Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59951) svgyula válasza brugo (#59947) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Erre bármit lehet mondani. Nézz vissza 10 éve a 2GB is királyság volt! A mai játékok meg már a 8GB-t is kevelsik. Szerintem nem a firefox fogja habzsolni a memóriát ill közvetlen igen! DE ezt az idióta web oldalakon elhelyezett felesleges tartalmak nagysága teszi! Arra meg, hogy 10 év múlva ezek mire lesznek képesek még az üveggömbös jóslás sem tud megnyugtató választ adni. Lehet már 16K felbontással küldik a lábszag eltávolító reklámot meg a farok hosszabbító ajánlást-nőknek a férfiaknak pedig a mellnagyobbítást! :DDD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59952) Kékes525 válasza trialboj (#59949) üzenetére


Kékes525
félisten

Állítsd be a letöltési könyvtárat. [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59953) EmptyParadox válasza Pierre75 (#59946) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

(#59954) Pierre75 válasza EmptyParadox (#59953) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nagyon köszönöm!

(#59955) Pierre75 válasza csako (#59942) üzenetére


Pierre75
senior tag

Megnéztem az általad ajánlott 1000x jobb (gyorsabb, testreszabhatóbb) a Trans Mate-nél! Nagyon köszönöm!

(#59956) mis69


mis69
tag

Sziasztok!
Azt szeretném elérni hogy én határozhassam meg hány lapot lássak egyszerre felül. Ne kelljen a nyíllal mozgatni a lapokat mert nem fér el az összes amit megnyitottam.

(#59957) ledgeri válasza mis69 (#59956) üzenetére


ledgeri
nagyúr

.... operán próbáltam ezt a hozzáállást, és az az eredménye, hogy a lapok X-méretre zsugorodnak, és a weblap-kis-ikon az X alá szorul, ha egyáltalán az kifér.... Alig látni melyik lap melyik.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59958) mis69 válasza ledgeri (#59957) üzenetére


mis69
tag

Nekem olyan 20 lap kellene hogy látszon az még menedzselhető még látszanak a lapok.

(#59959) csako


csako
veterán

Frissített 70.0b1-re :C
Ugye a névjegynél történt változás a korábbi hírhez méltóan. Volt - Lett
Más változás, amit észrevettem, hogy egy kék pötty jelenik meg a lakatnál azon weboldalak esetében, ahol engedélyezve van valami pl. értesítések, felugró ablakok stb. Ja és remekül értesített az első közösségi média követés blokkolásnál :D kicsit másmilyen lett a pajzsocska is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59960) junior11 válasza csako (#59959) üzenetére


junior11
veterán

Igen, cikkeztek is, hogy a 70-es verziótól több újítás, változás várható. Az új dizájn miatt szegény rókának már lába sincs 😱😁

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59961) Kékes525


Kékes525
félisten

Valami oknál fogva nem működik a Video Resumer addon-om. A videók ismételt elindítása előtt pontosan mutatja az előző pozíciót, de amikor elindítom a videót, akkor elölről kezdi a videót a folytatás helyett. Tudnátok ebben segíteni, hogy miért, mi lehet a baj? Firefox 68.0.2 (64 bites).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59962) Cs1csó válasza junior11 (#59960) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek a dolgok igazán sosem érdekeltek, ha marad az irány és implementálják a modern technikákat (pl. mikor sokáig lemaradásban voltak a Chrome-hoz képest ami már a kezdetektől több folyamatként futott ezáltal jobban védve volt az összeomlásoktól ) akkor nem lesz gond.

(#59963) lovi27 válasza Kékes525 (#59961) üzenetére


lovi27
addikt

Úgy gondolom az lehet az alapvető probléma, hogy ezt az addont két éve nem frissítik, míg a Google folyamatosan variál a reklámokkal. Természetesen miattunk, hogy minél testreszabottat kapjunk... :DDD :D

Ha jól értem - nem használom az addont - a hozzászólásoknál valakinek hasonlóra problémára a következő megoldás segített. Hátha neked is megoldás egy darabig: "I have been experiencing an issue with videos from links with a specific timestamp don't load. But setting media.mediasource.enabled or media.webm.enabled to false seems to fix this."

