

:R

inditasnal a FF kerdezte h milyen profillal akarom inditani (meg sose kerdezett ilyet) volt egy valami generalt akarmi megy egy default ha jol emlekszem.. ott siman nyomtam egy entert es tovabb ment valoszinuleg itt lehet a cumi forrasa de sehol nem talalom hogy tudnam a "masik" profilt hasznalni.. :R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#59209) Kékes525 válasza Devil Smile (#59208) üzenetére


Kékes525
félisten

"volt egy valami generalt akarmi megy egy default ha jol emlekszem.."

Ezt kitudnád érthetően (magyarul ;] ) fejteni?

Addig is: 10. Kiegészítő szoftverek otthoni felhasználók számára Ezeket futtasd le.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59210) DS39 válasza Kékes525 (#59207) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem ez a cél, hogy felhívja a figyelmet a változásra. valószínű a következő főverzióban már nem lesz ott.

(#59211) Kékes525 válasza DS39 (#59210) üzenetére


Kékes525
félisten

"szerintem ez a cél, hogy felhívja a figyelmet a változásra"

Az enyémet már nagyon felhívta. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59212) Cs1csó válasza Kékes525 (#59211) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem sem tetszik de bevallom nem szoktam nézegetni. Amúgy szerintem is ahogy általánossá válik és mindenki figyelmét felhívták rá lehet megszűnik vagy jellemzően valaki hozzád hasonló aki még buzgóbb ír nekik és módosítják egy lenyíló megoldásra.

(#59213) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Szeretnék segítséget kérni. Szeretném átrakni a régi gépen levő profil-t, az új gépre, eddig kb 200 gépnél sikerült megoldani az appdata/mozilla mappa átrakásával, de most valamiért nem akarja ezt bevenni. Mind2 gépen FF 67 van fent. Hiába másolom át az új gépen a FF indításánál ki is írja, hogy új profilt hoz létre, de hogy miért azt már nem mondja meg. Valakinek 5let? :R

(#59214) csako válasza KaiotEch (#59213) üzenetére


csako
veterán

Gondolom köze lehet hozzá, hogy már telepítésenként létrehoz egy profilmappát...
Próbáld azt, hogy az új *sokkarakter* nevű profilmappát kiüríted és a régi tartalmát belemásolod.
Vagy a profiles.ini-t kell szerkeszteni a tartalma alapján értelemszerűen, hogy azt a profilmappát használja, amelyiket te akarod.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59215) Vakegérke válasza KaiotEch (#59213) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

A MozBackup lehet az üdvös megoldás, portable változata is van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59216) KaiotEch válasza csako (#59214) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azt csináltam, hogy az egészet kitöröltem és ráhúztam a régit, de úgy is létrehozott egy másikat. Megpróbálom ezt a MozBackupot, köszi.

(#59217) Vakegérke válasza KaiotEch (#59216) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen, meg fogod szeretni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59218) KaiotEch válasza Vakegérke (#59217) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezzel átrakta köszi, de nem egészen értem, miért hoz létre 2 profilt a FF magának egy default és egy default-release. Az utóbbiba kellett visszamásolni.

(#59219) Vakegérke válasza KaiotEch (#59218) üzenetére


Vakegérke
veterán

A lényeg az, hogy sikerült, a probléma feledhető. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59220) Devil Smile válasza Kékes525 (#59209) üzenetére


Devil Smile
őstag

Bocs, valoban kicsit erthetetlen volt..
Szoval amikor inditottam a FF-ot akkor feljott egy ablak atfutottam rajta de mar meg nem mondom mi volt benne 100%ra.. valami olyasmi h munkamenet folytatasa ezzel a profillal.. es volt valamilyen hosszabb nevu (mint mikor automatan general egy program felhasznaloi nevet) es alatta default profile.. nagy hirtelen ranyomtam az elsore mert ugy remlett hogy anno regisztraltam fiokot, mondom akkor az leszek "en".. hat nem.. :W eltunt minden nyitott oldal amit tegnap neztem es csak olyan oldalak jottek elo amiket 2,5-3evvel ezelott neztem (azert emlekszem ra, mert pont akkor koltoztunk meg kerestunk autot es azok az oldalak jottek be.. bank, hasznaltauto, gyerek butorok stb ) gondoltam elallitodott a datum aztan attol jonnek be hulyesegek, de nem... kisebb stroke utan mondom "sebaj" elozmenyekbol visszanyitok mindent aztan ennyi de ott is csak a 2,5.3evvel ezelotti dolgok voltak.. eltuntek a konyvjelzok, meg a rogzitett lapok is.. ujrainditottam a gepet is hatha csak vmi uri hobort de az sem segitett.. :((( :O

remelem most mar kicsit tisztabb lett..
:R :R

Op rendszer w10 pro (legalis)

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#59221) -FreaK- válasza Kékes525 (#59206) üzenetére


-FreaK-
veterán

Kipróbáltam, így is csinálja. Annyi változott, hogy ha ez történik, akkor megy tovább az előző videó, csak már az új címet mutatja. Nyomok most egy Ccleanert (néhány havonta szoktam), aztán újra telepítem szerintem, jobb ötletem nincs.

