Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) Pityu. válasza Cs1csó (#59700) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Őszintén meg mondom ezt a drivert automatikusan a windows rakta fel mikor a legújabbat telepítettem,de olvasgatok az új vagy újabb amd driverekről de azokkal mindig van valami baj és nem mertem még felrakni egyiket sem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59702) Cs1csó válasza Pityu. (#59701) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt az idő, hogy kipróbáld. Ha jó akkor miért ne használd, ha nem jó mehet vissza a régi.

(#59703) Pityu. válasza Cs1csó (#59702) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem akartam még bekeverni a rendszernek de lehet kipróbálom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59704) junior11


junior11
veterán

(#59705) ledgeri válasza junior11 (#59704) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mennyire biztonságos a FF jelszókezelése, egy pl. Lastpass-hoz képest?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59706) junior11 válasza ledgeri (#59705) üzenetére


junior11
veterán

Nem tudom, nekem csak egy-két nem fontos jelszó van benne, amúgy szintén jelszókezelőt használok. Mesterjelszót be lehet állítani, amit meg kell jegyezned, ezt a böngésző minden egyes megnyitásakor kéri. Úgy rémlik, régebben írták, hogy a FF beépített jelszókezelője gyengébb titkosítást használ, de már nincs meg a cikk sem a részletekre nem emlékszem.
Amúgy a cég a Firefox Lockwise néven új jelszókezelőt készít, telefonra már elérhető, állítólag jön a böngészőhöz is vmilyen formában (plugin vagy belerakják más módon pl) és a Mozilla szerint biztonságosabb lesz.

LastPass szerintem biztonságosabb jóval, pláne 2FA-val, de ha még rémlik, bőven volt 2017-ig nekik is mit foltozni, javítgatni, és meg is támadták őket. Hasonló még a Bitwarden (nyílt forráskódú), viszonylag új e téren, pár éves, talán egy személy foglalkozik vele, mint a KeePass-szel, a Microsoft Azure felhőjét használja, de állítólag lehet használni saját online tárhelyet is. Tavaly novemberben volt biztonsági ellenőrzése, voltak hibák, állítólag javították, de ahogy szokták mondani, 100%-os biztonság nincs.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59707) Cs1csó válasza ledgeri (#59705) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ilyen online cuccokkal simán pariban van, én azt használom. + persze Nano Adblocker megerősített mód és józan ész.

(#59708) ledgeri válasza junior11 (#59706) üzenetére


ledgeri
nagyúr

&(#59707) csicso82

Köszi!

Az alapokkal tisztában vagyok, mit mire, csak hogy most a FF nagyban újít elgondolkodtam... Megérheti-e átköltözni mindenestül stb... Akkor még picit kivárós... meglátjuk mi lesz!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59709) junior11 válasza ledgeri (#59708) üzenetére


junior11
veterán

Itt írnak róla röviden: Nine years on, Firefox’s master password is still insecure

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59710) Kékes525 válasza Pityu. (#59701) üzenetére


Kékes525
félisten

Azon a fronton most az utolsó stabil a legjobb (AMD Radeon Software Adrenalin 2019 19.5.2 WHQL). AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Habár én a AMD Radeon Software Adrenalin 2019 19.7.2 Beta használom, nálam ez is jó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59711) Pityu. válasza Kékes525 (#59710) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na 19.7.1 re írtak ilyen szín villódzásokat vagy micsodákat,meg játékoknál mikro lagra panaszkodtak,de ép néztem ez a driver meg tegnap jött ki biztos javítottak rajta.Viszont még nem kapcsoltam ki hardveres gyorsítást de még nem is jelentkezett az a sok zöld csík.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59712) Kékes525 válasza Pityu. (#59711) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezért írtam a 19.5.2-est ami a legjobb az általános vélemény szerint.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59713) Pityu. válasza Kékes525 (#59712) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De ha meg jó a 17.7.2 akkor még aszon is elgondolkodom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59714) Cs1csó válasza Pityu. (#59713) üzenetére


Cs1csó
félisten

A böngészőprobléma miatt érdemes a legfrissebbet feltenni.