[ Szerkesztve ]

(#59964) Kékes525 válasza lovi27 (#59963) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Ez használt: media.webm.enabled to false. :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59965) junior11


junior11
veterán

Megjelent a Firefox 69.0

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59966) SP4C3 válasza junior11 (#59965) üzenetére


SP4C3
veterán

( ͡° ͜ʖ ͡°)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59967) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Frissítettem a 68.0.2-es verzióról a 69.0-ás verzióra (64bit, Win10), viszont problémám akadt.
(Az új verzióval bizonyos céges belső Zabbix szerver monitoring weboldalra nem enged beléptetni.
Nem ez a lényeg, hanem:

Downgrade-eltem 68.0.2-re, viszont a profilt immár nem nyitja meg, panaszkodva, hogy régebbi verzióval próbálom használni. Csak kilépni lehet, vagy új profilt létrehozni.

Az about:profiles parancsot ismerem, de az sem segít, mert hiába állítom be indítás után hogy az adott profilt használja, utána indításkor megint panaszkodik. Kézzel is persze be tudok állítani mindent , de az macera.

Hogyan tudok egy újabb verziós profilt régebbi Firefox verzióban használni?

(#59968) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, nem tudna valaki segíteni abban, hogy megtaláljam mi lehet a gond? :B

Korábban már írtam, hogy 63.0.3-nál újabb Firefox az Instagram és egyes Facebook Story videókat nem tudja lejátszani, csak hang van. Ezeken az oldalakon a többi videóval nincs gond, csak a Storykkal. (amik 24 óráig vannak fent). Látszólag ugyanolyan .mp4-ek, mint a simák, de más a videó méret.
Azóta volt pár Firefox verzió és a 67.0.4 és 68.0.1 verziókkal ismét megjavult egy időre, de már azokkal sem jó. Csak a 63.0.3-al nincs probléma. Nem köthető rendszerhez, sem beállításhoz, sem kiegészítőhöz, sem semmihez. Amit lehetett átnéztem, kipróbáltam, tiszta böngészővel, hw gyorsítás nélkül is, Portable verziókkal is. Gyanakodhatnék a rendszerre, de ugyanez van a másik gépemen, ami teljesen más gép, csak annyiban egyeznek, hogy Intel CPU és VGA van mindkettőben. (VGA drivert próbáltam újabb és régebbivel... )
Crome alatt semmi gond, de nem akarok emiatt böngészőt váltani és 2 böngészőt sem akarok futtatni. Operával sem jó egy ideje, pedig az is Chrome motor...
63.0.3 óta változtattak valamit a böngészőben, de már nagyon idegesít. Furcsa, hogy egyes verziókkal (67.0.4, 68.0.1) miért lett újra jó egy ideig, aztán mi "rontotta" el?

Ez már annyira rejtély. Nem rendszer, sem codec, vagy biztonsági dolog, sem a 125% DPI nagyítás miatt. Hiszen egyszer jó, máskor nem.
Azt tudom Chrome saját codeceket használ. Ezen kívül nem tudom még miben más, aminek köze lehet.
Instagramot sokszor frissítik, változtatják.....de a 63.0.3 még mindig jól jeleníti meg... :U

[ Szerkesztve ]

(#59969) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Szerintem Codec probléma lehet. (pár óra múlva törlődnek ezek a videók)
Pl ezt a kettőt most simán letudom játszani.
video1
video2

ugyanazon a profilon ezeknél már nincs kép.
video3
video4

[ Szerkesztve ]

(#59970) csako válasza batagy (#59967) üzenetére


csako
veterán

--allow-downgrade

Ezt kell a parancsikonba tenni, azt hiszem a Célhoz.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59971) csako válasza Krystal_s (#59968) üzenetére


csako
veterán

Intel VGA probléma lehet inkább, ugyanis nekem Nvidia videokártya mellett még soha semmi problémám nem volt az insta sztorikkal, pedig már a 70-es bétánál tartok.
Amikor csak hang van, akkor egy állóképet jelenít meg? Mert ez mondjuk nem tűnne fel, általában hang nélkül pörgetem őket nagy sebességgel :D

Szerk.: Próbálj egy olyan gépet találni, ami nem Intel, másra nem tudok gondolni.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59972) Cs1csó válasza Krystal_s (#59969) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindegyiket viszi (Firefox x64 69-es GTX 970VGA Windows 10) az alsó kettőnél nincs hang.