(#59222) Kékes525 válasza Devil Smile (#59220) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, hogy több profile-od van. Azok közül kell választani. Annak a módja pedig Firefox -p. Ilyesmi képet kell kapnod: [kép], Kipróbálod az összeset, hogy melyik az igazi. Azután ehez hasonlóan automatizálhatod: "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -no-remote -P default Ahol a "default" értelemszerűen az a profájl, amivel indítani szeretnéd a Firefoxot. Részletesebben: [link], esetleg ez is segíthet: A Firefox nem indul el - megoldások keresése, Általános Firefox problémák megoldása kiterjesztések, témák és a hardvergyorsítás problémáinak megoldásával

(#59221) -FreaK-

Szerintem is az újratelepítés a jó megoldás. Azért, hogy ne legyen olyan fájdalmas: Recovering important data from an old profile

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59223) Sam67


Sam67
csendes tag

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy FF.64.02 esetében van-e lehetőség a frissítésre való figyelmeztetés kikapcsolására?

Minden indítás után a bal felső sarokban jelzi egy szövegdobozban, hogy új frissítés érhető el, és felajánlja a frissítést, valamint, hogy nézzem meg az újdonságokat.

Nos, én nem szeretnék frissíteni, de sem a beállításokban, sem az about:configban nem találtam megoldást a problémára.
Nagyon idegesít, hogy hiába van letiltva a beállításokban a frissítés, mégis kikapcsolhatatlanul, állandóan ajánlgatja a lehetőséget.

A segítséget előre is köszönöm.

(#59224) HoaryFox válasza Sam67 (#59223) üzenetére


HoaryFox
őstag

Már bocsánat, de miért is gond, ha van egy frissebb, hibajavításokkal teli böngésződ? Sose értettem ezt, hogy miért ragaszkodnak az emberek egy verzióhoz. Én mindig örülök, ha van frissítés, teszem is fel őket bőszen, persze, van amikor elrontanak 1-2 dolgot :D

Szerk: De hogy válaszoljak a kérdésedre: [link]

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#59225) Sam67 válasza HoaryFox (#59224) üzenetére


Sam67
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget.

Sikerült megoldanom a problémámat az általad küldött link alapján.

(#59226) Cs1csó válasza HoaryFox (#59224) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ilyen kérdésekre nem akarod tudni és nem is kell tudnod a választ:
- vírusirtót nem használók
- 1-2-3 éves böngészőt használók
- 1-2-3 éve nem fejlesztett kiegészítőkkel operálók
- Windows 7-et vagy még mindig Windows XP-t használók
- a pótolhatatlan adatairól mentést nem készítők

Akik ilyen kondíciókkal vannak azokat elengedem.

(#59227) Cs1csó válasza Sam67 (#59225) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nem akarsz a legfrissebb stabil FF vonalon lenni akkor is van lehetőség "kvázi" hivatalosan védett terméket használni:
- Firefox ESR verzió
- Waterfox (ha jól tudom itt a biztonságot és a régi kiegészítőkkel való kompatibilitást ötvözik)

(#59228) Kékes525 válasza Cs1csó (#59227) üzenetére


Kékes525
félisten

+1 Ezért is érthetetlen, hogy egyesek miért ragaszkodnak régi, elavult Firefoxhoz.

"Waterfox (ha jól tudom itt a biztonságot és a régi kiegészítőkkel való kompatibilitást ötvözik)"

Plusz a Firefox Quantum tudását.

És egy ellenvélemény (hallgattassék meg minden oldal): Miért nem szabad a Firefox Forks-ot használni, mint a Waterfox, a sápadt Hold vagy a Basilisk?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59229) Pityu. válasza HoaryFox (#59224) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát most jól el is cseszték az biztos

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59230) DS39


DS39
nagyúr

A 67-esben már nincs benne az a Baidu kereső update, ami az előzőben még a CCleaner szerint benne volt. Ez pozitívum. Amúgy követik a Chrome-ot, kiegészítők futása korlátozható privátban, illetve az elmentett bejelentkezési adatokat, amit betölt kiszínezi, csak itt nem kék, hanem sárga hátteret kapott.

(#59231) HoaryFox válasza Pityu. (#59229) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nekem most perpill nincs semmi gondom vele, sem otthon, sem pedig a munkahelyemen :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#59232) Kékes525 válasza HoaryFox (#59231) üzenetére