(#59715) Pityu. válasza Cs1csó (#59714) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet a legújabbat próbálom majd meg,úgy is keveset játszok

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59716) ledgeri válasza junior11 (#59709) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59717) farkas-j


farkas-j
őstag

Lenne egy problémám. Most megy a női ifjúsági kézilabda EB Győrben, és a meccsek online nézhetők ezen a linken. Az asztali Win 7-es gépen elindulnak a beágyazott videók, de a Win 10-es gépen egyik böngészőben sem. Ha direktben beírom a Youtube linkeket, akkor persze mennek a közvetítések (egyik link másik link). Mi lehet a hiba? Az a bosszantó, hogy elküldtem a linket egy ismerősnek, neki sem mennek a lejátszások, de ki sem tudta hámozni a beágyazott linkeket, hogy direktbe nézze, így tegnap lemaradt a Magyar - Román meccsről. Akiknek nem indul el a lejátszás, azok hogyan hámozhatják ki a Youtube linkeket?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#59718) vlevi válasza farkas-j (#59717) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most csak a telefon van a kezem ügyében, rakattintottam, mindkét link tökéletesen behozza a yt appot, és elkezdi játszani...

(#59719) kranazoli válasza farkas-j (#59717) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ez szerintem asztali gépen YT objektum beágyazási probléma lesz.
Egész egyszerűen a Win10 nem kezeli, ahogy beágyazták a YT sugárzási URL-t.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#59720) Jack Oneill válasza vlevi (#59718) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A youtube linkek mindenkinek mennek, meg neki is, nem azt kerte. Az elso link, ahol a beagyazasok vannak, az nem megy. Mobilon nekem sem. Hibat ir.

[ Szerkesztve ]

(#59721) farkas-j válasza kranazoli (#59719) üzenetére


farkas-j
őstag

Az az érdekes, hogy egy másik ismerős Win 10-én is megy. Itthon a családban 4 gép van. 2db Win 7-es és 2db Win10-es. Ebből csak az egyik Win7-es gépen megy beágyazva.
Arra is keresem a megoldást, hogy egy ilyen nem működő beágyazott videó esetén hogyan tudnám kinyerni a Youtube linket, hogy legalább a Youtube oldalán nézni lehessen a videót. Most "könnyű" dolgom volt, mert amelyik gépemen működik, ott könnyűszerrel nyitható az eredeti oldal így a link is megvan. De ahol nem indul, ott hogyan jutok a linkhez???

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#59722) vlevi válasza Jack Oneill (#59720) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ya, bamba voltam, de most meg tudtam nézni mindkét linket asztali gépen, firefox 68.0-ban.
Működik.
Mindját csinálok egy Chrome, Edge próbát is.
Opera, Vivaldi szintén meg tudja mutatni.

Megnéztem. Megy minden nálam itthon fellelhető böngészővel, W10x64 alatt.
De elővettem az eredeti linket, telefonon, amin Chrome-t használok, az is behozza a YT linket, ahol lejtászaná. De, mivel 63 perc múlva kezdődik, csak emlékeztetőt tudok beállítani.
Viszont az egy kicsit érdekes, hogy az MKSZ kézilabda YT csatornáján már nem találom meg ezt a videót, csak a korábbi adásokat, pedig mondtam volna, hogy iratkozz fel a YT csatornájukra, de így annak sincs értelme, mert nincsenek ott a videók... :F

[ Szerkesztve ]

(#59723) Jack Oneill válasza vlevi (#59722) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Most megneztrm megint mobilon es most nem ir hibat firefox alatt.

(#59724) Cs1csó válasza pinnacle (#59605) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv megvan a megoldás ez egy új fícsör és kell pár beállítás:
- nyisd meg az about:config-ot és keres meg a "browser.zoom.siteSpecific" sort és állítsd FALSE-ra
- ezután nyisd meg a Zoom Page WE beállításait és az első oldalon tegyél pipát a "use Per-Tab zoom when viewing images" opció elé.

Ezek után működni fog.

(#59725) Kékes525 válasza Cs1csó (#59724) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, működik! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59726) vlevi


vlevi
nagyúr

De nagy hulyeseg a firefox previben, hogy a cimsor alul van.
Legalabbis tableten.

(#59727) Rimuru válasza vlevi (#59726) üzenetére


Rimuru
veterán

Az elnyujtott hatalmas kijelzok miatt van alul, hogy 1 kezzel is jobban hasznalhato legyen.

