Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59651) Cs1csó válasza Jack Oneill (#59647) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az FF 68-as frissítése? Nekem sem jelzett, rákattintotta a firefox névjegyére és egyből kezdte tölteni.

(#59652) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Ezt irja
Figyelmeztetés: Lehetséges biztonsági kockázat következik

A Firefox egy lehetséges biztonsági kockázatot észlelt, és nem lépett tovább a(z) www.speedtest.net oldalra. Ha felkeresi ezt az oldalt, akkor támadók megpróbálhatják ellopni a jelszavait, e-mailjeit vagy bankkártyaadatait.

Mit tehet?

A probléma valószínűleg a weboldallal van, és semmit sem tehet a megoldása érdekében.

Ha vállalati hálózaton van, vagy antivírus szoftvert használ, akkor segítségért felkeresheti a terméktámogatási csoportot. A weboldal rendszergazdáját is értesítheti a problémáról.

Nem került fel semmi. Win gyári tűzfala megy csak.

Matth : Azt megtaláltam de nem segít semmi. :(

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#59653) Jack Oneill válasza Cs1csó (#59651) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igen, de nekem ez a bajom, hogy be van állítva, hogy jelezze, ha van frissítés. Apukámnak mindig jelez, nekem semmi.

(#59654) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Kikapcsoltam a gyári tűzfalat, de semmi. Hibaelhárításokkor sose sikerült találnia semmit.
a Windows update se működik...
Pár oldal bejön Firefoxban (ncore, gmail) semmi más.. se google se semmi
Explorerben vegyes...
Itt meg 421 - Misdirected Request

Most ennek mia franc baja lett a semmiből :O ?
Lan drivert töröltem, tiltottam, ujraraktam, új DNS szolgáltatót írtam be IP4 nél. kikapcsoltam a win10 proxyát… semmi :W :O

HSZ-t is másodszorra küldi csak el.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#59655) Kiskokó válasza Kiskokó (#59654) üzenetére


Kiskokó
veterán

3. féle program megtalált valami szart... végre jó lett..
Honnan a francból jön a gépre ilyen rohadék spy vagy mittudom én mi, amikor kb 8-10 fix oldalt nyitok meg csak... plusz win tűzfal megy...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#59656) Jack Oneill válasza Kiskokó (#59655) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ha csak ennyi megy, az vajmi keves. UBlock es valami normalis vedelem kellene.

(#59657) Segal válasza Kiskokó (#59655) üzenetére


Segal
veterán

Azt hittem még a gta témába kérdezed itt nem poénkodok.

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#59658) Kiskokó válasza Jack Oneill (#59656) üzenetére


Kiskokó
veterán

Régen Zone Alarm mániás voltam de az első 4 év szűz Win7működéssel aztán a kövi 3 év Win10 szűzen ment... csak a beépített tűzfal. Sose volt semmi. Ha mégis akkor azt tudtam hogy, olyan helyre kerültem...

Teljesen elég a sima is :D

Segal :
De jó, hogy ittvagy, még jobb hogy ha mész ;]
Csak Ncoron XXX-ezek hogy legyen mit feltölteni XD
Nagyon ritkán nézek bele a letöltésekbe :DDD

Most viszont tényelg nem voltam olyan helyen ahonnan bejöhetett volna.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#59659) Syl


Syl
nagyúr

Ezzel a 68-as verzióval Mac-en elkúrták a témakezelést. Hiába állítok be bármit, mindig visszaáll az alap, világos témára... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59660) Rimuru válasza Syl (#59659) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem egy kiegészítő csinálja? Múltkor találkoztam olyannal ami a világos témát forceolta.

Amúgy sötét macos és sötét ff téma (tehát nem automatikus), nincs vele bajom.

Vigyázat, csalok!

