Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59851) Jack Oneill válasza nubreed (#59850) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Közben rákérdeztem a supportnál, és akkor mondom a kétkedőknek. Igen, úgy kell mennie, hogy az automata a 64 bitet telepíti, ha olyan a rendszer, a 2GB kevés neki valószínű.

(#59852) Jack Oneill válasza nubreed (#59850) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Konkretan a support.firefox.org oldalon le van irva, hogy automatan a rendszernek megfelelot rakja fel. Ezt azoldalt linkelte nekem a helpdesk kollega.

(#59854) Cs1csó válasza dreizwanzig (#59848) üzenetére


Cs1csó
félisten

- futtass egy Adwcleaner-t esetleg még más kártevő keresőt: Emsisoft EK-t, MBAM free
- ha ezek lefutottak és nem találtak semmit az Adwcleaner-t futtasd megint és miután lefutott ne zárd be hanem alul van egy opció : JAVÍTÁS ALKALMAZÁSÁNAK FUTTATÁS ezt futtasd majd gép restart

Milyen módosításokat végeztél a böngészőben, milyen kiegészítőket használsz?
- kiegészítők, vagy akár az FF újratelepítése

(#59855) SharpSA


SharpSA
veterán

Létezik Firefox-ra valami jó oldalsáv kezelő? Olyasmi, mint Operára, Vivaldira? Hogy az oldalsávok között ne lenyíló listából, hanem egymás alatt levő ikonokkal lehessen váltani.

(#59856) Daemos válasza SharpSA (#59855) üzenetére


Daemos
tag

Hali,

Ez engem is érdekelne, illetve az opera féle messenger is. Próbáltam párat firefoxba, de nem igazán jött még be olyan kiegészítő ami olyan lenne mint az opera oldalsávos messenger.

(#59857) Syl


Syl
nagyúr

Más is kapott a Mozilla@e.mozilla.org címről Now’s not the time to stay quiet című levelet?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59858) junior11 válasza Syl (#59857) üzenetére


junior11
veterán

Eddig nem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59859) Syl válasza junior11 (#59858) üzenetére


Syl
nagyúr

Erről van szó: [kép] De nem merem megkockáztatni a kattintást :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59860) ledgeri válasza Syl (#59859) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Segítene, ha megnéznéd, hogy hova mutat a link... (böngésző sarka, vagy jobbklikk másolás)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59861) svgyula


svgyula
addikt

Üdvözletem! Van egy nagyon idegesítő dolog amivel nem jutok tovább. Ha elindítom a youtube videót a firefox alatt, akkor felugrik egy "automata fordítás". Ez nem is lenne gond DE ha itt kikapcsolom akkor egy új lapon megnyitott videón újra előjön. Semmit nem jegyez meg tehát ha adott egy oldal ahol már ezt az opciót kikapcsoltam az újraindítás tán megint feljön! Sajna nem lehet figyelmen kívűl sem hagyni mert teljes képernyőről nincs visszatérés egérrel csak billentyű vagy ennek a kikapcsolása. Sehol nem találok olyan opciót ami erre utal.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59862) ledgeri válasza svgyula (#59861) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Firefoxban nincs automatikus fordítás... Különösen nem guglis beépített...
Nincs az addonok közt olyan ami leírásnak megfelel?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59863) svgyula válasza ledgeri (#59862) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Megnézted a képet? Én azt írtam a youtube videóknál ugrik fel. A google beállítások között csak nyelvet lehet választani a fordítást nem lehet tiltani. Ezért kérdeztem azt, hogy esetleg a firefoxban van-e valahol lehetőség ennek az elemnek a tiltására. Sehol nem írtam azt, hogy a firefoxban van automata fordítás. DE azért ide írtam mert azt használom......

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59864) Cs1csó válasza svgyula (#59863) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen nincs a YouTube-on és a firefox sem tartalmaz alapból kezdésnek: tiltsd le MINDEGYIK kiegészítődet és indítsd újra a böngészőt és teszteld. Ha így nem fogja felajánlani a fordítást akkor az egyik kieg csinálja.

Esetleg a YouTube beállításoknál: [link] Lejátszás és teljesítmény részen vedd ki a pipát: Automatikus feliratok megjelenítése hangfelismerés alapján (ahol elérhető).

Futtass egy Adwcleaner-t (ez sosem árt)

(#59865) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!
Egy néhány hete olyan hibát tapasztalok, hogy nem jelennek meg a népszerű oldalak ikonjai a böngészőben, vagy egy villanás után eltűnnek a képek a Fb. üzenőfalról.
Eddig nem társult mellé hibaüzenet, és egy képernyő frissítéssel helyre is állt a rend.
Ma ismét jelentkezett a hiba, de volt egy hibaüzenet is.