Kékes525
félisten

A közelmúlt addon problémára célozhatott, de már minden rendben van. Az szívás volt a javából.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59233) Pityu. válasza HoaryFox (#59231) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem van ,zabál ezerrel lassul a böngészés néha nyögvenyelős de ezt más is írta itt meg volt cikk memória szivárgásról is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59234) Kékes525 válasza Pityu. (#59233) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem hiba a Te rókádban van. Érdemes lehetne utánanézned, hogy mi okozza. Amúgy a "memória zabálás" nem biztos, hogy rossz, mivel a memória használat a rendszer gyorsításáért van. Üres memóriával kénytelen az HDD-hez vagy az SSD-hez fordulni, ami sokkal lassabb. Másrészt miért probléma, ha mondjuk a rendelkezésre álló memória akár 90%-át is felhasználja? Sokat dolgozol multitaszkingban? Persze ennyit csak szélsőséges esetben használna. A enyém ennyit használ 15 tab, 25 aktív kiegészítő mellett: [kép] Ez szerintem nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59235) HoaryFox válasza Pityu. (#59233) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ezek közül egyik sem jelentkezik nálam. Pedig otthon napokig - hetekig be se zárom a böngészőt pl.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#59236) Pityu. válasza Kékes525 (#59234) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha nállam van a baj akkor pár nappal ezelőttig miért működött rendesen jóval több lappal meg hasonló oldalakkal?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59237) Kékes525 válasza Pityu. (#59236) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert időközben történt valami nálad. Ha nem nálad a baj, akkor mindenki másnak, néhány kivétellel, miért jó? A programok nem szoktak "csak úgy" elromlani. A hiba oka lehet: beállítás, addon, vírus.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59238) Pityu. válasza Kékes525 (#59237) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vírus nincs friss a rendszer 1903

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59239) Kékes525 válasza Pityu. (#59238) üzenetére


Kékes525
félisten

Mivel ellenőrizted?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59240) Pityu. válasza Kékes525 (#59239) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Alapból ban fent pár maleware meg vírusketeső amivel néha át ellenőrzöm a rendszert meg ahogy írtam friss telepítés.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59241) Kékes525 válasza Pityu. (#59240) üzenetére


Kékes525
félisten

De konkrétan mikkel? Mert ha probléma van, akkor nagyon nem mindegy, hogy mivel nézed meg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59242) Pityu. válasza Kékes525 (#59241) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Eset online scanner, malwarebytes,zemana anti malware,meg defender.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59243) Kékes525 válasza Pityu. (#59242) üzenetére


Kékes525
félisten

Firefox (böngésző) probléma esetén ez kihagyhatatlan: AdwCleaner, szerintem. Persze, ha nincs vírus, akkor is még maradnak az addonok és a beállítások.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59244) lovi27 válasza Pityu. (#59240) üzenetére


lovi27
addikt

Ha van, nálad lehet valami gond. Nekem 12GB RAM van a gépben. Ebből alaphelyzetben 5.1GB foglalt, de csak azért ennyi, mert untam, hogy nem használja eléggé a Windows a sok RAM-ot és csináltam egy 3GB-os RAMDISK-et az átmeneti tárolók számára. Így is egyszerre 80 oldalt meg tudok nyitni a FF-al, és akkor kb. 1 GB marad üresen Ha bezárom szépen felszabadítja az elfoglalt memóriát és visszaáll az alaphelyzet. Semmilyen szivárgást nem tapasztalok. Igaz, nem szoktam nézegetni, mert minek amíg nincs gond. Csak most tettem, hogy te panaszkodtál.

Ha csak a memória kijelző program miatt aggódsz, inkább töröld le és ne használd. Felesleges. Annál jobb minél kevesebb memóriarezidens programot használsz. Ezek is csak plusz memóriát és CPU erőforrást zabálnak. Ha kíváncsi vagy rá ott a Windows Feladatkezelője. Behívod és abban megnézed. Ha végeztél bezárod, nem kell annak állandóan a háttérben futnia.

[ Szerkesztve ]

(#59245) Kékes525 válasza lovi27 (#59244) üzenetére


Kékes525
félisten

A baj az, hogy a Firefox sajnos nagyon kevés memóriát használ. 16 GB-om van és 200 lap megnyitása után is csak ennyi memóriát használ: 680 MB!!! A többit leteszi a lemezre, így viszont nem tud elég gyors lenni. Habár nekem így is gyors.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59246) Matthewus válasza Kékes525 (#59245) üzenetére


Matthewus
őstag

Add össze az összes folyamatot, több lesz az.

(#59247) Pityu. válasza Kékes525 (#59243) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem igazán allitgatok sok mindent meg max 4 addon van fent,majd kesobb átnézem az egészet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59248) Pityu. válasza lovi27 (#59244) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A szivárgásról valaki itt be is linkelt egy oldalt majd nézd vissza. Nem a program miatt aggódok csak kis használat után nyögvenyelős lesz.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59249) Kékes525 válasza Matthewus (#59246) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van. :K Megtévesztett a hierarchikus ábrázolás. :D Szerintem ilyen ábrázolásban a legfelsőnek a teljes memória használatot kellene mutatnia. Helyesen mintegy 6.7 GB. Egy picit árnyaltabb a kép. :D De szerintem ez is rendben van 200 lapnál.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59250) Vakegérke válasza Cs1csó (#59227) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hadd fejezzem ki hálámat. :)
Letöltöttem a portable Waterfoxot, a profilmappa tartalmát átmásoltam a Firefoxból. Minden a megszokott módon működik, egyetlen kiegészítőt sem vesztettem el.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.