Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59751) aprokaroka87 válasza lm83 (#59744) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én úgy tudom hogy a kriptobányász scriptek a cpu-t terhelik, nem a memóriát.
de lehet tévedek.

(#59752) Kékes525 válasza aprokaroka87 (#59751) üzenetére


Kékes525
félisten

Jól tudtad. :K

(#59750) Ozrych

Köszi, kipróbálom. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59753) Cs1csó válasza Kékes525 (#59748) üzenetére


Cs1csó
félisten

A GlassWire kicsit sok erőforrást használ, én ezt tapasztaltam. Mennyit eszik nálad?

Sajnos a NetSpeedMonitor-t már nem fejlesztik és csak kompatibilitási módban települ de utána szépen és hiba nélkül fut.

Használom a Windows Firewall Control-t emellett is mehet a GlassWire? Ez a GlassWire Network nem önálló program, hanem a GlassWireFirwall része?

csako

Igen, ilyet láttam nagyon elegáns, csak én szeretem a "teli" tálcát.

Ozrych

Kösz a tippet, ezt ki fogom próbálni.

(#59754) Kékes525 válasza Cs1csó (#59753) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon keveset, ha a háttérben van. Előtérben viszont sokat, de előtérben csak azt használom (ezért nem zavar a sok fogyasztás) és az a teljes PC használat idejéhez képest elhanyagolható. Azaz összességében kevés erőforrást használ.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59755) Abrion válasza Matthewus (#59740) üzenetére


Abrion
senior tag

köszi :)

(#59756) lm83 válasza Cs1csó (#59745) üzenetére


lm83
őstag

Az F12-es gombot ha megnyomod akkor ott pl. a TELJESÍTMÉNY vagy a MEMÓRIA fülön megnézheted mi, hogy használja a géped erőforrásait.

Ez a két fül nem mutat semmit.
Itt kellene látnom, hogy az adott fül mennyit használ?

(#59757) Kékes525 válasza lm83 (#59756) üzenetére


Kékes525
félisten

Az F12 lenyomása után el kell indítani és akkor láthatod.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59758) junior11


junior11
veterán

Srácok használja vki a Cookie AutoDelete bővítmény? Hogy a legjobb konfigurálni? Vmint hogy állítsam be, hogy pl. a Google és a FB oldalakról tisztítás után automatikusan ne jelentkezzen ki? Fehérlistára raktam őket, de vmit tuti rosszul csinálok, mert az auto tisztítás után ismét kijelentkeztet az említett oldalakról. Köszi minden tanácsot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59759) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Sziasztok!
Átírtam pár adatot egy honlapon (elem vizsgálata), majd elmentettem. Meglehet oldani valahogy, hogy mikor az én gépemen valaki azt a honlapot nézegeti és rámegy arra a menüpontra, akkor az én szerkesztett oldalam jöjjön ki? Nem az egész weblapot szerkesztettem meg, csak 1 db 'oldalt' a weblapon.
Remélem érthető, előre is köszönöm a választ.

(#59760) ledgeri válasza kovacslevi98 (#59759) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Első ránézésre nem, mert -ha nem sajátkezelésű a weblap-, ha a böngésző betölti a weblapot, akkor a linkeket is, így ha X gombra történik kattintás, akkor Y link töltődik be, bármi is történjen...

Egyébként meg nagyobb programozással meg bármi lehetséges!

Miért lenne jó egy ilyen csere?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59761) EmptyParadox válasza kovacslevi98 (#59759) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ha írsz egy scriptet, akkor megvalósítható.
Violentmonkey kiegészítő jó erre pl.

(#59762) Matthewus válasza kovacslevi98 (#59759) üzenetére


Matthewus
őstag

Esetleg ez is jó lehet: [link]

(#59763) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mi a legnagyobb rizikó, ha dev. editionnel, vagy a Nighty-val nyitok meg egy main branch profilt?
Mi veszhet, és mi az amit biztosan nem érint egy véletlen nyitás?
Mi az ami biztos, hogy nem lesz hálás, amikor mainben újranyitom?