Full off, de annyira rossz, hogy ami regen volt tepsi (meg "note") az ma mar alap es nem is lehet ertelmes telefont venni 5" alatt.

Vigyázat, csalok!

(#59728) ledgeri válasza farkas-j (#59721) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Amikor láttam az első posztodat, megnyitottam a linket, egyik sem ment... (nem írtam, nem tudtam volna mit..)
Most újranyitottam, és egyik működött, a másik nem. Annyi volt a különbség, hogy -előzőleg- megnyitott mind két külön linkből csak az egyikbe néztem bele, és az működött ma, újranyitásnál.
Lehet, hogy a FF auto-play blokkja lehet a bűnös, vagy passz...

Ami még infó számodra: Ha jobbklikkelsz a videókon (ha indul ha nem) és rányomsz a statisztikára, akkor az első karaktersor az ami a youtube linkek vége, szóval a videó azonosító, amit kimásolva, youtube linkként megnyitva, az eredeti-t kapod meg (vagyis így megkerülhető a beágyazási cucc)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59729) farkas-j válasza ledgeri (#59728) üzenetére


farkas-j
őstag

Nagyon köszönöm az infót! Tényleg a statisztikai adatokban benne van az azonosító! :R
Egyébként akiknél vagy aminél nem ment, ott semmilyen böngészővel sem ment. Még azon a gépemen is néha hibát ad megnyitáskor, amelyiken működni szokott. Ilyenkor néhány oldalfrissítés általában megoldja a problémát azon a gépen. Most már kibekkeljük, legrosszabb esetben a direkt linkekkel mert már csak a mai utolsó elődöntő és a vasárnapi döntők vannak vissza. Apropó a magyar lányok játszanak vasárnap az aranyért!!!!
Egyébként most nézem direktben a Youtube-n, ott az van, hogy nem nyilvános a Youtube oldalon a közvetítés. Valószínűleg így terelik a nézőket a weboldalra, ezért nem található kereséskor. Ott viszont, hogy miért vacakol az számomra rejtély. :F

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#59730) junior11


junior11
veterán

Mozilla Firefox Tor Mode Likely to Start as a Browser Addon

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59731) Pete1


Pete1
tag

Sziasztok,
Az alábbiakban kérem a hozzáértők véleményét:
A Privacy Badger és a Ghostery kiegészítő együtt nem felesleges-e, illetve van-e átfedés közöttük?
Abban az esetben, hogy- természetesen- az Ublock Origin is a kiegészítők között szerepel...
A válaszokat előre is köszönöm!

(#59732) Kékes525 válasza Pete1 (#59731) üzenetére


Kékes525
félisten

A Ghostery teljesen felesleges uBlock Origin mellett. A Privacy Badger már egy kicsit mást csinál, mint az uBlock Origin. Az uBlock Origin a legfontosabb. Amit az uBlock esetleg kihagy, mert az adatbázisa sohasem lehet tökéletes, azt a Privacy Badger heurisztikus módszerrel blokkolja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59733) Pete1 válasza Kékes525 (#59732) üzenetére


Pete1
tag

Köszönöm a gyors választ!
Üdv.

(#59734) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Apró videókat nézegetek a NET-en szórakozásként. Egy idő után nagyon lassan tölt be a következő, vagy úgy tesz, mintha be se akarna tölteni, csak "karikázik". Ha bezárom, majd újraindítom a Firefoxot, megszűnik a probléma. Ha jól emlékszem, korábban már beállítottam, hogy csak memóriába dolgozzon a Firefox, abból meg van 16GB.
Mit és hogyan kéne beállítanom, hogy ilyen gondom ne legyen?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59735) kranazoli válasza farkas-j (#59721) üzenetére


kranazoli
senior tag

Na, ez már érdekes.

A linket ki tudod nyerni, ugyanis a hibaüzenet jobb alsó sarkában nálam megjelenik egy kis YT logó és arra kattintva a YT.com-on hívja meg.

Intreszting... Az első elindult.

Nálam tegnap nem volt jó se Edge alatt, se IE alatt. Ahogy Fox alatt sem.
Ma meg az fogadott...

Who knows...