(#59661) Syl válasza Rimuru (#59660) üzenetére


Syl
nagyúr

Semmi témababrálót nem használok, és a frissítés előtt rendben ment.
Új profillal nem jelentkezik a bug - de van a francnak kedve mindent újra beállítgatni rajta...
Próbáltam letiltott kiegészítőkkel indítani, de ez meg teljesen összekutyulta az alap profilomat, úgyhogy hagyom a fenébe az egészet! :((( Amíg össze nem gyűjtöm az energiát az új profil belakásához (nem, nem elég a sync-ből való lehúzás), addig használom a Safarit (sicc)...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59662) Cs1csó válasza Syl (#59661) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mikor ilyeneket olvasok örülök, hogy igénytelen vagyok mint a sivatagi szamár! :D

(#59663) Rimuru válasza Cs1csó (#59662) üzenetére


Rimuru
veterán

Jó egyeseknek. :D
Reggel pl azzal foglalkoztam hogy about:config oldalon írtottam ki mindenféle recommendation vackot.

Vigyázat, csalok!

(#59664) Apollyon válasza Cs1csó (#59662) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor lehet neked a Safari böngésző jobb lenne. :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#59665) Cs1csó válasza Apollyon (#59664) üzenetére


Cs1csó
félisten

Safari? AZ nem Apple böngésző? Ennyire azért nem vagyok igénytelen hogy Apple cuccokra váltsak némi szabadság, némi izgalom nekem is kell. Windows 10 forevőőr!
(igénytelenséget úgy értettem: mindig a legfrissebb stabil FF-et használom semmit nem variálok a kinézetével az about config-ban pár dolgot átállítok kb. 5-öt, telepítek vagy 5 kiegészítőt és kész. Ha valamelyik kiegészítőm nem lesz a jövőben kompatibilis az épp aktuális FF-el akkor keresek helyette másikat és kész. kb. mindegyik pótolható.)

Amúgy elég prózai oka van, hogy a Google Chrome-ról váltottam Firefox-ra: a kedvenc oldalam az Nmag nagyításnál elcsúszik (azzal az oldaltémával amivel én használom) és ez zavart. Sőt ez ugye az összes FORK-nál is így van még a developer chromium Edge-nél is.

De azóta megszerettem. Már nemigen váltanék vissza. Főleg most, hogy gyakorlatilag Windows asztali PC-re SEMMILYEN MÁS alternatíva nincs a Chromium alapú böngészőknek mint a Firefox. :((

[ Szerkesztve ]

(#59666) Cs1csó


Cs1csó
félisten

A Disqus kommentelő nem nyílik meg a PCWolrd oldalán egyik cikknél sem, Chrome alatt igen. Nano Adblocker van telepítve de UBO-val is ezt csinálja, ha letiltom akkor sem töltődik be. :F

(#59667) Rimuru válasza Cs1csó (#59666) üzenetére


Rimuru
veterán

Content blocking, level 2-es block list megfogja. Feltéve hogy ez van beállítva.

Vigyázat, csalok!

(#59668) Syl válasza Apollyon (#59664) üzenetére


Syl
nagyúr

Én egy kicsit igényesebb vagyok és így a Safari nekem nagyon kevés.
Szerencsére sikerült helyrepofoznom a belakott FF-ot. De hogy melyik bővítmény akasztotta meg? ... :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59669) Cs1csó válasza Rimuru (#59667) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel pontosan mit és hol kell csinálni?

Újabb csavar:

Tehát behozok egy PCWolrd-ös cikket és rákattintok alul a HOZZÁSZÓLÁSOK piros szövegdobozra ekkor nagy üresség majd, kb. egy perc múlva mégis betöltődik a Disqus :F

Van egy kis fázis késés, 444!-en nincs vagy máshol csak a PCWorld - és a hozzá köthető oldalakon -

[ Szerkesztve ]

(#59670) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Az Android -os Firefox alá is elérhető a NoScript és Ublock Origin?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59671) Apollyon válasza nubreed (#59670) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, és ugyanolyan jól működik, mint desktopon.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#59672) nubreed válasza Apollyon (#59671) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm! :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59673) Jack Oneill válasza nubreed (#59670) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ublockot en is hasznalom, igen. Egy az egyben, mint PC-n. Az uj androidos Firefoxra leszek kivancsi, hogy oda majd kell-e Ublock.