Mivel másképp nem tudom szűrni a dolgokat, minimum 3 telepített firefox telepítés kell:
Egy fő, rendesen addonozott, miegymással rendelkező profilt futtató
Egy zenelejátszós, másra nem használt, csak lastfm addont használó profilt futtató
Egy ami csak azért létezik, hogy az legyen az alapértelmezett, így azt nyissa meg bármi ami böngészőt akar nyitni...

Most 5 van fent: két fővonalas, egy béta, egy dev, egy nighty... kettőnek menni kell (tálcán már nem férek :))

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59764) Cs1csó válasza ledgeri (#59763) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alapvetően 2 kockázati tényezőt látok:
1. a böngésző felületének túlságosan agresszív átszabása amikor minden xir-xar méretét, helyét kinézetét át akarod állítani mondjuk valami régi verzióra hajazó kinézetre
2. a KIEGÉSZÍTŐK de ezek közül is azok amik nagyon régiek esetleg több évesek, és esetleg jobban is belemásznak a böngészőbe.

Nekem pl. semmi skinezés sincs úgy használom ahogy van még a témát sem módosítottam, van pár kiegészítőm de közülük talán 1-2 ami kockázatos lehet, amiket használok:
- Nano Adblocker - gyorsan fejlesztik nem problémás
- Nano Defender - gyorsan fejlesztik de némi problémát okozhat
- Fixed Zoom - tesztelem a Zoom Page WE helyett - fapados de nekem tökéletes és realíve friss
- IM translator - gyorsan fejlesztik nem hiszem, hogy gondot jelent
- OneTab - nem hinném hogy gond lenne vele
- Unseen - Facebook-on teszi a jelenlétemet láthatatlanná - ez már okozhat problémát ha máshol nem a Facebook-on mivel régi

A DEV verziót NEM ajánlom, túl gyorsan fejlesztik, kísérleti funkciók, leállíthatatlan adatküldés
A Nighty már határeset
A BETA az amit nyugodtan lehet hasznáni szinte semmi hátrányát nem lehet érezni

[ Szerkesztve ]

(#59765) ledgeri válasza Cs1csó (#59764) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem kevered a Nigty-t meg a Dev-et?
A nighty ami naponta frissül, és 3 verzióval korábban jár...

Mindenesetre köszi!

Más: Az firefox a .exe-jéből szedi az ikonját, vagy a C:\Program Files\Firefox Nightly\browser\VisualElements -ből?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59766) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Androidos Firefoxban tobbszor nem jelent meg tartalom egy-egy weboldalon. Rajottem, ha kikapcsolom a kovetesvedelmet, akkor mar oke. Ez normalis?

(#59767) VIPowER válasza junior11 (#59758) üzenetére


VIPowER
senior tag

Használd ezt helyette. Nálam tökéletesen működik. Amit fehér listára teszel nem törli, amit nem, azt beállított idő után törli (nálam 10 sec).

(#59768) junior11 válasza VIPowER (#59767) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, azóta már jobban működik.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59769) Cs1csó válasza ledgeri (#59765) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R igazi akkor szerintem a Nighty is túlzás a dev - develop - tehát fejlesztői verzió azt sem ajánlom. (már régen foglalkoztam velük) A Nighty-t próbáltam - már emlékszem - és tényleg gyakran frissült, túl gyakran. DE a BETA-nál semmi gond nem volt.

(#59770) csako válasza ledgeri (#59763) üzenetére


csako
veterán

67-es vagy 68-as verzió óta nem enged kisebb verziójú firefoxszal ugyanazt a profilt megnyitni, mert reklamál, hogy ez újabb verzióhoz való. Szóval, ha véletlen megnyitod a pl. Beta/Dev-vel vagy Nightly-val a stabilét, akkor necces lesz a helyzet, mert előbb ki kell kapcsolni az erre vonatkozó védelmét, és akkor sem biztos, hogy minden rendben lesz.
Nightly-t amúgy én sem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59771) netpeti98 válasza Cs1csó (#59769) üzenetére


netpeti98
addikt

Régebben egyszerűsítették a frissítési csatornákat: [link]

Pl jelen esetben így néz ki:
Stabil: Firefox 68
Beta és Dev: Firefox 69
Nightly: Firefox 70

A Beta és Dev között leginkább a fejlesztéshez kapcsolódó alapbeállítósokban, a külön profilban és pár apróságban van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#59772) ledgeri válasza Cs1csó (#59769) üzenetére


ledgeri
nagyúr

&(#59770) csako Köszi!