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#59736) ledgeri válasza junior11 (#59730) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:Y Várós!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59737) farkas-j válasza kranazoli (#59735) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi! Nálam a Youtube logóra kattintva a Youtube "főoldalt" nyitja meg. :((

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#59738) kranazoli válasza farkas-j (#59737) üzenetére


kranazoli
senior tag

Most már nálam is.
De nem azért, mert nincs online közvetítés?

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#59739) Abrion


Abrion
senior tag

hogy tudom megváltoztatni a weblap letöltésének a helyet? tudjátok amikor megnyitsz egy oldalt, és letölti a háttér tárolóra, annak a helyét szeretném megváltoztatni. ahová a videókat meg a többi html tartalmat menti automatikusan.

(#59740) Matthewus válasza Abrion (#59739) üzenetére


Matthewus
őstag

(#59741) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nincs megoldás a problémámra? Ha nincs, akkor elnézést kérek a zavarásért.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59742) Cs1csó válasza Vakegérke (#59734) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek: minden vissza gyári értékre, - amiket elállítottál - és próbáld ki letiltott kiegészítőkkel is. persze ezek után nem ártana egy kis CCleaner-es pucolás, majd jöhet a teszt.
+ futtasd le az Adwcleaner-t (ártani nem árt de ha bármi van azt jelzi)

(#59743) Vakegérke válasza Cs1csó (#59742) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59744) lm83


lm83
őstag

Egy kis segítség kellene,
Fent van ez a 'NO COIN', de olyan érzésem van, hogy lehet mégis valahelyik oldalon fút valami, mert sokszor van 90-99%-ban a memória terheltség.
Mivel tudnám ezt ellenőrizni?

(#59745) Cs1csó válasza lm83 (#59744) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen tartalomblokkolót használsz? Használj Ublock Origin-t megerősített módban: 3rd-party scriptek és
3rd-party frame-eket blokkold globálisan, majd a megbízható oldalakon feloldhatod a tiltást majd elmented és idővel már minden megbízható oldaladon engedélyezve lesz és gördülékeny lesz a használata. Itt egy bővebb leírás: [link]

Az UBO-ba innen: FilterLists tudsz telepíteni bányász ellenes szűrőket én a CoinMiner-t ajánlom, de a NoCoin is fent van a filterek között, tehát nem feltétlen szükséges külön böngészőkiegészítőt telepíteni, elegendő lehet a lista.

Az F12-es gombot ha megnyomod akkor ott pl. a TELJESÍTMÉNY vagy a MEMÓRIA fülön megnézheted mi, hogy használja a géped erőforrásait.

(#59746) Kékes525 válasza Cs1csó (#59745) üzenetére


Kékes525
félisten

Másrészt az is nagyon jó, ha egy processzor figyelő alkalmazást helyezünk a sytem tray-be, ahol azonnal látom, ha megnő a processzor használat.

Ha valami elkezdi növelni a processzoraktivitást, akkor csak megérintem és azonnal látom, hogy melyik alkalmazás az.

System Explorer

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59747) Cs1csó válasza Kékes525 (#59746) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K én Rainmeter skin-t használok erre, ami az asztal jobb oldalán fut. ha valami furcsát érzékelek csak a képernyő jobb alsó sarkába húzom az egeret és egyből láthatóvá válik az asztal és így ez is.

A tálcán nálam a hálózati le- és feltöltési sebesség van kitéve a NetSpeedMonitor.

Tálán futtatható erőforrás figyelők közül ez a legjobb? (gondolom végigpróbáltál már párat)

(#59748) Kékes525 válasza Cs1csó (#59747) üzenetére


Kékes525
félisten

"A tálcán nálam a hálózati le- és feltöltési sebesség van kitéve a NetSpeedMonitor."

Nagyon sokáig használtam,

de áttértem a GlassWire Network-re.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59749) csako válasza Cs1csó (#59747) üzenetére


csako
veterán

+1 a Rainmeternek, tavaly "rájöttem", hogy átlátszó tálca mellett mindig láthatom a számokat :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59750) EmptyParadox válasza Kékes525 (#59748) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nah, akkor én is ajánlom az általam használtat Windowson. :D
Perfgraph
Tálcán mutatja az erőforrás állapotokat grafikon jellegűen. Hátha megtetszik valakinek. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.