Win 10 x64 alatt integrált GPU-t használok (Intel HD 530). Drivert frissítettem, de a hiba maradt.
Van valami ötletetek, mivel orvosolhatnám ezt?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#59866) pontyos


pontyos
senior tag

Hello, hogyan tudnám megoldani, hogy két különböző gépből a Firefox mentett könyvjelzőit összefűzzem?

köszi

(#59867) ledgeri válasza pontyos (#59866) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi a célod? Egyszeri átállás, vagy folyamatos szinkronizáció?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59868) svgyula válasza Cs1csó (#59864) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Egy teljes firefox újratelepítés oldotta meg a problémát. A minden tiltás, herélés stb sem hozott eredményt. Tehát mégis valami a firefoxon belül butult meg.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59869) pontyos válasza ledgeri (#59867) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm a választ, van két külön laptopom, meló és itthoni. Veszek egy új gépet itthonra és szeretném az évek alatt gyűjtött kedvenceket erre a gépre össze hozni.

(#59870) svgyula válasza pontyos (#59869) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Létrehozol egy saját fiókot a firefox-ban és bekapcsolod a szinkronizálást. Onnantól mindenhol ahol ezzel a felhasználó-jelszó-belépéssel indítod meglesznek a beállításaid.Nem egy ördöngösség évek óta így használom.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59871) pontyos válasza svgyula (#59870) üzenetére


pontyos
senior tag

Ok, köszönöm 👍 de a gond a két külön gép, rengeteg más mentett könyvjelzővel. A munka gépem és itthoni között legalább 100 külön mentett oldal van! Ezt kéne egyesíteni valahogy!? 🤔

(#59872) Matthewus válasza pontyos (#59871) üzenetére


Matthewus
őstag

Másik lehetséges megoldás: kiexportálod mindkét helyről a könyvjelzőket, majd beimportálod őket oda, ahova szeretnéd.

(#59873) pontyos válasza Matthewus (#59872) üzenetére


pontyos
senior tag

Két különböző mentett bookmarks ugyan oda hogyan?

(#59874) Matthewus válasza pontyos (#59873) üzenetére


Matthewus
őstag

Annyi mentést importálsz be, amennyit akarsz, nem felülírja, hanem hozzáadja őket.

(#59875) pontyos válasza Matthewus (#59874) üzenetére


pontyos
senior tag

Ok, köszönom szépen, ezt nem tudtam holnap jön az új,
Mentések már megvannak!

(#59876) ledgeri válasza pontyos (#59869) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A munkahelyi cuccok is menné az új gépre?
Nem probléma, hogy az otthoni cuccok mennek az irodai gépre?

Ha legyen minden mindenhol akkor sync! (biztonsági mentések meg csak alapból ajánlottak)
Ha meg valamelyik oldal csak egy irányú lenne: manuálisan kell másolgatni/importálgatni a dolgokat, ff supportján mindennek megvan a leírása!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59877) _Atesz válasza abdulka1 (#59865) üzenetére


_Atesz
addikt

Próbáld meg kikapcsolni a hardveres gyorsítást / újrarakni a firefoxot.

(#59878) csako válasza pontyos (#59875) üzenetére


csako
veterán

Arra kell csak kicsit figyelni, hogy biztosan a HTML-be exportálást válaszd, mert felette a "Mentés.." json fájlt hoz létre, ami viszont felülír. Mondjuk importálni is csak HTML-ből lehet, a "visszaállítás" funkció használja a json-t.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59879) Ghaben_H válasza Kékes525 (#59031) üzenetére


Ghaben_H
újonc

Arra van valamilyen kézzelfogható magyarázat, hogy a s3translator-6.25-an+fx.xpi mérete miért 1.1MB szemben az összes többi verzió kb. 385kb-os méretével?

(#59880) Kékes525 válasza Ghaben_H (#59879) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudok róla. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59881) lovi27 válasza Ghaben_H (#59879) üzenetére


lovi27
addikt

Az xpi kiterjesztésű elvileg egy zip tömörített fájl. Most ennél a tömörítés valamiért elmaradt. Én az utolsó Mozilla által aláírt verziót (6.19) használom. Ha összehasonlítom a két kicsomagolt fájlt, akkor gyakorlatilag egyforma hosszúak. Vagy megfordítva, ha a v6.25-töt egy zippel összetömörítem, akkor az is kb. 390KB lesz.

Ami érdekes, megpróbáltam telepíteni a v6.25-töt, simán elfogadta a FF (az általam tömörítettet is), nem óbégatott, csak nem frissítésnek, hanem egy új bővítménynek látta. Valószínűleg a valahonnan szerzett vagy előállított certificate miatt. Így nem fejeztem be a telepítését, mert nem akartam kockáztatni a jól működő v6.19-et.