Akkor lehet, hogy a biztonság kedvéért felmegy egy harmadik stabil, a nemstabilak meg le... Ahogy magamat ismerem egyszer úgy is mellé kattintok...
(kár, hogy a bétának nincs külön inkonja...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59773) vlevi válasza Cs1csó (#59769) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem az a baja a Nightly verziónak, hogy túl gyakran frissül. Az a nevében is benne van.

Tegyük helyére a dolgokat, mert mintha sokan nem lennének tisztában azzal, hogy mi mire való, mit kockáztat a használatával.
A Nightly verzió minden nap egy új build, viszont nem ajánlott a használata, főleg kritikusabb környezetben, mert azon kívül, hogy a compiler elfogadta, túl sok teszt, ellenőrzés nincs mögötte. Bármikor bármilyen hiba lehet benne, akár teljes profil összeborulás, adatszivárgás, bármi, szóval ennek ismeretében tessék használni. Viszont az is igaz, hogy minden apró változatatás, újdonság ebben jelenik meg talán leghamarabb. De ezek az újdonságok sokszor eléggé elnagyoltan jelennek meg, és hetek alatt finomodnak, eltűnnek, újra megjelennek, ahogy próbálkozik a Mozilla team azzal, hogy milyen legyen.

A Developer az inkább a webfejlesztőknek ajánlott kiadás, vannak benne olyan változtatások, amikből az átlagfelhasználó nem vesz észre semmit, vagy, ha észre is veszi, csak útban van neki, de egy webfejlesztőnek jól jön.

A béta is csak egy tesztverzió, de már nem annyira lutri, mint a nightly.

(#59774) Cs1csó válasza vlevi (#59773) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#59775) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!!

Ezt mi okozhatja?

reklám blokkolóm van, de az ilyet nem csinál...legalább is nem tudok róla

WOT: kissio

(#59776) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, a Speedometer 2.0-nál a teszt lefutás után a kisebb szám a jobb? (Tehát ha gyorsabbal lefut a teszt)

(#59777) Rimuru válasza Cs1csó (#59776) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem. Kisebb szam eseten kevesebb fut le adott idon belul, tehat lassabb.

Vigyázat, csalok!

(#59778) Kékes525 válasza Dr.Én (#59775) üzenetére


Kékes525
félisten

VGA kártya direvere? Kapcsold ki a hardver gyorsítást (javasolt teljesítménybeállítások használatánál). Végleges megoldásként cseréld le a kártya driverét egy újabbra. Ha a legújabb van rajta, akkor egy régebbire.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59779) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Lehetséges, játék alatt nem veszek észre semmi grafikai problémát..
De haza érek, újra teszem..

WOT: kissio

(#59780) Kékes525 válasza Dr.Én (#59779) üzenetére


Kékes525
félisten

Attól még lehet. Ki kell próbálni, amiket javasoltam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59781) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

A maintenance service szolgaltatasnak meg van letjogosultsaga? Mert olvastam, hogy uj frissitesi mehanizmusa lesz a firefoxnak, ami teljesen mashogy fog mukodni, nem lesz tobbet ez a szolgaltatas. Egyelore ez mukodik meg? Mert nem frissul egyutt a firefox bongeszovel.

(#59782) Kékes525 válasza Jack Oneill (#59781) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem még működik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59783) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Firefox nyomtatási gondom van. A fájl menü, oldalbeállítás résznél a margó beállításainál átállt hüvelykre, így túl széles a margó.

Alaphelyzetbe állítottam a Firefoxot, megjavult, de következő indításkor megint hüvelyket ír milliméter, vagy centiméter helyett. Nyilván 0.5-re állítva így is jó, de hogy tudnám visszaállítani metrikus mértékegységre? Másik gépen is ugyanígy megy, szóval gondolom valami frissítéssel hülyült meg. Ötlet?