(#59674) junior11 válasza Jack Oneill (#59673) üzenetére


junior11
veterán

Próbálgatom androidon, eddig ígéretesnek tűnik a Firefox preview, bár még sokat kell dolgozniuk rajta, hogy egálban legyenek a Chrome-mal.

Mozilla Firefox Adding a New Social Tracking Protection Feature

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59675) Füleske


Füleske
addikt

Vicces lett a 68.0 - ás frissítés. Először szó szerint megállította a gépet jó pár percre, majd törölt kiegészítőket telepített újra, amiket aztán lehetett válogatni, törölgetni...

(#59676) Grg válasza Füleske (#59675) üzenetére


Grg
tag

Én semmi ilyet nem tapasztaltam, ugyanúgy frissített mint mindig, és a kiegészítőket sem babrálta meg...

[ Szerkesztve ]

(#59677) Cs1csó válasza Füleske (#59675) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hiba nélkül lement nálam is sőt a többségnél. Egy hibát tapasztaltam de az is megvolt már a 67-esnél ha egy képre kattintok amit megnyit nagyítva külön oldalon akkor az eredeti oldalt alap méretre állítja 100%-ra én nagyítva használom 140%-osan.

(#59678) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Asztali gépen lévő FF böngésző címsorába tárolt előzőleg megnyitott oldalak elehetőségét hogy lehet törölni?
(eddig a kijelölést követő Del-el tudtam, csak a frissítést követően nem ....)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59679) csako válasza sz.j (#59678) üzenetére


csako
veterán

Még a béta release notes tartalmazta, hogy a shift+del vagy shift+backspace az új törlő kombináció.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59680) sz.j válasza csako (#59679) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én nem az összes címet szeretném törölni hanem csak egy párat.
Amit javasoltál az arra is jó?

Ui.
Kipróbáltam, jó!

Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59681) ledgeri válasza vlevi (#59603) üzenetére


ledgeri
nagyúr

No ez óta 3-szor megesett, hogy indulásnál áll az egész, a lapok fent töltenek, de a weblapok nem, és csak akkor indul el az egész, ha nyomok egy GÉPresit.... Mindegy, majd nézegetem, de eddig többféle lapon hagyva is csinálta...

Csak eléggé random volt ahhoz, hogy elfelejtsem mit is írtál :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59682) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Néha nézek filmet online. Viszont mostanában lejátszás közben akad a film, úgy értem darabos. Gondoltam kipróbálom Edge alatt, viszont azzal nem tapasztaltam a fenti gondot.

A hardveres gyorsítást kikapcsoltam, de nem oldotta meg. Ti találkoztatok a fenti problémával? Van rá megoldás?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#59683) Kékes525 válasza Dtomka (#59682) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam minden OK. Lehet, hogy a videó drivered miatt van. Esetleg addon okozhatja. Próbáld ki letiltott kiegészítőkkel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59684) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Zoom Page WE alap oldal nagyítás: 140% de ha rákattintok egy képre amit egy másik oldalon nyit meg a böngésző mikor visszanavigálok a képről vagy csak bezárom akkor a ZOOM érték visszaugrik az alap értékre azaz 100%-ra. Próbálkoztam több dologgal is az egyiknél már azt megoldottam, hogy amikor visszanavigálok akkor az is marad 140% erre mi történt, a következő oldal nyílt meg 100%-os kicsinyített méretben.

Elegem lett, és váltottam: Zoom for Firefox-ra talán kevesebb a variálhatóság de ahogy én használom: mindent nagyítson egy oldalon +40%-al az itt jól működik.

(#59685) Dtomka válasza Kékes525 (#59683) üzenetére


Dtomka
veterán

Rendben, köszönöm a választ!

(#59686) vlevi


vlevi
nagyúr

Szerintetek mire való a Lapok előnézetének megjelenítése a Windows tálcán, ha nem arra, hogy mutassa, ha több fülem van nyitva?
Oké, értem, lehet, hogy sok a fül, de olyankor egy egyszerű listát azért csak fel szokott tenni.
Nagyjából értelmetlenek így az ilyen beállítások, mert, amikor használná az ember, akkor pont nem működik...
[kép]

(#59687) Matthewus válasza vlevi (#59686) üzenetére


Matthewus
őstag

Firefox verziószám?