(#59973) Syl válasza csako (#59971) üzenetére


Syl
nagyúr

Normális OS kell hozzá :D
FF69, Intel CPU, Intel GPU - hibátlan

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59974) Apaxp válasza Krystal_s (#59969) üzenetére


Apaxp
senior tag

Esetleg próbáld meg felrakni az imagus kiegészítőt.
Most a 69-es 64 bites firefox verzióval néztem a linkelt 4 videót és elég volt az egérmutatót rátenni és klikkelés nélkül indult mind a négy.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#59975) Krystal_s válasza csako (#59971) üzenetére


Krystal_s
addikt

Intelre gondolnék én is, mert az Nvidias gépen jó. Bár volt egy időszak, amikor az sem játszotta le a Storykat..
Viszont, ha letöltöm ezeket a videókat, akkor jók és bármilyen más oldalakon sincs gond.
Intel HD4000 legújabb és egy korábbi driverrel sem változott.
Amennyiben VGA gond, akkor FF 63 és Chrome alatt miért nincs gond :F Ezt nem értem.

Köszönöm mindenkinek, aki megnézte. Tudom, hogy másnál jó. :(

Syl: Normális eredeti Dell Win7 Prof (Dell Latitude notebook), a másik Toshiba Win7.
Apaxp: Megnézem majd az imagust...

(#59976) csako válasza Krystal_s (#59975) üzenetére


csako
veterán

Most eszembe jutott, hogy esetleg ezekben a "media" beállításokban lehet különbség a verziók között. Meg lehetne nézni, ha mondjuk az mp4-re vonatkozóakat átrakod arról, amin vannak.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59977) yanna


yanna
őstag

Megszívatott a 69-re váltás. Tisztán telepítettem miután elmentettem a profil mappát, de hiába írok felül mindenütt mindent csak szűzen indul. Én csinálom rosszul?

(#59978) yanna válasza yanna (#59977) üzenetére


yanna
őstag

Az about:profiles után ˇProfilozás indítása új böngészőben" viszont mindent lát, de fogalmam sincs hogyan lehetne ezt alapértelmezetté tenni. :O

(#59979) yanna válasza yanna (#59978) üzenetére


yanna
őstag

Megvan, a default profilt kellett alapértelmezettnek beállítani. Kissé megtévesztett a megfogalmazása.

(#59980) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Váratlan win 10 újratelepítés után,nem tudom visszaállítani a könyvjelzőim,stb-ket. Onedrivon találtam html formátumban mentést,azt hogy lehet belevarázsolni és hová?

(#59981) Syl válasza Krystal_s (#59975) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak egy kis trollkodás volt részemről. Nem komolyan venni :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59982) Krystal_s válasza Krystal_s (#59975) üzenetére


Krystal_s
addikt

Néztem pár ilyen bejegyzést. Sajnos elég sok változott. Képtelen vagyok mindent átnézni.
Amiket próbáltam és most ez, ami ki van emelve a képen 63-ban még volt most a 69-ben már nincs. Létrehoztam, false, true értékekkel, de nem jó.

Közben megnéztem Ubuntu alatt, FF 66.0.3. Na ott még csak el sem indulnak alapból a videók. Külön letölti, de úgy sem tudja elindítani. Telepíteni kell hozzá kodeket.
"MPEG-4 AAC decoder, H.264 (Main Profile) decoder are required to play the file, but are not installed."

Windows verzióban alapból telepítve van az OpenH264 kodek 1.8.1. Még erre is gyanakodtam, ezért az FF63 profil mappáját (az egészet) átmásoltam egy új FF69-be. És ez a durva, hogy így sem lett jó. Pedig ezzel elvileg átvitte az összes beállítást, kodeket stb.

Syl: Semmi gond, kicsit vettem csak magamra. :B Próbálok odafigyelni az ilyen alap dolgokra, de attól még jogos a felvetés, mert lehetne bármilyen okosított, butított rendszer, vagy simán Win7 N, amiből hiányoznak a médiás dolgok. Bár akkor korábban (63 előtt) is gondom lett volna.

Ránéztem az Nvida VGA-s gépre és azon még FF alatt mennek a Storys videók, viszont Opera alatt ott sem.

(#59983) Matthewus válasza Krystal_s (#59982) üzenetére


Matthewus
őstag

Egy olyan videón, amit nem játszik le, nézd meg mit ír a konzol (CTRL+Shift+K)

(#59984) karlkani


karlkani
aktív tag

Az új (69.0) Firefoxon, ha teljes képernyőn megy a film, sorozat, stb. (olyan oldalon, ahol a követési kísérletek blokkolva vannak), megjelelik a bal felső sarokban egy kattintható pajzs. El lehet tüntetni?

(#59985) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Sziasztok

Azt hol lehet beállítani,hogy ne mentse el azt amit előugrik, ha kitöltésnél megnyomsz egy betűt?

Azt ha lenyomsz egy betűt,akkor előugranak a sokszor használt szavak

köszi

(#59986) Rimuru válasza Anonymusxx (#59985) üzenetére


Rimuru
veterán

beallitasok -> privacy:

Vigyázat, csalok!