(#59882) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Tudtok mondani, olyan addont, amivel tudok screenshotot csinálni egy teljes oldalról?
Találtam egyet Screengrab a neve de ezt 3rd party oldalról tudom csak telepíteni mivel nem találom a Firefox Addon oldalon.

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#59883) Matthewus válasza Ra's al Ghul (#59882) üzenetére


Matthewus
őstag

A beépített nem jó?

(#59884) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van olyan about config sor, amivel a sütik max életét egyénileg (értsd számomra megfelelő) időben maximalizálhtnám? Pl Egy hét, 10 nap...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59885) Crvsh3R válasza Ra's al Ghul (#59882) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

FireShot

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#59886) movax válasza Ra's al Ghul (#59882) üzenetére


movax
őstag

De miért, amikor ott a beépítettnek a teljesoldalas mentés funkciója?

(#59887) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez a változás most a google csinált valamit vagy firefox beállítás,hogy ilyen vastagok meg furák a betűk?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59888) eax1650


eax1650
aktív tag

Vajon mi történik megint?
68.0.1 64-es Mozilla van a gépen. Az imént kapcsoltam be és megdöbbenve tapasztalom, hogy a Könyvjelzők egyes mappáinak tartalma a korábbiak töredékét tartalmazza csak! 2-3 webcímet találok csak a 100 -150 helyett némelyikben! Szinkronizálom egy másik gépen lévővel, meg is jelennek a hiányzók mind. Ám néhány másodperc múlva az orrom előtt törlődik pl. a megnyitott YT mappa teljes tartalma nullára! Az előbbi gépről az ott lévőket pen-re másolva töltöm fel újra ide. Minden jónak tűnik, ám pár másodperc múlva a képernyőt függőlegesen bőven kitöltő mappa tartalmát alulról és felülről elindulva zsugorítja, nullára törli azt! Mi a megmeredt dárdahegy ez?! Mi okozhatja! Négy napig nem is használtam a gépet!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#59889) Szellem. válasza eax1650 (#59888) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Be vagy jelentkezve a fiókodba? Nálam is volt ilyen, és a következő segíett:
Két gépen van fent az FF. Mind a kettőn be voltam lépve, de az egyiken hiányosak voltak a könyvjelzők.
Ahol hiányos volt, hogy kiléptem a fiókból. Töröltem az FF-et. Gép restart.
A másik gépen ahol az össze könyvjelző megvolt, szinkronizáltam manuálisan.
Vissza a másik gépe, FF frissen telepít, beléptem a fiókommal, és leszinkronizálta az össze mappám és könyvjelzőm.

Használsz valamilyen vírusirtót a Defenderen kívül?

(#59890) eax1650 válasza Szellem. (#59889) üzenetére


eax1650
aktív tag

Ma már odáig jutottam, hogy csak ezen a gépen - ahol a fenti jelenség lefutott - van egyelőre probléma.
Korábban a Comodo volt a gépen, most csak a Defender van.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#59891) wwhy


wwhy
veterán

Hogyan lehet megoldani, hogy amikor "megnyitás új lapon"-t szeretnék jobb klikkel, akkor ne váltson az új lapra, hanem az eredetin maradjak?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#59892) Syl válasza wwhy (#59891) üzenetére


Syl
nagyúr

Beállítások:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59893) wwhy válasza Syl (#59892) üzenetére


wwhy
veterán

:R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#59894) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Mar valaki panaszkodott itt tobbszor is arra, hogy inditaskor a firefox nagyobb betumeretet jelenit meg. Nekem is jelentkezett ez az anomalia. Ket egymas mellett megnyitott lap, ugyanazzal a tartalommal, megis az egyiken joval nagyobb betumerettel. Beallitasokban azonos minden. Ez miert lehet?

(#59895) ledgeri válasza eax1650 (#59890) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem újratelepítés, hanem csak új profil, 0-ról való belakása segíthet!
(Nagyobb, nem szinkronizált dolgokat pedig ármásolhatod)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59896) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Hirek a Firefox haza korul
[link]

(#59897) Kékes525 válasza Jack Oneill (#59896) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát ennek az átnevezésnek nem sok értelme van, szerintem. Van aki nem tudja, hogy a Firefox az browser? Még a kezdők is tudják, mert a letöltésekhez odaírják.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59898) Polgesz válasza Kékes525 (#59897) üzenetére


Polgesz
tag

Szerintem, sokan azt nem tudják, hogy mi az a Quantum!

[ Szerkesztve ]

(#59899) Kékes525 válasza Polgesz (#59898) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez igaz, de a böngésző kifejezést értik. Másrészt a Quantum kifejezés nem a kvantummechanikára utal, mert azt tényleg nem ismerik az emberek többsége.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59900) junior11 válasza Jack Oneill (#59896) üzenetére


junior11
veterán

Szegény rókának már csak a farka maradt meg ;]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.