(#59688) Jack Oneill válasza vlevi (#59686) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nálam megy rendesen, most kipróbáltam.

(#59689) csako válasza vlevi (#59686) üzenetére


csako
veterán

about:config -> browser.taskbar.previews.max -> jó nagy számot adj meg neki :D és akkor sok fülnél jön a lista, teszteltem 69-es bétával. (azért írom, mert Matthewus biztos okkal kérdezte a te verziószámod)
Ha a "browser.taskbar.previews.enable" nem lenne true, akkor ezt is tessék átállítani rá.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59690) Kékes525 válasza vlevi (#59686) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam jó Firefox 64bit v68. [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59691) vlevi válasza Jack Oneill (#59688) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már nálam is.
Be kellett zárni néhány lapot, és akkor mutatja a lapok előnézeti képét.

(#59692) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki észlelet már ilyen hibát firefox alatt?Néha a fejlécen jön elő

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59693) Kékes525 válasza Pityu. (#59692) üzenetére


Kékes525
félisten

Melyik Firefox alatt? Esetleg addon és/vagy videokártya driver okozhatja. A hardveres gyorsítás be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59694) Cs1csó válasza Pityu. (#59692) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez VGA probléma, ha máshol nincs - pl. asztalon, más program vagy játék - akkor a hardveres gyorsítást kapcsold ki. (ha máshol is van vagy játék alatt akkor a VGA elromlott)

[ Szerkesztve ]

(#59695) Pityu. válasza Kékes525 (#59693) üzenetére


Pityu.
nagyúr

68 as firefox a legújabb.Gondolom be van kapcsolva nem szoktam mókolni semmit.

#csicso82

Csak firefox alatt van ilyen néha.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59696) Kékes525 válasza Pityu. (#59695) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáld meg kikapcsolni, ahogy csicso82 is javasolta, hogy akkor előjön e. Érdemi javítás lehet a videó kártya driverének a lecserélése.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59697) Pityu. válasza Kékes525 (#59696) üzenetére


Pityu.
nagyúr

about:config-on belül,hol találom?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59698) Cs1csó válasza Pityu. (#59697) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem ott, legalábbis először ne ott : Jobb felső sarok KATT - BEÁLLÍTÁSOK - itt alul TELJESÍTMÉNY: és vedd ki a pipát a javasolt teljesítménybeállítások elől ekkor megjelenik egy addig rejtett lenyíló szöveg és itt is vedd ki a pipát a HARDVERES GYORSÍTÁS elől.

Ezután indítsd újra a böngészőt.

(#59699) Pityu. válasza Cs1csó (#59698) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vissza kapcsolni meg ugyan így kell csak fordított sorrendben?Meg ha kikapcsolom az jelent valami hátrányt?
Mondjuk az amd driverem is még 2017 januári

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59700) Cs1csó válasza Pityu. (#59699) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, úgy kell visszakapcsolni. Ha ettől megjavul akkor inkább előnyöd lesz belőle. Hatalmas előnyt nem jelent a hardveres gyorsítást a lényege inkább abban van, hogy ne csak a CPU-d dolgozzon böngészés közben főleg ha mondjuk egy régebbi vagy gyengébb típusról van szó esetleg sok oldal stb. hanem dolgozzon a VGA is főleg videók lejátszásakor vagy böngészős játékoknál lehet hasznos, a hardveres gyorsítás amikora VGA is bekapcsolódik a feladatokba.

DE ha már említetted (jó hogy Kékes525 rákérdezett) telepítsd a legújabb driver-t a VGA-hoz (és persze a böngésző is legyen a legfrissebb stabil)

Mivel ilyen régi driver van fenn ezért érdemes lenne DDU-val eltávolítani - ezt a program csökkentett módban fogja megtenni - kéri hogy indítsd újra csökkentett módban majd miután eltávolította indítsd újra a gépet és mehet fel a legfrissebb VGA driver és ha ezzel már jó a böngésző akkor nem kell kikapcsolni a hardveres gyorsítás.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.