(#59987) Krystal_s válasza Matthewus (#59983) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, megnézem.
Ezt írja:

[ Szerkesztve ]

(#59988) Krystal_s válasza Matthewus (#59983) üzenetére


Krystal_s
addikt

Kezdtem örülni, hogy a kiírt hiba az oka és azt követve találok majd megoldást. :)
Aztán megnéztem FF 63.0.3-ban is ugyanazokat a videókat, simán lejátssza őket, de annak ellenére ugyanazt a hibát kiírja a konzol. :\

(#59989) Krystal_s válasza Krystal_s (#59988) üzenetére


Krystal_s
addikt

Facebook Story videóknál, amiket nem tud lejátszani ott pedig ezeket írja. Normál videók itt is simán mennek, csak egyes Storyk nem.

(#59990) gulyasa


gulyasa
őstag

"Csókoltatom" a Firefox fejlesztőit... :W

Nyugodtan bennehagyhatták volna a flash plugin engedélyezését+megjegyzését 2020-ig, a megszüntetésig.

Nincs valami megoldás arra (pl. az about:config-ban vagy máshol), hogy továbbra is alapértelmezettként engedélyezve legyen a flash?

Lassan már minden egyes weboldal olyan mint egy tamagocsi.
Mielőtt bármit csinálhatnál, nyomkodd ezt meg azt, okézd le, engedélyezd, fogadd el, az előugró reklámot zárde be, atb. atb. :W

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#59991) junior11 válasza gulyasa (#59990) üzenetére


junior11
veterán

Reklámok ellen használhatsz megfelelő szűrőkkel pl. uBlock Origin-t, és nem fognak zavarni a felugró ablakok.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59992) Jack Oneill válasza gulyasa (#59990) üzenetére


Jack Oneill
veterán

6 éve nem találkoztam ilyennel=Ublock

(#59993) Cs1csó válasza gulyasa (#59990) üzenetére


Cs1csó
félisten

? Ahogy ajánlották Ublock Origin, a még mindig flash-t használó weboldalak pedig megérettek a pusztulásra.

(#59994) Matthewus válasza Krystal_s (#59989) üzenetére


Matthewus
őstag

Milyen vírusirtót használsz?

(#59995) gulyasa válasza junior11 (#59991) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem a lényegre válaszoltatok.
Nem a reklámszűréssel van a fő probléma - azt megoldom.

Még csak nem is magukkal a flash-t használó oldalakkal van bajom, hanem a flash plugint használó tartalmakkal. Konkrétan ilyen logikai és "escape" játékokkal szoktam néha játszani.
Azt szeretném kiküszöbölni - amit a 69-ben kiszedtek a FF-ból - hogy a tartalom engedélyezését már nem lehet megjegyeztetni. Minden egyes oldal megnyitáskor újra és újra engedélyezni kell.
Erre szeretnék valami megoldást, hogy csak egyszer kelljen engedélyezni és 2020-ig el lehessen felejteni a flash miatti túlaggódást...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#59996) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Nem tudom jó helyen kérdezek e de a mobil android mozillával kapcsolatban akarok kérdezni. Találtam több sötét módot rá ami tök jól működik (és jól néz ki) de felül világos marad egy sávban

Ezt nem lehet valahogy sötétre állítani? Chrome sötét modnál ott sötét de annak nem ilyen szép a sötét módja. Kösz előre is a segítséget!

(#59997) Rimuru válasza Imi1981 (#59996) üzenetére


Rimuru
veterán

Te csak a weboldalak css-et allitod azzal amit felraktal.
Keress firefoxhoz sotet temat, akkor a panel is atvalt.

Vigyázat, csalok!

(#59998) Intruder2k5 válasza Rimuru (#59997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a felső sor szerintem már nem a Firefox, hanem az Android állapotsor. Térerő, akku töltöttség, stb... Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#59999) Imi1981 válasza Rimuru (#59997) üzenetére


Imi1981
veterán

Az is van három is de egyik se állítja sötétre ott fent. Pedig amoleden ennek a legjobb így a sötét módja de felül meg világít a fehér állapotsor ami meg zavaró.

(#59998) Intruder2k5 Igen szerintem az már nem Firefox. De chrome és Samsung böngészővel sötét ott sötét módban! Sőt még opera böngészővel is! Csak mozillával fehér.

[ Szerkesztve ]

(#60000) Intruder2k5 válasza Imi1981 (#59999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert szerintem ehhez az Adnroidot kellene témázni nem a Firefoxot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.