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#59784) Dr.Én válasza Kékes525 (#59780) üzenetére


Dr.Én
veterán

Megnézem mindenképpen... :R

WOT: kissio

(#59785) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen lehetőség van a Firefox gyári beállításaira visszaállni?
Most pl.a pop up funkciót szeretném állítani,csak nem tudom,hol lehet nyomtatásnál.

(#59786) junior11


junior11
veterán

Srácok manapság van még értelme a Noscript bővítményt használni? Régebben ajánlott volt, mondjuk haladó módban beállított uBlock Origin mellé is érdemes még felrakni vagy sem? Ti használjátok?

Vmint érdekelnének még ezek is:
- Privacy Badger (ha jól olvastam és értelmeztem, heurisztika alapján szűr, néha akadt, hogy blokkolt, amit az uBlock nem)
- Decentraleyes

Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59787) temporello válasza Dr.Én (#59775) üzenetére


temporello
tag

A videó alatti kommentekből illetve a jobb alsó sarokban látható logóból következtetve ez nem hiba.

(#59788) Kékes525 válasza junior11 (#59786) üzenetére


Kékes525
félisten

Én nem használok uBlock Origin mellé. Médium módra van állítva, nekem az elég.

A másik kettőt is használom, szerintem érdemes, nem fogják a böngészést.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59789) junior11 válasza Kékes525 (#59788) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, én sem, csak kíváncsi voltam, ublock mellé érdemes vagy sem. Az utolsó FF verzióban a bővítményeknél különféléket ajánlgat, így jutott eszembe.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59790) Dr.Én válasza temporello (#59787) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor nincs több kérdésem...
kommenteket nem néztem.. :B

:R :R :R

WOT: kissio

(#59791) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, a Firefox beállításaiban az Általános résznél felül van egy olyan rész:

"A böngészőjét a szervezet kezeli"

ez pontosan mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#59792) Kékes525 válasza Cs1csó (#59791) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyen beállítást én nem látok. Milyet használsz? Az enyém Firefox 68.0.1 (64 bites).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59793) Lui04 válasza Cs1csó (#59791) üzenetére


Lui04
aktív tag

[link] Nem avastot használsz véletlenül?

(#59794) Cs1csó válasza Lui04 (#59793) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, az van! Mindjárt átrágom magam rajta, hogy akkor ez mi a túró! :R

Elolvastam, nem sokkal lettem okosabb, látom belenyúlt a böngészőbe az Avast de most ez jó vagy sem?
Az about:config-os dolgok nem mindegyike tiszta.

Kékes525

[ Szerkesztve ]

(#59795) Cs1csó válasza Lui04 (#59793) üzenetére


Cs1csó
félisten

Feltettem kérdésként a hivatalos Avast fórumon és ott is ezt linkelték, egyszerűen törölni kell és akkor az about:config-ban is eltűnik a zárolt enterprise security rész.

(#59796) Kékes525 válasza Cs1csó (#59794) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem pontosan az van ide írva, mint amit írtál. Szervezete és nem szervezet "A böngészőjét a szervezete kezeli". Ez teljesen értelmetlen, legalábbis magyarul.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59797) Cs1csó válasza Kékes525 (#59796) üzenetére


Cs1csó
félisten

A böngészőmet "fotóztam" gondolom a magyar nem az erősségük, az about:config-ban ez a sor volt ZÁROLVA:

és mint látható most False

A böngésző központi irányítás alatt van, "szevezet" jelen esetben az Avast ellenőrzi.

[ Szerkesztve ]

(#59798) Kékes525 válasza Cs1csó (#59797) üzenetére


Kékes525
félisten

"A böngésző központi irányítás alatt van, "szevezet" jelen esetben az Avast ellenőrzi."

Mit értenek pontosan ez alatt? Mint minden "jól nevelt" vírusirtó ellenőrizni tudja a böngészőt. Mit tud az avast ezenkívül, amit a többi nem?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59799) Rimuru válasza Cs1csó (#59797) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyebkent ha rakattintasz az uzenetre akkor kihozza hogy mik vannak beallitva.
Itt pedig minden egyeb info a dologrol.

Vigyázat, csalok!

(#59800) Cs1csó válasza Kékes525 (#59798) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy colomb2 is írja pár dolog át lett állítva az about:config-ban ott a lista, hogy mi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.